Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! Чи можна продати товар, якого у вас немає? Звичайно, якщо ви працюєте по дропшипінгу.

Прочитавши цю статтю від початку до кінця, Ви дізнаєтеся:

 • як організувати продажі товарів за подібною схемою;
 • як і де знайти постачальника, який вас не підведе;
 • які саме товари найкраще продавати, використовуючи dropshipping.

Також в цій статті Вас чекає бонус у вигляді докладної інструкції по відкриттю власного інтернет-магазину.

дропшипінг

Суть поняття

Дропшипінг з'явився не так давно. Якщо зробити дослівний переклад слова "dropshipping" на українську мову, то звучати воно буде так "пряма поставка". Сьогодні на просторах інтернету існує безліч магазинів, які постачають товар безпосередньо з різних країн.

Дропшипінг – це схема продажів, при якій інтернет-магазин реалізує продаж товару безпосередньо від виробника до покупця. Тобто, по факту це посередництво.

У цій схемі організатор бізнесу знаходить продукцію, яка користується великим попитом (наприклад, популярний дропшипінг дитячих товарів), і благополучно її реалізує. Тобто, він знаходить постачальника і покупця і забезпечує їх зустріч.

Наочний приклад:

Ви вирішили створити дропшипінг-компанію. Для цього ви розміщуєте в мережі сайт інтернет-магазину, який є просто вітриною того товару, який ви збираєтеся продавати. Сам товар ви не купуєте! Ви лише рекламуєте продукцію постачальника. Клієнт, оформляючи покупку, відправляє Вам оплату. Далі постачальник, отримавши від вас замовлення і оплату, відправляє клієнту свій товар.

Підприємцю в цій схемі не потрібно витрачатися на закупівлю товару. Таким чином, не потрібен початковий капітал, тому що оплата відбувається за рахунок клієнта. При цьому ви заробляєте за рахунок різниці цін при покупці і продажу товару.

Звичайно, в теорії здається все легко і просто. В реальності, якщо ви хочете мати прибутковий інтернет-магазин, вам потрібно все прорахувати і продумати до дрібниць. Вам потрібен буде і стартовий капітал, і знання даного бізнесу досконально.

Покрокова інструкція, як відкрити свій інтернет-магазин.

Найголовніше в цьому бізнесі, знайти по-справжньому надійного постачальника. Важливо розуміти, що ви будете не тільки продавати, але попутно займатися рекламою, документообігом, платежами, а також маркетингом.

Існує безліч постачальників товарів по системі дропшипінга для інтернет-магазинів з різних країн, особливо з Китаю, які пропонують величезний асортимент товару, починаючи з дитячого харчування, закінчуючи нижньою білизною. Доставка товарів може здійснюватися як виробником, так і різними кур'єрськими службами.

дропшипінг

Переваги та недоліки схеми

Багато людей або не хочуть, або не вміють самостійно використовувати закордонні сайти оптових продажів. Заняття дропшипінгом вигідно, тому що покупцям іноді просто необхідний посередник, тобто інтернет-магазин, в якому вони можуть придбати потрібний їм товар з комфортом, без труднощів і проблем.

Клієнту абсолютно все одно, де знаходився товар до того, як він потрапив до нього в руки – в Китаї або на складі постачальника, і абсолютно все одно, скільки він там пролежав. Головне, щоб його покупка була найвищої якості. Клієнт часто поняття не має, що товар придбаний за допомогою системи дропшипінга. Та й не треба йому про це знати.

Детальніше про те, як почати бізнес з Китаєм, читайте тут.

Підприємець купує товар у продавця тільки в тому випадку, якщо клієнт його замовив і оплатив в інтернет-магазині. Виходить, він не ризикує своїми грошима.

При веденні бізнесу за системою дропшипінга комісійні становлять від 20% до 100%. І не треба зайвий раз турбуватися, що куплений вами товар місяцями лежить на складі незатребуваним. Товар не підлягає псуванню, не встигає вийти з моди, не припадає пилом на складі. Крім того, ви не витрачаєтеся на обслуговуючий персонал.

А тепер поговоримо більш докладніше про позитивні риси роботи по системі dropshipping.

Перевага 1. Мінімум вкладень

Великого вкладення грошей, звичайно, не потрібно. Але на створення сайту і на його розкрутку все-таки витратитися доведеться.

Від підприємця вимагається стежити за тим, щоб його сайт був завжди затребуваний, старатися робити все можливе, щоб збільшити↑ клієнтську базу. Найважливішою складовою успіху інтернет-магазину можна назвати якісний сервіс.

Дуже важливо, щоб ваш інтернет-магазин, що працює по системі дропшипінга, надавав клієнту максимально повну і якісну інформацію про товар. Детально потрібно описати його властивості і обов'язково викласти фото, особливо це стосується речей і різних аксесуарів.

Якщо ви не маєте потрібної інформації про товар, то постачальник зможе вам вислати пробний зразок або детально описати необхідну Вам продукцію.

Перевага 2. Проста схема

Схема продажів ретельно відпрацьована роками в багатьох країнах. Її використовують великі постачальники за системою дропшипінг в Україні.

Крім переваг у дропшіпінга є і недоліки, розглянемо їх більш докладно.

Недолік 1. Конкуренція і ціни

Не треба забувати про конкуренцію, яка існує у всіх сферах діяльності, а інтернет-магазинів безліч.

Фактори, які можуть вдарити по вашій кишені:

 • попався ненадійний постачальник;
 • збільшилася вартість товару, що продається;
 • банкрутство постачальника.

Щоб завжди бути на плаву і досягти успіху в справі дропшіпінг потрібно стати конкурентоспроможним на даному ринку. Якщо навчитися працювати з вигідними пропозиціями постачальника і вміти залучати кінцевого клієнта, то інтернет-магазин буде успішний.

Отримати лояльність покупця тільки низькими цінами неможливо!

Залучити покупців в свій інтернет-магазин можна за допомогою акцій, спеціальних пропозицій дня, а також бонусів.

Добре б працювати не з одним постачальником товарів для дропшипінга, а відразу з декількома. Якщо який-товар буде відсутній у одного виробника, то його завжди можна буде придбати в іншого.

Недолік 2. Терміни доставки

У роботи за схемою дропшипінг є такий недолік, як можливе порушення термінів поставки, особливо, якщо ви працюєте з Китаєм.

З КНР товар може йти дуже довго. Вам обіцяють, що доставка буде через 2 тижні, а товар може застрягти на митниці. В результаті посилка може йти 2 місяці.

Схема дропшипінг іноді має збої, так як товару багато і відстежувати його шлях буває важко. Замовлення може загубитися або прийти з дефектом. У цьому випадку постачальник, який дорожить своєю репутацією, завжди відшкодує збиток. Клієнт повинен завжди бути в центрі уваги.

Що потрібно для успішного проекту

 1. Реклама, здатна просунути продукцію, що продається;
 2. Інтереси покупця понад усе;
 3. Використання маркетингу;
 4. Креативний підхід до своїх ідей.

Детальна інструкція для старту

Крок 1. Вибір ніші

Іноді не варто витрачати всі свої сили на діяльність, в якій велика конкуренція. Спробуйте придумати щось своє, внести в дропшипінг щось нове і свіже.

Необхідний ретельний аналіз тієї сфери ринку, в якій ви хочете досягти успіху. Знайти напрямок, який ви зможете вдосконалити для того, щоб стати конкурентоспроможним.

Досліджуючи простори інтернету, вивчаючи подібні бізнес-проекти, іноді здається, що «вільних місць» немає. Але насправді це не так. Ви завжди зможете знайти саме свою нішу і благополучно її зайняти.

Наприклад:

Велика кількість людей різного віку переходять на здоровий спосіб життя. Тому вони борються з згубною звичкою, намагаючись кинути палити.

Існує велика кількість компаній, що продають електронні сигарети і аксесуари до них. Вони із задоволенням будуть з вами працювати за системою дропшипінг. Спробувати себе в цьому бізнесі може кожен бажаючий.

Можете для себе написати список з перерахуванням тих сфер, в яких ви хочете себе спробувати. Можливо, ви добре розбираєтеся в каві. Або працювали флористом і можете відрізнити Еуст махрову від альстромерії. А може, ви недавно стали батьками, і знаєте все про молочні суміші. Будь-які знання можна застосувати, для створення свого інтернет-магазину.

Щоб ваш бізнес був успішний, відразу визначитеся з цільовою аудиторією і заповніть магазин відповідним товаром. Потрібно вирішити, з яким регіоном ви будете працювати, вік, стать і культурний рівень майбутніх покупців. Важливо обов'язково врахувати всі фактори.

Крок 2. Створення інтернет-магазину

Покупець, заходячи на ваш сайт, відразу ж зверне увагу на картинку. Ваш інтернет-магазин повинен зовні привертати увагу і бути зручним у зверненні.

Ступінь ваших доходів залежить від конверсії і рівня продажів. Рішення технічних питань залежить від ваших знань і часу, який ви готові витратити на своє дітище.

Зробити сайт і розкрутити його можна своїми силами. Всі інструменти та інструкції можна знайти у всесвітній павутині.

Якщо ж ви вирішите звернутися за допомогою до фахівців, створення сайту вам обійдеться в 300 доларів в середньому.

Крок 3. Здійснення тестового режиму роботи

Вам потрібно зрозуміти, наскільки перспективна обрана вами сфера діяльності і напрямок, в якому вам належить працювати.

 • Якщо ваші товари затребувані, сміливо приступайте до роботи.
 • Якщо ви бачите, що клієнти не поспішають купувати товар у вашому інтернет-магазині, не впадайте у відчай, спробуйте змінити підхід, тобто внести поправки в сайт (поставити новий дизайн, написати сео статті та інше).

Крок 4. Пошук надійних постачальників

Про кожного постачальника, будь то з Китаю або з України, ви можете почитати відгуки про дропшіпінг від людей, які з ними вже працюють.

Постачальник, який дорожить своєю репутацією, обов'язково дає гарантію на товар і його доставку, що може вас захистити від втрати грошей.

Найпопулярніші постачальники з Китаю:

 • dx.com;
 • chinavasion.com;
 • dhgate.com;
 • osell.com.

Існують і оптові торгові майданчики-агрегатори. Вони на ваше прохання нададуть список компаній з КНР і України, що працюють за допомогою дропшипінга.

Постачальники, що працюють оптом:

 • supl.biz.

Якщо ви хочете займатися дрібним і середнім оптом, то і ця ніша може бути зайнята вами.

Постачальники, що працюють в роздріб:

 • Alibaba;
 • Taobao;
 • Dinodirect;
 • Tmart;
 • Aliexpress.

Дані ресурси знаходяться в Китаї, вони мають величезний↑ вибір товарів за відносно низькими↓ цінами. Постачальниками є як великі компанії, так і дрібні.

Крок 5. Укладення договору

У Китаї обман власників мережевих магазинів звичайна справа. Тому до вибору постачальників потрібно підійти з усією відповідальністю. Обов'язково вивчіть документи, контакти компаній, з якими вирішите співпрацювати.

З потенційними партнерами проведіть переговори:

 • З українськими компаніями це зробити, звичайно, легше, але і цінник у них вище↑;
 • У випадку із зарубіжними постачальниками варто звернутися за допомогою до професійних перекладачів. Потрібно обговорити всі можливі пункти на випадок, якщо постачальник вирішить порушити умови договору.

Також не завадить перевірити юридичну надійність майбутнього партнера.

Ретельна перевірка партнера може допомогти виявити наступне:

 1. Компанії-одноденки. На таку фірму легко нарватися. Вона може просто на просто забрати гроші клієнта і зникнути.
 2. Низька якість продукції. Буває, що вам приходить товар, який був виготовлений на підпільній фабриці.
 3. Хакерство. Шахраям нічого не варто зламати ваш комп'ютер і вкрасти паролі до пошти або до особистого кабінету онлайн-банку.

Існує ряд заходів для перевірки постачальника:

 • переконайтеся справжні координати компанії;
 • пройдіться по сайту;
 • проведіть бесіду по телефону або по скайпу з представниками компанії;
 • дізнайтеся, наскільки давно існує домен постачальника;
 • фірми з хорошою репутацією завжди нададуть вам будь-які статутні документи компанії.

Крок 6. Реєстрація ФОП або ТОВ

Реєстрація Приватного Підприємця знадобиться тоді, коли ви вирішите розширюватися, або знімати офісне приміщення.

Якщо ви працюєте, як вітрина якогось оптового магазину, то реєстрація вам не потрібна. І звичайно, це зовсім вам не потрібно, якщо ви працюєте з лендінгами (односторінковими сайтами) і торгуєте продукцією одного виду. Таку умову іноді ставлять постачальники власнику інтернет-магазину, що працює за системою дропшипінга.

Якщо вам потрібно буде зареєструвати ТОВ, то зробити це можна буде самостійно.

Крок 7. Просування і розкрутка

Для того, щоб ваш інтернет магазин приносив прибуток, обов'язково потрібно просувати сайт в мережі.

Ось кілька варіантів просування:

 • фрілансери або професійні фірми допоможуть організувати СЕО-просування;
 • реклама на інших сайтах;
 • розміщення інформації про ваш магазин на форумах;
 • соцмережі і реклама в них;
 • просування за допомогою Гугл.Покупки та інших торгових майданчиків.

Перераховані способи вимагають певних витрат, як фінансових, так і вашого часу. Але за допомогою розміщення грамотної реклами всі витрати окупляться багаторазово.

Детальніше про постачальників

Вище ми вже зачіпали цю тему, зараз зупинимося на ній докладніше. В інтернеті є кілька сайтів, як платних, так і безкоштовних, де ви можете знайти перелік постачальників, що працюють по системі дропшипінга. І ВКонтакте і в Фейсбуці у відкритому доступі є подібний перелік.

Не поспішайте використовувати ті адреси, які в списку перші. Постачальники, що займаються оптом, не завжди використовують SEO-просування.

Дві схеми роботи

Які є варіанти для роботи за допомогою дропшипінга:

 1. Власник інтернет-магазину сам шукає клієнта для укладення угоди. Отримує передоплату і розплачується з постачальником. Варіант практично без ризику.
 2. Власник інтернет-магазину знаходить клієнта, а оплату приймає постачальник, який дропшиперу перераховує % від покупки. Ваш дохід безпосередньо залежить від того, наскільки порядний постачальник. Якщо ви співпрацюєте з великою компанією, то навряд чи вона буде ризикувати своєю репутацією.

Хитрощі дропшипінгу

Також є варіант самостійного пошуку великого постачальника, який торгує різноманітними товарами.

 • Необхідно просто запропонувати свої послуги дропшипінга вподобаної вам компанії. Для цього потрібно укласти договір, в якому важливо прописати всі умови. Виробники насправді зацікавлені в ваших послугах посередника, тому не бійтеся, що вас вважатимуть нав'язливим.
 • Є також не зовсім коректний спосіб знайти постачальника. А саме з'ясувати у конкурентів, з ким вони працюють, далі зробити пропозицію цим фірмам за меншу ціну.

ТОП-8 дропшиппінг постачальників України

Vertex24

Сайт - vertex24.com.ua.

Компанія vertexTM представляє виробника головних уборів, виробничі потужності якого знаходяться в місті Хмельницький. Компанія протягом багатьох років займається реалізацією продукції власного виробництва, тому вони є абсолютно впевненими в тому, що пропонуємо вам товари найвищої якості, які здатні повною мірою задовольнити вимоги і переваги навіть найбільш досвідченого покупця. Працює компанія, як з дрібним, так і реалізує шапки великим оптом по всій Україні.

Жіноче взуття - AVK

Сайт - avk.kh.ua.

AVK - це бренд жіночого українського взуття. Якісне взуття відразу завоювала величезну аудиторію в Харкові, а зараз її купують навіть в інших країнах.

ТМ МіГ

Сайт - https://www.instagram.com/m.i.g_shop/

ТМ МіГ - є виробником і великим оптовим постачальником жіночого верхнього одягу в Україні.

Відкриті для співпраці з оптовиками, дропшипперами, Інтернет та локальними магазинами.

Timo-Shop

Сайт - timo-shop.net.

Інтернет-магазин одягу Timo-Shop пропонує вигідну співпрацю торговим сторінкамінтернет-магазинамоптовикам.

Obuff

Сайт - obuff.ua.

Надійний постачальник чоловічого взуття.

ТМ СOLIBRIC

Сайт - colibri.net.ua.

Швейне підприємство COLIBRIC Полтавська область м. Горішні Плавні (Комсомольськ) засноване на довголітньому досвіді розробки і пошиття дитячого трикотажного одягу.

Sushef

Сайт - sushef.com.ua.

Продають посуд для емоцій. Дуже красиві чашки, склянки з подвійними стінками, кольорові келихи.

Жіноча білизна ручної роботи

Сайт - lublyanashop.com.ua.

Виробники жіночої білизни ручної роботи в м. Вінниця.

Як вибрати постачальника

Продавцю важливо уважно поставитися до вибору дропшиппінгової компанії, адже він несе повну відповідальність перед Покупцем за якість товару і його доставку. При виборі постачальника звертайте увагу на наступні моменти:

 1. Платіж. Дізнайтеся, чи потрібні будь-які поточні внески (наприклад, щомісячні). Зазвичай компанії отримують прибуток з Ваших продажів, тому немає необхідності в постійних додаткових витратах. По можливості вибирайте постачальника, який не вимагає від вас виплат понад фактичну вартість замовлень.
 2. Реальний постачальник товару. Дізнайтеся, звідки надходить продукція-безпосередньо від виробника або через посередника. Останній варіант може збільшити націнку.
 3. Інформація в посилках. Переконайтеся, що компанія розміщує на посилках інформацію і контакти тільки Продавця, а не свої (всередині і зовні коробки). Інакше клієнти можуть задуматися про закупівлі безпосередньо у постачальника.
 4. Сервіс і швидкість відповіді менеджера. Якщо ви не можете швидко зв'язатися з представником по електронній пошті або по телефону, це привід задуматися, чи варто співпрацювати з такою компанією.
 5. Способи доставки. Детально розпитайте про варіанти доставки, чи співпрацюють вони з якимись кур'єрськими сервісами. Покупці вважають за краще вибирати з декількох способів.
 6. Оновлення даних про продукцію. Сумлінні постачальники завжди оновлюють інформацію про наявність товарів і повідомляють продавцям про зміни.

Складнощі дропшиппінга

Сервіс та обслуговування клієнтів — одна з основних проблем, з якою стикається дропшиппінг-бізнес. Коли продукція виготовляється і поставляється виробником, складно контролювати процес, давати обіцянки покупцям.

Ось кілька принципів, які допоможуть згладити складності в роботі з постачальниками:

 • Обговоріть шляхи вирішення проблем і порядок взаємодії з постачальником ще до підписання договору.
 • Встановіть чіткі часові рамки вирішення спорів: протягом якого часу постачальник зможе реагувати на запит інтернет-магазину, а покупець отримувати зворотний зв'язок по статусу замовлення.
 • Знайдіть постачальників на заміну, щоб у разі виникнення проблем не залежати від одного партнера.

Висновок + відео

Сподіваюся, дана стаття була для Вас корисна. Тепер ви можете з легкістю втілити свої ідеї, працюючи за системою дропшипінга. Думаю, вас більше не лякає незрозуміле слово, яке в майбутньому допоможе вам заробити, не вкладаючи стартовий капітал.

Є звичайно ризик, що попадеться ненадійний постачальник. Але в цілому ця модель заробітку досить актуальна і буде тільки набирати обертів в найближчі роки.

Звичайно, конкуренція величезна. Зайняти гідне місце на ринку – це праця. Ніколи не здавайтеся і не опускайте руки.

Не тільки талановитим посміхається удача, але і працьовитим. Наполегливо і не поспішаючи йдіть до обраних цілей, і у вас обов'язково все вийде!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити