Бізнес на дому - актуальний спосіб знайти фінансову та особисту свободу. Багато хто про це мріють, але лише одиниці втілюють в життя. Хоча організувати самозайнятість, без прив'язки до начальників і певного місця роботи, просто. Тут все вирішують зовнішні обставини. Зрозуміло, що швидше реагують на економічні нововведення люди, з якихось причин залишилися без роботи. Волею-неволею почнеш замислюватися про альтернативні методи заробітку. Але, при бажанні вийти на хороший рівень доходів може будь-яка людина. Головне - бажання і наполегливість.

Бізнес на дому

Фріланс

Найпростіший спосіб відкрити бізнес на дому - почати працювати на сайтах фрілансу. Тут затребувані таланти практично всіх фахівців, починаючи від новачків-копірайтерів і закінчуючи досвідченими програмістами. Як і в реальному житті, рівень доходів повністю залежить від кваліфікації та навичок. Найпопулярнішими майданчиками вважаються Freelance.ua і freelancehunt.com. Тут велика кількість замовників, так що при належній старанності можна знайти роботу швидко:

Freelance.ua - на сайті пропонується віддалена робота копірайтерам, дизайнерам, програмістам, інженерам, бухгалтерам, адміністраторам і так далі. Деякі фрілансери примудрилися побудувати на майданчику повноцінний бізнес з доходами від 200 тисяч грн. Але переважна більшість фахівців працюють за традиційною схемою-пошук відповідного проекту, участь в тендері, виконання замовлення (3-5 днів). Ціна - від 400 до 6000 грн, в залежності від складності завдання. Середні місячні заробітки наполегливих трудящих варіюються в межах 12-20 тисяч грн.

freelancehunt.com - на відміну від Freelance.ua, де основний упор робиться все-таки на досвід і знання, freelancehunt дає можливість заробити всім категоріям людей, починаючи від школярів і закінчуючи професіоналами з величезним стажем. Тут пропонуються як прості завдання, такі як залишити коментар на форумі, перейти по рекламному посиланню або зробити репост в соцмережі, так і складні – створити сайт під ключ або дизайн-проект заміського будинку.

Як обіцяють на сайті, новачки можуть спокійно заробляти 2-8 тис. грн на місяць (на час накопичення досвіду і знань). Професіонали мають дохід від 30 000 грн.

Створення і розвиток каналу на Ютуб

Відеохостинг Ютуб - у багатьох сенсах геніальний ресурс. Тут можна злетіти буквально за день, виклавши відео з котом, яке приверне міжнародну увагу. А можна роками битися об стіну, викладаючи щодня документальні наукові ролики і не отримувати ніякого відгуку. Тому головне при створенні власного каналу намацати нішу, яка більш-менш вільна і в той же час популярна. Що найбільше цікавить людей? Правильно - вони самі. Відео на тему здоров'я, добробуту, подорожей, психології збирають найбільше переглядів.

Наприклад, знімати ролики формату "за склом" про власне життя і давати поради, як виходити з труднощів з мінімальними втратами – практично безпрограшний варіант.

Також дуже затребуваний гумор, огляд техніки, милі тварини. Тільки конкуренція в цих категоріях зашкалює. Матеріал повинен бути по-справжньому унікальним, ніякого натяку на плагіат не допускається.

Заробляти на Ютубі можна трьома способами:

 • Внутрішня програма Ютуб - за кожну тисячу переглядів ролика нараховується 0,7-1,5$.
 • Партнерські програми - кількість підписників не менше 2-3 тисяч чоловік, дохід повністю залежить від активності користувачів і обраної партнерки.
 • Співпраця з рекламодавцями безпосередньо - каналом зацікавляться при 10 000 тисячах підписників. Заробіток необмежений.

В середньому, блог з 15-ти тисячною аудиторією заробляє 500-600$ в місяць. Звичайно, не надприбуток, але є до чого прагнути.

Заробіток на партнерських програмах

Новий, сучасний і дуже ефективний спосіб почати бізнес на дому - освоїти партнерські програми. Не все так складно, як здається на перший погляд. Це стара, добра реклама, одягнена в Іноземні терміни. Суть - ви на своєму ресурсі (сайті, блозі, сторінках в соцмережах) розміщуєте рекламне посилання або банер, за кожен клік по якій нараховуються гроші. Де взяти подібне посилання?

На сайтах партнерських програм:

salesdoubler.pro - надійна партнерська мережа, яка пропонує веб-майстрам широкий набір інструментів і величезна кількість офферов від провідних компаній світу. Додатковим плюсом є власна Академія, де новачок може пройти навчальний курс і в повній готовності приступити до монетизації свого ресурсу. Заробітки досягають 1-2 млн. грн в день. Середній дохід на місяць знаходиться в межах 80 тисяч.

mylead.global - більше 800 офферов в 6 комерційних категоріях дозволяють підібрати оптимальну партнерську програму.

Статистика заробітків вражаюча - до 1 млн. грн в день заробляють цілком реальні веб-майстри і в це з легкістю можна повірити. Звичайно, новачкові доведеться докласти зусиль по залученню трафіку, але воно того варте.

Створення сайтів

Запуск сайту - найважливіший етап розвитку будь-якої компанії. Без виходу в інтернет бізнес буде топтатися на одному місці. Але, багато підприємців навіть не знають з чого почати освоювати світову мережу. Крім того, сайти створюють і далекі від бізнесу люди – артисти, художники, спортсмени. Послуга користується великим попитом. Тому Ви можете запропонувати свої знання і досвід в цій ніші. Суть такого бізнесу на дому не в самостійній розробці сайтів, а в грамотній організації процесу із залученням в команду вузькопрофільних фахівців.

Тобто ви виступаєте управлінцем в загальному процесі, який складається з наступних етапів:

 1. Пошук замовника та обговорення проекту - починати можна на сайтах фрілансу;
 2. Робота дизайнера над макетом;
 3. Верстка сайту, із залученням програміста (не обов'язково);
 4. Здача готового проекту.

Для входу в бізнес знадобиться верстальник, дизайнер, розуміння суті процесу і, можливо, початкові вкладення на зарплату персоналу. Мінімальний дохід в перші місяці - 12-16 тис. грн, повністю залежить від кількості замовлень.

Створення інтернет-магазинів

Продавати товари в Інтернеті - ще один спосіб відкрити бізнес на дому. Без вкладень в цьому випадку обійтися не можна. Буде потрібно створити сайт, організувати рекламну кампанію і, звісно, закупити товар.

Але для початку належить ретельно вивчити:

 • цільову аудиторію;
 • регіональний ринок;
 • постачальників - це можуть бути товари з Китаю або від українських виробників;
 • асортимент продукції - багато хто починає торгувати єдиним видом товару на сайтах-односторінкових.

Потім складається докладний бізнес-план і запускається проект. Треба приготуватися до того, що інтернет-магазин не буде приносити прибуток перші 6-8 місяців. Йдеться не про торгівлю, як таку, а про вихід на точку беззбитковості – коли дохід повністю покриє вкладення.

Доставка питної води

Зараз рідко зустрінеш людей, які вживають воду з-під крана. Тому забезпечення населення якісною питною водою - хороша ідея для бізнесу на дому. Відкрити власну справу можна трьома способами:

 1. Організувати повний цикл виробництва і доставки води - власна свердловина, завод з розливу, Адресна доставка. Вкладення - від 2 млн.
 2. Купити франшизу - безкоштовне навчання, впізнавана торгова марка, сприяння в покупці обладнання. Капітал - 240 тисяч грн.
 3. Стати дилером - укласти договір з великим регіональним виробником питної води і брати продукцію під реалізацію.

Знадобиться - до 40 тис. грн, при наявності власного авто.

Бізнес один з найбільш затребуваних, в силу відсутності необхідності збирати велику кількість дозвільної документації.

Фотограф і Відеограф

Якщо ви вмієте робити хороші знімки навіть на смартфон, то можна спробувати себе на професійному терені, а саме стати фотографом або відеографом.

Для цього знадобиться:

 • пройти навчальний курс - на аматорських знаннях далеко не заїдеш, ціна 6-80 тисяч грн;
 • придбати професійну техніку - від 120 тис. грн;
 • запустити рекламну кампанію - в Інтернеті, друкованих виданнях, «сарафанне радіо» і т.д., вартість 8-12 тис. грн на місяць.

Разом: мінімальні витрати починають з показника в 140 тисяч грн. Окупність в середньому 3-6 місяців. Крім роботи з хорошим доходом (одна фотосесія коштує 600-800 грн), фотограф отримує масу можливостей для творчого самовираження.

Дитячий садок на дому

Багато батьків бажають, щоб дитина відвідувала дитячий сад сімейного виду. Причин достатньо - ідеологічні (відмова від щеплень), характер або здоров'я малюка. Тому такий бізнес на дому буде користуватися попитом. Але існує ряд вимог, які повинен виконати підприємець:

 • Відповідність квартири санітарним вимогам, наприклад, на кожну дитину має припадати від 6 м2 в загальній кімнаті, окреме ліжко, стіни обклеєні миються шпалерами і т. д.
 • У власника дитсадка має бути вища педагогічна освіта.
 • Розроблено та схвалено у відповідних закладах сучасний освітній комплекс.

Якщо умови збігаються з вимогами, можна відкривати дитячий сад на дому. Дохід повністю залежить від умов і освітніх методик. Як правило, від 200 до 1500$ в місяць чистого прибутку.

Масажний кабінет на дому

Масаж - прекрасний спосіб розслабитися після важкого робочого дня і вирішити безліч проблем зі здоров'ям. Величезна кількість людей користуються професійними послугами і природно хочуть отримати якість за доступною вартості. Ви можете організувати власний бізнес на дому в цій ніші, тим більше що вона відносно вільна. Початкові вкладення - приблизно 120-160 тис. Вони включають: обладнання, витратні матеріали, меблі, ремонт у власній квартирі або оренду приміщення.

Прибутковість повністю залежить від якості послуг і кількості клієнтів. Маленький масажний кабінет, який відвідують 200 клієнтів на місяць, заробляє в середньому 40 - 60 тис. грн (чистий прибуток). Рентабельність знаходиться в межах 25%. Дуже важливо підібрати кваліфікований персонал і створити всі умови для комфортного перебування клієнтів.

Манікюр на дому

Напевно серед ваших знайомих є майстер манікюру, який вже багато років займається бізнесом на дому і вже ні за які гроші не захоче повертатися під ярмо начальників. Нічого дивного, рентабельність домашнього манікюрного кабінету досягає 100%, клієнти з'являються без особливих зусиль (досить якісно надати кільком дамам послугу і незабаром вони приведуть ще кілька людей), вільний графік роботи. Це лише частина переваг "красивого" бізнесу. Початкові вкладення досить скромні.

Це курси - в середньому 20 тисяч грн і інструменти 40-60 тис. Тренуватися можна на членах сім'ї та родичах. Заробляти гроші краще починати на колегах і знайомих. Вони більш поблажливо поставляться до можливих помилок, ніж сторонні клієнти. Як тільки рівень майстерності досягне ідеалу, запускається рекламна кампанія. Окупність бізнесу-3-6 місяців, можливо раніше.

Ремонт квартир

Надавати послуги з ремонту квартир - класична бізнес ідея, на якій виросло безліч мільйонерів. Для більшості людей, реставрація будинку неприємне, вимушений захід, який хочеться перекласти на плечі професіонала, за доступною вартості. Тому, незважаючи на велику конкуренцію, ви завжди зможете знайти клієнтів, якщо грамотно поставитеся до складання бізнес-плану, особливо тієї частини, яка стосується прайсу на послуги. Договірні, конкурентні ціни, і перші клієнти з'являться практично відразу.

Власнику майбутнього бізнесу знадобиться вкласти гроші в Інструменти, рекламу, в 2-3 людини персоналу (сантехнік, електрик, різноробочий) і автомобіль, для доставки будматеріалів на об'єкт. При бажанні можна обійтися без стартового капіталу. Після двох-трьох проектів купити все необхідне не складе труднощів. Досвідчені майстри отримують не менше 30-40 тис. А якщо розвивати бізнес, то можна вийти на дохід в 10 разів більше.

Продаж продукції «Хендмейд»

Продукція формату "зроблено вручну" користуються підвищеним попитом. Так люди вирішують питання нестачі унікальних і доступних предметів побуту, інтер'єру, аксесуарів або одягу. Наприклад, ви вмієте робити чудові шпильки для волосся, малювати на плоских камінчиках пейзажі або створювати рамки для фотографій з макраме. Чому б не перетворити своє хобі в повноцінний бізнес на дому? Найпопулярніші напрямки:

 1. Флористичні композиції - міні-сади в скляних банках, рослинний колаж на стіну, брелоки з живою квіткою всередині.
 2. В'язані вироби - об'ємні пледи, декоративні наволочки, домашні тапочки з товстої пряжі, приліжкові килимки.
 3. Кольорові фігурки з глини - багато хто любить колекціонувати забавних тварин або казкових персонажів.
 4. Незвичайні аксесуари - пояси, намиста, брошки, хустки і шалі.

Шукати клієнтів можна у всіх соціальних сайтах і на тематичних сайтах («ярмарок майстрів»). Щоб продукт зацікавив споживачів, він повинен бути по-справжньому унікальним, "творчим".

Організація весіль, корпоративів

Весілля, банкети, дні народження, ювілеї та Хрестини. І скрізь ви душа компанії – значить, сміливо відкривайте власне агентство з організації урочистих подій. Всі люди люблять свята і всі хочуть, щоб вони були ідеальні. Задоволені гості і господарі – головні характеристики вдалого заходу. Але не всім дано підібрати приміщення і меню, подбати про тематичне оформлення, організувати різнопланові розваги. На допомогу приходять креативні та творчі люди.

Незважаючи на те, що конкуренція в цій сфері велика, попит є на послуги абсолютно всіх організаторів. Хтось приваблює своєю "елітністю" - має безліч зв'язків і може забезпечити присутність будь-якої "зірки". А хтось доступністю-весілля в селі стане кращою подією в районі за останні 10 років, при цьому бюджет не перевищить пари місячних зарплат. Починати можна зі знайомих і родичів. Запропонуйте свої послуги за символічну плату або абсолютно безкоштовно на якомусь масштабному робочому або сімейному святі.

Після закінчення торжества, роздайте свої візитки. Вітаємо, початок покладено. Для довідки: досвідчені організатори дуже затребувані, графік розписаний мало не на рік вперед. Заробіток - від 30 тисяч грн на місяць.

Інфобізнес та тренінги

Корисна інформація завжди цінується. Люди готові платити за досвід і ноу-хау у всіх сферах життя. Якщо ви можете поділитися з суспільством унікальним інформаційним продуктом, то бізнес на дому-це практично вирішене завдання.

Що можна продавати:

 • Рецепти натуральних косметичних засобів;
 • Унікальні техніки крою та шиття (приготування страв);
 • Психологічні тренінги щодо поліпшення життя;
 • Секрети швидкого і недорогого ремонту;
 • Уроки макіяжу та зачіски;
 • Унікальні методики схуднення.

Перерахування всіх ідей може зайняти не один книжковий том. Якщо коротко - продавати можна все, якщо це викликає інтерес, як мінімум 1 000 чоловік. Де шукати золото або як вирішувати логорифми в розумі, як побудувати хатину з пальмових гілок або відновити фундамент столітнього будинку-визначайте нішу і дійте: створити сайт, наповнити цікавим контентом, підвести аудиторію до необхідності покупки і запропонувати свою книгу, треннінг, відеоурок, майстер-клас і т. д.

Поради

Відбулися бізнесмени охоче діляться рекомендаціями на безкрайніх просторах Інтернету. Для деяких-це і є бізнес на дому, що приносить хороші дивіденди. З величезної кількості рад можна виділити 5 найкорисніших:

 1. Не сумнівайтеся - поки ви прикидаєте, варто або не варто починати працювати на себе, інші займають вільні і перспективні ніші.
 2. Якщо не виходить, освоюйте іншу галузь. Це не означає, що можна через тиждень закинути проект. Дайте своєму бізнесу час, наприклад 1 рік. Якщо за цей час він не приніс ні прибутку, ні задоволення – значить це не ваше.
 3. Розвивайтеся поступово. Очікування, що не збігаються з дійсністю - найгірший ворог власного бізнесу. Ви повинні реально дивитися на речі і розуміти, що за місяць неможливо розвинути проект до високоприбуткового підприємства. Тільки досвід і знання допоможуть досягти бажаного рівня, а на це буде потрібно час.
 4. Бізнес на дому нічим не відрізняється від класичної роботи, тобто гроші просто так з неба не впадуть. У все треба вкладати працю, починаючи від проставлення лайків в соцмережах і закінчуючи розвитком власного сайту. Якість, професіоналізм, завзятість – три визначальних основи успіху.
 5. Не слухайте деструктивних порад. Ігнорувати думку оточуючих-мабуть, найскладніше в домашньому бізнесі. Особливо не розуміють таку діяльність родичі старшого покоління. Для них - ви дармоїд. Постарайтеся абстрагуватися від сімейного тиску і твердо йти до наміченої мети.

Переваги та недоліки роботи в домашніх умовах

Головний плюс реалізації бізнес-ідеї на дому-мінімальні вкладення: не потрібно щомісяця вносити орендні платежі і наймати цілий штат співробітників – на перших порах всю роботу можна робити самому. У цьому випадку підприємець не ризикує втратити гроші і залишитися ні з чим. При цьому можна займатися справами, не дотримуючись жорсткий графік і не відволікаючись від домашньої роботи.

Але мінусів у такого бізнесу теж достатньо.

 • Буде потрібно багато особистих ресурсів. На етапі запуску доведеться працювати за всіх-рекламщика, менеджера з продажу, робочого виробничого цеху. Але при цьому успіхи і прибуток з'являться не відразу. Іноді це сильно демотивує.
 • Власникам домашнього бізнесу в офіс їхати не потрібно - вони завжди на роботі. Приготуйтеся, що доведеться вирішувати ділові завдання за сніданком, під час ігор з дітьми або навіть пізньої ночі. Якщо ви не зможете правильно розподілити свій час, доведеться попрощатися з вихідними.
 • Потрібно все вирішувати самому. Поки немає робочого колективу, то відповідальність за проект лежить цілком на вас. З одного боку, можна втілювати навіть найсміливіші ідеї, а з іншого – нікому вберегти від помилок.

Якщо, вивчивши всі " ЗА " і "проти", Ви все ж вирішили ризикнути, пропонуємо вивчити ідеї для стартапів, які заслуговують на увагу.

Висновок + відео

Створити бізнес на дому з мінімальними вкладеннями або абсолютно без них - просто. Для цього не треба болісно думати, вибирати між стабільним місцем роботи і» вільними хлібами", жертвувати кар'єрою і своїми переконаннями. Все це прекрасно поєднується, тим самим даючи можливість не тільки оцінити свої можливості, але і істотно поліпшити якість життя. Все, що потрібно на первинному етапі – відчути ідею і поступово впроваджувати в життя. Приділяйте своїй мрії 20 хвилин в день, і вона обов'язково збудеться.

Який бізнес на дому найактуальніший на ваш погляд? Пишіть в коментарях і не забудьте оцінити статтю.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити