У сьогоднішній статті редакція сайту BiznesCat.com допоможе розібратися, як працює найпопулярніший відеохостинг і чи складно на ньому заробляти.

Плюси та мінуси роботи на "Ютубі"

Плюси:

 • вільний графік;
 • можна стати знаменитим;
 • діліться зі світом тим, що любите.

Мінуси:

 • велика конкуренція;
 • доведеться постійно стикатися з негативними коментарями;
 • на розкрутку піде багато часу;
 • нормально заробляють одиниці;
 • щоб не втратити аудиторію, доведеться робити відео регулярно.

Скільки можна заробляти

Як і в будь-якій творчій діяльності, на "Ютубі" немає нижньої і верхньої межі заробітку. Щоб почати хоч щось заробляти, доведеться вкласти багато часу, сил і грошей на розкрутку свого каналу. Але це може з лишком себе окупити.

З нашого досвіду, канали починають нормально заробляти після того, як наберуть 100 тисяч підписників, - до власників таких каналів починають звертатися з пропозиціями розмістити рекламу. За найгрубішими підрахунками, кожна тисяча передплатників приносить власнику каналу мінімум 50 гривень на місяць.

Скільки заробляють блогери. Блогери, на яких підписаний хоча б мільйон людей, в інтерв'ю кажуть, що їм вистачає на пристойне життя в столиці або закордоном. Точні цифри майже ніхто не повідомляє, бо блогери здебільшого живуть на гроші рекламодавців, які просять не розголошувати деталі договорів.

Менш популярні блогери в основному отримують гроші від реклами партнерів "Ютуба". "Ютуб" платить по-різному - вартість залежить від кількості підписників на каналі та його тематики.

Від чого залежить заробіток

 • Прибутковість ніші.

Найчастіше платоспроможність аудиторії важливіша за її розмір. На каналах із дитячими мультиками десятки мільйонів підписників, але рекламодавець, найімовірніше, піде на канал про інвестиції, у якого 10 тисяч підписників.

Така сама ситуація з контекстною рекламою: що платоспроможніші глядачі, то більше власнику каналу заплатять за показ або клік.

Ніші з дорогою рекламою:

 • нерухомість;
 • фінанси;
 • автомобілі;
 • подорожі.

Ніші з дешевою рекламою:

 • відеоігри;
 • косметика;
 • лайфхаки;
 • кулінарія.

 

 • Якість відеороликів.

Щоб залучити глядачів на канал, необов'язково мати професійну камеру і дорогий мікрофон. Сучасні смартфони знімають досить якісно, на них же можна досить якісно обробити відео.

Головне - стежити за тим, щоб у відео не було технічного браку: спотворень звуку, відлуння, розфокусованого зображення. На наш погляд, якість звуку навіть важливіша за якість зображення: багато людей ставлять ролик на фон і не особливо дивляться на екран.

Якщо ви знаєтеся на тому, про що розповідаєте, спілкуєтеся з аудиторією і придумуєте цікаві формати, це дасть вам більшу перевагу, ніж освітлення або монтаж.

Для деяких форматів взагалі не потрібні камера і дороге обладнання. Хтось спромігся навіть зробити відеоігрові ролики і для запису звуку використовувала просту комп'ютерну гарнітуру Logitech G G430 за 2 000 гривень. Грали, стрімили та монтували відео на відеокарті GeForce GTX 1060 за 10 000 гривень.

Деякі робили огляди на фільми, ігри та серіали. Першу тисячу підписників вони набрали з мікрофоном за 100 гривень. Камера їм теж не стала в нагоді: як відеоряд вони використовували кадри з трейлерів, картинки з вільного доступу і меми.

 • Підбір сео-ключів.

Сео-ключі - це запити, за якими глядачі найчастіше шукають ролики. Ви можете назвати свій ролик "Історія стародавнього ордена із "Зоряних воєн"", але, найімовірніше, глядачі писатимуть у пошуковому рядку просто "Історія джедаїв".

На "Ютубі" ключі називаються тегами. Щоб ваш відеоролик з'явився в пошуку і рекомендаціях, потрібно грамотно підбирати теги, коли будете заливати файл на "Ютуб". Якщо ви викладаєте проходження гри, поставте в тегах назву кількома мовами, жанр гри і рік її випуску.

Деякі блогери стверджують, що грамотний підбір тегів не гарантує успіх. Часом популярними ставали ролики, для яких вони взагалі не ставили теги. Інші ж неможливо знайти через пошук навіть за назвою.

Алгоритми "Ютуба" непередбачувані і постійно змінюються, але ми вважаємо, що все ж краще витратити 10 хвилин на аналіз сео-ключів, ніж писати теги без жодних вагань або не писати їх зовсім.

Теги можна поставити після того, як ви заллєте файл ролика на "Ютуб". Сервіс дозволяє використовувати для тегів 500 символів, тож не соромтеся писати якомога більше тегів.

 • Регулярність оновлення каналу.

Регулярність виходу нових відео залежить від завантаженості автора і якості контенту. Ролик із кумедними моментами з гри можна зробити за день, а блог із подорожі доведеться монтувати тиждень.

За нашими спостереженнями, регулярність випуску сильно впливає на перегляди. Якщо ви випускаєте ролики щодня, а потім робите перерву на тиждень, то, найімовірніше, перегляди впадуть і будуть кілька місяців відновлюватися до колишніх значень.

Якщо ви плануєте піти у відпустку, краще заздалегідь скласти план випуску, зробити відео і налаштувати відкладений випуск у "Ютубі". Для цього завантажте відео і на вкладці "Параметри доступу" виберіть "Запланувати публікацію".

Відео стане доступним глядачам в обраний вами час.

 • Кількість переглядів відео.

"Ютуб" платить не за кількість переглядів відео, а за кількість показаної реклами. Передбачити дохід неможливо: в один день "Ютуб" може показати рекламу 999 глядачам з 1000, в інший - нікому. Усе залежить від пропозицій рекламодавців, теми ролика, платоспроможності аудиторії та багатьох інших чинників. За нашими спостереженнями, 1000 переглядів розважального ролика приносять автору в середньому 1 $ (38 гривень).

На дохід від рекламної інтеграції перегляди впливають лише побічно. Якщо вас попросили за 2 000 гривень прорекламувати мобільну гру, то вам заплатять 2 000 гривень незалежно від кількості переглядів. Але чим більше переглядів на ролику, тим більше шансів, що рекламодавцю сподобається результат і він повернеться з новою пропозицією.

 • Якість монетизації.

Якщо відео відповідає правилам монетизації, "Ютуб" буде показувати в ньому рекламу. За це він поділиться частиною прибутку з автором.

Багато рекламодавців стежать за репутацією, тому не хочуть, щоб їхня реклама показувалася в сумнівних відео. Якщо ролик про азартні ігри, зброю або тютюн, то "Ютуб" увімкне обмежену монетизацію. Зазвичай подібна реклама коштує дешевше, тому автор отримає менше грошей.

Якщо алгоритми "Ютуба" вважатимуть, що розміщення реклами в ролику є неприйнятним для рекламодавців, то монетизацію відключать і автор нічого не заробить. Наприклад, монетизацію відключать, якщо відео містить шокуючі кадри або конспірологічні теорії.Якість монетизації

Зелений значок долара означає, що з монетизацією відео все гаразд. Жовтий - відео підходить не всім рекламодавцям. У відео з червоним значком реклама не показується

Способи заробітку

 • Пряма реклама у відеороликах.

Це один з основних способів заробітку для ютуберів. Рекламодавець просить автора відео розповісти про свій продукт і платить за це гроші. Сума залежить від кількості підписників, переглядів і тематики каналу.

Зазвичай рекламодавці звертають увагу на канали, у яких понад 100 тисяч передплатників - рекламодавцю легше один раз домовитися з власником такого каналу, ніж домовлятися з десятьма власниками менших каналів.

Слідкуйте за своєю репутацією і не женіться за прибутком: якщо ви погодитеся на рекламу сумнівного фінансового проєкту, навряд чи до вас у майбутньому прийде з рекламою банк.

Якщо у вас вузькоспеціалізований канал, наприклад про настільні ігри, спробуйте вийти на рекламодавців самостійно: напишіть у магазини або виробникам настільних ігор, розкажіть про свій канал і запропонуйте співпрацювати.

І головне - не забудьте залишити контакти в описі каналу, щоб з вами могли зв'язатися рекламодавці. Ви не уявляєте, скільки історій "чому мені ніхто не пише з приводу реклами" ми чули від людей, які не додали в опис свою пошту.

Навіть якщо у вас порожній опис каналу, залиште пошту, щоб з вами могли зв'язатися рекламодавці.

 • Контекстна реклама Google Adsense.

Напевно ви бачили рекламні відео перед роликами на "Ютубі". Рекламодавці розміщують їх через рекламну мережу Google Adsense, а "Ютуб" вирішує, що і кому показати.

Щоб блогер отримав винагороду, глядач має подивитися рекламу до кінця або хоча б 30 секунд, якщо рекламний ролик довгий. Причому 45% від суми, яку заплатив рекламодавець, "Ютуб" забере собі.

Глядачам з підпискою "Ютуб-преміум" сервіс рекламу не показує. Як компенсацію "Ютуб" платить авторам за кожен перегляд відео глядачем із такою підпискою.

 • Партнерські програми.

Існують різні агентства, які пропонують ютуберам підписати партнерську угоду. За це вони братимуть ще 20-30% на додаток до того, що вже забрав "Ютуб". Натомість агентства пропонують допомогу в розкручуванні, навчання, технічну підтримку і обіцяють всіляко спростити життя творця контенту-початківця.

Не можемо однозначно порадити, варто підключатися до партнерської мережі чи ні. Ми чули безліч позитивних і негативних відгуків. Одні кажуть, що партнерка просто забирає гроші і нічого не робить, інші заявляють, що не змогли б розкрутити канал без її допомоги. Думаємо, все залежить від умов і якості роботи конкретної партнерської мережі, тож уважно вивчайте відгуки, перш ніж підписувати договір.

 • Продаж своїх товарів або послуг.

Канал на "Ютубі" допоможе із залученням клієнтів. Якщо ви займаєтеся рукоділлям, то можете записувати навчальні ролики, розповідаючи в них про свої вироби. Якщо ви масажист - можете ділитися цікавими фактами про масаж і запрошувати людей до себе на сеанс.

 • Заробіток на чужих відео.

Формально заробляти на чужих відео заборонено: "Ютуб" хоче, щоб ви створювали оригінальний контент.

Але багато блогерів заробили популярність на "реакціях" - вони дивляться чужі відео і коментують те, що відбувається. Це вважається оригінальним твором, навіть якщо автор відео мовчки сидітиме перед екраном.

 • Інтеграція з іншими соціальними мережами.

Якщо ви всерйоз вирішили розвивати канал на "Ютубі", ми радимо заводити сторінки і в інших соціальних мережах. Багато популярних блогерів створюють пабліки у "Фейсбуці" і канали в Телеграмі, щоб розширювати аудиторію, розвивати особистий бренд і продавати додаткову рекламу.

Багато блогерів залишають контакти на всі свої соцмережі в описі до кожного ролика. Рекомендуємо робити так само.

 • Стріми та донати.

На "Ютубі" не так багато авторів, які займаються виключно стрімами. Здебільшого автори стрімлять, щоб урізноманітнити контент і поспілкуватися з підписниками. Хоча є канали, на яких стрімлять проходження відеоігор, організовують онлайн-концерти чи вікторини, проводять лекції.

Під час трансляції автори можуть збирати пожертви - донати. Глядачі, які хочуть матеріально підтримати автора, переказують гроші на карту, електронний гаманець або спеціальні сервіси.

Іноді автори придумують інтерактив, зав'язаний на донатах. Хтось віджимається 10 разів, якщо йому надішлють 50 гривень, хтось дає змогу благодійнику вибрати музику для трансляції.

 • Дохід за допомогою Суперчатів і суперстікерів.

Ці інструменти дають авторам можливість отримувати додатковий дохід від стрімів. Глядачі можуть надсилати в чаті платні повідомлення, які виділяються кольором і іноді на певний час закріплюються у верхній частині стрічки. Розмір пожертви визначає сам глядач. Що більше він заплатив, то довше його повідомлення залишиться в чаті.

Це особливо корисно для авторів популярних каналів: повідомлень у звичайному чаті забагато, щоб відреагувати на всі. Тому глядачі можуть привернути увагу автора за допомогою пожертви.

Як почати заробляти

 • Вибір тематики каналу.

Наша головна порада - займайтеся тим, що вам подобається і на чому ви розумієтеся, інакше вам швидко набридне. Тема, яку ви можете вважати нікому не потрібною, може бути цікава десяткам тисяч людей по всьому світу. Ми досі дивуємося, як відео, в яких люди просто їдять перед камерою, збирають мільйони переглядів.

Врахуйте, що правила "Ютуба" забороняють викладати:

 1. Ролики сексуального характеру.
 2. Відео, які можуть спонукати до небезпечних експериментів.
 3. Ролики, що закликають до дискримінації.
 4. Шокуючий контент.
 5. Відео, що ображають та принижують інших.
 6. Шахрайські відео.
 • Реєстрація каналу.

У кожного користувача "Ютуба" є особистий канал, куди можна заливати відео. Щоб потрапити в нього, потрібно натиснути на значок профілю в правому верхньому кутку сайту.

Персональним каналом може керувати тільки одна людина - власник профілю. До того ж ім'я каналу збігатиметься з ім'ям користувача. Такий варіант підійде, якщо ви хочете створити канал, на якому розповідатимете про себе та свої захоплення.

Інший варіант - створити окремий канал на спеціальній сторінці. Таким каналом зможуть керувати кілька користувачів, а "Ютуб" дасть змогу вибрати назву. Радимо реєструвати канал саме цим способом. Якщо ви запросите в команду інших людей, то легко зможете дати їм доступ до каналу.

 • Оформлення каналу.

Щоб ваш канал виділявся серед інших, придумайте оригінальний логотип і шапку, яка знаходиться вгорі вашого каналу. Якщо не виходить намалювати самостійно, рекомендуємо замовити оформлення у професійних дизайнерів.

Придумайте фірмовий стиль для обкладинок ваших відео. Обкладинка навіть важливіша за назву ролика - саме на неї насамперед звертає увагу око глядача, який обирає, що б подивитися. На обкладинці має бути чітко зрозуміло, про що відео. Не рекомендуємо ставити багато тексту на обкладинку - сформулюйте тему відео коротким слоганом.

Сформулюйте тему відео кількома словами і винесіть це на обкладинку. Якщо глядач за 2 секунди не зрозуміє, про що ваше відео, він клацне на інше.

 • Оптимізація каналу.

Відредагуйте початкову сторінку, яку бачитимуть ваші підписники і випадкові глядачі. Вона має максимально змістовно давати уявлення про ваш канал - розмістіть на ній ваші найпопулярніші та найякісніші відео, щоб новий глядач захотів на вас підписатися.

Не забудьте поставити посилання на ваші соцмережі та залишити адресу електронної пошти, за якою з вами зможуть зв'язатися глядачі та рекламодавці.

Щоб глядачам було зручніше знаходити певні відео на вашому каналі, створіть плейлисти. Наприклад, якщо ви створюєте канал про готування, створіть плейлисти окремо для салатів, супів, випічки.

 • Підключення Google AdSense.

Монетизація доступна каналам, у яких щонайменше 1000 підписників і набрано 4000 годин загального перегляду відео у відкритому доступі.

Щоб не пропустити момент, коли вам стане доступна монетизація, зайдіть у "Творчу студію", перейдіть на вкладку "Монетизація" і натисніть кнопку "Повідомити мене, коли показники досягнуть необхідних". Якщо ви вже виконали вимоги, натисніть кнопку "Почати".

Щоб стати партнером "Ютуба" і підключити монетизацію, необхідно зв'язати акаунт "Ютуба" і акаунт рекламної мережі Гугла - AdSense. Після цього модератори перевірять канал на відповідність правилам монетизації - зазвичай це займає місяць. Якщо канал не пройде перевірку, можна подати повторну заявку через 30 днів.

Гроші за рекламу у ваших відео надходять в акаунт AdSense третього числа кожного місяця. Сервіс не підтримує українську гривню, тому гроші нараховують у доларах США.

Мінімальна сума виведення становить 100 $ (3800 гривень). З нашого досвіду, після підключення монетизації можуть пройти ще багато місяців, перш ніж ви досягнете цієї позначки. Гроші можна вивести раз на місяць за допомогою банківського переказу.

Розкрутка

Можна стати популярним і потрапити в топи "Ютуба" без особливих зусиль: в один момент алгоритми можуть розкрутити ваше відео і залучити аудиторію на канал. Деякі блогери стають популярними вже після першого відео, деякі роками роблять якісний контент і чекають, коли на них звернуть увагу.

Ми не радимо розраховувати на диво: краще самостійно розвивати і розкручувати свій канал. Ось що може спрацювати.

 • Прохання підписатися на канал.

Найпростіший спосіб залучити нових підписників - попросити підписатися на канал у самому відео. На жаль, так роблять практично всі автори, і для деяких глядачів це вже стало дратівливим фактором.

Рекомендуємо не канючити у глядачів лайк і підписку, а чесно сказати, що це допомагає розвивати канал і мотивує на створення нових роликів.

 • Реклама через канали інших блогерів.

Автор-початківець може замовити рекламу на більш популярних каналах. Варто пошукати канали зі схожою тематикою і не дуже великою кількістю підписників.

Наприклад, у вас на каналі 500 підписників і ви хочете замовити рекламу в каналу зі 100 000 підписників. Це не дуже гарна ідея, тому що якщо якість вашого контенту хоча б трохи не дотягує до якості автора зі 100 000 підписників, то глядачі зайдуть, подивляться і підуть.

Зверніться до авторів, у яких на 5000-10 000 підписників більше, ніж у вас. Якщо ваш канал зростає і розвивається, з часом можна замовляти рекламу у крупніших каналів.

Реклама коштує грошей: у не дуже популярних авторів вона може коштувати триста гривень, але якщо ви захочете замовити рекламу у блогера, у якого понад 100 000 підписників, будьте готові викласти кілька десятків і навіть сотень тисяч гривень.

Навряд чи ви знайдете публічний прайс-лист. По-перше, тому що блогери не люблять афішувати свої доходи. По-друге, тому що багато хто оголошує ціну розміщення після того, як ознайомиться з каналом. За рекламу освітніх проєктів зазвичай беруть менше, а якщо ви ведете канал про авто або фінанси, то доведеться заплатити більше.

Іноді автори працюють за бартером. Наприклад, якщо у вас приблизно рівнозначна аудиторія, можна домовитися про взаємну рекламу - інший автор на своєму каналі рекламує ваш, а ви на своєму - його.

 • Коментування відео відомих блогерів.

Щоб трохи збільшити свою аудиторію, можна залишити коментар під відео популярного блогера: попросити перейти на ваш канал і ознайомитися з контентом. Якщо глядачам сподобається - вони залишаться.

Не всі автори люблять, коли в них переманюють аудиторію, тому інколи такі повідомлення видаляють.

Що робити в разі бана або страйків

Якщо відео порушує авторські права або правила "Ютуба", то такий ролик видаляють, а каналу виносять попередження - страйк.

У перший раз "Ютуб" винесе попередження. У наступні рази послаблень не буде. Якщо ви порушите правила після попередження, то протягом тижня не зможете:

 1. Викладати нові відео.
 2. Проводити стріми.
 3. Додавати значки для відео.
 4. Працювати з плейлистами.
 5. Створювати записи в спільноті.

Термін дії першого попередження - 90 днів. Якщо за цей час ви порушите правила ще раз, то канал обмежать уже на два тижні. А якщо отримаєте третє попередження - канал видалять без можливості відновлення.

Якщо вважаєте, що "Ютуб" помилково виніс попередження, його можна оскаржити. Правила час від часу змінюються, тож краще звірятися з довідником "Ютуба".

Рішення щодо суперечок ухвалюють люди. Часто все залежить від конкретного модератора і його настрою. Будьте готові, що очевидно несправедливе попередження можуть не скасувати, з цим нічого не поробиш - такий "Ютуб", і популярні блогери з цим уже звикли.

Найкращі ідеї для каналу

Інтереси глядачів "Ютуба" постійно змінюються, тому ми рекомендуємо не гнатися за модними ідеями, а робити те, на чому ви розумієтеся. Краще робити те, що подобається, для тисячі глядачів, ніж через силу знімати ролики для мільйона.

Ось теми і формати, які, як ми думаємо, ще довго будуть популярними.

 • Контент про подорожі.

Щоб створювати ролики про подорожі, необов'язково купувати дорогу техніку і квитки в екзотичні країни. Можна стати успішним, розповідаючи і про незвичайні місця свого міста або району.

 • Огляди техніки.

Оглядати можна все - від розумних годинників до автомобілів. Хтось із глядачів просто цікавиться технікою, а хтось підбирає для себе якісний пристрій, тому їм важливо знати плюси та мінуси.

 • Unboxing - це розпаковка на камеру якогось товару, необов'язково техніки. Мало хто хоче міняти смартфон щомісяця, але багато кому цікаво подивитися на новий гаджет.

Розпакування техніки вимагає великих витрат. Можна знайти свою нішу, якщо розпаковувати і робити огляди на недорогі речі, яким на "Ютубі" приділяють мало уваги.

Наприклад: товари з Аліекспресс, ексклюзивні видання відеоігор, колекційні карткові ігри.

 • Б'юті-блоги.

Популярні канали про новинки косметики, моду та тенденції. Автори показують і розповідають: як робити макіяж, де можна купувати косметику і супутні товари, яку косметику краще не вибирати.

 • Відеоблоги про материнство.

У відеоблогах мами розповідають про тяготи і радощі материнства, допомагають іншим мамам краще розуміти дитину, розповідають, які іграшки та одяг кращі, допомагають із навчанням.

 • Огляди.

Робіть огляди на фільми, ігри, передачі, їжу - на все, на чому ви розумієтеся. Ваша експертна думка допоможе людям знайти якісний контент, товар або послугу. Багато блогерів люблять розбавляти огляди гумористичними скетчами або історичною довідкою.

Відео

Читайте також - Чим зайнятися, щоб заробити грошей.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити