Товарний бізнес із Китаєм - популярна тема. Успіх деяких селерів з Rozetka і Prom.ua замотивував багатьох спробувати торговий бізнес. Купив дешевше, продав дорожче! Що може бути простіше? З цієї статті ви дізнаєтеся: як почати бізнес на перепродажу товарів з Китаю, як шукати товари, постачальників, купувати, доставляти товар і де перепродавати?

З інформацією зі статті ви з нуля запустите товарний бізнес з Китаєм. Знайдете товар і постачальника, купите товар оптом, доставите з Китаю і продасте з націнкою. Дорогою уникнете багатьох помилок і не станете платити за сумнівне навчання від колишніх "практиків".

Як розпочати бізнес із Китаєм

Не звільняйтеся з роботи, якщо вона є. Запускати товарний бізнес у Китаї простіше в ситуації, коли у вас є стабільний дохід. Ставтеся до цього бізнесу, як до інвестицій. Це дасть змогу швидше зібрати початковий капітал на закупівлю товару і стартувати більш упевнено.

По-друге, бути готовим до нудного підрахунку грошей у таблиці Excel. У товарному бізнесі виживають ті, хто дуже добре вміє рахувати гроші, прогнозувати попит і економити на непотрібних посередниках.

Давайте розберемо конкретні кроки, які потрібно зробити на старті, щоб вести бізнес на перепродажу товарів з Китаю у 2024 році.

Читайте також статтю - "Як заробити гроші".

Зібрати початковий капітал

Гроші потрібні на викуп товару у фабрики, консолідацію (перевірку, пакування, відправлення), доставку з Китаю в Україну і рекламу. Найбільші статті витрат - доставка і реклама. Це не всі витрати. При оцінці конкурентів і плануванні ціни продажу, враховуйте також:

 1. Вартість сертифікації, декларування або отримання відмовного листа для продажу товарів на маркетплейсах.
 2. Ціна маркування товарів і пакування перед відправленням на склад маркетплейсів.
 3. Збір маркетплейсів (Rozetka, Prom.ua) від 4 до 15% залежно від категорії товару та обраного формату співпраці.
 4. Витрати на збірку замовлення, оформлення посилки і за доставку товару по Україні.
 5. Оплату повернень товару. Чим більше товарів повертають на склад маркетплейса, тим вищі витрати.
 6. Можливі штрафи за відсутність маркування, документів на товар, порушення правил маркетплейсів.

Про якість товару

У Китаї безліч фабрик можуть виробляти схожий товар. Різниця буде в якості та ціні. І тільки вам обирати, який товар ви хочете продавати.

Буває так, що в одного постачальника касети Gillette Fighting 8 шт коштують $5, в іншого - $20. Якщо бачите такі ціни на оптовому магазині 1688, то це не означає, що за $20 товар продає перекупник. Просто одна фабрика робить підробку невідомої якості з сумнівних матеріалів, а друга випускає оригінальний Gillette Fighting для внутрішнього ринку Китаю.

В Україні Gillette Fighting 8 шт вже буде коштувати в 2 - 3 рази дорожче ($60). Тільки вам вирішувати, чи хочете ви купувати неоригінальні касети для гоління, які об'єктивно гірші за якістю леза. Поганими копіями касет Gillette активно торгують на OLX.

Логістичні компанії та посередники не несуть відповідальності за ваш вибір. Ви вирішуєте, якої якості товар обрати для перепродажу.

Про доставку

Підприємцю-початківцю не потрібна біла доставка з документами. Тому що доведеться купувати сертифікати, проходити розмитнення, довго чекати товар (доставка до 60 днів) і сплачувати податки.

Вартість карго-доставки залежить від обсягу (щільності) вантажу. Вага має менше значення! Найвигідніше доставляти щільний вантаж. Наприклад, спресований одяг або дорогий дріб'язок у вигляді ювелірних прикрас або біжутерії. Невигідно доставляти недорогий товар низької щільності (наприклад: об'ємні м'які іграшки).

Додайте до вартості товару 60 - 80% від його ціни, щоб отримати грубу вартість товару з урахуванням доставки. Точний розрахунок доставки може зробити менеджер логістичної компанії.

Від закупівельної ціни товару потрібної якості та вартості доставки залежить бізнес на перепродажу товарів з Китаю. Тому так важливо все рахувати.

Знайти логістичну компанію або посередника для роботи з товаром у Китаї

Посередник необхідний для перевірки постачальників, викупу товару (переказ грошей у Китай), перевірки та консолідації товарів на складі, організації міжнародної доставки.

Китайські фабрики не готові приймати оплату з-за кордону за невеликий і середній опт. Сплатити за товар можна тільки з банківського рахунку в Китаї. Такий рахунок є у логістичних компаній, які надають послуги викупу товару.

Фабрики, орієнтовані на внутрішній ринок і торгові компанії, не займаються пакуванням товару для міжнародної доставки. Усі посилки по Китаю відправляють у пакетах, як це роблять в Україні на деяких маркетплейсах. У такому пакеті товар просто не доїде в цілості до України з Китаю. Домовитися з фабрикою про доставку можна, але для цього потрібно замовити контейнер товару.

Посередники і представники беруть відсотки від суми замовлення за викуп товару. У більшості випадків, посередник передає замовлення логістичній компанії (карго) в Китаї, накручуючи свої 3 - 15% на суму покупки.

Вибрати категорію і товар для продажу

Вибрати категорію товарів або товар - це половина успіху в товарному бізнесі з Китаєм. Відомо безліч методик пошуку:

 • стежити за новинною повісткою;
 • шукати популярні товари в інтернет-магазинах (по всьому світу);
 • аналізувати топ-товари на відомих маркетплейсах;
 • вивчати рекламу у Facebook та Instagram;
 • ловити тренди з кіно та мультфільмів;
 • вивчати популярні запити в Google Keyword Planner;
 • дивитися англомовні огляди YouTube;
 • стати частиною спільноти підприємців.

Звісно, це не всі методи. У кожного досвідченого підприємця є свої техніки та стратегії, як шукати товари та оцінювати попит.

Новачкам у товарному бізнесі ми рекомендуємо не шукати топові товари, а зосередитися на тих товарах, які ви розумієте і використовуєте.

Подумайте про це.

Зварювальник може закуповувати оптом зварювальні апарати, витратні матеріали, ЗІЗ і успішно продавати їх. Або використовувати у своїй роботі, і продавати надлишки.

Професійний водій знається на засобах очищення автомобіля, гаджетах для авто та аксесуарах.

Фітнес тренер легко реалізує різні аксесуари для заняття спортом. Він може зробити це через особисте спілкування з клієнтами. Клієнту все одно, чи купить він спортивний інвентар у свого тренера, чи в магазині. А якщо у тренера буде дешевше, то вибір стане очевидним.

Використовуйте свої знання. Спостерігайте за своїм оточенням і вам буде легше почати товарний бізнес з Китаєм з нуля. Якщо не можете вибрати конкретний товар, то, як мінімум, визначтеся з категорією.

Як заробити на OLX: покрокова інструкція для початківців з прикладами читайте в статті.

Вибрати постачальника товару

У Китаї організовані виробничі агломерації. Вони складаються з кількох великих і десятків невеликих фабрик. Текстильне виробництво зосереджене в Наньтуні, ґаджети - в Гуанчжоу, меблі - у Фучжоу і Фошань. У кожної провінції або міста є орієнтир на якесь виробництво.

Кожна фабрика агломерації може виробляти схожі товари і лінійки продукції під різними брендами. Різниця в якості, вартості, обсягах виробництва і можливостях з розширення виробництва під клієнта.

Шукати виробника краще в агломерації, орієнтованій на необхідний товар. Висока конкуренція між фабриками гарантує більший асортимент і мінімальну вартість.

Представники фабрик часто шукають клієнтів через сайти 1688 і Taobao. Але і серед продавців 1688 трапляються пропозиції торгових компаній. Багато торгових компаній продають товари практично за ціною виробника. Але, якщо ви хочете організувати OEM/ODM-виробництво, то краще вийти на фабрику.

Відрізнити оптову торгову компанію від фабрики можна за карткою товару, асортиментом і реєстраційними даними компанії.

Ви дізнаєтеся, як вибрати надійного постачальника (фабрику). Для початку вивчіть картку товару потенційного постачальника.Картка товару потенційного постачальника

 1. Скільки компанія працює на майданчику (9 років).
 2. Загальний рейтинг компанії.
 3. Обсяг продажів товару, дві медалі "А" - це не багато.
 4. Бізнес-модель, зазначена під час реєстрації (виробник).
 5. Рейтинг за різними напрямками.

Запам'ятовувати ієрогліфи не потрібно. На початку просто використовуйте Google-перекладач.

Для подальшої перевірки натисніть на назву компанії, щоб перейти в картку "Про компанію". Тут нас цікавить асортимент товарів.

У фабрики є одна або кілька лінійок продукції з однієї категорії. Торгові компанії пропонують різні лінійки продукції в широкому асортименті від декількох фабрик.

Жоден менеджер торгової компанії не скаже вам, що вони не виробники! Вони з радістю обговорять з вами умови виробництва товару, щоб передати замовлення своїм партнерам, отримавши свій відсоток. Поставте інші запитання.

Наприклад, запитайте: "Я хочу купувати не тільки _______________, а й товари з інших категорій, що у вас є в продажу? Надішлете каталоги?". Торгові компанії надсилають багато каталогів з різними категоріями товарів. Виробник надсилає товари з однієї категорії або невеликий асортимент продукції.

Популярні варіанти пошуку постачальників у Китаї

 1. Освоїти оптові маркетплейси: 1688, Taobao.
 2. Шукати товари на роздрібних сайтах, а купувати на 1688.
 3. Запитати знайомих підприємців.
 4. Купити базу постачальників у WeChat.
 5. Відвідати Ярмарки та ринки онлайн.
 6. З'їздити до Китаю з провідником (60+ ринків Китаю).

Що потрібно розуміти під час першого замовлення товару в Китаї

 1. Навіть невеликі партії товару потрібно перевіряти, особливо у постачальників, з якими ви мало працювали. Якщо на 100% впевнені в постачальнику, то глибоку перевірку товару можна не замовляти. Для перевірки потрібен склад у Китаї. Бажано знайти саме китайську логістичну компанію зі знанням української мови. Тоді не доведеться віддавати відсотки посередникам і представникам (до 15%!).
 2. При карго-доставці ви не отримуєте документи і сертифікати на товар, якщо не домовитеся з постачальником. При дрібному опті постачальники неохоче говорять про документи. Сертифікацію без документів пройти складно, але можна отримати відмовний лист для торгівлі на Rozetka і Prom.ua (100+ товарів для торгівлі без сертифікатів і декларацій). Маркетплейси України поки не можуть жорстко контролювати селерів. Однак за наявності скарг з боку клієнтів, вам доведеться робити сертифікати або ризикувати блокуванням акаунта.
 3. Гроші потрібні не тільки на товар, а й на оплату послуг складу та доставки. Якщо не оплатити доставку, то транспортна компанія затримує вантаж і не віддає до отримання оплати. Ви можете оплатити доставку відразу або після прибуття вантажу до Києва. У разі відмови від оплати, транспортна компанія кладе вантаж на платне зберігання! Якщо вантаж не викупити, то його можуть перепродати. Правильно розраховуйте бюджети і вчасно оплачуйте доставку, щоб отримати товар.
 4. Заздалегідь плануйте, як і де ви зможете реалізувати товар. Варіанти: у своєму оточенні (друзям і знайомим); на власній офлайн точці (магазині); на OLX, Rozetka і Prom.ua; через свій інтернет-магазин. Товарний бізнес із Китаєм дасть прибуток, якщо ви змогли покрити маржею викуп і доставку товару.

📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити