Бізнес в інтернеті набирає популярності. Підприємців-початківців він приваблює різноманіттям варіантів і можливістю стартувати з невеликими вкладеннями. Редакція BiznesCat.com у цій статті розповідає про затребувані напрямки.

Напрямки бізнесу в інтернеті

Завдяки розвитку та поширенню інтернету продовжують з'являтися нові напрямки онлайн-бізнесу. Глобальна мережа скорочує відстань між продавцем і клієнтом і дає можливість приймати й обробляти замовлення в режимі 24/7.

Робота компанії залежить від особливостей її продуктів і вимог цільової аудиторії. Необхідність цілодобово укладати угоди і контактувати з клієнтами визначає і робочий графік співробітників компанії, а на перших етапах і керівника.

До поширених напрямів роботи в онлайн відносять:

 • реалізацію товарів або послуг безпосередньо або надання посередницьких послуг клієнтам;
 • надання послуг, пов'язаних із рекламним бізнесом, розробкою або просуванням сайтів;
 • розробку та продаж навчальних програм.

Що потрібно, щоб відкрити онлайн-бізнес

Що потрібно, щоб відкрити онлайн-бізнес

Щоб почати бізнес в інтернеті з нуля, необхідно:

 1. Визначити, які товари або послуги затребувані, і знайти свою нішу. Такі відомості можна почерпнути з розмов зі знайомими, аналізу спільнот у соцмережах, звітів дослідницьких компаній, статистичного аналізу запитів у пошукових системах.
 2. Опрацювати юридичні аспекти онлайн-діяльності. Заздалегідь вивчити вимоги законодавства та податкової служби. З'ясувати, яка форма власності та податковий режим краще підійдуть для певного бізнесу. Продавати товари власного виробництва або перепродувати готові - ФОП. У міру розширення справи і збільшення доходу можна змінити систему оподаткування.
 3. Відкрити розрахунковий рахунок. Банки пропонують різні тарифи на обслуговування з урахуванням потреб бізнесу. Самозайнятим розрахунковий рахунок не потрібен, деяким ІП теж, але частіше без рахунку не обійтися.
 4. Зрозуміти, чи треба вести звітність, і якщо так, то хто це робитиме - сам власник бізнесу, штатний співробітник або зовнішній фахівець.
 5. Обрати платформу для продажу товарів чи послуг. Використовувати сторінки в соціальних мережах, створити власний сайт або почати роботу на торговому майданчику.
 6. Визначити цільову аудиторію продукту. Висунути кілька гіпотез і почати їх тестувати.
 7. Залучити цільову аудиторію за допомогою платної та безкоштовної реклами в інтернеті.
 8. Проаналізувати перші результати роботи бізнесу та його просування, окреслити, в якому напрямку рухатися далі.

Ідеї для легального бізнесу в мережі

Бізнес у сфері розробки контенту

 1. Ведення блогу. Для роботи необхідні знання в конкретній сфері та готовність ділитися ними у впізнаваній манері. Блогери можуть заробляти, наприклад, на платній розсилці, публікації платних постів або розміщенні реклами. Прибутковість залежить від аудиторії.
 2. Ведення каналу на YouTube. Метод ефективний, якщо у каналу великі охоплення, а ролики набирають велику кількість переглядів. Платформа пропонує користувачам партнерську угоду. За кожен перегляд ролика з вбудованою рекламою перераховується фіксована сума. Необхідно відстежувати, чи відповідає публікований контент вимогам програми співпраці. Якщо їх порушити, договір розірвуть.
 3. Запис подкастів. Для цього не потрібне спеціальне обладнання, важливіше опрацювання змісту випусків. Якщо подкаст зацікавить рекламодавців, у автора з'явиться можливість отримувати дохід залежно від кількості прослуховувань або завантажень записів. На низці платформ можна отримувати донати від аудиторії, яка спонсорує канал.
 4. Копірайтинг. Передбачає створення технічних, інформаційних текстів або текстів, що продають, на замовлення бірж або прямих клієнтів. Від виконавця потрібні грамотність, наявність профільних знань і вміння швидко збирати й обробляти велику кількість інформації. Можна почати працювати на біржі навіть без портфоліо. Досвід і вдалі приклади робіт дадуть змогу отримувати більше.

Бізнес, пов'язаний із послугами та освітою

 1. Веб-дизайн. Затребуваний серед невеликих компаній. Для роботи потрібно вміти проєктувати й оформляти інтернет-сторінки. Рівень доходу залежить від якості роботи та портфоліо. Щоб витримувати високу конкуренцію, потрібно постійно підвищувати кваліфікацію, освоювати нові навички.
 2. Розробка і подальша модернізація додатків для смартфонів на базі платформ iOS або Android. Для роботи потрібне знання мов програмування та основ дизайну. Якщо є тільки перспективна ідея, можна випустити продукт спільно з партнером-розробником. Бізнес вимагає аналізу пропозицій конкурентів і попиту на додаток.
 3. Налаштування таргетованої реклами в соціальних мережах. Послуга популярна у сфері малого бізнесу. Спеціаліст обговорює з клієнтом цілі кампанії та налаштовує показ рекламних повідомлень з урахуванням характеристик цільової аудиторії. Потім відстежує ефективність реклами і коригує налаштування за необхідності. У цьому бізнесі висока конкуренція.
 4. Віддалена технічна підтримка. Клієнти такого бізнесу - компанії, які працюють онлайн і хочуть заощадити на ставці системного адміністратора. Щоб запустити проєкт, знадобляться спеціальні знання та комп'ютер або ноутбук із доступом до інтернету. З недоліків - необхідність розв'язувати проблеми або відповідати на запитання майже в будь-який час доби, у вихідні та свята.
 5. Складання резюме для клієнтів, які шукають роботу через кадрові агентства. Вкладення не потрібні, але важливо мати досвід роботи у сфері HR. Щоб підготувати грамотне резюме, потрібно провести одну або кілька зустрічей із клієнтом, зібрати відомості про його досвід і структурувати їх. Ідея підходить тим, хто вміє спілкуватися з різними людьми.
 6. Створення SEO-агентства. Послуги з просування сайтів у пошукових системах і консультації з таких питань вважаються прибутковим бізнесом, але вимагають від виконавця або команди спеціальних знань і досвіду роботи.

За наявності глибоких знань у будь-якій сфері та вміння зрозуміло пояснювати навіть складний матеріал можна почати розробляти курси або проводити вебінари. Попередньо слід з'ясувати, чи затребувані в аудиторії ці знання.

Прибутковість бізнесу залежить від того, наскільки доступно викладена і глибоко опрацьована інформація. Вчителі-предметники можуть заробляти онлайн-репетиторством.

Ідеї для онлайн-бізнесу у сфері торгівлі

Ідеї для онлайн-бізнесу у сфері торгівлі

 1. Інтернет-магазин. Знадобиться створити сайт - самостійно або за допомогою зовнішнього розробника. Провести маркетингове дослідження, щоб визначити, який товар затребуваний і відсутній у конкурентів. І закупити його. На старті знадобляться вкладення, але так можна отримати повний контроль над бізнесом.
 2. Дропшиппінг. Дозволяє стати посередником між продавцем і покупцем. Підприємець створює онлайн-майданчик, де розміщує картки товарів. Клієнт обирає і оплачує товар, бізнесмен передає замовлення постачальнику і бере собі комісію з продажу. За зберігання і доставку відповідає постачальник. Тому підприємцю не потрібно витрачати гроші на оренду складу і закупівлю товарів. Головне - успішно залучати на майданчик клієнтів і правильно формувати асортимент.

У поточних умовах стартувати в онлайн-торгівлі з мінімальним бюджетом дозволяють маркетплейси. Навіть якщо стоїть завдання розвивати власну доставку, потрібно рекламувати свою сторінку на маркетплейсі й паралельно створювати та просувати інтернет-магазин.

Просувають онлайн-бізнес також в інтернеті. Для цього є різні методи - платні та безкоштовні. Часто використовують таргетовану та контекстну рекламу, соцмережі та сайт компанії, дружні інтернет-майданчики та месенджери.

Читайте тако: варіант бізнесу в Інтернеті - покупка акцій.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити