Зміст[Сховати]

Організація успішного бізнесу в маленькому місті істотно відрізняється від міського. Відповіді на питання: як правильно вибрати нішу для комерційного проекту, в які терміни окупиться свою справу, з чого почати підприємницьку діяльність, які бізнес-ідеї для маленького міста актуальні, містяться в цьому огляді.

Вибір ніші

Грамотно обрана ніша - це фундамент успішного бізнесу. До пошуку проекту для реалізації необхідно підійти з усією серйозністю: вивчити і проаналізувати ринок, купівельну спроможність населення, потреби жителів містечка і ряд інших нюансів.

Аналіз ринку

Бізнес в маленькому місті передбачає ряд факторів, що відрізняються від підприємницьких моделей мегаполісу:

 • Зарплати набагато нижче, ніж у великих містах, отже, знижується купівельна спроможність. Не варто робити ставку на створення фірми з надання ВІП-послуг або відкривати бутік з останніми колекціями Valentino. Торгівля продуктами харчування, одягом, медикаментами або салон краси з прийнятними цінами в рамках невеликого міста будуть куди успішніше.
 • Варто розглянути пункти ремонту, прокату або надання широкого спектру послуг за демократичними цінами. Можливість заощадити-це те, що приваблює клієнтів на периферії.

 • Потреби в крокової доступності. Куди жителі району відправляються за покупкою найнеобхіднішого? Чи є в крокової доступності аптеки, продуктові точки? Де городяни купують одяг? Аналіз на цьому рівні дозволить побачити перспективний напрямок.
 • Можливості розширення. Чи буде товар або послуга затребувані через півроку після відкриття підприємства? А через рік чи два? Продумати стратегію просування своєї справи і можливості розширення бізнесу варто заздалегідь.

Орієнтування

Гарантувати успішність бізнесу в маленькому місті досить складно, так як це залежить від багатьох моментів.

Але підвищити шанси на те, щоб фірма виявилася затребуваною на ринку можна, якщо враховувати наступні фактори:

 • Професіоналізм у своїй сфері. Справа піде успішніше, якщо підприємець розбирається в тій діяльності, яку обрав для бізнесу. Такий підхід дозволить уникнути безлічі підводних каменів і передбачити складності і переваги, які недоступні людині «з боку».
 • Аналогічна ситуація складається, якщо обрана ніша подобається бізнесменові. Якщо справа приносить задоволення, людина швидше вчиться новому, більш оптимістично дивиться на кризові ситуації і не опускає рук, поки не досягне результату.
 • Дефіцитні послуги - не завжди унікальні. Якщо в населеному пункті немає кімнати, в якій можна кидатися один в одного тортами – це не завжди означає, що інші підприємці проморгали цю ідею. Можливо, вона не окупає себе в умовах конкретного міста.
 • Зіграти на унікальності можна, надавши аналог якої-небудь послуги в умовах її дефіциту. Наприклад, якщо в населеному пункті відсутні бюджетні розваги для дітей — актуальною буде установка батутів, зарекомендували себе як популярна розвага в інших містах, в місцях сімейного відпочинку.
 • Народ завжди вимагатиме «хліба і видовищ». Буде простіше будувати бізнес в маленькому місті, якщо він орієнтований на втамування основних потреб людей: в їжі, лікуванні, одязі, догляді за собою, розвагах.
 • Консалтингові послуги можна надавати незалежно від розміру населеного пункту.

Переваги

Проживання та влаштування бізнесу в маленькому місті, як не дивно, має свої переваги. Головне - грамотно скористатися ними для створення процвітаючої справи.

 • Низька вартість оренди і невисока заробітна плата, в порівнянні з великими містами.
 • Тісніший зв'язок з селом дозволить закуповувати продукти сільського господарства за низькою ціною. А подальший перепродаж у великому місті принесе солідний бариш, особливо якщо переробляти сировину на власному виробництві: коптильні, пекарні, сушильні і так далі.
 • Держава заохочує малий бізнес. В умовах досить низької підприємницької конкуренції невеликих міст простіше отримати різноманітні пільги, субсидії та інші привілеї.

Отже, на етапі планування бізнесу в маленькому місті необхідно ретельно проаналізувати ринок і потреби клієнта.

Орієнтація на першочергові потреби населення допоможе зробити проект затребуваним, а субсидії та пільги, що надаються малому бізнесу, знизять витрати.

Варіанти заробітку грошей в невеликому місті

Орієнтуючись на принципи, наведені вище можна зробити однозначний висновок, що не варто «вигадувати велосипед», а краще взяти перевірену ідею і зробити її краще. Ваше завдання стати номером один, щоб всі записувалися на послуги саме до вас, а конкуренти були далеко позаду. Щоб це реалізувати, наприклад, в сфері послуг, потрібно постійно вчитися і вдосконалювати свої навички. Існують випадки, коли в місті до 10 перукарень і салонів краси, але черга під запис тільки у одного майстра, і саме вона професіонал своєї справи, яка за рахунок якості послуги тієї ж фарбування волосся приваблює більшість клієнток в свій салон. І таких випадків багато. При цьому такі майстри виставляють і більш високий цінник і все одно до них ціла черга відвідувачів. До цього потрібно прагнути і орієнтуватися.

Давайте виділимо основні категорії бізнес ідеї для маленького міста, які можна почати з мінімальним вкладенням грошей.

 1. Торгівля. Це, мабуть, один з найвигідніших сегментів діяльності і до 80% всіх дрібних бізнесів базуються саме на ній. Це і магазини, і вуличні кіоски і ринки з продуктами та одягом. Попитом користуються в першу чергу товари, що закривають базові потреби для життя, продуктові магазини, одяг, взуття, білизна, Аксесуари, дрібна техніка, Будівельні магазини та інші. Для того щоб почати працювати потрібно знайти нових недорогих постачальників і можна сміливо виходити на ринок.
 2. Сфера послуг. Якщо ви фахівець в якійсь галузі, то це ваша конкурентна перевага і замість торгівлі кращим рішенням буде відкрити свою справу в ніші надання послуг для населення. Тут також потрібно шукати перевірені ідеї. Наприклад, ремонт техніки, будівельні послуги, юридичні, таксі, ремонт взуття та одягу, в сфері краси і здоров'я та інші. Вибираєте напрямок, і станете кращим у своєму місті.
 3. Орендний бізнес. Якщо у Вашому населеному пункті є університет або це курортний центр, то можна здавати житло, якщо звичайно є така можливість. Це хоч і невеликий, але стабільний додатковий дохід для вашої родини.
 4. Ніша виробництва. Це тільки дрібні заводи з виготовлення будівельних матеріалів, виробів з металу і дерева. У кризу ця ніша бізнесу в малому місті страждає в першу чергу.
 5. Сільське господарство. Маючи дачу біля міста, можна вирощувати овочі, фрукти, зелень, або розводити тварин, а продукцію збувати на продуктових ринках вашого міста.

Як бачите, існує багато різних способів того, як можна заробити грошей в невеликому провінційному місті. Люди хочуть також отримувати високий сервіс і якісний товар, який присутній на ринку мегаполісів, та можливо це будуть не ті фірми, але все ж речі і послуги повинні бути на рівні. Слідкуйте за репутацією, і дорожите відгуками клієнтів, адже саме вони будуть залучати нових відвідувачів у ваш бізнес.

Бізнес з пилу, з жару або «хочу бути франчайзі»

Франчайзинг, як метод ведення справ, набирає обертів в Україні. Якщо по-простому, франшиза - використання марки, матеріалів, супроводу і накопиченого досвіду відомого бренду за певну плату, куди входять: покупка франшизи (паушальний внесок) і щомісячні платежі (роялті). Цей варіант актуальний як для великих міст, так і для підприємців, що створюють бізнес в маленькому місті. Для цієї моделі характерні свої плюси і мінуси.

Переваги:

 1. Популярність бренду.
 2. Всебічна допомога франчайзера (того, хто продає франшизу).
 3. Перевірена ефективність бізнесу та інструменти досягнення успіху.
 4. Великі рекламні компанії від франчайзера.
 5. Мінімізація витрат при запуску, так як найчастіше обладнання і всі матеріали надаються зі знижкою або відстрочкою.
 6. Націленість франчайзера на успіх франчайзі (покупця франшизи).
 7. Успішний запуск франчайзі гарантує франшизодавцю прибуток.

Недоліки:

 1. Виплати паушального внеску та роялті.
 2. Жорстке виконання умов договору, аж до кольору стін офісу.
 3. Обмежений список постачальників від франчайзера.
 4. Договір про неконкуренцію, що підтверджує відмову франчайзі займатися конкуруючою діяльністю протягом певного терміну або на обумовленій території.
 5. Можливість франшизодавця розірвати договір і ввести штрафні санкції за недотримання умов співпраці.
 6. Можливість ліквідації компанії-фарнчайзера.

Придбання франшизи дозволяє уникнути організаційних помилок при відкритті бізнесу і почати успішну справу навіть без належного досвіду в підприємництві.

Однак цей метод ведення бізнесу накладає на франчайзі певні обов'язки і досить жорсткі рамки.

Бізнес-ідеї для маленького міста

Тому, хто хоче створити бізнес, належить виробити ідею проекту самостійно або скористатися одним з варіантів працюючих проектів.

Магазини

Люди завжди будуть купувати.

Незважаючи на повсюдне поширення інтернет-торгівлі, коли покупець може замовити товар, не виходячи з дому, магазини залишаються актуальні, так як клієнту простіше зорієнтуватися на покупку, якщо він бачить товар, може його поміряти, помацати, оцінити і відразу ж забрати додому. А, значить, бізнес з відкриття торгових точок залишиться актуальним ще довго.

Загальними кроками для відкриття торгової точки (ТТ) будь-якої спрямованості, будь то продуктовий павільйон, аптечний пункт, ларьок з овочами, квітковий магазин, буде аналіз ринку і вибір місця розташування ТТ.

Аналіз ринку. Тут необхідно оцінити купівельну спроможність населення, потребу жителів міста і конкретного району в продукції торгової точки. Проаналізувати доступність і асортимент конкурентів, щоб визначити свою "фішку", яка допоможе залучити клієнтів. Це може бути унікальний товар, вигідна пропозиція або додаткова послуга.

Місце розташування торгової точки. Магазин повинен знаходитися в місцях з великим скупченням людей, поруч із зупинкою громадського транспорту або на перетині великих вулиць. Вихід фасаду і вхідної групи і площа для розташування рекламного банера дозволять привернути увагу покупців.

Зручний під'їзд і наявність паркувальних місць поруч підвищать привабливість в очах відвідувачів.

Магазини продуктів харчування

Незважаючи на велику кількість гіпермаркетів, в яких люди щотижня закуповуються великою кількістю продуктів, продуктові магазини в кроковій доступності від будинку не втрачають актуальності.

Магазин продуктів, площею 30-65м2 на першому поверсі багатоповерхівки спального району з хорошою прохідністю повинен окупиться за 14-16 місяців.

З чого почати?

 • Зареєструвати організацію в податкових органах.
 • Орендувати приміщення, укласти договори на сан.обробку приміщення, вивезення ТПВ та утилізацію харчових відходів та оформити мед. книжки на персонал.
 • Сертифікувати торговельну точку в інспекції пожежної безпеки.
 • Орендувати або придбати приміщення 30-65м2 в спальному районі, чисельністю жителів не менше 1500 чоловік. Зробити косметичний ремонт і обладнати торгову площу.
 • Знайти постачальників і найняти персонал.

Щоб відкрити бізнес в маленькому місті з продажу продуктів харчування будуть потрібні одноразові інвестиції:

 1. Реєстрація та сертифікація організації - 10 000 грн.;
 2. Ремонт приміщення - 40 000 грн.;
 3. Вивіска і реклама - 20 000 грн.;
 4. Обладнання (стелажі, прилавок, ККМ, холодильне та морозильне обладнання) – 115 600 грн.;
 5. Установка ПО - 4 000 грн.;
 6. Інші витрати - 23 200 грн.

Разом: 212 800 грн.

Щомісячні витрати:

 • Податки - 12 000 грн. і більше;
 • Зарплати - від 40 000 грн.;
 • Оренда - від 9 600 грн.;
 • Комунальні платежі - 6 000 грн.;
 • Реклама - 4 000 грн.;
 • Бухгалтерія віддалено - 2 000 грн.;
 • Товар - від 60 000 грн.;
 • Інше - 4 000 грн.

Разом: 137 600 грн.

Таким чином, при потоці покупців від 70 до 90 осіб в день і середньому чеку від 120 до 140 грн, чистий прибуток складе близько 80-120 т. грн в місяць, а магазин може окупиться за 14-15 місяців.

М'ясна лавка

Україна посідає дев'яте місце у світі за споживанням м'яса.

За даними аналітичної компанії Nielsen, привабливість магазину з точки зору українців підвищується, якщо в ньому присутній м'ясний відділ. Щоб відкрити бізнес в маленькому місті з продажу м'яса, можна вибрати формат від великого павільйону до невеликої м'ясної лавки в торці БАГАТОКВАРТИРНОГО БУДИНКУ.

У 2023 році в споживанні м'ясних продуктів лідирувала курятина – 83%, частка продажів свинини склала 12%. На яловичину і телятину припало близько 2%. Продаж м'яса досить сезонний бізнес, максимальні продажі якого припадають на період Новорічних свят в зимовий період і продаж шашликів влітку. В якості додаткового асортименту можна додати яйця, соуси, спеції, заморожені напівфабрикати.

Основні кроки будуть аналогічні відкриттю продуктового магазину.

Одноразові витрати:

 1. Реєстрація в податкових органах та отримання дозволів та пожежної безпеки - 10 000 грн.;
 2. Ремонт і підготовка приміщення - 60 000 грн.;
 3. Купівля обладнання - 120 000 грн.;
 4. Вивіска та реклама - 10 000 грн.;
 5. Інші витрати - 4 000 грн.

Разом: 204 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Податки - від 10 000 грн.;
 • Зарплати - від 28 000 грн.;
 • Оренда - від 8 000 грн.;
 • Витратні матеріали - 2 400 грн.;
 • Товар - від 60 000 грн.;
 • Бухгалтерія віддалено - 2 000 грн.;
 • Інше - 14 000 грн.

Разом: 124 400 грн.

Середній чек м'ясного магазину становить близько 300 грн. Чистий прибуток протягом місяця може скласти - 145 600 грн. при 30-50 покупцях в день. При хороших умовах, м'ясна лавка окупиться за рік і два місяці.

Овочевий кіоск

Овочевий кіоск, розміром 15-20 м2 стане хорошим стартом для бажаючих відкрити бізнес в маленькому містечку з низьким стартовим капіталом. Формат кіоску має на увазі роботу одного продавця в день. Для скорочення витрат на оплату праці, місце продавця спочатку може займати підприємець.

Принципово всі кроки з відкриття торгової точки з фруктово-овочевим асортиментом не відрізняються від відкриття продуктового магазину, хіба що витрат буде менше через малу площу приміщення.

Одноразові витрати:

 1. Оформлення організації та сертифікація відповідними органами - 10 000 грн.;
 2. Купівля та встановлення або зведення ларька - від 22 до 60 000 грн.;
 3. Купівля обладнання (стелажі, касовий апарат, холодильне обладнання) - 20 000 грн.;
 4. Закупівля товару - 16 000 грн.;
 5. Інші витрати - 8 000 грн.

Разом: 94 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда землі під кіоск або кіоску – 12 000 грн.;
 • Зарплати - 16 000 грн.;
 • Комунальні послуги - 2 000 грн.;
 • Товар - 12 000 грн.;
 • Податки - від 4 000 грн.;
 • Інші витрати - 2 000 грн.

Разом: 48 000 грн.

З націнкою 80-100% на овочі та фрукти, середньому чеку в 120 грн і прохідністю 35 покупців в день, виручка складе 78 000 грн, а кіоск може окупиться в середньому за 9-12 місяців.

Ларьок з морозивом

Ще один варіант для відкриття бізнесу з низькими витратами і яскраво вираженою сезонністю – це продаж морозива. Сезон починається з квітня-травня і триває до вересня – жовтня.

Для початку діяльності необхідно зробити всього 5 кроків:

 1. Оформити ФОП і медичну книжку - 6 000 грн.;
 2. Домовитися з постачальниками та орендодавцями;
 3. Купити холодильне обладнання (нове або бу) - від 8 до 20 000 грн.;
 4. Придбати тестову партію товару - 4 000 грн.;
 5. Найняти продавця або зайнятися продажем самостійно.

Отже, бізнес з торгівлі морозивом з лотка зажадає від підприємця інвестицій в розмірі від 22 тисяч грн. До щомісячних платежів можна віднести:

 • витрати на електроенергію - 2 000 грн.;
 • оренда торгової площі - від 2 до 6 000 грн.;
 • закупівля товару - 1 200-2 000 грн.;
 • податки - від 4 000 грн.;
 • заробітна плата - 6 000 грн. + % від виручки.

Для вдало розташованого ларька, в спекотний літній день націнка може досягати 200%, що дозволить вже на другий місяць з запуску працювати з чистим прибутком. Розширений список постачальників дозволить знизити ризик перебою з поставкою товару.

Магазини продуктів харчування-актуальна сфера для підприємницької діяльності на сьогоднішній день. Грамотно розташована торгова точка з вигідними цінами, прийнятним асортиментом і грамотною маркетинговою політикою не залишиться без уваги покупців.

Товари

Перевага торгівлі непродовольчими товарами для підприємця - в тривалому терміні придатності, а значить більшому терміні реалізації в порівнянні з продуктами харчування (виключаючи квітковий бізнес).

Як і для продуктових магазинів, визначальними факторами для успішного бізнесу тут буде аналіз ринку і вибір місця розташування торгової точки, а так само грамотна маркетингова політика.

У ряду найбільш затребуваних напрямків діяльності, підприємець, що відкриває бізнес в маленькому місті, може виділити наступні:

 • продаж квітів;
 • магазин одягу з Китаю;
 • магазин нижньої білизни;
 • аптека і оптика.

Продаж квітів і букетів

Квіти дарують на весілля, ювілеї, сімейні та дружні торжества, з приводу і без приводу. Цей бізнес може принести непоганий прибуток при невеликих інвестиціях.

Залучити відвідувачів і забезпечити точку замовленнями допоможуть наступні кроки:

 • просування магазину за допомогою інтернет-майданчика;
 • розширення асортименту за рахунок послуг і ексклюзивних пропозицій і сувенірної продукції (букет з в'яленої риби для чоловіків, складання букетів з шоколадних цукерок, тематична доставка і т. д.);
 • залучення хороших фахівців-флористів;
 • якість пропонованих товарів і послуг.

Одноразові витрати:

 1. Оформлення юр.особи та відповідні дозволи - 6 000 грн.;
 2. Косметичний ремонт та оформлення приміщення - 60 000 грн.;
 3. Закупівля обладнання (кондиціонер, теплова завіса, холодильне обладнання) - 72 000 грн.;
 4. Оформлення фасаду та вивіски - 8 000 грн.;
 5. Рекламна компанія - 8 000 грн.

Разом: 154 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда приміщення та комунальні платежі - 13 200 грн.;
 • Податки - від 8 000 грн.;
 • Зарплати - від 20 000 грн.;
 • Бухгалтерія (віддалено) - 2 000 грн.;
 • Реклама - 2 000 грн.;
 • Купівля товару - в середньому 8 000 грн.;
 • 15% квітів будуть списані.

Разом: 53 200 грн.

Націнка на квіти 100-200%, на сувеніри – 100%, упаковка – 5% від ціни букета. Так як попит на квіти схильний до коливань, в залежності від свят, доцільно розглядати піврічний період роботи. Термін окупності за перший рік роботи становить близько 12 місяців при щомісячному обороті більше 80 000 грн.

Взаємодія з перевіреними постачальниками, грамотний маркетинг і розширення ринку за рахунок створення інтернет-ресурсу з продажу букетів, допоможе процвітанню бізнесу. У маленькому місті простіше домовитися з постачальниками на прийнятні умови, скажімо, про повернення неякісного товару.

Магазин одягу з Китаю і Туреччини

Магазини середнього цінового сегмента є основою ринку одягу. І зараз найбільш затребувані покупцем. За рахунок великої розмірної лінійки і орієнтації на клієнтів різного віку збільшується охоплення потенційних покупців.

Відкриття магазину одягу - процес досить витратний за рахунок ремонту, оренди та оформлення торгового залу і закупівлі товару. Щоб відкрити бізнес в невеликому місті з продажу одягу, слід підібрати торгову площу близько 30-60 м2 в торговому центрі або павільйоні з великою прохідністю.

Товари з Китаю і Туреччини досить дешеві для оптової закупівлі, проте варто ретельно поставитися до вибору постачальника, так як якість продукції – запорука успіху бізнесу з продажу одягу.

Одноразові витрати:

 1. Оформлення - 6 000 грн.;
 2. Дизайн-проект і ремонт приміщення - 40 000 грн.;
 3. Вивіска - 4 000 грн.;
 4. Реклама і маркетинг - 4 000 грн.;
 5. Закупівля обладнання - від 60 000 грн.;
 6. Закупівля першої партії товару - 40 000 грн.;
 7. Інше - 2 000 грн.

Разом: 156 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Податки - від 8 000 грн.;
 • Зарплати - від 40 000 грн.;
 • Оренда приміщення - 12 000 грн.;
 • Комунальні платежі - 4 000 грн.;
 • Закупівля товару - 8-20 000 грн.

Разом: 84 000 грн.

При націнці на товар 200-400% термін окупності торгової точки складе близько 9 місяців при середньому щомісячному прибутку в 56 000 грн.

Аптека

Висока націнка на товар, постійна затребуваність ліків і високий середній чек робить аптечні пункти однією з найперспективніших і стабільних ніш у підприємницькій діяльності. Аптечний бізнес в маленькому місті має на увазі відкриття торгової точки в крокової доступності для великого числа споживачів.

Оптимальне розташування - павільйон торгового центру не менше 12 м2 поруч зі входом в продуктовий магазин (бажано відомий). Витрати на оренду компенсуються великим потоком покупців і високою рентабельністю.

Одноразові витрати:

 1. Оренда приміщення - 20 000 грн.;
 2. Ремонт - 60 000 грн.;
 3. Обладнання (холодильне, торгове, касове та ПЗ) - від 256 000 грн.;
 4. Реклама - 20 000 грн.;
 5. Закуп товару - 120 000 грн.;
 6. Навчання персоналу - 28 000 грн.;
 7. Інші витрати - 4 000 грн.

Разом: від 508 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда торгової площі - 20 000 грн.;
 • Придбання товару - 80-120 000 грн.;
 • Зарплати - 40 000 грн.;
 • Податки - від 20 000 грн.;
 • Бухгалтерія (віддалено) - 2 000 грн.;
 • Реклама - 4 000 грн.

Разом: 166 000 грн.

При товарній націнці 30-250% і 50 осіб на добу, середня щомісячна прибуток протягом 1.5 року з моменту запуску складе близько 80-120 000 грн. А аптека окупиться за 1.5-2 роки.

Магазин оптики

Відкриття салону оптики - підприємство, що вимагає великих інвестицій, великих знань в тонкощах оформлення дозвільної документації та специфіці цього виду діяльності. Новачкові в підприємництві необхідно як слід обміркувати всі ризики, пов'язані з цим проектом, щоб уникнути краху. Велика кількість подібних фірм закривається, відпрацювавши від півмісяця до року.

Однак за статистикою більша частина мають проблеми із зором. Правильно організована торгова точка з виготовлення та продажу оптики стане "вічним хлібом" для підприємця.

Одноразові інвестиції:

 1. Оформлення - 10 000 грн.;
 2. Оформлення ліцензій на виготовлення окулярів та медичні послуги - 38 000 грн.;
 3. Купівля очкових і оптичних лінз і аксесуарів - 390 000 грн.;
 4. Придбання обладнання для виготовлення окулярів - 600 000 грн.;
 5. Обладнання для офтальмологічного кабінету - 161 200 грн.;
 6. Купівля меблів і торгового обладнання – 78 000 грн.;
 7. Рекламна компанія - 12 000 грн.;
 8. Інші витрати 26 000 грн.

Разом: 1 315 200 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда приміщення - 20 000 грн.;
 • Зарплати - 40 000 грн.;
 • Комунальні послуги - 6 800 грн.;
 • Реклама - 8 000 грн.;
 • Товар - 16 000 грн.;
 • Податки - від 8 000 грн.;
 • Послуги бухгалтерії - 2 000 грн.;
 • Інші витрати 4 000 грн.

Разом: 104 800 грн.

В середньому націнка на продукцію салону оптики коливається від 150 до 300%. Рентабельність становить 50%, і при середньому чистому прибутку в 120 000 грн. салон окупиться за 2-3 роки.

Реалізація непродовольчих товарів - перспективна сфера для підприємця, що відкриває бізнес в невеликому місті. Велика сума початкових інвестицій компенсується затребуваністю продукції на ринку і довгостроковою комерційною перспективою.

Заклади громадського харчування

Якісна і смачна їжа буде популярна незалежно від розміру населеного пункту або купівельної спроможності населення. Якщо, скажімо, на покупку одягу надають зовнішній вплив модні тенденції, то вибір їжі в основному залежить від свіжості продукту і якості його приготування.

До того ж подібний бізнес можна перетворити на подію міського масштабу, додавши до смачної їжі впізнаваний бренд, сучасний дизайн і грамотного маркетолога.

Пекарня

Переваги пекарні - це випічка хліба за унікальними рецептами і створення теплої, домашньої атмосфери, що сприяє спілкуванню. А так само можливість перекусити або взяти їжу з собою.

Конкурентна здатність обумовлена постійним попитом на хліб, свіжістю виробу і якістю інгредієнтів. Вікно в виробничу частину дозволить клієнтам побачити частину процесу випічки, викликаючи апетит і мотивуючи на здійснення покупки.

При підборі приміщення для майбутньої пекарні важливо врахувати всі вимоги пожежної безпеки.

Одноразові інвестиції:

 1. Реєстрація ФОП або ТОВ - 2 000-4 000 грн.
 2. Оформлення дозволів та сертифікатів – 10 000 грн.
 3. Розробка рецептів - 8 000 грн.
 4. Ремонт приміщення - 40 000 грн.
 5. Вивіска та рекламні матеріали - 20 000 грн.
 6. Обладнання - 287 200 грн.
 7. Інші витрати - 8 000 грн.

Разом: 375 200 грн.

Щомісячні витрати:

 • Податки - від 4 000 грн.
 • Оренда - 12 000 грн.
 • Зарплати - 40 000 грн.
 • Комунальні послуги - 4 000 грн.
 • Реклама та віддалена бухгалтерія - 6 000 грн.
 • Закупівля - 40 000 грн.
 • Інші витрати - 8 000 грн.

Разом: 114 000 грн.

Середній чек міні-пекарні становить 120-160 грн. Прохідність при вдалому розташуванні – до 100 осіб в день. При хорошому вхідному трафіку відвідувачів, підприємство окупиться за 1.5-2 роки.

Кав'ярня

Кав'ярня дещо вибивається з мереж громадського харчування. Для цього проекту не настільки важливо розташування в зоні з великою прохідністю, хоча туди має бути зручно добиратися. Відвідувачі кав'ярень діляться на два типи: цінителів напою і любителів «кавової атмосфери».

Підприємець, який вирішив почати "кавовий" бізнес в невеликому місті повинен зробити упор на інтер'єр і підбір професіоналів з варіння кави. Другий пункт заслуговує пильної уваги. Любителі "кави на винос" не стануть постійно купувати поганий напій, незалежно від створеної в закладі атмосфери і втілених дизайнерських знахідок. Таким чином, цільова аудиторія значно зменшиться.

Одноразові інвестиції:

 1. Реєстрація - 10 000 грн.
 2. Дизайн приміщення та ремонт - 40 000 грн.
 3. Меблі — 40 000 грн.
 4. Обладнання для кав'ярні - 200 000 грн.
 5. Рекламна компанія - 14 000 грн.

Разом: 304 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда приміщення - 12 000 грн.
 • Комунальні платежі - 6 000 грн.
 • Зарплати - 40 000 грн.
 • Сировина - 20-40 000 грн.
 • Бухгалтерія, охорона, клінінг - 12 000 грн.
 • Реклама - 4 000 грн.

Разом: 94 000 грн.

При щоденному трафіку від 35 відвідувачів із середнім чеком 128 грн і витратою на сировину, прибуток в місяць складе близько 40-80 тисяч грн, а вихід до точки беззбитковості можливий, після 1.5 року.

Шаверма

На відміну від перерахованих вище проектів, відкриття кіоску з шавермою не вимагає великих інвестицій, відповідно знижує ризики для підприємця. Відкриваючи такий бізнес в маленькому місті, важливо приділити увагу розташуванню торгової точки і пошуку постачальників, що реалізують свіжі продукти за прийнятними цінами.

Реалізація снекової продукції, шоколаду, гарячих напоїв збільшить прибуток.

Одноразові витрати:

 • Реєстрація - 4 000 грн.
 • Оренда - 8 000 грн.
 • Ремонт - 16 000 грн.
 • Обладнання — 100 000 грн.
 • Продукти - 20 000 грн.
 • Реклама - 4 000 грн.

Разом: 152 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Податки і буг. облік - від 5 600 грн.
 • Зарплати - 28 000 грн.
 • Оренда - 8 000 грн.
 • Комунальні платежі - 2 400 грн.
 • Продукти - 20 000 грн.

Разом: 64 000 грн.

Щоденний потік клієнтів в 50 осіб і середнім чеком 80 грн дозволить вийти на щомісячний прибуток від 60 000 грн.

Втілення бізнес-проекту в громадському харчуванні актуально за рахунок затребуваності на ринку. Підприємець може підібрати оптимальний варіант виходячи з суми стартового капіталу.

До основних ризиків мереж громадського харчування можна віднести різке підвищення цін постачальника, що зводить нанівець одержуваний прибуток. Укладення довгострокових договорів на поставку продукції дозволить мінімізувати цей негативний фактор.

Краса і здоров'я

Сфера «краси і здоров'я» зараз актуальна не тільки для жінок, але і для багатьох чоловіків. Незалежно від кризи, введення санкцій, падіння доходів, люди продовжують відвідувати спортзали, перукарні, салони краси.

Яка комерційна складова подібного бізнесу і наскільки вона актуальна в умовах невеликого міста.

Лазня

Банний бізнес продовжує успішно розвиватися. В останні роки розвивається формат сімейного відвідування лазень. Ця поки ще вільна ніша, яка не вимагає від підприємця професійної спеціалізації, стане відмінним стартапом для створення бізнесу в маленькому місті.

Банний комплекс, що складається з трьох зон, кожна з яких може вмістити до 6 осіб з погодинною орендою мангала, послугами парильника і масажиста, відсутністю алкоголю і хорошою репутацією приверне любителів сімейного відпочинку і лазні.

Одноразові витрати:

 1. Реєстрація та всі дозволи - 4 000 грн.
 2. Вивіска та рекламні матеріали - 22 000 грн.
 3. Будівництво банного комплексу з басейном + оренда земельної ділянки 1 184 000 грн.
 4. Обладнання - 329 600 грн.
 5. Закупівля витратних матеріалів - 8 000 грн.

Разом: 1 547 600 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда землі - від 46 800 грн.
 • Податки - від 20 000 грн.
 • Зарплати - від 80 000 грн.
 • Комунальні послуги - 16 000 грн.
 • Реклама та бухгалтерія віддалена - 20 000 грн.
 • Витратні матеріали - 8 000 грн.

Разом: 190 800 грн.

При середньому відвідуванні від 3х годин, з цінами від 200 до 600 грн і 100 відвідувачами, термін окупності складе від 2 років.

Спортзал

Протягом останнього десятиліття спостерігається зростаюча тенденція до ведення здорового способу життя. На цьому тлі при правильному маркетингу спортзал з тренажерами і снарядами не залишиться без уваги відвідувачів.

Одноразові витрати:

 • Реєстрація - 4 000 грн.
 • Ремонт та оформлення залу - 100 000 грн.
 • Рекламна компанія і вивіска - 14 000 грн.
 • Закупівля обладнання - 402 800 грн.

Разом: 520 800 грн.

Щомісячні витрати:

 • Зарплати - 80 000 грн.
 • Оренда 230 м2 – 58 000 грн.
 • Комунальні послуги - 12 000 грн.
 • Реклама + Бухгалтерія віддалено - 7 200 грн.

Разом: 157 200 грн.

При завантаженні залу на 70%, середньомісячна виручка складе близько 70 т.грн. і бізнес окупиться за 12-18 місяців.

Перукарня і салон краси

Салони краси і перукарні завжди будуть затребувані, так як переважна більшість сучасних жінок і багато чоловіків прагнуть до красивої, доглянутої зовнішності. Індустрія краси постійно пропонує нові товари та послуги, які допоможуть бізнесу йти в ногу з часом навіть у невеликому місті.

У список послуг можуть входити: перукарські послуги, нігтьовий сервіс, масаж і татуаж обличчя. Періодична поява нових послуг посприяє залученню нових клієнтів, а професійні співробітники утримають постійних.

Одноразові витрати:

 1. Реєстрація та оформлення документів - 6 000 грн.
 2. Ремонт і дизайн приміщення - 96 000 грн.
 3. Обладнання та монтаж - 336 800 грн.
 4. Рекламна кампанія і сайт - 28 000 грн.

Разом: 466 800 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда - 14 000 грн.
 • Податки - від 8 000 грн.
 • Комунальні послуги та утилізація відходів - 4 000 грн.
 • Зарплати - від 40 000 грн.
 • Закупівля витратних матеріалів - 4 000 грн.
 • Бухгалтерія та реклама – 16 000 грн.

Разом: 86 000 грн.

20 відвідувачів в день з чеком від 200 грн. Вихід на середньомісячну чистий прибуток від 34 000 грн і грамотна робота маркетолога по залученню клієнтів допоможуть окупити бізнес протягом 1.2-1.5 року з моменту запуску.

Манікюр на дому

Актуальний бізнес, враховуючи невеликі витрати на відкриття.

Витрати:

 • Навчання на курсах манікюру та нарощування - 11 000 грн.
 • Обладнання та витратні матеріали - 8 000 грн.
 • Реклама - 8 000 грн.
 • Зарплати - 16 000 грн.

Разом: 43 000 грн.

Плюс подібного проекту в тому, що немає необхідності відразу вкладати всю суму. При грамотній рекламі і професіоналізмі майстра, витрати на відкриття бізнесу окупляться вже на другий місяць.

Надання послуг у сфері краси та здоров'я не втрачають актуальності. Підприємець може підібрати для себе підходящий варіант за типом діяльності, сумі початкових інвестицій і професійному досвіду.

Автосервіс

Обслуговування транспортних засобів вже десять років замикає четвірку найбільш затребуваних послуг серед громадян, що включає витрати на продукти харчування, одяг і оплату комунальних послуг.

Ринок послуг ще далекий від насичення станціями СТО і автомийками, а висока рентабельність і невелика окупність робить цю сферу актуальною.

Авторемонт

Підприємства з ремонту автомобілів вимагають досить великих інвестицій. Однак це одна з найбільш затребуваних областей, що володіє високою рентабельністю і швидкою окупністю. Якість і спектр послуг, що надаються допоможе СТО завоювати популярність і забезпечити приплив грошових коштів.

Одноразові витрати:

 1. Оформлення та документація - 8 000 грн.
 2. Оренда приміщення, ремонтні та оздоблювальні роботи - 60 000 грн.
 3. Благоустрій території - 24 000 грн.
 4. Закупівля та монтаж обладнання - від 848 000 грн.

Разом: 940 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Зарплати - 80 000 грн.
 • Оренда приміщення і землі - 60-80 000 грн.
 • Комунальні платежі - 26 000 грн.
 • Витратні матеріали - 32 000 грн.
 • Реклама - 8 000 грн.

Разом: 206 000 грн.

Розрахунковий щомісячний дохід автосервісу становить 320 000 грн, з чистим прибутком від 100 000 грн. Окупність підприємства може наступити на 1,5-2 роки.

Автомийка

Перспективною нішею для того, щоб відкрити бізнес в маленькому місті, є мийка великих вантажних автомобілів. Високий попит, низька конкуренція і рентабельність понад 60% є багатообіцяючими факторами для розвитку цього підприємства.

Одноразові витрати:

 • Постановка на облік юр.особи та отримання дозволів - 20 400 грн.
 • Портальна мийка та монтаж - 1 020 000 грн.
 • Установка навісу і вагончика-побутівки - 43 600 грн.
 • Хімія для мийки - 8 000 грн.
 • Реклама - 8 400 грн.

Разом: 1 100 400 грн.

Щомісячні витрати:

 • Миючі засоби - 8 000 грн.
 • Зарплати - 80 000 грн.
 • Податки - від 12 000 грн.
 • Оренда - 60 000 грн.
 • Комунальні платежі - 20 000 грн.
 • Реклама - 8 400 грн.
 • Бух. облік - 4 000 грн.

Разом: 188 400 грн.

При обслуговуванні 20 машин на добу, середньомісячний прибуток складе 51 600 грн, автомийка може окупиться за 2 роки.

За даними фахівців Automotive Market Research в країні працює приблизно 76 тисяч зареєстрованих СТО. "Белбізнесконсалтинг" надав статистичні дані за кількістю автомийок – близько 30 000. Співвідношення кількості автомобілів з кількістю підприємств їх обслуговуючих говорить саме за себе.

Ремонт і будівництво

Ремонтний і будівельний бізнес будуть затребувані на ринку послуг маленького міста. Пройшли ті часи, коли городяни робили ремонт самостійно, намагаючись заощадити. З появою на ринку нових оздоблювальних матеріалів, інструментів і технологій підвищується доцільність найму професіоналів для виконання робіт з будівництва будівель і ремонту приміщень.

Ремонт та оздоблення приміщень

Періодичність ремонту, продаж квартир з чорновою обробкою, виставлення на реалізацію вторинного житла, бажання отримати якісний ремонт та індивідуальний дизайн – ось передумови, що обумовлюють високий попит на професійний ремонт приміщень.

Висока рентабельність (до 68%) і відсутність організаційних складнощів роблять цей бізнес привабливим для підприємців.

Одноразові витрати:

 1. Оренда офісного приміщення - 16 000 грн.
 2. Обладнання - 140 000 грн.
 3. Ремонт приміщення - 12 000 грн.
 4. Реклама і вивіска - 22 000 грн.

Разом: 198 000 грн.

Вартість обробки 1м2 становить близько 2 т. грн. Площа однокімнатної квартири – близько 40 м2, двокімнатної – 60 м2. В середньому ремонт триває 1,5 – 2 тижні, а його вартість – 100 т. грн. Таким чином, 1 бригада зможе виконати ремонтні роботи в двох квартирах, заробивши 200 000 грн на місяць.

Чистий прибуток з урахуванням вирахування податків – близько 56 000 грн. З урахуванням якості і швидкості пропонованих послуг, ремонтний бізнес навіть в маленькому місті здатний окупитися вже на 7-8 місяць.

Натяжні стелі

Натяжні стелі давно перестали бути прерогативою багатих людей і доступні всім верствам населення. Підставою перспективності цього бізнесу може служити той факт, що покупець оплачує не тільки вартість монтажу, але і сам матеріал, зменшуючи витрати підприємця.

Висока швидкість установки, заміна стель до закінчення терміну експлуатації з боку покупців, низька вартість витратних матеріалів і високий попит допоможуть окупити проект за 4-6 місяців.

Одноразові витрати:

 1. Реєстрація та документи - 6 000 грн.
 2. Оренда офісу + ремонт - 80 000 грн.
 3. Закупівля обладнання та навчання персоналу – 120 000 грн.
 4. Реклама - 20 000 грн.

Разом: 226 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда офісу - 12 000 грн.
 • Зарплати - 120 000 грн.
 • Податки - від 8 000 грн.
 • Комунальні платежі - 4 000 грн.
 • Реклама - 20 000 грн.

Разом: 144 000 грн.

Одна монтажна бригада зможе принести 200 000 грн доходу при установці в середньому 30м2 стелі в день. Чистий щомісячний прибуток після вирахування податків складе 48 000 грн.

Буріння свердловин

Буріння свердловин актуально для видобутку чистої питної води – послуга, затребувана в невеликих містах, де частина житлового фонду складається з приватних будинків. Цей бізнес в маленькому місті може принести значний прибуток за сезон, так як терміни буріння свердловин обмежені погодними умовами (травень – жовтень).

Одноразові витрати:

 • Оформлення та документації - 12 000 грн.
 • Купівля обладнання, транспорту, витратних матеріалів – 0.4 млн грн.
 • Реклама - 12 000 грн.

Разом: 424 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Маркетинг і реклама - 12 000 грн.
 • Зарплати - 120 000 грн.
 • Податки - від 16 000 грн.
 • Витратні матеріали - 48 000 грн.

Разом: 196 000 грн.

Виконуючи 10 замовлень на буріння свердловин в 20 м глибиною, бригада з трьох осіб отримає за місяць дохід в 300 000 грн і чистий прибуток в 104 000 грн. Окупність: 15-36 місяців.

Послуги з проведення ремонтних і будівельних робіт затребувані в невеликих містах, мають високу окупність і в деяких випадках не вимагають великих інвестицій.

Проекти з великими інвестиціями мають високу рентабельність, що при грамотному веденні справи сприяє отриманню доходу і розширенню бізнесу.

Послуги

Підприємцю, який хоче відкрити бізнес, варто звернути увагу на сферу послуг. Найбільш популярними є: організація приватного дитячого садка, послуги доставки і здача приміщення/приміщень в оренду. Детальніше про кожного з них.

Приватний дитячий садок

Дефіцит місць в бюджетних дитячих садах і бажання батьків всебічно розвивати дитину, надавати йому все найкраще, забезпечувати увагою персоналу, сприяє тому, що до моменту відкриття приватного дитячого садка (при належній рекламі) практично всі місця в ньому вже зайняті. Наскільки вигідне відкриття такого бізнесу?

Одноразові витрати:

 1. Реєстрація та оформлення дозволів - 8 000 грн.
 2. Ремонт та орендна плата за приміщення - 48 000 грн.
 3. Меблі, обладнання, інвентар, посібники – 232 800 грн.
 4. Рекламна кампанія - 13 200 грн.
 5. Податки - від 8 000 грн.

Разом: 310 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Орендна плата - 8 000 грн.
 • Зарплати - 100 000 грн.
 • Комунальні платежі - 2 000 грн.
 • Податки - від 8 000 грн.
 • Реклама - 9 600 грн.
 • Харчування - 32 000 грн.

Разом: 159 600 грн.

Отже, дитячий сад на 2 групи і кількістю місць на 15 осіб з щомісячною оплатою 8 т. грн. за одну дитину після вирахування податків принесе 60-80 000 грн чистого прибутку. Окупність настане на 12-24 місяць.

Послуги доставки

Кур'єрські служби все більш затребувані за рахунок збільшення інтернет-магазинів і торгових точок, що надають клієнтам послугу доставки товару «до дверей». Перевагами даного виду бізнесу для маленького міста стануть швидка окупність, високий попит на послугу, відсутність кваліфікаційних вимог і низький рівень початкових інвестицій.

Одноразові витрати:

 1. Реєстрація - 8 000 грн.
 2. Автомобілі - 480 000 грн.
 3. Придбання техніки та меблів – 72 000 грн.
 4. Проведення рекламної кампанії - 20 000 грн.
 5. Ремонт і оренда приміщення (30-35 м2) - 36 000 грн.
 6. Інші витрати - 4 000 грн.

Разом: 620 000 грн.

Щомісячні витрати:

 • Оренда приміщення - 4 000 грн.
 • Зарплати кур'єрам - 120 000 грн.
 • Податки - від 12 000 грн.
 • Комунальні платежі, бухгалтерія та зв'язок - 7 600 грн.
 • Реклама - 13 200 грн.

Разом: 156 800 грн.

При виконанні плану продажів, 4 кур'єра здатні приносити організації чистий середньомісячний прибуток в 114 000 грн. Термін окупності складе від 1.5 року.

Здача приміщення в оренду

Досить простий в організації бізнес, доступний власнику житлового або нежитлового приміщення в маленькому місті без великих інвестицій.

Підприємець, здаючи приміщення в оренду, самостійно встановлює суму щомісячної оплати приміщення, шукає орендарів і укладає з ними угоду. Чистий прибуток залежить від таких факторів, як площа приміщення, наявність ремонту, розташування будівлі і так далі.

Сільгосп бізнес

Сільськогосподарський бізнес в невеликому місті актуальний за рахунок близькості до села, низької вартості робочої сили і орендованих площ. Розмір інвестицій варіюється в залежності від роду діяльності від декількох тисяч до декількох мільйонів.

Детальніше про робочі бізнес-ідеї в сфері сільського господарства, співвідношенні інвестицій і доходів, розмірі очікуваного прибутку можна прочитати тут.

На замітку

При наявності ідеї для бізнесу рекомендується відразу складати докладний бізнес-план. Коли перед очима будуть всі дані, стане простіше крок за кроком наближатися до мети.

Грамотно обрана система оподаткування допоможе розвитку бізнесу та отримання максимальної вигоди за рахунок зниження податків.

Без залучення коштів, власних або позикових, відкрити бізнес не вдасться. До старту проекту необхідно обміркувати шляхи отримання коштів.

Численні програми з підтримки малого підприємництва заощадять власні кошти і допоможуть знайти більш вигідні пропозиції, пільги і так далі.

Висновок + відео

Незважаючи на знижену купівельну спроможність і відсутність вузьких фахівців, новий бізнес в маленькому місті може розраховувати на програми лояльності для підприємців. Економія на базових витратах (Оренда приміщення і оплата праці) і можливість зайняти вільну нішу, обійти конкурентів за допомогою більш вигідної пропозиції або більш якісних товарів і послуг, дозволить збільшити потік клієнтів і розширити підприємство.

Яка бізнес-ідея сподобалася вам? Пишіть в коментарях і не забудьте оцінити статтю!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити