Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, що означає це поняття і, як почати заробляти на ньому, обходячи можливі ризики. Також ми дамо посилання на ресурси, де ви можете придбати додаткові знання по темі.

Ми продовжуємо знайомити вас зі способами заробітку в інтернеті. Сьогодні мова піде про арбітаж трафіку

арбітраж трафіку

Термінологія і основні поняття

Перш за все слід розібратися з основними термінами без яких буде не зрозуміти значення визначення "арбітраж трафіку".

CPA (з англ. Cost Per Acquisition — «оплата за дію») — це модель інтернет-реклами, за яку вносить плату рекламодавець при встановленому факті дії на його сайті.

CPA-модель — оптимальний спосіб замовити рекламу, оскільки рекламодавець оплачує залученого відвідувача, який виконав призначену дію.

Зазвичай під призначеною дією розуміється:

 • реєстрація;
 • купівля;
 • оформлення заявки на сайті тощо.

CPA-мережа координує відносини рекламодавця і вебмастера, а також веде статистичну звітність.

Що таке арбітраж трафіку

Терміни, використані в статті:

 • Адверт (advert) - одне з імен вебмайстра (арбітражника), який робить заробіток в CPA-мережах;
 • Оффер (offer) – пропозиція господаря сайту (рекламодавця);
 • Лендінг (landing page) – в перекладі з англ. мови «посадкова сторінка», яка утримує увагу відвідувача і схиляє його до виконання призначеної дії;
 • Пре-Лендінг (prelanding page) – по-іншому проміжна сторінка, яка може працювати в напрямку підвищення↑ зацікавленості цільової аудиторії, конверсії. А також для інших обставин, коли прямий перехід відвідувача на цільову сторінку з якихось міркувань не потрібен.
 • Лід (lead) – проявивший інтерес відвідувач, який виконав призначену дію. Вам, можливо, знайомі такі терміни, як «лідогенерація» або скорочено «лідген». Це процес захоплення і звернення відвідувача в потенційного клієнта. Для цього процесу є безліч способів, деякі з них ми будемо розглядати далі по тексту.
 • Холд (hold) – часовий відрізок, на який рекламні мережі (CPA-мережі) призупиняють виплату адверту (вебмайстру). Він необхідний, щоб упевнитися в якості залученого трафіку. Іншими словами, приблизно за цей час ваш лід повинен гарантовано виконати призначену дію. Це своєрідний механізм, який оберігає рекламодавців від умисного нагону (накрутки) сміттєвого трафіку, ботів і інших шахрайських дій, від нечесних адвертов.
 • Профіт (profit) – заробіток адверта від виплат мережі за мінусом витрат на лідогенерацію. По-іншому, профіт — чистий прибуток арбітражника.
 • Ратіо (конверсія, CR, conversion, conversion rate) – може ховатися під визначеннями «конверсія», «конверт». Ліди, поділені на суму залученого трафіку. Ратіо, в більшості випадків, вказується у відсотках. Наприклад, ратіо в 40% або 0.4 означає, що на 10 залучених відвідувачів 4 виконали призначену дію.

Трафіком називають число людей, які відвідали сайт за якийсь відрізок часу. Так що ж таке арбітраж трафіку?

Арбітраж трафіку - це покупка вебмастером більш дешевого трафіку з подальшим перепродажем за більш вартісною ціною.

Різниця у вартості покупки/продажу – профіт вебмастера.

Рекламодавці/споживачі трафіку, які можливі для приведення адвертом — це організації та приватні особи, які займаються продажами в мережі Інтернет.

Процес нескладний: сплативши арбітражніку лід (можливого покупця), рекламодавець розраховує отримати дохід куди більший за рахунок продажів.

А СРА-мережі, на чиї пропозиції відгукуються адверти, сприяють рекламодавцеві по частині напрацювання якісної клієнтської бази і стабілізації клієнтського потоку.

Партнерські програми вже як кілька років гостюють на багатьох сайтах, тобто господарі сайтів винагороджують своїх активних клієнтів за наведених нових клієнтів. Про арбітраж трафіку можна сказати, що це прогресуюча партнерська програма.

Покрокова інструкція для початківців

Нижче наведено докладний посібник з арбітражу трафіку – з чого почати і як заробити.

Крок 1. Реєстрація та пошук CPA-мережі

Починати слід з реєстрації. Для більш широкого охоплення місцевості офферів краще відразу реєструватися в декількох CPA-мережах або відстежувати ситуацію в різних мережах одного оффера.

Буває і так, що в одній мережі рекламодавця вказана ціна Ліда 55 грн, а в іншій, схожої компанії – 65 грн. Різниця кинеться в очі, коли число лідів перевалить за тисячі.

Крок 2. Вибір оффера

Вибирайте рекламні пропозиції, які дадуть прибуток при мінімальних витратах.

Зробити правильний вибір допоможуть наступні рекомендації:

 • Дивіться, щоб оффер для ваших лідів не включав в себе будь-які додаткові дії;
 • Рейтинг офферів повинен бути на рівні;
 • Чим коротше холд, тим швидше прийдуть гроші;
 • Сайти (лендінг сторінки) рекламодавця повинні бути привабливими і доступними;
 • Вимоги рекламодавців по трафіку (джерела трафіку) повинні вам підходити.

Крок 3. Залучення потоку

Є 2 шляхи залучення трафіку:

Шлях 1. Безкоштовний трафік. Джерелом безкоштовного трафіку можуть служити власні сайти, форуми та інші ресурси, де можна зустріти осіб, які цікавляться тематикою вашого оффера.

Приклад: Ви ведете блог про онлайн-книги і вибираєте оффер, де потрібна реєстрація в онлайн-магазині книг. На своєму сайті ви розміщуєте замітку або огляд книги рекламодавця і робите посилання на цільову сторінку. Якщо ваші читачі клікають на посилання і потім проходять реєстрацію, то за їх дії вам нараховують гроші.

Виникає питання, чому б не створити сайт для отримання цільового трафіку для оффера? Однак не все так просто: вкладення в покупку доменного імені, хостингу, розробку сайту і його просування можуть перевищити доходи, отримані за допомогою нього. А рекламодавець може блокувати оффер (припинити купувати ліди) ще до того, як на нього почне йти трафік.

Шлях 2. Платний трафік. Якщо капітал є, то трафік купується і «ллється» на оффер, обходячи перешкоди. У теорії залучати клієнтів (лідів) можна всім - банерами, контекстною рекламою, постами, рекламними блоками в соцмережі, тизерами.

Важливо! На біржах також купуються відвідувачі, але це не варіант якісного трафіку, а отже, вкладення навряд чи збільшаться і повернуться.

Приблизно так само йдуть справи і з банерною рекламою. Люди просто блокують рекламу програмами.

Як варіант платного трафіку, користуються популярністю сервіси контекстної рекламиGoogle Adwords. Розставимо за і проти контекстної реклами у формі таблиці:

Таблиця "Плюси і мінуси застосування контекстної реклами при арбітражі трафіку":

ЗА ПРОТИ
1. Рекламний блок спливає в результатах пошуку – таким чином, зацікавлених у вашому оффере, знайдеться більше. Ціна переходу за посиланням може сильно варіюватися - на кожен запит своя ціна.
2. Налаштування дозволяють охопити більше число критеріїв пошуку. Доведеться добре опрацювати запити, щоб ціна і якість вас влаштовували.
3. Є можливість створити оголошення таким, яким ви хочете його бачити. Слід досконально розібратися в бажаннях своєї цільової аудиторії. Якщо оголошення не зачепить, то і конверт впаде.
4. Можна показувати оголошення розмістивши на рекламних блоках сайтах з потрібної вам тематики. На ділі ж-це не тільки витрати на рекламу, але і спосіб перетворити трафік в не якісний, а за ним і конверт.

Великі соцмережі давно обзавелися власними сервісами реклами з потенціалом до пошуку цільової аудиторії — таргетингу. Наприклад: Facebook, Тік Ток.

Таблиця "Плюси і мінуси застосування реклами в соціальних мережах при арбітражі трафіку":

ЗА ПРОТИ
1. Рекламний блок спливає в результатах пошуку — таким чином, зацікавлених у вашому оффері, знайдеться більше. Ціна переходу за посиланням може сильно варіюватися - на кожен запит своя ціна.
2. Налаштування дозволяють охопити більше число критеріїв пошуку. Доведеться добре опрацювати запити, щоб ціна і якість вас влаштовували.
3. Є можливість створити оголошення таким, яким ви хочете його бачити. Слід досконально розібратися в бажаннях своєї цільової аудиторії. Якщо оголошення не зачепить, то і конверт впаде.
4. Можна показувати оголошення розмістивши на рекламних блоках сайтах з потрібної вам тематики. На ділі ж-це не тільки витрати на рекламу, але і спосіб перетворити трафік в не якісний, а за ним і конверт.

Рекламна заманилівка, що показує тільки частину інформації про продукт, не демонструючи його повністю, але із зазначенням посилання на нього - це тизерна реклама (англ. Tease — дражнити).

Варто враховувати! Тизери демонструються скрізь, і зреагувати на таку рекламу може і зовсім не зацікавлена людина, що вплине на ваш контент не в кращу сторону.

Хоча деякі вебмайстри стверджують, що «тізерки» (так арбитражники називають тизерні мережі), якщо їх правильно подати, дають трафік з витратами набагато нижче, ніж соцмережі і контекст.

Крок 4. Тестування

Шукаємо оптимальний варіант заробітку. Кампанія стартувала, пора зайнятися аналізом оффера, дієвістю реклами та іншим.

Дії на цьому етапі наступні:

 1. Перевіряємо трафік;
 2. Оцінюємо дієвість реклами оффера;
 3. Організовуємо і відстежуємо роботу банерів, оголошень і т. д.;
 4. Не забудьте про оформлення (спліт-тест);
 5. Визначаємося, в який час пускати рекламу;
 6. Відсіваємо непотрібний арбітражний трафік.

Пре-лендінг (преленд) прийде на допомогу. Він не тільки підігріє інтерес аудиторії і підвищить конверт, але і збере дані по вашому трафіку, щоб блокувати небажаний. Можна навіть зупинити ботів, проявивши трохи хитрості.

Крок 5. Режим економії

Тизери, ресурси довгожителі — це BodyClick і TeaserNet. Реєструємося в даних мережах і креативимо оголошення.  Обов'язково прочитайте правила таргетингу і підлаштуйте під свій оффер.

З часом додайте контекстну рекламу та соціальні мережі. Ллємо трафік в CPA-мережі, SMS-партнерки, товарні партнерські програми.

Куди направляти потік

Тепер, коли ви знаєте, що таке арбітраж трафіку, слід визначитися з сайтами, з якими ви будете співпрацювати.

Існують 3 основних напрямки:

 1. CPA-мережі. Тут оплата за ліди;
 2. SMS-партнерки. Напрямок втрачає свою актуальність, так як люди просто перестали відправляти такі SMS;
 3. Товарні партнерки. Дохід з відсотка від продажів.

Кращі CPA-мережі:

 1. salesdoubler.pro. Відомий збирач партнерок. Новачки без особливих зусиль розберуться з його інтерфейсом, та й список рекламодавців тут довгий. Підтримка на рівні, виводити гроші можна починаючи з 300 грн раз в тиждень (при оборотах більше 2 000 грн в день можна частіше);
 2. mylead.global. Статистика цієї CPA-мережі вражає. Діє форум;
 3. drop1.top. Тримає весь ринок ігрових офферів;
 4. newtrend.team - партнерська CPA-мережа. Входить до числа кращих, з претензією на лідерство;

Так само добре зарекомендували себе мережі: Actionpay, sellaction.net, LEADS, ActionAds.

На початковому етапі шляху краще вибирати СРА-мережі з такими умовами, в яких ви не заплутаєтеся.

Можливі проблеми

Суттєвою проблемою може стати неякісний трафік.

Приклад: на біржі ви купили трафік 1 000 відвідувачів за 200 грн. З них лише 10 осіб перейшли на лендінг (преленд) і 0 осіб здійснили покупку.

Виходить, що конверсія = 0, дохід = − 200 грн.

Висновок: перевіряйте, тестуйте, аналізуйте все і завжди на всіх стадіях рекламної кампанії. Студіюйте умови оффера і правила роботи в мережі вашого оффера.

Сума заробітку

Арбітражнікі з великим досвідом роботи можуть мати дохід в мільйони грн за місяць. В середньому ж арбітражнікі поповнюють свої гаманці на десятки, а іноді і сотні тисяч грн.

Не радійте завчасно. Швидких і легких грошей в арбітражі не буває. На перших порах – одні витрати. Від втрат і навіть горезвісного «зливу» трафіку ніхто не застрахований. Так, тут великі ризики.

Приклад:

Скажімо, ви придбали СРА-оффер з метою торгівлі смартфонами. У даних офферах дохід від підтвердженої заявки становить близько 400 грн. Вами була створена кампанія в Гугл.Едвордс з ціною за клік по контекстній рекламі 2 грн.

Разом, вклавши 200 грн в Гугл. Едвордс, натомість ви знайшли приблизно 100 кліків по рекламі. З них до заявки дісталися лише 4, дві з яких не підтвердилися.

Якщо дохід від підтвердженої заявки в оффері складе 300 грн, то за роботу по рекламній кампанії Ви отримаєте 600 грн. Віднімемо 200 грн, віддані в Гугл.Едвордс, і отримаємо прибуток – 400 грн за дві підтверджені заявки.

Наведеними в прикладі 200 грн на рекламу можна було розпорядитися інакше. Наприклад, рекламувати через групу в соцмережі і залучити більше відвідувачів або заявок. А могло все обернуться для вас в іншу сторону — кілька тисяч грн пішли б на рекламу, а відповіді так і не з'явилося б.

Важливо! Гроші на рекламу все ж варто розподіляти по різних рекламних компаніях. В такому випадку, якщо одна або кілька прогорять, то інші, можливо, врятують стан речей.

Плюси і мінуси роботи арбітражника

Думаєш все так просто - вибрав товар, налаштував рекламу і сидиш рахуєш бабки? Як би не так. Давай відразу пробіжимося по плюсах і мінусах даної роботи, щоб сформувалося правильне уявлення про арбітраж трафіку.

Плюси

 • дистанційна робота. Ти не прив'язаний до робочого місця. Можна працювати як у себе вдома або в коворкінгу, так і де-небудь на тайських пляжах. Все тому, що робота в мережі і особистої присутності не вимагає від слова «зовсім». А ще тебе не будуть навантажувати якоюсь сторонньою роботою, як в офісі. Прозвон клієнтів, відправку вантажів (стосується товарного напрямку) бере на себе рекламодавець. Ти відповідаєш тільки за трафік.
 • високий потенціал зростання. У більшості компаній є певна стеля, вище якої вже не стрибнеш. У плані зарплати тут цього немає. Крім того, ти не обмежений роботою в одній країні. Навпаки, можна і потрібно працювати на міжнародному ринку - умови там значно цікавіше і вибір офферов ширше.
 • відсутність керівників. Ти сам собі начальник. Постановка завдань, контроль і порядок їх виконання, прибуток, вихідні дні і відпустка — це все залежить тільки від тебе.
 • різноманітність роботи. Ти не обмежуєш себе одним товаром і джерелом трафіку. Не виходить з товаркою - спробуй ігри, не виходить в іграх - спробуй каз*но... Не виходить лити трафік з Фейсбуку? Спробуй MyTarget.

Мінуси

 • високий ступінь відповідальності. «Як потопаєш, так і полопаєш». Ніяких окладів і теплих місць тут немає - треба працювати. І часто працювати потрібно досить важко. Втім, цей мінус можна віднести в цілому до будь-якої віддаленої роботи.
 • ризик власними фінансами. Партнерська мережа не дає тобі грошей на залучення трафіку. Ти ллєш його сам, за свої гроші. Так, при грамотній роботі ти можеш зробити не один Х на цьому, але якщо накосячишь — можна втратити вкладене.
 • мінливість ринку. Це, звичайно, не криптовалюта, але ринок арбітражу також змінюється. Звичні канали трафіку можуть видозмінюватися і посилювати правила модерації, чому працювати буде складніше. Практично завжди, щоб намацати робочий товар і джерело трафіку або ж зрозуміти, що тема не працює, потрібно витратити кілька тисяч грн. Виходить, що ти сам купуєш інформацію своїми тестами і надалі застосовуєш її і заробляєш. Потрібно бути винахідливим і креативним, а також мати запасний план про всяк випадок.

Де взяти трафік? Джерела трафіку в арбітражі

Отримувати трафік можна за допомогою десятків різних джерел-каналів залучення користувачів. У кожному є свої особливості — формати реклами (фото, відео, текстові оголошення), цільова аудиторія ресурсів, можливості таргетингу (детальної настройки аудиторії), вартість, правила мережі (десь заборонена реклама каз*но, десь мікрокредити) і т.д. загалом, про деякі основні джерела трафіку я зараз і розповім.

Трафік з пошукових систем: SEO і контекстна реклама

Користувачі з пошукових систем вважаються найціннішою і гарячою аудиторією - реклама відображається під запит користувача, тобто користувач сам шукає товар і готовий купити. Пошукові системи пропонують широке охоплення користувачів з усього світу і широкі налаштування рекламної кампанії з урахуванням інтересів. Виділяють 2 типи пошукового трафіку:

 1. Органічний трафік (SEO) - умовно-безкоштовне джерело, робота з яким будується над оптимізацією і просуванням сайту під необхідні цільові запити. У SEO перші результати слід очікувати не менше, ніж через кілька місяців/півроку. Для просування по висококонкурентним запитам також потрібен хороший бюджет
 2. Контекстна реклама - формат інтернет-реклами в якому Ваше рекламне оголошення показується за конкретними запитами користувача в пошукових системах і займає 1-4 місце у видачі з позначкою "реклама". З особливостей контекстної реклами варто виділити сувору модерацію.

Виділяють кілька основних пошукових систем:

 • Google Adwords. Найпопулярніший в світі пошуковик. Широкий вибір рекламних форматів з можливістю детального налаштування і охопленням практично всіх країн. Ще один плюс-українськомовний інтерфейс, чим, ДО РЕЧІ, може похвалитися далеко не кожна платформа.
 • Baidu. Найбільший китайський пошуковик, який також охоплює ще й Японію з Індонезією. Тут не можна рекламувати азартні ігри і адалт, оформлення РК коштує 5600 юанів. Відмінне рішення для роботи з ринком Азії.
 • Bing Ads. Маловідомий в Україні пошуковик, основна цільова аудиторія якого США, Канада, Франція і Австралія. Більше половини користувачів старше 45 років і заробляють понад 100 000 доларів на рік. Аудиторія з грошима-це класно. Але для таргета доступні всього 12 мов.

Трафік із соціальних мереж

В якості рекламного інструменту, соціальні мережі пропонують таргетовану рекламу, яка дозволяє вибирати аудиторію виходячи з її: віку, місця проживання, інтересів, активності, спільнот і т.д. Широкий вибір рекламних форматів - промо-пости, відеореклама, реклама в історіях. Також є можливість купувати рекламне розміщення безпосередньо в спільнотах. Це величезні можливості для арбітражника, найголовніше — правильно їх використовувати.

 • Facebook. Якщо Google — «король пошуковиків», то з FB можна те ж саме сказати щодо соціальних мереж. Загальне охоплення аудиторії - понад 2 млрд користувачів! Як канал трафіку Facebook дуже потужний - різноманітність типів реклами, розумна система показу реклами і можливість оплати постфактум. Але пройти модерацію в більшості "сірих" напрямках вкрай складно - за будь-яке порушення рекламний кабінет відразу ж баниться.
 • Instagram. Весь таргет в інсті йде через той же рекламний кабінет Facebook. Кампанії запускаються швидко, статистика зручно відстежується. Але у майданчика багато обмежень - не можна лити на заборонену рекламу ліків і тютюнових виробів.
 • Тік Ток - соціальна мережа, які є лідером на СНД-ринку і пропонують широкі можливості для роботи. Істотна відмінність - цільова аудиторія ресурсів, якщо аудиторія Фейсбук - молодь, люди, в середньому, до 35-40 років, то в Тік Ток зазвичай від 15-25 років.
 • Youtube. Широке охоплення - понад 1,5 млрд користувачів, і якісний трафік при низькій конкуренції. Однак, правила рекламної мережі, часто не пропускають "сірі" оффери і пройти модерацію вкрай складно. Але джерело дуже потужне, за Youtube майбутнє.

Тизерні, рекламні мережі та інші способи залучення трафіку

 • Popunder. Банер, який відкривається при відкритті сайту. Коли користувач його закриває, він автоматично переходить на сайт рекламодавця.
 • Clickunder. Ідея схожа з попандером, але видимого банера немає. При першому ж кліці на відкритій сторінці користувач відкриває сайт рекламодавця в новому вікні.
 • Нативна реклама. Оголошення інтегровано з контентом майданчика. Іншими словами, таку рекламу не відрізниш від звичайного поста на сайті або ж реклама в форматі "Вам повинно бути цікаво" на сайтах. Що добре - не викликає почуття відторгнення у користувача.

Часті запитання

Питання 1. Де вчать новачків?

Зараз прийнято спілкуватися в соцмережах, на форумах і блогах. Нижче наведено список місць спілкування арбітражників-новачків. Можливо там, ви зможете почерпнути для себе важливу інформацію.

 1. CPA NOOB - група, великий контент, що обговорює арбітражний трафік уздовж і поперек. Група весь час поповнюється новими учасниками;
 2. CPA King — також група, відноситься до сайту cpaking.ru. Грамотна група, в якій можна знайти потрібні посилання;
 3. M1-shop - ще одна група з підтримкою товарної CPA-мережі;
 4. kote.ws — відомий форум арбітражніков.

Питання 2. Які CPA-оффери популярні в інеті?

До найбільш затребуваним офферам відносяться:

 1. оnline-ігри (наприклад, «Танки»);
 2. магазини в інтернет-мережі;
 3. банки (кредити, позики, гроші під заставу тощо.);
 4. інформаційні продукти (курси, програми по догляду за собою і т. д.).

Питання 3. Як почати заробляти на арбітражі?

Підсумуємо все вищесказане і коротко пройдемося по основних етапах:

 1. Вибір партнерської мережі. Перед тим як укласти співпрацю з партнерською мережею, вивчіть її історію і репутацію, знайдете відгуки про неї від вебмайстрів на тематичних форумах або в соціальних мережах. Уточніть щодо кількості і якості офферов, чи є проблеми з виплатами та ін.
 2. Вибір оффера. Для розгону досить вибрати не більше чотирьох офферов. Потім необхідно протестувати їх і вибрати максимально вигідний. Коли ви збільшите свої доходи, можете змінити напрямок.
 3. Створення креативів. Як вже було сказано, креативи повинні бути цікаві вашій ца. Правильно розставляйте акценти: на товарних пропозиціях потрібно вкластися у візуальну частину, а в висококонкурентних нішах — максимально зачепити аудиторію.
 4. Купівля трафіку. Виберіть джерела трафіку і отримаєте аудиторію → це можна робити умовно безкоштовно і за гроші. Умовно безкоштовні варіанти: розкрутка сайту, паблік і майданчиків, за допомогою яких ви будете залучати лідів. Платний варіант-розміщувати банери, купувати розкручені пабліки, рекламні пости і т. д.
 5. Запуск кампанії та аудит. Запустіть кампанію і починайте відстежувати: встановіть системи аналітики і спеціальні інструменти для аналізу. Аудит допоможе вам зрозуміти, в які джерела трафіку вкладатися не має сенсу, а які працюють добре.

Висновок + відео

Заробіток на арбітражу трафіку можна отримати, маючи в запасі терпіння, навички, фінансовий бюджет і неодмінно повне розуміння суті процесу. Проявіть завзятість, працьовитість, аналітичний склад розуму, креативність – і у вас з'явиться шанс піднятися на вершину кар'єрних сходів арбітражника.

З Вами був журнал "BiznesCat.com". 

До нових зустрічей на сайті!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити