У цій статті редакція сайту BiznesCat.com розповідає, як підготуватися до відкриття свого бізнесу і які рекламні канали допоможуть його розвинути.

29% українців хочуть організувати власну справу - про це свідчать результати опитування. Але тільки чверть із потенційних бізнесменів будуть відкривати свою справу в найближчі три роки. Багато в чому це пов'язано з тим, що підприємці-початківці не знають основ: з чого почати, звідки брати стартовий капітал, де знайти перших клієнтів, як грамотно продавати.

Розповідаємо, як підготуватися до відкриття свого бізнесу і які рекламні канали допоможуть його розвинути.

Як відкрити бізнес: алгоритм дій

1. Знайдіть життєздатну ідею.

Бізнес починається з ідеї. Ви можете давно планувати зайнятися певною справою - наприклад, з дитинства ходили на тхеквондо і в дорослому віці вирішили відкрити свою школу. Або бачите, що інший бізнес добре розвивається, і хочете спробувати організувати щось подібне. Або знаходите незайняту нішу й отримуєте зростаючий попит.

У будь-якому разі перед стартом потрібно оцінити, чи здатна ідея принести дохід. Для цього дайте відповідь на запитання:

 • Що ви пропонуєте?
 • Чи потрібен ваш продукт на ринку?
 • Чим він відрізняється від конкурентів?
 • Кому і де будете продавати?
 • За якою ціною ваш продукт будуть купувати?

Тестуйте свої гіпотези на потенційних клієнтах - влаштовуйте опитування, в інтернеті або під час особистої зустрічі. Так ви зможете до старту дізнатися правильний напрямок розвитку.

2. Створіть бізнес-план.

Цей документ знадобиться не тільки для внутрішнього користування. На зустрічі з потенційними партнерами та інвесторами буде легше донести суть вашого проєкту.

План має містити:

 • опис продукту;
 • аналіз конкурентів та ринку;
 • опис цільової аудиторії;
 • варіанти масштабування проєкту.

Завдяки плану ви будете добре розуміти: скільки вам потрібно коштів, щоб запустити продукт. Скільки потрібно часу, щоб окупити вкладення. Який прибуток ви будете отримувати, коли вийдете на стабільний потік замовлень. Розрахуйте собівартість товару і можливу націнку, сплануйте витрати на просування, оплату податків тощо.

3. Знайдіть джерела фінансування.

Крім ваших навичок і часу, у стартап знадобиться вкласти гроші. Як багато - залежить від специфіки проекту. Так, для відкриття ресторану потрібно орендувати приміщення, закупитися обладнанням, найняти працівників, а іноді й навчити їх, і ще запустити рекламу. А щоб викладати іноземну мову, достатньо зареєструватися як ФОП, коли прийде час розширюватися.

Звідки взяти гроші на старт і розвиток своєї справи:

 • Вкласти свої кошти - але таку суму, без якої ви зможете комфортно жити в разі поразки;
 • Організувати краудфандинг - зацікавити потенційних покупців і зібрати попередні замовлення;
 • Взяти кредит у банку;
 • Знайти програми держпідтримки бізнесу - вам можуть надати пільги та субсидії, якщо ви відповідаєте певним критеріям;
 • Залучити інвесторів - їх можна знайти на спеціальних інтернет-майданчиках, а також зустріти на тематичних заходах.

4. Зареєструйте бізнес та оберіть режим оподаткування.

Подумайте над плюсами і мінусами ФОП і ТОВ. Оцініть, до якої категорії ви потрапляєте, яких вимог маєте дотримуватися і що буде в разі порушень.

Окремий пункт - податки. Для ФОП та ТОВ вони різні і потрібно розглядати податкові ставки конкретно до відповідного випадку.

5. Підготуйтеся до відкриття.

Після основних питань можна переходити до додаткових. У кожного бізнесу вони різні.

Так, для офлайн-магазину знадобиться відкрити розрахунковий рахунок у банку, купити касу, розібратися з пожежною безпекою, укласти договори з постачальниками товарів тощо. Онлайн-магазин не обійдеться без сайту, налагодженої роботи служби доставки, онлайн-каси та інших деталей.

Останнє, але не менш важливе - це реклама. Щоб у вас з'явилися клієнти, починайте про себе розповідати, причому саме вашій цільовій аудиторії.

Нижче піде мова про рекламні канали, які допоможуть продавати навіть на старті.

Кращі бізнес ідеї для початківців ви знайдете за посиланням.

Як і де підприємцю шукати клієнтів

До добірки включено види реклами, яку можна запустити з мінімальним бюджетом.

Таргетовані SMS та MMS-розсилки

Один із найпопулярніших форматів реклами. За нашими даними, SMS-повідомлення відкривають у перші хвилини 98% людей. При цьому непогані результати кампаній показує і B2C, і B2B-сегмент.

Щоб рекламна розсилка привела до вас клієнтів, зробіть їм вигідну пропозицію та налаштуйте таргетинг - виберіть цільову аудиторію, якій прийде повідомлення.

Реклама в соціальних мережах та месенджерах

Сьогодні 42% українців надають перевагу пошуку інформації, зокрема про бренди, у соціальних мережах. Тому бізнес може добре продавати і там. Запустіть таргетовану рекламу - користувач побачить її в стрічці серед контенту, на який підписаний. Якщо зацікавиться, ви отримаєте клієнта.

Банерна реклама

Один із найзручніших форматів для підприємців-початківців. Його використовують для першого знайомства з продуктом. Потенційна аудиторія бачить банер на сайті, серед решти контенту.

Банерну рекламу можна поєднувати з іншими інструментами, наприклад SMS-розсилкою. Перша підвищує інтерес до продукту, друга мотивує на придбання товару або послуги.

Контекстна реклама

Ця реклама показується в результатах пошукової видачі Google. Запустити її можна в системі Google Ads відповідно.

Контекстна реклама відповідає на запит користувача. Наприклад, він живе в Дніпрі і хоче купити квіти на день народження. Вводить у пошуковий рядок питання, що містить ключову фразу "купити букет квітів Дніпро". Якщо ви прописали ці слова під час запуску реклами, її покажуть вище органічної видачі - сторінок, які просувають безкоштовно.

Інші формати залучення клієнтів

Крім digital-каналів бізнесмен-початківець може спробувати наступні:

 • розповісти про бізнес друзям та знайомим

Можна почати з близького оточення - якщо не куплять продукт, то розкажуть про нього своїм знайомим. Але швидко рости таким чином не вийде, особливо якщо друзі - не ваша цільова аудиторія.

 • повідомити про старт підписникам у соціальних мережах

Якщо ви ведете сторінку, яка схожа за тематикою з вашим бізнесом, отримати потік клієнтів буде простіше. Надалі його можна збільшити за допомогою реклами.

 • залишати коментарі та посилання на тематичних форумах

Щоб брати участь в обговореннях, потрібно знати і дотримуватися правил спільнот. Цей спосіб підійде як допоміжний варіант пошуку, оскільки вимагає багато часу і через це відволікає від ведення бізнесу.

 • відвідувати виставки та брати участь у конференціях

На заходи можна прийти як слухач і як спікер. У першому випадку можна зав'язати корисні знайомства, у другому - розповісти про свій бізнес, знайти клієнтів і партнерів. Що більше берете участь у зустрічах, то відомішими стаєте, а отже, отримуєте більше замовлень.

 • публікувати експертні статті

Тексти дають змогу показати, який ви фахівець і чому саме ваш товар або послугу варто купувати. При цьому використовувати в них рекламні елементи не обов'язково. А ось знати, як просувати статті в інтернеті, - бажано.

Розміщуйте матеріали на сторонніх тематичних майданчиках - платно і безкоштовно. Там уже є напрацьована аудиторія, яку можна зацікавити, відповівши на актуальне запитання. Вибір тем залежить від майданчика і вашої мети. Наприклад, якщо у вас фітнес-клуб, можна написати, з якими труднощами ви зіткнулися під час його відкриття, або яка програма тренувань підійде для людей із надмірною вагою.

Знаходити клієнтів можна через власний блог або блог вашого сайту. Щоб статті показувалися на першій сторінці пошуку, вивчіть основи SEO-оптимізації.

 • додати компанію в довідники

У платних і безкоштовних агрегаторах розміщується коротка інформація про компанію та посилання на сайт. Якщо у вас офлайн-проект, можна додати організацію в Google Maps.

Висновок

Організувати власну справу непросто, але тепер у вас є інструкція, яка допоможе уникнути складнощів на старті. Рекомендації вище універсальні. Вам залишається узгодити свої цілі зі специфікою бізнесу, а далі - тільки діяти!

Читайте в статті - "Що таке франшиза"


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити