У міру зростання популярності криптовалюти все більше користувачів цікавляться тим, як заробити на криптобіржі – майданчику, призначеному для торгівлі біткоінами і іншими цифровими активами. Сучасні біржі оснащені таким великим функціоналом, що далеко не обмежуються наданням послуг трейдингу, а дають можливість також отримувати пасивний дохід, брати участь в конкурсах і бонусних програмах, брати участь у фармінгу, стейкінгу, майнінгу. Редакція BiznesCat.com пропонує оглядовий гайд за всіма способами заробітку на криптовалютних біржах в 2024 році.

Як заробити на біржі криптовалют

Вибір криптовалютної біржі для заробітку

Почнемо з вибору торгового майданчика, яка надасть комплекс інструментів для отримання активного або пасивного доходу. Біржі класифікуються за кількома параметрами:

 • DEX або CEX (децентралізовані та централізовані). Централізовані криптобіржі (наприклад, Binance, Huobi, EXMO, FTX, StormGain) належать компанії, яка управляє більшістю процесів, встановлює комісії, виробляє транзакції, а також в більшості випадків зберігає у себе кошти користувачів. Децентралізовані біржі (наприклад, Binance DEX, Uniswap, Balancer) по суті являють собою механізм для взаємодії між гаманцями користувачів, а всі операції відбуваються безпосередньо через блокчейн, без втручання розробників.
 • Для торгівлі на спотовому ринку або деривативами. Спотові біржі (наприклад, Currency.com, Coinbase, EXMO) дозволяють торгувати з миттєвими розрахунками по операціях, деривативи ж (ф'ючерси, опціони) – це контракти, що мають на увазі розрахунок через певний час. Торгуючи ф'ючерсами, не обов'язково володіти базовим активом, так як вони самі по собі виступають об'єктом обміну. Такий вид трейдингу підтримується на платформах Bybit, Binance Futures, BitMEX, FTX.
 • З верифікацією або без верифікації. Перевірка KYC / AML потрібна для того, щоб регулятори могли за запитом отримувати інформацію про підозрілі угоди і про користувачів, які їх здійснюють. Деякі біржі (наприклад, EXMO, Currency.com) вимагають верифікації для вчинення будь-яких дій. Інші, їх більшість, роблять цю вимогу опціональним (Binance, Huobi, BitForex). Треті (наприклад, YoBit) не вимагають верифікації зовсім.
 • З Фіатом або без Фіата. Якщо вам зручніше поповнювати і виводити кошти в фіаті - гривнях, доларах, євро – то розгляньте ті платформи, які підтримують таку можливість. Наприклад - Crex24, Binance, Currency.com, Cex.io.

Крім того, варто згадати такий різновид бірж, як p2p-майданчики. Їх користувачі встановлюють власні умови обміну і передають активи один одному безпосередньо. Приклади таких платформ - LocalCryptos, Cryptolocator, Bitpapa, Paxful та ін.

Як заробити на криптобіржі: огляд способів

Тепер розглянемо всі основні способи заробітку, за допомогою яких можна отримати прибуток від роботи з криптовалютною біржею.

Заробіток на трейдингу

Трейдинг (англ. trading-торгівля) - це процес обміну одних активів на інші з метою отримання доходу. Щоб максимізувати прибуток, трейдери використовують різні стратегії, які відрізняються за принципами роботи і частоті здійснюваних угод.

Трейдинг як метод заробітку використовується для будь-яких видів активів, але з криптовалютою він отримав нове життя, завдяки їх високій волатильності. При належних навичках і вдалому збігу обставин можна отримати дуже високий прибуток, адже іноді зростання курсу монети досягає сотень відсотків за лічені години. Однак настільки ж високі і ризики.

Стратегії

Приклади торгових стратегій для трейдингу криптовалюта:

 • Атака по тренду. Торгівля здійснюється тільки по тренду, тобто у напрямку руху курсу. Спеціалізовані інструменти допоможуть відсіяти ділянки флета (тобто періоди, в які яскраво виражений тренд відсутній і вартість знаходиться приблизно на одному рівні). Тривалі рухи по тренду допомагають трейдеру заробляти і перекривати збитки.
 • CCI, Dema and RSX. Стратегія характеризується тим, що добре виявляє напрямок тренда і відсіває боковики (флети). Завдяки заходу в бік тренда, точність сигналів досить висока.
 • Трилер. Підходить для будь-яких активів і видає велику кількість сигналів, що підвищує зручність трейдера і діапазон можливих дій. Можуть траплятися мінусові угоди під час бічного руху, однак при вираженому тренді вони з лишком перекриються.

Є й десятки інших варіантів. Більшість з них можна об'єднати в одне поняття "скальпінг" - це високочастотна торгівля, угоди в якій відбуваються щохвилини. Таким чином, розрахунок йде не на великий прибуток, а на безліч дрібних доходів.

Технічний і фундаментальний аналіз

Технічний аналіз допомагає спрогнозувати, куди підуть ціни в майбутньому, використовуючи для цього Історичні дані. У процесі аналізують графік цін за період і співвідносять кожну їх зміну з певними показниками, що впливають на скачки курсу. Найбільш поширений вид технічного аналізу-свічковий. При цьому використовуються такі інструменти, як свічки, індикатори, осцилятори. Технічний аналіз допомагає визначити оптимальні умови для відкриття позиції на ринку, тобто покупки і продажу криптовалюта.

Фундаментальний аналіз відбувається зовсім по-іншому. У процесі здійснюється оцінка економічних, технологічних, політичних факторів, які можуть вплинути на подальші зміни стану крипторинку. За допомогою такого аналізу можна виявити активи, що мають довгострокові перспективи і таким чином підходять для тривалих вкладень.

Заробіток на автоматичній торгівлі (торгівля за допомогою ботів)

Торговий бот - це програма, що поєднує в собі набір інструментів і правил, на основі яких визначається оптимальний час для створення ордера на покупку або продаж. Ордери Бот створює теж самостійно, після того як користувач підключить його до обраної криптобіржі за допомогою API-ключів.

Приклади ботів для заробітку на криптобіржах:

 • RevenueBot
 • 3Commas
 • Cryptorg

Роботи розрізняються за такими параметрами, як підтримувані біржі, вбудовані торгові стратегії, додаткові можливості для користувача. Як правило, програми платні, але спосіб оплати може відрізнятися: або фіксована абонентська плата, або відсоток від заробленого прибутку.

Заробіток на інвестуванні

Спосіб має на увазі складання портфеля середньострокових і довгострокових інвестицій. Портфель - це комплекс всіх куплених криптовалют, підібраних в такому процентному відношенні, щоб мінімізувати ризики і максимізувати прибутковість.

Підібрати монети для інвестування – найскладніший етап. В першу чергу необхідно переконатися, що монета не скам, а у проекту, який за нею стоїть, є фундаментальна і перспективна ідея. Не викликає сумнівів, що довго і успішно ростуть тільки ті активи, які створені не заради хайпа, а з певною метою і концепцією.

Потім залишається купити активи в потрібному співвідношенні і забезпечити їм надійне зберігання.

Заробіток на арбітражі

Популярні криптовалюти одночасно торгуються на десятках криптобірж, але при цьому різниця курсу на різних майданчиках може бути істотною. На цьому можна заробити, і такий метод називається міжбіржовим арбітражем.

Схема дії виглядає так:

 • Купівля криптовалюти на одній біржі.
 • Переказ коштів на біржу з більш високим курсом.
 • Продаж криптовалюти за вигідною ціною з прибутком.

Слід врахувати, що кожна з цих операцій має на увазі комісійні збори, тому підсумковий дохід буде на порядок нижче, ніж могло б здатися.

Інший вид арбітражу - внутрішньобіржовий.

 • Трейдер купує одну криптовалюту за Фіат.
 • Обмінює її на іншу криптовалюту.
 • Виводить другу криптовалюту в фіат.

Прибуток в цьому випадку будується на тому, що перша і друга валюти мають різний курс по відношенню до Фіату. Метод хоча і робочий, але зазвичай невигідний з урахуванням високих комісій на введення і виведення Фіата.

Таким чином, перед тим, як заробляти за допомогою арбітражу, необхідно ретельно підібрати майданчики і монети, які дадуть оптимальні умови для отримання доходу.

Заробіток на конкурсах, торгових турнірах

Між криптобіржами існує потужна конкуренція. Не дивно, що кожна з них намагається тими чи іншими способами залучити і утримати клієнтів. Конкурси, бонуси, акції, знижки, турніри – досить поширені і працюючі методи.

Пасивний заробіток на стейкінгу

Стейкінг - це видобуток криптовалюти на алгоритмі Proof-of-Stake (PoS). Дозволяє отримувати пасивний дохід за генерацію нових блоків в блокчейн, без витрат на придбання майнінгового обладнання та оплату електрики. Користувачеві досить встановити гаманець, відправити на заблокований рахунок певну кількість монет, після чого він буде отримувати деякий процентний дохід протягом усього часу, поки монети заблоковані.

Друга за популярністю криптовалюта Ethereum знаходиться в процесі переходу з алгоритму Proof-of-Work на Proof-of-Stake. Перша фаза вже запущена. Будь-який бажаючий може вкласти 32 ETH (це мінімальна сума) і розраховувати на прибуток, але не миттєвий. Користувачі отримають свої доходи протягом 1-2 років, коли буде запущена наступна фаза.

Оскільки 32 ETH – високий поріг входу, то для його зниження організовані стейкінг-пули Eth 2.0. Такий пул є, наприклад, у біржі Binance. Завдяки таким пулів, взяти участь у підтримці проекту і розраховувати на прибуток може кожен. Мінімальної суми вкладення немає.

DeFi-стейкінг

Ринки децентралізованих фінансів стали дуже популярні в 2020 році і пропонують великий вибір можливостей пасивного заробітку. У DeFi стейкінг-пули управляються децентралізовано самими інвесторами, в основі цього процесу лежать смарт-контракти конкретного протоколу.

Для популяризації DeFi і зниження порогу входу такий пул був запущений біржею Binance. З його допомогою користувач може інвестувати різні популярні монети і отримувати регулярний дохід.

Пасивний заробіток на фармінгу DeFi-токенів

Фармінг, або прибуткове фермерство, це такий спосіб заробітку, при якому учасник отримує винагороду за внесення ліквідності в децентралізований протокол. Це може бути протокол торгівлі, кредитування, синтетичних активів. Стратегія yield farming дозволяє отримувати нативні токени протоколу, які потім можуть значно вирости в ціні, а значить, є цінним інвестиційним активом.

Щоб заробляти на криптобіржі шляхом фармінгу, можна скористатися майданчиком Binance Launchpol . Вона дає можливість отримувати нові токени шляхом стейкінга певних монет (BNB, BTC, BUSD чи інших). Розмір доходу залежить від обсягу інвестицій і тривалості їх утримання.

Пасивний заробіток на лендінгу (депозитах)

Лендінг (або депозити) криптовалют – це позичання своїх коштів під відсотки іншим користувачам або самій платформі. Існують спеціалізовані сервіси, які орієнтовані на такий функціонал, але так як ми говоримо про біржі, то наведемо приклади лендінгових програм на популярних криптобіржах:

 • Binance Lending. Депозити з плаваючою (термін від 7 до 90 днів) або фіксованою ставкою (на будь-який термін).
 • Gate.io HODL & Earn. Депозити на термін від 7 до 98 днів з різним рівнем прибутковості.
 • Bibox Treasure Box. Депозити на термін від 15 до 180 днів з різним рівнем прибутковості.
 • Bitmax BitTreasure. Депозити на термін від 30 до 90 днів, а також безстрокові.

Приклади заробітку на біржах

Настав час внести побільше конкретики і розглянути можливості для отримання доходу, які надаються деякими популярними криптовалютними біржами.

Заробіток на біржі Binance

Біржа Бінанс дозволяє заробити наступним чином:

 • Торгівля. Підтримується спотовий, ф'ючерсний, маржинальний трейдинг, а також є P2P-майданчик (Binance P2P) і окрема децентралізована біржа (Binance DEX). Для трейдингу можна використовувати один з двох видів терміналів-звичайний або просунутий. Торгова комісія становить 0,1% без застосування знижки.
 • Лендінг. Платформа Binance Earn дозволяє інвестувати на гнучких умовах, вкладаючи такі монети, як USDT, BTC, BNB, BUSD. Є депозити з фіксованою або плаваючою ставкою, а також високоризикові продукти (подвійне інвестування, Liquid Swap, DeFi-стейкінг). Крім того, на Бінанс доступна участь в стейкінгу Ethereum 2.0.
 • Майнінговий пул (Binance Pool) для алгоритмів SHA256 і Ethash. До них можна підключитися, якщо у вас є обладнання і ви шукаєте пул для більш ефективного заробітку.
 • Конкурси та акції, які можна відстежувати в блозі компанії. Майданчик регулярно розігрує призові фонди в $10 000 - $50 000 і більше, а також цінні призи.

Заробіток на біржі Currency.com

Регульована Білоруська біржа Currency.com дає можливість для наступних видів заробітку:

 • Торгівля. Платформа підтримує не тільки криптовалюти, але і токенізовані варіанти інших активів (індекси, акції, облігації, сировина). Загальна кількість торгових інструментів перевищує 2000. Можливий трейдинг з плечем до 500х. 75 технічних індикаторів допомагають оцінювати ринкову ситуацію. Торгова комісія становить 0,075% для творця ринкового ордера, -0,025% - для творця лімітного ордера.
 • Конкурси, акції та бонуси. На сторінці https://currency.com/ru/events можна знайти інформацію про поточні акції та флешмоби. При необхідності можна переглянути подробиці або відразу натиснути на кнопку «брати участь».

Заробіток на біржі Bybit

Майданчик Bybit спеціалізується на торгівлі деривативами і надає такі шляхи отримання прибутку:

 • Торгівля безстроковими контрактами з плечем до 100х на Bitcoin, Ethereum, Ripple, Tether, EOS, Bitcoin Cash, Chainlink, Litecoin, Tezos. Підтримуються прямі та зворотні контракти. Зворотні контракти використовують криптовалюту в якості базової валюти. Тобто трейдер повинен підтвердити торговий обсяг в перерахунку на USD, а потім використовувати базову валюту для розрахунку маржі, прибутку і збитку. Торгова комісія становить 0,075% для тейкера, -0,025% - для мейкера.
 • Конкурси та бонуси. Інформація про них є на сторінці https://www.bybit.com/ru-RU/prize_page. періодично розігруються цінні призи, бонуси за депозит та ін.

Помилки новачків і як їх уникнути

Помилки початківців трейдерів бувають як технічними, так і психологічними. Торгівля криптовалютами - не найпростіше заняття. Потрібно уважність і зосередженість, а також мінімізація емоцій. Можна виділити такі помилки:

 • Спроби відігратися за збиткові операції – одне з найгірших рішень. Також не слід необдумане збільшувати прибуткові угоди, так як ринок може розвернутися в будь-яку хвилину.
 • Торгівля не по стратегії, а по інтуїції або за прикладом будь-якого знайомого, погано розбирається в ринку.
 • Трейдинг без стоп-лосс. Цей інструмент являє собою кращий захист від серйозних збитків-автоматично продає активи при зниженні вартості до певного рівня.
 • Торгівля проти тренда. Досвідчені трейдери можуть дозволити собі такий хід, але точно не початківець учасник ринку, який ще не має достатньо досвіду.
 • Небажання вчитися і розвиватися, а також неприйняття вказівки на власні помилки.
 • Зайва жадібність. Спробувавши роботу на демо-рахунку, почитавши про основні інструменти, трейдер часто не хоче втрачати час на дрібних угодах і відразу намагається зайти по-крупному. Кінець передбачуваний.

Позбутися від зайвих емоцій допоможе чітко прописана стратегія. Також краще не заходити на біржу в нервовому, напруженому стані. Так ви знизите ризик необдуманих дій, а ринок нікуди не дінеться і на наступний день.

Переваги та недоліки заробітку на криптобіржі

Плюси

 • Великий вибір методів отримання доходу.
 • Можна заробляти як активно, так і пасивно.
 • Є варіанти для новачків.
 • Біржа бере технічну частину на себе, не вимагаючи глибоких знань від користувача.

Мінуси

 • Часто потрібна верифікація.
 • Операції з криптовалютами завжди пов'язані з ризиком.

Висновок + відео

Крім перерахованих вище способів кожна біржа надає можливість заробляти на реферальній програмі. Тому, якщо у вас є ефективний канал для просування партнерських посилань, то скористайтеся ним. У сукупності відразу кілька видів отримання доходу здатні дати відчутні результати, тут один з головних нюансів – грамотно вибирати майданчики, з якими будете працювати. Враховуйте всі умови-комісії, підтримувані фіатні і цифрові валюти, способи введення/виведення, ступінь безпеки. І не забувайте, що бездіяльні кошти краще виводити на гаманець, а не залишати на біржі.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити