Якщо ви бажаєте відкрити свій власний бізнес, але не володієте стартовим капіталом, ми рекомендуємо вам прочитати цю статтю. У ній ми навчимо вас, як заробляти на OLX без вкладень, не володіючи спеціальними навичками і досвідом ведення бізнесу. Тільки задумайтеся – створити додатковий приплив грошей можна прямо зараз, при цьому вам не потрібен великий капітал для початку.

Як заробити на OLX

Хто і скільки може заробити

Якщо тематика комунікації з людьми не приводить вас в жах і ви найменший користувач ПК, то сміливо розраховуйте на додатковий прибуток з OLX до 10 000 грн на місяць.

В Інтернеті ви могли бачити статті "Як заробити на OLX за 5 днів мінімум 12 000 грн". Так, це цілком реальні цифри, але отримати їх може далеко не новачок в цьому бізнесі.

Грунтуючись на своєму досвіді, можемо сміливо заявити, що середній тижневий заробіток при певній удачі і головне комерційної «жилки» становить понад 4000 грн.

У поточних реаліях мало хто з жителів України відмовиться від додаткового заробітку, нехай навіть всього в кілька тисяч гривен. А з часом ви зможете отримати дохід, близький до середньої місячної зарплати.

Можливо, Вам буде це цікаво: як заробляти гроші на Ютубі.

Попередження

Хочеться звернутися до тих читачів, хто планує щось придбати на даному майданчику. Будьте уважні, так як тут можна зустріти недобросовісних продавців, які заробляють на життя завдяки шахрайству.

Передавайте і товар, і гроші особисто в руки, сайт не працює за системою передоплати і не є гарантом здійснення угоди. Тому не відправляєте передоплату заздалегідь, і не віддавайте товар, не побачивши грошей (крім випадків пересилання товарів Новою Поштою накладений платіж).

З чого можна почати

Що можна продати на OLX, щоб заробити? Будь-яку непотрібну вам річ.

У мене вдома стояв старий холодильник, який прийшов час замінити, і ми хотіли його викинути. Однак я розмістив оголошення про продаж.

Попередньо переглянувши схожі оголошення, я з'ясував, що подібного класу холодильники пропонувалися на той момент на ринку від 2000 грн. Не довго думаючи, я поставив суму 1500 грн., з урахуванням торгу, так як ми вважали цей старий холодильник сміттям.

Вже практично відразу після подачі оголошення мені посипався шквал дзвінків. Люди були готові приїхати прямо зараз і забрати самостійно громіздкого монстра. Про торг і мови не йшло.

Вийшло так, що буквально за 2 години я позбувся непотрібного холодильника. При цьому дійшло до смішного, адже бажаючих було кілька, і мені довелося вибирати між покупцями. На вхідні дзвінки я чесно відповідав, що віддам холодильник першому, хто приїде.

В результаті один з покупців запропонували доплатити 100 грн, аби я притримав цей холодильник для них.

Проведіть огляд ваших особистих речей, може у вас завалявся старий телефон, підшивка радянських енциклопедій, паяльна лампа або домашній зимовий сад вам більше не потрібен. Просто розмістіть фото з оголошенням "продам" або "віддам в хороші руки".

Як створити бізнес на OLX

Уважно вивчіть цю покрокову інструкцію, щоб дізнатися, як заробити на OLX без вкладень.

Реєстрація

Перше, з чого необхідно почати – зареєструватися на сайті. Заходьте на www.olx.ua і головна сторінка сама запропонує вам або ввійти, маючи логін і пароль, або «зареєструватися».

Далі сайт вас перекине на сторінку, де ви можете заповнити просту форму, ввести особисті ПІБ, адресу електронної пошти, і вуаля! У вас вже є особистий кабінет на сайті.

В межах своєї сторінки ви можете вибудувати необхідні налаштування, керувати кабінетом, продажами або покупками на сайті, розібратися в якому може навіть дитина.

Вибираємо нішу

Тепер вам потрібно вибрати напрямок ринку, в якому вам хотілося б розвинутися, тобто визначитися, що продати на OLX, щоб заробити.

Якщо у вас вже є свої ідеї або навіть продукція, то сміливо розміщуйте оголошення. Якщо ж ще немає, то пропоную вам кілька варіантів:

 • Розпродати особисті речі
 • Допомогти з продажу своїм друзям продати і речі і таким чином стати посередником
 • Надавати послуги, які ви особисто можете надати (репетиторство, вишивка, дрібний ремонт по дому і т. д.)
 • Перепродувати товари, які ви можете купити за нижчою ціною.

Написання оголошення

Грамотне оголошення – половина справи. Адже мета розміщення товару – це отримати звернення від потенційного покупця. Інформація повинна зацікавлювати і хвилювати, тому дотримуйтеся деяких критеріїв, таких як:

Приваблива назва

Не варто згадувати в назві слово «продається», так як розміщуючи оголошення на майданчику OLX, ви вже робите цим факт продажу.

Розфарбуйте своє оголошення, додайте опис в назву: новий, стильний, оригінальний, добротний. Додайте словосполучення, які будуть виділяти ваше оголошення із загальної сірої маси, не соромтеся проявляти фантазію.

Порівняйте заголовки:

 • Пральна машина Electrolux;
 • Надійна пральна машина Electrolux з функцією Eco Bubbles (утворення бульбашок)

Відчувається різниця, погодьтеся.

Продаючий текст

Всі люди люблять емоції. Тому оригінальність і емоційність оголошення принесуть йому успіх.

Наприклад, потрібно описати історію товару. Сухий текст з технічними параметрами не дасть вам потрібних результатів.

Можна розповісти, чому ви зараз продаєте цю пральну машину, наприклад, що зробили ремонт, і оновили всю техніку, але все одно дуже любите цю надійну помічницю, адже вона вам принесла стільки радості. Якщо ви вважаєте доречним вказати, як затишно грівся ваш кіт на машинці, згадайте і це.

Використовуйте прийом малювання - опишіть картину домашнього затишку, тепла, надійності і успіху в свідомості читаючих оголошення людей, таким чином ви емоційно їх розташовуєте. І тільки після цього можна переходити до технічних характеристик.

У будь-якому випадку, якщо пізніше ви знайдете тактичні помилки в описі, ви можете відредагувати картку товару.

На OLX ви можете просувати свої оголошення. На сайті все докладно описано, ви можете вибрати той тип реклами, який підходить саме вам.

Відповідаємо по телефону

Після розміщення ваше оголошення відразу ж потрапляє в стрічку, і потенційні покупці побачать його. У разі, якщо все складено вірно, то дзвінки не змусять себе чекати.

Сайт влаштований таким чином, що якщо люди зацікавлені вашим товаром або послугою, то воно автоматично буде залишатися в топі, а якщо ні - то опуститься вниз стрічки. Від цього залежить потік дзвінків від клієнтів. Якщо телефон мовчить, перечитайте, як правильно скласти оголошення на OLX і відредагуйте його.

Важливо правильно спілкуватися по телефону, щоб не відбити бажання у клієнта домовитися з вами про зустріч. Ось кілька корисних порад, які допоможуть вам «підігріти» інтерес вхідних звернень:

 1. Вітайте звернувшуся до вас людини;
 2. Уточніть, як краще звертатися до клієнта, познайомтеся з ним. Це можна робити як на початку, так і в процесі спілкування.
 3. Уважно слухайте, не перебивайте, але задавайте уточнюючі питання – клієнт сам розповість вам для чого йому цей товар, і ви зможете направити розмову у потрібне русло, розповівши йому, як сильно його виручить ваша пральна машинка, якщо він її купить
 4. При призначенні зустрічі запропонуйте два варіанти часу – «Коли вам зручніше побачитися – в обід чи після роботи?» таким чином ви даєте альтернативу, але направляєте увагу покупця на особисту зустріч, перегляд товару і подальшу покупку.

Особиста зустріч

Пора побачитися з клієнтом, щоб провести продаж. Клієнт вже теплий, поки він дзвонив і їхав до вас на зустріч, він вже уявляв як купить товар.

Зазвичай зустріч не займає багато часу, проте не поспішайте, якщо у покупця виникають уточнюючі питання – чесно відповідайте на них. Таким чином ви розташовуте до себе людину, він все більше довіряє вам і все ближче до того, щоб передати вам гроші.

Прислухайтеся до своїх клієнтів, і ваші продажі виростуть багаторазово.

Підводимо підсумки, рахуємо гроші

Коли ваша угода відбулася, підрахуйте прибуток від продажу. Якщо ви придбали у сусіда настільну лампу за 100 грн, а продали її за 300 грн, прибуток становить 200 грн. Не забудьте відняти витрати на рекламу, якщо ви використовували таку.

Ну а якщо вам вдалося продати непотрібні речі з дому-то вітаю! Можна вважати, що це чистий прибуток від докладених зусиль.

Таким же чином підведіть підсумки за тиждень або місяць.

Нарощування потужності

Коли ви побачили реальний результат від проведених дій, просто збільшіть кількість оголошень і товару, і у вас збільшиться прибуток.

Можна розширити свій асортимент, спробувати себе в продажу нових напрямків, відкрити свій тематичний магазин, наприклад «Раритетні книги», в якому ви будете продавати радянську літературу, зібрану за безцінь у сусідів у вашому домі.

Чим більше ви будете зустрічатися з людьми, чим більше досвіду отримаєте і, відповідно, більше зростуть ваші продажі.

Як заробити на OLX

Створюємо власний бізнес

Цей майданчик дає реальну можливість додаткового заробітку. Починаючи з того, що ви виходите на рівень середньомісячної зарплати, далі можна перерости цей рівень і зайнятися власним бізнесом.

Приклад з життя

Середній дохід у провінційному місті 9 000 грн, при цьому працівник отримує на руки зазвичай 7 200 грн після вирахування податків.

Якщо розрахувати середнє число робочих днів, то отримаємо 20 днів на місяць. Це означає, що ваша мета заробляти на OLX по 360 грн в день.

Відповідно, продавати потрібно що-небудь, що принесе 5 разів по 1450 грн, 10 разів по 720 і так далі. Найважливіше в цьому стартовому бізнес плані, щоб ви фокусувалися на бажаній сумі.

Припустимо, що ваші оголошення на сайті про дитячі автомобільні крісла. Від постачальника ви отримуєте 400 грн комісійних з кожного продажу.

Це приклад з життя мого товариша по університету, який в досить юному віці приніс йому гарний прибуток.

Він розмістив грамотні оголошення на майданчику, відповідав на дзвінки і домовлявся з клієнтами про угоду. Інші турботи лягали на плечі власника товару, а саме доставка крісла, установка і т. д.

Уявіть, що в день він укладав по 2 угоди, комісія по 400 за кожну приносить 800 грн в день, множимо на 30 днів і отримуємо чистий прибуток 24 000 грн на місяць.

Погодьтеся, досить таки непогано для українського студента.
Головне вибрати напрямок, нішу товарів і не пасувати перед стартом. Як тільки ви почнете, то відразу бачите результати.

Продумуємо бізнес-план

Насамперед вирішите які товари або послуги ви хотіли б продавати. Далі проведіть розрахунки як в прикладі вище, щоб розуміти, якої мети ви хочете досягти і скільки потрібно затратити зусиль.

У власній справі немає нічого складного, тим більше коли ви можете вести його в готовому просторі. Вам не потрібно створювати новий сайт, домовлятися про постачання з-за кордону і вирішувати складні логістичні і маркетингові завдання.

Спосіб заробітку без продажів

Здавалося б, це неможливо, але подумайте, адже у вас напевно знайдеться багато знайомих, у яких руки не доходять до сайту, а ви могли б їм допомогти з розміщенням оголошень.

Можливо створити додатковий потік клієнтів за рахунок сайту OLX, якщо не в вашу власну справу, то в бізнес ваших знайомих, просто розмістивши оголошення про товари за відсоток від продажів.

Ваше завдання - організувати посередницькі послуги, отримати дзвінок з сайту і передати замовника продавцю послуг або товарів. Наприклад, ви можете допомагати своєму сусідові, власнику вантажівки, знайти клієнтів і отримувати свою комісію 10%.

FAQ: відповіді на часті питання ?

Питання 1. Що продавати на OLX

Торгувати можна абсолютно будь-якими товарами, але найкраще визначитися з однією нішею. Особливо вигідно перепродувати:

 • Побутову техніку ― пральні машинки, холодильники, пилососи, пічки і т. д.;
 • Гаджети ― «Розумні» годинники, телефони, ноутбуки, навушники та інші аксесуари;
 • Меблі ― дивани, шафи, офісні крісла, ліжка;
 • Колекційні предмети ― монети, вази, прикраси, статуетки, платівки та ін.;
 • Аксесуари для дітей ― коляски, ліжечка, іграшки і т. д.;
 • Спортивний інвентар ― тренажери «залізо», екіпіровку певного виду спорту;
 • Музичні інструменти ― гітари, піаніно, синтезатори, барабани і т. д.;
 • Будівельні інструменти ― дриль, перфоратор, болгарки, циркулярні пили, набори інструментів і т. д.

Конкуренція на ринку купівлі-продажу дуже велика. Моніторинг оголошення повинен стати частиною вашої роботи. Визначтеся з одним з напрямків і вивчайте в ньому вартість кожного товару. Це потрібно для того, щоб коли він з'явиться на продаж, ви відразу ж могли зрозуміти, з якою націнкою його можна продати.

Питання 2. Найбільш популярні товари на OLX

З кожним роком інтереси людей змінюються. Кілька років тому великою популярністю користувалися книги, а сьогодні вже топові продажі беруть сучасні гаджети. Так як вибрати товар, який буде продаватися завжди? Ми створили ТОП основних речей, що вважаються найбільш ходовими на OLX:

 • Гаджети, телефони, техніка. Сучасний світ вже не може обходитися без техніки і тому її продаж ― вкрай вигідний варіант. За продаж телефону з націнкою ви можете виручити від 1000 грн і більше. Також, наприклад, популярністю користуються смарт-годинник і бездротові навушники. Але варто відзначити, що для продажу подібних товарів необхідний хороший стартовий капітал або робота по системі дропшиппінгу.
 • Дитячі речі. Товари для дітей завжди мають попит. Люди часто заходять шукати дитячу коляску, ліжечко або одяг для дитини. Але варто враховувати, що в більшості випадків шукають б/у речі, тому продати споживачеві щось нове буде не так просто.
 • Одяг та аксесуари. Крім дитячого одягу, ходовими товарами є взуття, куртки, джинси, кофти, футболки, годинник, окуляри і особливо жіночі сумочки. У 2024 році жіночі сумки займали другий рядок за популярністю товарів на ОЛХ.
 • Тварини. Крім аксесуарів для тварин, на OLX часто шукають самих домашніх вихованців. Цей варіант продажу буде цікавий заводчикам, які пропонують рідкісних і дорогих вихованців.

Варто відзначити один момент. ОЛХ є вітчизняним аналогом американського eBay. Люди заходять сюди за б/у речами. Щоб продати щось нове, необхідно створити унікальну пропозицію.

Але на 100% сказати, який товар потрібно купувати, не можна. Ви повинні навчитися визначати найбільш прибутковий варіант.

Питання 3. Що можна продавати на OLX з Аліекспресс

Давайте вирішимо, як і що перепродати з Аліекспресс з максимальним прибутком для вашого гаманця. Пропонуємо вам познайомитися з п'ятіркою найбільш популярних товарів:

 1. Шкіряні сумки, гаманці, візитниці та ключниці марки Tauren. Це високоякісна шкіргалантерея, виконана з міцних і екологічних матеріалів в широкій колірній гамі. Вартість такої продукції в офлайн-магазинах може в 2,5 рази перевищувати закупівельну ціну виробів. Погодьтеся, непоганий прибуток!
 2. Пляшечки My Bottle. Не знаєте, що можна з вигодою перепродувати з Аліекспресс? Дотримуйтесь останніх модних тенденцій. Пляшечки My Bottle користуються неймовірною популярністю в Південній Кореї і Японії. У Україні цей тренд теж почав набирати обертів: пляшечки з екологічного пластику підходять для зберігання будь-яких рідин, від соків і смузі до гарячої кави. Перепродати їх можна з накруткою до 300%.
 3. Навушники які світяться Glow. Вирішуючи, що можна перепродувати з Аліекспресс, зверніть увагу на цей стильний гаджет, що користується величезним попитом у молоді. Навушники Glow можуть пульсувати в такт музики, а можуть «повторювати» серцевий ритм людини. Вони не заплутуються і ідеально підходять для яскравих вечірніх прогулянок. Вартість виробу на офіційному сайті Aliexpress-всього $9.
 4. Збільшувач для губ Fullips Lip Enhancer. Мініатюрний апарат, що робить губи більш пухкими і привабливими без шкоди для здоров'я, став справжньою сенсацією серед представниць прекрасної статі. Якщо ви все ще думаєте, що перепродати з Аліекспресс, обов'язково зверніть увагу на цю продукцію. Вартість Fullips Lip Enhancer всього $1, а працює за принципом простого насоса, який швидко і безболісно збільшує обсяг губ. Апарат можна продавати за ціною, яка в 2-3 рази перевищує закупівельну.
 5. Гіроскутер Smart Way. Вирішуєте, що можна перепродувати з Аліекспресс на OLX? Придивіться до цього потужного, але компактного міні-сігвею, здатного розвивати швидкість до 10 км/год і повністю заряджатися всього за 120 хвилин. Апарат легко поміщається в рюкзак і багажник авто. Його максимальна вантажопідйомність досягає 120 кг, а з режимами управління легко розбереться навіть школяр. Одним словом - це відмінний товар для перепродажу. Ви отримаєте різницю в ціні, а покупці – масу задоволення.

Питання 4. Скільки можна заробити на OLX

На OLX можна заробляти пристойно, якщо приділяти цьому час і знайти себе в даній справі. Це, власне, як і скрізь! Комусь може цей процес сподобатися, а комусь ні. На смак і колір, як то кажуть…

Якщо говорити про цифри, то я зустрічав людей із заробітком від 2 000 грн. до 50 000 грн. в місяць тільки з продажів на ОЛХ. Це і не багато, і не мало, кому як.

Особисто ми з ОЛХ продавали на різні суми. Іноді в місяць виходило 4 000 грн. чистими, іноді і 20 000 грн.

Тут багато факторів, які можуть вплинути на Ваші заробітки: час який приділяється, товари, сезонність, ваше місто і т.д. 

Висновок + відео

Заробляти на OLX реально, якщо у вас є комп'ютер, вихід в Інтернет і бажання хоч щось робити, щоб збільшити свій дохід. Це абсолютно доступно всім, хто хоче виступати в ролі продавця.

Якщо ж Вам цікаві й інші способи заробітку, то рекомендуємо прочитати статтю "Як заробити гроші сидячи вдома".

Якщо вам сподобалася стаття - ставте лайки і діліться репостами.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити