Зміст[Сховати]

Здрастуйте, шановні читачі "BiznesCat.com"! Сьогодні ми з вами поговоримо про те, що таке стартап простими словами. Ви побачите всі етапи його розвитку, зрозумієте, що відкрити свій бізнес-проект не складно і навіть знайти інвесторів не складе вам труднощів. У цій статті ми поділимося порадами експертів з подолання труднощів, з якими новачкові доведеться зіткнутися на початковому етапі становлення проекту.

Стартап

Що таке стартап простими словами - визначення та значення терміна

Американський бізнесмен Стівен Бланк, він же «хрещений батько» startup, дав таке визначення цьому виду діяльності.

Стартап (від англ. startup, букв. «стартує») — це компанія з нещодавно створеною операційною діяльністю, де біля витоків створення був пошук і реалізація бізнес-ідеї для подальшого втілення в життя.

Якщо охарактеризувати стартап простими словами, то це якийсь новий комерційний проект, втіливши який в маси, творець отримає прибуток, за умови успішного розвитку ідеї.

Важливо розуміти, що не кожен новий бізнес можна іменувати стартапом. Класичний Startup – це щось нове, унікальне і ексклюзивне; те, що до вас ніхто ще не придумав і не реалізував.

Якщо ви скопіювали якусь бізнес-ідею і втілили її в життя, то стартапом це вже назвати не можна.

НАПРИКЛАД: Вирішивши створити соціальну мережу Facebook Марк Цукерберг став свого роду першовідкривачем. Його ідея була абсолютно свіжою і ніким до нього не використаною.

А створення мережі Вконтакте Павлом Дуровим за образом і подобою Фейсбуку назвати стартапом вже не можна.

У наш час термін «стартап» дуже популярний, хоча основна частка населення некоректно вживає це слово.

Під стартапом люди мають на увазі практично будь-який комерційний проект, починаючи від відкриття кіоску на вокзалі, закінчуючи пивничкою в центрі міста. Також дане поняття застосовують при створенні найрізноманітніших інтернет-ресурсів, що в корені неправильно.

Назвати стартапом подібні бізнес-проекти можливо тільки тоді, коли власники закладів і сайтів внесли в наше життя якусь свіжу "струмінь". Придумали і реалізували таку модель бізнесу, яку хочеться копіювати для успішного отримання прибутку. Не кожна бізнес ідея з мінімальними вкладеннями буде стартапом. В це поняття вкладається щось інноваційне, сучасне і корисне суспільству.

У стартапу не дуже міцне положення на ринку і не завжди вистачає капіталу на його запуск, що є слабкою стороною. В Європі подібні проекти створюються і втілюються в життя студентами. Часом такі фірми іменуються «гаражними».

Startup

Історична довідка

У 1939 році в США вперше був застосований термін «startup» в комерційній діяльності. У ті далекі роки більшість компаній, що займаються інноваційними технологіями, розташовувалися в сонячному Сан-Франциско.

Кілька ентузіастів, які здобувають освіту в Стенфорді, відкрили тоді новий бізнес за допомогою принципово свіжих і ніким не використовуються ідей. І звичайно назвали його стартапом. Ці компанії зараз відомі як Хьюлетт-Паккард, скорочено Ейч-Пі (HP).

Існують кілька досить успішних інтернет-стартапів, які принесли творцям мільйонний прибуток, до них належать всіма відомий Youtube, популярна енциклопедія Wikipedia, сервіс для спілкування Skype і інші не менш популярні сервіси, якими кожен з нас щодня користується.

Особливості створення стартапу в Україні

Для того, щоб залучити інвесторів і свою аудиторію, ваш стартап повинен бути успішним і затребуваним. Якщо ваші інвестори готові і хочуть робити вкладення в стартап, значить, ви на вірному шляху. Ваші інноваційні ідеї дадуть непоганий результат.

