Вітаємо читачів "BiznesCat.com"! У цій статті поговоримо про інтернет-еквайринг: що це таке, як підключити послугу, які документи для інтернет-еквайрингу знадобляться.

На думку економістів, це найсучасніший спосіб оплати товарів і послуг. З подібним поняттям ми стикаємося кожен день, навіть якщо не представляємо його суті.

Спочатку встановлюється зв'язок з банком, потім карта авторизується в системі, ідентифікуються її дані, сума списання перераховується банку-еквайєру, а той, у свою чергу, переводить її продавцю товару, попередньо утримавши свої комісійні.

інтернет-еквайринг

Що таке інтернет-еквайринг простими словами: поняття терміна і його значення ?

Інтернет-еквайринг — це один з різновидів еквайрингу, завдяки якому можна оплачувати покупки через інтернет, використовуючи пластикові банківські картки. Для цього достатньо надання можливості клієнтам здійснювати оплату через платіжний інтерфейс на сайті.

Покупки онлайн можуть відбуватися цілодобово. У порівнянні з торговим еквайрингом і мобільним еквайрингом ніякого спеціального обладнання для цього не потрібно, потрібен лише вихід всесвітню мережу інтернет.

Для здійснення оплати через інтернет-еквайринг необхідно мати банківську карту. Її дані вводяться на сайті в форму оплати, підтверджується платіж за допомогою одноразового пароля з смс. Платіжний документ буде в електронному вигляді, оригінал потрібно запитувати у банку-еквайєра. Послуга інтернет-еквайрингу платна, згідно з тарифами банку на розрахунково-касове обслуговування.

Інтернет-еквайринг займає лідируючі позиції за платіжними розрахунками в Мережі.

Інтернет-еквайринг

Переваги інтернет-еквайрингу (для продавців і покупців)

Переваги використання послуг еквайрингу для власників інтернет-магазинів:

 • охоплення більшої цільової аудиторії;
 • зростання продажів (практика показує, що покупцеві важче розлучитися з готівкою в гаманці, ніж з грошима на карті);
 • мінімізація ризиків, пов'язаних з фальшивими купюрами.

Переваги для покупців:

 • миттєва оплата без відвідування офісу банку;
 • відсутність комісії за переказ грошових коштів;
 • цілодобові покупки.

Принцип роботи інтернет-еквайрингу ⚙

 1. Покупець визначається з товаром або послугою на сайті і натискає оплатити;
 2. Відкривається платіжна форма, куди вносяться дані карти, які ідентифікує банк-еквайєр;
 3. Далі приходить інформація про те, що платіж може бути проведений;
 4. Відбувається покупка;
 5. Інформація про проведення платежу надходить продавцю на розрахунковий рахунок і банку-еквайєру;
 6. Далі покупець перенаправляється на сторінку інтернет-магазину, де зможе відстежити доставку обраного товару

Все це велика кількість слів зменшується в кілька секунд реального часу, оплата відбувається миттєво!

Постачальники послуг інтернет-еквайрингу ?

 • Провайдери — компанії, що забезпечують доступ до Інтернету і відповідають за кібербезпеку;
 • Агрегатори — онлайн-сервіси для оплати покупок через мережу, є представниками різних платіжних систем, наприклад ЯндексКасса, Вебмані, Ківі гаманець і багато інших. За свої послуги вони зазвичай стягують комісію.
 • Банки — посередники між інтернет-магазином і покупцем, повинні мати дозвіл (ліцензію) на цей вид діяльності. Акумулює платежі на рахунках продавця, стягує за свої послуги комісійну винагороду.

Від чого залежить комісія інтернет-еквайрингу ?

Які фактори впливають на розмір комісії:

 • обороти за рахунками;
 • участь продавця в бонусних проектах банку;
 • вид діяльності продавця.

Як підключити інтернет-еквайринг ?

Для початку визначтеся з постачальником послуг, порівнявши тарифи і умови як мінімум у трьох кандидатів.

Найкраще вибрати банк або кредитну організацію. Хоча пакет документів і вимог буде більше, ніж у агрегатора або провайдера, але комісія буде дешевше і рівень безпеки буде серйозний.

Критеріями вибору банку-еквайєра є:

 1. широке коло платіжних систем;
 2. відсоток від досконалої операції;
 3. наявність власного процесингового центру;
 4. швидкість підключення;
 5. необхідність відкривати рахунок.

Установка ПО

Плагін — це програма, що дозволяє здійснювати розрахунки. Він встановлюється фахівцем постачальника послуги, або вони надають покрокову інструкцію для самостійного підключення.

Після установки ПО продавець може протестувати систему, зробивши оплату зі своєї картки. Якщо все нормально, то можна приступати до повноцінного обслуговування покупців.

Інтернет-еквайринг зручний тим, що не потрібно ніякого додаткового обладнання. Він володіє високим ступенем захисту від хакерських атак завдяки обов'язковому підтвердженню, смс-паролів і т. п.

Середня комісія також невелика — 2,2 %

Які документи потрібні для підключення інтернет-еквайрингу

Першим кроком буде заповнення заявки на підключення послуги еквайрингу. Зробити це можна на сайті банку. Банк перевірить готовність сайту до налаштування платежів і повідомить продавця про це.

Далі будуть необхідні наступні документи:

 • Свідоцтво ТОВ або ФОП;
 • ЄДРПОУ;
 • інші документи.

З цим пакетом документів необхідно звернутися в банк особисто і укласти договір.

Інтернет-еквайринг та онлайн-каси ?

Коли здійснюється перехід на онлайн-ККТ, може виникнути закономірне питання: а чи потрібна онлайн-каса при інтернет-еквайринг? Адже готівкові кошти в цьому випадку не використовуються, на рахунок продавця гроші надходять в безготівковому вигляді.

Процедура застосування онлайн-кас має деякі нюанси:

 • у разі їх використання покупець не пред'являє засіб платежу (термінал його не зчитує);
 • дані вводить сам користувач в спец. форму;
 • грошові кошти надходять до вас через платіжний або розрахунковий центр.

Платіжний центр, в даному випадку, всього лише посередник між вами і покупцем, а значить ви зобов'язані застосовувати онлайн-ККТ і видавати покупцеві чек в електронному вигляді.

Якщо ж клієнт перевів кошти на рахунок платіжного агрегатора, то саме він і здійснює перерахування в інтернет-магазин. В цьому випадку і чек видавати будете не ви, а агрегатор. При такому розкладі ви можете працювати зовсім без каси.

Який вибрати інтернет-еквайринг

Підключаючи інтернет-еквайринг, вкрай важливо підібрати правильного і надійного постачальника послуги. Якщо вибрати перевірений безпечний банк-еквайєр або агрегатора, відомого на ринку еквайрингових послуг, процес прийому і обробки платежів буде зрозумілим, зручним і безпечним.

На що звернути увагу:

 1. Час підключення. Слід дізнатися скільки часу займе підключення сервісу, чи потрібно відвідувати фінансову організацію, як часто це доведеться робити.
 2. Вартість. Слід звернути пильну увагу не тільки на ціни, відображені в договорі, але і на можливі додаткові платежі, чи не пред'являє банк-еквайєр вимог до мінімального обороту коштів.
 3. Зручність використання. Вашому потенційному клієнту має бути зручно використовувати інтерфейс оплати. Тому, перш ніж підключати систему оплати, ви повинні протестувати її самостійно. При це важливо відзначити всі її переваги і недоліки. Проаналізувавши їх, ви зможете зробити правильний висновок про зручність використання інтернет-еквайрингу.
 4. Технічна підтримка. Важливо дізнатися час роботи і швидкість реагування служби технічної підтримки. Так як перед укладенням договору зробити це неможливо, вивчіть тематичні форуми, почитайте відгуки клієнтів банку.
 5. Спосіб оплати. Вибирайте способи оплати, які будуть актуальні для конкретного інтернет-ресурсу. Можливо покупцям магазину будуть потрібні додаткові способи оплати, наприклад оплата через електронні гаманці.
 6. Вартість інтеграції. Дізнайтеся вартість інтеграції інтернет-еквайрингу з сайтом вашого онлайн-магазину.
 7. Спеціальні пропозиції. Ознайомтеся з наявністю спеціальних пропозицій різних банків, порівняйте їх. Обов'язково дізнайтеся-чи зможуть клієнти оплачувати покупки і послуги без комісії.
 8. Документ. Порівняйте пакет документів, який вимагають різні банки для укладення договору.
 9. Модулі швидкої інтеграції з CMS (системою управління вмістом). Уточніть у банку-еквайєра або агрегатора наявність готового модуля швидкої інтеграції з CMS вашого сайту.

Відгуки користувачів про інтернет-еквайринг ?

Пропонуємо ознайомитися з відгуками підприємців, які успішно використовують послугу інтернет-еквайрингу в своїй роботі.

Користувач Аrztx пише: «За лічені дні підключив послугу через банк. Співробітники у них працюють відмінно на будь-яке питання відповідають оперативно і простою мовою. Гроші зараховуються на РР щодня, проблем немає».

Користувач Ahtung: «Поки від укладення договору утримався. Хочу застерегти: вникайте в специфіку і тонкощі цієї послуги».

Користувач Фісгармонія: «У моїй діяльності оборот поки невеликий, але послуга виявилася знахідкою. Платежі обробляються в Інтернеті, комісія невелика, підключення швидке».

Питання та відповіді

Як підключити інтернет еквайринг?

Для підключення інтернет-еквайрингу встановіть готовий модуль на сайт. Це займе не більше 20 хвилин. Якщо в списку немає Вашої CMS або ви хочете індивідуальне рішення – можливе підключення через API. При відсутності сайту, особливо для тих, хто приймає платежі через соцмережі, доступна установка платіжних посилань.

Як пробивати чеки при інтернет еквайрингу?

Чек пробивається автоматично після передачі інформації про оплату в ОФД. Далі чек відправляється покупцеві на адресу електронної пошти або на номер телефону.

Як працює інтернет еквайринг?

Схема проста:

 1. Покупець передає дані банківської карти через платіжну форму.
 2. Дані перенаправляються в банк-еквайєр і відбувається списання коштів.
 3. Інформація про платіж надходить в банк і в онлайн касу.
 4. Онлайн-Каса відправляє дані в ОВС і ФНС.
 5. ОВС реєструє електронний чек і відправляє покупцеві.

Чим відрізняється торговий еквайринг від інтернет еквайрингу?

Торговий еквайринг - це прийом безготівкових платежів через POS-термінали в оффлайн точках. Інтернет-еквайринг - прийом платежів за допомогою банківських карт в онлайн.

Скільки коштує інтернет еквайринг?

Комісія на інтернет-еквайринг розраховується індивідуально, залежно від категорії бізнесу та обороту компанії. Відсоток варіюється від 1,2 % до 3 %

Висновок + відео

Еквайринг незалежно від типу - відмінний помічник у підприємницькій діяльності, що полегшує фінансові розрахунки. Процедура доступна миттєво, зв'язок з банком можлива практично скрізь.

Єдиним мінусом можна назвати технічні збої і спроби хакерських атак на карти клієнтів.

Безготівковий оборот буде тільки рости, до цього вживаються всі заходи державного регулювання грошової маси. Так що для тих, хто ще не освоїв даний спосіб розрахунків — наша стаття керівництво до дії!

Інтернет-еквайринг - це процес оплати товарів або послуг через Інтернет, використовуючи банківські карти. Це можливо завдяки співпраці між продавцем, банком та платіжним провайдером, які вміщують спеціальну програму на веб-сайт продавця для обробки платежів. При використанні інтернет-еквайрингу покупець вводить дані своєї банківської карти на сторінці оплати, а програма обробляє ці дані, проводить оплату та забезпечує зв'язок між банком покупця та банком продавця.

Інтернет-еквайринг є швидким, зручним та безпечним способом здійснення онлайн-платежів. Він дозволяє продавцям розширювати свої можливості.

Команда "BiznesCat.com" бажає всім удачі в справах!


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити