Інвестиції в біткоіни мають на увазі покупку криптовалюти з метою подальшого її перепродажу за вищою ціною. Такий метод заробітку відомий на традиційних ринках вже багато століть, але Bitcoin значно відрізняється від акцій, облігацій або фіатних валют. Він не випускається державою або корпораціями, повністю контролюється співтовариством, а його ціна залежить виключно від балансу попиту і пропозиції на ринку. А оскільки спільнота - це завжди люди з емоціями і страхами, то волатильність криптовалюта дуже висока. Це може бути і плюсом (можливість відчутного заробітку за короткий термін), і мінусом (високі ризики).

Редакція BiznesCat.com розглянула всі аспекти інвестицій в біткоін в 2024 році. Розповімо, що потрібно врахувати, як уберегтися від ризиків і якими способами можна купити криптовалюту.

Інвестиції в біткоін

Як дізнатися, чи варто інвестувати зараз

Насамперед необхідно зрозуміти, які перспективи у BTC на найближчі дні, місяці і роки (залежить від планованого терміну вкладень). У цьому допомагають різні інструменти:

Технічний аналіз

Під технічним аналізом біткоіна розуміють прогнозування майбутніх змін курсу на основі історичних даних про вартість і обсяги торгів. Технічний аналіз строго зосереджений на історичній поведінці цін – суть його полягає в припущенні, що будь-які коливання крипторинку не випадкові, а відповідають певній тенденції.

В процесі теханалізу аналізується рівень попиту і пропозиції на ринку, іншим словами – його настрій. Настрій дуже сильно пов'язано з емоціями. У зв'язку з цим варто розглянути ще пару понять:

 • Індекс страху і жадібності біткоіна. Співвідношення бажаючих продати актив до охочих купити його. Вважається, що коли ринок налаштований на продаж, то краще приготуватися до покупки, і навпаки – це дозволить здійснювати найбільш вигідні угоди. 
 • "Fear Of Missing Out", що означає "страх упустити". В даному випадку - упустити вигідну угоду. Трейдери під вплив FOMO дуже часто роблять абсолютно провальні угоди, продаючи вигідний актив у збиток або, навпаки, закуповуючись на хаях (у самої стелі вартості). Боротися з FOMO допомагає чітко вивірена торгова стратегія.

Найбільш ефективний технічний аналіз на високоліквідних ринках, до яких відноситься і біткоіни. Тут менше впливу маніпуляторів та інших зовнішніх впливів, що тягнуть за собою помилкові сигнали. Для аналізу використовуються різні професійні показники, такі як: ковзаючі середні SMA (розраховуються виходячи з ціни закриття активу протягом заданого періоду часу), індекс відносної сили RSI (виробляє показання, які потрапляють в задані діапазони, з використанням математичних формул), смуги Боллінджера BB (визначають потенційну перекупленість/перепроданість ринку і його волатильність) і т. д.

Фундаментальний аналіз

На відміну від технічного, фундаментальний аналіз спирається не просто на історичну зміну курсу, а на безліч факторів, які допомагають оцінити справжню цінність монети. За допомогою цих факторів визначається, наскільки актив переоцінений або недооцінений. Підсумкові результати допомагають у формуванні торгових стратегій.

У той час як технічний аналіз розглядає головним чином поведінку ринку, фундаментальний досліджує показники самого активу і його інвестиційну привабливість. У випадку з біткоіном, наприклад, звертають увагу на:

 • ринкова капіталізація;
 • сумарний обсяг транзакцій за період;
 • загальна кількість транзакцій за період;
 • кількість активних адрес за останній час і динаміка їх зростання;
 • рівень комісій, який прекрасно демонструє ступінь затребуваності криптовалюти;
 • майнінгова потужність (загальний хешрейт мережі);
 • ліквідність на ринках;
 • новинний фон, особливо прийняття або заборона BTC в будь-якій країні;
 • успіхи конкурентів.

При правильному застосуванні фундаментальний аналіз часто дає більш глибоко розуміння крипторинку, ніж технічний. Одна справа-ринкова ціна, а зовсім інше – справжня вартість, до якої ринок в результаті і буде прагнути. Проте, обидва види аналізу важливі, тому їх необхідно грамотно поєднувати.

Види інвестицій в Bitcoin

Заробити на вкладеннях в криптовалюту можна різними шляхами, основні з яких:

 • Ходлинг. Має на увазі довгострокове утримання активів на своєму рахунку, іноді до декількох років, а потім продаж з вагомим прибутком. Саме таким чином розбагатіли багато з перших користувачів біткоіни, які продали актив, коли він був уже вельми популярний. До цих пір ця стратегія може працювати, оскільки експерти очікують продовження зростання BTC.
 • Трейдинг. У цьому випадку актив не зберігається, а постійно пускається в обіг з метою заробити на невеликих коливаннях курсу, які трапляються постійно. Часто для трейдингу використовують спеціальні програми – торгові боти, або роботи, що здійснюють операції автоматично за заданим заздалегідь алгоритмом. Трейдинг вважається більш складним видом заробітку, що вимагає професіоналізму, тому починати потрібно з невеликих сум.
 • Майнінг. Обладнання для видобутку біткоіна коштує недешево, тому його покупка і підтримка – це повноцінна інвестиція, з усіма витікаючими ризиками. Якщо курс монети впаде, то не тільки знизиться заробіток, а й продати збиткове обладнання з рук буде неможливо – ніхто не купить. Топовий біткоіни-ASIC на сьогодні-Whatsminer M30S++ 112th / s, його ціна перевищує 200 000 грн.
 • Інвестиції в проекти з біткоіном. Індустрія криптовалют розвивається швидкими темпами. Постійно створюються нові платформи, біржі, гаманці, інвестиційні проекти. Більшість з них пропонує зацікавленим користувачам вкладатися в розвиток, щоб потім отримувати з цього потенційний дохід. Це ризикований вид інвестування, тому що багато проектів створюються якщо і не шахраями, то просто непрофесіоналами, які не доведуть справу до кінця. Вибір повинен бути вкрай уважним.

У даній статті ми приділимо основну увагу стратегії холдингу, оскільки найчастіше саме її мають на увазі, коли говорять про інвестиції в біткоін.

Перспективи біткоіна. Що думають експерти?

Ціна BTC зросла на 1000% за останні 12 місяців, завдяки інституційному інтересу і масовому прийняттю. На момент написання цієї статті ціна коливається в районі 57 000 доларів, і буде цікаво спостерігати за поведінкою ринку протягом усього 2024 року.

Велика ймовірність, що бичаче ралі продовжиться, особливо в другій половині року. Одна з причин зростання-повсюдне прийняття криптовалюта. Зараз дуже мало людей використовують Bitcoin в повсякденному житті, але це потихеньку змінюється. Наприклад, PayPal дозволив американським користувачам купувати і продавати BTC через їх аккаунт. Великі компанії, такі як Square, Tesla, MicroStrategy активно інвестують мільйони доларів. Все це позитивно позначається на ціні.

Біткоін також значно виграє завдяки тому, що люди знаходять в ньому порятунок своїх коштів від інфляції. Коронавірус і світова криза беруть своє – Фіат помітно знецінюється. І біткоіни в цьому випадку грає роль захисного активу, яким раніше переважно було золото. Якщо хтось не хоче інвестувати безпосередньо в біткоіни, то торгує деривативами.

Інтерес до криптовалюти проявили інституційні гіганти з Уолл-Стріт - JPMorgan Chase & Co, Citibank. Згідно зі звітом Citibank, який був злитий в мережу, аналітики називають BTC золотом 21-го століття і припускають, що він може досягти $318 000 до кінця року. Вілл Ву, колишній партнер Adaptive Capital, назвав в якості можливої ціни $200 000.

Таким чином, існує майже однозначна віра аналітиків в те, що ціна біткоіна буде підвищуватися. Звичайно, зворотне виключати теж не можна, а також варто враховувати волатильність.

Як купити і зберігати Bitcoin

Насамперед перед покупкою монети слід завести безпечний біткоін-гаманець. У 2024 році було проведено дослідження всіх популярних гаманців для цієї криптовалюта, в процесі якого їх порівняли за 48 критеріями. Найбезпечнішими названі:

 • Bitcoin Core (десктопний, full-node).
 • Electrum (десктопний і мобільний).
 • Green (мобільний).
 • Bitcoin Wallet (мобільний).
 • Samourai (мобільний).
 • Wasabi (десктопний).
 • Blue Wallet (мобільний).

Крім того, великі інвестиції рекомендується зберігати автономно, в холодних апаратних гаманцях, таких як Ledger або Trezor.

Забезпечивши сховище і обзавівшись біткоін-адресою, можна купити криптовалюта наступними способами:

 • Кріптовалютні біржі (Binance, Currency.com, EXMO, Bybit, Huobi та інші). 
 • Обмінники. Для пошуку кращого курсу можна скористатися моніторингами, наприклад, Bestchange, Kurs Expert та інші.
 • Платіжні системи (AdvCash, Payeer, Capitalist та інші). AdvCash працює в зв'язці з кріптобіржей Binance.
 • Криптогаманці з функцією покупки з карти (Trust Wallet, Atomic Wallet, Jaxx, FreeWallet, Blockchain.com та інші).
 • p2p-обмінники.
 • Telegram-боти, що працюють з месенджера.
 • Криптомати. Знайти найближчий можна за допомогою сайту https://coinatmradar.com/.

Поради щодо безпечного інвестування

Важливо дотримуватися кількох правил, які зроблять інвестиції в біткоіні безпечними (якщо не брати до уваги невід'ємних ризиків через поведінку ринку). Ось які поради дає в своєму блозі компанія Kaspersky, що спеціалізується на кібербезпеці:

Правильний вибір кріптовалюти

Якщо ви впевнені, що хочете інвестувати саме в біткоіни, то все одно слід переконатися, що зараз для цього вдалий момент. Для початківця кріптоінвестора може бути складно передбачити цінові рухи монети. Саме тому топові криптовалюта (Bitcoin, Ethereum) – хороший вибір для новачка. Коливання їх курсу не так істотні, як у нових токенов. Чим вище ринкова капіталізація, тим нижче ризик.

Вибирайте біржі і гаманці з розумом

Якщо сервіс дає занадто щедрі обіцянки, безкоштовні бонуси, надприбуток – то тричі подумайте, перш ніж з ним зв'язуватися. Існує також сервіси, які називають себе інвестиційними компаніями, але за фактом є фінансовими пірамідами (схемами Понці). Отримати потім гроші з таких шахраїв неможливо. Типові ознаки сумнівних кріптопроектов-обіцянка гарантованого прибутку, відсутність інформації про команду, відсутність відкритого вихідного коду.

Приділяйте першорядну увагу зберіганню

У той час як "гарячі" гаманці завжди підключені до Інтернету (до них відносяться також кріптобіржі), "холодні" - зберігають дані автономно. Не рекомендується зберігати всі свої заощадження в гарячих гаманцях. Допустимо залишати там тільки суми на повсякденні транзакції і трейдинг. Також ретельно зберігайте всі паролі і коди, використовувані при створенні біткоіни-гаманця. Без них неможливо відновити доступ в критичній ситуації.

Будьте обережні

Іноді зловмисники крадуть криптовалюту, навіть не отримуючи доступ до її сховища. У мережі досить різних схем обману, при яких користувачі самі добровільно видають свої дані або переводять активи. Наприклад, в 2020 році хакери зламали Twitter деяких відомих особистостей, включаючи Білла Гейтса і Ілона Маска, після чого опублікували від їх імені заклик переводити їм монети, а вони, нібито, переведуть у відповідь вдвічі більше. В результаті зловмисникам була переведена криптовалюта на 100 тисяч доларів. Це очевидний обман, але є і добре замасковані, так що будьте обережні.

Забезпечуйте безпеку мережі

Всі операції з криптовалютами повинні проходити тільки в безпечній захищеній мережі. Не можна користуватися при цьому громадським Wi-Fi і взагалі будь-якими публічними мережами. Домашня мережа безпечніше, але і її потрібно належним чином оснастити – змінити дефолтний пароль на маршрутизаторі, використовувати VPN-канал при трейдингу, встановити антивірус і файрволл.

Висновок + відео

Інвестиції в біткоін можуть бути як прибутковими, так і збитковими, але в ваших силах зробити так, щоб мінімізувати ризики. Виберіть чітку стратегію і дотримуйтеся її, незважаючи ні на які скачки курсу. Пам'ятайте, що криптовалюта волатильна за своєю природою, тому не може бути такого, щоб актив йшов виключно в зростання. Важливіше дивитися на довгострокові перспективи, а у Bitcoin вони зараз виразно позитивні. Також подбайте про надійне зберігання цифрових активів, так щоб вони були в безпеці від хакерських атак.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити