Арбітраж - це не тільки реклама таблеток для схуднення. Редакція сайту BiznesCat.com розбирає в цій статті, що це таке насправді і як стартувати в цій галузі.

Арбітраж трафіку - галузь, у якій можна, сидячи вдома, заробляти в півтора-два рази більше за середню зарплату по Україні. Такого рівня доходу можна досягти за кілька місяців, і для цього не потрібно вчитися у виші.

Однак ця сфера схожа на запуск свого бізнесу - арбітражники діють на свій страх і ризик. На арбітражі можна не тільки заробити, а й все втратити.

Якщо ви хочете розібратися, чим займається арбітражник і чи підійде вам арбітраж, читайте цю статтю.

Що таке арбітраж трафіку і хто такий арбітражник

Арбітраж трафіку - просування товарів і послуг рекламодавця за винагороду від нього. Рекламодавець платить обумовлену суму за кожну цільову дію - наприклад, 25 гривень за встановлення застосунку, 10 гривень за реєстрацію на сайті або 3% від суми покупки.

Щоб залучити тих, хто буде просувати товари та послуги, рекламодавці формують оффер - пропозицію про співпрацю, в якій описують її умови, зокрема розмір винагороди. Рекламодавець може опублікувати оффер на своєму сайті, а може в CPA-мережі. CPA-мережа - це майданчик, на якому рекламодавці та арбітражники домовляються про співпрацю. Приклади CPA-мереж: salesdoubler.pro, mylead.global/uk, drop1.top.

Арбітражник - фахівець, який просуває товари та послуги за винагороду. Він робить це, наприклад, налаштовуючи рекламу або публікуючи інформацію про продукт у своїх соціальних мережах. Арбітражника можна порівняти з інтернет-маркетологом - вони обидва працюють із трафіком в інтернеті. Але різниця є.

Інтернет-маркетолог Арбітражник
Витрачає на просування гроші рекламодавця. Витрачає на просування свої гроші.
Повинен виконувати план, встановлений рекламодавцем.

Нічого нікому не винен.

Якщо не досягне цільових дій, не отримає грошей.

Отримує фіксовану зарплату або оклад і премію за виконання плану.

Може отримувати який завгодно дохід:

усе залежить від витрат на рекламу і винагороди від рекламодавця.

Пояснимо на прикладі, як це влаштовано. Є компанія, яка продає тренажери. Вона хоче залучити більше клієнтів і розміщує в CPA-мережі оффер, згідно з яким готова платити 500 гривень за кожен продаж.

Арбітражник підключається до оффера й отримує унікальне посилання на сайт рекламодавця. За допомогою таких посилань рекламодавець відстежує, скільки угод із продажу відбулося завдяки кожному арбітражнику.

Арбітражник налаштовує рекламу - і витрачає на неї 40 тисяч гривень. 96 осіб, які перейшли за посиланням, оформили замовлення. Компанія виплачує винагороду - 48 тисяч гривень. Чистий прибуток арбітражника - 8 тисяч гривень.

Різниця між сумою, яку арбітражник витратив на рекламу, і сумою, яку він отримав від рекламодавця як винагороду, - це і є його заробіток.

Арбітраж трафіку - ризикована галузь. Можна налаштувати рекламу, але не досягти цільових дій і втратити гроші. Тому в арбітраж часто йдуть ті, хто вже вміє налаштовувати рекламу, або ті, хто має безкоштовний трафік, - наприклад, блогери з лояльною аудиторією і власники сайтів.

Які є види арбітражу трафіку

У галузі арбітраж трафіку поділяють на білий і чорний.

Білий арбітраж - просування товарів і послуг, що не порушують законодавства, способами, не забороненими рекламними мережами та рекламодавцями. Наприклад, просування інтернет-магазинів і послуг банків у "Фейсбуці".

Чорний арбітраж - просування товарів і послуг, що порушують законодавство, способами, забороненими рекламними мережами та рекламодавцями. Наприклад, просування онлайн-казино або БАДів для росту волосся за допомогою спаму, клікандерів або мотивованого трафіку.

Займатися чорним арбітражем складніше технічно. Наприклад, якщо арбітражник просуває заборонені рекламними мережами товари, його акаунти будуть банити. Доведеться постійно заводити нові.

Деякі виділяють ще й сірий арбітраж - до нього відносять просування товарів і послуг, не заборонених законодавством, спірними способами. Наприклад, просування сайтів знайомств за допомогою креативів із напівоголеними дівчатами.

Ще, коли говорять про види арбітражу трафіку, на увазі можуть мати різні джерела залучення трафіку. Глобально є дві стратегії.

 • Перша - перепродаж трафіку. Арбітражник купує трафік - наприклад, запускає рекламу або розміщує посіви - і продає його дорожче: направляє на сайт рекламодавця й отримує винагороду за цільові дії.
 • Друга стратегія - робота з умовно-безкоштовним трафіком. Такий трафік отримують за допомогою контенту. Наприклад, людина випускає відео на YouTube, веде канал у Telegram або створює інформаційні сайти і просуває товари та послуги рекламодавців за допомогою цих каналів.

Чим займається арбітражник

Давайте подивимося на завдання, з якими стикається більшість арбітражників. Щоб заробити, вони підключаються до оффера, налаштовують рекламу й оптимізують зв'язку.

 • Підключення до оффера. Арбітражник шукає відповідні пропозиції на сайтах компаній або в CPA-мережах і оцінює їх. Він аналізує, які цільові дії потрібні рекламодавцю, скільки він готовий платити і на яких умовах можна залучати трафік. Іноді умови не підходять - наприклад, рекламодавець забороняє використовувати контекстну рекламу, а арбітражник вміє налаштовувати тільки її.
 • Налаштування реклами. Спочатку арбітражник запускає тестові рекламні кампанії з невеликим бюджетом або розміщує кілька постів у своєму каналі. Потім оцінює результати - скільки людей перейшло за посиланнями, чи виконали вони цільові дії, скільки грошей рекламодавець заплатить за ці цільові дії.
 • Оптимізація зв'язки. Зв'язкою в арбітражі трафіку називають комплекс дій і підходів - усе, що використовують для просування товару або послуги в рамках одного оффера. Якщо арбітражник бачить, що реклама приносить результат, він оптимізує і масштабує її: підвищує бюджет, відключає неефективні оголошення, тестує нові підходи.

Крім того, арбітражник може вирішувати інші завдання. Наприклад, створювати проміжні посадкові сторінки - їх на сленгу арбітражників називають прокладками. Користувач, який перейшов за рекламою, спочатку потрапляє на прокладку, а звідти переходить на сайт рекламодавця.

Також арбітражник може генерувати відео за допомогою нейромереж і викладати їх на YouTube, заводити групи у "Фейсбуці" й оптимізувати їх під запити, спілкуватися на форумах із кількох акаунтів. Є величезна кількість підходів до просування, і в їхніх рамках арбітражники працюють над різними завданнями.

Чи є попит на арбітражників на ринку праці

Попит є. На Work.ua у січні 2024 року було 140 вакансій для арбітражників. Також вакансії розміщують на галузевих сайтах і на сайтах CPA-мереж. Арбітражників шукають і CPA-мережі, і керівники команд, які займаються арбітражем трафіку.

Зарплата арбітражника в штаті залежить від того, з якими обсягами трафіку і бюджетом він працюватиме. Фахівцям із невеликим досвідом зазвичай пропонують ставку близько 17 тисяч гривень. Досвідченим - від 30 тисяч гривень. Зарплата може досягати 150-250 тисяч гривень на місяць.

Більшість арбітражників не залежать від попиту на ринку праці. Вони не влаштовуються в штат і не йдуть у команди, а працюють самі на себе, коли хочуть. У цьому перевага спеціальності.

Теоретично заробити можна скільки завгодно: все залежить від того, скільки грошей арбітражник готовий вкласти в просування продукту рекламодавця.

Як заробити на арбітражі трафіку

Технічно все просто: потрібно вибрати оффер, підключитися до нього - і налаштувати рекламу або розмістити рекламний пост на своєму майданчику. На практиці в арбітражі багато нюансів. Якщо не знати їх, можна нічого не заробити або навіть втратити гроші.

Ось які проблеми можуть виникнути:

 • Помилки під час налаштування реклами. Можна неправильно підібрати аудиторію, зробити неефективні креативи, вибрати неправильну стратегію показу реклами. Або просто забути вказати ліміти - і злити бюджет у перший день без результату. У тих, хто налаштовує рекламу вперше, ризик помилитися вищий.
 • Вичавлений оффер. Так кажуть, коли аудиторія настільки часто бачила рекламу якогось продукту, що перестала на неї реагувати.
 • Шейв з боку CPA-мережі. Шейв - це обман: шейвом називають ситуації, коли рекламодавець або CPA-мережа штучно зменшують обсяги трафіку або лідів. Відповідно, арбітражнику платять менше, ніж повинні.

Щоб уникнути цих проблем, потрібно багато чого дізнатися про арбітраж. Зрозуміти, які бувають CPA-мережі, оффери та рекламодавці. Розібратися, які умови офферів вигідні, а які - ні. Навчитися визначати, "вичавлений" оффер чи ні.

Також потрібно освоїти способи залучення трафіку на продукти рекламодавців. Не обов'язково освоювати все одразу - для початку достатньо розібратися в роботі з одним каналом. Наприклад, навчитися налаштовувати ефективну контекстну рекламу.

Як стати арбітражником: з чого почати в цій галузі

Часто в арбітраж трафіку приходять ті, у кого вже є досвід в інтернет-маркетингу, налаштуванні реклами, роботі з трафіком. Багато арбітражників розповідають, що стартували саме так: хтось прийшов зі сфери маркетингу, інший - з SMM. Також у цю галузь приходять блогери, а ще в ній стартують з нуля.

Людям, які вже працювали з рекламою і маркетингом, простіше стартувати в арбітражі. Вони розуміють, як залучати трафік, і починають працювати не на клієнтів, а на себе. Дехто називає арбітраж трафіку "логічним розвитком кар'єри".

Для блогерів арбітраж трафіку - один зі способів монетизації контенту. Зазвичай блогери заробляють на розміщенні реклами, але також можуть приймати донати, продавати свої товари і послуги та залучати трафік для рекламодавців за фіксовану винагороду.

Старт з нуля найскладніший. Щоб навчитися залучати трафік, потрібно зробити дві речі:

 • вивчити теорію - інструкції з налаштування реклами, кейси, статті на галузевих сайтах, щоб зрозуміти, як усе працює в цій галузі;
 • навчитися залучати трафік - пробувати самому налаштовувати рекламу або використовувати інші способи просування.

На все це може піти багато часу і грошей. Декому потрібно витратити півроку на те, щоб тільки розібратися в теорії. А на думку арбітражника з Індії Харнура Вирка, більшість новачків зазнають невдачі на старті.

Стартувати з нуля ризиковано - можна втратити багато грошей, поки будете напрацьовувати досвід. 

Навчитися можна на курсах. Там дають теорію - і вчать усього на практиці. На хороших курсах викладають люди, які самі займаються арбітражем трафіку - тому можуть вказати на помилки і допомогти виправити їх.

Головне про арбітраж трафіку в трьох пунктах

 1. Арбітраж трафіку - просування товарів і послуг рекламодавця з фіксованою винагородою за кожну цільову дію. Арбітражник - людина, яка просуває товари і послуги за винагороду. Він витрачає на просування свої гроші і не зобов'язаний виконувати план.
 2. На арбітражі трафіку можна за кілька днів заробити середню місячну зарплату. Є кейси, в яких люди отримували 1 мільйон гривень прибутку за рік, 10 000 гривень за вихідні та понад 150 тисяч гривень за два місяці.
 3. Стартувати в арбітражі легше, якщо вже є якісь знання і досвід - наприклад, якщо ви раніше займалися інтернет-маркетингом. Або якщо у вас є лояльна аудиторія і ви можете розміщувати рекламу на своїх майданчиках безкоштовно. Стартувати з нуля теж можна - але, щоб не втратити гроші, краще спочатку пройти навчання.

Відео

Читайте також - Чим зайнятися, щоб заробити грошей.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити