Криптовалюти продовжують залишатися надзвичайно цікавим феноменом сучасності. Швидко досягнувши популярності і ставши дуже затребуваними, цифрові монети продовжують бути неймовірно вигідним інструментом інвестування, здатним давати колосальний профіт на біржах криптовалют або при довгострокових вкладеннях в ці активи.

Торгові боти для криптовалюти

Сервіси та боти для автоматизації криптоторгівлі на біржах:

Боти і платформи Сайт Вартість Біржі криптовалют
Revenuebot revenuebot.io Безкоштовно. Оплата за рахунок % від прибуткових угод Exmo, Livecoin, Binance, Binance Futures, Poloniex, Bitfinex, Bittrex, OKEX, HitBTC, CEX, Bitmax, Kraken, Kucoin
3Commas 3Commas.io від 14 $. Тестовий період - 3 дні на тарифі "Професійний" Bitmex, Binance, Binance Futures, Bybit, EXMO, Gate, Huobi YOBIT, Bittrex, BitFinex, Bitstamp, KuCoin, Poloniex, HitBTC, Cex, Coinbase Pro, OKEX
Cryptorg cryptorg.net від 30$ в місяць в залежності від тарифу. Є пробний тариф на 2 тижні з можливістю створення одного бота Binance, Bittrex, BitFinex, KuCoin, Poloniex, HitBTC, BTC-alpha, Livecoin, CoinsBit, OKex

Зараз спостерігається планомірне зростання інтересу користувачів до криптобірж, де неважко «зловити» хороший тренд і вельми швидко заробити на такому русі ціни. Досвідчені спекулянти саме так створюють свої капітали. На майданчиках, де відбуваються торгові операції з Bitcoin, альткоінамі та іншими криптоактивами, можна отримувати профіт, відкриваючи позиції вручну після аналізу ринку, вивчення графіка цін, перегляду даних з технічних індикаторів і т.д. Однак XXI століття подарував можливість здійснювати результативний криптотрейдинг в автоматичному режимі за допомогою спеціальних криптоботів.

Редакція BiznesCat.com розгляне грунтовно тенденцію яка розвивається в автоматизованій торгівлі віртуальними валютами за допомогою особливих алгоритмів, аналоги яких давно приносять дохід трейдерам на Форексі, ринку бінарних опціонів, фондових майданчиках та інших фінансових біржах. Проаналізуємо 27 кращих роботів для торгівлі криптовалютою і радників, які рекомендується використовувати в 2024 році для заробітку.

Що таке криптобот для торгівлі

Як зазначалося, результативний трейдинг на сучасних фінансових майданчиках можливий без безпосередньої участі в торгах спекулянта. Це сьогодні актуально і для криптовалютних бірж, де грамотне застосування можливостей криптоботів здатне приносити трейдеру стабільний профіт.

Отже, криптовалютний робот (бот) - це спеціально створений алгоритм, що використовує різні індикатори, а також програмну систему (сканер), що розпізнає точки входження в ринок і здійснює операції від імені користувача.

У такому швидко розвиваючомуся сегменті, як крипторинок, дуже затребувана можливість автоматизації торгового процесу. Трейдери, які володіють навичками кодування і знаннями програмування, можуть створювати власних криптоботів або грамотно оптимізувати існуючих радників для результативного трейдингу цифровими монетами. Робот самостійно буде торгувати криптографічними активами, приносячи дохідні надходження своєму власникові.

Однак тут існує значимий ризик, який чомусь вперто ігнорують новачки і недосвідчені криптотрейдери. У мережі зараз регулярно надходять у відкритий доступ десятки і сотні алгоритмів, що автоматизують торгівлю біржовими інструментами, і про їх реальну якість роботи нічого не відомо. Неважко помилитися в налаштуваннях або запустити спочатку неефективний бот. Зрозуміло, це спричинить швидкий злив депозиту. Тому з криптороботами необхідно працювати акуратно, попередньо проводячи багатосторонні тести на деморахунках.

Важливо! Так як криптовалютний ринок через популярність відразу почав притягувати всіляких шахраїв, з'явилося прогресивне наростання обманних випадків в цій галузі сучасної економіки. Багато кіберзлочинців обжулівають неписьменних людей різними способами. Криптовалютні боти тут впевнено заходять в топ-6 шахрайських схем.

Необхідно завжди проявляти пильність і вибирати торгового радника для криптотрейдинга вкрай обережно. Інакше легко підчепити вірусний майнер, втратити кошти з торгового рахунку або просто несвідомо перераховувати зароблені монети в криптогаманець шахрая!

Які бувають криптовалютні боти

Види криптоботів і їх особливості:

 • Торгові. Використовують індикатори технічного аналізу SMA, RSI, MACD і т. д. Для прийняття рішень про покупку або продаж активу.
 • Просунуті. Для досвідчених користувачів. Попередньо встановлена стратегія відсутня, бот можна з нуля налаштувати повністю під свої вимоги.
 • Скриптові. Для знайомих з програмуванням. Береться відкритий вихідний код і редагується під себе. Це дозволяє отримати найбільш адаптований результат, завдяки гнучкості розробки.
 • Маркетмейкери. Додають ордери в обидві сторони книги ордерів, тим самим формуючи ліквідність ринку. Якщо під час цього процесу з'являються живі трейдери, то їх ордери миттєво викуповуються, після чого продовжує працювати бот.
 • Сигнальні. Допомагають збирати прогнози з TradingView, соцмереж, блогів, засобів масової інформації, Telegram-каналів та інших джерел. На основі отриманих даних відправляють сигнали про зміни на ринку або створюють торгові рекомендації.
 • Арбітражні. Орієнтовані на внутрішньобіржовий або міжбіржовий арбітраж. Завдяки високій волатильності крипторинку, такі боти проводять велику кількість угод і забезпечують певний заробіток. Однак знайти ефективного арбітражного бота складно-чим більше людей буде їх використовувати, тим нижче буде прибутковість.
 • Боти для статистичного арбітражу. Виявляють закономірності курсів різних монет і знаходять залежність одних від інших. Набір розглянутих криптовалют вибирається користувачем, він же встановлює на свій розсуд кандидатів на шорт і лонг. Такі криптоботи зазвичай не надаються для публічного використання і застосовуються хедж-фондами.

Ідеального бота, який зробить все за вас, не існує. Скрізь потрібно глибоке розуміння дій робота, вміння його правильно налаштовувати. Також бажано спочатку тренуватися на демо-рахунках.

Як вибрати криптобота

Є як мінімум вісім основних критеріїв, за якими вибирають бота для криптовалютної торгівлі:

 • Які стратегії робот дозволяє реалізувати. Доступні для редагування параметри, підтримка певних технічних індикаторів і ринкової інформації.
 • Простота налаштування і свобода дій користувача. Які налаштування користувач повинен коригувати самостійно, а які Бот вибирає автоматично.
 • Простота використання. Деякі боти можна запустити в пару кліків, вибравши потрібну стратегію, інші потрібно програмувати. Вибір залежить від ваших знань і навичок.
 • Підтримка бірж. Як правило, всі відомі боти сумісні з усіма відомими біржами. Але якщо для торгівлі Ви користуєтеся менш відомими майданчиками, то звертайте увагу на цей фактор.
 • Репутація і тривалість роботи. Скільки років платформа на ринку, які відгуки користувачів, чи законно використання даної програми.
 • Оплата. Деякі боти доступні тільки по абонентській платі, інші безкоштовні, але стягують комісію з кожної торгової операції.
 • Рентабельність. Перш, ніж почати користуватися роботом, розрахуйте, наскільки прибутковим буде процес з урахуванням оплати послуг програми.
 • Безпека. Важливо вивчити відгуки і те, що розробники говорять про вжиті у них заходи безпеки. Адже вам в деякому роді доведеться довіряти платформі управління своїми коштами.

Кращі боти для торгівлі криптовалютою на біржі в 2024 році

Роботи і радники, що допомагають криптоінвесторам або трейдерам заробляти на ринку криптовалют, все більше знаходять популярність, стаючи затребуваними в сучасному онлайн-бізнесі. Ми розглянули всі відомі боти для трейдингу, виділили їх плюси і мінуси. Деякі варіанти більш складні і підходять тільки для досвідчених користувачів, інші цілком легкі в основі навіть для новачків.

Revenuebot

Бот для автоматичної торгівлі криптовалютами, що вимагає мінімального втручання користувача. Досить задати ряд початкових налаштувань. Всі налаштування детально описані в FAQ, щоб впорався і новачок.

RevenueBot - хмарний бот для заробітку на топових криптовалютних біржах. Автоматична торгівля за системою мартінгейл здійснюється цілодобово. Абонентська плата відсутня, утримується тільки відсоток з отриманої в ході торгів прибутку. Працює з майданчиками Binance, Binance Futures, Exmo, Livecoin і т. д.

 • Особливості: розумна сітка ордерів, індикатори волатильності, бектести, автоматичний перехід між торговими парами.
 • Підтримувані біржі: Binance, Bitfinex, Poloniex Bittrex, Exmo, Livecoin, HitBTC, OKex, Cex.io, Bitmax, Kucoin, Kraken, Binance Futures.
 • Вартість: комісія 20% з прибутку від роботи бота, але не більше $50 за місяць. Така схема хороша тим, що стимулює розробників робити бот якомога більш результативним.

Плюси:

 • Відсутність абонентської плати.
 • Безпека - всі кошти зберігаються на підключених біржах, а не у Revenuebot.
 • Одночасна торгівля на декількох торгових парах.
 • Детальна статистика за всіма показниками торгівлі.
 • Легкість підключення і налаштування.
 • Партнерська програма.

Мінуси:

 • Якщо не розуміти суті роботи стратегії, то можна піти в мінус.
 • Іноді трапляються збої в роботі.

Налаштування Revenuebot на прикладі біржі Бінанс

Спочатку потрібно зареєструватися на сайті https://revenuebot.io/. Потім зайти в розділ Bots (боти) і розгорнути меню CREATE NEW BOT (створити нового бота).

Ввести будь-яку назву для бота і вибрати криптобіржу з підтримуваних. У нашому випадку, Binance. Заповнити поля, які відкриються після цього:

 • торгова пара;
 • ключ API - його попередньо потрібно створити на біржі Binance, це робиться в особистому кабінеті в пару кліків;
 • гаманець - вибрати існуючий або створити новий, вказавши його назву та інші параметри;
 • комісія - вибрати, яка комісія буде застосовуватися Бінанс – а саме-чи використовувати токен BNB (в акаунті самої біржі ця опція теж повинна бути активована);

Далі вибирається алгоритми роботи криптобота. Їх два - Long і Short. В обох випадках діє принцип "купити дешевше, продати дорожче", але різниця полягає в характері виставлення ордерів, в які саме моменти купувати і продавати. Після вибору алгоритму можна вибрати для нього попередньо встановлений шаблон або вказати налаштування вручну.

Налаштування включають в себе:

 • Процентна величина перекриття зміни ціни, на основі якого розраховується сітка ордерів.
 • Відступ першого ордера в сітці.
 • Вибір рейту на біржі (buy, sell, average), від якого буде розраховуватися сітка ордерів.
 • Мартінгейл і кількість ордерів в сітці.
 • Профіт, який бот буде застосовувати в момент розрахунку ціни заключного ордера.
 • Монета, в якій буде профіт (тільки для Short).
 • Актуалізацію сітки ордерів до поточної ціни, необхідна щоб уникнути відходу ціни далеко від сітки.
 • Пауза перед початком скасування поточної сітку ордерів, якщо спрацювала попередня настройка.
 • Пауза перед установкою нової сітки.
 • Пауза перед початком нового циклу після закінчення попереднього.

І ряд додаткових налаштувань - наприклад, зарахування профіту на віртуальний гаманець бота або логарифмічний розподіл щільності ордерів.

Перед тим, як запускати робота, потрібно також встановити ряд фільтрів, що гарантують, що він почне торгувати в найбільш вдалий час виходячи з ваших побажань і обраного торгового алгоритму. Нарешті, можна налаштувати отримання повідомлень про хід торгівлі по SMS, email, Telegram і т.д. І натиснути «Create New Bot».

Stratum Bot

Простий і зручний Stratum Bot спрямований на полегшення автоматичної торгівлі, особливо для початківців користувачів. Може одночасно працювати з декількома або навіть десятками пар, використовуючи для кожної індивідуальні настройки. У складних ситуаціях страхує гнучкий інструмент усереднення (DCA), а від великих втрат захищає стоп-лосс.

 • Особливості: Dca, Trailing Profit, зворотний трейлінг, багатопоточність, ігнор незначних ордерів.
 • Підтримувані біржі: Binance, YoBit.
 • Вартість: YoBit безкоштовно, Binance $13 на місяць.

Плюси:

 • Простота застосування, швидкий початок торгівлі.
 • Безкоштовна версія для біржі YoBit.
 • Автопідбір параметрів в один клік.
 • Непоганий торговий функціонал.

Мінуси:

 • Тільки два підтримуваних майданчики.

3commas

3commas одночасно бот і торговий термінал. Підтримує 20+ криптовалютних бірж і функцію Paper Trading. Дозволяє організувати єдиний криптовалютний портфель, об'єднавши всі свої біржові акаунти. Портфель зручно візуалізується у вигляді інфографіки в особистому кабінеті. З 2020 року 3commas співпрацює з біржею Binance, що дає користувачам комфортні умови для трейдингу через інфраструктуру управління активами і безпеки Binance.

 • Особливості: бектести, пробний період, шортинг, DCA.
 • Підтримувані біржі: Bittrex; Poloniex; Bitfinex; Binance; Binance Jersey; Binance US; KuCoin; Bitstamp; Bybit; Huobi Global; HitBTC; Coinbase Pro; EXMO; OKEx; Bitmex.com; Kraken; Gate.io; Binance DEX; Cex.io; YoBit.
 • Вартість: тарифи від $29 до $99 на місяць (при покупці на рік – дешевше). Максимальний Pro тариф можна спробувати безкоштовно протягом трьох днів.

Плюси:

 • Функція Copy-trading (копіювання стратегій успішний трейдерів).
 • Підтримка безлічі бірж.
 • Функція Smart Trading (одночасне здійснення угод на різних біржах з метою отримання максимального профіту).
 • Мобільний додаток.
 • Функціональний інтерфейс.

Мінуси:

 • Не дуже підходить для новачків.

Cryptorg

Платформа Cryptorg дозволяє активувати практично необмежену кількість торгових ботів одночасно, це число обмежене тільки числом торгових пар на біржі. Можливе підключення роботів за допомогою API. Для автоматичної торгівлі можна використовувати вбудовані стратегії або налаштувати свої власні. Крім того, проект являє собою соціальну мережу з чатом для обміну досвідом між трейдерами.

 • Особливості: Trade-to-mine, повідомлення через Telegram, пробний період, вбудований маркетплейс, токени CTG.
 • Підтримувані біржі: Bittrex; Poloniex; Bitfinex; Binance; Bitmex; KuCoin; HitBTC; CoinsBit; BTC-alpha; PrizmBit.
 • Вартість: тарифи від $30 до $100 на місяць. Якщо пробний тариф з урізаними функціями, яким можна користуватися 14 днів безкоштовно, а потім за $15 на місяць.

Плюси:

 • Мультиплатформенний додаток.
 • Підтримка роботи одночасно з великою кількістю ботів.
 • Вбудована криптобіржа.
 • Майнінг токенов CTG шляхом здійснення угод.

Мінуси:

 • Підтримує не багато бірж.

Zignaly

Zignaly - хмарний сервіс, з яким можна працювати через браузер, без установки програми. Автоматизувати торговий процес користувачам допомагає більше 20 зовнішніх постачальників сигналів. Працює в зв'язці з аккаунтом TradingView.

 • Особливості: трейлінг-стоп, стоп-лосс, сигналізатори, застосування користувальницьких стратегій з TradingView.
 • Підтримувані біржі: Binance і KuCoin, інші на підході.
 • Вартість: з недавніх пір повністю безкоштовно, раніше $15.99 на місяць. Платформа стала частиною програми Binance Broker і тепер заробляє на комісіях з платформи Zignaly Exchange.

Плюси:

 • Безкоштовність.
 • Взаємодія з обліковим записом TradingView.
 • Використання ефективних торгових алгоритмів.
 • Надійні джерела сигналів.

Мінуси:

 • Трохи криптобірж, і частина функціоналу поки на стадії впровадження.

Botee Trade

Хмарний сервіс, що надає багато можливостей для торгівлі біткоіном і альткоінами на різних біржах. Підтримує функцію маржинальної торгівлі. Інтерфейс практично повністю настроюється, його можна конфігурувати на свій розсуд. Працювати можна через браузер або додаток. Набір інструментів дозволяє створити і запустити власну стратегію.

 • Особливості: paper Trading, бектести, пробний період, шортинг, DCA.
 • Підтримувані біржі: Bitfinex, Binance. Планується додавання HitBTC і Bitmex.com.
 • Вартість: тарифи від $60 до $270 на місяць. Можна спробувати безкоштовно протягом семи днів з мінімальним функціоналом.

Плюси:

 • Великий функціонал, велика кількість опцій і індикаторів.
 • Маржинальна торгівля з плечем, можна входити в шорт і лонг.
 • Партнерська програма.
 • Безкоштовні та безлімітні бэктесты.

Мінуси: 

 • Підтримує мало бірж.
 • Досить дорогі тарифи.

Apitrade

Платформа ApiTrade підтримує 6+ торгових і арбітражних алгоритмів з мінімальними ризиками, які в процесі роботи автоматично навчаються. За запевненням розробників, гарантує невеликий регулярний рівень доходу практично кожен день завдяки тому, що використовує паралельно відразу 25 найбільших бірж, знаходячи умови для вигідних угод.

 • Особливості: DCA, moneyback 7 днів у разі, якщо послуги не влаштували, відсутність абонентської плати, автоматична торгівля.
 • Підтримувані біржі: Bittrex; Poloniex; Bitfinex; Binance; KuCoin; Bitmex; Huobi; Cryptopia; GDax; Bit Z; Kraken, OKex та ін.
 • Вартість: 50% від прибутку, отриманого в результаті автоматичних торгових і арбітражних угод. Ручна торгівля повністю безкоштовна.

Плюси:

 • Фактично повна безкоштовність.
 • Простота настройки, є можливість почати торгувати в один клік.
 • Просунуті алгоритми системи.
 • Можливість роботи з невеликими депозитами.
 • У разі збитків, понесених в результаті помилок бота, гарантується повне відшкодування.

Мінуси:

 • Немає додатків, тільки браузерна версія.

ProfitTrailer

Потужний криптобот, який дозволяє автоматизувати на ТЕХНІЧНИХ індикаторах будь-яку стратегію - BB, DCA, RSI, EMA, SMA, MACD, STOCH і ін. Є докладний довідковий розділ, але тільки англійською мовою. Додаток бота доступний для всіх пристроїв. Платформа має досить активну спільноту, можна спілкуватися і отримувати допомогу від інших трейдерів.

 • Особливості: Paper Trading, DCA, пробна версія, техпідтримка через Discord, підписка на оповіщення про сигнали
 • Підтримувані біржі: Poloniex, Bittrex, Binance, BinanceUS, Binance Futures, Binance Jersey, Binance DEX, Kucoin, Huobi, BitMEX, Bybit.
 • Вартість: від €30 / місяць. Є тарифи з одноразовою оплатою (€799 і €999). Безкоштовні обмежені версії для Binance і Bybit. Також є Paper Trading.

Плюси:

 • Безліч функцій, стратегій та інструментів.
 • Наявність безкоштовних пробних версій.
 • Можливість запуску двох ботів одночасно.
 • Мультиплатформенність.
 • Детальна статистика.

Мінуси:

 • Складний в освоєнні для новачків.

HAASonline / HAAS bot

Найбільш відомий і складний для вивчення криптобот. Дозволяє швидко створювати, тестувати і розгортати автоматичні стратегії на безлічі бірж. Всі процеси відбуваються в хмарі, на серверах компанії. Мова програмування HaasScript дозволяє створювати власні автоматизовані торгові алгоритми, розробляти технічні індикатори, інтерпретувати сигнали і т. д.

HaasBot - комплексна версія торгового робота, що складається з 4 окремих алгоритмів. Робот задіє в торгових операціях до 500 криптовалют. Розроблено програму в 2014. Ключових особливостей у цього бота дві - він платний і дійсно результативний, як кажуть багато трейдерів.

Торгує HaasBot фактично на всіх великих криптовалютних біржах (BitMEX, KuCoin, Binance, Gemini, Kraken, Huobi і ін.). Тарифікація трирівнева, що обумовлено різною відкритістю функціоналу для клієнта. Вартість ліцензії на 3 місяці:

 1. Базовий доступ - 0.028 ВТС.
 2. Для просунутих новачків - 0.049 ВТС.
 3. Професійна версія - 0.08 ВТС.

Оплата приймається криптовалютою Bitcoin. Можна порівняти плани і вибрати необхідний за потребами.

 • Особливості: paper Trading, бектексти, шортинг, пробна версія.
 • Підтримувані біржі: Binance, Binance Futures, Binance US, Bitfinex, BitMEX, Bitpanda Pro, Bitstamp, Bittrex, ByBit, Deribit, Gemini, CCEX, Cex.IO, Cobinhood, Coinbase, HitBTC, Huobi, Ionomy, KuCoin, NovaExchange, Kraken, Kraken Futures, OKCoin, OKEX, OKEX-Futures, OKEX-Swap, Poloniex.
 • Вартість: тарифи на термін від 3 до 12 місяців ціною від 0.028 BTC до 0.208 BTC. Є 14-денна пробна Ліцензія.

Плюси:

 • Підтримка безлічі бірж, в тому числі ф'ючерсних.
 • Візуальний редактор стратегій.
 • Власна мова програмування.
 • Торговий сервер HaasOnline, що працює 24/7.

Мінуси:

 • Дорогі тарифи.

GUNBOT

Потужний і відносно простий у використанні торговий Бот. Містить багато встановлених стратегій для новачків, що дозволяють швидко почати трейдинг і отримати прибуток. Для досвідчених користувачів теж багато можливостей, від маржинальної торгівлі до налаштування JSON-конфігурацій.

Крипторобот Gunbot-платний бот для автоматизованої торгівлі віртуальними валютами. Дана платформа, перш за все, привертає увагу широкими можливостями настройки функціоналу, що дозволяють встановити граничний рівень торгового ризику, підвести роботу кріптовалютного бота під використовувану стратегію трейдингу і т. п. Важливий нюанс – це робота Gunbot на більшості функціонуючих кріптовалютних біржах, наприклад, на Cex.io, Binance, Bitmex

Тарифні плани, пропоновані кріптотрейдерам, передбачають різну кількість доступних можливостей функціоналу і коштують від 0,002 BTC (сама урізана версія) до 0,125 BTC (для професіоналів). Цікаво, що виплачувати збір потрібно один раз, без додаткових доплат.

Ще одним значущим плюсом криптобота gunbot є інтегрований набір з 32 ефективних систем торгівлі децентралізованими монетами. Користувач після тестування може активувати будь-який варіант, який проявив себе гідно!

 • Особливості: paper Trading, DCA, бэктексты, шортинг, пробна версія.
 • Підтримувані біржі: Binance, OKex, HitBTC, Kucoin та ін., в цілому більше 100.
 • Вартість: довічні версії ціною від 0.02 BTC до 0.125 BTC, розрізняються кількість функцій.

Плюси:

 • Можливість збереження налаштованого алгоритму локально.
 • Конфіденційність - бот не збирає і не зберігає інформацію про користувачів.
 • Мультиплатформенність.
 • 40+ торгових стратегій.
 • Максимальна кількість підтримуваних бірж.

Мінуси:

 • Купити можна тільки за біткоіни.
 • Працює на вашому комп'ютері, тому вимагає певної кількості обчислювальних потужностей.

SWBOT

SWBOT розрахований на досвідчених користувачів, які вже мали справу з автоматизованим трейдингом на кріптовалютних біржах. Є версії Програми для Linux і Windows, а управляти роботою бота можна через Telegram. Щоб створити аккаунт, потрібно вказати свій ID телеграм. Дізнатися його допоможе бот @my_id_bot або інший аналогічний.

 • Особливості: DCA, пробна версія, двосторонній трейл, веб-інтерфейс зі статистикою.
 • Підтримувані біржі: Bittrex, Binance, Poloniex, Wex.
 • Вартість: $25 на місяць, є демо-версія з обмеженнями. Оплата здійснюється в BTC за поточним курсом.

Плюси:

 • Автоматичне відновлення після перезавантаження або зупинки.
 • Відстеження загального ринкового тренда.
 • Можливість одним ботом працювати відразу з декількома валютними парами.
 • Кроссплатформенність.

Мінуси:

 • Тільки для досвідчених користувачів.
 • Підтримується мало бірж.

BOTanica

BOTanica - це серія торгових ботів для використання на біржах Binance і Poloniex. Підтримує всі валютні пари, які є на цих майданчиках. Користувач сам вибирає які цікавлять його пари. Використовувані торгові стратегії - стратегія усереднення із заданою ставкою прибутку і мартінгейлом.

 • Особливості: DCA, пробна версія, настроювані оповіщення, необмежену кількість одночасно торгованих пар.
 • Підтримувані біржі: Poloniex і Binance.
 • Вартість: одноразово 0,06 BTC, є демо-версія.

Плюси:

 • Одночасна торгівля кількома парами.
 • Перемикання між автоматичним або ручним вибором пар.
 • Обробка зависань або помилок самих криптобірж.
 • Можливість установки звукових оповіщень.

Мінуси:

 • Працює тільки на двох біржах.
 • Немає сайту, тільки пости на форумах.

Gimmer

Бот в 2018 році проводив ICO і зібрав 2,8 млн доларів (хоча заплановано було 6). Децентралізована торгова платформа включає в себе сучасні торгові індикатори та інструменти на базі штучного інтелекту. Платформа досить проста у використанні, тому викликає інтерес у різних категорій трейдерів, незалежно від їх торгового досвіду.

 • Особливості: Paper Trading, бэктесты, DCA, демо-версія
 • Підтримувані біржі: OKCoin, Huobi, Kraken, Binance, Bittrex, Cobinhood, Bitmex, Bitfinex, Poloniex.
 • Вартість: від $25 на місяць до $255 на рік. Для власників токенів GMR використання може бути безкоштовним.

Плюси:

 • Хороша інфраструктура з широкими можливостями.
 • Токен GMR, що дає ряд бонусом власникам.
 • Маржинальна торгівля.
 • Формування портфеля.
 • Кроссплатформенность.

Мінуси:

 • Мало довідкової інформації, і тільки у відео-форматі.

GBOT

Трейдинг-бот, яким можна управляти через Telergam або панель управління. Підтримуються трейлінг-стопи і стоп-лосси. Можна працювати одночасно з необмеженою кількістю торгових пар. Сайт: https://gbot-trader.herokuapp.com/.

 • Особливості: DCA, демо-версія, управління через Telegram,
 • Підтримувані біржі: Poloniex, Bittrex, Exmo, Bitfinex, Liqui, Binance і т. д. (всього 16)
 • Вартість: ліцензія від $30 / місяць для однієї біржі або $100 відразу для всіх. Також можна за $ 900 придбати безліміт.

Плюси:

 • Підтримка всіх популярних бірж.
 • Зручний інтерфейс і управління.
 • Більше 10 комбінацій торгових налаштувань.
 • Цілодобова робота.
 • Докладний FAQ.

Мінуси:

 • Непроста установка, не для новачків.
 • За досить великі гроші функціонал не надто широкий.

Cryptohopper

Хмарний криптоторговельний бот, що працює 24/7. Дозволяє взаємодіяти з широким діапазоном бірж і валют. Пропонує багато функцій, включаючи копі-трейдинг, і відрізняється легкістю настройки.

CryptoHopper — робот для автоматичної торгівлі на біржах криптовалют: Huobi, Binance, КиСоіп, Kraken, Poloniex, Bitfinex та інших. Доступний безкоштовний план на 7 днів для ознайомлення з функціоналом Платформи. Всього є 3 плани: стартовий, середній, професійний. На останньому доступна арбітражна торгівля, відкриття 500 торгових угод з 75 криптовалют, сигнали і т. д.

 • Особливості: бектести, DCA, пробна версія, управління крипто-портфелем.
 • Підтримувані біржі: Bittrex; Poloniex; Bitfinex; Binance; Binance US; KuCoin; Bitstamp; Huobi Global; HitBTC; Coinbase Pro; OKEx; Kraken; BitVavo.
 • Вартість: від $19 до $99 на місяць (якщо купувати на рік, то дешевше). Є безкоштовна версія з урізаним функціоналом.

Плюси:

 • Проста установка і настройка.
 • Багато функцій, бірж і монет.
 • Помірні розцінки на тарифи.
 • Можливість використання професійних інструментів без специфічних знань.

Мінуси:

 • Мало інформації про розробників.

Margin.de (ex. Leonardo bot)

Раніше сервіс був відомий під назвою Leonardo, але потім змінив власника і піддався ребрендингу. Крім імені, змінився інтерфейс і доданий ряд функціональних можливостей. Підтримує технічні індикатори MACD, EMA, RSI, VWAP та ін.

 • Особливості: Paper Trading, пробна версія, інтерактивні графіки, структурований підхід до угод.
 • Підтримувані біржі: Bittrex; Poloniex; Bitfinex; Binance; Binance Jersey; Binance US; OKEx; Kraken; KuCoin; Bitstamp; Huobi Global; HitBTC; Coinbase Pro; Cex.io; YoBit; Gemini; CoinOne.
 • Вартість: довічна ліцензія від $129 до $2999

Плюси:

 • Гнучкі налаштування інтерфейсу.
 • Широкий вибір індикаторів.
 • Багато криптобирж.
 • Високий рівень безпеки.

Мінуси:

 • Потрібні істотні початкові інвестиції.
 • Користувальницькі стратегії занадто складні.
 • Вузький функціонал налаштування ботів.

The C.A.T. bot

Бот працює з 2014 року і пропонує різноманітність налаштувань і встановлених стратегій для бичачих і ведмежих ринкових умов. Являє собою кероване додаток Java8, що запускається за допомогою API.

 • Особливості: прозорість, доступ до логів і резервних копій, тонка настройка стратегій.
 • Підтримувані біржі: Poloniex, Bittrex, Binance, Bitfinex, C-Cex, HitBTC, Bitstamp, CEX.IO, Kraken, OKEX, Livecoin та ін.
 • Вартість: довічна ліцензія 0.065 BTC, доповнення для API інтерфейсів 0.015 BTC.

Плюси:

 • Гнучка конфігурація.
 • Відносно простий запуск незалежно від операційної системи.
 • Є також арбітражний бот для пасивного доходу.
 • Довічна ліцензія. Всі наступні релізи надсилаються у вигляді посилання на Dropbox.

Мінуси:

 • Висока вартість.
 • Доповнення надається за окрему плату.

Shrimpy

Бот відносно новий, але вже набув популярності завдяки тому, що більшу частину послуг надає безкоштовно або недорого. Також підкуповує прозорість розробки-творці регулярно викладають новини про оновлення і прислухаються до думки користувачів. Бот надає кілька рідкісних функцій, таких як rebalancing – автоматичне перебалансування портфеля для отримання максимального прибутку.

 • Особливості: бектести, копі-трейдинг, безкоштовний пакет торгових ботів Hodler
 • Підтримувані біржі: Binance, KuCoin, Bittrex, Coinbase Pro, Kraken та ін.
 • Вартість: є безкоштовний тариф, а також платний за $19 на місяць. Можна звернутися в підтримку і сформувати тариф особисто під себе за окрему плату.

Плюси:

 • Низька вартість і маса безкоштовних функцій.
 • Зручний доброзичливий інтерфейс.
 • Вбудована соцмережа для спілкування з іншими трейдерами.
 • Гідний набір функцій.

Мінуси:

 • Немає мобільного додатку.
 • Згідно відгуками, менш прибутковий, ніж конкуренти.

Livetrader

Криптобот з підтримкою потужних торгових алгоритмів. Підтримує торгівлю 24/7 з використанням автоматизованих стратегій. Є настроюються оповіщення, щоб завжди бути в курсі важливих подій в роботі. Легкий конструктор стратегій.

 • Особливості: Paper Trading, технічні та фундаментальні індикатори, набір встановлених стратегій, бектести, пробна версія.
 • Підтримувані біржі: Kraken, Binance, BinanceUS; планується додавання KuCoin, Poloniex, Bitstamp, Bitfinex
 • Вартість: від $ 9.50 до $49.50 за перший місяць, в наступні ціна збільшується. Два тарифи з трьох можна спробувати безкоштовно протягом 7 днів.

Плюси:

 • Висока безпека.
 • Різні складності стратегії (від 4 до 20 тригерів).
 • До 1000 різних ботів.
 • До 10 стратегій на вибір.

Мінуси:

 • Мала кількість бірж.
 • Поки неповний функціонал, багато опції тільки планується впровадити.

Hodlbot

HodlBot - кріптовалютний торговий бот з можливістю гнучкого налаштування, що дозволяє ретельно індексувати ринок, створювати інвестиційні портфелі і в автоматичному режимі перебалансувати їх. Управління портфелем позиціонується пріоритетною функцією, і дійсно організовано зручно.

 • Особливості: автоматичне перебалансування, диверсифікація ринку по будь-яким монетам, чорні списки монет.
 • Підтримувані біржі: на даний момент тільки Binance
 • Вартість: від $3 до $14 на місяць, залежно від обсягу портфеля.

Плюси:

 • Низькі ціни.
 • Зручний інтерфейс.
 • Можливість комфортного управління портфоліо, в тому числі його автоматичного балансування.
 • Гнучкі налаштування.
 • Компетентна техпідтримка 24/7.

Мінуси:

 • Тільки одна біржа.

TradeSanta

TradeSanta - відносно новий хмарний бот, який вже встиг заробити позитивну репутацію. Підтримує всі основні різновиди ордерів, а також дозволяє в автоматичному режимі виконувати більш складні стратегії. Функціонал великий, але до нього потрібно звикати.

 • Особливості: лонгінг і шортинг, користувальницькі шаблони, великий вибір технічних індикаторів, в тому числі рідкісних.
 • Підтримувані біржі: HitBTC, Binance, Bitfinex, Bittrex, UPbit, OKex
 • Вартість: є безкоштовний тариф з мінімальною кількістю опцій, а також платні від $14 до $70 на місяць

Плюси:

 • Простий інтерфейс.
 • Багато варіантів автоматичної торгівлі.
 • Високий ступінь безпеки.
 • Відсутність торгових комісій.
 • Помірні ціни.

Мінуси:

 • Є скарги на слабку техпідтримку.
 • Найкраще працює тільки з перевіреними стратегіями.

GEKKO bot

Один з найстаріших і перевірених ботів, з якого багато починали свій шлях в трейдингу. Зараз вже не підтримується творцем, але все ще може вільно використовуватися. У реальному часі збирає ринкову інформацію і виконує живі ордери. Результати можна відстежувати в графічному інтерфейсі на сайті.

Gekko-безкоштовний кріптобот на веб-платформі GitHub. Майданчик дозволяє зареєстрованим клієнтам завжди користуватися унікальною функцією для створення свого кріптовалютного бота, що має відкритий вихідний код. Потрібно потім лише завантажити програму, запустити на ПК, встановити параметри і чекати зароблених монет.

У Gekko є маса найпотужніших, ефективних опцій, що роблять можливим оптимізацію, корекцію і тестування стратегій торгівлі.

Використовувати торговий робот неважко. Необхідно створити свою версію бота Gekko і його активувати.

 • Особливості: paper Trading, відкритий вихідний код, веб-інтерфейс, плагіни, бектести.
 • Підтримувані біржі: Bitfinex, Bitstamp, Poloniex, Binance, EXMO, Bittrex і т. д. (всього 23)
 • Вартість: безкоштовно.

Плюси:

 • Безкоштовність.
 • Багато криптобірж.
 • Графічний інтерфейс.
 • Велика кількість індикаторів з різних бібліотек.
 • Відкритий вихідний код.
 • Набір готових стратегій і можливість віддання власних.

Мінуси:

 • Немає технічної підтримки з 2016 року.
 • Установка вимагає спеціалізованих знань.

Zenbot

Zenbot - торговий бот з відкритим вихідним кодом, робота якого відбувається з використанням штучного інтелекту. Бот може бути налаштований відповідно до ваших торгових переваг і використовуватися його на всіх основних операційних системах.

Zenbot - відмінний робот для кріптотрейдінга. Даний бот безкоштовно надається на тому ж GitHub. Встановлюється програма фактично на всіх комп'ютерних ОС, має відкритий вихідний код. Zenbot може здійснювати високочастотні угоди, а також дозволяє вести прибутковий арбітраж криптовалюта.

 • Особливості: високочастотна торгівля, багато підтримуваних активів, AI, open-source, відсутність графічного інтерфейсу.
 • Підтримувані біржі: Bittrex, Poloniex, Gemini, Quadriga, GDAX.
 • Вартість: безкоштовно

Плюси:

 • Безкоштовність.
 • Можливість торгівлі одночасно декількома активами.
 • Ефективна високочастотна торгівля

Мінуси:

 • Тільки для досвідчених.
 • Немає графічного інтерфейсу.
 • Немає сайту.

Kryll

Онлайн-платформа для запуску автоматизованих стратегій торгівлі криптовалютами. Орієнтована на максимальну простоту (принцип What-You-See-Is-What-You-Trade). Стратегії можна створювати самостійно і здавати або брати в оренду.

 • Особливості: drag'n Drop редактор для стратегій, Smart Trading, стоп-лосс і тейк-профіт, хмарні обчислення, бектест.
 • Підтримувані біржі: Bittrex, Binance, HitBTC, BitStamp, Poloniex та ін.
 • Вартість: 1% від торгового капіталу.

Плюси:

 • Повноцінний ринок стратегій.
 • Зрозуміле і просте управління.
 • Невелика оплата.
 • Токен KRL, що дає переваги власникам.

Мінуси:

 • Оскільки оплата береться за торговий капітал, то навіть торгуючи в збиток, доведеться платити.

Bitsgap

Платформа, що підтримує повний функціонал, необхідний для повноцінного криптобота – трейдинг, арбітраж, формування портфеля, сигнали. Є демо-версія. Автоматичні алгоритми генерують прибуток при кожному русі ринку і мінімізують ризики.

 • Особливості: аналіз понад 10 000 валютних пар, арбітраж між біржами, безкоштовний симулятор торгівлі.
 • Підтримувані біржі: Bittrex; Poloniex; Bitfinex; Binance; KuCoin; Bitstamp; Huobi Global; HitBTC та ін., сумарно понад 30.
 • Вартість: від $19 до $110 на місяць + безкоштовний тарифний план з обмеженням за обсягами торгівлі.

Плюси:

 • Велика кількість підтримуваних бірж, індикаторів і торгових пар.
 • Інтелектуальні ордера.
 • Інтеграція з графіками TradingView.
 • Є демонстраційний режим.
 • Є функціонал для управління портфелів інвестицій.

Мінуси:

 • Для новачків початкові налаштування здадуться складними.

aBOT (Arbitraging)

ABOT (Автоматичний бот) – арбітражний крипторобот. Він допоможе людям, що займаються заробітком на арбітражі криптовалют. Алгоритм самостійно розшукує дешеві альткоіни, купує їх і пізніше на іншій кріптовалютной біржі реалізує всю кількість монет за вигідною ціною.

Для доступу до даного боту потрібна реєстрація аккаунта в проекті Arbitraging.co. Ніякої комісії за використання програми не потрібно платити, тому торгові операції відразу можуть давати дохід. Єдина плата, що стягується з користувачів на сервісі, – це помірні комісії за транзакції. Арбітраж повністю децентралізований. Можна контролювати угоди, вироблені роботом на блокчейні.

Додатково сервіс Arbitraging надає кріптовалютний гаманець, напівавтоматичного бота( MBOT), власну біржу і т. д.

Сryptotrader

Cryptotrader.org - хмарний бот для автоматизації торгових стратегій без установки програмного забезпечення. Надає можливість працювати на всіх популярних біржах. Сервіс дозволяє протестувати роботу торгового робота в режимі реального часу або на історичних даних.

Вартість залежить від обраного плану і починається для Basic+ з 0,0042 BTC в місяць.

Основні поняття

 • Paper trading - торгівля на біржовому демо-рахунку віртуальними монетами, без реальних ризиків для фінансів.
 • Бектест - перевірка ефективності бота на основі історичних даних. Мета полягає в правильному налаштуванні прибутковості і ризиків.
 • Довічна ліцензія - можливість заплатити за програму один раз і користуватися нею необмежено. Але найчастіше такий одноразовий платіж поширюється тільки на конкретну версію продукту, а більш свіжі доведеться заново оплачувати.
 • Live trading bot - робот, який торгує на біржі в поточний момент і справжніми грошима.
 • Ордер - то, за якою логікою бот вибудовує ордери на покупку і продаж.
 • HOLD - утримання депозиту на балансі без здійснення операцій з ним.
 • Шортинг - маржинальна торгівля з кредитним плечем.
 • Ліквідаційна вартість - встановлений біржею момент ліквідації позиції в разі розвороту курсу. При більш високому кредитному плечі позиція закривається швидше, оскільки ліквідаційна вартість знаходиться ближче до закупівельної ціни.
 • DCA (мартінгейл) - стратегія, заснована на усередненні. Підходить для досвідчених трейдерів і дає можливість при необхідності знизити вартість покупки валюти. В Налаштуваннях кріптоботов зустрічається коліно DCA – рівень DCA) - воно означає, Скільки додаткових закупів по монеті буде відбуватися. А також коефіцієнт DCA-опція, що визначає розміри наступних ордерів по DCA
 • Сітка ордерів - порядок ордерів, що будується на основі відстані між ними або шляхом установки максимальної відстані і певної кількості ордерів. Наприклад, 5 ордерів через кожні $10.
 • Trailing Stop, Trailing Buy - динамічні стоп-ордери, налаштовані таким чином, щоб автоматично рухатися слідом за ринковою ціною.

Безпека при використанні криптоботів

Необхідно дотримуватися обережності, довіряючи кому б то не було API ключі від своїх бірж. Цього заслуговують тільки перевірені сервіси з хорошою репутацією. Адже API ключ-це свого роду дозвіл на використання вашого облікового запису, включаючи торгівлю через неї і виведення коштів. Будь-який бот вимагає надання API для роботи, саме по собі це не є ознакою шахрайства.

Уважно досліджуйте кожну платформу перед тим, як починати з нею працювати. Дізнайтеся, які методи забезпечення безпеки там застосовуються. Завжди активуйте двофакторну аутентифікацію для обмеження доступу до аккаунту.

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Цілодобова торгівля. Боту не потрібно спати або займатися іншими справами, на відміну від людини.
 • Відсутність людського фактора. Люди роблять помилки, як в торгових операціях, так і в допоміжних, таких як введення реквізитів.
 • Миттєве автоматичне виконання операцій за заданими параметрами.
 • Відсутність емоцій і суворе дотримання плану.
 • Можливість тестування торгових ідей за допомогою Paper Trading або на основі історичних даних.
 • Зручна диверсифікація і поділ ризиків.

Мінуси:

 • Трапляються невдалі або застарілі стратегії, закладені в кріптоботе. Недосвідчений користувач, який вибрав таку стратегію, зазнає збитків.
 • Багато шахрайських проектів. Не варто вестися на обіцянки, це повинно відразу насторожити.
 • Бота потрібно контролювати, коригувати і підтримувати, всупереч поширеній помилці «поставив і забув».
 • Зустрічаються боти з неякісним програмним забезпеченням. Зазвичай це нові і сирі проекти, тому краще вибирати перевірені і вже 100% налагоджені платформи.
 • Бот, навіть правильно налаштований, не дає гарантії прибутку. Існує безліч факторів, від яких залежать ціни і заробітки.

Переваги автоматичної торгівлі криптовалютами

Під час періоду свого процвітання нині збанкрутіла біржа криптовалют Mt-Gox використовувала дуже активно спеціального крипторобота Willy, що маніпулював вартістю коінів BTC. Такий торговий робот був першим біткоіни-ботом, дійсно викликав злети котирувань bitcoin і їх наступні падіння. Така ситуація відбувалася в 2012-2014 рр., коли ринок криптовалют, та й всі децентралізовані гроші були маловідомі і не дуже популярні.

Звісно, нинішній розвиток кріптоіндустріі повністю заблокував можливість застосування ботів для таких маніпуляцій ціною децентралізованих монет. Роботів переважно використовують, щоб автоматизувати торгівлю на біржах. Таке впровадження алгоритмів обумовлено непоганим набором переваг у спекулятивної діяльності, здійснюваної за допомогою кріптоботов. Найбільш значущі плюси такі:

 • трейдеру не потрібно невпинно моніторити стан ринку віртуальних валют і постійно обчислювати моменти для відкриття позицій;
 • задіяння криптороботів для торгівлі цифровими активами усуває фактор страху і елемент емоційного стану при торгових рішеннях. Більшість початківців кріптотрейдеров втрачають депозити виключно через психоемоційної нестабільності і через нехтування правилами власної торгової стратегії;
 • кріптовалютний бот здатний чітко розпізнавати графічні моделі, свічкові патерни, напрямки руху котирувань і точки розвороту трендів, які часто непомітні для трейдера;
 • грамотно налаштований торговий робот ефективніше аналізує графіки, укладає більш результативні угоди і розшукує найоптимальніші точки входу.

Зазначені якості є лише прикладом корисності автоматичної торгівлі криптовалютами. Переваг у таких програм ще багато.

Недоліки біржових криптовалютних роботів

Після вказівки позитивних сторін застосування ботів для кріптотрейдінга обов'язково варто виділити ключові мінуси даного способу заробітку на цифрових монетах.

Основні недоліки криптоботів наступні:

 • Суворе дотримання запрограмованого алгоритму. Будь-які зрушення, швидкі відхилення, короткострокові коливання і інші форс-мажори будуть давати роботу сигнали для здійснення торгових операцій. Це легко може обнулити депозит, оскільки ордери стануть давати одні збитки.
 • Робота ботів будується виключно на даних технічного аналізу. Вони не здатні бачити причинно-наслідкові зв'язки і розглядати ринок більш глобально.
 • У криптоботів немає аналітичного мислення, емоцій і почуття страху. Це значимий мінус, так як не послідує зупинки втрати коштів в угоді до моменту формування якогось сигналу для робота. Він при певних факторах здатний швидко злити депозит, не бачачи фатального розвитку ситуації в конкретній угоді. Трейдер швидко бачить небезпеку і своєчасно мінімізує збитки.

Висновок + відео

На будь-яких біржових майданчиках трейдинг, здійснюваний вручну, вимагає від спекулянтів відмінною теоретико-практичної підготовки і великих витрат часу. Необхідно володіти специфічними навичками торгівлі, знанням активів. На кріптобіржах ці важкі для новачків моменти нескладно нівелювати використанням торгових кріптороботов. Але важливо провести грамотне тестування купленого або взятого безкоштовно алгоритму для автоматичного кріптотрейдінга.

Слід запам'ятати, що якість будь-якого криптобота обумовлюється кореляційної зв'язком між його ефективністю і реальною вартістю. Всякий бот для торгівлі криптовалюта на біржі повинен відрізнятися стабільною результативністю.

Питання та відповіді

Що таке криптобот для торгівлі?

Це набір програмних інструментів і алгоритмів, який здійснює автоматичну торгівлю на кріптобіржі з метою отримання максимального прибутку.

Навіщо потрібні такі роботи?

В основному, щоб не пропускати вдалі моменти для покупки або продажу активу. Ботам не заважає людський фактор, і вони роблять свою роботу строго відповідно до заданого плану.

Які мінуси у використанні таких програм?

Боти не ідеальні і все одно потребують контролю від користувача. Також вони часто вимагають спеціалізованих знань і складних налаштувань, і навіть тоді не дають гарантії прибутку. Крім того, майже всі роботи платні.

Кріптобіржі не проти використання торгових ботів?

Ні. Це не заборонено і ніяк не заважає природним процесам роботи бірж.

Навіщо торговому боту API ключ?

Щоб торгувати на біржі від вашого імені. Довіряйте ключ тільки перевіреним майданчикам, щоб не зіткнутися з шахраями.

Де взяти API ключі?

API ключі створюються в розділі налаштування особистого кабінету кріптобіржі. Обов'язково використовуйте новий ключ для кожного нового криптобота.

Як спробувати криптобота безкоштовно?

Таку можливість надають майже всі сервіси. Іноді це тріальна версія з обмеженим функціоналом, іноді Paper Trading - віртуальна торгівля віртуальними грошима.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити