У новачків, які недавно почули про криптовалютну індустрію на хвилі її підйому, може виникнути питання: як і де купувати криптовалюту, чи варто взагалі це робити, і які саме цифрові активи краще вибрати для інвестування. Редакція BiznesCat.com постарається відповісти на всі ці питання, щоб допомогти визначитися і, в разі покупки, зробити це максимально безпечно і комфортно.

Де і як купувати криптовалюту

Навіщо купувати криптовалюту

Можна виділити кілька причин, за якими люди купують криптовалюту і за якими варто розглянути такий варіант вкладення коштів:

 • Чим більше людей звертаються до цифрових активів, тим сильніше їх прийняття в світі. А в силу переваг перед фіатними засобами (прозорість, децентралізація, захист від інфляції) це в кінцевому підсумку всім принесе користь.
 • У міру того, як крипта приймається в тих чи інших країнах світу, її цінність зростає. Тому в довгостроковій перспективі можна розраховувати на помітне зростання крипторинку.
 • Криптографією цікавляться традиційні фінансові структури-банки, фондові біржі. Ряд брокерських платформ запустив або збирається запустити у себе торгівлю цифровими активами. Таким чином бар'єри починають стиратися.
 • Розвиток кріптосфери йде швидкими темпами. З моменту появи біткоіни з'явилося безліч нових більш досконалих протоколів і технологій, маса нових способів застосування крипти в реальному житті.
 • Криптовалюта - затребуваний торговий актив. Обсяги крипторинку ростуть з кожним днем. Хтось спекулює на цінах, а хтось вважає за краще просто тримати перспективні активи, а й ті й інші вносять свій внесок у перспективи подальшого розвитку сфери.

Що стосується того, чи варто купувати криптовалюта: потрібно врахувати, що через волатильності це активи високого рівня ризику. Якщо у вас немає боргів і кредитів, є «подушка безпеки» мінімум на 3-6 місяців життя і певна частка інвестицій в акції або інший низькоризиковий актив, то ви можете дозволити собі спробувати щастя з криптовалюта. Але для цього важливо грамотно вибирати активи.

Яку криптовалюту варто купувати

Перш, ніж вкладати гроші, потрібно чітко розуміти, які інвестиційні цілі і як ви їх будете досягати. В основному криптовалюта купують або на довгий, або на короткий термін. Якщо ви знайшли проект, який дійсно перспективний, працює вже деякий час і ви вірите в його світле майбутнє, то розумніше вибирати довгострокові інвестиції. Для вкладень на короткий термін більше підходять нові монети, навколо яких відбувається ажіотаж, оскільки при належному рівні удачі вони здатні принести значний прибуток.

Як правило, експерти радять розглядати для покупки монети з топ-10 за ринковою капіталізацією. На даний момент це (не враховуючи стейблкоіни):

 • Bitcoin ($589 мільярдів)
 • Ethereum ($147 мільярдів)
 • Polkadot ($15 мільярдів)
 • XRP ($11 мільярдів)
 • Cardano ($10 мільярдів)
 • Chainlink ($8.7 мільярдів)
 • Litecoin ($8.3 мільярдів)
 • Bitcoin Cash ($7.1 мільярдів)
 • Binance Coin ($6.3 мільярдів)

Дані криптовалюти, хоча і не менше інших схильні до мінливості курсу, в довгостроковій перспективі способні показати істотне зростання. Досвідчені трейдери відзначають, що найбільш розумно вкладатися в різні активи. Частину капіталу безумовно варто тримати в біткоінах, це перевірена часом монета з хорошим потенціалом, а частина в різних альткоінах, наприклад, Trust Wallet Token, Polkadot, Stellar, Tron.

Правила безпечної купівлі: зберігання криптовалюти

Для безпечного зберігання криптовалюти слід ще перед її покупкою завести гаманець, за допомогою якого ви отримаєте адресу, необхідний для відправки Вам коштів. Виділяють кілька основних видів гаманців:

 • Десктопний (наприклад, Exodus, Atomic, Jaxx). Являє собою додаток для комп'ютера (на Windows, Linux, MacOS). Зберігає приватний ключ також на комп'ютері користувача.
 • Мобільний (наприклад, Trust Wallet, Trustee Wallet, Edge). Додаток для смартфонів і планшетів під управлінням Android або iOS. Приватний ключ зберігається на пристрої, хоча є винятки.
 • Апаратний (наприклад, Trezor, Ledger). Невеликий фізичний пристрій, призначений для зберігання ключів у видаленні від інтернету.
 • Онлайн (наприклад, Guarda, Blockchain.com). працює з браузера без скачування. Ключі можуть зберігатися як у користувача, так і на сервері.
 • Паперовий. Роздруковані на папері ключі, які можна заламінувати і зберігати в надійному місці.

Найбільш безпечним сьогодні вважається апаратний вид гаманців, а найзручнішими – програмні, тобто перші три. Паперовий дещо застарів, але все ще актуальний як безкоштовна альтернатива апаратному. Вибираючи гаманець, також звертайте увагу на те, які монети він підтримує, щоб там був потрібний вам актив.

В процесі купівлі користуйтеся тільки сервісами з доведеною репутацією і ніколи не передавайте приватні ключі від гаманця або seed-фразу, яка генерується в момент його створення.

Де можна купувати криптовалюту

Криптовалютні біржі

Перша криптобіржа з'явилася в 2010 році, і з тих пір ці торгові майданчики залишаються найпопулярнішим способом здійснення операцій з віртуальними монетами. І якщо раніше їх функціонал був вельми обмежений, то сьогодні він включає в себе десятки різних опцій: робота з фіатом, поповнення і виведення на карту, депозитні рахунки і стейкінг, OTC-трейдинг і багато іншого. Таким чином, вибравши відповідну вам за всіма параметрами криптобіржу, ви зможете максимально комфортно управляти власними коштами.

Приклади бірж: Binance, Currency.com, EXMO, Cex.io, Huobi, FTX.

Як купувати криптовалюту на біржі:

 1. Створіть аккаунт на криптобіржі і пройдіть верифікацію особистості (тобто перевірку KYC/AML), якщо того вимагають умови майданчика (подивіться також біржі без верифікації).
 2. Внесіть на баланс біржі активи, за допомогою яких хочете придбати криптовалюту. Більшість платформ підтримує фіатні кошти, тобто ви можете зробити покупку безпосередньо за гривні або долари.
 3. Обміняйте одні активи на інші. Деякі біржі дозволяють зробити це швидко і легко за допомогою простого обмінного механізму, тоді обмін здійсниться за поточним курсом. Або можна перейти в торговий термінал і створити ордер на покупку потрібної вам криптовалюта.

Інший варіант: швидка купівля з банківської карти, якщо присутня така функція.

Криптовалютні обмінники

Велика кількість існуючих обмінних сервісів дає можливість швидко придбати криптовалюту в тому випадку, якщо вас не цікавить активний трейдинг і додатковий функціонал, а ви просто хочете одноразово купити активи і зберігати їх на своєму гаманці. Верифікація на таких обмінниках не потрібна, будь-який бажаючий може швидко поміняти один актив на інший, просто вказавши реквізити і суму. Вибір платіжних напрямків при цьому надзвичайно широкий, не складе труднощів купити криптовалюту з карти або іншим звичним способом.

Приклади обмінників: Xchange, Prostocash, 60cek, Enter-change, ABCobmen, Baksman, Kassa, Kursov24.

Як купити крипту через обмінник:

 1. Виберіть відповідний криптовалютний обмінник за допомогою сервісу BestChange, якщо хочете підібрати сайт відповідно до своїх вимог – з найкращим курсом і підтримкою більшості зручних Вам платіжних напрямків.
 2. Перейшовши на сайт, введіть бажану суму обміну, номер карти/гаманця, з якого будете оплачувати, і адресу гаманця, куди повинна надійти криптовалюта.
 3. Перевірте введені дані та створіть запит на обмін. Буде вказано, протягом якого часу необхідно здійснити оплату.
 4. Надішліть кошти на зазначені реквізити і дочекайтеся отримання коштів на свій крипто-гаманець.

Електронні платіжні системи

ЕПС - це багатофункціональний інструмент для управління активами, їх придбання та продажу. Обов'язково варто розглянути такий спосіб покупки криптоактивів, оскільки в окремих випадках він найпростіший і вигідний.

Приклади таких ЕПС: Capitalist, Payeer, AdvCash

Як купити крипту через платіжну систему (на прикладі Payeer):

 1. Зареєструватися та авторизуватися. Верифікація облікового запису тут не обов'язкова.
 2. Поповнити рахунок в валюті, якою Ви користуєтеся.
 3. Зайти в розділ «Обміняти» з лівого меню, вказати віддаючу і одержувану валюти. Операція виконується миттєво.

На Payeer є також біржа, яка теж підходить для операцій з активами. Через неї можна працювати з усіма тими ж валютами, які підтримує і гаманець.

p2p-обмінники

За допомогою p2p-бірж можна придбати цифрові активи практично будь-яким можливим способом: підтримуються всі популярні банки, електронні гаманці і т.д. Головне - щоб знайшлася людина, яка готова прийняти оплату саме таким методом, адже ринок тут будується виходячи з пропозицій і умов самих користувачів.

Приклади p2p обмінників: Cryptolocator, Binance P2P, LocalBitcoins, LocalCryptos, Paxful, Monabey, Bitpapa, HodlHodl.

Як купити криптовалюту через P2P платформу:

 1. Зайти в розділ, який називається "купити " /Buy.
 2. Вказати, яку монету ви купуєте, а також за яку фіатную валюту. Вказати зручні для вас способи оплати.
 3. В результаті ви побачите список з пропозицій, найбільш підходящих під ваші вимоги.
 4. Вибравши цікаву пропозицію, натисніть біля нього "купити" і перейдіть на його сторінку.
 5. Спишіться з продавцем, залиште заявку на обмін. Переведіть фіатні кошти за виданими реквізитами, вказавши також свій крипто-гаманець. Не бійтеся, що продавець отримає ваші гроші, а криптовалюта не переведе. На цей випадок у біржі є ескроу-рахунок і арбітраж. Крім того, якщо вибирати продавця з хорошим рейтингом, то шанси обману зводяться до нуля.
 6. Коли продавець підтвердить оплату, крипта відправиться на Вашу адресу гаманця.

Купівля через криптовалютні гаманці

Функціонал багатьох популярних гаманців дає можливість швидко придбати активи, сплативши їх безпосередньо з банківської карти. Зручність такого методу не викликає сумнівів, адже буквально в кілька кліків ви можете отримати монети відразу на свій рахунок, не виконуючи зайвих операцій.

Приклади: Trust Wallet, Atomic Wallet, Blockchain.com, Jaxx, Exodus

Як купувати криптовалюту через гаманець:

 1. Скачайте і встановіть додаток (або створіть аккаунт в онлайн-сервісі).
 2. Виберіть пункт Buy/ "купити".
 3. Вкажіть віддаючу і одержувану валюту.
 4. Вкажіть суму.
 5. Здійсніть оплату з картки через платіжного провайдера, який підключений до гаманця, часто це Simplex. Куплені активи надходять на рахунок протягом 5-10 хвилин.

Купівля криптовалюти в телеграм-ботах

У месенджері Telegram за допомогою спеціалізованого функціоналу створено велику кількість ботів, що дозволяють купувати і продавати криптовалюта або обмінювати одну на іншу. Як правило, ці боти розроблені обмінниками або біржами і дозволяють через месенджер отримувати доступ до їх основного функціоналу.

Приклади телеграм-ботів для покупки криптовалют: BZ_CHANGE_BOT, Chatex, BTC_CHANGE_BOT, BitpapaExpressBot, CryptolocatorBot

Щоб користуватися ботом, натискайте кнопки у вікні чату - Exchange, Buy, Sell і т.д. Коли буде потрібно, введіть свою адресу гаманця, а також Здійсніть оплату обраним способом.

Криптомати

Якщо вас цікавить покупка криптовалюта за готівку, то є сенс розглянути крипто-ATM (кріптомати), якщо, звичайно, у Вашому населеному пункті вони є. Для пошуку найближчих пристроїв можна користуватися картою https://coinatmradar.com/.

Як купувати крипту через криптомат:

 1. Вибрати пункт "купити".
 2. Вибрати потрібну криптовалюта, якщо ATM підтримує кілька варіантів.
 3. Вказати суму.
 4. Ввести свою адресу гаманця. Вручну це робити не обов'язково, є сканер QR-коду, тому можна піднести телефон з мобільним гаманцем, щоб адреса розпізнаася сама.
 5. Внести готівку, взяти чек.

Які податки потрібно платити при покупці криптовалюти

Нововведення в Податковому кодексі України припускають можливість використання пільгової ставки в розмірі 5% при отриманні доходів у вигляді інвестиційних активів. Однак стаття 170.2 ПКУ свідчить, що криптовалюта не віднесена до інвестиційних активів, отже, податки сплачуються на загальних підставах. Сама по собі покупка біткоіна не може обкладатися податком, дохід формується тільки при виведенні коштів в національній або іноземній валюті на банківський рахунок власника. Загальна ставка ПДФО - 18%+1,5% військового збору. Більше інформації уточнюйте на консультації.

Для інших країн законодавство може відрізнятися. Так, в Білорусі до 2023 року криптовалютні операції звільнені від податку.

Висновок + відео

Тепер ви володієте всією основною інформацією, щоб приступити до покупки цифрових активів – знаєте, де і як купувати криптовалюту, як вибрати правильні активи, де зберігати куплені кошти. У міру розвитку індустрії з'являються все нові і нові способи управління активами. Серед них підібрати ідеальний для себе варіант зможе як початківець, так і більш досвідчений користувач. Важливо дотримуватися правил безпечної покупки і зберігання, щоб не втратити вкладені гроші.

Купівля криптовалюти може здійснюватися на криптовалютних біржах або платформах, що підтримують такі операції. Деякі з найпопулярніших бірж на сьогоднішній день - Coinbase, Binance, Kraken, Bitstamp та Gemini.

Купівля криптовалюти може здатися складною і ризикованою операцією, але з правильними знаннями та підходом, вона може стати успішним інвестуванням. Найпопулярнішими майданчиками для купівлі криптовалюти є криптовалютні біржі, які пропонують різноманітні способи оплати та гарантують безпеку операцій.

Перед тим, як купувати криптовалюту, важливо ознайомитися з потенційними ризиками та зрозуміти основні принципи криптовалют та їх технології. Крім того, важливо знати, яка криптовалюта є найбільш прибутковою та має перспективи для майбутнього росту.

Загалом, купівля криптовалюти може бути вигідним варіантом інвестування, якщо використовувати правильні підходи та мати достатній рівень знань про криптовалюти та їх ринок. Рекомендується завжди дотримуватися правил безпеки та не інвестувати більше, ніж можна дозволити собі втратити.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити