Щодня користувачі з усього світу витрачають понад 500 мільйонів годин на перегляд роликів у YouTube. Тому питання "Як заробити на "Ютубі"?" хвилює всіх: і досвідчених блогерів, і тих, хто тільки планує відкрити "ютуб"-канал.

У цьому посібнику редакція сайту BiznesCat.com розповість про умови монетизації YouTube, і про те, як заробити на перегляді чужих відео і на рекламі.

Монетизація YouTube

Монетизація YouTube

Є кілька принципів заробітку на каналі YouTube. Деякі з них універсальні, інші підходять лише певним видам бізнесу або проєктів. Монетизація "Ютуб" може бути як частиною бізнесу, так і основним джерелом доходу, а також - стартовим майданчиком для створення інших проєктів. Залежно від цього може використовуватися різний підхід для заробітку на каналі.

Найголовніший і загальний для всіх випадків факт: так, на YouTube можна заробляти навіть початківцю, незалежно від того, де він живе: в Україні, Австралії чи Бангладеш. Якщо ваші ролики досить цікаві, щоб викликати інтерес, можна увімкнути монетизацію і отримувати гроші за перегляди.

Монетизація та партнерська програма

Монетизувати канал, просто включивши його у відповідну програму сервісу, - ось і все, що потрібно. Щоб почати заробляти гроші на партнерці, потрібно мати понад тисячу підписників.

Правила програми, а також покрокова інструкція з підтвердження каналу для участі в партнерці доступні в довіднику YouTube. З них випливає, що після підключення монетизації власник каналу буде отримувати певну суму за перегляд реклами відвідувачами його каналу.

Можна співпрацювати в тому ж руслі з медіамережами, хоча з ними дохід від реклами буде меншим, ніж від YouTube. Проте в партнерських програмах просте виведення грошей, також вони обіцяють надати доступ до різних інструментів просування. Медіамережі висувають певні вимоги до каналів, з якими готові співпрацювати. Зокрема, це стосується не тільки кількості підписників (від тисячі і більше), а й сумарної кількості годин перегляду протягом року.

Заробіток на партнерці залежить від:

  • місця знаходження глядача, який дивиться рекламу;
  • форматів та вартості оголошень;
  • кількості показів реклами (у залік ідуть рекламні ролики, які додивилися до кінця або дивилися протягом певного часу);
  • тематики та якості контенту (скандальні, непристойні, провокаційні тощо ролики рекламодавці не люблять).

YouTube Analytics зробить вам прогноз доходу від монетизації на основі даних інших каналів подібної тематики. Для розрахунку вашого реального заробітку на партнерках цю суму варто зменшити приблизно на 25%.

Переваги цього варіанту заробітку: не потрібно відволікатися від роботи зі своїм каналом, взаємодіяти з рекламодавцями, погоджувати ролики - хостинг підбирає їх сам, а блогер продовжує займатися улюбленою творчою справою - створенням контенту.

Недоліки: не найзручніше виведення коштів і невисокий дохід із розрахунку на перегляд реклами.

Співпрацювати з магазинами та сервісами напряму

Співпрацювати з магазинами та сервісами напряму

Блогери, готові викладати відео з промо, можуть заробляти на рекламі, безпосередньо взаємодіючи з рекламодавцями. Спосіб передбачає більше залучення в процес і більше організаційних часозатрат, ніж перший варіант, але й дохід вищий.

Спосіб хороший не тільки для розкручених каналів, блогери-початківці теж можуть спробувати цей варіант. Але канал обов'язково має бути привабливим: мати свою аудиторію, стиль, тематику, а також - регулярно оновлюватися.

Можна підключати канал до рекламних бірж, таким чином віддаючи рекламодавцю велику статистику, за якою той легко знайде відповідний блог для своїх цілей. При цьому біржа виступає посередником, який захищає блогерів від шахрайства і забудькуватості замовників, а рекламодавців - від необов'язковості блогерів.

У різних бірж різні вимоги до каналів, які не завжди можна виміряти (наприклад, що таке "якісний контент" - не завжди зрозуміло), але в більшості випадків цілком конкретні та досяжні. Біржі беруть у середньому 10% від угоди.

Перевага прямої роботи з рекламодавцями очевидна: вищий дохід. При цьому низку вимог виконати дуже просто, наприклад, ненав'язливо вставляти у свої відео ті чи інші товари, організовуючи продакт-плейсмент.

Недоліки: відповідальність перед глядачами, рекламодавцями, посередниками. Через численні переговори та узгодження менше часу залишається безпосередньо на канал. Є ризик потрапити "між молотом і ковадлом", якщо займатися не продакт-плейсментом, а прямою рекламою, за яку більше платять: глядачі можуть обуритися, а рекламодавець - залишитися незадоволеним. Крім того, робити справді якісну рекламу - це окремий вид мистецтва, який потребує предметного вивчення.

Збирати донат з підписників

Для блогерів, які починають з нуля, цей варіант не підходить, він гарний тільки для ютуберів з досить великою і вірною аудиторією.

Тим не менш, це непоганий спосіб отримувати гроші без вкладень додаткового часу і сил. Працює це дуже просто: підписники щомісяця платять певну суму, бо хочуть надати підтримку улюбленому блогеру, а той тішить їх раннім доступом до свіжих роликів та іншими преференціями - доступом до закритих груп у соцмережах, персональними подяками, можливо, додатковим контентом, недоступним широкій аудиторії.

Кілька загальних порад щодо розкрутки каналу

У вас ще немає розкрученого каналу? Створити канал і розкрутити його з нуля - посильне завдання для кожної людини, у якої є яскрава ідея, певна кількість часу і зручний редактор для обробки відеоматеріалу.

Робіть те, що цікавить вашу аудиторію, і в тому стилі, на який вона відгукується найкраще. Ви можете бути серйозним, смішним або надихаючим - відстежуйте реакцію, будьте активним, регулярно оновлюйте контент і пам'ятайте, що він має бути відмінної якості.

Закликайте підписуватися на ваш канал і дивитися нові ролики, будьте стовідсотково вірні своїй Головній Ідеї, наповнюйте ролики користю і сенсом.Кілька загальних порад щодо розкрутки каналу

Як легко робити яскраві ролики для свого каналу?

Без якісного контенту не привабити на канал ні підписників, ні рекламодавців. Вам потрібен зручний і функціональний редактор, щоб робити дійсно чудові ролики для своєї аудиторії.

Відео

Читайте також - Чим зайнятися, щоб заробити грошей.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити