Бізнес для студента є не тільки можливістю заробітку, а й подальшою реалізацією в житті. Студентські роки-унікальний час можливостей, коли хочеться встигнути все і відразу, тому все більше молодих людей не бояться проявити свій талант в бізнесі. Яким видом підприємницької діяльності можна зайнятися студенту, щоб вміло поєднувати навчання і бізнес, ми поговоримо сьогодні.

Бізнес для студентів

Радість студентських років

Згідно з підрахунками експертів, більше 70% українців працює не за фахом, знаходячи своє покликання в інших галузях.

Пояснити таку тенденцію однозначно неможливо, тому причиною стали різні обставини, але такі реалії сучасності. Щоб мати "подушку безпеки", багато студентів замислюються про власний бізнес задовго до отримання заповітної скоринки.

На просторах інтернету можна знайти величезну кількість цікавих проектів, які не потребують істотних витрат і заповзятливі студенти можуть робити гроші з повітря.

Зрештою, отримання навіть червоного диплома не гарантує, що студент буде працевлаштований за фахом, а його праця буде затребуваною і високооплачуваною.

21 століття по праву можна назвати часом безмежних можливостей, коли вчорашній студент-трієчник, якому ледь вистачало грошей на обіди, сьогодні може прокинутися успішним мільйонером. Головне не збиватися зі шляху і максимально акумулювати власні вміння в боротьбі за краще життя. Не вірите, що такий розклад можливий? Тоді розглянемо кілька наочних прикладів.

Легендарний Білл Гейтс не відрізнявся успіхами під час навчання в університеті. Він частенько прогулював пари і хапав трійки, а після другого курсу його і зовсім відрахували! Основною пристрастю Гейтса було програмування, яким він займався з юності. Вже в 21 він заснував Microsoft, ставши одним з найбагатших людей планети.

Звичайно, ми закликаємо читачів не тільки займатися улюбленою справою, а й успішно осягати ази університетської програми. Напевно, тільки ледачий не чув про історію Марка Цукерберга. Він зумів ще будучи студентом створити найпопулярнішу в світі соціальну мережу-Facebook.

Подібних прикладів історія знає масу, біографія багатих і успішних людей світу здатна надихати і мотивувати нас на розвиток і особистісне зростання. Сьогодні студент може забути про скромне існування, виконати всі свої мрії, знайти час для подорожей, вивчення мов і саморозвитку. Студентські роки-найкращий час у житті людини, коли амбіції рухають нами, організм бажає отримати порцію адреналіну і здається, що все життя попереду.

ТОП-ідей

Тепер прийшов час розглянути актуальні бізнес-ідеї для студента, які докорінно відрізняються від класичних схем заробітку та студентських підробітків. Кожна з ідей здатна приносити пристойний дохід і сприяти творчій реалізації та особистісному зростанню.

Ремонт комп'ютерів

Прообраз першого комп'ютера був створений в 1941 році, з тих пір техніка пережила чимало трансформацій.

Сьогодні складно уявити наше існування без ПК. Він допомагає нам в роботі, науці, навчанні, максимально скрашує дозвілля людини. Сервісні центри з ремонту комп'ютерів є вкрай прибутковою справою, оскільки техніці властиво виходити з ладу, а видів поломок існує тисячі.

Безумовно, необхідно володіти відповідними знаннями, щоб надавати послуги з ремонту ПК. Краще буде зібрати невелику команду фахівців. Перший час можна працювати на дому, але якщо справи підуть в гору, сміливо орендуйте відповідне приміщення. Така бізнес-ідея для студента досить рентабельна, при невеликих витратах на інструменти, клієнти здатні приносити стабільно високий дохід від 30 000 на місяць.

Продаж товарів з Китаю

Як показує практика, на перепродажі недорогих китайських товарів можна непогано заробити, тому це відмінний бізнес проект для студента.

Попит на продукцію з Китаю високий, оскільки вона недорога, що здатне зіграти на руку продавцям. В першу чергу необхідно визначитися, за якою схемою буде відбуватися процес торгівлі:

 • Закупівлі будуть зроблені безпосередньо у офіційного постачальника. Для цього необхідно мати початковий капітал;
 • Продаж товарів за системою дропшиппінг. Варіант зручний для всіх, хто бажає почати бізнес з нуля і без вкладень.

Другий варіант більш кращий для економних студентів, у яких просто може бути відсутнім фінансова база для старту. Такий спосіб дозволяє уникнути прямого контакту з кінцевим споживачем товару, так як продукція відправляється від виробника до покупця, а продавець стає посередником в цьому бізнес-ланцюжку.

Що продавати? Основні групи товарів, які закуповують в Китаї наші співвітчизники, виглядають так:

 1. Одяг та взуття, аксесуари;
 2. Мобільні телефони та гаджети;
 3. Косметика та парфумерія;
 4. Одяг та іграшки для дітей.

Можна мислити більш вузько і не йти по протоптаній доріжці, замовляючи більш специфічні товари, щоб вигідно виділятися на тлі конкурентів. Можна мати власний магазинчик нестандартних подарунків, одягу для тварин, колекційних напоїв та інше. Уже в перший місяць при найскромніших продажах можна вийти на чистий прибуток у розмірі 20000 грн.

Блог на Ютубі

Ні для кого не секрет, що відеохостинг є готовим майданчиком для просування власного таланту. Ютуб відкрив для народу цілу плеяду новоспечених зірок. Відеохостинг настільки дивовижна штука, що здатний розкрутити кого завгодно, головне щоб контент був цікавий публіці. Виходячи з офіційної статистики Ютуба, найбільш прибутковими вважаються наступні ніші:

 1. Бізнес-тематика;
 2. Можливості заробітку;
 3. Будівельна галузь.

Це ті базові теми, вибравши які, користувач Ютуба однозначно знайде свого глядача.

Канал, де вчать пекти кекси і доглядати за фіалками зможе принести лише символічний дохід. Особливим попитом користуються розважальні канали, з оглядами, панками і т.д. Щоб студенту почати заробляти на Ютубі, необхідно неабияк попрацювати, створити безліч якісних роликів. Поступово розвиваючийся канал, почне залучати велику аудиторію і можливих рекламодавців.

SMM (створення своїх паблік в соціальних мережах і монетизація)

Пабликів багато не буває, так чому ж не спробувати створити свій власний? Тепер будь-яка соціальна мережа-це грошова жила і той, хто знає, як грамотно отримувати вигоду з соцмереж, здатний стати успішним і багатим. Ви напевно помічали, що чим більше і солідніше паблік, тим більше в ньому розміщено реклами. Це не дивно, так як рекламодавці звертають свою увагу саме на великі розкручені групи з великим числом передплатників. Звідси висновок: працюємо над пабликом в поті чола.

Способів монетизації існує кілька, від внутрішніх бірж до залучення зовнішніх рекламодавців. Чим активніше розвивається група, тим більший інтерес вона викличе у роботодавця, тому варто постійно працювати над поповненням контенту. Особливу увагу варто приділити партнерським програмам. Реєструєтеся на одному з популярних сервісів і відправляєтеся на пошуки рекламодавця, просуваючи його матеріал у своїй спільноті, свій паблік — відмінний бізнес для студента з мінімальними вкладеннями.

Написати книгу

Ви коли-небудь мріяли про написання власної книги? Прийшов час втілити мрію в реальність! Така бізнес-ідея для студента підійде істинно творчому, що генерує цікаві творчі ідеї. Ніхто не обмежує письменника в фантазії, писати реально можна практично про все.

Студенту важливо визначитися з жанром, від цього залежить охоплення читачів, їх вік і стать. Спосіб хороший тим, що практично не вимагає вкладень, але здатний принести Популярність талановитому автору. Перш ніж приступити до написання книги, проведіть невелике опитування серед знайомих, так ви дізнаєтеся, чого жадає від письменника сучасний читач.

Франшизи

Купівля франшизи приваблює багатьох інвесторів і підприємців-початківців.

Заклад, створений за франшизою, в 99% випадків окупить всі вкладення і дозволить отримати заповітний дохід. Ідея хороша тим, що звільняє франчайзі (покупця франшизи) від зайвої паперової тяганини, необхідності розробляти особливий стиль закладу, логотип та інше. Швидкий і ефективний спосіб стати на ноги і почати заробляти вже сьогодні.

Ринок франшиз неабияк поповнився новими позиціями в поточному році, вибрати дійсно є з чого. Особливої популярності набувають франшизи закладів швидкого харчування, дитячих розважальних студій, барів і салонів краси. Можна швидко "відбити" інвестиції, відкривши невелику кав'ярню по франшизі. Такий варіант бізнесу може приносити в перші місяці десятки тисяч грн, далі цифра буде рости.

Заробіток на партнерських програмах

Партнерки - справжній клондайк, як для рекламодавців, так для простих користувачів великих бірж, які в наслідок вживаються в роль веб-майстрів.

Обом сторонам необхідна допомога один від одного і взаємна співпраця приносить сукупну користь. В Інтернеті з'явилося безліч пропозицій про заробіток на партнерських програмах, але багато хто з них не дозволяють домогтися бажаного доходу або пропонують нечесні по відношенню до споживача товару схеми. Про партнерки прочитайте ось цю статтю.

Щоб партнерки реально працювали і приносили прибуток, необхідно зареєструватися на одному з сервісів (Admitad.com підійде краще) і визначитися з тим продуктом, реклама якого буде актуальна. Партнерські програми приносять від 60000 грн щомісяця, головне справно виконувати свої зобов'язання і рекламодавець чесно виплатить відсоток від продажів. Це той тип роботи в Інтернеті, коли праця оплачується за конкретний результат, тому необхідно намагатися.

Манікюрний бізнес на дому

У гонитві за вічною молодістю і красою, жінки здатні витрачати шалені гроші, що може зіграти на руку заповзятливому студенту. Буде потрібно не так багато вкладень, щоб закупити матеріали для роботи, до того є сенс закінчити парочку манікюрних курсів, щоб підтвердити рівень професіоналізму наявністю сертифікатів. Манікюр на дому-одна з кращих бізнес-ідей для студентів.

Перший час можна відточувати майстерність на знайомих, поповнюючи тим самим портфоліо. Як тільки набереться непогана база фотографій, саме час приступити до розкрутки свого манікюрного кабінету на дому.

За один сеанс клієнти платять від 200 грн, в місяць може набігти пристойна сума від 15 000 грн, що стане відмінною надбавкою до стипендії.

Автосервіс в гаражі

Не уявляєте своє життя без автомобілів і розбираєтеся в них «від» і «до»? Тоді прийшов час задуматися про відкриття особистого автосервісу у власному гаражі! Всім, хто мріє відкрити особисту справу, але обмежений в матеріальному плані, підійде бізнес-ідея. Враховуйте, що до такої організації висувають особливі вимоги, і її потрібно обов'язково зареєструвати в податковій.

Які послуги може надавати автосервіс в гаражі?

 • Малярні роботи;
 • Базовий ремонт (кузов, двигун та ін.);
 • Заміна частин автомобіля.

В цілому, хоч і невеликий автосервіс здатний працювати як комплексне СТС, досить створити всі умови для роботи, зробити ремонт і закупити обладнання. Такий бізнес краще мати спільно з компаньйоном і працювати разом. Дохід від 8 000 грн буде забезпечений.

Відкрити своє виробництво

Незважаючи на той факт, що в кожному місті можна нарахувати тисячі магазинів, крамниць і контейнерів, налагодити власне виробництво досі вважається вигідним заходом. Можна відкрити столярну майстерню, продавати випічку, налагодити цех з виробництва сірників або електричних лампочок, тому така бізнес-ідея для студента одна з кращих.

Щоб бізнес з перших хвилин приносив дохід, студенту потрібно провести глобальну аналітичну роботу. Поставте собі за мету виявити ту нішу, в якій вам не буде рівних. Останнім часом популярність набирає будь-який товар натурального походження. Він із задоволенням розкуповується великими магазинами і поодинокими клієнтами. Можна налагодити виробництво декоративної косметики з натуральних компонентів або виготовляти екологічну посуд.

Попкорн і цукрова вата в парках

Гуляючи по парку, ви могли не раз помічати, з яким захопленням діти і дорослі підходять до невеликих крамниць з солодкою ватою і попкорном. Дуже простий, але вкрай вдалий спосіб мати дохід. Все, що потрібно – купити спеціальний апарат і знайти зручне місце з великою прохідністю людей.

Придумуйте забавні зазивають публіку тексти, пропонуйте акції та розіграші, тоді конкуренти залишаться позаду! Варто відзначити, що бізнес є сезонним і виручка залежить від конкретного дня тижня.

Курси підготовки до ЗНО

Від абревіатури ЗНО у багатьох школярів мимоволі починається паніка, настільки важкими і непередбачуваними здаються прийдешні іспити. Успішний студент завжди може зайнятися репетиторством, розповісти про свій досвід проходження тестування. Досить подати кілька оголошень в різні джерела і встановити демократичну вартість уроків, як школярі самі Вас знайдуть.

Варто навчати лише тих предметів, які знаєте досконально. Перед тим як давати уроки, слід простудіювати Шкільні підручники, ознайомитися з діючою програмою.

Одне заняття може коштувати 150 грн, що стане прекрасним доповненням до основного бюджету студента.

Поради

 • Вибирайте для бізнесу той напрямок, що здатне приносити не тільки дохід, але і задоволення від робочого процесу;
 • Обпектися в роботі здатний кожен, ніколи не зупиняйтеся і знаходите нові шляхи заробітку;
 • Постійно розвивайтеся, від ваших навичок і кругозору повністю залежить ваше майбутнє;
 • Вірте у власні сили, обов'язково ставте перед собою цілі і йдіть до них назустріч.

Висновок + відео

Бізнес для студента-це можливість прокласти дорогу в майбутнє, стати на ноги і бути фінансово незалежним. 21 століття подарувало нам безліч ідей і розробок, які здатні повністю змінити життя в кращу сторону. Чим раніше студент знайде свою нішу для заробітку, тим більше перспектив йому відкриється.

«Як ви вважаєте, чи може студент грамотно поєднувати бізнес і навчання? Залишайте коментарі на цей рахунок і не забудьте поставити оцінку, нам важливо почути вашу думку!».


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити