Біткоіни (BTC) – платіжна система і цифрова валюта, яка спочатку не була відома широкій публіці, викликаючи інтерес хіба що у комп'ютерних гіків. Але в останні роки її вплив на фінансовий світ стало настільки сильним, що привернуло увагу практично всіх категорій людей. У багатьох почав виникати питання про те, як вкласти в біткоін і отримати прибуток.

Технічно інвестувати просто - благо, є величезна кількість централізованих і децентралізованих сервісів, що працюють з криптовалютами. З економічної точки зору дещо складніше - вкладаючи гроші в Bitcoin, потрібно повною мірою усвідомлювати ризики, оскільки біткоін – це не звичайна акція, а вкрай нестабільний актив.

Способи вкладення грошей в криптовалюту:

 1. Інвестувати в BTC.
 2. Зайнятися майнінгом.
 3. Торгувати Біткоінами.

Як вкласти гроші в Біткоін

Способи вкладення в Біткоін

Є кілька способів вкласти в Біткоіни, одні з них прості і підходять для новачків, інші вельми складні, вимагають безлічі знань і навичок. Редакція BiznesCat.com розповість про них докладно.

Інвестування

Стратегія покупки і продажу біткоіна з подальшим прибутком не відрізняється від стратегії покупки і продажу акцій або товарів на традиційних ринках. Інвестор купує дешево, а продає дорого, заробляючи на різниці курсу. На жаль, ринок BTC настільки нестійкий, що вкрай важко передбачити, коли його ціна виросте, а коли впаде. Тому будь-які інвестиції в біткоін пов'язані з ризиками.

Як купити біткоін

Вкладати гроші в Bitcoin можна декількома способами:

 • Купити біткоіни на криптобіржі за іншу криптовалюту, якщо вона у вас є. Детальніше про біржі і роботу з ними буде розказано нижче. Після покупки рекомендується вивести кошти на гаманець, оскільки тривале їх зберігання на централізованому майданчику небезпечно – біржі так чи інакше схильні до злому.
 • Купити на криптобіржі за Фіат. Деякі платформи, зараз таких все більше, підтримують роботу з фіатними, тобто традиційними валютами (долар, ЄВРО, гривня і т.д.). Це зручний варіант для тих, хто перший раз заходить в криптовалюту і хоче придбати її з мінімальними незручностями – наприклад, з банківської карти.
 • Купити через біткоін-обмінник. Такі сервіси дають найширший діапазон можливих напрямків обміну. Вибрати надійний обмінник, якому можна довірити свої кошти і який не розорить на комісіях, допоможуть агрегатори на зразок BestChange. Користуватися обмінником легко, достатньо слідувати інструкціям і ввести свої реквізити.
 • Купити на p2p-майданчику. Найбільш відома з них - P2P Binance. На ній одні користувачі можуть розміщувати свої оголошення про продаж валюти, а інші на них відгукуватися. Спосіб доступний для багатьох країн і напрямків обміну, можлива навіть угода з використанням готівки, якщо знайдете контрагента зі свого міста.
 • Купити через платіжні системи, які підтримують таку функцію (Payeer, Epayments).

У жителів США і деяких європейських країн є також можливість скористатися спеціальним банкоматом. Перший такий пристрій було розміщено у Ванкувері і вже за перші 3 дні провели транзакцій на $100 000.

Де зберігати біткоін

Недостатньо просто вкласти в біткоін гроші, потрібно ще подбати про те, щоб заощадження зберігалися максимально надійно. Суть полягає в зберіганні приватних ключів, що дають доступ до балансу і управління ним. Поширені варіанти криптовалютних гаманців для біткоіну:

 • Біржовий. Має на увазі використання безпосередньо балансу криптобіржі. Приклади - Binance, EXMO, Currency, Crex, Kucoin. Підходить тільки для нетривалого зберігання BTC і в невеликому обсязі. Плюс в тому, що не потрібно встановлювати ніякого програмного забезпечення. Купуєте монети, і вони відразу потрапляють на рахунок. А доступ до біржі здійснюється з будь-якого місця світу і з будь-якого пристрою, досить авторизуватися на сайті.
 • Десктопний. Являє собою додаток для комп'ютера або ноутбука. У разі його використання приватні ключі зберігаються безпосередньо на пристрої користувача, а не на стороні сервера. Це підвищує рівень безпеки, хоча небезпеки можуть підстерігати і на комп'ютері - віруси, трояни, шпигунські програми. Десктопні гаманці бувають "товстими" і "тонкими". Перші (наприклад, Bitcoin Core) займають багато місця на жорсткому диску, оскільки скачують на нього весь блокчейн і періодично синхронізуються з ним. Другі (наприклад, Jaxx, Exodus, Electrum) не скачують блокчейн і займають зовсім мало місця, але і рівень безпеки у них трохи нижче.
 • Веб-гаманець. Біткоіни можна зберігати за допомогою онлайн-сервісів. До них відносяться і біржі, і окремі ресурси – Matbea, Blockchain, Green Address, Coinbase і т.д. Приватні ключі зберігаються на сервері, що знижує рівень надійності, зате такими майданчиками зручно користуватися, авторизуючись з будь-якого пристрою. Головне - вибирати за відгуками і оглядами надійні перевірені сервіси. Краще за всіх на СНД ринку себе зарекомендував мультивалютний криптогаманець Матбі. Там і "холодні" гаманці для надійного безпечного зберігання криптовалют, а також вбудований онлайн-обмінник, для миттєвого обміну цифрових валют на фіат і назад.
 • Мобільний. Варіант підходить для зберігання невеликих сум через урізаного до мінімуму функціоналу і безпеки. Може підійти тим, кому часто доводиться переводити кошти в дорозі або в інших місцях, де немає доступу до основного комп'ютера. Для зберігання великих і тривалих інвестицій варіант невдалий. Приклад: Coinomi, Jaxx, Exodus.
 • Апаратний. А ось цей варіант, навпаки, використовується інвесторами дуже часто. Зовні апаратний гаманець схожий на флешку, але зберігає тільки інформацію про ключі, що дають доступ до управління криптовалюта. Щоб перевести кошти, необхідно підключити прилад до комп'ютера з встановленим на ньому ПО. Але навіть якщо пристрій втрачено або вкрадено зловмисником, то щоб ним скористатися, потрібен PIN-код. Коли гаманець не підключений, він не з'єднується з інтернетом, тому повністю захищений від хакерських атак. Дві найвідоміші фірми, що випускають такі гаманці - Ledger і Trezor.
 • Паперовий. Такий спосіб теж відрізняється підвищеною безпекою. На папері роздруковують QR-коди, в яких зашифровані Ключі. Потрібно відсканувати їх, щоб отримати можливість користуватися біткоіном. Є спеціальні сервіси (Bit Address) для роздруківки паперового гаманця в красивому вигляді. Потім його рекомендується заламінувати і, звичайно, зберігати в надійному місці.

Як перевести біткоіни: адреса і приватний ключ

Існують такі поняття, як приватна адреса (ключ) і публічна адреса (ключ). Саме їх поєднання робить біткоіни найбезпечнішою децентралізованою валютою. Щоб зрозуміти, для чого потрібні ці поняття, можна навести приклад з реального життя.

Є фізична поштова скринька, в яку Ви отримуєте пошту (листи, повідомлення і т.д.). Вона має конкретну адресу та номер. Листоноші необхідно знати номер будинку і квартири, щоб доставити пошту.

А у вас є ключ від ящика, завдяки якому він може його відкрити і забрати отримані листи. Цей ключ не дають нікому невідомому і завжди зберігають в безпеці, щоб конфіденційність вмісту ящика була в безпеці.

Те ж саме відбувається в світі біткоіна: публічну адресу повинна знати людина, яка збирається відправити вам криптовалюту. А щоб скористатися отриманими коштами, вам потрібен приватний ключ від гаманця. Його зберігають в надійному місці і нікому не передають.

З технічної точки зору:

 • Закритий ключ-пароль, що складається з букв і цифр, довге 256-бітне число, яке генерується випадковим чином в момент створення гаманця. Ступінь рандомності визначається криптографічними функціями. Приклад зовнішнього вигляду закритого ключа: KyLAyw1DwaBjx9Cab5jWSFGKU1NJjGszrq2m8b4l4jemybnngmju. Закриті ключі використовуються для здійснення незворотних транзакцій, забезпечуючи математичний підпис кожної транзакції, яка не дає її скопіювати.
 • Відкритий ключ або адреса – ще один номер, який за допомогою криптографічних функцій генерується з першого (але у зворотний бік розшифровка неможлива, тобто ніхто не може, володіючи тільки публічною адресою, дізнатися приватний). У кодуванні "base 58" починається з "1" або "3" і має довжину 33-34 символу. Приклад зовнішнього вигляду публічної адреси: 1nv7adqdmrknuggtgqzhmyyxk3msmxqh95. Ця адреса потрібна тому, хто переводитиме біткоіни. Зрозуміло, що до одного приватного може бути прив'язано необмежену кількість публічних ключів.

Майнінг

Вкласти в біткоін кошти можна шляхом покупки обладнання для майнінгу або контрактів на хмарний Майнінг.

Майнінг - це процес знаходження нового блоку транзакцій, який додається в блокчейн. За кожен знайдений блок Майнер отримують нагороду у вигляді монет BTC. Щоб знайти блок, потрібно зробити певні обчислення. Якщо в перші дні після створення біткоіну для цього достатньо було звичайного комп'ютера, то зараз складність обчислень настільки зросла, що вимагає дорогого і в придбанні, і в обслуговуванні, обладнання.

Таким чином, Майнити біткоіни вже далеко не завжди вигідно, але багатьох ентузіастів це не зупиняє від спроб. Розглянемо, що потрібно робити, якщо з'явилося бажання спробувати такий спосіб інвестування.

Як вкласти в Майнінг біткоіна

Насамперед створіть гаманець, куди будуть перераховуватися ваші зароблені BTC. Далі:

 1. Скористайтеся калькулятором Майнінгу, щоб розрахувати потенційний прибуток. Майте на увазі, що обладнання для Майнінгу коштує недешево і споживає дуже багато електроенергії. Погравши з настройками в онлайн-калькуляторі (наприклад, cryptocompare.com/mining/calculator), можна зрозуміти, чи варто взагалі починати. Постарайтеся надати якомога більше інформації, в тому числі вартість електрики в своєму місті і комісію Майнінг-пулу.
 2. Купити ASIC-майнер і до нього блок живлення. Це прикладна інтегральна схема, створена спеціально для Майнінг біткоіну. Являє собою комп'ютерний чіп, який запускається за допомогою блоку живлення. Годинники розрізняються за ціною, потужності та енергоефективності. Ще на стадії роботи з калькулятором ви повинні були вибрати такий пристрій, який дасть найшвидшу окупність і вихід на дохід (з урахуванням витрат на енергію).
 3. Підключіть пристрій до блоку живлення і до роутера. Бездротове з'єднання недостатньо стабільно, використовуйте кабель E. В налаштуваннях роутера знайдіть IP-адресу майнера і вставте в браузер, щоб отримати доступ до параметрів.
 4. Скачайте програму для Майнінгу. Найбільш популярні - CGminer і BFGminer, але вони можуть представляти проблему для тих, хто не розбирається в командному рядку. З графічним інтерфейсом є EasyMiner для Windows, Linux і Android – його інтерфейс інтуїтивно зрозумілий навіть новачкові.
 5. Вступіть в пул. Це група Майнерів, які з метою більш швидкого видобутку BTC об'єднують свої потужності. Тільки перебуваючи в Пулі, звичайна людина може конкурувати з великими корпораціями, що володіють величезними потужностями обладнання. Приєднання до пулу безкоштовно, але потім він буде стягувати 1-2% комісії. Надійні усталені пули - BitMinter, CK Pool.
 6. Налаштуйте ASIC для роботи в Пулі. Вкажіть IP-адресу пулу Майнінг, ім'я та пароль воркера. Після збереження налаштувань пристрій почне працювати. За прогресом можна спостерігати на сайті пулу. Правда, перша інформація там з'явиться не відразу, а приблизно через годину.

Регулярно виводите здобуті біткоіни з пулу на свій гаманець. Деякі пули мають певний графік виплат (у тому числі автоматичних), деякі дозволяють робити це в будь-який момент.

Хмарний Майнінг

Сьогодні на ринку існує кілька різних постачальників послуг хмарного Майнінгу (Mining, Genesis, Hashflare і т.д.). Всі ці компанії надають в оренду обчислювальні потужності. Можна купити їх з будь-якої точки світу і отримувати дохід з Майнінг, який фізично здійснюється на іншому кінці планети.

Як вкласти гроші в біткоін через хмарний Майнінг:

 1. Виберіть відповідний сервіс. Ретельно досліджуйте те, які умови він пропонує. Якщо сервіс гарантує занадто хороші умови при мінімальних витратах, то це, швидше за все, аферисти. Переконайтеся, що організація є законною і має позитивну репутацію. Також можна вивчити відгуки, але тільки на перевірених майданчиках.
 2. Виберіть контракт, який підходить за ціною, часом і орендованої потужності. Поки контракт Активний, ви будете отримувати пасивний дохід за винятком комісій самого сервісу хмарного Майнінг, які потрібні на обслуговування обладнання та інші витрати.
 3. Виводьте гроші на гаманець. Контракт починає працювати з моменту покупки. Як тільки накопичиться достатня сума для виведення, можна відправити її на свій BTC-гаманець. Деякі платформи підтримують автоматичні висновки за графіком.

Торгівля

Варіант вважається найбільш складним. Вкладати в біткоін таким чином і отримувати при цьому дохід можуть тільки досвідчені трейдери, які розуміють, як влаштований ринок, розбираються в технічному і фундаментальному аналізі та інших тонкощах.

Види торгівлі

Існує далеко не один різновид трейдингу BTC. В якості майданчиків для здійснення операцій використовуються кріптобіржі. Більшість бірж орієнтовані на 1-2 види торгівлі.

Спотова

Спотовий ринок характеризується торгівлею фінансовими інструментами (зокрема, криптовалютами) з умовою, що актив буде негайно переданий покупцеві. Обмін коштів називається поставкою, а угоди і ціни на такому ринку також носять назву спотових.

Поточна ціна біткоіна називається спотовою ціною. Це та вартість, по якій можна придбати криптовалюту саме зараз і саме на цій біржі. Спотова ціна формується, коли продавці і покупці розміщують свої ордери buy/sell. На високоліквідних біржах ціна завдяки цьому змінюється кожну секунду, в той час як старі ордери виконуються, а нові з'являються.

Ф'ючерсна

Ф'ючерс на біткоіни - похідний фінансовий інструмент, який можна описати як контракт з наступними умовами: актив буде проданий в певну дату в майбутньому, але за тією ціною, яка є на поточний момент. Під час створення контракту відбувається фіксування ціни Монети.

Ф'ючерси бувають "поставочними" і "розрахунковими". Поставочний простіше - це означає, що, якщо обговорена покупка біткоіни за поточною ціною через місяць, то так і буде. А розрахунковий ф'ючерс взагалі не передбачає ніякої поставки. Коли термін контракту закінчується, то відбувається перерахунок прибутку і збитку між учасниками, за результатами якого вони отримують або втрачають кошти.

Біржі для торгівлі безстроковими ф'ючерсними контрактами:

 1. Bitmex.
 2. Bybit.
 3. Binance.com.

Маржинальна

Маржинальний трейдинг - це укладення біржових угод з використанням позикових коштів. Не повністю за їх рахунок, а лише з використанням, тобто, щоб скористатися такою функцією, трейдер повинен мати на рахунку певний мінімум коштів і надати їх в заставу.

Використання маржі дає трейдеру можливість відкривати позиції на суми набагато більше, ніж він міг би, маючи тільки свої активи. Таку торгівлю також називають торгівлею з кредитним важелем (плечем). Кредитне плече - співвідношення між власних коштів учасника ринку і сумі, доступній йому для відкриття позиції. Наприклад, якщо біржа пропонує плече 1:10, то це означає, що можна торгувати обсягами, в 10 разів перевершують капітал трейдера.

Ризики при вкладенні коштів в Біткоін

Незважаючи на весь шум навколо криптовалют, деякі експерти дотримуються консервативної думки, що біткоін – це мильна бульбашка і міраж. Щоб скласти свою думку, варто як мінімум розглянути певні ризики, про які необхідно знати до того, як вкладати в біткоіни:

 • Експериментальна фаза. Концепція криптовалют сама по собі інноваційна, їй якихось 10 років. Це занадто малий термін, щоб оцінити, наскільки можна довіряти їй. Завжди може статися щось непередбачене. Правда, саме Bitcoin вже менш відноситься до експериментальної фази, ніж більш нові криптовалюти.
 • Технологічні ризики. Розвиток криптовалютного світу йде швидкими темпами, і є ймовірність, що незабаром з'явиться або вже з'явилася валюта, більш економічно технічно досконала, ніж біткоіни. В результаті він може втратити вартість.
 • Волатильність цін. Вартість BTC в короткостроковій перспективі абсолютно непередбачувана. Точно передбачити, у скільки він буде оцінюватися завтра, фактично неможливо.
 • Відсутність захисту прав споживачів. Проведена транзакція не може бути скасована, залишається тільки переконати одержувача коштів добровільно повернути їх, якщо вони були переведені помилково. Інвестор теж повинен усвідомлювати таку небезпеку, хоча саме в сфері інвестування незворотність транзакцій не настільки значима.
 • Можливість крадіжки або втрати. Для цього зловмиснику достатньо отримати доступ до приватного ключа. Як показує практика, далеко не всі ставляться до його збереження з належною уважністю.
 • Проблеми із законодавством. У різних країнах різні підходи до регулювання BTC. Немає єдиної продуманої системи, а тому невідомо, що чекає криптовалюту в майбутньому.

Висновок + відео

Вкладати гроші в Біткоін - заняття ризиковане, воно практично не має гарантій. Потрібно усвідомлювати всі можливі ризики, постійно тримати руку на пульсі подій і не забувати про технічний і фундаментальний аналіз – єдині способи зробити хоч якісь припущення про майбутню ціну валюти. Однак при належній уважності можна отримати дуже хороший дохід.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити