Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, що означає це поняття і, як почати заробляти на ньому, обходячи можливі ризики. Також ми дамо посилання на ресурси, де ви можете придбати додаткові знання по темі.

Ми продовжуємо знайомити вас зі способами заробітку в інтернеті. Сьогодні мова піде про арбітаж трафіку

арбітраж трафіку

Термінологія і основні поняття

Перш за все слід розібратися з основними термінами без яких буде не зрозуміти значення визначення "арбітраж трафіку".

CPA (з англ. Cost Per Acquisition — «оплата за дію») — це модель інтернет-реклами, за яку вносить плату рекламодавець при встановленому факті дії на його сайті.

CPA-модель — оптимальний спосіб замовити рекламу, оскільки рекламодавець оплачує залученого відвідувача, який виконав призначену дію.

Зазвичай під призначеною дією розуміється:

 • реєстрація;
 • купівля;
 • оформлення заявки на сайті тощо.

CPA-мережа координує відносини рекламодавця і вебмастера, а також веде статистичну звітність.

Терміни, використані в статті:

 • Адверт (advert) - одне з імен вебмайстра (арбітражника), який робить заробіток в CPA-мережах;
 • Оффер (offer) – пропозиція господаря сайту (рекламодавця);
 • Лендінг (landing page) – в перекладі з англ. мови «посадкова сторінка», яка утримує увагу відвідувача і схиляє його до виконання призначеної дії;
 • Пре-Лендінг (prelanding page) – по-іншому проміжна сторінка, яка може працювати в напрямку підвищення↑ зацікавленості цільової аудиторії, конверсії. А також для інших обставин, коли прямий перехід відвідувача на цільову сторінку з якихось міркувань не потрібен.
 • Лід (lead) – проявивший інтерес відвідувач, який виконав призначену дію. Вам, можливо, знайомі такі терміни, як «лідогенерація» або скорочено «лідген». Це процес захоплення і звернення відвідувача в потенційного клієнта. Для цього процесу є безліч способів, деякі з них ми будемо розглядати далі по тексту.
 • Холд (hold) – часовий відрізок, на який рекламні мережі (CPA-мережі) призупиняють виплату адверту (вебмайстру). Він необхідний, щоб упевнитися в якості залученого трафіку. Іншими словами, приблизно за цей час ваш лід повинен гарантовано виконати призначену дію. Це своєрідний механізм, який оберігає рекламодавців від умисного нагону (накрутки) сміттєвого трафіку, ботів і інших шахрайських дій, від нечесних адвертов.
 • Профіт (profit) – заробіток адверта від виплат мережі за мінусом витрат на лідогенерацію. По-іншому, профіт — чистий прибуток арбітражника.
 • Ратіо (конверсія, CR, conversion, conversion rate) – може ховатися під визначеннями «конверсія», «конверт». Ліди, поділені на суму залученого трафіку. Ратіо, в більшості випадків, вказується у відсотках. Наприклад, ратіо в 40% або 0.4 означає, що на 10 залучених відвідувачів 4 виконали призначену дію.

Трафіком називають число людей, які відвідали сайт за якийсь відрізок часу. Так що ж таке арбітраж трафіку?

Арбітраж трафіку - це покупка вебмастером більш дешевого трафіку з подальшим перепродажем за більш вартісною ціною.

Різниця у вартості покупки/продажу – профіт вебмастера.

Рекламодавці/споживачі трафіку, які можливі для приведення адвертом — це організації та приватні особи, які займаються продажами в мережі Інтернет.

Процес нескладний: сплативши арбітражніку лід (можливого покупця), рекламодавець розраховує отримати дохід куди більший за рахунок продажів.

А СРА-мережі, на чиї пропозиції відгукуються адверти, сприяють рекламодавцеві по частині напрацювання якісної клієнтської бази і стабілізації клієнтського потоку.

Партнерські програми вже як кілька років гостюють на багатьох сайтах, тобто господарі сайтів винагороджують своїх активних клієнтів за наведених нових клієнтів. Про арбітраж трафіку можна сказати, що це прогресуюча партнерська програма.

Покрокова інструкція для початківців

Нижче наведено докладний посібник з арбітражу трафіку – з чого почати і як заробити.

Крок 1. Реєстрація та пошук CPA-мережі

Починати слід з реєстрації. Для більш широкого охоплення місцевості офферів краще відразу реєструватися в декількох CPA-мережах або відстежувати ситуацію в різних мережах одного оффера.

Буває і так, що в одній мережі рекламодавця вказана ціна Ліда 55 грн, а в іншій, схожої компанії – 65 грн. Різниця кинеться в очі, коли число лідів перевалить за тисячі.

Крок 2. Вибір оффера

Вибирайте рекламні пропозиції, які дадуть прибуток при мінімальних витратах.

Зробити правильний вибір допоможуть наступні рекомендації:

 • Дивіться, щоб оффер для ваших лідів не включав в себе будь-які додаткові дії;
 • Рейтинг офферів повинен бути на рівні;
 • Чим коротше холд, тим швидше прийдуть гроші;
 • Сайти (лендінг сторінки) рекламодавця повинні бути привабливими і доступними;
 • Вимоги рекламодавців по трафіку (джерела трафіку) повинні вам підходити.

Крок 3. Залучення потоку

Є 2 шляхи залучення трафіку:

Шлях 1. Безкоштовний трафік. Джерелом безкоштовного трафіку можуть служити власні сайти, форуми та інші ресурси, де можна зустріти осіб, які цікавляться тематикою вашого оффера.

Приклад: Ви ведете блог про онлайн-книги і вибираєте оффер, де потрібна реєстрація в онлайн-магазині книг. На своєму сайті ви розміщуєте замітку або огляд книги рекламодавця і робите посилання на цільову сторінку. Якщо ваші читачі клікають на посилання і потім проходять реєстрацію, то за їх дії вам нараховують гроші.

Виникає питання, чому б не створити сайт для отримання цільового трафіку для оффера? Однак не все так просто: вкладення в покупку доменного імені, хостингу, розробку сайту і його просування можуть перевищити доходи, отримані за допомогою нього. А рекламодавець може блокувати оффер (припинити купувати ліди) ще до того, як на нього почне йти трафік.

Шлях 2. Платний трафік. Якщо капітал є, то трафік купується і «ллється» на оффер, обходячи перешкоди. У теорії залучати клієнтів (лідів) можна всім - банерами, контекстною рекламою, постами, рекламними блоками в соцмережі, тизерами.

Важливо! На біржах також купуються відвідувачі, але це не варіант якісного трафіку, а отже, вкладення навряд чи збільшаться і повернуться.

Приблизно так само йдуть справи і з банерною рекламою. Люди просто блокують рекламу програмами.

Як варіант платного трафіку, користуються популярністю сервіси контекстної реклами Яндекс.Директ і Google Adwords. Розставимо за і проти контекстної реклами у формі таблиці:

Таблиця "Плюси і мінуси застосування контекстної реклами при арбітражі трафіку":

ЗА ПРОТИ
1. Рекламний блок спливає в результатах пошуку – таким чином, зацікавлених у вашому оффере, знайдеться більше. Ціна переходу за посиланням може сильно варіюватися - на кожен запит своя ціна.
2. Налаштування дозволяють охопити більше число критеріїв пошуку. Доведеться добре опрацювати запити, щоб ціна і якість вас влаштовували.
3. Є можливість створити оголошення таким, яким ви хочете його бачити. Слід досконально розібратися в бажаннях своєї цільової аудиторії. Якщо оголошення не зачепить, то і конверт впаде.
4. Можна показувати оголошення розмістивши на рекламних блоках сайтах з потрібної вам тематики. На ділі ж-це не тільки витрати на рекламу, але і спосіб перетворити трафік в не якісний, а за ним і конверт.

Великі соцмережі давно обзавелися власними сервісами реклами з потенціалом до пошуку цільової аудиторії — таргетингу. Наприклад: ВКонтакте, Facebook, Однокласники.

Таблиця "Плюси і мінуси застосування реклами в соціальних мережах при арбітражі трафіку":

ЗА ПРОТИ
1. Рекламний блок спливає в результатах пошуку — таким чином, зацікавлених у вашому оффері, знайдеться більше. Ціна переходу за посиланням може сильно варіюватися - на кожен запит своя ціна.
2. Налаштування дозволяють охопити більше число критеріїв пошуку. Доведеться добре опрацювати запити, щоб ціна і якість вас влаштовували.
3. Є можливість створити оголошення таким, яким ви хочете його бачити. Слід досконально розібратися в бажаннях своєї цільової аудиторії. Якщо оголошення не зачепить, то і конверт впаде.
4. Можна показувати оголошення розмістивши на рекламних блоках сайтах з потрібної вам тематики. На ділі ж-це не тільки витрати на рекламу, але і спосіб перетворити трафік в не якісний, а за ним і конверт.

Рекламна заманилівка, що показує тільки частину інформації про продукт, не демонструючи його повністю, але із зазначенням посилання на нього - це тизерна реклама (англ. Tease — дражнити).

Варто враховувати! Тизери демонструються скрізь, і зреагувати на таку рекламу може і зовсім не зацікавлена людина, що вплине на ваш контент не в кращу сторону.

Хоча деякі вебмайстри стверджують, що «тізерки» (так арбитражники називають тизерні мережі), якщо їх правильно подати, дають трафік з витратами набагато нижче, ніж соцмережі і контекст.

Крок 4. Тестування

Шукаємо оптимальний варіант заробітку. Кампанія стартувала, пора зайнятися аналізом оффера, дієвістю реклами та іншим.

Дії на цьому етапі наступні:

 1. Перевіряємо трафік;
 2. Оцінюємо дієвість реклами оффера;
 3. Організовуємо і відстежуємо роботу банерів, оголошень і т. д.;
 4. Не забудьте про оформлення (спліт-тест);
 5. Визначаємося, в який час пускати рекламу;
 6. Відсіваємо непотрібний арбітражний трафік.

Пре-лендінг (преленд) прийде на допомогу. Він не тільки підігріє інтерес аудиторії і підвищить конверт, але і збере дані по вашому трафіку, щоб блокувати небажаний. Можна навіть зупинити ботів, проявивши трохи хитрості.

Крок 5. Режим економії

Тизери, ресурси довгожителі — це BodyClick і TeaserNet. Реєструємося в даних мережах і креативимо оголошення.  Обов'язково прочитайте правила таргетингу і підлаштуйте під свій оффер.

З часом додайте контекстну рекламу та соціальні мережі. Ллємо трафік в CPA-мережі, SMS-партнерки, товарні партнерські програми.

Куди направляти потік

Тепер, коли ви знаєте, що таке арбітраж трафіку, слід визначитися з сайтами, з якими ви будете співпрацювати.

Існують 3 основних напрямки:

 1. CPA-мережі. Тут оплата за ліди;
 2. SMS-партнерки. Напрямок втрачає свою актуальність, так як люди просто перестали відправляти такі SMS;
 3. Товарні партнерки. Дохід з відсотка від продажів.

Кращі CPA-мережі:

 1. Ad1.ru. Відомий збирач партнерок. Новачки без особливих зусиль розберуться з його інтерфейсом, та й список рекламодавців тут довгий. Підтримка на рівні, виводити гроші можна починаючи з 300 грн раз в тиждень (при оборотах більше 2 000 грн в день можна частіше);
 2. Admitad.com. Статистика цієї CPA-мережі вражає. Діє форум;
 3. Cityads.ru. Тримає весь ринок ігрових офферів;
 4. M1-shop.ru - партнерська CPA-мережа. Входить до числа кращих, з претензією на лідерство;

Так само добре зарекомендували себе мережі: Actionpay, kma.biz, LEADS, ActionAds.

На початковому етапі шляху краще вибирати СРА-мережі з такими умовами, в яких ви не заплутаєтеся.

Можливі проблеми

Суттєвою проблемою може стати неякісний трафік.

Приклад: на біржі ви купили трафік 1 000 відвідувачів за 200 грн. З них лише 10 осіб перейшли на лендінг (преленд) і 0 осіб здійснили покупку.

Виходить, що конверсія = 0, дохід = − 200 грн.

Висновок: перевіряйте, тестуйте, аналізуйте все і завжди на всіх стадіях рекламної кампанії. Студіюйте умови оффера і правила роботи в мережі вашого оффера.

Сума заробітку

Арбітражнікі з великим досвідом роботи можуть мати дохід в мільйони грн за місяць. В середньому ж арбітражнікі поповнюють свої гаманці на десятки, а іноді і сотні тисяч грн.

Не радійте завчасно. Швидких і легких грошей в арбітражі не буває. На перших порах – одні витрати. Від втрат і навіть горезвісного «зливу» трафіку ніхто не застрахований. Так, тут великі ризики.

Приклад:

Скажімо, ви придбали СРА-оффер з метою торгівлі смартфонами. У даних офферах дохід від підтвердженої заявки становить близько 400 грн. Вами була створена кампанія в Яндекс.Директ з ціною за клік по контекстній рекламі 2 грн.

Разом, вклавши 200 грн в Яндекс. Директ, натомість ви знайшли приблизно 100 кліків по рекламі. З них до заявки дісталися лише 4, дві з яких не підтвердилися.

Якщо дохід від підтвердженої заявки в оффері складе 300 грн, то за роботу по рекламній кампанії Ви отримаєте 600 грн. Віднімемо 200 грн, віддані в Яндекс.Директ, і отримаємо прибуток – 400 грн за дві підтверджені заявки.

Наведеними в прикладі 200 грн на рекламу можна було розпорядитися інакше. Наприклад, рекламувати через групу в соцмережі і залучити більше відвідувачів або заявок. А могло все обернуться для вас в іншу сторону — кілька тисяч рублів пішли б на рекламу, а відповіді так і не з'явилося б.

Важливо! Гроші на рекламу все ж варто розподіляти по різних рекламних компаніях. В такому випадку, якщо одна або кілька прогорять, то інші, можливо, врятують стан речей.

Часті запитання

Питання 1. Де вчать новачків?

Зараз прийнято спілкуватися в соцмережах, на форумах і блогах. Нижче наведено список місць спілкування арбітражників-новачків. Можливо там, ви зможете почерпнути для себе важливу інформацію.

 1. CPA NOOB - група Вконтакте, великий контент, що обговорює арбітражний трафік уздовж і поперек. Група весь час поповнюється новими учасниками;
 2. CPA King — також група Вконтакте, відноситься до сайту cpaking.ru. Грамотна група, в якій можна знайти потрібні посилання;
 3. M1-shop - ще одна група Вконтакте з підтримкою товарної CPA-мережі;
 4. kote.ws — відомий форум арбітражніков.

Питання 2. Які CPA-оффери популярні в інеті?

До найбільш затребуваним офферам відносяться:

 1. оnline-ігри (наприклад, «Танки»);
 2. магазини в інтернет-мережі;
 3. банки (кредити, позики, гроші під заставу тощо.);
 4. інформаційні продукти (курси, програми по догляду за собою і т. д.).

Висновок

Заробіток на арбітражу трафіку можна отримати, маючи в запасі терпіння, навички, фінансовий бюджет і неодмінно повне розуміння суті процесу. Проявіть завзятість, працьовитість, аналітичний склад розуму, креативність – і у вас з'явиться шанс піднятися на вершину кар'єрних сходів арбітражника.

З Вами був журнал "BiznesCat.com". 

До нових зустрічей на сайті!


📌 Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коучер, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Додати коментар


Захисний код
Оновити