Кожна людина хоча б раз у житті замислювався про те, щоб відкрити свій бізнес. Прочитавши цю статтю ви дізнаєтеся, як відкрити фірму починаючому підприємцю. Ми розповімо вам про нюанси, з якими вам доведеться зіткнутися. Розглянемо кілька варіантів бізнес ідей і багато іншого.

Як відкрити свою фірму

Види компаній

Фірма або компанія - це корпоративне підприємство, яке офіційно зареєстроване як самостійна одиниця. Компанія є юридичною особою, а її учасники - ні.

Мета створення компанії, як юридичної особи, перш за все, полягає в тому, щоб отримати максимум прибутку, продаючи будь-які товари або надаючи послуги. Організаційно правова форма компанії може бути різною - ТОВ, ПАТ.

Фірма

Приватний підприємець, з юридичної точки зору, не є компанією. ФОП - це фізична особа підприємець, яка зареєстрована в якості індивідуального підприємця, з метою ведення комерційної діяльності та отримання прибутку.

Відповідно до Цивільного кодексу України до компаній відносяться тільки юридичні особи. Різновидів юридичних осіб багато, але ми не розглядатимемо їх усі, а зупинимося лише на основних.

Перед тим, як відкрити свою фірму з нуля, вам потрібно визначитися з організаційно-правовою формою юридичної особи. Від того, який вид організації ви оберете, залежить, що потрібно, щоб відкрити фірму.

ПАТ

ПАТ (ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО) - юридична особа, засновниками якої можуть бути фізичні та юридичні особи - акціонери. Чисельність акціонерів не обмежена.

Статутний капітал вимірюється акціями. Прибуток від діяльності компанії акціонери отримують у вигляді дивідендів. Чим більшою кількістю акцій ви володієте, тим більше дивідендів можете отримати від прибутку підприємства.

ПАТ в обов'язковому порядку веде реєстр акціонерів, а також публікує фінансову звітність у вигляді бухгалтерських балансів, звітів про прибутки і збитки на офіційних сайтах. Таким чином в інтернеті можна знайти звітність за минулий період діяльності будь-якого ПАТ.

Приклад ПАТ - Нафтогаз України, Укрзалізниця, ПРИВАТБАНК і т. д.

ТОВ

Основна особливість ТОВ - обмежений фінансовий ризик, тобто компанія за своїми боргами відповідає максимально своїм статутним капіталом. Фізичні особи-засновники компанії не відповідають за її боргами своїм особистим майном.

ТОВ може, маючи ліцензію, займатися продажем міцного алкоголю, брати участь в будь-яких тендерах і держ.закупівлях. Організаційно правова форма ТОВ є більш значною для партнерів в порівнянні з ФОП. ТОВ - це самостійна компанія, яку можна продати, в разі необхідності, ФОП ж не продається.

Недоліки ТОВ:

 1. Великий пакет документів для реєстрації.
 2. Необхідно відразу внести статутний капітал товариства у вигляді грошових коштів або дорогого майна, що в обов'язковому порядку прописується в рішення про створення і статуті товариства.
 3. У ТОВ більш складна система ведення бухгалтерського обліку та звітності. Без певних знань і навичок бухгалтерський облік буде вести досить проблематично. Швидше за все доведеться звернутися в бухгалтерську службу або прийняти в штат рахункового працівника (бухгалтера).
 4. Прибуток, зароблений учасниками товариства в ході введення підприємницької діяльності, є власністю товариства. Вивести її з рахунків товариства не завжди виходить легально. Законодавством передбачена виплата дивідендів від прибутку учасникам раз на квартал і зі сплатою податків. Перед відкриттям бізнесу ретельно вивчіть ці аспекти діяльності і бажано проконсультуйтеся з грамотним бухгалтером, щоб виключити проблеми з податковими органами.

ФОП

ФОП (Фізична особа-підприємець) - фізична особа, яка зареєстрована як підприємець, в установленому законодавством порядку.

Якщо ви плануєте серйозно займатися бізнесом, то оптимальним варіантом буде реєстрація ТОВ і ФОП одночасно. Законодавством це не заборонено. Ви можете одночасно бути ФОП, бути засновником або співзасновником ТОВ, і при цьому працювати за наймом в сторонній організації.

Для реєстрації ФОП потрібно всього 4 документа за зразком. Спеціальних навичок при реєстрації вам не знадобиться.

Підприємницьку діяльність як ФОП можна вести без розрахункового рахунку в банку, без касового апарату, а також без друку і штампів, що істотно економить ваші витрати на поточну діяльність компанії.ФОП

У ФОП упрошенная система звітності та оподаткування. Навіть не маючи бухгалтерської освіти, ви зможете самостійно здавати звітність в податкові органи.

Одним з головних переваг ФОП є те, що всі грошові кошти, отримані в результаті підприємницької діяльності є власністю фізичної особи, а це означає, що ви відразу можете ними розпоряджатися на свій розсуд.

А тепер давайте подивимося на недоліки ФОП:

 1. Обмеженість у видах діяльності. Наприклад, ФОП не може продавати міцні алкогольні напої. Враховуйте це перед реєстрацією.
 2. Найбільшим недоліком ФОП є те, що підприємець відповідає за своїми боргами особистим майном;
 3. Держава дуже часто не допускає участь ФОП в тендерах і конкурсах з держ. закупівель;
 4. Дуже часто великі замовники не хочуть співпрацювати з ФОП, вважаючи цей вид підприємництва несерйозним. Наприклад, великі тур оператори не співпрацює в якості посередників з тур фірмами, організаційно-правова форма яких ФОП. Виняток-підприємці, які працюють за франшизою.

Правила успішного підприємця

Щоб бізнес мав насправді бажаний рівень успіху, його слід вміло і грамотно організувати. Більш того, ми рекомендуємо вам ознайомитися з правилами, яким неодмінно потрібно слідувати, щоб в подальшому не виникали ніякі проблеми і складності:

 • Перед відкриттям бізнесу неодмінно слід складати план, таким чином, ви отримаєте своєрідні розрахунки, на підставі яких зможете визначити раціональність своїх інвестицій і перспективи розвитку бізнесу в цілому;
 • Обов'язково розраховуйте всі ризики. Опишіть мінуси бізнесу, і вкажіть на те, яким чином, їх можна усунути;
 • Не слід недооцінювати конкуренцію. Пам'ятайте про те, що ті компанії, які працюють вже давно, фактично, мають певні переваги перед вами. І щоб мінімізувати рівень своїх ризиків, потрібно відразу ж продумати структуру активного залучення клієнтів. Звернемо вашу увагу на те, що така структура в обов'язковому порядку зажадає певних інвестицій, саме з цієї причини, вам їх потрібно включити в розрахунок плану, щоб Ви точно знали, яку кількість коштів доведеться витратити, щоб отримати бажані результати;
 • Сьогодні за грамотно складеним бізнес планом можна отримати досить значний кредит. Пам'ятайте про те, що кредитування має свої плюси, проте, для бізнесу – це своєрідне обтяження. Якщо ви не маєте позитивного досвіду ведення бізнесу, то найкраще починати з власних, накопичених коштів. Якщо ж ви берете кредит, то розраховуйте на мінімальну суму, щоб в подальшому, виплати не стали для вас критичними;
 • Обов'язково оціните ті ризики, з якими ви зіткнетеся, і розрахуйте збитки, які можуть виникнути в разі, якщо бізнес не стартує так активно, як ви плануєте. Адекватне сприйняття бізнесу дозволяє відразу ж вибрати стратегію розвитку з мінімальними ризиками;
 • Враховуйте, що розраховувати на максимальний прибуток при старті не варто, саме з цієї причини, ви неодмінно повинні оцінювати майбутні доходи адекватно, відразу ж відраховуйте ті суми, які можна віднести до щомісячних витрат. Така структура організації бізнесу дозволить вам покривати всі виникаючі витрати, сумами одержуваних доходів;
 • Не слід відкривати бізнес в тому випадку, якщо рівень конкуренції занадто значний, грошові кошти ви берете в кредит, а розрахунок бізнес плану не показав бажаних результатів. Пам'ятайте, що таке відкриття має незаперечно високі ризики, саме з цієї причини, від таких варіантів ведення бізнесу найкраще відразу ж відмовитися;
 • Перед відкриттям слід вкрай уважно вивчити ринок. Ви повинні розуміти, що враховується не тільки конкуренція. Також оцінюється рівень попиту. Якщо ви збираєтеся реалізувати оригінальну і нестандартну ідею, то відразу краще зробити своєрідні маркетингові дослідження. Адже в певних місцевостях відкриття такого бізнесу не має жодних перспектив розвитку;
 • Пам'ятайте також про те, що вам потрібно заздалегідь обзавестися співпрацею з постачальниками або ж посередниками. Вибір повинен бути уважним і грамотним. Асортимент пропозицій дуже значний. Вам же слід зустрітися з представниками компаній і дізнатися, які індивідуальні умови співпраці вам можуть бути запропоновані;
 • Рекомендується відкривати бізнес саме в тій сфері, в якій ви маєте певні професійні навички, вміння і знання. Таким чином, ви зможете дійсно цілком контролювати всі важливі моменти і нюанси, зможете здійснити грамотне планування, і неодмінно зможете активізувати свої вміння в сфері поліпшення пропозицій і з урахуванням всіх потреб потенційних клієнтів або ж покупців.

На етапі становлення бізнесу виникає чимало складнощів. Ви повинні бути до них готові. Адже саме такий підхід до справи забезпечить ваше підприємництво своєрідною стійкістю. Не впадайте в паніку, пам'ятайте про те, що будь-які проблеми можуть бути грамотно вирішені.

Покрокова інструкція відкриття

Крок 1: Визначаємо ідею

Саме ідея є незаперечно важливим етапом становлення бізнесу. Нерідко буває так, що навіть з мінімальними інвестиціями можна отримати перспективи активного розвитку. А все з тієї причини, що ідея вкрай оригінальна і нестандартна. Оцініть всі сучасні напрямки бізнесу, проведіть дослідження по відношенню до місцевості, де ви збираєтеся працювати, і повірте, ви зможете знайти рішення, яке насправді стане для вас основою успіху.

Крок 2: Планування

Навіть якщо ви не збираєтеся залучати інвесторів, партнерів або ж брати кредит, тобто, збираєтеся в бізнес інвестувати власні кошти, все одно слід провести процес складання плану. На підставі даного документа ви зможете правильно визначити всі слабкі і сильні сторони бізнесу. У план потрібно вносити виключно точні і перевірені дані. Також потрібно оцінити всі переваги розвитку, описати всілякі ризики. Багато підприємців вказують на те, що при грамотно складеному плані можна виключити багато труднощів на шляху становлення.

Крок 3: Оренда приміщення

Дуже важливо, щоб ваш офіс розташовувався в центральній частині міста. Таким чином, розташування приміщення буде мати важливе значення в популяризації Вашої пропозиції. Кращим рішенням вважається оренда приміщення у великому бізнес центрі. Тоді, ви будете впевненими в актуальності своїх пропозицій, за допомогою своєрідної - безкоштовної реклами, наприклад, вивіски, яка зможе зацікавити відвідувачів центру.

Крок 4: Реєстрація

Обов'язково здійсніть державну реєстрацію. Пам'ятайте, що якщо ви не будете її мати, то не зможете здійснювати свою діяльність законно. А значить, у вас не буде ніяких перспектив розвитку. Щоб провести реєстрацію не буде потрібно багато часу. Найголовніше - вибрати форму бізнесу, а також систему оподаткування. Ми рекомендуємо приділити даному питанню досить істотну кількість уваги. Адже від форми бізнесу залежать можливості розвитку, а система визначає ряд ваших зобов'язань перед державою.

Крок 5: Відкриття

Зробіть все можливе, щоб до моменту відкриття вашої підприємницької діяльності, була проведена мінімальна реклама. Таким чином, коли ваш бізнес стартує, Ви отримаєте переваги активного попиту з боку потенційних клієнтів або ж покупців.

Структура організації бізнесу досить проста, і включає вона в себе лише кілька основних кроків. Якщо Ви грамотно підійдете до реалізації всіх етапів, про які ми написали вище, то повірте, вам гарантований успіх.

Чи варто відкривати свій бізнес

За своєю суттю, бізнес насправді має ряд складнощів, але все ж, саме він здатний стати незаперечною основою забезпечення, своєрідної незалежності фінансового плану. Кожна людина розуміє, що працюючи на когось, він отримує лише частину тих коштів, які реально заробляє. Саме з цієї причини, відкриття бізнесу - це незаперечна перспектива фінансового розвитку. Проте, відразу ж скажемо про те, що підприємці в нашій країні поставлені в досить складні умови, коли допомога держави є мінімальною, а кількість обов'язків, як і рівень конкуренції – істотними. Тобто, вам доведеться працювати над реалізацією своїх ідей і планів, доведеться зіткнутися з численними проблемами і складнощами, але повірте, всі вони вирішувані. Найголовніше - правильна організація і планування.

Якщо у вас немає готівкових коштів на відкриття, і для реалізації поставлених цілей вам доведеться оформляти кредит, то в даній ситуації буде потрібно ретельне планування. Багато банків сьогодні надають кредитування для підприємців-початківців. Тим не менш, ви повинні розуміти, що фахівці банку оцінюють всі переваги бізнесу. І якщо ви не зможете надати повноцінно, ретельно пророблений план, то по суті, не зможете отримати і кредитування. Так як не буде гарантії того, що ви зможете розвивати свою підприємницьку справу і зможете надалі виплатити кредит.

Також пам'ятайте про те, що сьогодні є маса шаблонів планів по тих чи інших напрямках бізнесу. Використання таких шаблонів дозволить вам досить адекватно поставитися до складання такої документації. По суті, шаблон можна зробити зразком. У певних випадках зовсім можна скористатися типовим плануванням. У той же час, якщо ви прагнете до того, щоб всі розрахунки були чіткими і точними, здійснюйте їх самостійно. Обов'язково робіть акцент витрат на процес популяризації бізнесу, інакше в подальшому можуть виникнути проблеми з рентабельністю.

Ідеї для бізнесу

Ви вирішили "хочу відкрити фірму", але не знаєте, з чого почати? Почніть з ідеї. Найголовніше в будь-якій діяльності - це представляти, чим саме ви хочете і можете займатися.

Найпопулярніший на сьогоднішній день бізнес - це торгівля і надання послуг. Наприклад, ви досконало володієте іноземною мовою і любите навчати інших. Ці знання можуть бути основою вашого бізнесу. Ви можете стати репетитором, викладачем онлайн, а також відкрити свою мовну школу. Залежить від ваших амбіцій і масштабів вкладення.

Для репетитора підійде ФОП (мінімум грошових вкладень), для відкриття мовної школи краще ТОВ і певний стартовий капітал.

Або вам більше подобається продавати? Тоді варто задуматися про бізнес в сфері продажів. Тут головне придумати, що саме ви хочете продавати. Наприклад, товари для дітей завжди користуються попитом, діти народжуються, ростуть і кожен батько купує товари для своєї дитини. Подумай про це, як про напрямок діяльності.

Кращі бізнес ідеї для початківців ви знайдете тут.

Бізнес по франшизі

Купуючи франшизу, Ви отримуєте право використовувати відомий бренд. Скільки коштує відкрити фірму по франшизі? Дорого, але концепція ведення бізнесу вже розроблена, а бренд має свій рейтинг на ринку товарів і послуг. Детальніше читайте в статті - "Що таке франшиза"

Працюючи по франшизі, ви повинні чітко слідувати вимогам компанії. Наприклад, ви купили франшизу відомої марки одяг "Guess", в магазині під цим логотипом ви можете продавати тільки марку цього одягу і жодну іншу. Якщо ви вирішите розширити асортимент товарів від інших виробників не в рамках цієї франшизи, це буде порушенням договору. Тобто бізнес по франшизі обмежує вас в самостійних діях.

Купівля діючого бізнесу

Є ідеї, грошові кошти, але чогось не вистачає? Тоді розгляньте варіант покупки готового бізнесу. Бізнес часто продається з різних причин.

Купуючи готовий бізнес, ви отримуєте вже функціонуючу компанію (іноді навіть з персоналом). Один з часто продаваних бізнесів - це пивний магазин. Його багато підприємців відносять до сезонного бізнесу, і тому влітку працюють самі, а взимку - в сезон низької торгівлі - продають.

Купуючи готовий діючий бізнес залучіть для оцінки його діяльності експерта і аудитора. Тільки після повного аналізу діяльності розглядайте варіант покупки. А також зверніть увагу на репутацію цієї компанії на ринку, роботу з постачальниками і клієнтами. Адже надалі вам з ними працювати.

Бізнес в Інтернеті

В даний час в мережі Інтернет можна робити практично все. Раніше Інтернет був інформаційною платформою, зараз же крім різного роду інформації в мережі можна заробляти гроші.

Існує безліч інтернет проектів. Багато мережеві компанії перейшли на бізнес в онлайні. Дуже поширений бізнес в інтернеті серед студентів, матусь в декреті і не тільки.

Ви можете влаштуватися на віддалену роботу в Інтернеті і постійно заробляти грошові кошти. Ставши віддаленим співробітником, ви будете не прив'язані до офісу, проте також отримуєш щомісячну заробітну плату.

Щоб почати заробляти в Інтернеті, вам необхідно створити свій сайт або стати блогером. Набравши потрібну кількість підписників, ви зможете вивести себе на постійний пасивний дохід від розміщуваної реклами в своєму блозі.

В Інтернеті все продається і купується, тому можна відкрити свій інтернет-магазин товарів або послуг. Бізнес в Інтернеті менш витратний по ресурсах, проте часу на його обслуговування йде не менше, а іноді навіть більше. Ви не прив'язані до офісу і можете працювати сидячи вдома перед комп'ютером, тут головне самодисципліна і високошвидкісний доступ мережі Інтернет.

Висновок + відео

Бізнес - це заняття для рішучих людей. Керуючи власною компанією, ви берете на себе всю відповідальність за прийняття рішень. У бізнесі бувають злети і падіння, будьте до цього готові.

У теорії може виявитися все набагато простіше і легше, ніж на практиці. Але стати бізнесменом можна тільки методом проб і помилок.  І не важливо, будете ви працювати по франшизі або відкриєте свою компанію з нуля, виберете посаду віддаленого співробітника або блогера. У вас обов'язково все вийде. Успіхів вам у ваших починаннях!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити