Зміст[Сховати]

Гаманці для криптовалют бувають декількох видів. Головне - вибрати надійний і безпечний. Можна скористатися установкою спеціального програмного забезпечення на комп'ютер, телефон, створити онлайн-криптогаманець на веб-сайті.

Будь-які криптобіржі після реєстрації аккаунта нададуть користувачеві гаманець для зберігання криптовалют. Існують апаратні пристрої і паперові гаманці для генерації приватного ключа і адреси, ці способи відносять до холодного зберігання.

Гаманці для криптовалют

Важливо розуміти, що криптовалюта зберігається за адресами в блокчейні. А гаманці потрібні для зручності управління приватними ключами і отримання доступу до адрес. За способом зберігання діляться на холодні (без підключення до Інтернету) і гарячі (з підключенням до Інтернету).

Редакція BiznesCat.com у статті розглянула список кращих апаратних, десктопних, онлайн-криптовалютних гаманців для зберігання монет: Bitcoin, Ethereum, токенов ERC20, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin, Stellar Lumer, Dash, Iota, EOS, Cardano, Neo, Tron, Monero, Vechain, Ethereum Classic, Tether, Qtum, OmiseGo, Binance Coin, а також мультикриптовалютні гаманці.

Який криптогаманець вибрати? Це залежить від багатьох умов. Найголовніше - це безпека, можливість зберегти приватний ключ або seed-фразу. Якщо потрібно зберігати велику суму, то краще купити апаратний гаманець. Тим, хто торгує на біржі, можна зберігати криптовалюту на ній, щоб не платити комісію за переказ і оперативно здійснювати операції. На криптобіржі зручніше зберігати і токени стандарту ERC-20, а не завантажувати під кожен вид окремий гаманець.

Для повсякденного використання, оплати і прийому переказів підійдуть десктопні криптогаманці. Онлайн-сервіси хороші для тих, хто тільки починає розбиратися в криптовалюті, але зберігати великі суми на них не рекомендується. Можна створити і спробувати працювати з усіма запропонованими варіантами, комбінуючи як гарячі, так і холодні способи.

Нагадаємо, купити або обміняти криптовалюту можна на криптовалютних біржах або в обмінниках, p2p-обмінниках.

Які бувають криптовалютні гаманці

Існує кілька видів криптогаманців, в кожному з яких відрізняються способи зберігання ключів і забезпечення доступу до них. Три основні категорії - програмні (які в свою чергу діляться на онлайн, десктопні і мобільні), апаратні та паперові.

Розглянемо всі ці види докладніше.

 1. Десктопні (локальні) гаманці завантажуються і встановлюються на персональний комп'ютер/ноутбук. Увійти в свій аккаунт можна виключно з того ж пристрою, на який вони встановлені. Це дає певний рівень безпеки, але, в той же час, це небезпечно в ситуації, коли комп'ютер заражений трояном або вірусом.
 2. Веб-гаманці (онлайн) працюють в хмарі, доступ до них можна отримати через браузер з будь-якого пристрою. Це зручно, однак приватні ключі зазвичай зберігаються не у вас, а у третьої сторони – провайдера сервісу, що наражає їх на небезпеку атак зловмисників.
 3. Мобільні криптовалютнігаманці являють собою додатки для мобільних платформ. Зручні тим, що можна зробити термінову операцію в будь-якому місці в будь-який час. Але володіють мінімальним функціоналом, а також найменш добре захищені.
 4. Апаратні криптогаманці зберігають ключі користувача на зовнішньому пристрої, схожому на флешку – в цьому їх основна відмінність від програмних. За допомогою таких пристроїв можна зберігати криптовалюту в автономному режимі, підключаючись до Інтернету тільки тоді, коли потрібно зробити транзакцію. Якщо ви втратили гаманець, то знайшовший не зможе ним скористатися, так як доступ захищений за допомогою ПІН-коду.
 5. Паперові гаманці для криптовалют гарантують високий рівень безпеки, а також досить прості у використанні. Дане визначення може відноситися до двох понять: простої фізичної копії роздрукованих публічних і приватних ключів, а також до ПЗ, яке застосовується для створення пари ключів, що підлягають потім роздруківки.

Онлайн-криптогаманець і обмінник Матбі

Криптогаманець Матбі дозволяє зберігати Bitcoin, Litecoin, Dash, Dash. Працює з 2014 року. Онлайн-сервіс дозволяє купувати або продавати криптовалюту. Доступні платіжні системи: Ощадбанк, Альфа-Банк, Visa/Mastercard та інші. Комісія при поповненні рахунку Фіатом в більшості випадків відсутня. Подробиці в розділі "Тарифи".

Для реєстрації гаманця потрібно вказати номер телефону і пароль. Офіційний сайт — matbea.com.Гаманці для криптовалют

Апаратні криптовалютні гаманці

Апаратні гаманці вважаються найбільш безпечними для зберігання криптовалют. Приватні ключі в них генеруються локально і не передаються куди-небудь. Для захисту від злому і вірусів використовуються спеціальні захищені чіпи, транзакції підтверджуються введенням ПІН-коду, для відновлення доступу генерується мнемофраза (seed). Відомими виробниками апаратних гаманців є Ledger, Trezor, KeepKey, Cool Wallet, Digital Box. Рекомендуємо придбати будь-який з них, так як вони забезпечують максимальний захист криптовалютних активів.Гаманці для криптовалют

 • Найпопулярнішим пристроєм є Ledger Nano S. Вартість на момент написання огляду — 59 євро. Доставка здійснюється з Франції протягом 2 тижнів. До оплати приймаються пластикові банківські карти Віза / Мастеркард, Qiwi, PayPal; криптовалюта Bitcoin і Bitcoin Cash. Гарантія - 2 роки. Офіційний сайт для замовлення гаманця: www.ledger.com.

7 січня 2019 року компанія представила новий апаратний гаманець ledger Nano X. Вартість його трохи вище — 119 Євро.

 • Інший відомий виробник - Trezor (сайт trezor.io). Випускає два види криптогаманців - One і Model T. Час доставки з Чехії-1-2 тижні. Купити пристрій можна за допомогою банківської карти або за біткоіна. Гаманець підтримує холодне зберігання 600+ криптовалют.Гаманці для криптовалют

Локальні (десктопні) гаманці для криптовалют

Локальні гаманці - це один з надійних способів зберігати криптовалюти. При цьому власник володіє повним контролем над своїми криптомонетами, так як приватні ключі генеруються і зберігаються локально на пристрої без доступу до даної інформації третіх осіб.

Завантажувати локальний гаманець можна тільки з офіційного сайту розробника, щоб не потрапити на фішингові шахрайські сайти. Перед завантаженням потрібно вибрати версію під свою операційну систему (Windows, OS X, Linux) або Мобільний додаток.Гаманці для криптовалют

Існують два типи програмних гаманців для локального використання:

 1. Товсті (важкі) — після установки і запуску виробляють завантаження блокчейна мережі. Займають дуже багато місця на комп'ютері і вимагають тривалого часу. До таких відносяться Bitcoin Core, Ethereum Wallet та інші офіційні гаманці для криптовалют.
 2. Тонкі (легкі) — швидка онлайн-синхронізація відбувається з серверами без завантаження блокчейн-ланцюжка. До них відносять Exodus, Electrum, Jaxx та інші.

Кращий локальний гаманець для криптовалют Exodus

Exodus - це мультивалютний локальний гаманець для ПК. Можна зберігати більшість популярних криптомонет: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash і Gold, EOS, Ethereum Classic, Litecoin та інші.

Підтримуються токени стандарту ER20: Binance, Qtum, Revaine, Tron, Vechain, Tent, Storm, Cyber і багато інших. Додати їх можна так: "Setting" — "Assets" або "Wallet" — "Add more". Завантажити wallet можна на офіційному сайті — exodus.io/releases.

Гаманець має можливість міняти криптовалюти через розділ "Exchange". Для цього використовується сервіс ShapeShift.Гаманці для криптовалют

Приватні ключі створюються, зберігаються локально на комп'ютері і не передаються третім особам. Щоб побачити і експортувати приватний ключ, потрібно відкрити панель розробника. Зробити це можна двома способами:

 • Натиснути одночасно Shift + CTRL + D.
 • Перейти в розділ "Help" і в самому кінці зі списку питань вибрати "How do I open the Developer menu" і натиснути на кнопку.

Відкриється верхнє меню з усіма можливими розширеними настройками гаманця. Для експорту ключів потрібно перейти в "Exodus" — "Developer" — "Assets", вибрати криптовалюту, натиснути "Export Private Keys" і підтвердити дію "I'm sure". Користувач побачить шлях до файлу формату csv. Він містить дані в наступному форматі "ADDRESS, PATH, BALANCE, PRIVKEY". Після збереження необхідно видалити файл.Гаманці для криптовалют

Після поповнення балансу через "Backup" з'являється можливість задати пароль, електронну пошту, отримати seed-фразу з 12 слів. Краще зробити переклад невеликою сумою, щоб активувати дані параметри безпеки. Для подальшого відновлення доступу до гаманця потрібно перейти в меню розробника, вибрати "Exodus" — "Developer" — "Restore" і визначитися зі способом. "Restore from 12-world phrase" - відновлення по Сід-фразі; "Restore from recovery link" - за допомогою пароля, email і посилання в листі.Гаманці для криптовалют

Для отримання або переказу криптовалюти потрібно перейти в "Wallet", вибрати криптомонету і натиснути "Receive". На екрані з'явиться публічна адреса у вигляді QR-коду і буквено-цифрового набору символів. "Send" - передача криптовалют на іншу адресу. Статус по кожній криптовалюті можна відстежити за посиланням: www.exodus.io/status.Гаманці для криптовалют

Переваги гаманця:

 • Привабливий дизайн, портфоліо, зміна тем оформлення.
 • Повний контроль над приватними ключами.
 • Можливість зберігати більшість популярних криптовалют і токенів ERC 20.
 • Резервне копіювання і відновлення за допомогою seed або email + пароль + посилання.
 • Відсутність комісії на поповнення. За переказ знімається комісія мережі до найближчого блоку. Сервіс додаткової плати не бере.

Недоліки:

 • Немає двофакторної аутентифікації.
 • Закритий вихідний код, хоча деякі компоненти відкриті.

Мультигаманець для криптовалют Jaxx

Jaxx - це безкоштовний криптогаманець, що підтримує велику кількість віртуальних монет і платформ. Доступна мобільна версія і локальна для ПК, розширення для Chrome. Приватний ключ генерується на стороні користувача, який повністю ним керує.

Потрібно перейти на сайт jaxx.io і завантажити саму останню версію на пристрій, в процесі установки вибравши "Create New Wallet" - створити новий гаманець. Якщо є файл відновлення, необхідно вказати "Pair/Restore Wallet".Гаманці для криптовалют

Потім вибрати "Express Setup" і поставити галочку навпроти потрібної криптовалюта. Надалі список можна змінити.Гаманці для криптовалют

Після цього відкриється головне вікно гаманця Jaxx. У самому верху - область перемикання між криптовалютами. Область операцій складається з вкладок "Receive"(отримання), "Send" (передача), "Exchange" (обмін криптомонет).Гаманці для криптовалют

У верхньому правому куті три горизонтальні смужки - це розділ налаштувань. Для установки пароля потрібно вибрати "Menu" — "Setting" — "Setup Security Pin" і вказати чотиризначне число. При кожному вході в гаманець потрібно його введення.Гаманці для криптовалют

У розділі "Wallet" можна додати або видалити криптовалюту.

Для резервного копіювання необхідно перейти в "Tools" — "Backup Wallet", поставити галочку про свою згоду і натиснути "Continue". У новому вікні з'явиться seed-фраза з 12 слів англійською мовою. Необхідно записати її і зберегти в безпечному місці. Для завершення процедури досить натиснути "Continue" і повторити seed, вписавши його в форму. Функція копіювання та вставки не працює, всі слова набираються вручну.Гаманці для криптовалют

Якщо все правильно, з'явиться повідомлення "Success". Після цього потрібно натиснути "Finish" для завершення. Seed завжди можна подивитися в розділі "Menu" — "Tools" — "View backup phrase".Гаманці для криптовалют

Для перегляду приватних ключів і їх експорту необхідно перейти в "Menu" — "Display Private Key" — "I understand" і вибрати криптовалюту.Гаманці для криптовалют

Кожній публічній адресі відповідає свій Private key. Необхідно натиснути "Export", "Copy all" і зберегти інформацію в безпечному місці. Можна записати на флешку або роздрукувати. Це і є холодне зберігання криптовалюти.Гаманці для криптовалют

Для імпорту приватних ключів в Jaxx досить вибрати "Menu" — "Transfer Paper wallet", вказати криптовалюту і ввести ключ.

Переваги:

 • Контроль приватних ключів, їх експорт та імпорт.
 • Велика кількість криптовалют для зберігання в гаманці.
 • Підтримка більшості відомих платформ.
 • Привабливий інтерфейс.
 • Конфіденційність особистих даних, для користування гаманцем не потрібно надавати інформацію про себе.
 • Відновлення з використанням seed-фрази.
 • Синхронізація на всі пристрої.
 • Відсутність комісії на отримання, на переказ - комісія мережі.
 • Вбудований обмін через ShapeShift.

Недоліки:

 • Закритий вихідний код.
 • Відсутність можливості задати складний пароль, доступні тільки 4 цифри.

Надійний криптовалютний гаманець Electrum

Electrum Wallet Bitcoin - один з найпопулярніших гаманців для криптовалюти біткоін. Wallet має відкритий вихідний код, внаслідок чого з'явилися версії і для форків: Litecoin, Bitcoin Cash, Dash. Володіє можливістю здійснювати масові платежі і використовувати автономне, холодне зберігання. Є два рівні шифрування. В налаштуваннях можна вибрати відображення інтерфейсу зрозумілою мовою.

Electrum відносять до легким гаманців. Завантажувати блокчейн мережі не потрібно, а сама установка займе кілька хвилин. Приватні ключі створюються і зберігаються локально, без доступу до них третіх осіб і нікуди не передаються.

Для його завантаження потрібно перейти на офіційний сайт electrum.org і завантажити інсталяційний файл під конкретну операційну систему. Для форків існують свої окремі сайти. Наприклад, Electrum для Litecoin знаходиться за адресою: electrum-ltc.org.Гаманці для криптовалют

Для Windows можна вибрати Portable version — її легко скопіювати і запускати з флешки або іншого пристрою.

Потрібно запустити інсталяційний файл і слідувати вказівкам майстра установки. На ОС Windows, можливо, з'явиться повідомлення, що фільтр SmartScreen заблокував запуск. Для відключення фільтра знадобиться зайти в" Центр безпеки", вибрати" Управління додатками і браузером", вимкнути перевірку файлів і додатків. Після установки дану опцію можна включити назад.

 1. Вказати шлях до файлу гаманця і його назву. Можна нічого не міняти, але запам'ятати, куди він встановлюється за замовчуванням.Гаманці для криптовалют
 2. Вибрати тип Гаманця: звичайний, з двофакторною аутентифікацією, мультіподпісью або імпортувати приватні ключі.Гаманці для криптовалют
 3. Створити нову ceed, яка використовується для створення приватних ключів. Якщо гаманець потрібно відновити, вибрати "I already have a seed" і ввести Сід.Гаманці для криптовалют
 4. Записати і зберегти seed, повторити його в новому вікні. На цьому установка гаманця для криптовалют Electrum завершена.Гаманці для криптовалют

Для безпеки слід перейти в розділ "гаманець" - "Пароль" і зашифрувати Wallet.

Спочатку доступні 20 адрес для отримання (receiving) і 6 для здачі (change). Якщо потрібно створити адресу, необхідно перейти в "Вид" - "показати консоль" і ввести команду wallet.create_new_address (False). Нова адреса буде підсвічена червоним.Гаманці для криптовалют

Для перегляду приватних ключів досить перейти в "гаманець" — "приватні ключі" - "експорт", скопіювати або експортувати ключі в форматі csv або json, вказавши папку.

Для відновлення доступу потрібна тільки seed-фраза, але можна перейти в "Файл" і створити копію гаманця в форматі dat, вказавши місце зберігання і назву файлу. Рекомендуємо зберегти на чисту флешку під назвою default_wallet.dat. Потім, встановивши Electrum, вибрати "Файл" —  " Створити / відновити" і вказати шлях до збереженого файлу або скопіювати даний файл в папку гаманця: \ Users \ YourUserName \ AppData \ Roaming \ Electrum \ wallets (для Windows).

Для отримання криптовалюти досить перевести її на будь-яку адресу.

Для передачі криптовалюти з гаманця потрібно вказати одержувача, суму, комісію.Гаманці для криптовалют

Для масових платежів необхідно вказати адресу в новому рядку, а після коми написати суму:Гаманці для криптовалют

Онлайн-гаманці для зберігання криптовалюти

Онлайн-гаманці - це спеціальні сайти і сервіси, що дозволяють зберігати, отримувати і передавати криптовалюту. До даної категорії слід відносити і біржі криптовалют.

Онлайн-криптогаманці підійдуть для новачків і бажаючих розібратися в темі. Вони не вимагають установки, завантаження блокчейна мережі і володіють всім необхідним функціоналом для отримання і передачі криптовалюти.

При виборі слід звернути увагу на надійність, відгуки, способи захисту аккаунта, факти злому. Один з головних параметрів - можливість експортувати приватні ключі або отримати seed-фразу. Не всі онлайн-гаманці надають таку можливість, а це означає, що сервіс матиме повний доступ до коштів на гаманці клієнта. Якщо він зникне, то пропадуть і криптомонети. Важливо враховувати даний момент і не зберігати великі суми на гаманцях, не володіючи контролем над ним. Краще вибирати гаманці, які генерують приватний ключ на стороні клієнта і не передають інформацію іншим особам. До них відносять Guardo, Coinfy, Lumi, MyEtherWallet і т. д.

Онлайн-гаманець Blockchain

Blockchain - онлайн-гаманець для зберігання криптовалют: біткоін (BTC), Ефіріум (ETH), біткоіни Кеш (BCH). Доступна установка програми під android і ios. Інтегрований обмін між криптовалютами від ShapeShift.

Приватні ключі зберігаються на серверах сервісу. Сам гаманець має відкритий вихідний код, для безпеки можна включити двофакторну аутентифікацію і мультипідпис. Потрібно бути уважним, щоб не перейти на фішинговий сайт, Офіційний ресурс має адресу: https://blockchain.com/.Гаманці для криптовалют

Для створення гаманця потрібно вказати електронну пошту і надійний пароль. Тому потрібно подбати про безпеку email-адреси: встановити складний пароль, включити двофакторну аутентифікацію і не використовувати "сміттєві" сервіси, такі як mail.ru.Гаманці для криптовалют

Ввівши необхідну інформацію, натиснути"Продовжити". Користувач відразу потрапляє в гаманець.Гаманці для криптовалют

Насамперед потрібно перейти в "Центр безпеки" і підключити всі можливі рівні захисту: верифікацію Електронної Пошти, отримання seed, прив'язку мобільного телефону, активацію 2FA. Параметри безпеки можна задати, перейшовши в "Налаштування" - "Безпека".

Потім перейти в розділ "Налаштування" - "загальний", записати свій ID гаманця, він потрібен для входу. Його можна отримати при верифікації email.

Додати нову адресу або імпортувати можна в розділі "Налаштування" — "адреса".

Онлайн-гаманець для криптовалют Blockchain дозволяє приймати і передавати віртуальні монети. Для передачі досить натиснути "Відправити", вказавши адресу одержувача, сума, опис (необов'язково) і вибравши комісію Regular, Priority або Customize Fee.Гаманці для криптовалют

Веб-гаманець Blockchain простий і зрозумілий у використанні, тому рекомендуємо новачкам починати з нього. Головне - не забувати про безпеку електронної пошти та аккаунта на сервісі.

Веб-гаманець для криптовалюти Coinfy Wallet

Coinfy - онлайн-гаманець з відкритим вихідним кодом. Користувач має повний доступ до приватних ключів, які генеруються за допомогою seed-фрази на його комп'ютері. Підтримує криптовалюти Bitcoin, Ethereum і деякі токени ERC 20: Tron, Eos, Qtum, BNB та інші. Надає можливість отримувати, відправляти криптомонети на іншу адресу, імпортувати приватні ключі.Гаманці для криптовалют

Офіційний сайт кріптокошелька — coinfy.com.

Coinfy - повністю анонімний Wallet, що не вимагає введення особистої інформації та адреси електронної пошти.

При реєстрації потрібно натиснути "Add asset" і вибрати криптовалюту або токен. Потім натиснути "Create" для створення нового гаманця або "Restore/Import" для відновлення доступу за допомогою seed і пароля.Гаманці для криптовалют

 • На першому етапі необхідно придумати складний пароль.Гаманці для криптовалют
 • Потім скопіювати і зберегти seed.Гаманці для криптовалют
 • Повторити Сід в тому ж порядку, натискаючи на кнопки зі словами.Гаманці для криптовалют
 • Після цього користувач потрапить в гаманець.Гаманці для криптовалют

Онлайн-криптогаманець Guarda

Guardo - це анонімний онлайн-hd-мультигаманець для криптовалют і токенів: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, Біткоін Голд, Qtum, Dogecoin, Ripple, Zcash, BitShares, Decent, Callisto, tokens ERC20. Перевагою є відкритий код і повний контроль над Private Key з можливістю їх імпорту та експорту.

Обробка всіх даних і генерація публічних ключів відбувається локально в браузері на пристрої і не передається куди-небудь. Шифрування здійснюється за допомогою алгоритму Advanced Encryption Standard. Сервіс Guardo не збирає і не зберігає інформацію на своїх серверах. Тому зберігати файли для відновлення слід в надійному місці, обов'язково зробивши експорт приватних ключів.

Guardo дозволяє відправляти, отримувати і обмінювати віртуальні монети. Доступна мобільна версія і апаратний криптогаманець.

Для роботи з ним потрібно перейти на офіційний сайт guardian.co і вибрати у верхньому меню тип Гаманця: Web Wallet, Mobile wallets, Hardware wallets.Гаманці для криптовалют

Розглянемо реєстрацію онлайн.

 • Вибрати "CreateWallet" для створення гаманця або "Import/Restore" для відновлення.Гаманці для криптовалют
 • Придумати пароль.Гаманці для криптовалют
 • Завантажити файл відновлення. Він містить всі приватні ключі та адреси. На цьому установка завершена.Гаманці для криптовалют

Загальний вигляд гаманця Guardo:Гаманці для криптовалют

У розділі "Backup" можна в будь-який момент зберегти резервну копію гаманця (passphrase). Для відновлення вибрати "Restore", ввівши у формі збережений passphrase і пароль.Гаманці для криптовалют

У розділі "Backup" або "PrivateKey" можна переглянути і експортувати приватний ключ для кожної криптомонети.Гаманці для криптовалют

Є можливість імпортувати приватний ключ або seed (mnemonic) з іншого гаманця.Гаманці для криптовалют

Guardo - дуже простий і функціональний Wallet з зрозумілим інтерфейсом.

Мультигаманець Lumi

HD-гаманець Lumme дозволяє зберігати криптовалюту Bitcoin, Ethereum і токени ERK20 EOS, Tronix, Ethbits, Loop ring, Populous VeChain, ICON, OmiseGO, Binance, Status, Network. Доступний в якості онлайн-криптогаманця і додатки для Android і iOS.

Приватні ключі створюються і зберігаються в браузері, що є великою перевагою. Код закритий - це мінус.

Офіційний сайт: lumiwallet.com.Гаманці для криптовалют

Реєстрація повністю конфіденційна і займає не більше хвилини. Для цього потрібно вибрати тип Гаманця, наприклад Web wallet. Для створення нового аккаунта натиснути "Sign Up" і заповнити форму, вказавши email і пароль. На електронну скриньку прийде лист з ID, який необхідний для входу в аккаунт, і посилання на верифікацію email. Для імпорту використовується вкладка "Import Wallet" і seed-фраза з 12 слів.Гаманці для криптовалют

Загальний вигляд гаманця Lumia:Гаманці для криптовалют

Спочатку доступні криптовалюти біткоін BTC і Ефіріум ETH. Для додавання токена стандарту ERC 20 натиснути "Pick Tokens", вибрати токен і клікнути на "Okay, I am Done". Адреса у нього буде як і у гаманця Ethereum, так як вони функціонують на одному блокчейні.Гаманці для криптовалют

Для отримання потрібно перейти в розділ "Receive", вибрати криптовалюту. Там буде публічна адреса. "Send" — передача криптомонет.

Потім перейти в Налаштування (значок шестерінки) і налаштувати параметри безпеки: підтвердити email, включити двофакторну аутентифікацію і зробити backup шляхом збереження seed-фрази з 12 слів і їх повтору. Сід-єдиний спосіб відновити доступ до гаманця, так як до неї прив'язаний публічний ключ і адресу. Якщо Сервіс Luma припинить своє існування, можна імпортувати seed в інший гаманець, який використовує мнемонічну систему.Гаманці для криптовалют

Holy Universal Cryptocurrency

Holy Universal Cryptocurrency — онлайн-мультикриптовалютний гаманець для Pivx, Synereo, Tether, Game, Faircoin, Dogecoin, Dash, Creativecoin, 0x, Zcash, Vertcoin, Blockv, Syscoin, Augur, RibbitRewards, Peercoin, MaidSafeCoin, Omni, Litecoin, Gridcoin, Flyp, Ethereum, Eos, Decred, Attention Token, Blockcoin, Bitcoin. З мінусів потрібно відзначити закритий вихідний код; недоступність приватних ключів; невисокий рівень анонімності, так як при реєстрації запитується додаткова інформація.

Для отримання гаманця необхідно перейти на сайт holytransaction.com і заповнити реєстраційну форму. Для завершення процедури підтвердити email, перейшовши за посиланням в отриманому листі.Гаманці для криптовалют

Для входу використовується Username і пароль. Зайшовши в гаманець, насамперед потрібно додати криптовалюту, натиснувши на профіль і вибравши "Add coins".Гаманці для криптовалют

Онлайн-гаманець MyEtherWallet для Ethereum і ERC 20

Myetherwallet - популярний гаманець для криптовалюти Ethereum, токенів ERC20 з відкритим кодом і повним доступом до приватних ключів.

Офіційний сайт криптогаманця: www.myetherwallet.com. Потрібно бути уважними, щоб не перейти на фішинговий сайт, який може мати схожу назву, але відрізнятися одним або декількома символами. Дуже часто фішингові сайти знаходяться в блоці реклами в пошукових системах Google. Краще Зберегти посилання на справжній сайт в закладках.

Перед першим входом можна прочитати вимоги до безпеки.Гаманці для криптовалют

Інструкція по створенню гаманця Myetherwallet:

 • Придумати надійний пароль.Гаманці для криптовалют
 • Зберегти файл Keystore / JSON.Гаманці для криптовалют
 • Зберегти приватний ключ.Гаманці для криптовалют
 • Вибрати спосіб входу в гаманець.Гаманці для криптовалют
 • Натиснути "відімкнути", має з'явитися повідомлення про успішну розшифровку гаманця. Нижче з'явиться інтерфейс гаманця.Гаманці для криптовалют
 • Для операцій з гаманцем використовувати верхнє меню.Гаманці для криптовалют

Веб-гаманець для зберігання криптовалюти Rahakott

Rahahott є мультикриптовалютним гаманцем для Bitcoin (BTC), Dash, Litecoin (LTC), Zec, Bitcoin Cash (BACK). Сервіс повністю конфіденційний, для реєстрації не потрібно вводити особисту інформацію, в тому числі email. Доступні операції: отримання і передача криптовалюти.

Офіційний сайт: rahakott.io.Гаманці для криптовалют

При відкритті гаманця генерується мнемонічна фраза, яка і вказується при вході. Потрібно записати і зберігати її в безпечному місці, в разі необхідності роздрукувати. Без фрази можна втратити всі монети на акаунті, так як приватні ключі створюються і зберігаються на стороні сервісі Rahahott.Гаманці для криптовалют

Для захисту облікового запису можна використовувати пароль або включити двофакторну аутентифікацію.

Після реєстрації необхідно створити гаманець для потрібної криптовалюти:Гаманці для криптовалют

Гаманець дуже простий у використанні. Рекомендуємо перед початком роботи ознайомитися з розділом "Чаво", в якому вказані мінімальні суми для переказу, комісії, кількість підтверджень в мережі для зарахування криптовалюти.

Криптогаманець Bitgo

Криптогаманець Bingo підтримує стандарти HD (BIN32) і multisig (P2SH). Доступний в якості веб-гаманця. Можна зберігати криптовалюту: Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold. Для захисту аккаунта доступна двофакторна аутентифікація Google Authenticator, включення якої-обов'язкова умова роботи. Офіційний сайт — bitgo.com.

Для реєстрації потрібно натиснути Sing In, вибрати персональний аккаунт (Individual account) і вказати електронну скриньку, пароль, ім'я, прізвище. Потім підключити 2FA, завантажити і зберегти BitGo Keycard.Гаманці для криптовалют

Мультивалютні гаманці для криптовалют

Мультивалютні гаманці дозволяють зберігати кілька криптовалют. Їх список наведено нижче:

 • Jaxx.
 • Exodus.
 • Infinito.
 • Kcash.
 • Guarda.
 • Coinomi.
 • Coinfy Wallet.
 • Holy Transaction.
 • UberPay.
 • Agama.
 • CoinVault.
 • CoinPayments.
 • Sato Wallet.

Апаратні:

 • Trezor.
 • Ledger.

Кращі гаманці для криптовалюти Біткоін (BTC)

Найбільша кількість гаманців створено для криптовалюти Bitcoin. Це й не дивно, так як вона найперша і популярна віртуальна монета.

Гаманці для зберігання біткоіна бувають різні:

 • Локальні (десктопні) для установки на ПК, на телефон, планшет.
 • Онлайн-сервіси.
 • Біржі криптовалют.
 • Апаратні.
 • Паперовий.

Всі вони мають різну ступінь захисту, призначення і функціонал.

Гаманці, що встановлюються на комп'ютер, діляться на "важкі" або "товсті", для їх роботи потрібне завантаження всього блокчейн-ланцюжка. Це найбільш безпечний спосіб зберегти криптовалюту. Для мережі біткоін розмір блокчейна становить 150 Гбайт. До "важких" гаманців відноситься офіційний гаманець для криптовалюти Bitcoin Core. "Легкі" ("тонкі") не вимагають для роботи завантаження блокчейна, а синхронізація відбувається з серверами онлайн. Локальні гаманці мають можливість імпортувати, експортувати приватні ключі і відновлювати доступ за допомогою seed-фрази.

Для створення онлайн - або веб-гаманців не потрібно встановлювати програмне забезпечення і завантажувати блокчейн. Від користувача буде потрібно тільки пройти реєстрацію на сайті, записати паролі, налаштувати необхідні параметри безпеки облікового запису. Зберігати великі суми тривалий час не рекомендується. У деяких гаманцях існує можливість витягти приватний ключ.

Гаманець на біржі криптовалют — один з найпростіших варіантів. Можна купувати, продавати криптовалюту і зберігати її на майданчику біржі. Доступ до приватних ключів не надається.

Апаратний гаманець вважається найбільш надійним способом зберігати криптовалюту. Він виконаний у вигляді флешки і дозволяє зберігати не тільки біткоіни, а й інші монети. Найбільш популярні компанії-виробники: Ledger і Trezor. Такі пристрої платні, наприклад, Ledger NanoS можна придбати за 79$.

Паперові гаманці відносять до холодного зберігання. Вони генерують публічну біткоін-адресу, приватний ключ у вигляді QR-коду і набору цифр, букв. Приватний ключ (Private Key, Secret) створюється на особистому пристрої, треті особи не мають можливості його дізнатися. Створити такий wallet можна на сайті bitaddress.org.

Будь-який гаманець зберігає приватний ключ і публічну адресу.

Для тривалого зберігання найбільш безпечно використовувати "холодне зберігання", при якому приватний ключ зберігається без доступу в інтернет. Для цього можна записати приватний ключ на листку паперу або флешці і покласти в надійне, безпечне місце. Для проведення операцій з криптовалютами приватний ключ потрібно просто імпортувати в гаманець, що підтримує дану функцію (Electrum, Bitcoin Core і інші). Наприклад, користувач встановив гаманець Electrum, перевів на нього біткоіни. У планах зберігати їх кілька років, а потім продати. Він у функціях експортує приватний ключ для тієї адреси, на якій знаходиться криптовалюта, і зберігає його.

Список гаманців для криптовалюти біткоін для Linux, Windows, Mac OC:

 1. Electrum Wallet.
 2. Bitcoin Core Client.
 3. Bither.
 4. Knots.
 5. mSIGNA.
 6. Exodus.
 7. Armory.
 8. Copay Bitcoin Wallet.
 9. Lumi Wallet.
 10. Dark Wallet BTC.
 11. Jaxx.
 12. CoinSpace.
 13. ArcBit.
 14. Morpheuswallet.

Онлайн-гаманці для зберігання Bitcoin:

 1. Electrum.
 2. Luno.
 3. Blockchain Wallet.
 4. GreenAddress.
 5. Guarda.
 6. Bonpay.
 7. Coinfy.
 8. Coinapult.
 9. Bitwala.
 10. Jaxx Wallet.
 11. ArcBit.
 12. Copay Bitcoin.
 13. Bitforx.

Список мобільних додатків:

 1. CoolWallet.
 2. ArcBit.
 3. Jaxx.
 4. CoinSpace.
 5. Copay.
 6. Mycelium.
 7. Simple.
 8. Bread.
 9. Bitlox.
 10. Mobi.
 11. LykkeWallet.
 12. Samourai.
 13. Bitforx.
 14. Carbon.
 15. Bread Wallet.
 16. Coinomi.
 17. Kcash Wallet.
 18. Blockchain.
 19. Mycelium.
 20. Luno.
 21. Guarda.
 22. Airbitz Bitcoin.
 23. Exodus.
 24. Enjin Wallet.
 25. Infinito.
 26. GreenAddress.

Апаратні криптовалютні гаманці, що підтримують BTC:

 1. Trezor.
 2. Ledger.
 3. KeepKey.
 4. Digital Bitbox.
 5. Bitlox.
 6. CoolWallet.

Паперовий гаманець:

 • BitAddress.

Паперовий гаманець Bit Address для холодного зберігання

BitAddress - онлайн-сервіс для створення паперового гаманця.

Від користувача потрібна мінімальна кількість дій - просто пересувати мишу по екрану, щоб підвищувати ступінь рандомності результату (замість цього можна ввести кілька будь-яких цифр/букв в спеціальне поле).

На основі згенерованого коду програма створює приватний і публічний ключ.

Потім їх можна роздрукувати, натиснувши на кнопку Print або імпортувати в іншу систему, наприклад, Blockchain. Роздрукований листок потрібно зберігати так само надійно, як і звичайні гроші – не допускати попадання води, крадіжки і т. д.

Криптогаманці для Ethereum (ETH)

Локальні гаманці для криптовалюти Ethereum:

 1. Ethereum Mist.
 2. Carbon.
 3. Ethereum Wallet.
 4. Eidoo.
 5. Etherwall.
 6. KeepKey Wallet.
 7. XETH Ether.
 8. Exodus.
 9. CoinSpace.
 10. Morpheuswallet.
 11. Jaxx.

Мобільні додатки:

 1. ZebPay.
 2. SpectroCoin.
 3. CoinPayments.
 4. Blockchains.my.
 5. Blockchain.
 6. Bitgo.
 7. ANX Vault.
 8. imToken.
 9. Trust Wallet.
 10. LykkeWallet.
 11. Lumi.
 12. Kcash.
 13. Infinito.
 14. Guarda.
 15. Enjin.
 16. Coinomi.
 17. Citowise.

Онлайн-крипто гаманці для Ефіріума:

 1. FrostByte.
 2. Guarda.
 3. Blockchain.
 4. Lumi.
 5. MetaMask.
 6. Bitgo.
 7. MyEtherWallet.
 8. Noku Wallet.
 9. MyCrypto.
 10. vSlice Web.
 11. vSlice Web.
 12. Gatehub.
 13. CoinPayments.
 14. SpectroCoin.

Гаманці для токенів стандарту ERC20

Список локальних гаманців для токена ERC 20:

 1. Etherwall.
 2. Eidoo.

На Android, iOC:

 1. Citowise.
 2. Trustwallet.
 3. Guarda.
 4. Bitgo.
 5. Kcash.
 6. Infinito.
 7. Lumi Wallet.
 8. ELTWallet.
 9. Coinomi.
 10. Eidoo.
 11. Enjin Wallet.

Web-wallets для зберігання токена ERC 20:

 1. Lumi.
 2. Bitgo.
 3. Guarda.
 4. MyEtherWallet.
 5. MetaMask.
 6. MyCrypto.
 7. FrostByte.

Litecoin-гаманці

Гаманці для криптовалюти Litecoin на ПК:

 1. Litecoin Core Client.
 2. Agama.
 3. Electrum-ltc.
 4. Jaxx.
 5. Exodus.
 6. MSigna.
 7. KeepKey.
 8. Morpheuswallet.

На мобільний пристрій:

 1. Litecoin Core Client.
 2. Kcash.
 3. Carbon.
 4. Enjin.
 5. Coinomi.
 6. KeepKey.
 7. Infinito.
 8. Guarda.
 9. CoolWallet.

Онлайн-сервіси:

 1. CoinPayments
 2. Guarda.
 3. CoinVault.

Апаратне зберігання:

 1. Trezor
 2. Ledger
 3. KeepKey
 4. CoolWallet

Список Ripple-гаманців

Локальні гаманці для криптовалюти Ripple:

 • Toast.

Онлайн-сайти:

 1. Біржа exmo.me.
 2. Guarda.
 3. Exarpy.
 4. Bitgo.
 5. BitPanda.
 6. Gatehub.
 7. Bitinka.
 8. Toast.

Установка на мобільний телефон або планшет Android, IOS:

 1. Edge Wallet.
 2. Toast.
 3. ZebPay.
 4. ANX Vault.
 5. Bitgo.
 6. Guarda.
 7. Toast.
 8. CoolWallet.
 9. Coinjar.

Апаратні гаманці: Ledger, Trezor, Keepkey, Cool WalletS.

Список гаманців для Bitcoin Cash

Гаманці на комп'ютер для криптовалюти Bitcoin Cash:

 1. Exodus.
 2. Jaxx.
 3. Electron Cash.
 4. KeepKey.
 5. CoinSpace.

Зберігання на веб-сервісах:

 1. Blockchain.
 2. Guarda.
 3. BTC.com
 4. Bitgo.
 5. BitPanda.
 6. CoinPayments.

Додатки для Android, ios:

 1. Kcash.
 2. Jaxx.
 3. ZebPay.
 4. Bitlox.
 5. Bitcoin Cash Freewallet.
 6. Bread.
 7. Coinomi.
 8. Carbon Wallet.
 9. Guarda.
 10. KeepKey.

Де зберігати токен EOS

EOS - це токен, для зберігання підійдуть всі гаманці, що підтримують стандарт ERC 20.

Локальні гаманці для криптовалюти EOS:

 1. Exodus.
 2. Jaxx.

Мобільний додаток:

 • Infinito.

Онлайн-сайти:

 1. MyEtherWallet
 2. Coinfy.

Біржі криптовалют:

 1. Binance.
 2. Bitflip.
 3. Біржа Livecoin.net.

Зберігання Cardano (ADA)

Офіційний гаманець для криптовалюти Cardano - Daedalus. Підходить для установки на пристрої, що підтримують ОС Windows, Mac OC.

Також для покупки і продажу, зберігання Кардано можна використовувати криптобіржі: Binance, HitBTC, Cex.io.

Криптогаманці для Stellar (XML)

Гаманці для криптовалюти XML з установкою на комп'ютер:

 1. StellarTerm.
 2. Stargazer.
 3. Stellar Desktop Client.
 4. Ledger.

Список додатків на телефон, планшет:

 1. Interstellar.
 2. Stargazer.
 3. Papaya.
 4. Centaurus.
 5. Lobstr.

Список веб-сервісів для зберігання Stellar:

 1. Stronghold.
 2. Stellarport.
 3. StellarTerm.
 4. Saza.
 5. Astral.
 6. Interstellar.
 7. Papaya.

Список гаманців для токена NEO

Гаманці для криптовалюти NEO для локального зберігання на ПК:

 1. NEON Wallet.
 2. Morpheus.

Додатки на Андроїд і Айфон:

 1. UberPay.
 2. Infinito.
 3. CoinPayments.
 4. Morpheus.
 5. NEO Tracker Wallet.

Список онлайн-сайтів:

 1. NEO Tracker.
 2. CoinPayments.

Wallets для Monero

Гаманці для криптовалюти Monero під Windows, Linux, Mac OC:

 1. Monero GUI - офіційний гаманець.
 2. Monero Core Client.

Програми для Android, ios:

 1. Monero Freewallet.
 2. CoinPayments.
 3. CAKE.
 4. Sato.
 5. Monerujo.

WEB:

 1. CoinPayments.
 2. Sato.
 3. MyMonero.

Рейтинг гаманців для криптовалюти DASH

Список локальних гаманців для криптовалюти Dash:

 1. Dash Core.
 2. Dash Electrum.
 3. Jaxx.
 4. Exodus.
 5. KeepKey.
 6. Ledger.

Для мобільного пристрою:

 1. Dash Wallet.
 2. Jaxx.
 3. Edge.
 4. Guarda.
 5. Infinito.
 6. Coinomi.
 7. Sato Wallet.
 8. Dash Freewallet.
 9. CoinPayments.
 10. Carbon.
 11. UberPay.
 12. TenX.

Онлайн-зберігання:

 1. CoinVault.
 2. BitPanda.
 3. Holy Transaction.
 4. Zumminer.

Паперовий Wallet для генерації приватних ключів:

 • Dash Core Paper.

Гаманці для токена TRON (TRX)

Зберігати токен Tron можна наступними способами:

 • Infinito - мобільний додаток.
 • Coinfy - онлайн-сервіс. 
 • Рейтинг бірж криптовалют для торгівля Троном: Binance, HitBTC, Cex.io, Bitflip, Iobit.
 • Всі гаманці, що підтримують зберігання токенів RC20.

Криптовалютні гаманці Для Ethereum Classic (ETC)

Список локальних гаманців для криптовалюти Ethereum Classic:

 1. Jaxx.
 2. Exodus.
 3. Emerald.

Мобільні додатки Android, ios:

 1. Trustwallet.
 2. Coinomi.
 3. CoinPayments.
 4. Sato.
 5. Guarda.

Онлайн-сайти:

 1. ClassicEtherWallet.com.
 2. vSlice Web.
 3. Myetherwallet.com
 4. Gatehub.
 5. Guarda.
 6. CoinPayments.
 7. Sato.

Гаманець для Qtum

Гаманці для криптовалют Qtum:

 1. Qtum Core - офіційний локальний гаманець.
 2. Exodus.
 3. Jaxx.
 4. Qtum Electrum.
 5. Morpheuswallet.

Гаманці для криптовалюти IOS під Android, ios:

 1. Qtum Core.
 2. Bitpie.
 3. QBao.
 4. CoinPayments.

Онлайн:

 1. Qtumwallet.org - офіційний веб-гаманець для Qtum.
 2. Coinfy.
 3. CoinPayments.

Апаратні:

 • Ledger

Wallet для OmiseGO (OMG)

Токен OmiseGo підтримують наступні гаманці:

 1. Ethereum Wallet.
 2. Ethereum Mist.
 3. Infinito.
 4. Coinfyt.
 5. Exodus.
 6. Гаманці ERC20.
 7. MyEtherWallet.
 8. Біржі криптовалют: Binance.com, Hitbtc.

Що таке приватний ключ, адреса гаманця і seed

Адреса криптовалютного гаманця - публічна інформація, яка потрібна іншим людям або Сервісів, щоб переслати вам гроші. Він також називається публічним ключем.

Приватний (закритий) ключ - навпаки, абсолютно секретний код, доступ до якого повинні мати тільки ви, він дозволяє управляти коштами. Один із способів шифрування приватного ключа-seed-фраза. Вона являє собою 12 англійських слів, які запам'ятати набагато легше, ніж 64-значний набір з букв і цифр. Сід-фраза також є секретною інформацією. З її допомогою можна відновити доступ до гаманця, якщо він загублений.

Функція закритого ключа полягає не тільки в аутентифікації, але і в підписуванні транзакцій з метою зафіксувати її приналежність конкретному відправнику. При реєстрації будь-якого кріптокошелька насамперед створюється закритий ключ. А вже на його основі формуються публічні адреси, яких може бути необмежена кількість. Зворотна розшифровка неможлива (не можна з публічного ключа дізнатися приватний).

Як вибрати кращий і надійний гаманець для зберігання криптовалюти

Ситуації, в яких підійде «гарячий» криптогаманець програмного типу:

 • Ви не зберігаєте великі суми.
 • Для вас важливо, щоб гаманець був безкоштовним.
 • Конфіденційність не важлива.
 • Цікавить максимально зручний варіант зберігання.

А ось ситуації, в яких краще зупинитися на паперовому або апаратному варіанті:

 • Головний пріоритет - безпека. Наприклад, якщо ви плануєте довгий час зберігати велику кількість криптовалюти.
 • Немає необхідності часто здійснювати транзакції.
 • Ви не довіряєте третій стороні і хочете самі контролювати приватний ключ.
 • Для вас важлива конфіденційність.
 • Ви готові заплатити ($50-100) за апарат.

Ніщо не заважає користуватися одночасно двома варіантами, використовуючи холодний гаманець для довгострокових інвестицій, а гарячий для невеликих миттєвих операцій.

У будь-якому випадку, вибираючи гаманець для криптовалюти, слід звернути увагу на кілька факторів. Чи підтримує він безпечну двофакторну аутентифікацію? Чи є функція мульти-підпису? Яка репутація у провайдера? Наскільки інтерфейс легкий у використанні? І так далі - все, що має значення.

Питання та відповіді

Що таке криптовалютный гаманець?

Криптовалютний гаманець - це приватний ключ і відповідні йому публічні адреси. 

Які бувають гаманці по способи зберігання?

Холодні і гарячі.

Якими бувають криптогаманці для криптовалют?

Програмними, апаратними та паперовими.

Який гаманець вибрати?

Все залежить від ваших потреб. Якщо в пріоритеті безпека, то паперовий або апаратний. Якщо зручність використання і додатковий функціонал - то програмний.

 Як забезпечити безпеку зберігання ключів?

Встановлюйте довгі і складні паролі, підключайте 2FA там де це можливо. Робіть резервні копії. Апаратні та паперові гаманці тримайте в надійних місцях.

Криптогаманець потрібен тільки для зберігання криптовалюти?

Багато програм пропонують і додаткові функції, такі як управління криптовалютним портфелем або миттєвий обмін однієї валюти на іншу.

Чи анонімно використання криптогаманця?

Відносно. Ви ніде не вказуєте своє ім'я або паспортні дані. Однак всі транзакції в блокчейні відкриті для перегляду і теоретично хтось може зіставити їх за сумами і напрямками, тим самим з'ясувавши вашу особистість.

Які бувають апаратні гаманці?

Найбільш популярні такі марки: Ledger Nano, Trezor, Keepkey. Їх середня вартість знаходиться в діапазоні 50-100$.

Для чого потрібні гаманці з підтримкою токенів ERC-20?

Для зберігання цифрових активів, які працюють на блокчейні Ethereum.

При переказі криптовалюти з гаманця потрібно вказати Memo, Destination Tag, Message, Payment ID. Що це означає?

Це унікальний ідентифікатор платежу для криптовалют EOS (EOS), Ripple (XRP), Stellar Lumens (XML), NET (XEM), Monaro (VXR). Зазвичай його вимагають вказувати біржі. Якщо не вказати, то платіж може бути не зарахований.

Гаманці для криптовалют

Гаманці для криптовалют - це оболонка для управління приватними ключами і отримання доступу до публічних адрес, на яких і зберігається криптовалюта. Криптовалютні гаманці бувають холодні і гарячі. Діляться на наступні види: програмні, апаратні, паперові.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити