Криптовалюти стають зараз дедалі популярнішим напрямком вкладення коштів і активно використовуються для спекулятивного трейдингу. Найпривабливішим інструментом є перша монета біткоїн. Його вартість зросла з 1 долара за понад 1000 біткоїнів у 2008 році до 73 000 доларів за 1 монету на початок 2024 року. Тому цілком зрозуміло, що інтерес до "бітка" сьогодні перебуває на піку. Якщо ви вирішили вкластися в цю монету, насамперед потрібно з'ясувати, як купити біткоїни, у чому вам допоможуть наші покрокові інструкції.

Де можна купити біткоїн: огляд усіх варіантів

Для сучасного інвестора доступно багато способів, як придбати біткоїн.

Основними з них є такі варіанти купівлі:

 • спеціальні сервіси - обмінники криптовалют;
 • криптовалютні біржі;
 • криптовалютні гаманці;
 • Payeer гаманці;
 • купівля за готівку;
 • придбання на р2р сайтах;
 • криптомати.

Розберемо докладніше ці способи купівлі біткоїна.

Обмінники

Послуги обмінників - це варіант, як просто купити біткоїн для інвестора-початківця в крипту. У мережі діє значна кількість таких сервісів. Вони пропонують користувачам великий вибір напрямків обміну між фіатом і криптовалютою. Зокрема, можлива купівля BTC без комісії з оплатою банківською картою, електронним гаманцем, через інтернет-банкінг та іншими способами. Для обміну в більшості випадків не потрібна верифікація, а інтерфейс обмінників максимально простий і не викликає труднощів в освоєнні навіть у новачка.

Для вибору відповідного обмінника можна скористатися спеціальним агрегатором BestChange або іншим подібним сервісом. Тут потрібно вказати напрямок, який цікавить, після чого сервіс видасть перелік перевірених, надійних обмінників з найбільш вигідними курсами.Купівля біткоїна через обмінник Changelly.com

Інструкція, як купити біткоїни через обмінник:

 1. Перейти і зареєструватися на сайті обмінника. Зазвичай для реєстрації потрібне підтвердження email.
 2. Вибрати напрямок обміну. Вказується валюта, що віддається, і валюта, що отримується (біткоїн).
 3. Ввести адресу для переказу крипти.
 4. Виконати переказ коштів за вказаними обмінником реквізитами. Зазвичай заявка діє протягом 15-30 хвилин (залежно від сервісу) - за цей час потрібно провести переказ.
 5. Підтвердити перерахування коштів.

Після здійснення переказу на вказану вами адресу буде перераховано відповідну суму в BTC. Зверніть увагу, що швидкість переказу біткоїнів залежить від поточної завантаженості мережі. Тому надходження крипти може затримуватися до 1 години.

Біржі

Криптовалютні біржі - зручний варіант, як легально купити біткоїн. Це торгові платформи, які дають можливість купувати криптовалюти для довгострокового зберігання і здійснювати термінові (ф'ючерсні) спекулятивні операції з ними, зокрема з наданням кредитного плеча. Частина бірж вимагає обов'язкової верифікації користувачів. На деяких платформах верифікація - не обов'язкова вимога, але її проходження розширює торгові можливості і розширює доступний функціонал.

Алгоритм купівлі bitcoin на криптовалютній біржі:

 1. Зареєструвати особистий кабінет. Процес реєстрації стандартний, як і в інших сервісах в інтернеті. Обов'язково перевірте, чи можна купити на біржі біткоїни без верифікації, чи необхідно підтвердити особу.
 2. Пройти верифікацію (за необхідності), надавши запитувані біржею документи.
 3. Поповнити свій біржовий рахунок. Для цього на свій біржовий рахунок потрібно перерахувати відповідну суму у валюті, в якій ви будете здійснювати обмін, наприклад, долари. Переказ можливий через електронні гаманці, карту, банківський платіж тощо. Необхідно поповнити рахунок на суму, достатню, щоб купити біткоїни і сплатити комісію біржі.
 4. Виконати купівлю "бітка". Купити крипту можна за поточною ринковою ціною або відкладеним ордером. В останньому випадку BTC буде куплений при зниженні або збільшенні його ціни до визначеного вами рівня.

Одразу після купівлі на біржі у новачків може виникнути питання, як знайти куплені біткоїни. Актив у відповідній сумі відразу надходить на ваш внутрішній біржовий гаманець. Якщо найближчим часом ви не плануєте проводити з ним жодних операцій, то краще вивести криптовалюту на власний зовнішній гаманець. Це дасть змогу убезпечити свої кошти на випадок можливого злому сайту біржі.

Читайте також: Гаманці для криптовалют.

Криптовалютні гаманці

Наступний спосіб дасть змогу швидко купити біткоїн, якщо ваш криптогаманець має вбудований обмінний сервіс. У цьому випадку підтримується можливість обміну криптовалют одна на одну або на фіат безпосередньо всередині гаманця.

Алгоритм дій для купівлі наступний:

 1. Створити криптогаманець в обраному вами сервісі, наприклад на Blockchain, Exodus, Edge, Coinomi тощо. Залежно від гаманця застосовується звичайна реєстрація через email або створення приватного ключа зі збереженням його на свій пристрій.
 2. Поповнити гаманець наявною у вас криптовалютою або фіатною валютою. Адресу гаманця для переказу можна знайти у вкладці "Отримати", Receive тощо. 
 3. Після зарахування коштів перейти в обмінний розділ гаманця. Тут вказуємо тип наявної у вас валюти і суму, що віддається, а також тип одержуваної валюти (BTC).
 4. Система автоматично розрахує суму в біткоїнах до зарахування. Після цього залишається тільки підтвердити транзакцію.Один із найвідоміших криптогаманців Exodus

Payeer гаманці

Сервіс Payeer надає користувачеві електронні гаманці для зберігання криптовалют, доларів і євро, а також підтримує внутрішній обмін.

Покрокова інструкція для чайників, як купити біткоїн на Payeer:

 1. Пройти стандартну реєстрацію в сервісі Payeer.
 2. Поповнити баланс - підтримується безліч способів, включно з оплатою карткою і перерахуванням з електронних гаманців.
 3. Перейти до розділу "Біржа".
 4. Вибираємо одержувану валюту (біткоїн) у першому полі та валюту, що віддається, у другому полі.
 5. У нижній частині вікна переходимо на калькулятор, який потрібно перевести в режим "Купити". Після цього вказати суму, яку ви віддаєте за купівлю BTC.
 6. Калькулятор автоматично розрахує одержувану суму в "бітках", після чого потрібно натиснути кнопку "Купити", і транзакцію буде виконано.

Після обміну відповідна сума в біткоїнах надходить у ваш гаманець у сервісі Payeer.

За готівку

Цей спосіб передбачає купівлю "бітка" безпосередньо у продавця-фізособи. Знайти такого продавця у своєму місті можна на профільних форумах. Узгодивши з ним умови угоди, домовляєтеся про зустріч. Під час зустрічі передаєте продавцеві потрібну суму готівкою, а він перераховує вам біткоїни.

Цей метод дає змогу купити біткоїни в Україні досить дешево і без комісії. Однак він доступний переважно жителям великих міст. Головний його мінус - великий ризик зіткнутися з шахраєм. Тому новачкам такий обмін не рекомендується, якщо тільки ви не знаєте продавця особисто.

Через р2р сайти + відео

Цей метод можна назвати вдосконаленим варіантом попереднього. Сервіси р2р обміну - це платформи, які організовують транзакції між окремими користувачами. Крім цього, платформа виступає гарантом при здійсненні угоди, забезпечуючи захист обом сторонам шляхом проведення платежів через спеціальний ескроу-рахунок.

Інструкція, як купити біткоїни вперше на p2p платформі:

 1. Пройдіть стандартну реєстрацію в обраному сервісі.
 2. В особистому кабінеті перейдіть у розділ "Купити BTC".
 3. Скористайтеся фільтрами для відбору відповідних умов, наприклад, способу платежу, ліміту тощо.
 4. Виберіть у запропонованому переліку відповідне оголошення і натисніть "Купити". При виборі рекомендується ознайомитися з відгуками інших учасників.
 5. Детально ознайомтеся з умовами, з'ясуйте моменти, що цікавлять, у продавця і залиште заявку.
 6. Після узгодження з продавцем перерахуйте кошти на зазначені реквізити.
 7. Дочекайтеся отримання прийому оплати від продавця.

Далі кошти в біткоїнах зараховуються на вказаний вами гаманець. 

Криптомати

Це досить екзотичний спосіб, як купити біткоїн в Україні. Криптомати - це спеціальні автомати - платіжні термінали з функцією купівлі крипти. Такі апарати можна знайти в Києві, Львові та кількох інших великих містах. Однак зі зростанням популярності "бітка" мережа криптоматів поступово розширюється.

Порядок дій, як правильно купити біткоїн, залежить від провайдера, але загалом має такий вигляд:

 1. Переконайтеся, що біткоїн доступний для купівлі в обраному криптоматі.
 2. Введіть адресу для зарахування криптовалюти, яку буде перевірено системою, або підключіть фізичний гаманець.
 3. Вкажіть суму і внесіть кошти готівкою або банківською картою.
 4. Підтвердіть транзакцію.

На що варто звернути увагу під час купівлі біткоїна?

Під час купівлі криптовалюти на блокчейні у новачка може виникнути низка запитань, на які ми спробуємо коротко відповісти.

 • Чи можна купити частину біткоїна? Так, мінімальна частина, доступна для купівлі, становить 0,00000001 BTC, або 1 Сатоші.
 • Які типи біткоїн-адрес бувають? Використовується три типи адрес: Legacy (стандартний формат, чутливий до регістру, з вищими комісіями), P2SH (формат аналогічної до Legacy структури, але з меншими комісіями), Bech32 (сучасний формат із прискореною обробкою інформації, поліпшеним захистом від помилок, меншими комісіями).
 • Від чого залежить комісія? Комісія за купівлю біткоїна встановлюється на кожну транзакцію, незалежно від суми. Тому вигідніше здійснити одну велику угоду, замість кількох дрібних.
 • Скільки часу займає транзакція? Особливість купівлі біткоїна в тому, що транзакція не може бути проведена миттєво, оскільки потребує обробки майнерами. Тому час проведення платежу може скласти від 10 хвилин до кількох днів, однак у більшості сервісів він не перевищує 1-2 годин.
 • Як забезпечити безпеку переказу? Уважно перевіряйте точність реквізитів, які ви вказуєте. Нікому не передавайте приватний ключ гаманця. При використанні онлайн-платформ встановлюйте надійний пароль і обов'язково активуйте двофакторну авторизацію.

Де краще зберігати придбаний біткоїн

Інвестору-початківцю важливо знати не тільки, що потрібно, щоб купити біткоїни, а й як його зберігати. Для зберігання "бітка" можна використовувати криптовалютні гаманці таких видів:

 • апаратні - у форматі спеціальних USB пристроїв;
 • програмні - ПЗ, що встановлюється на комп'ютер;
 • онлайн-платформи - браузерні та у форматі мобільних додатків.

Традиційно найнадійнішим способом вважається використання апаратних гаманців. Однак їхній великий мінус полягає в тому, що якщо пристрій буде втрачено або він вийде з ладу, то ви можете втратити доступ до коштів. Тому найбільш популярні сьогодні програмні гаманці та онлайн-платформи. Їхнє застосування зручніше, якщо ви плануєте часто здійснювати транзакції з криптовалютою. До того ж, сучасні сервіси підтримують досить високий рівень безпеки.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити