Зміст[Сховати]

Кожна людина хоча б раз у житті замислювався про те, щоб відкрити свій бізнес. Прочитавши цю статтю ви дізнаєтеся, як відкрити фірму починаючому підприємцю. Ми розповімо вам про нюанси, з якими вам доведеться зіткнутися. Розглянемо кілька варіантів бізнес ідей і багато іншого.

Як відкрити свою фірму

Види компаній

Фірма або компанія - це корпоративне підприємство, яке офіційно зареєстроване як самостійна одиниця. Компанія є юридичною особою, а її учасники - ні.

Мета створення компанії, як юридичної особи, перш за все, полягає в тому, щоб отримати максимум прибутку, продаючи будь-які товари або надаючи послуги. Організаційно правова форма компанії може бути різною - ТОВ, ПАТ.

Приватний підприємець, з юридичної точки зору, не є компанією. ПП - це фізична особа, яка зареєстрована в якості індивідуального підприємця, з метою ведення комерційної діяльності та отримання прибутку.

Відповідно до Цивільного кодексу України до компаній відносяться тільки юридичні особи. Різновидів юридичних осіб багато, але ми не розглядатимемо їх усі, а зупинимося лише на основних.

Перед тим, як відкрити свою фірму з нуля, вам потрібно визначитися з організаційно-правовою формою юридичної особи. Від того, який вид організації ви оберете, залежить, що потрібно, щоб відкрити фірму.

ПАТ

ПАТ (ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО) - юридична особа, засновниками якої можуть бути фізичні та юридичні особи - акціонери. Чисельність акціонерів не обмежена.

Статутний капітал вимірюється акціями. Прибуток від діяльності компанії акціонери отримують у вигляді дивідендів. Чим більшою кількістю акцій ви володієте, тим більше дивідендів можете отримати від прибутку підприємства.

ПАТ в обов'язковому порядку веде реєстр акціонерів, а також публікує фінансову звітність у вигляді бухгалтерських балансів, звітів про прибутки і збитки на офіційних сайтах. Таким чином в інтернеті можна знайти звітність за минулий період діяльності будь-якого ПАТ.

Приклад ПАТ - Нафтогаз України, Укрзалізниця, ПРИВАТБАНК і т. д.

ТОВ

Основна особливість ТОВ - обмежений фінансовий ризик, тобто компанія за своїми боргами відповідає максимально своїм статутним капіталом. Фізичні особи-засновники компанії не відповідають за її боргами своїм особистим майном.

ТОВ може, маючи ліцензію, займатися продажем міцного алкоголю, брати участь в будь-яких тендерах і держ.закупівлях. Організаційно правова форма ТОВ є більш значною для партнерів в порівнянні з ПП. ТОВ - це самостійна компанія, яку можна продати, в разі необхідності, ПП ж не продається.

Недоліки ТОВ:

  1. Великий пакет документів для реєстрації.
  2. Необхідно відразу внести статутний капітал товариства у вигляді грошових коштів або дорогого майна, що в обов'язковому порядку прописується в рішення про створення і статуті товариства.
  3. У ТОВ більш складна система ведення бухгалтерського обліку та звітності. Без певних знань і навичок бухгалтерський облік буде вести досить проблематично. Швидше за все доведеться звернутися в бухгалтерську службу або прийняти в штат рахункового працівника (бухгалтера).
  4. Прибуток, зароблений учасниками товариства в ході введення підприємницької діяльності, є власністю товариства. Вивести її з рахунків товариства не завжди виходить легально. Законодавством передбачена виплата дивідендів від прибутку учасникам раз на квартал і зі сплатою податків. Перед відкриттям бізнесу ретельно вивчіть ці аспекти діяльності і бажано проконсультуйтеся з грамотним бухгалтером, щоб виключити проблеми з податковими органами.

ПП

ПП (приватний підприємець) - фізична особа, яка зареєстрована як підприємець, в установленому законодавством порядку.

Якщо ви плануєте серйозно займатися бізнесом, то оптимальним варіантом буде реєстрація ТОВ і ПП одночасно. Законодавством це не заборонено. Ви можете одночасно бути ПП, бути засновником або співзасновником ТОВ, і при цьому працювати за наймом в сторонній організації.

Для реєстрації ПП потрібно всього 4 документа за зразком. Спеціальних навичок при реєстрації вам не знадобиться.

Підприємницьку діяльність як ПП можна вести без розрахункового рахунку в банку, без касового апарату, а також без друку і штампів, що істотно економить ваші витрати на поточну діяльність компанії.

У ПП упрошенная система звітності та оподаткування. Навіть не маючи бухгалтерської освіти, ви зможете самостійно здавати звітність в податкові органи.

Одним з головних переваг ПП є те, що всі грошові кошти, отримані в результаті підприємницької діяльності є власністю фізичної особи, а це означає, що ви відразу можете ними розпоряджатися на свій розсуд.

А тепер давайте подивимося на недоліки ПП:

  1. Обмеженість у видах діяльності. Наприклад, ПП не може продавати міцні алкогольні напої. Враховуйте це перед реєстрацією.
  2. Найбільшим недоліком ПП є те, що підприємець відповідає за своїми боргами особистим майном;
  3. Держава дуже часто не допускає участь ПП в тендерах і конкурсах з держ. закупівель;
  4. Дуже часто великі замовники не хочуть співпрацювати з ПП, вважаючи цей вид підприємництва несерйозним. Наприклад, великі тур оператори не співпрацює в якості посередників з тур фірмами, організаційно-правова форма яких ПП. Виняток-підприємці, які працюють за франшизою.

Ідеї для бізнесу

Ви вирішили "хочу відкрити фірму", але не знаєте, з чого почати? Почніть з ідеї. Найголовніше в будь-якій діяльності - це представляти, чим саме ви хочете і можете займатися.

Найпопулярніший на сьогоднішній день бізнес - це торгівля і надання послуг. Наприклад, ви досконало володієте іноземною мовою і любите навчати інших. Ці знання можуть бути основою вашого бізнесу. Ви можете стати репетитором, викладачем онлайн, а також відкрити свою мовну школу. Залежить від ваших амбіцій і масштабів вкладення.

Для репетитора підійде ПП (мінімум грошових вкладень), для відкриття мовної школи краще ТОВ і певний стартовий капітал.

Або вам більше подобається продавати? Тоді варто задуматися про бізнес в сфері продажів. Тут головне придумати, що саме ви хочете продавати. Наприклад, товари для дітей завжди користуються попитом, діти народжуються, ростуть і кожен батько купує товари для своєї дитини. Подумай про це, як про напрямок діяльності.

Кращі бізнес ідеї для початківців ви знайдете тут.

Бізнес по франшизі

Купуючи франшизу, Ви отримуєте право використовувати відомий бренд. Скільки коштує відкрити фірму по франшизі? Дорого, але концепція ведення бізнесу вже розроблена, а бренд має свій рейтинг на ринку товарів і послуг. Детальніше читайте в статті - "Що таке франшиза"

Працюючи по франшизі, ви повинні чітко слідувати вимогам компанії. Наприклад, ви купили франшизу відомої марки одяг "Guess", в магазині під цим логотипом ви можете продавати тільки марку цього одягу і жодну іншу. Якщо ви вирішите розширити асортимент товарів від інших виробників не в рамках цієї франшизи, це буде порушенням договору. Тобто бізнес по франшизі обмежує вас в самостійних діях.

Купівля діючого бізнесу

Є ідеї, грошові кошти, але чогось не вистачає? Тоді розгляньте варіант покупки готового бізнесу. Бізнес часто продається з різних причин.

Купуючи готовий бізнес, ви отримуєте вже функціонуючу компанію (іноді навіть з персоналом). Один з часто продаваних бізнесів - це пивний магазин. Його багато підприємців відносять до сезонного бізнесу, і тому влітку працюють самі, а взимку - в сезон низької торгівлі - продають.

Купуючи готовий діючий бізнес залучіть для оцінки його діяльності експерта і аудитора. Тільки після повного аналізу діяльності розглядайте варіант покупки. А також зверніть увагу на репутацію цієї компанії на ринку, роботу з постачальниками і клієнтами. Адже надалі вам з ними працювати.

Бізнес в Інтернеті

В даний час в мережі Інтернет можна робити практично все. Раніше Інтернет був інформаційною платформою, зараз же крім різного роду інформації в мережі можна заробляти гроші.

Існує безліч інтернет проектів. Багато мережеві компанії перейшли на бізнес в онлайні. Дуже поширений бізнес в інтернеті серед студентів, матусь в декреті і не тільки.

Ви можете влаштуватися на віддалену роботу в Інтернеті і постійно заробляти грошові кошти. Ставши віддаленим співробітником, ви будете не прив'язані до офісу, проте також отримуєш щомісячну заробітну плату.

Щоб почати заробляти в Інтернеті, вам необхідно створити свій сайт або стати блогером. Набравши потрібну кількість підписників, ви зможете вивести себе на постійний пасивний дохід від розміщуваної реклами в своєму блозі.

В Інтернеті все продається і купується, тому можна відкрити свій інтернет-магазин товарів або послуг. Бізнес в Інтернеті менш витратний по ресурсах, проте часу на його обслуговування йде не менше, а іноді навіть більше. Ви не прив'язані до офісу і можете працювати сидячи вдома перед комп'ютером, тут головне самодисципліна і високошвидкісний доступ мережі Інтернет.

Висновок

Бізнес - це заняття для рішучих людей. Керуючи власною компанією, ви берете на себе всю відповідальність за прийняття рішень. У бізнесі бувають злети і падіння, будьте до цього готові.

У теорії може виявитися все набагато простіше і легше, ніж на практиці. Але стати бізнесменом можна тільки методом проб і помилок.  І не важливо, будете ви працювати по франшизі або відкриєте свою компанію з нуля, виберете посаду віддаленого співробітника або блогера. У вас обов'язково все вийде. Успіхів вам у ваших починаннях!


📌 Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коучер, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Додати коментар


Захисний код
Оновити