Стартап не завжди будується на комерційній основі. Він буває як гуманітарним, так і науковим. Яким би не був саме ваш startup, пам'ятайте, він повинен бути обов'язково перспективним.

Основні етапи розвитку startup-проекту

Перш ніж проект почне відкрито функціонувати, створюється прототип стартапу. По мірі того, як ви вносите корективи, робите поправки і покращуєте ваш продукт, стартап вдосконалюється і стає повноцінним, конкурентоспроможним і масштабним. Під «масштабним» мається на увазі збільшення сфери впливу за допомогою вливання грошових коштів.

Мета успішного бізнесу – продаж продукту великої комерційної компанії або ж продовження розвитку вашої компанії, як окремої одиниці. Також як варіант, можна вивести акції на ринок для подальшого їх продажу за максимальною ціною.


Для повного розуміння всієї картини того, як працює стартап, пропонуємо вивчити таблицю, наведену нижче.

Таблиця "Послідовність створення стартапу, суть і особливості кожного етапу":

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЯ ОСОБЛИВОСТІ
1. Pre-seed Наявність чіткої картини,
що конкретно потрібно цільовій аудиторії
На цьому етапі зазвичай
відсутній план втілення бізнес - ідеї
2. Seed-«посів» Вивчення попиту та
пропозицій на ринку, наявність поетапного плану стартапу
Бажано вже почати пошуки
комерційних партнерів
3. Модель Створення прототипу
моделі стартапу
Прототип має тільки
основні функції і розрахований на роботу в ідеальних умовах
4. Альфа-версія Продукт вже готовий, але спочатку
проходить тестування маленькою групою людей для виявлення дефектів
На цій стадії вносяться поправки
і усуваються недоліки прототипу проекту
5. Закрита
бета-версія
Проект функціонує і
привертає до себе увагу сторонніх користувачів
Вже знайдені люди здатні
профінансувати проект
6. Відкрита
бета-версія
Користувачі активно
залучаються, ведеться масштабна розкрутка проекту
Укладаються договори з
клієнтами, проводяться перші продажі послуг і товару

Коли всі етапи пройдені і всі умови дотримані, бізнес-проект стартує і несе себе в маси.

Якщо ви хочете, щоб ваш продукт розвивався в глобальних масштабах, без залучення стороннього капіталу це буде просто неможливо. Для просування будь-якої, навіть геніальної комерційної ідеї, необхідно вливання фінансів ззовні.

Стартап

Як створити стартап з нуля - поради експертів

Для того щоб стати генератором успішних ідей, зовсім не обов'язково народитися з цим умінням, іноді досить просто мати навик.

Мінімальні творчі задатки є у кожної живої на цій планеті людини. Тому будь-хто здатний стати майстром стартап. Варто тільки озирнутися по сторонах, відмовившись від прийнятих стереотипів, нав'язаних нам суспільством.

Порада 1. Записуйте ідеї

Більшість підприємців, у яких ідеї б'ють ключем мають спеціальний блокнотик, в який записується будь-яка дрібниця, яка здалася їм цікавою.

Будь-яке спостереження може стати в майбутньому успішним стартапом. Вам теж не завадить завести такий блокнотик, який може стати вашим надійним помічником в реалізації мрій.

Порада 2. Дивіться в майбутнє

Вдивляйтеся в світле майбутнє з оптимізмом. Тримайте руку на пульсі, стежте за виходом нових технологій. Не забувайте щодня переглядати цікаві вам сайти. Відвідуйте актуальні виставки.

Витрачайте на своє інформування велику кількість часу. Це допоможе вам бути завжди на крок попереду багатьох людей.

Люди, які не озираються назад, а дивляться в майбутнє, роблять наш світ кращим! Наше майбутнє в інноваційних технологіях. Тому сміливо шукайте ідеї стартапу в цьому напрямку.

Не треба боятися думати в термінах майбутнього. Нерідко мрії і фантазії ставали успішними стартапами для багатьох людей.

Порада 3. Станьте професіоналом

У реальності існує багато вузьконаправлених областей, в які ви не можете влитися без спеціальної освіти або досвіду роботи (наприклад, астрономія, космонавтика, митниця, брокерська діяльність, професійний спорт).

Відкриття своєї компанії в цих сферах – проблематично. Тому що для успішного ведення бізнесу потрібно бути професіоналом.

Але немає нічого неможливого. При бажанні кожна людина може вивчити обрану галузь зсередини. Головне, набратися терпіння і пам'ятати, що завзятість і труд самі вірні помічники.

Майкл Блумберг був звичайним "айтішником" в невеликому банку Salomon Brothers. На початку 80-х його скоротили, видавши компенсацію в розмірі $10 млн. Не розгубившись, на ці гроші він відкрив свою компанію Bloomberg L. P., яка займається тим, що надає комерційну інформацію зацікавленим у цьому фірмам та особам.

На даний момент компанія Bloomberg L. P. – лідер своєї ніші, а сам засновник – 13-й у списку «Форбс» і за сумісництвом мер Нью-Йорка.

Бути більш обізнаним в будь-якій області просто. Але тільки в тому випадку, якщо ви готові витратити свій час на вивчення і аналіз обраної сфери діяльності.

Фахівці радять робити інвестиції перш за все в себе. Отримані вами знання і досвід в майбутньому окупляться сторицею.

Чудово якщо ви розбираєтеся в різних областях. Повірте, в цьому випадку вам відкриваються великі перспективи. На перетині 2-х різних напрямків вас можуть відвідати різного роду креативні ідеї для стартапу.

Порада 4. Пропонуйте свою допомогу

Спілкуйтеся з якомога більшою кількістю людей. При будь-якій можливості діліться вашими знаннями.

В роботі будь-якої компанії можуть виникнути певні проблеми, часом здається, що виходу немає. Однак під час пошуку рішень існуючих труднощів може народитися цікава і перспективна ідея, яка допоможе вирішити ситуацію. При затребуваності та інших сприятливих умовах це може послужити початком успішного startup.

Зверніть увагу! Все що у людей викликає негатив або доставляє дискомфорт можна з легкістю вдосконалити: Довга доставки піци, пошук парковки, прибирання сміття з вулиць, відвідування лікаря, здача документації.

Задумайтеся про вирішення даних проблем найбільш ефективним способом і успіх вам гарантовано!

Якщо є можливість поліпшити що-небудь за допомогою новітніх технологій, сміливо дерзайте і у вас все вийде. Звичайно, зламати усталену систему складно, але немає нічого неможливого, якщо задатися цією метою. Багато успішні великі компанії з'явилися завдяки тим людям, які хотіли зробити сервіс більш комфортним.

Завжди знайдеться компанія, роботу якої можна і потрібно вдосконалити. Іноді їх сервіс потрібно радикально поміняти, іноді знайти більш дешевий спосіб для реалізації їх проектів. Часом подібні інновації можуть принести вам чималий прибуток і бути перспективніше, ніж скажімо покупка франшизи.

Порада 5. Шукайте нові ринки

В даний час існує величезна кількість ринків збуту. Важливо лише знайти серед їх різноманітності необхідний вам. Відстежуючи світові тенденції, можна знайти успішні напрямки для розвитку своєї справи.

Microsoft - хороший приклад. Фірма була відкрита в 1975 році для поширення програм, які встановлювалися на домашні комп'ютери. Саме це і стало точкою відправлення, з якою стартувала нині всім відома компанія. Чим не приклад успішно розкрученого бізнес-проекту?

Пошук фінансування для start-up проекту

Українські інвестори, які шукають стартапи і нові сфери у що вкласти гроші, прекрасно обізнані, що дохід їм можуть принести так звані «темні конячки». Нікому поки невідомі талановиті підприємці-новачки, які мають стартапи без бюджету.

У всьому світі інвестуванням в стартапи, як правило, займаються 2 види організацій:

 1. Венчурні компанії розпоряджаються не своїм капіталом, а чужим. Так званими пайовими інвестиційними фондами, а також активами страхових компаній і пенсійних фондів;
 2. «Бізнес-ангели» – приватні інвестори, які самі вирішують, скільки і куди вкласти гроші, і фінансують стартапи більш перспективні на їх погляд.

Шукати інвесторів для розкрутки свого стартап-бізнесу потрібно в цих напрямках. Хоча в Україні прийнято звертатися за грошовою допомогою до друзів і родичів. І, як не дивно, це безсумнівно працює.

Є ще один не менш продуктивний спосіб пошуку фінансування, це участь в конкурсах, в інформативних форумах і конференціях. Подібні заходи організовують все ті ж венчурні компанії і різні комерційні структури.

Кращі старт-ап проекти малого бізнесу - 5 ідей для стартапу з мінімальними вкладеннями

Якщо почати наводити приклади успішних стартапів, то їх буде безліч. Одна тенденція змінює іншу. І якщо сьогодні популярна і успішна тема створення різних мобільних додатків, то завтра це може бути зовсім інший напрямок. Саме тому важливо бути завжди в курсі і стежити за розвитком інноваційних технологій.

На сьогоднішній день популярні стартапи, описані нижче:

 1. Активний розвиток онлайн-покупок веде до активного розвитку агентств з перевезення товарів. Це в свою чергу веде до розвитку інтернет-технологій, які допомагають як замовити товар через додаток на телефоні, так і оформити вантажоперевезення;
 2. OLX - один з найпопулярніших ресурсів для подання безкоштовних оголошень. Організація продажу за допомогою посередницької діяльності може принести високий прибуток. Детальніше про те, як заробляти на OLX, читайте тут.
 3. Відкриття приватного дитячого садка. Батьки, мають можливість скористатися послугами такої установи, не віддадуть своє чадо в державний дитячий садок;
 4. Конвертація будь-якої електронної валюти в кеш (Готівка). Людям потрібна зручна система обміну;
 5. Створення зручних інтернет-додатків для швидкого розміщення і продажу товару.

Це лише невеликий перелік, який можна ще довго доповнювати. Якщо ви підійдете до справи з творчого боку, то у вас завжди є шанс знайти щось вигідне саме для себе. Рекомендуємо також прочитати статтю про онлайн інвестиції в інтернеті.

Чим стартап точно не є?

Найкращий спосіб визначити, чи є компанія стартапом, - це порівняти її з тими, які такими не є. Я розробив досить прагматичний підхід, що дозволяє класифікувати бізнес як "не стартап". Ось критерії, які дають можливість відрізнити стартап від сформованого бізнесу.

Робоча бізнес-модель

Як Ви вже знаєте, стартапи Відрізняються досить нетрадиційними і навіть незрілими бізнес-моделями. Попит на їх продукт ще малий, тому і бізнес-модель, фактично, знаходиться в стадії розробки. Це передбачає постійний пошук для способу заробітку грошей і пошук додаткових можливостей для збільшення доходу.

Існує багато молодих компаній, які почали свій шлях взявши за основу готові, перевірені бізнес-моделі або відкрилися за допомогою франшизи. Ці компанії не належать до стартапів.

Стадія готовності продукту

Продукт або послуга, яку пропонує стартап, найчастіше все ще перебуває на початковій стадії свого життєвого циклу. Якщо продукт або послуга вже пройшли всі необхідні ітерації і повністю задовольняють потреби цільової аудиторії, то, швидше за все, компанія вже не є стартапом.

Більш того, багато нових компаній займаються закупівлею і дистрибуцією вже існуючих на ринку продуктів. Такі компанії стартапами не є, якщо тільки вони не впроваджують інновації за допомогою інших бізнес-каналів.

Кількість співробітників

Організація стартапу часто має максимально плоску структуру без великої вертикальної ієрархії, а команда зазвичай налічує не більше 100 співробітників. Однак, даний факт сам по собі не може визначити бізнес як стартап, так як існують стартапи, які незважаючи на свій значний розмір все ще залишаються в процесі пошуку свого місця на ринку.

Вік бізнесу

Це одна з найбільш обговорюваних характеристик стартапу. Як я вже говорив, відмінною характеристикою стартапу є постійний пошук повторюваної і масштабованої бізнес-моделі.

Таким чином, навіть компанія, якій вже 5, 10, 15 років може бути стартапом, якщо вона все ще перебуває в пошуку і балансує на межі виживання за рахунок інвесторських грошей і фондів, які вірять, що ось-ось творці зможуть знайти метод заробітку грошей.

Дохід

Тут теж не все так просто. Вважається, що компанія вже не може вважатися стартапом, якщо вона досягла обороту, що перевищує 50 мільйонів доларів. Але оборот не означає прибуток. Що якщо при солідному обороті витрати все ще в два рази перевищують доходи?

Таке цілком реально, якщо стартап ставить зростання в пріоритет і спалює великі суми грошей, щоб підвищити впізнаваність бренду, захопити нові ринки і найняти більше висококласних співробітників в команду.

Так довгий час було з Amazon, Snapchat, Uber і сотнями інших стартапів.

FAQ: відповіді на часті питання ?

Напевно після прочитання даного матеріалу на тему «Start up проект - що це?» для вас багато чого прояснилося, а бажання зайнятися стартапом тільки зросло. Але виникли питання. Пропонуємо відповіді на найбільш типові, які задають користувачі інтернет-мережі.

Питання 1. Стартапер - хто це такий і які у нього функції?

Стартапер - людина, що входить в команду, що здійснює проектну діяльність в рамках стартапу. Це може бути керівник проекту, будь-який інший член колективу.

Питання 2. З чого почати пошук інвестора і як його знайти швидко?

Вище ми детально описали, на якому етапі проекту варто звертатися за допомогою до інвестора. Все індивідуально, але існують і закономірності. Щоб справа пішла успішніше, інвестора бажано знайти на початку шляху, на самому старті проекту.

Важливо знати! Звертаючись за допомогою, стартапер повинен чітко представляти кінцеву мету проекту - буде він розвивати його далі або продасть. Від цього залежить, які взаємини з інвестором будуть надалі, як розділити права на бізнес.

Щоб інвестор зацікавився вашою ідеєю настільки, що готовий в неї інвестувати, варто робити ставку на унікальність проекту.
Однієї ідеї, як показує практика, буває недостатньо, потрібно написати зрозумілий, осудний бізнес-план, де прописати перспективи розвитку справи, вихід продукції на ринок.

Ніякий інвестор не захоче вкласти власні гроші в ризиковане підприємство, яке не буде в майбутньому приносити прибуток.
Щоб максимально швидко переконати потенційного інвестора, підготуйте презентацію, красиво і дохідливо поясніть суть ідеї, а також метод її реалізації.

Пошук інвестора можна вести також в декількох напрямках. Це можливий вихід на краудфандингову платформу, яка розглядає найбільш соціально значущі проекти (ВИДАННЯ книг, медичні ідеї, соціально орієнтовані проекти).

Якщо є ідея, яка знаходиться в площині наукових досліджень, виробничої або технологічної спрямованості, такими розробками можливо зацікавляться на спеціалізованих сайтах і форумах. Ідею зможуть побачити і розглянути інвестори, які готові заплатити за цікаві розробки саме в даних напрямках.

Державні програми з підтримки малого та середнього бізнесу включають різноманітні семінари та конкурси, де присутні потенційні інвестори. Беріть участь, можливо, вам посміхнеться удача і ви зможете знайти мецената свого проекту. Напишіть листи до венчурних фондів, розповівши про свою ідею. Що таке ці фонди, коротко розказано вище.

Питання 3. Які типи стартапів існують?

За наукомісткістю можна виділити два типи стартапів:

 1. Класичні проекти. Основою стають прості ідеї, перероблені і втілені в іншій формі. Наприклад, відомий продукт допрацьовують і розширюють його функціонал.
 2. Інноваційні проекти. За основу беруть корисні нові відкриття. У такі проекти необхідно вкласти чимало коштів на початковому етапі — ідею потрібно доопрацювати і реалізувати.

Класифікувати нові проекти можна по ринках збуту і деяким особливостям продукції.

Основні варіанти стартапів:

"Вдала копія". Це успішні проекти, що повторюють напрацювання іноземних стартаперів. Запозичені ідеї доповнюють деталями з урахуванням інтересів і потреб цільової аудиторії.

Приклад стартапів-копій - це соцмережі. Наприклад-соціальна мережа "ВКонтакте". Вона створена за тим же типом, що і Facebook. Ідея створення "ВКонтакті" виникла у Павла Дурова після розмови зі шкільним другом і майбутнім інвестором В'ячеславом Мірілашвілі, який в період навчання в США познайомився з Facebook.

"Агресивний прибулець". Стартапи цього виду намагаються завоювати ринок і потіснити конкурентів за рахунок привабливих властивостей продукту або більш вигідної ціни.

Приклад агресивного стартапу-знижковий сервіс Biglion. При появі на ринку компанії довелося конкурувати з «акулою» купонного бізнесу — Groupon. Biglion завоювали ринок завдяки періодичним знижками до 90%.

"Темна конячка". Це проекти з туманною перспективою майбутнього розвитку. Для таких стартапів складно прорахувати потенційний прибуток, що створює певні ризики для творців та інвесторів.

Наприклад-Airbnb. Двоє друзів вирішили заробити на оплаті квартири. Вони пропонували бажаючим нічліг на горищі свого будинку на надувних матрацах. Коли хлопці зрозуміли, що ідея затребувана, вони вирішили відкрити компанію і залучити інвесторів. З 15 осіб не погодився ніхто. Творці нової компанії продовжили роботу, поступово їм вдалося знайти інвесторів і стати найбільшим сервісом з короткострокового бронювання житла.

Питання 4. Як email-маркетинг може допомогти у розвитку стартапу?

Будь-стартап потребує активного просування. Але в більшості випадків на розробку чіткого маркетингового плану немає часу і фінансів. На початковому етапі робота стартапу-це практично цілодобова розробка продукту, забезпечення продажів і пошук інвесторів. Залежно від бюджету для онлайн-просування проекту використовують SEO, SMM і контекстну рекламу.

Email-маркетинг може стати для стартапу маловитратним і ефективним інструментом просування, який можна використовувати навіть при відсутності серйозного капіталу. Основні витрати-це оплата email-платформи. Все інше-розробку концепції, створення листів, відправку розсилки та інше можна робити самостійно.

Завдання стартапу, з вирішенням яких допоможе email-маркетинг:

 • Зібрати базу потенційних клієнтів. Проанонсуйте запуск продукту на своєму сайті або сторонньому ресурсі і запропонуйте підписатися на розсилку, щоб стежити за розвитком проекту.
 • Сформувати лояльну аудиторію. Створюйте листи, корисні аудиторії та формуйте суспільство, зацікавлене у вашому продукті.
 • Протестувати модель розвитку. Проводьте в листах опитування, щоб виявити потреби аудиторії, перевіряйте ідеї і гіпотези, Отримуйте зворотний зв'язок.
 • Залучити інвестиції. Розкажіть, як потенційні клієнти можуть взяти участь у розвитку проекту. Створіть реферальну програму по залученню партнерів і запропонуйте додаткові знижки учасникам. Опишіть вигоди потенційних партнерів.
 • Запустити предпродажі. Запропонуйте бронювання покупки продукту за зниженою вартістю на ранній стадії розвитку проекту.
 • Проінформувати аудиторію про етапи проекту. Підігрівайте інтерес аудиторії, розповідаючи про те, що відбувається з вашим продуктом.

Email-маркетинг здатний надати серйозну підтримку в просуванні стартапу. При невеликих витратах можна залучити величезну аудиторію і забезпечити інтерес до продукту.

Відмінності стартапу від малого бізнесу

Коли підприємець створює нову компанію, вона може бути стартапом і малим бізнесом. Дійсно, між цими двома моделями дуже багато спільних рис, але є й важливі відмінності. Знаючи про них, підприємець зможе уникнути типових помилок ведення бізнесу та зробить свій проект більш захищеним.

А ось і конкретні відмінності:

 • Потенціал зростання. Один із головних маркерів. Малий бізнес і так цілком задоволений роботою на невеликій частині ринку, startup-компанії хочуть отримати найбільшу частку ринку, активно розширюватися і захоплювати нові сегменти.
 • Прибутковість початкових етапах ведення бізнесу. Є відомі startup-компанії, які отримали свій перший долар через роки наполегливої роботи. Малий бізнес починає отримувати дохід протягом декількох днів після реєстрації компанії, як правило.
 • Обсяг прибутку. Малий бізнес завжди має стелю за прибутком, який може принести продукт компанії. А ось вдалий startup може приносити мільйони доларів. Хорошим прикладом є корпорація Uber, яка також народилася як стартап. Зараз вартість цієї компанії оцінюється у 50 мільярдів доларів.
 • Фінансування. Малий бізнес зазвичай фінансується з одного головного джерела, і розмір фінансування зазвичай не перевищує кількох тисяч доларів. Основними джерелами фінансування малого бізнесу є приватні заощадження, кредити, інвестиції сім'ї або друзів підприємця. А ось стартапи фінансуються за допомогою донатів, спонсорів та краудфандингу. За даними незалежних дослідників, близько 33% малих підприємств розпочинають свою діяльність з обсягом фінансування менше ніж 5 000 доларів — це на батьківщині стартапу, у США.
 • Готовий продукт. Малий бізнес завжди має готовий продукт, стартапа — лише інтригуючу ідею, яку потрібно перетворити на продукт масовий. Крім того, кінцева мета стартапу – стати лідером у своїй ніші, а малий бізнес хоче лише задовольнити невеликий сегмент своєї цільової аудиторії.
 • Акцент на інновації. Малий бізнес зазвичай розробляє звичні ідеї та створює стандартні продукти, які вже є на ринку. Стартап же завжди про щось нове, або кардинальне поліпшення вже існуючих продуктів. Ресторан чи перукарня, як правило, не можуть бути стартапом.
 • Тематика чи ніша бізнесу. Часто стартапи пов'язані з IT-тематикою (комп'ютерними технологіями), а малий бізнес немає.
 • Мета бізнесу. Малий бізнес завжди орієнтований на прибутковість та отримання максимального доходу, стабільну довгострокову вартість продукту.
 • Необхідність фінансування на старті. Вже на старті малому бізнесу потрібні великі бюджети, щоби розпочати операційну діяльність. Startup-проекту – ні (такі компанії часто взагалі не мають бюджету та збирають кошти краудфандингом або шукають прямих інвесторів).

Висновок + відео

Успішних ідей для створення власного стартапу безліч і вони всюди. Варто тільки вибрати цікавить Вас напрямок діяльності, вивчити його більш докладно і поставити перед собою мету. Тільки так можна створити успішний проект і залучити капітал на розвиток, так як безліч інвесторів шукають ідеї, куди вкласти гроші, щоб заробити.

Все задумане вами реально втілити в життя. Треба лише вірити в себе, в свої сили, в те, що будь-яка мрія здійсненна!

Бажаємо вам удачі і успішних стартапів!

"BiznesCat.com" бажає успіхів у запуску свого стартапу і залучення в нього капіталу. Не забувайте залишати коментарі до статті і ділитися публікацією зі своїми друзями. До нових зустрічей!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити