Зміст[Сховати]

Відкрити свою справу зараз, судячи з опитувань, хоче кожен четвертий українець, але вдається запустити бізнес тільки кожному десятому. Конкуренція здається не такою величезною, особливо в сегменті малого та середнього підприємництва.

Редакція сайту BiznesCat.com зібрала 29 перспективних ідей для запуску бізнесу в Україні, які мають шанс на високий попит і непоганий дохід.

ІДЕЯ №1. Магазин на маркетплейсі

У 2022 році оборот інтернет-торгівлі зріс на майже 30%, за перші шість місяців 2023 року збільшився ще на 20%. Маркетплейси в онлайн-комерції можна назвати основним ринком - у 2022 році їхня частка в загальному обороті такої торгівлі перевищила 73%. Торгувати на майданчиках можна практично всім: це може бути як монобрендовий магазин, так і повноцінний універсам із тисячами найменувань товарів.

У 2022 році понад 70% продавців обирали як перший майданчик "Rozetka", у 2023 частка скоротилася до 44%. Популярність "Prom.ua", навпаки, зростає: 47% у 2023 проти 18% у першому кварталі 2022. Близько 8% продавців в якості першого майданчика вибирають "OLX".

Але у торгівлі на маркетплейсах є свої ризики: процеси сильно залежать від чужого майданчика, а клієнти йдуть на маркетплейс замість сайту продавця. Маркетплейс рекомендує продавцям брати участь в акціях і давати певні знижки на товари. Відмовитися можна, але тоді на період акції можуть змінитися умови: наприклад, комісія за продаж стане на кілька відсотків вищою.

ІДЕЯ № 2. Продаж ювелірних виробів

В Україні зростає середня сума розстрочки на купівлю ювелірних виробів: у 2022 вона стала на 18% більшою, ніж роком раніше. За підсумками першого кварталу 2023 року середній чек зріс ще на 11% - до 20 000 гривень. При цьому 36% респондентів з опитування стверджують, що стали частіше купувати прикраси, а 39% помітили, що купують їх так само, як і раніше.

Торгувати ювелірними виробами краще у звичайних офлайн-магазинах: їх обирають 78% респондентів із дослідження, можливо, тому що так прикрасу можна приміряти й уважно розглянути. Якщо плануєте запустити продажі, наповнюйте асортимент прикрасами, які можна подарувати на день народження або 8 Березня - з такими цілями купували 60% і 32% респондентів. Третина аудиторії купували прикраси як подарунок на Новий рік.

Читайте також: Як заробити 1000000 (мільйон) гривень або доларів за місяць.

ІДЕЯ № 3. Торгівля фермерськими продуктами

Популярність екопродукції в Україні зростає: за допомогою опитувань з'ясували, що в липні 2023 року продажі на офлайн-ринках зросли на 28%, як порівняти з липнем минулого року. Середній чек збільшився на 5% - до 250 гривень. В онлайні теж зростання - на 33%.

Можна продавати власну продукцію або купувати фермерську і реалізовувати її з націнкою. У лідерах продажів - свіжі овочі та зелень, у липні 2023 року вони займали 43% від усіх угод на цьому ринку. На другому місці з часткою в 15% яйця. По 7% продажів припадає на ремісничий хліб і фермерські сири. Якщо запустите бізнес, враховуйте коливання попиту: влітку частотність замовлень знижується на 4%.

ІДЕЯ № 4. Магазин одягу

Українські бренди за підсумками 2023 року наростили продажі на "Kasta" майже втричі, ідеться в дослідженні маркетплейса. В основному аудиторію цікавили сукні: на них припало 18% продажів розділу з локальними модними брендами майданчика. Приблизно по 5,5% зібрали штани і футболки. На спідниці припало 4,2% усіх продажів.

Якщо свого приміщення немає і плануєте продавати онлайн, зважайте на те, що майже половину продажів у цій категорії зробили жителі столиці - важливо продумати можливість доставки до Києва. 

ІДЕЯ № 5. Продаж автозапчастин і шин

У червні - вересні 2023 року оборот інтернет-магазинів автозапчастин зріс на 26% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Платежів стало на 7% більше, а середній чек зріс на 17% - до 2500 гривень.

У топі продажів - автогума. Попит на літні шини збільшився на 10%, середній чек зріс на 5% - до 1500 гривень. Зимову гуму продавати вигідніше: попит зріс на 31%, середній чек - на 9%, до 3200 гривень.

Якщо плануєте зайнятися продажем автогуми, зверніть увагу на шиповані шини для легкових автомобілів R15, R16 і R17 - вони в трійці лідерів за популярністю. У дослідженні окремо вказують, що тенденція ринку - зростання попиту на вітчизняні та китайські бренди.

ІДЕЯ № 6. Спортивна секція або фітнес-клуб

Приблизно 54% українців займаються фізичною культурою 1-3 рази на місяць або частіше, зокрема 18% - щодня, а 22% - 2-3 рази на тиждень. Така залученість тримається вже близько п'яти років.

За оцінкою Національної фітнес-спільноти, до весни цього року бізнес у сфері фізичної культури наблизився до доковідних показників. 

Почати бізнес у цій сфері можна з невеликої секції. Наприклад, зверніть увагу на найпоширеніші фітнес-активності в Україні: біг, спортивна ходьба та легка атлетика. Є гендерний поділ: чоловіки частіше обирають силові тренування і футбол, а жінки - фітнес, ЛФК і плавання. Можливо, гарною ідеєю будуть онлайн-тренування: удома тренуються понад половини людей, які займаються спортом щонайменше 1-3 рази на місяць.

ІДЕЯ № 7. Виробництво косметики

Якщо не хочеться займатися торгівлею, можна спробувати компенсувати брак косметики її виробництвом. Деякі експерти помітили, що паралельним імпортом попит не закрити: занадто великий ризик привезти підробку, та й не факт, що в інших країнах буде достатньо товару.

Косметика потрібна не тільки звичайним споживачам, а й бізнесу.

Якщо плануєте запустити виробництво, враховуйте вимоги законодавства . Так, потрібне приміщення з системою вентиляції або кондиціонування, в якому на підлозі не накопичується вода. А поверхні підлог, стін і дверей мають бути виконані з водонепроникних, таких, що миються, і нетоксичних матеріалів, які можна піддавати дезінфекції.

Альтернатива своєму виробництву - контракт із підрядником. Важливо заздалегідь обговорити всі нюанси: склад, терміни, умови оплати. Технічне завдання і рецептури можна замовити у стороннього технолога.

Ще потрібно буде провести й оплатити сертифікацію косметики: прописати склади у відсотковому співвідношенні, оформити етикетки за держстандартом, відправити зразки в центр сертифікації для тестування в лабораторії.

Це цікаво: Як стати успішним і багатим.

ІДЕЯ № 8. Магазин слабкоалкогольних коктейлів

За останні два роки обсяги продажів слабоалкогольних коктейлів подвоїлися. Причому 37% товарообігу в цій галузі припадає на новинки, які з'явилися на полицях за останні два роки: виробники активно розвивають асортиментну матрицю.

Для запуску продажів знадобиться ліцензія на торгівлю алкоголем і зареєстроване ТОВ. Індивідуальні підприємці можуть продавати тільки пиво, пивні напої, сидр, пуаре і медовуху. Є вимоги до приміщення, якщо захочете відкрити магазин з алкоголем: площа не менше ніж 50 м², поруч немає дитячих садків, шкіл, медзакладів.

Для організації поставок можна звернутися до дистриб'юторів і виробників

ІДЕЯ № 9. Продаж техніки та електроніки з Китаю та Туреччини

 У "Comfy" і "Foxtrot" помітили, що за перші шість місяців 2023 року їхні клієнти купили на 40% більше великої побутової техніки турецьких брендів, ніж за аналогічний період 2022 року. 

На ринку смартфонів стали переважати китайські бренди: їхня частка за пів року перевищила 70%, хоча у 2022 році сягала лише 55%. Середня ціна телефону знизилася на 16% - до 10 000 гривень. У квітні - червні 2023 року попит зріс на 40% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. 

Техніку купують не тільки у великих мереж. Магазин можна відкрити і на маркетплейсах, адже за підсумками 2022 року сукупні продажі техніки на "Prom.ua", "Rozetka" і "OLX" зросли в 1,9 раза. Замовляти товар можна також онлайн - через китайські оптові маркетплейси Alibaba або Global Sources. Або домовитися про постачання з дистриб'юторами безпосередньо, на Кантонському ярмарку або на виставці CES Asia.

Постачальників і виробників з Туреччини можна подивитися на сайті TurkishExporter або EuroPages або пошукати компанію, яка працює як посередник: знаходить постачальника і допомагає укласти з ним угоду дистанційно, потім обирає транспортну компанію і допомагає доставити і розмитнити вантаж.

ІДЕЯ № 10. Магазин спортивного одягу та інвентарю

Одразу кілька досліджень показують зростання інтересу українців до спорту та фізкультури. 

Якщо плануєте почати торгівлю товарами для спорту, зверніть увагу на товари для катання - у "Rozetka" на початку весни майже в 5 разів зріс попит на велосипеди, ролики, самокати. За березень на "Prom.ua" купили на 205% гантелей більше, ніж роком раніше, скакалок - на 130%, спортивних килимків - на 106%. Крім того, зріс попит на різні тренажери - на 137% рік до року, на спортивні костюми - на 146%, футболки - на 164%, шорти - на 192%.

Звертатися за товаром можна до дистриб'юторів, українських виробників або возити товари з-за кордону, наприклад з Китаю. Багато видів спорту мають сезонність, тому є сенс змінювати частину асортименту. Заздалегідь уточніть, у якому вигляді постачальник надішле інвентар: наприклад, велосипеди привозять у розібраному вигляді, перед продажем їх потрібно збирати.

ІДЕЯ № 11. Кава з собою

Незважаючи на постійне зростання цін, імпорт кави в Україну за перші сім місяців 2023 року зріс на 20% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Також з'ясували, що в третьому кварталі українці стали на 16% частіше замовляти каву в закладах громадського харчування порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Якщо плануєте відкрити точку формату "кава з собою" або кав'ярню, враховуйте смаки клієнтів. У липні - жовтні 2023 року порівняно з аналогічним періодом минулого року клієнти закладів громадського харчування замовляли флет уайт на 60% частіше, лате - на 20%, а капучино - на 16% частіше. Опитування засвідчило, що 36,1% респондентів обирають кавові напої без добавок: еспресо, рістретто, американо. 19,6% учасників опитування більше люблять прохолодні напої на основі кави. Решта віддають перевагу різновидам кави з молоком.

ІДЕЯ № 12. Виробництво шоколаду

За перші шість місяців 2023 року попит на шоколад у жителів Києва зріс на 37%. Минулого року жителі України стали купувати цукерки та шоколад частіше на 221%.

Виробництво шоколаду можна почати й удома: замовити на маркетплейсах шоколад у брикетах по 1-5 кг, розтопити й розлити по формах, охолодити. Коли знайдете відповідний рецепт, можна організувати своє виробництво або робити замовлення на чужих заводах.

Враховуйте вподобання клієнтів: наприклад, 43% киян віддають перевагу молочному шоколаду. 49% від усіх замовлень припадає на шоколадні плитки, 26% - на батончики, 22% - на цукерки. Серед начинок популярні фундук - 14% куплених плиток шоколаду, 8% - карамель, по 5% - родзинки й арахіс, 4% - полуниця.

ІДЕЯ № 13. Виробництво та продаж яблучного сидру

За останній рік продажі сидру в Україні зросли на 31%. Найпопулярніший смак - класичний яблучний, його обирають 80,4% респондентів. Грушевому сидру віддають перевагу 36,1%, "Лісові ягоди" - 9,1% опитаних. Ще учасники опитування хочуть бачити в продажу смородиновий, апельсиновий, ананасовий, полуничний і персиковий сидр.

Найпопулярніші розміри упаковок сидру - 0,4 літра, 0,75 літра та 1 літр. Більшість покупців - 66,8% - віддають перевагу сидру в банках, 47,8% - у скляних пляшках, а 8,9% купують його на розлив.

Продавати сидр можуть індивідуальні підприємці, ліцензія для цього не потрібна. Для виробництва знадобиться ТОВ. Але часто виробники тестують рецептуру вдома: невелику партію можна зварити на звичайній кухні. Або можна не відкривати свій завод, а замовити партію на чужому виробництві, головне - принести рецепт. Зазвичай партія сидру готується близько півроку: спочатку два-три тижні має бродити сік, потім напій потрібно витримати.

ІДЕЯ №14. Громадське харчування

За перший квартал 2023 року ринок громадського харчування зріс на 10,7% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Люди стали частіше відвідувати фастфуд: у першому півріччі 2023 року витрати українців на нього зросли на 10%, а кількість покупок - на 8%. У середньому чек на фастфуд в українців склав 250 гривень - на 10% вище рівня 2022 року.

Якщо плануєте відкривати заклад, зважайте на вподобання клієнтів: цьогоріч споживачі частіше обирали піцу з шинкою, шинкою та грибами, з сиром. Бургери - з яловичиною, з котлетою, з сиром. Шаурму - з філе курки, бараниною, у тонкому лаваші. Серед хот-догів популярні класичний, французький і датський варіанти, з яловичою сосискою і гірчицею.

Для кафе шукайте приміщення в локації з високим трафіком. Оцінити прохідність точки варто заздалегідь. Наприклад, можна повісити навпроти точки, що зацікавила, відеореєстратор і зрозуміти, хто і як часто проходить повз. Ще можна подивитися "Google Maps" - відкрийте їх увечері й оцініть рівень заторів.

ІДЕЯ № 15. Сервіс психологічної допомоги

У 2023 році в Україні збільшилася потреба в психологічній допомозі - про це повідомляє опитування про зростання попиту на психологів 62,87%, також опитування свідчить, що кількість клієнтів у психологів і психотерапевтів зросла в 7 разів.

Люди частіше звертаються до психологів через пригнічений настрій, тривожний стан, напругу, прокрастинацію, хронічну втому, дратівливість, агресію, плаксивість. Ще українців турбують особистісні, вікові та сімейні кризи й конфлікти, питання самооцінки та впевненості в собі, а також конфлікти на роботі, труднощі з адаптацією та саморозвитком. Більше половини консультацій психологів припадає на людей віком 26-35 років, 17% пацієнтів - молодь від 18 до 25 років.

На ринку вже є кілька сервісів для надання психологічної допомоги - по суті, це бази фахівців з перевіреними дипломами, клієнт може підібрати психолога сам або пройти тест, і кандидатуру запропонує сайт. Заробляють сервіси на комісії: психолог забирає 70-80% вартості консультації, а майданчик - 20-30%.

Можна відкрити онлайн-проєкт: зробити сайт, інтегрувати туди можливості відеодзвінків для консультацій. Або організувати офлайн-службу: орендувати приміщення, домовитися з психологами про посередницькі послуги та знайти їм клієнтів.

ІДЕЯ № 16. Готель для тварин

Індустрія товарів для домашніх тварин активно розвивається. За дослідженнями, в Україні живуть 40,8 млн домашніх кішок і 22,6 млн собак, а соціологи кажуть, що вихованці є у 61% українців.

За статистикою, інтерес до тварин зростає завдяки молоді: інтерес до тварин у молоді зростає: на мілленіалів припадає близько 43,7 млн домашніх улюбленців, на зумерів - 22 млн домашніх улюбленців, на покоління Х - 28,6 млн, на бебі-бумерів - 25,2 млн. За різними оцінками, в українських сім'ях мешкає 3,25 млн птахів, 3,95 млн акваріумних рибок, 6,53 млн гризунів і майже мільйон рептилій.

Послуги зоонянь теж набирають популярності: за даними сервісу "Kabanchik", попит на них зріс на 21% перед різними святами, тобто люди шукають тих, хто подбає про їхніх улюбленців на час відпустки. Згідно з опитуванням, свого улюбленця на час відпустки, відряджень або інших поїздок готові залишити фахівцям 49% респондентів.

Якщо вирішите відкрити готель для тварин, шукайте окрему будівлю із закритим майданчиком для прогулянок: тварини можуть видавати гучні звуки, а отже, заважати сусідам. Щоб власники не хвилювалися, можна регулярно надсилати їм фото та відео улюбленця, встановити відеокамеру у вольєрі та дати до неї онлайн-доступ. Для безпеки можна зробити застереження в правилах і приймати тільки щеплених тварин.

ІДЕЯ № 17. Глемпінг

На популярність позитивно вплине мода на незвичайний формат туризму і швидка окупність цього бізнесу, а також популярність внутрішнього туризму через дорогі перельоти за кордон.

У цьому бізнесі не варто заощаджувати на матеріалах: наприклад, якщо зробити намети з бавовни від китайського виробника, великий ризик, що вона почне пліснявіти.  Важливо шукати тканину, яка "дихає", інакше в наметі виникне парниковий ефект, перебувати там буде неможливо.

Для додаткового заробітку на території глемпінгів розміщують ресторани, місця під барбекю, дитячий і спортивний майданчики, пункт прокату велосипедів.

ІДЕЯ № 18. Виробництво та продаж екологічної упаковки

До 2025 року обсяг ринку харчової упаковки в Україні може збільшитися на 25-30%, а частка екологічної складе до 50% від усього обсягу. Вся справа в зростанні збору овочів, розширенні асортименту упакованих овочів, популярності онлайн-торгівлі.

Поширені матеріали для екоупаковки - папір, картон, дерево. Рідше використовують крохмаль, цукрову тростину, пальмове листя і рослинні волокна, полімери з рослин, які біологічно розкладаються, харчові продукти і відходи - наприклад, роблять посуд із водоростей, висівок, кісточок авокадо.

Виробництво не обов'язково повністю організовувати самому, частину завдань можна віддати підрядникам на великі заводи. Продавати упаковку можна будь-якому бізнесу, але почати варто з інтернет-магазинів і громадського харчування, які явно декларують позицію турботи про екологію.

ІДЕЯ № 19. Оренда туристичного спорядження

В Україні зростає популярність туристичного спорядження: у квітні 2022 року онлайн-ритейлери говорили про зростання продажів таких товарів на 129% порівняно з аналогічним періодом 2021 року. У травні 2023 року продавці також фіксують зростання на товари цієї категорії. Наприклад, продажі наметів зросли на 121%, спальних мішків - на 84%, туристичних рюкзаків - на 34%, трекінгових черевиків - на 21%. Але, як і з будь-яким дорогим обладнанням, не всі готові відразу купувати інвентар - комусь зручніше скористатися короткостроковою орендою.

Запускати прокат варто в містах, які розташовані поруч із національними парками, заповідниками, озерами, горами та іншими природними пам'ятками. Важливо підготувати універсальний договір, у ньому прописати відповідальність за втрату і поломку спорядження. Крім послуг оренди сервіс може продавати витратні матеріали, наприклад спеціальні продукти харчування для похідників.

ІДЕЯ № 20. Клінінг економ-сегмента

У червні 2023 клінінгових компаній в Україні стало на 5% більше, ніж у червні 2022. Соціологи провели дослідження і дізналися, що у 42% опитаних прибирання не викликає задоволення - тому такий бізнес може стати затребуваним.

Шість із десяти опитаних заявили, що не замовляють послугу прибирання через брак грошей. Можливо, варто запропонувати клієнтам варіант клінінгу економ-формату. Скоротити собівартість послуги можна за рахунок недорогої побутової хімії. У рекламі варто спробувати зробити наголос на чоловіків - більше половини з них помітили, що не люблять займатися прибиранням. Жінки ставляться до процесу лояльніше - тільки 37% опитаних висловилися негативно.

Зазвичай клінінг надає послуги з підтримуючого та генерального прибирання - вони різняться складністю та кількістю годин. Ціну розраховують за квадратний метр, миття вікон, меблів і техніки оплачується окремо.

Судячи з вакансій, клінінг-фахівців беруть не в штат, а на відрядну оплату, для багатьох це підробіток. Шукати співробітників можна на "OLX", у групах із вакансіями в соціальних мережах вашого міста.

Клієнтів шукають через "OLX", соціальні мережі, за допомогою контекстної та вуличної реклами. Є сенс орієнтуватися не тільки на квартирне прибирання, а й домовлятися про підряди з готелями, ремонтними бригадами, конференц-залами, кафе, орієнтованими на банкети.

ІДЕЯ № 21. Виробництво або постачання кормів для риб

За підсумками восьми місяців 2023 року в Україні розвивається попит на корми для аквакультур. Передусім це відбувається через відхід іноземних постачальників: за вісім місяців поставки скоротилися на 17%. За даними на вересень 2023 року закордонні бренди займаються понад 68% українського ринку.

В Україні виробництво кормів для риби за 2023 рік зросло на 39% порівняно з 2022 роком і становило 39,7 тисяч тонн. При цьому ємність ринку у 2023 році експерти оцінюють у 200 тисяч тонн. Корми в Україні випускають близько 20 компаній із невеликими виробництвами. Для відкриття нових ліній потрібно насамперед знайти якісне рибне борошно - саме його не вистачає для швидкого зростання галузі в країні.

ІДЕЯ № 22. Автомайстерня

Із січня по вересень 2023 року попит на послуги автосервісів в Україні зріс на 25% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. В автомайстернях тенденцію пояснили старінням парку машин: на нові авто грошей не вистачає, вибір обмежений, тому доводиться ремонтувати те, що є.

Побічно про зростання ринку свідчить інтерес підприємців до купівлі готових майстерень. 

Якщо відкривати станцію техобслуговування, варто готуватися до сезонності бізнесу: у березні та квітні водії змінюють зимову гуму на літню, просять підлатати що-небудь на кузові. Влітку попит менший, люди у відпустках. У середині осені затребуваність різко зростає - автомобілісти готують машину до зими.

ІДЕЯ № 23. Склади індивідуального зберігання

В Україні зростає ринок складів індивідуального зберігання.

Для складу індивідуального зберігання зазвичай використовують окремі капітальні будівлі, також можна розглянути підвали житлових будинків і підземні паркінги, господарські приміщення, ангари. Потрібно враховувати, що багато місця займуть технічні приміщення, проходи, зона приймання, приміщення під охорону. Для зручності варто організувати під'їзд автомобілів для розвантаження.

ІДЕЯ № 24. Виробництво та продаж морозива

У липні 2023 року порівняно з аналогічним періодом минулого року продажі морозива в Україні в штуках зросли на 11,3%. Виробництво ж у січні - червні 2023 року збільшилося тільки на 8,3%. Середній чек у червні 2023 року - 75 гривень.

У топі продажів - вершкове морозиво в стаканчику, пломбір у стаканчику, ескімо у ванільній глазурі. Зростає асортимент продукції з написами "фітнес" і "біо" на упаковці. Якщо плануєте бізнес у цій сфері, організуйте онлайн-канал: продажі через інтернет зростають, хоча ціна на такий товар у середньому на третину вища, ніж у звичайних магазинах.

Для виробництва можна брати за основу відповідний держстандарт. У ньому зазначено, скільки сахарози і молочного жиру може бути в морозиві, яка допустима кислотність, які вимоги до молока.

Морозиво - сезонні ласощі, тому потрібно продумати дистрибуцію в холодну пору року. Наприклад, взимку можна продавати товар на корпоративи, в кафе і кав'ярні, невеликі магазини, продавати за допомогою доставки.

ІДЕЯ № 25. Виробництво товарів для здорового харчування

Аналітики афіксували різке зростання попиту на кілька категорій здорових продуктів. Найбільший сплеск інтересу припадає на "здорову" випічку без цукру і глютену - такі товари за підсумками другого кварталу 2023 року купували на 776% частіше. Утричі зросло вживання груш і айви, морепродуктів - на 269%, а рослинних аналогів молочних продуктів - на 276%.

ІДЕЯ № 26. Виробництво та доставка готової їжі

У 2023 році в торговельних мережах продажі готових страв і кулінарії зросли на 5,8%. 

Відкривати доставку варто якнайшвидше: з грудня по лютий оформляється на 75% більше замовлень готової їжі, ніж улітку. У топі продажів - українська кухня: найчастіше купують млинці, сирники і оселедець під шубою. Доставку варто організувати насамперед у Києві: на нього припадає 54% від усіх замовлень. 

ІДЕЯ № 27. Ремонт квартир

Попит на ремонтні послуги в Україні за літо 2023 року зріс на 71% рік до року. Попит на фахівців із комплексного ремонту зріс на 76% рік до року, зі зведення стін і перегородок - на 57%, на малярів і штукатурів - на 56%, на плиточників і укладальників підлог - на 51%, на фахівців зі встановлення опалювальних систем - на 46%.

Крім послуг із ремонту, ремонтна бригада може й будувати. Наприклад, у березні та квітні 2023 року порівняно з аналогічним періодом минулого року фіксують зростання попиту на послуги зі зведення лазень і саун на 18%, а на послуги оздоблення - одразу на 57%.

ІДЕЯ № 28. Сайт із продажу вживаних товарів

У світі набирають популярності ресейл-платформи - сайти, на яких можна викласти оголошення про продаж вживаних речей, як правило, одягу, взуття, аксесуарів. За 2023 рік ринок ресейлу у світі зріс на 28% - це в 3 рази швидше, ніж весь ритейл нового одягу разом узятий. Особливо інтенсивно зростають продажі товарів категорії "люкс". 

Якщо плануєте відкрити сайт із перепродажу речей, спробуйте орієнтуватися на аудиторію покоління зумерів: 80% покупців цього віку з дослідження заявили, що за підсумками 2023 року близько 20% їхнього гардероба складається з уживаних речей.

Заробляють такі платформи, як правило, на комісії від продавця - наприклад, беруть 15-25% від ціни товару. Угоди відбуваються через сайт - сервіс виступає гарантом і зазвичай переказує гроші продавцю після того, як кур'єр доставить товар покупцеві.

ІДЕЯ № 29. Онлайн-школа для дітей

Судячи з опитування експертів ринку, найактивніше розвивається дитяче онлайн-навчання, особливо школи програмування і репетиторство за підпискою.

Онлайн-школа може працювати без ліцензії, але тоді вона не повинна підпадати під критерії освітньої діяльності: не можна вести навчання за програмою, брати викладачів у штат, видавати документ про освіту. Наприклад, без ліцензії можна працювати репетитором або проводити майстер-класи з програмування. А ось відкрити курси підвищення кваліфікації або приватний дитячий садок і навчати дітей за допомогою педагогів не можна.

На відміну від звичайної школи, в онлайн-форматі викладачів не завжди залучають до регулярної роботи. Наприклад, теорію можна записати на відео один раз і потім показувати учням. А експертів запрошувати на майстер-класи або разові вебінари із сесіями відповідей і запитань. Якщо плануєте запровадити домашні завдання, знадобляться куратори для їхньої перевірки. Можна залучити методиста, який розроблятиме та оновлюватиме освітні програми.

Варто починати з ширших тем, щоб не відрізати аудиторію, а вже потім додавати більш вузькі курси. Ще потрібно буде вибрати платформу для навчання: можна створити свій сайт або використовувати готові сервіси. Заробляти можна на продажі конкретних курсів або запровадити підписку - студент оплачує абонемент і отримує доступ до всієї бібліотеки курсів, вебінарів, тестів, книжок та інших освітніх матеріалів.

Корисна стаття: Фрілансер: це хто і чим займається, що робить freelancer в Інтернеті + сайти, біржі і вакансії роботи фрілансером.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

0 # Олена 08.02.2020, 10:59
Багато ідей зовсім не нові, та й вид тієї чи іншої діяльності теж може бути цілком звичний кожній людині. Просто необхідний новий погляд на те заняття, яким хтось займається постійно або має досвід в даній сфері. Найкраще починати з чогось вже знайомого, оскільки додаткове навчання чомусь новому може відняти багато часу і не дати очікуваного результату. Тому найголовніше-це визначитися з діяльністю, яка буде затребувана на ринку, буде подобається майбутньому підприємцю і він зможе виконувати її краще за всіх, щоб вартість його послуг або вироблених товарів була найвища, а відповідно і прибуткова для нього.

Взяти наприклад Бухгалтерські послуги, для чого вони потрібні в простій старій формі, коли було обов'язковим особиста присутність у бухгалтера для надання послуг. Також вже немає актуальності відкривати подібну організацію, так як цей ринок ділять ІТ-компанії, тобто я до того, що надання послуг залишилося колишнім, а ось форма її зовсім інша.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата