Головна мета будь-якого комерційного починання - отримання прибутку. Саме тому про те, який бізнес найприбутковіший, варто задуматися ще на старті. Світовий досвід показує, що запаморочливий успіх чекає стартапівців, здатних винайти ноу-хау. Але, якщо ви не «семи п'ядей у лобі», можна розглянути звичні способи комерції. Тільки якщо все прорахувати, врахувати географічне розташування, ринковий попит і власні сили, вийде підібрати оптимальний варіант для своєї справи.

Який бізнес найприбутковіший

Організація бізнесу

Основними показниками прибутковості проекту є його рентабельність і швидка окупність.

При цьому важливі не тільки високі показники економічної ефективності, але і тривалість їх отримання. Всім відомо, що швидкого прибутку і швидкісного товарообігу можна чекати в сфері торгівлі. Якщо ви вирішили зайнятися виробництвом, доведеться набратися терпіння і розраховувати на довгострокову перспективу.

Багато підприємців переконані, що оригінальна ідея – це запорука успіху. Але, напевно ви помічали, що, працюючи в одній ніші і однакових умовах, підприємницька діяльність у різних бізнесменів складається по-різному – одні процвітають, а інші закриваються після пари місяців існування. Везіння - скажіть ви? Зовсім ні. Справа в аналітичному підході і правильній організації бізнесу.

Більшість новачків роблять типові помилки, які заважають бізнесу стати прибутковим:

 • нехтують складанням бізнес-плану, покладаючись на інтуїтивне ведення справ;
 • в якості ідеї вибирають улюблене заняття, не враховуючи потреби потенційних клієнтів;
 • чи не ростуть професійно, намагаючись по-швидкому зірвати куш.

Все це призводить до швидкого перегорання і розчарування щодо невиправданих очікувань.

Що потрібно для успішного бізнесу

У грамотних руках будь-яке починання здатне перетворитися в найприбутковіший бізнес.

Непохитними правилами є грамотно складений бізнес-план і аналіз ніші ринку. Але, як підприємець, ви напевно розумієте, в кожному випадку є свої нюанси. Стратегія ведення справ в маленькому містечку відрізняється від роботи в мегаполісі, а елітний салон краси буде користуватися попитом у великому місті, ніж в сільській місцевості.

Успіх в бізнесі прийде до бізнесмена, який вміє передбачати потреби споживачів і надавати їм можливість отримати бажане в потрібний момент. Тому, вибираючи бізнес-ідею, варто вивчити ринок не в глобальному його розумінні, а що актуально для території, на якій буде здійснюватися підприємницька діяльність.

Загальноприйняті критерії прибуткового бізнесу:

 1. Вкладені кошти повертаються за короткий період часу - швидка окупність;
 2. Потенційні покупці потребують пропонованої послуги або продукції;
 3. Цільова аудиторія доступна;
 4. Низька собівартість товару, якщо мова йде про торгівельну комерцію;
 5. Високі показники фондовіддачі, як характеристика рівня ефективності використання основних засобів.

Ідеальною умовою буде відсутність або невелика конкуренція на обраному терені.

Прибуткові ідеї

Фінансова ефективність не завжди залежить від оригінальності ідеї. Звичайно, бізнес, в основі якого лежить винахід, що не має світових аналогів, вистрілить у великих масштабах. Але такі ідеї з'являються рідко, тому більшість підприємців вибирає з того, що вже було винайдено раніше.

Розвиток найприбутковішого бізнесу потрібно починати з аналізу ринку. Для початку випишіть всі ідеї, які, на вашу думку, можуть принести бажаний результат. Далі визначте для кожного терміни окупності, рентабельність, розмір початкового капіталу (інформацію можна знайти в Інтернеті). На даному етапі визначиться список фаворитів.

Проаналізуйте, які шанси у кожного напрямку на успіх у Вашому місті, селі. Для цього порівняйте вартість послуги, товару і платоспроможність потенційних клієнтів. Зверніть увагу на показники передбачуваної націнки і маржинальності. Тепер, коли список ідей скоротився до мінімуму, можна приступати до бізнес-розвідки.

Відвідайте магазини або філії конкурентів, подивіться їх сайти. Це потрібно для моніторингу цін, асортименту, методів обслуговування. Попутно наносите точки конкурентів на карту міста, таким чином можна виявити ділянки, не охоплені конкурентним впливом. Подумайте, наскільки майбутній проект залежить від політичних колотнеч, суспільних тенденцій, чи можливий тиск з боку впливових осіб.

Франшиза

Для тих, хто боїться прогоріти, можна скористатися пропозицією успішного франчайзера. У більшості випадків ще на етапі обдумування можна ознайомитися з презентацією франшизи, в якій розписаний потенційний прибуток, а також вимоги та умови співпраці. Так з'являється можливість попередньо оцінити, чи буде це найприбутковіший бізнес.

Крім того, для багатьох початківців бізнесменів важлива наявність «покровителя», який підкаже, як вести бізнес, допоможе з отриманням кредиту (при необхідності), навчить персонал і дасть можливість заробити під своїм гучним ім'ям. До найприбутковіших франшиз можна віднести пропозиції з швидкою окупністю (зазвичай 4 місяці):

 • ресторан швидкого харчування Doner & Gyros;
 • біочистка верхнього одягу Lavantel;
 • вендингові автомати "iCharge" для зарядки мобільних телефонів.

Список можна перераховувати нескінченно, визначити по-справжньому вигідний варіант для себе зможе тільки підприємець.

Приватний дитячий садок

Поєднання роботи з вихованням дітей – тема, яка залишається актуальною завжди. Ритм сучасного життя не дозволяє батькам довго сидіти вдома, а в бюджетний дитячий сад дітей беруть з 2-х років за умови наявності вільного місця.

Тому приватні садки користуються популярністю, незважаючи на високу плату (в Києві вартість досягає 20000 грн, в регіонах – 5000). Цей бізнес може претендувати на статус найприбутковішого у великому місті, але його організація має на увазі масу відповідальності, складності з отриманням ліцензії, крім того, потрібно бути готовим до постійної уваги наглядових органів.

Шаурма

Сьогодні стріт-фуд - популярний напрямок прибуткового бізнесу з мінімальними вкладеннями. На продажу простого перекусу можна відмінно заробити.

Ця ідея буде прибутковою в будь-якому населеному пункті, незалежно від того, скільки жителів в ньому живе. Підвищити рентабельність допоможе правильне розташування точок реалізації і відмінна якість шаурми.

Товарка з Китаю

Перепродаж продукції китайських виробників, як найприбутковіший бізнес, не залежить від місця проживання підприємця. Займатися цим може кожен, у кого є комп'ютер з виходом в інтернет. Можливості в цій сфері безмежні, але важливо вивчити всі нюанси і навчитися визначати попит і цільову аудиторію. Націнка на товарку з Китаю досягає 500 %, тому при правильному підході окупність може бути блискавичною. Як правило, початкові вкладення вдасться повернути після реалізації першого замовлення.

Консалтинг

Сьогодні грамотна консультативна допомога цінується в різних сферах. До консалтингових агентств звертаються за порадою в управлінні, фінансовій, юридичній діяльності. Тому розумна людина може легко зробити бізнес на бізнесі інших. Це той випадок, коли можна заробити своїми мізками.

Знання, досвід, аналітичний розум – головні інструменти успішного консультанта. До слова, платять їм чимало, винагорода в рамках одного проекту обчислюється сотнями тисяч. Але варто обмовитися, що в скромному містечку перетворити консалтинг в найприбутковіший бізнес навряд чи вийде, з причини відсутності відповідної клієнтської бази.

Ремонт квартир

Свою справу на наданні послуг з ремонту можна перетворити в прибутковий проект, надаючи посередницькі послуги або сколотивши свою ремонтну бригаду. Це найприбутковіший бізнес в Україні, і він буде актуальний скрізь і завжди, хіба що за часів кризи може спостерігатися менша зацікавленість в ремонті. Запорукою процвітання стане ідеально виконувана робота, хвалебний людський поголос - це найкраща реклама в даній сфері. Додатково можна задуматися про освоєння ексклюзивних навичок. Якщо у вас буде своя "фішка", яку не в змозі повторити інші ремонтники, це жирний плюс і хороша надбавка до загального доходу.

Вендінг

Сьогодні автоматизовані апарати для дрібнороздрібної торгівлі-популярний напрямок в комерції.

Прибутковий бізнес можна побудувати, організувавши свою вендінгову мережу, на одиничному апараті багато заробити не вийде. Торгувати можна різною продукцією - від контактних лінз до бахіл. Найбільш ходові - кавові автомати, їх розміщують в офісах, великих торгових і бізнес-центрах.

Туризм

Люди потребують регулярного відпочинку, і для багатьох він асоціюється не з лежанням на дивані, а подорожами до моря, в гори, до пам'ятних історичних місць. Ідея відкриття туристичного агентства-відмінна перспектива для прибуткового бізнесу, але спрацьовує вона у великих містах.

Якщо підприємець живе в курортному місці, він може організувати екскурсійне бюро або замахнутися на готельний бізнес. У разі відкриття готелю, знадобиться солідний початковий капітал, але і віддача буде більш відчутною, ніж від продажу путівок.

Інтернет-магазин

Електронна торгівля (e-trade) не знає кордонів, прибутковість в цьому виді бізнесу швидше залежить від якостей підприємця, ніж від місця його проживання.

Продаж товарів через Інтернет має масу переваг:

 • у мережі величезна кількість користувачів, залишається тільки залучити їх за допомогою чіпляє рекламної пропозиції;
 • для відкриття не потрібні великі інвестиції;
 • для організації робочого процесу не потрібна оренда офісу, а при роботі за схемою дропшиппінг не потрібен склад, попередня закупівля товару.

Все, що потрібно для ведення прибуткового бізнесу - це бажання знання тонкощів електронної комерції і величезне бажання працювати.

Сільгоспбізнес

Для бізнесменів з сіл і населених пунктів, наближених до сільської місцевості, актуально ведення фермерського господарства. При правильному підході і наявності якостей господарника, сільськогосподарський бізнес може претендувати на звання найприбутковішого. Свіжі овочі, фрукти, молоко, м'ясо – це продукти першої необхідності, тому їх виробництво буде затребуваним завжди. Фермер може тримати велику рогату худобу, домашню птицю, обробляти поля, вирощувати тепличні культури. Варіантів маса, до того ж зараз все механізовано, і важка фізична праця практично не застосовується.

Салон краси

Бізнес в сфері перукарського мистецтва, нігтьового сервісу, косметологічних послуг, може існувати в декількох форматах. Який з них вибрати, залежить від потреб потенційних клієнтів.

Наприклад, стрижка потрібно всім: чоловіки стрижуться приблизно 1 раз на місяць, жінки по-різному, але представницям слабкої статі періодично потрібно укладання, фарбування волосся, регулярний манікюр. Тому попит на послуги забезпечений, справа за професійними майстрами і раціональними цінами. Додатковий прибуток салонам краси приносить продаж шампунів, фарб, косметики для волосся.

Прокат

Здача в оренду товарів - відмінна ідея для починаючого підприємця. Іноді людям потрібні речі на короткий період часу, а іноді на їх покупку просто немає грошей. В цьому випадку прокат-прекрасна альтернатива необдуманим витратам. Здавати можна практично все, але при цьому важливо враховувати потреби і можливості передбачуваної цільової аудиторії:

 • прокат скутерів хороший для великого міста;
 • велосипедів, колясок - для курортної місцевості;
 • прокат автомобілів різного класу швидше піде в мегаполісі;
 • здавати можна весільні та вечірні сукні, новорічні костюми і багато іншого.

Овочевий кіоск

У міській місцевості найприбутковішим може стати бізнес на свіжих овочах. Продавати їх можна в кіоску, який ідеально розмістити в спальному районі, у дворі з декількома багатоповерхівками.

Закуповувати їх можна у місцевих фермерів або великих постачальників. Головне «триматися» подалі від великих супермаркетів, конкурувати з якими важко.

Бізнес на Амазоні

Ще один варіант заробітку в Інтернеті. Свій інтернет-магазин можна зареєструвати на популярній у всьому світі торговому майданчику.

Тут же можна знайти постачальників товару, який в подальшому буде переміщатися через склади Амазона. Перевагою даного виду діяльності є відвідування ресурсу великою кількістю користувачів, які розглядаються, як потенційні покупці.

Виробництво газованої води

Солодка газована вода улюблений напій дорослих і дітей, статистика підтверджує, що на на її виробництві можна непогано заробити. За рік населення купує газовану воду більш ніж на 2 млрд грн. Конкуренція в цій ніші висока, та й солідними оборотами можуть похвалитися тільки великі виробники. Але багато хто з гігантів починали з невеликих цехів, поступово вибудовуючи найприбутковіший бізнес.

Яким бізнесом краще зайнятися в 2024 році

Сьогодні на піку популярності обслуговування заміських будинків, ландшафтний дизайн, організація дитячих садків і дозвіллєвих центрів. Вельми актуальна і тема навчання. Багато людей з радістю відвідують як онлайн, так і оффлайн тренінги. Проводити курси можна з психології, маркетингу, фінансів і тд.

Головне - було б бажання, а бізнес ідей досить багато. Приміряйте на себе ідеї, які ми перерахували вище, швидше за все в одному з них ви точно знайдете себе і розкриєте всі свої таланти.

А копіткий аналіз ринку і розрахунки вкладень і окупності, допоможуть визначитися, який з них вам більш цікавий і вигідний. Головне, щоб він працював довго і приносив стабільний дохід.

Поради

Щоб підприємницька діяльність не була затьмарена типовими помилками, прислухайтеся до важливих порад:

 • правильний вибір бізнес-ідеї не гарантує 100% успіху, бізнесменові потрібно докласти масу зусиль, щоб домогтися процвітання;
 • поширена помилка новачків - очікування швидкого прибутку, саме тому багато хто з них швидко закриваються;
 • передбачливість, гнучкість мислення, тверда віра в можливості, здатність змінювати тактику, якщо цього вимагають обставини – це те, чим повинен володіти кожен успішний підприємець.

Висновок +відео

З точністю визначити, який бізнес буде прибутковим для конкретного підприємця, не зможе жоден топовий аналітик. Успіх складається з безлічі критеріїв, і той, хто зможе врахувати кожен з них, досягне заповітної вершини. Це стосується і франшизи, і самостійного бізнесу. У будь-якому випадку тільки наполеглива праця здатна привести до приголомшливих результатів.

Якщо у вас є, що додати по темі, не соромтеся! Пишіть в коментарях, який з варіантів вам сподобався найбільше, і не забудьте оцінити статтю : )


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити