Зміст[Сховати]

Ви давно хотіли відкрити свій бізнес в інтернеті, але не знали, з чого почати? Якщо вас цікавить, як відкрити інтернет магазин майже безкоштовно з нуля: покрокова інструкція, складена експертами в області бізнесу в мережі, допоможе вам нарешті почати свою справу. Ми постаралися скласти якомога докладніший мануал. Рекомендуємо додати його в закладки, і повертатися до нього в міру розвитку вашого проекту.

Як відкрити інтернет-магазин

Що таке інтернет-магазин?

По-перше, це відмінний спосіб для початку першого бізнесу. Але перш, ніж відкривати свою справу, варто розібратися в суті цього поняття.

Інтернет-магазином називають сайт, створений для продажу товарів і послуг користувачам всесвітньої мережі. На сайті компанії може бути представлений як один конкретний товар, так і широкий каталог позицій.

Є поширений міф про те, що досить просто створити сайт і заповнити його товарам, і тоді гроші самі потечуть у вашу кишеню. На жаль, це не так.

Насправді створити прибутковий інтернет магазин так само непросто, як і будь-який інший бізнес. Щоб домогтися від сайту регулярного і високого прибутку, вам потрібно грамотно керувати ним.

Особливості інтернет-магазинів

Щоб краще зрозуміти, що являє собою інтернет-магазин і як він працює, давайте порівняємо сайт, що пропонує доставку продуктів додому з звичайним мережевим магазином:

 1. Щоб відкрити свій магазин продуктів, вам знадобиться вкласти в нього не менше 200 000 грн. У випадку інтернет-магазину, обсяг інвестицій скорочується в 10 раз, вам буде достатньо всього 20 000 грн;
 2. На підтримку роботи звичайного магазину вам знадобиться витрачати від 20 000 грн. в місяць. У разі віртуального магазину, ця сума скорочується до 8 000 грн., тобто, більш ніж удвічі.
 3. За рахунок зниження витрат, у віртуальних магазинах нижче ціни на товари;
 4. Обидва магазини зобов'язані платити податки згідно з чинним законодавством;
 5. У теорії, для роботи в маленькому продуктовому магазині біля будинку, як і в інтернет-магазині з доставки продуктів, достатньо 1 людини. На практиці, працівників потрібно хоча б 2-3, щоб бізнес функціонував нормально.
 6. І віртуальний і реальний магазин, як правило, доброзичливо і ввічливо ставляться до покупцям, у яких є можливість всебічно оцінити товар і отримати консультацію співробітника у разі необхідності.
 7. В хорошому інтернет-магазині купити товар так само просто, як і в звичайному магазині;
 8. В обох випадках покупцям повинна бути надана можливість вибрати зручний для них спосіб оплати готівкою або карткою;
 9. У кожному інтернет-магазині є можливість доставки товару в зручне для покупця місце. Деякі звичайні магазини також пропонують цю послугу, але не всі.
 10. Будь-який магазин можна масштабувати, тобто зробити більшим, а в разі офлайн магазину-відкрити філії або франшизу;
 11. Управляти однаково складно і звичайним, і інтернет магазином. Вам знадобиться знання економіки, реклами, психології покупців, лідерські якості, і не зайвим буде вміння розбиратися в юридичних питаннях.
 12. Покупці більш схильні довіряти звичайним магазинам, ніж віртуальним, вважаючи їх більш солідними. Щоб зламати цей психологічний бар'єр, вам потрібно буде заробити хорошу репутацію для свого проекту, набрати багато позитивних відгуків. Популярним інтернет-магазинах (таким, як Озон), довіряють навіть сильніше, ніж маловідомим офлайн магазинах.

Коли в Америці з'явився перший віртуальний магазин взуття (zappos.com), багато експертів ринку вважали, що ця затія приречена на провал. Адже навіть дитина знає, що взуття перед покупкою треба міряти! Однак стартап виявився успішним, і зараз прибуток цього магазину становить приблизно мільярд доларів у рік.

Надихаючись прикладами популярних і прибуткових інтернет-магазинів пам'ятайте, що стати такими їм допомогла не удача, не збіг обставин, а довга і наполеглива праця керівництва.

Ви готові до трудового подвигу? Відмінно, тоді продовжуємо.

Які бувають інтернет-магазини

Є кілька критеріїв, за якими можна класифікувати всі віртуальні магазини:

За типом продажів

 1. Роздрібні магазини. В більшості випадків один клієнт замовляє один товар, рідше кілька. Вартість покупки починається від 40 грн. і в рідкісних випадках досягає 40 000 грн.
 2. Оптові магазини. Націлені на співпрацю з підприємцями, які надалі перепродуватимуть товар кінцевому покупцеві. Як правило, мінімальна сума замовлення починається від 5 товарів. Сума одного замовлення зазвичай починається від 500 грн. і може досягати 100 000 грн. і вище.

По асортименту

 1. Сайти, які пропонують купити тільки один товар. У більшості випадків, вони є лендингами, тобто одностраничниками. Власник кожного лендінгу прагне зробити свою товарну пропозицію унікальною, щоб виділитися на тлі конкурентів. Прибуток хорошого лендінгу може досягати від 50 до 500%.
 2. Сайти, на яких представлений асортимент товарів у вигляді каталогу. Прибуток такого магазину складається з суми націнок на всі позиції. Завдяки широкому асортименту продукції. Такі сайти приваблюють багато покупців з різними потребами, за рахунок чого отримують високий прибуток.

За схемою торгівлі

 1. Звичайна схема. Виставлений на сайті товар знаходиться на складі і після замовлення відразу відправляється покупцю.
 2. Дропшиппінг. При такій схемі в інтернет-магазині немає товарів, представлених на сайті. Після отримання замовлення товар купується у постачальника і направляється клієнту. По суті такий сайт є партнером постачальника. При такій схемі постачальник товару часто знаходиться за кордоном, наприклад, в США або Китаї.

До того, як створювати власний інтернет-магазин, обов'язково продумайте, за якою схемою він буде функціонувати. Ми рекомендуємо для початку зробити лендінгем, так як управляти одним товаром простіше, ніж групою, а односторінковий сайт можна створити всього за кілька годин.

Хорошим рішенням буде відкрити пункт видачі замовлень інтернет-магазину, багато людей люблять економити на доставці, забираючи товар самостійно.

Коли управління односторінковим інтернет-магазином стане для вас простим і зрозумілим, і він почне приносити стабільний дохід, ви зможете приступити до більш трудозатратному і цікавого проекту.

Рахуємо бюджет перед стартом

Якщо є інвестиції

Витрати на створення солідного сайту з величезним каталогом і масштабною рекламною кампанією можуть перевищити 400 000 грн. Але для того, щоб відкрити простий інтернет магазин, вам знадобиться максимум 25 000 грн. І навіть цю цифру можна оптимізувати, тобто зменшити.

Давайте розберемося, з чого складається бюджет інтернет-магазину (зразок з розрахунками):

 • Створення сайту, включаючи дизайн, програмування, верстку, плату за хостинг і домен - до 120 000 грн.
 • Заповнення сайту інформацією та товаром - до 40 000 грн.
 • Реклама - від 2 000 грн/міс
 • При необхідності інтеграція з системою 1С - 8 000 грн.

Можливі й додаткові пункти витрат, не перераховані вище.

Якщо є мінімальний бюджет

Якщо озвучені суми здалися вам лякаючими, поспішаємо вас порадувати. Можна все зробити набагато дешевше. Створити продаючий лендінг можна і за 4 000 грн. (в цю суму входять як витрати на створення самого сайту, так і первинні витрати на рекламу).

Радимо вам не економити, вибираючи безкоштовну платформу для інтернет-магазину. Платні сервіси пропонують набагато більше корисних вам функцій.

Як відкрити інтернет-магазин

Рецепт прибуткового інтернет-магазину

А тепер приступимо до найцікавішого. Ми склали для вас докладну інструкцію, яка допоможе вам створити прибутковий інтернет-магазин з нуля.

Якщо ви роздумуєте, чи вигідно відкривати інтернет магазин, то знайте, що дохідність будь-якого бізнесу залежить тільки від ваших вкладених зусиль.

Зрозуміло, всі тонкощі управління подібним проектом ви освоїте в процесі, а ця інструкція допоможе вам отримати базові знання по створенню та веденню інтернет-магазину.

Виберіть товар

Для початку майбутньому власнику інтернет-магазину необхідно вибрати нішу свого бізнесу. Тільки після цього можна придумувати назву сайту і приступати до розробки його дизайну.

Ніша - це ваша спеціалізація, тобто товар, який ви будете продавати. Наприклад, якщо ви вирішили відкрити інтернет-магазин дитячого одягу, це означає, що ви вже вибрали нішу для свого бізнесу.

Який інтернет-магазин краще відкрити:

 • З товаром, який користується попитом у покупців;
 • У сфері, з якомога нижчою конкуренцією;
 • Актуальний круглий рік. Якщо ви новачок в бізнесі, то вам краще не починати з продажу сезонних товарів, таких як ковзани або купальники. Вам буде легше вести справу, при стабільному попиті на товар протягом усього року.

Як перевірити попит? - Скористатися сервісом від google planner або платним сервісом мутаген.

Проаналізуйте запит по вашій ніші, наприклад: «!телефон !купити.» Обов'язково пишіть як в зразку, використовуючи знаки оклику і лапки. На такий запит ви отримаєте точну кількість показів.

Якщо сервіс показує вам, що в місяць цей запит вводять кілька тисяч користувачів - значить, товар користується попитом і підходить для початку вашого бізнесу. Перевірте кількість запитів по різних регіонах, ця інформація стане в нагоді для налаштування таргетованої реклами. Щоб перевірити, чи є товар сезонним, подивіться історію запиту по місяцях.

На цьому ж етапі вам потрібно визначитися, у якого постачальника ви будете закуповувати товар.

Продумайте бізнес-план

Опрацювання бізнес-плану, це окрема і глибока тема, якою присвячений ряд статей на нашому сайті. У цій інструкції ми не будемо зупинятися на ній докладно.

Увага! Перш, ніж запустити сайт і почати приймати замовлення, зареєструйтесь в якості індивідуального підприємця або юридичної особи. Процедура реєстрації ІП набагато простіше для бізнесмена-початківця. Якщо ви ризикнете вести бізнес без оформлення, вами може зацікавитися податкова та інші контролюючі інстанції. Крім того, відсутність офіційних документів відштовхне від вас частину серйозних клієнтів.

Зробіть сайт

Є два способи обзавестися власним сайтом: замовити його розробку фахівцям або самостійно скористатися конструктором сайтів.

Незалежно від того, який спосіб ви виберете, обов'язково додайте на сайт можливість розраховуватися через різні платіжні системи. Чим зручніше для клієнтів буде механізм оплати, тим більше ви отримаєте замовлень.

Рекламуємо себе

Від того, наскільки правильно буде запущена рекламна кампанія, залежить кількість отриманих замовлень і, як наслідок, прибутковість бізнесу.

Найефективніша реклама інтернет-магазину:

 • Контекстна;
 • Банерна;
 • Тизерна.

Якщо ви вивчали маркетинг, то зможете скласти медіаплан самостійно, якщо ні, то краще звернутися до фахівців. Не шкодуйте грошей, пам'ятайте, що від якості налаштування реклами залежить ваш прибуток.

Багато інтернет-магазинів рекламують себе на дошках оголошень. Розібратися з цим вам допоможе стаття Як заробити на OLX.

Обслуговуємо покупців

Незабаром після запуску рекламної компанії ви отримаєте перші замовлення. Після того, як ви обслуговуєте клієнтів, обов'язково запитайте, наскільки вони залишилися задоволені. Хороші відгуки відразу ж розмістіть на сайті, вони допоможуть залучити до вас нових покупців. Погані відгуки проаналізуйте, щоб зрозуміти і виправити їх причини.

Обов'язково запитуйте у покупців, що б вони хотіли поліпшити у вашому сервісі. Орієнтуйтеся на думку клієнтів, плануючи розвиток і поліпшення свого бізнесу. Щоб отримувати високі доходи, потрібно максимально виправдовувати очікування клієнтів. І так, проект потрібно постійно покращувати і вдосконалювати, щоб не відставати від конкурентів.

інтернет-магазин

Часті питання

Питання 1. Чи можна обійтися зовсім без вкладень?

Навіть якщо ви створюєте сайт своїми руками в безкоштовному конструкторі і розміщуєте на безкоштовному движку, то вам все одно знадобляться витрати на рекламу, щоб клієнти дізналися про ваш магазин. Ми рекомендуємо вам витратити на запуск рекламної кампанії не менше 4 000 грн.

Питання 2. Як почати?

Оберіть товар, який ви б хотіли продавати і вивчіть цю нішу. А потім виконайте всі інші пункти наведеної вище інструкції.

Питання 3. У мене зовсім немає бюджету для початку проекту, що робити?

Почекати, поки ви зможете заробити хоча б 4 000 грн. Якщо ви не здатні налагодити свої особисті фінанси, подумайте, як ви тоді будете вести бізнес?

Питання 4. Немає часу на створення магазину, але є бюджет, як мені бути?

Замовте бізнес-план, створення сайту і рекламу у фахівців. І запишіться на курси з тайм-менеджменту, це допоможе вам стати хорошим керуючим.

Питання 5. Як відкрити інтернет магазин в інстаграмі?

Для відкриття і просування інтернет-магазину радимо створити не просто сторінку, а бізнес-аккаунт, який буде прив'язаний до вашої бізнес-сторінки в Facebook. Відповідно, спочатку потрібно створити цю сторінку і бути її адміністратором.

У чому плюси бізнес-аккаунта?

 • є кнопка "Зв'язатися" з магазином. Зробити це можна будь-яким зручним способом: написати, зателефонувати, побудувати маршрут до конкретної адреси;
 • можна модерувати коментарі до постів або зовсім відключити їх. Але ми б не радили це робити: не позбавляйте людей можливості залишати зворотний зв'язок. Набагато ефективніше приховувати неугодні образливі коментарі. Ви можете зробити стоп-лист слів, і коментарі, що містять їх, будуть приховані;
 • ви бачите аналітику прямо в бізнес-акаунті. Натиснувши на кнопку "Статистика", дивіться в режимі онлайн важливі дані: кількість нових підписників, лайки і репости, охоплення аудиторії, переходи на посилання, яка вказана в профілі, час максимальної активності підписників і так далі;
 • ви автоматично отримуєте рекламні інструменти Facebook: Adsmanager і PowerEditor. З їх допомогою можна створити і налаштувати рекламні кампанії, залучити аудиторію за потрібною ознакою - статтю, віком, регіону, дивитися аналітику і звіти.

Звичайну сторінку можна зареєструвати за допомогою електронної пошти або мобільного телефону. Для створення ж комерційного профілю вам треба прив'язати його з заздалегідь створеною бізнес-сторінкою в Facebook.

Після реєстрації потрібно придумати назву аккаунта (30 знаків), а також завантажити головне зображення профілю – логотип. Основна інформація повинна бути максимально інформативною: відвідувач повинен відразу розуміти, що саме Ви продаєте і в чому полягають переваги даної пропозиції. Все це слід вказати в описі сторінки. Вмістіть в виділені вам 150 символів своє УТП, відповідні хештеги і емодзі.

Бажано з перших днів існування профілю продумати фірмовий стиль: загальні принципи композиції, певну колірну палітру, ексклюзивну графіку. Так ви запам'ятаєтеся потенційним клієнтам, викличете у них бажання замовити вашу продукцію.

Подбайте про зручну навігацію за допомогою актуальних сторіз. Таким чином можна зробити окрему категорію з товарами, розділ з акціями, способами оплати, доставкою та режимом роботи інтернет-магазину.

Питання 6. Як створити свій інтернет магазин безкоштовно?

Створення інтернет-магазину - завдання відверто складна для новачка, але здійсненне. Найоптимальніший варіант її вирішення - використовувати хороший конструктор сайтів. Це заощадить багато часу і сил в майбутньому.

Конструкторів інтернет-магазинів існує дуже багато - частина з них спеціалізовані, у інших ця можливість йде "причепом" разом з іншим функціоналом. Як з'ясувалося, конкуренція в цій сфері серйозна. Людині, далекій від усього цього, може бути складно розібратися своїми силами. За якими критеріями вибирати, який сервіс краще підходить, як уникнути зайвих витрат?

Ми протестували десятки конструкторів і на підставі отриманого досвіду склали рейтинг, в якому аргументовано показали реальну розстановку сил у світі конструкторів інтернет-магазинів. Відбір пройшли лише якісні сервіси, ретельно перевірені на практиці.

Кращі конструктори інтернет-магазинів - ТОП 10

 1. uCoz
 2. Ecwid
 3. InSales
 4. WooCommerce
 5. Shop-Script
 6. Diafan.Cloud
 7. 1C-UMI
 8. uKit
 9. Nethouse
 10. Shopify

Питання 7. Які потрібні документи для відкриття інтернет магазину?

З юридичної точки зору, відкриття інтернет-магазину практично нічим не відрізняється від відкриття звичайної торгової точки.

Для здійснення торгівлі через Інтернет, за законом необхідно зареєструватися як приватний підприємець або відкрити юридичну особу (наприклад ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ.)

Реєстрацію ПП або юридичної особи можна провести самостійно, але краще доручити це спеціалізованим юридичним фірмам - так ви вбережете себе від проблем і штрафів.

При реєстрації, ви зобов'язані відкрити розрахунковий рахунок в банку. Розрахунковий рахунок буде використовуватися при здійсненні безготівкових платежів за товари в інтернет-магазині.

Якщо ви плануєте здійснювати торгівлю за готівковий розрахунок або з використанням платіжних карт, Вам необхідно зареєструвати і встановити касовий апарат.

Як будь-яка юридична особа (або приватний підприємець), Ваш інтернет-магазин повинен вести бухгалтерський облік і подавати звітність у відповідні податкові та статистичні органи.

Для здійснення прийому платежів в інтернет-магазині за допомогою платіжних карт через Інтернет, необхідно підключитися до системи електронних платежів. Система електронних платежів є посередником між інтернет-магазином і покупцем і бере на себе функції процесингу платіжних карт. Отримана від покупця оплата за товари, перераховується на розрахунковий рахунок інтернет-магазину. З більшістю систем електронних платежів необхідно укладати договір на юридичну особу і платити за підключення до системи і комісійну винагороду за кожну транзакцію.

Питання 8. Як залучати клієнтів: просування інтернет-магазину

Наступним кроком по створенню інтернет-магазину є його просування. Потрібно бути впевненим, що споживачі знають про ваш сайт. Ось деякі з способів, якими ви можете просунути свій інтернет-магазин.

По-перше, наповніть сайт унікальним і якісним контентом: це можуть бути статті, огляди товарних новинок, рекомендації та лайфхаки. Таким чином, ви розкажіть користувачам і пошуковим системам, що ви є експертом у вашій області. Створіть цікавий і інформативний блог, який змусить читачів повертатися для того, щоб прочитати нові пости.

Збирайте адреси електронної пошти від людей, які вже щось у вас купили, і просувайте новинки з Вашого каталогу і розпродажі вашого інтернет-магазину. Не варто забувати про соціальні мережі. Потрібно завести сторінку вашого бренду в Тік Ток, Facebook, Twitter або Instagram і дізнатися, як найкраще взаємодіяти з вашими клієнтами через ці канали.

Іншим способом, який, крім усього, найшвидший, є контекстна реклама в Google Adwords.
Якщо продукт, який ви пропонуєте, часто шукають в пошукових системах, то контекстна реклама може бути інструментом, яким допоможе вам в найкоротші терміни знайти перших клієнтів, навіть якщо вашому інтернет-магазину всього 1 тиждень.

Останній метод просування, який ми розглянемо-пошукова оптимізація інтернет-магазину, або SEO. Такий метод просування є самим довгостроковим, однак, якщо все правильно налаштовано, дає значний ефект. Фронт робіт з пошукової оптимізації досить великий: це збір семантичного ядра, підбір ключових запитів, використання мікророзмітки, внутрішня перелінковка, створення посадочних сторінок товарних категорій та інше. SEO-оптимізація-потужний спосіб просування, який допоможе підвищити позиції веб-ресурсу щодо конкурентів.

Висновок + відео

Тепер ви знаєте ключові особливості управління інтернет-магазином і можете відкрити свій бізнес з нуля, користуючись нашою інструкцією.

Бажаємо вашому майбутньому інтернет-магазину високої прибутковості!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити