Про Біткоін сьогодні не чув хіба що людина, повністю відірваний від цифрового середовища. Особливої популярності він набув на тлі зростання курсу - під кінець 2020 року монеті вдалося оновити історичний максимум. Не дивно, що багато новачків, які ще не стикалися з криптосферою, задумалися про придбання такого перспективного інвестиційного активу. Сьогоднішній гайд від редакції BiznesCat.com допоможе розібратися в тому, як купити біткоін зручно і вигідно.

Як купувати Біткоіни

Керівництво з купівлі Біткоіна на криптовалютній біржі

Мабуть, найпопулярніший спосіб покупки або продажу криптовалюти – торгові платформи, або криптобіржі. Вони бувають різних видів: деякі підтримують тільки криптовалюту, а деякі також і Фіат; деякі вимагають верифікації особистості, щоб здійснювати операції; деякі надають додаткові можливості у вигляді торгівлі ф'ючерсними контрактами або з кредитним плечем. Вибір біржі залежить від ваших особистих потреб і переваг, а алгоритм дій буде приблизно однаковий:

 1. Зареєструватися на платформі. Для цього буде потрібно вказати електронну пошту або номер телефону (в даному випадку розглядаємо централізовані платформи, які найбільш зручні і доступні для початківців).
 2. Пройти верифікацію, якщо цього вимагають умови криптобіржі. На багатьох майданчиках можна здійснювати операції і без KYC / AML, а проходження цієї перевірки тільки розширює ліміти торгівлі або відкриває доступ до додаткового функціоналу.
 3. Поповнити рахунок тією валютою, за яку збираєтеся купувати біткоіни, попередньо упевнившись, що на біржі є відповідна торгова пара. Поповнення фіатними валютами (гривня, долар і т.д.) майже завжди вимагає верифікації. Внести кошти можна з карти, електронних гаманців.
 4. Здійснити купівлю. Для швидкої і простої покупки ряд бірж (наприклад, Бінанс) надає можливість моментального обміну. Також можна перейти в торговий термінал і створити ордер-вибрати потрібну торгову пару, тип ордера (маркет/ринковий для покупки за наявною ціною, або ліміт – для відкладеної покупки за встановленою Вами ціною), вказати кількість купуючогося активу.

Куплені біткоіни надходять на біржовий рахунок. Якщо найближчим часом ви не збираєтеся здійснювати з ними інших торгових операцій, то обов'язково здійсните вивід на зовнішній гаманець, де BTC буде зберігатися більш надійно і безпечно. Навіть найкращі криптовалютні біржі схильні до ризику злому, тому наражати свої гроші на небезпеку не варто.

Приклади популярних криптовалютных бірж:

 • Binance
 • EXMO
 • Currency
 • Bybit
 • FTX
 • Coinbase
 • Crex24
 • Cex.io

Керівництво з купівлі Біткоіна через P2P платформу

p2p-платформи дозволяють купувати біткоіни без необхідності довіряти свої кошти третім особам - ви переводите їх безпосередньо продавцеві. Важливий плюс таких платформ - у великій кількості можливих способів оплати. Зазвичай підтримуються всі основні платіжні системи, великі банки, а також екзотичні способи на зразок подарункових карт. Ринок формується децентралізовано на основі оголошень від бажаючих купити або продати криптовалюту.

Ключова особливість роботи - ескроу-рахунок (умовне депонування), коли криптовалюта тимчасово затримується на окремому рахунку, поки покупець не переведе оплату, і тільки після цього розблокується і надходить на цільову адресу.

Покрокова інструкція, як купити біткоіни на p2p майданчику:

 1. Зареєструватися і авторизуватися на обраному сайті.
 2. Зайти в розділ "купити BTC".
 3. За допомогою фільтрів залишити тільки ті оголошення в списку, які підходять вам за умовами. Як правило, можна відфільтрувати по країні, способам оплати, доступним лімітом.
 4. Вибрати пропозицію, яка максимально підходить за параметрами. Натиснути на кнопку "Купити".
 5. Вивчити пропозицію більш детально і, якщо все влаштовує, залишити заявку на нього. У процесі можна спілкуватися в чаті з продавцем.
 6. Перевести грошові кошти на видані продавцем реквізити і підтвердити факт своєї оплати. Зробити це необхідно протягом певного періоду часу (наприклад, 20 хвилин).
 7. Дочекатися, поки контрагент підтвердив факт отримання.

Після цього біткоіни зараховуються на вказану Вами адресу, а учасники угоди можуть залишити відгуки один про одного, щоб допомогти наступним клієнтам з вибором надійного контрагента. У разі виникнення спірних ситуацій учасники можуть звернутися в арбітраж, і співробітники біржі вирішать конфлікт.

Приклади популярних p2p-майданчиків для покупки біткоіна:

 • LocalBitcoins
 • LocalCryptos
 • Paxful
 • Cryptolocator
 • Binance P2P
 • Monabey
 • HodlHodl

Керівництво, як купити Біткоін через обмінник

Придбання BTC через обмінник – один з найпростіших варіантів для новачків. Обмінні сервіси надають широкий вибір напрямків між Фіатом і криптовалютою, не вимагають верифікації, прості і зручні у використанні. Щоб знайти обмінник, який працює чесно і дійсно переводить кошти, можна скористатися агрегатором BestChange – вказати бажане платіжний напрямок, а потім вибрати сервіс, де курс і мінімалки для вас оптимальні.

Інструкція по використанню обмінника, щоб купити біткоіни:

 1. Перейти на сайт сервісу, що цікавить.
 2. Створити аккаунт (як правило, потрібно підтвердити адресу електронної пошти).
 3. Вибрати на сайті потрібний платіжний напрямок: спочатку вказати віддаючу валюту, наприклад, ківі, а потім одержувану – Bitcoin.
 4. Вказати адресу, на яку повинна надійти криптовалюта.
 5. Перевести потрібну суму грошей за реквізитами, які надав обмінник, протягом 15-30 хвилин, час відрізняється на різних сайтах.
 6. Підтвердити, що оплата здійснена.

Після цього потрібно дочекатися, поки система побачить платіж. Потім вам будуть переведені біткоіни. Зауважте, що тривалість перекладу може бути великою через те, що швидкість транзакцій BTC залежить від завантаженості мережі. Якщо ви вибрали перевірений обмінник, то турбуватися нема про що як мінімум протягом години. Якщо сумніви все ж є, то можете написати оператору в чат.

Приклади перевірених обмінників:

 • 60 cek
 • Prostocash
 • MChange
 • NiceChange
 • Magnetic Exchange
 • 365cash
 • Matbea

Керівництво по використанню платіжних систем для придбання Біткоіна

Електронна платіжна система (ЕПС) - це система для фінансових розрахунків в мережі. Багато з них підтримують криптовалюту і дозволяють купити біткоіни за Фіат або за Інші цифрові монети. В рамках платіжної системи може підтримуватися кілька рахунків, таким чином користувач одночасно володіє різними видами валют і може моментально і з мінімальними втратами міняти одну на іншу.

Особливості використання платіжних систем для купівлі BTC:

 1. Реєстрація в них безкоштовна, а верифікація зазвичай не обов'язкова, але можлива для розширення лімітів.
 2. Найчастіше платіжні системи пропонують замовити пластикову карту, щоб легко витрачати кошти по всьому світу.
 3. Поповнення і виведення коштів в платіжній системі доступно самими різними способами, з різних електронних гаманців і банківських карт.
 4. Встановлено певні комісії за депозит і зняття фінансів.

Приклади популярних платіжних систем для покупки біткоіна:

 • ADVcash (дозволяє прив'язати рахунок Binance, щоб безпосередньо купувати біткоіни з гаманця на біржі)
 • Payeer
 • Capitalist
 • Skrill
 • Neteller
 • Webmoney (через біржу INDX)

Керівництво по купівлі Біткоіна через криптовалютні гаманці

Багато з яких криптовалютних гаманців оснащені вбудованим обмінним сервісом, що дозволяє швидко обмінювати одну криптовалюту на іншу або купувати біткоіни за фіатні гроші. Це зручно, оскільки дозволяє максимально швидко і гнучко управляти своїми коштами, не залишаючи заради цього звичний і безпечний сервіс.

Інструкція, як купити біткоін через кріптовалютний гаманець:

 1. Створити обліковий запис. Може бути два варіанти-реєстрація по електронній пошті або створення приватного ключа і збереження його на свій комп'ютер/телефон. Це залежить від типу гаманця.
 2. Потрапивши в аккаунт, потрібно поповнити рахунок, перевівши криптовалюту на ту адресу, який знаходиться на вкладці Receive, «отримати» або подібної.
 3. Перейти в розділ, що відповідає за обмінні операції (наприклад, Exchange).
 4. Вказати віддаючу валюту і її кількість, а також одержувану валюту. Підсумкова сума розрахується автоматично за поточним курсом.
 5. Підтвердити своє бажання.

Якщо підтримується можливість покупки з кредитної картки, то можна скористатися. Для цього необхідно слідувати інструкціям платіжної системи.

Приклади гаманців, через які можна придбати BTC:

 • Exodus
 • Jaxx
 • Blockchain
 • Coinomi
 • Edge

Читайте також: Гаманці для криптовалют Топ-73.

Що новачкові потрібно знати про роботу з Bitcoin

Перед тим, як купувати біткоін і починати з ним працювати, рекомендуємо ознайомитися з основними термінами і поняттями.

Що таке Bitcoin адреса і якою вона буває

Біткоіни адреса - це ідентифікатор з букв і цифр (може також бути представлений у вигляді QR-коду), який надається кожному учаснику мережі, який встановив програмне забезпечення з підтримкою BTC. Адреса анонімна і не містить інформації про власника.

Є три основних типи біткоін адрес:

 • Legacy (1BUrDeWstWetqBFn8Au8m4JFg2xJaKVN4). Стандартний формат, що відрізняється більш високими комісіями і чутливість до регістру.
 • P2SH (3H28N5WuREZ83CNmhWcRcrnykWrMqkhFyWN). Має аналогічну структуру, але комісії при використанні такої адреси трохи нижче.
 • Bech32 (bc1uf5tdn87k2uz7r2kl5zrfww362ch3746lq5vse7). Відрізняється підвищеним захистом від помилок, швидкою обробкою інформації і ще більш низькими комісіями.

Подивитися баланс біткоіни-адреси, історію транзакцій та іншу інформацію можна за допомогою блокчейн-оглядачів.

Комісії в мережі біткоін

При відправці BTC комісія не залежить від суми, тому вигідніше відправити одну велику транзакцію, ніж багато маленьких. Деякі гаманці дають користувачеві можливість регулювати комісійні збори, щоб знайти оптимальний баланс між витратами і швидкістю здійснення платежу. Справа в тому, що в першу чергу Майнер обробляють транзакції з максимальним рівнем комісії, так як їм це вигідніше з економічної точки зору.

Час транзакції

Час транзакції біткоіна - це критерій, що відображає швидкість угоди з моменту відправки BTC з одного гаманця і до моменту, коли вони надійдуть на інший гаманець і будуть готові до використання. Це не може відбутися миттєво, оскільки кожен платіж обробляється манерами, щоб виключити подвійну витрату і переконатися у валідності транзакції. Таким чином, в Bitcoin-мережі платіж може займати від 10 хвилин і до декількох діб – як правило, якщо встановлена нормальна або підвищена комісія, цей час все ж не перевищує 1-2 години. Для включення транзакції в блок потрібно як мінімум 2 підтвердження, але краще щоб їх кількість була 6.

Оглядачі транзакцій

Біткоін дає можливість будь-якому користувачеві подивитися інформацію про будь-які транзакції-адреси відправника і одержувача, передану суму, комісію, час відправки та ін сервіси, де відстежується вся ця інформація, називаються блокчейн-оглядачами або оглядачами блоків (block explorer). Там же можна подивитися, скільки підтверджень Майнер вже отримала операція, щоб мати уявлення про те, чи рухається процес. Приклад оглядача: https://www.blockchain.com/explorer?view=btc.

Яких заходів безпеки дотримуватися при отриманні або відправці біткоіна

Найголовніше - ні в якому разі нікому не передавайте приватний ключ, яким оснащений гаманець. Передавати можна тільки адресу, за якою вам будуть відправляти кошти.

Якщо користуєтеся централізованими сервісами, то встановлюйте складні паролі, обов'язково активуйте двофакторну аутентифікацію. Слідкуйте за безпекою телефону або електронної пошти, до яких прив'язані акаунти.

Де краще зберігати куплений Біткоін

Для довгострокового зберігання криптовалюти поки не придумали нічого кращого, ніж апаратний гаманець. Це фізичний USB-пристрій для зберігання ключів автономно від комп'ютера, без доступу до Інтернету.

Якщо ви часто робите біткоін-транзакції, то зручніше вибрати безпечний програмний гаманець на комп'ютер або мобільний телефон. Важливо, щоб приватні ключі зберігалися безпосередньо на вашому пристрої, а не на серверах постачальника послуг. Це гарантує, що тільки ви самі контролюєте свої кошти.

Висновок + відео

Перспективність біткоіна сьогодні вже ні у кого не викликає сумнівів – те, що раніше називали шахрайством і бульбашкою, показало себе як надійний захисний актив, навіть більш стабільний, ніж схильні до інфляції фіатние кошти.

Тому рішення купити біткоін і поповнити їм свій інвестиційний портфель має в собі розумне зерно. Сьогодні ми розповіли, як можна зробити це за допомогою різних видів сервісів – бірж, гаманців, платіжних систем, обмінників, p2p-платформ. Ви можете вибрати той спосіб, який здасться вам найбільш комфортним і найменш витратним.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити