Зміст[Сховати]

Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! У цій статті мова піде про рекламу в Інтернеті, так як успішний бізнес без реклами в мережі вже неможливий (грамотне просування піднімає на верхівку рейтингу товар або послугу).

Реклама в інтернеті дозволяє охопити широке коло аудиторії. Таку кількість людей більше ніде неможливо взяти в сучасному світі, крім як у всесвітній павутині, яка вже затягнула в свої мережі величезне число користувачів.

 • які види реклами в інтернеті існують;
 • який вид реклами в мережі вибрати для своїх товарів і послуг.
 • скільки коштує онлайн-реклама (порівняльна таблиця).

Реклама в Інтернеті

Особливості та відмінності інтернет-реклами від традиційної ?

На початку 2000-их років всесвітня мережа піддалася найпотужнішому рекламному буму. Що спонукало продавців виставляти свої товари і послуги саме через Інтернет?

Основна причина в тому, що інтернет перестав бути розкішшю. Тепер він став необхідною повсякденністю, і як наслідок стався масовий приріст⇑ користувачів і часу перебування їх в мережі.

У сучасному світі реклама в мережі стала гідною заміною класичним видам продажів, та й в практичності вона перевершила близьких попередників.

Інтернет-реклама завоювала собі популярність завдяки сучасним програмним технологій, які відстежують ефективність просування.

Характерні відмінності у Інтернет-реклами наступні:

 1. Новий принцип інформаційного обміну з користувачем. Потенційний покупець залучений в процес, тепер він не просто дивиться, а діє у відповідності з запропонованим вибором: клацає, переходить, відповідає, голосує.
 2. Зростання↑ чисельності відвідувачів Інтернет-ресурсів. Число постійних відвідувачів тільки зростає і тенденцій до зупинки або уповільнення зростання поки не має. Для Рекламодавців - це непочатий край споживачів їх продукту.
 3. Можливість звернення до зацікавленої аудиторії. В Інтернеті не складно знайти і виділити відповідно до своїх цілей групу людей. Цей процес отримав назву-таргетинг. Він відбирає майбутніх покупців в залежності від інтересу, який вони проявляють в мережі. Таргетинг дає можливість пустити рекламу з більшою результативністю, так як фінанси на просування товарів і послуг витрачаються строго в напрямку дійсно потенційних клієнтів.
 4. Можливість оцінити роботу реклами. Зараз можна скористатися цілим рядом спеціальних програм, які проведуть аналіз дієвості рекламної компанії і дозволять вчасно відреагувати відповідно з результатом.

Створення та просування рекламної кампанії в Інтернеті

Система послідовних кроків при розміщенні реклами в інтернеті, по суті, нічим не відрізняється від інших рекламних заходів просування товарів і послуг (про те, що таке реклама, читайте тут).

Основними етапами є:

 1. Пошук покупців - фундаментальна ступінь, від якої залежатиме рентабельність всієї компанії. Для точності визначення цільової аудиторії не шкодуйте часу на всебічне вивчення цієї області.
 2. Вибір інструментів, які допоможуть досягти поставлених цілей: формат, канали і т. д. Від розміру рекламного бюджету буде залежати масштабність всіх освоєних заходів. Тепер вже, рухаючись у бік своєї цільової аудиторії, необхідно визначиться з місцями для розміщення рекламних продуктів: відео блоків, банерів, текстів та ін.
 3. Запуск рекламної кампанії, а в разі потреби - проведення коректування параметрів.

Види інтернет реклами - 11 найефективніших варіантів ?

Розглянемо види і вартість реклами в Інтернеті, говорячи тільки про ті її категорії, які плідно функціонують на сьогоднішній день.

1) Контекстна

В даний час контекстну рекламу можна назвати найбільш підходящою для отримання результату при мінімальних вкладеннях.

Принцип роботи: до потенційного покупця приходять повідомлення рекламного характеру, сформовані відповідно до його запитів за ключовими словами.

Тут можливі 2 шляхи:

 1. На запит відвідувача сайту пошуковик пропонує до вибору список сайтів, що містять ключові слова, але також спливає і реклама по тематиці яка цікавить;
 2. Відвідувач веб-сторінки, що співпрацює з рекламною мережею будь-якого пошукача, зустрічає на ній рекламу, яка відповідає сайту і попереднім його запитам. Те, що недавно вимагалось в системі, буде якийсь час пропонуватися цією системою у вигляді рекламних оголошень, тобто буде запущений процес таргетингу.

Перевагами контекстного виду реклами є:

 • Виплати за додатним підсумком кліка по посиланню;
 • Така реклама в Інтернеті не виглядає сильно нав'язливою, тому в меншій мірі відторгається користувачами;
 • Контекстна реклама може бути дуже бюджетною, 100 або 200 грн в день теж можуть дати хоч і середній, але результат;
 • Контекстні оголошення можна налаштовувати відповідно до потреб рекламованого товару/послуги;
 • Швидкодія;
 • Продуктивна система аналізу роботи розміщених рекламних продуктів.

Є і недоліки для замовників подібної реклами:

 • Швидкодія носить короткочасний характер. Щоб число покупців не спадало, необхідні постійні вкладення в рекламу;
 • Неправильно підібрані ключі в контекстній рекламі можуть освоїти чималий бюджет і не дати результату;
 • Суму, витрачену на перехід за посиланням, не можна спланувати заздалегідь, так як кількість переходів - величина невідома;
 • Не всім підприємцям підходить такий вид реклами.

До основних особливостей контекстної реклами відносяться:

 1. Ціна за перехід за посиланням оголошення складається за аукціонною схемою. Коли у рекламодавців однакові ключові фрази, то в перших рядах буде реклама тих, хто внесе більш високу плату за клік.
 2. Ціна кліків різниться в залежності від типу запитів. Наприклад, один клік на запит "в'язані іграшки" коштує 3-15 грн, в той час як «ПВХ вікна» мають ціну набагато вище – від 200 до 500 грн.
 3. Зазвичай обмеження за ціною реклами в пошукових системах автоматично виставляються тільки на максимум.

Найбільш популярною пошуковою системою в Україні є Гугл. Тут є безліч варіантів для різних гаманців. Підбір ключових слів – дуже затребувана функція в Гугл.Едвордс, яка видає найбільш часті запити, враховуючи їх число за певний відрізок часу.

Можна також скласти прогноз на середню вартість кліка, з урахуванням регіону і відданих ключів. Навіть якщо рекламодавець вибирає автоматичні настройки, у нього також залишається багато варіантів дії.

Google AdWords — розміщення контекстної реклами в Google. Має такі характеристики: 

 • Більш гнучка система Google створює кращі умови для більш детальної настройки. Наприклад, об'єднання рекламних продуктів в групи, для проведення окремих кампаній для кожної;
 • Установка місцевості демонстрації реклами, починаючи від 1 кілометра обхвату території. Можливість такого налаштування радує рекламодавців, чиї оголошення актуальні для певної місцевості або навіть мікрорайону;
 • Ціни на перехід тут менше↓, як і конкуренція, а місць більше↑, хоча якість при цьому страждає.

Google AdWords дає місця, де можуть розгулятися тільки професіонали контекстного виду реклами.

2) Медійна або банерна

Банер вставляється на сайт у вигляді графічного блоку реклами і є посиланням на сайт рекламодавця.  Крім звичайних картинок в банерах застосовують і анімації, невеликі мультфільми.

При цьому вони ще й взаємодіють з людиною. Наприклад, відправляють користувача на сторінку рекламодавця або, як флеш-банери, після гри акуратно підносять інформацію про товар/послугу можливого клієнта.

Як показує практика, банери діляться на:

 • спонукаючі до дії (перехід на сайт та ін.);
 • що створюють обізнаність про торгову марку або бренд рекламодавця.

Ціна банерної реклами складається з таких параметрів, як:

 • відвідуваність сайту, де розташовується банер;
 • габарити безпосередньо самого банера;
 • відведене для нього місце на ресурсі.

Оплата банерної реклами може бути:

 • за число демонстрацій банера;
 • за число кліків по блоку;
 • за час розміщення банера на якомусь ресурсі.

Ціни на розміщення банерів мають дуже розмиті межі – від 400 до 800 грн на місяць, а можуть досягати навіть десятків тисяч доларів.

Продуктивну роботу банерної реклами можна очікувати тільки в разі якісного, привертає увагу функціоналу банера.

3) Тизерна

Тизер (дражнилка) має схожість з банером – це те ж статистична або динамічна реклама для розміщення на інтернет-ресурсах.

Але є й суттєва різниця:

Тизер підносить інформацію побічно, він ніби приманює відвідувача для кліка по ньому. Цей вид реклами досить ризикований, так як багато людей реагують на нього вкрай негативно.

Розміщення і оплата тизерів теж мало відрізняються від банерної реклами. Тільки місць для тизерної реклами в кілька разів менше↓, бо сайти з репутацією не горять бажанням відкривати свої двері тизерам.

Крім того, ціна такої реклами, зазвичай низька↓, адже виготовити тизер набагато легше, та й якість особливо ніхто не вимагає.

4) Таргетована

Таргетований вид реклами націлений на певну групу людей в соцмережах: Тік Ток, Facebook, Ютуб, Instagram. З'єднання в одну групу заслуговують рекламні компанії соціальних мереж.

До відмінних рис таргетованої реклами можна зарахувати:

 • рекламні місця прямо на своїй сторінці або в навмисно створеній групі, співтоваристві (без вкладень);
 • обмін постами з рекламою між групами або спільнотами (можна безкоштовно або за гроші);
 • купівля місць для реклами;
 • перепис записів в ході конкурсів (тут вартість обумовлюється ціною призового фонду).

Реклама в соцмережах несе в собі масу переваг:

 1. не закликає потенційного покупця залишати свій ресурс;
 2. можливість спілкування у вигляді коментаря або поставленого лайка;
 3. простота в розміщенні таких реклам (завантаження фото або просто текст).

Перелік популярних соціальних мереж в Україні:

 • Фейсбук. Основоположник всіх соцмереж.
 • Instagram. Це – картинки, фото і недовгі відео.
 • Тік Ток. Найчастіше ціна призначається рекламодавцем за кожну тисячу показів. Початкова ціна - 1 грн і доходить до 3-8 грн.
 • Ютуб. Соціальна мережа для більш старшого покоління, реклама онлайн підходить для даної цільової аудиторії.

5) Push-повідомлення

Даний вид реклами з'явився відносно недавно, але вже активно використовується в усьому світі.

Push-повідомлення - це спливаючі повідомлення, які розроблялися в якості напоминалок, але в підсумку перейшли в руки рекламодавців.

Суть таких повідомлень – нагадувати користувачеві про оновлення або зміни в роботі антивіруса і т. д.

Є сервіси, на яких можна внести оплату за розсилку подібних повідомлень. Їх робота полягає в наступному-користувачі оформляють підписки на розсилки, що їх цікавлять, і їм висилається короткий і інформативне Push-повідомлення.

Тут головне не переборщити, щоб не дратувати. Крім того, важливо дотримуватися обраної користувачем тематики, щоб не зарахували до спаму.

6) У мобільних додатках

В основному для платформ iOs (iPhone/iPad) і Android. Велика кількість користувачів підключили мобільний Інтернет і встановили собі на телефони та планшети стільки додатків, скільки вміщують їх пристрої.

Власники програм-додатків до мобільних пристроїв з полюванням продають в них місця для реклами. А для користувачів перегляд такої реклами - свого роду оплата за програму.

Видів мобільної реклами дуже багато - це і підземні текстові оголошення, і спливаючі при включенні картинки. Іноді зустрічаються і дорогі відеоролики з великим бюджетом рекламної компанії.

7) Відеоролики на YouTube

Кількість переглядів деяких роликів зашкалюють за мільйони. Таке число потенційних клієнтів виглядає дуже заманливо.

Але щоб рекламу переглянули якомога більше людей, місце її повинно бути на каналах які користуються популярністю, а це дорого. Цей вид просування пускає вибірки показів тільки для цільової аудиторії.

8) Спливаючі вікна

Pop-Up і Pop-Under – ці види інтернет-реклами (спливаючі вікна) має погану репутацію, але з якоїсь причини Pop-up вікно все-таки залишається затребуваним.

Працюють спливаючі вікна наступним чином: клієнт сайту відкриває зацікавив його текст, який раптом перекриває Pop-Up або Pop-Under вікно.

Щоб прибрати його з екрана треба натиснути на хрестик (×) в куті такого вікна, який, до речі, дуже важко виявити чи він взагалі не закриває вікно, а відправляє на сторінку рекламодавця. Здебільшого, клієнт залишає не тільки саму сторінку, але і сайт, на який він зайшов спочатку.

9) Електронна розсилка

Розсилка листів передплатникам досі виправдовує свою популярність.

Є 2 види рекламодавців, які використовують e-mail для своєї реклами:

 • Продавці товарів/послуг, клієнтом яких є користувач;
 • Власники інформаційного бізнесу, які по електронній пошті просувають свої продукти і послуги.

Налаштувати автоматичну розсилку листів своїм передплатникам допоможе спеціалізуючіся на цьому сервіси. При цьому для утворення довірчих відносин з кожним передплатником можливе проставлення їхніх імен у листах.

10) Тематичні майданчики

Це форуми і блоги, дошки оголошень, групи соцмереж, великі портали та ін. Так як на таких сайтах збираються люди з певним колом інтересів, то і реклама повинна бути гранично точно налаштована.

Однак цей вид просування має свої труднощі:

 • дуже складна робота – відповідну групу треба знайти, зареєструватися там і активно писати повідомлення;
 • не можна виставляти рекламу відкрито;
 • багато ресурсів, де мають місце бути рекламні пости, накладають на них обмеження за кількістю за встановлений відрізок часу.

Такий спосіб актуальний лише для одиничних продуктів, на просування яких не шкода витратити багато часу і сил.

11) Реклама в Google Shopping

Для інтернет-магазинів Google надає додаткові рекламні інструменти Google Shopping. Даний вид реклами з'явився відносно недавно. Це блок з товарними оголошеннями, який демонструється в пошуковій видачі за комерційними запитами. Інтернет-користувач може переглянути в них кілька пропозицій, порівняти ціни різних інтернет-магазинів, не переходячи на кілька сайтів одночасно.

Використовуючи цей інструмент, ви збільшуєте видимість свого сайту в пошуковій видачі, а також залучаєте додатковий цільовий трафік на сторінки з товарами.

Щоб використовувати даний вид реклами, необхідно створити акаунти в Google Merchant Center і Google рекламі. Важливо уважно ознайомиться з правилами використання Сервісу про наявність товарів, вимоги до сайту та ін особливу увагу варто приділити безпеці оформлення замовлень. Наприклад, всі сторінки, де проводиться збір даних про користувачів, повинні бути захищені протоколом безпеки SSL.


Після розгляду всієї десятки найбільш цікавих і популярних видів реклами варто згадати про те, які з них є найбільш ефективними, і як співвідноситься вартість різних способів просування. Для наочності зведемо в таблицю основні параметри кожного виду інтернет-реклами.

Порівняльна таблиця видів інтернет-реклами та їх характерні риси:

№ п/п Вид реклами Ціна Ступінь попадання в цільову групу Результативність
1 Контекстна низька ✅  висока  ✅ висока  ✅
2 Тизерна низька ✅ дуже низька дуже низька
3 Банерна висока ❎ середня низька ❎
4 У соцмережах середня дуже висока ✅ висока  ✅
5 Таргетована середня висока  ✅ висока  ✅
6 Мобільна середня середня висока  ✅
7 Відеоролики на YouTube середня середня висока  ✅
8 Спливаючі вікна низька ✅ низька ❎ висока  ✅
9 За допомогою електронної пошти низька ✅ висока  ✅ висока  ✅
10 Для тематичних сайтів безкоштовно ✅  точна ✅ низька ❎
11 Google Shopping висока ❎ дуже висока ✅ висока  ✅

Переваги реклами в Інтернеті

Прогнозований результат

Реклама в мережі Інтернет - чи не єдиний вид реклами, де результат кампанії може бути спрогнозований ще до її початку. Для цього існує маса самих різних механізмів, що працюють в реальному часі- як для прогнозів, так і для відстеження результатів.

Оптимізація кампанії в реальному часі

Механізми налаштування інтернет-реклами прості, тому розмістити рекламу в Інтернеті не складе великих труднощів. При цьому рекламну кампанію в інтернеті можна швидко і безболісно скорегувати, щоб збільшити її ефективність. У той же час за допомогою Інтернет-реклами можна вирішувати будь-які маркетингові завдання: від іміджевих до продаючих.

Багатий вибір рекламних інструментів

Інструментів реклами через Інтернет дуже багато. До найпоширеніших відносяться: контекстна реклама, social media marketing і реклама в соціальних мережах, відеомаркетинг, медійне розміщення, email маркетинг і розсилки в месенджерах, мобільний маркетинг, розміщення на торгових майданчиках Google Products і багато інших каналів залучення відвідувачів. Всі вони можуть бути використані окремо або ж скомбіновані в залежності від поставленої рекламодавцем мети. Поява нових інструментів реклами в Інтернеті - це безперервний процес, оскільки "високі технології" рекламного бізнесу розвиваються постійно, а рекламодавці виявляють величезний інтерес до нових ефективних способів залучення клієнтів.

Ефективне використання рекламного бюджету

Залежно від цілей рекламної кампанії, рекламодавець може вибрати найбільш ефективну стратегію використання рекламного бюджету. Так, для того щоб розповісти про новий продукт або бренд найбільшій кількості користувачів, вибирають стратегію з оплатою за покази. Тут не має великого значення перехід по рекламному оголошенню, головне завдання проінформувати користувача про товар. Якщо ж рекламодавцю необхідно залучити відвідувачів на сайт для здійснення цільової дії (напр., генерації заявки або замовлення), тут допоможе вибір стратегії з оплатою за перехід (клік) або за цільову дію. Таким чином, гроші рекламодавця витрачаються тільки тоді, коли потенційний клієнт клікнув по посиланню і перейшов на рекламований сайт або ж здійснив цільову дію.

Точне попадання в цільову аудиторію

Розміщення реклами в інтернеті при продуманій роботі маркетолога забезпечує стабільний потік споживачів, налаштованих на заявку або покупку. Це відбувається завдяки точності попадання в цільову аудиторію. В інтернет рекламі існує маса способів сегментувати аудиторію.

Наприклад, майже завжди можна налаштувати геотаргетинг - відображення реклами тільки в певних містах і країнах (або в радіусі від певних географічних координатах), встановити обмеження за статтю, віком або часу показу оголошень. Нарешті, з цим завданням непогано справляється і сама контекстна реклама — так як вона «реагує» на цільові пошукові запити, то за допомогою правильного набору слів можна «націлити» рекламу на певну групу користувачів.

Параметри вимірювання ефективності онлайн - реклами

Як вже говорилося раніше, одним з безперечних переваг просування продуктів в Інтернеті є можливість точного вимірювання ефективності використання кожного окремо взятого майданчика або оголошення.

1) CTR

CTR (від англ. click-through rate) - це головний показник результативності реклами. Коефіцієнт CTR є співвідношенням числа показів оголошення до числа активних дій, здійснених клієнтом.

CTR виявляє сукупність клієнтів, які проявили зацікавленість представленою рекламою, і перейшли за посиланням, щоб дізнатися деталі.

Наприклад, банерна реклама буде на очах у всіх відвідувачів. Внаслідок цього CTR тримається на рівні 1%. А ось з контекстною рекламою високим результатом буде той, при якому цей коефіцієнт перевищить 20-30%.

2) CPM і CPC

— ціна за тисячу показів)

Ще рекламодавцям мережі інтернет важливо знати параметри, які встановлюють бюджет рекламної кампанії, це CPM і CPC.

CPM (від англ. Cost-Per-Thousand (M - римська цифра) - ціна за тисячу показів.

Рекламодавець по даній моделі оплачує число показів своєї реклами. Як правило, розрахунок ведеться в тисячах переглядів.

CPC (від англ. cost per click) - це ціна кліка, тобто сума, яку платить рекламодавець контекстної системі за 1 клік по оголошенню, здійснений клієнтом.

Спосіб ціноутворення CPM використовують, якщо:

 • майданчик для реклами має аудиторію з чіткою спрямованістю на представлений продукт;
 • велика текучка відвідувачів сайту;
 • рекламодавець переконаний у великій кількості кліків.

Більш популярним способом ціноутворення вважається стратегія CPC, інакше – плата за кожен клік. Тут тільки дійсно працюють методи просування рекламного продукту.

Як розмістити рекламу в Інтернеті - 2 варіанти залучення клієнтів на сайт

Запускати двигун реклами можна як самостійно, так і за допомогою фахівців, що мають досвід в цій нелегкій справі. Нижче розглянемо більш детально 2 варіанти розміщення реклами для пошуку покупців товару або послуги.

Варіант 1. Своїми силами (безкоштовно)

Знайти місце для онлайн-реклами можна як на своїх сторінках, наприклад, як в соцмережах, так і на всіляких форумах, сторінках з відповідною тематикою, дошках для оголошень.

Правила подачі реклами:

 • тільки достовірна інформація;
 • ніякої ворожості і нав'язливості;
 • тривале довірче спілкування з потенційними покупцями;
 • правильний вибір майданчика з відповідною тематикою і великою аудиторією.

Пам'ятайте, від вас потрібна безперервна робота, яка заповнить відсутність рекламного бюджету.

Варіант 2. Силами фахівців (платно)

Якщо бюджет дозволяє, то насичення рекламою свого сайту краще доручити професіоналам своєї справи, таким як:

 • Фрілансери, які мають заробіток на рекламі в інтернеті. Тут можна обійтися малими фінансовими вливаннями, але є ймовірність потрапити на SEO-фахівця, який не впорається з поставленим завданням.
 • Рекламні агентства, яких з'явилося чимало. Ціни у них вище, але і результат вони гарантують, так як мають серйозний досвід.

Часті питання (FAQ)

Що таке Інтернет-реклама?

Це комплекс маркетингових інструментів, що використовуються з метою поширення інформації про свою компанію, пропонованих товарах і послугах в мережі. До нього активно звертаються для підвищення впізнаваності бренду і збільшення продажів.

Які види реклами найбільш ефективні?

Найпопулярнішим видом є контекстна реклама. Вона приваблива тим, що допомагає налагодити взаємодію із зацікавленими споживачами, і оплата проводиться за результат – за клік. Якщо потрібне швидке залучення клієнтів, наприклад, під час знижок, ефективна таргетована реклама.

Скільки коштує розміщення реклами в Інтернеті?

На формування ціни впливає вибір формату оплати: за перегляд, за клік, за конверсію або продаж. Для досягнення ефекту на контекстну рекламу варто виділити не менше $200-300. При просуванні в соціальних мережах за допомогою таргетованої реклами можна домогтися результативності і з меншим бюджетом.

Висновок + відео

Під всесвітню мережу щодня заходять мільйони користувачів, які є споживачами різних товарів і послуг. При грамотно налаштованої рекламної кампанії в інтернеті ви можете істотно підняти свої продажі за рахунок залучення якісних лідов.

У будь-якому випадку сподіваємося, що дана стаття виявиться вам корисна. Дякую за приділений час. Удачі Вам у починаннях і успішної рекламної кампанії! До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити