Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! У цій статті поговоримо про мобільний еквайринг: що це таке, як можна підключити послугу, яких видів бувають мобільні термінали, а також наведемо таблицю вигідних тарифів від банків.

мобільний еквайринг

Що таке мобільний еквайринг простими словами - визначення поняття + механізм роботи 📃

Мобільний еквайринг — це різновид еквайрингу, де прийом платежів по пластикових картах здійснюється за допомогою спеціального пристрою (рідера), підключеного до мобільного пристрою (планшета, смартфона тощо).

Якщо ви здійснюєте платіж за допомогою смартфона або планшета, то ви користуєтеся мобільним еквайрингом.

В цілому, система схожа на торговий еквайринг, але використовується мобільний термінал, що з'єднується зі смартфоном через USB-роз'єм.

Клієнт вставляє карту, в додаток на смартфоні вводиться інформація по карті, транзакція відбувається після введення разового пароля, що приходить rлієнту по смс. Це необхідно для захисту інформації від третіх осіб.

мобільний еквайринг

Хто надає мобільний еквайринг і хто ним користується 📋

Постачальниками послуги виступають банки процесингові центри. В їх обов'язки входить:

 • обробка вхідних запитів;
 • перевірка безпеки операції;
 • переказ грошових коштів продавцю;
 • відправлення повідомлень про списання коштів;
 • ведення документообігу.

Користуються мобільним еквайрингом підприємці, які не мають стаціонарної точки продажів.

Наприклад, таксисти, кур'єри, служби доставки, а також кафе і ресторани, де термінал клієнту приносять разом з рахунком.

Якщо у ІП немає розрахункового рахунку, то зажадає відкрити його, так як для здійснення підприємницької діяльності ІП не може користуватися своїм особистим рахунком.

Зазвичай мобільний термінал дуже компактний, зручний в перевезенні і коштує приблизно 800 грн. Працює скрізь, де є мережа.

мобільний еквайринг

Чим мобільний еквайринг відрізняється від торгового

Банки пропонують асортимент декількох послуг еквайрингу. Якщо розглядати стандартний торговий, то при його підключенні банк встановлює на конкретній торговій точці обладнання, за допомогою якого покупці зможуть оплачувати покупки банківською картою. При підключенні мобільного еквайрингу стаціонарного терміналу не буде. Клієнт отримує переносне обладнання, яке можна використовувати де завгодно.

Важливі особливості мобільного еквайрингу:

 • прийом оплати можливий тільки там, де є вихід в інтернет, так як вся система побудована на цьому каналі зв'язку;
 • транзакції, виконані через MPOS термінал, зазвичай тарифікуються дорожче, ніж через стаціонарні термінали;
 • для прийому платежів потрібен смартфон. Якщо кур'єрів кілька, кожен з них повинен бути їм забезпечений;
 • не передбачає наявність пристрою, який буде друкувати чек (є винятки). Чек направляється Покупцеві у вигляді СМС.

Мобільний еквайринг орієнтований на компанії і підприємців, які ведуть бізнес, пов'язаний з виїзними продажами. Наприклад, це може бути доставка їжі, надання послуг на дому клієнта, MPOS термінал буде актуальний для служб таксі, для кур'єрських служб та ін найчастіше рідер підключається до смартфону через блютуз, дротове з'єднання використовується рідко.

Як реалізується послуга мобільного еквайрингу

Найкраще підключити мобільний еквайринг в банку, який надає Клієнту Послуги РКО. Але можна вибрати для цього і будь-який інший банк, який пропонує таку послугу, в цьому випадку для виконання операцій буде відкритий спеціальний рахунок.

При підключенні до послуги клієнт отримує спеціальний мобільний термінал для оплати банківськими картами. Він може бути переданий в оренду або у власність. Також банк надає спеціальне програмне забезпечення, яке встановлюється на смартфон, через нього і будуть виконуватися операції з прийому платежу з банківської карти. Процес підключення займає приблизно 3-5 днів, після чого можна використовувати MPOS термінал для свого бізнесу. Компанія може замовити відразу кілька рідерів, кожне обладнання оплачується окремо.

Порядок здійснення транзакції:

 1. Наприклад, клієнт замовив піцу і вибрав спосіб оплати - з банківської карти при доставці. Тоді кур'єр приїжджає до нього з необхідним для виконання операції обладнанням: смартфоном і підключеним до нього (зазвичай через блютуз) рідером. На місці пристрою синхронізуються, запускається програма для прийому платежу з карти.
 2. Кур'єр вносить в програму відомості про платіж: його призначення, сума і мобільний телефон покупця. Замість телефону можна ввести адресу електронної пошти, якщо це більш зручно замовнику.
 3. Покупець перевіряє вірність внесеної інформації і проводить карту через рідер, вводить ПІН-код. Тут відбувається стандартна операція - банк-еквайєр подає запит банку-емітенту, який обслуговує карту, перевіряє можливість транзакції. Якщо проблем з картою немає, операція виконується. Перевірка займає кілька секунд.
 4. З'являється інформації про успішне проведення платежу, після чого чек відправляється покупцеві по СМС або на електронну пошту.

Специфіка послуги така, що гроші після прийому платежу через MPOS термінал зараховуються на рахунок компанії не відразу. Терміни зарахування вказуються в договорі на обслуговування, зазвичай це 1-3 дні.

Відстежувати проведені транзакції можна через Інтернет-банкінг, доступ до якого отримують всі клієнти банку. Через нього можна дивитися інформацію як по кожному окремому пристрою, так і в цілому, гроші з усіх терміналів зараховуються на один рахунок. Також історію платежів можна відстежувати через саму програму, встановлену на смартфон.

Як вибрати відповідний банк

Якщо ви обслуговуєтеся в будь-якому банку в рамках РКО, спочатку розгляньте його умови надання мобільного еквайрингу. Таким клієнтам можуть пропонуватися спеціальні умови обслуговування.

При виборі банку найголовніше - це обладнання і розмір комісії. Наприклад, якщо вам незручно дротове обладнання, шукайте банк, який пропонує сучасні пристрої з роботою через блютуз. Уточнюйте і умови технічного обслуговування: що в нього входить, чи пропонується цілодобова підтримка. Не завадить і вивчення відгуків в Інтернеті.

Як підключити мобільний еквайринг - інструкція підключення  📝

В цілому система підключення мобільного еквайрингу схожа з підключенням іншого типу даної послуги:

 1. вибір постачальника;
 2. заповнення заявки;
 3. укладення договору;
 4. вибір обладнання;
 5. установка програми і тестування системи.

Не забувайте ретельно опрацювати всі пункти договору, так як там будуть прописані терміни зарахування, тарифи та вартість оренди обладнання.

Які документи знадобляться для підключення мобільного еквайрингу

Для підключення цієї послуги, як правило, потрібні наступні документи:

 • паспорт громадянина;
 • свідоцтво про держреєстрацію (компанії або ІП);
 • свідоцтво про взяття на облік у податковій;
 • договір.

Види мобільних терміналів - 3 основних 📑

Всі mPOS-термінали за своїм основним призначенням дуже схожі, але за деякими параметрами відрізняються.

 1. Бувають термінали, що зчитують окремо магнітну смугу пластикової карти, а також чіп або і те, і інше. В Україні найбільшою популярністю донедавна користувалися рідери магнітної смуги, тому що вона є абсолютно на всіх пластикових картах. 
 2. Термінали відрізняються за типом з'єднання з планшетом або смартфоном. Так, є моделі, що підключаються по USB, Bluetooth або аудіо. USB-підключення такого роду апаратури може підтримуватися не кожним гаджетом: смартфон або планшет його просто «не побачать».
 3. За типом сигналу бувають аналогові і цифрові термінали. Цифрові рідери набагато більш стійкі до перешкод і збоїв передачі даних.

Блютуз є практично на всіх сучасних пристроях, і він універсальний: рідер з'єднується з гаджетом і відбувається швидкий обмін даними. Тим же, у кого більш рання версія блютуза, підійде рідер, що підключається в роз'єм для навушників: це універсальний тип підключення.

Комісія стягується з ІП, для покупців все безкоштовно. Винагорода банку може коливатися від 0,5 до 3 % залежно від умов договору.

Підключення зазвичай безкоштовно, термін підключення 1-3 дні. Зарахування коштів зазвичай день в день.

Переваги мобільного еквайрингу для бізнесу ➕

 1. Доступність обладнання та послуги: легко оформити, низька вартість, проста експлуатація.
 2. Швидка окупність витрат завдяки зростанню середнього чека.
 3. Мобільний термінал можна використовувати де завгодно, потрібен лише вихід в інтернет.
 4. Доступ до додаткових послуг для аналізу господарської діяльності.
 5. Процесингові сервіси дозволяють працювати з р/р будь-якого банку.
 6. Швидке проведення операцій та зарахування коштів на рахунок.
 7. Зростання довіри клієнтів до бізнесу, що приймає безготівкову оплату.

Звичайно, певні недоліки теж є. Наприклад, якщо операція виконується в приміщенні, де спостерігається поганий прийом сигналу мережі, можливі складнощі, транзакція не буде виконана. Крім того, такий спосіб оплати несе підвищені ризики для самих покупців. Банки максимально захищають транзакції, але повністю виключити можливість витоку даних не можна.

Висновок

Еквайринг незалежно від типу (будь це мобільний, торговий або інтернет-еквайринг) — відмінний помічник у підприємницькій діяльності, полегшує фінансові розрахунки. Процедура доступна миттєво, зв'язок з банком можлива практично скрізь.

Безготівковий прийом оплати зростає ударними темпами, так що для тих, хто ще не освоїв даний спосіб розрахунків — наша стаття керівництво до дії!

Ми бажаємо всім читачам "БізнесКіт.сом" удачі в справах!

Залишилися питання? Задавайте їх в коментарях нижче. Ваші питання не залишаться без відповіді!

Якщо вам сподобалася стаття - не забудьте поділитися нею в соціальних мережах зі своїми друзями. До нових зустрічей на сторінках нашого онлайн-журналу! 👏


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Додати коментар


Захисний код
Оновити