Питання про те, як безкоштовно отримати біткоіни, цікавить користувачів практично з моменту створення цієї криптовалюта. Або принаймні з того моменту, коли став невигідним Майнінг BTC на звичайному комп'ютері і треба було докуповувати обладнання. Насправді є кілька способів безкоштовного отримання Bitcoin, хоча вони вимагають певних вкладень часу і сил. Пропонуємо огляд основних способів заробітку BTC з нуля від редакції BiznesCat.com.

Як отримати біткоіни безкоштовно

Способи отримання безкоштовних BTC

Отримати в своє володіння безкоштовні біткоіни не так вже й складно, і зараз ми розглянемо основні шляхи, як це зробити. Однак розбагатіти на них навряд чи вийде. Криптовалюта зараз занадто цінна, щоб хтось роздавав її безоплатно у великих кількостях.

Біткоін-крани

Біткоін-крани (faucets) називаються так, тому що їх принцип роботи схожий на капає кран – користувачеві потрібно почекати певний період часу, щоб зібрати «краплю», тобто в даному випадку накопичилася частинку біткоіни (сатоши).

Сервіс передбачає нагороду для користувачів за те, що вони заходять на його сторінку і переглядають рекламу. Рекламодавці платять власнику крана за показ оголошень на його сайті. Чим більше користувачів заходить на сайт, тим більше грошей заробляє власник. З цих грошей він і виділяє частину для стимулювання учасників, а також дає їм привід повертатися регулярно, щоб зібрати накопичену нагороду.

В екосистемі Bitcoin крани відіграють важливу роль, оскільки з їх допомогою новачки (інструкція для новачків) зазвичай знайомляться з криптовалюта і отримують свої перші сатоши. Однак винагороди, які виплачуються даними сервісами, гранично малі. Найчастіше до такого методу вдаються або новачки, або неповнолітні, які ще не можуть офіційно здійснювати транзакції на кріптобіржах.

Користуватися біткоін-краном легко. Зайшовши на його сторінку, потрібно вказати свій номер BTC-гаманця. Таймер буде відраховувати кількість часу, проведеного на сайті. Після закінчення певного проміжку (точний час індивідуально для кожного крана, від п'яти хвилин до 24 годин) необхідно натиснути Claim Now або подібну кнопку. Потім підтвердити, що ви не робот, шляхом вирішення капчі. Нагорода буде зарахована на гаманець або миттєво, або в призначений день виплат.

На сьогоднішній день в мережі працюють сотні Bitcoin-кранів. Деякі з них більш прибуткові, ніж інші, хоча підсумковий результат все одно буде скромним. Приклади працюючих кранів на 2024 рік:

 • FreeBitcoin
 • Moon Bitcoin
 • Satoshi Hero
 • Bonus Bitcoin
 • BitFun

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Простота використання.
 • Відсутність порога входу.
 • Великий вибір сервісів.
 • Додаткові варіанти доходу - багато крани пропонують підзаробити на різних партнерських завданнях, опитуваннях, іграх.

Мінуси:

 • Низький дохід.
 • Найчастіше встановлена висока мінімалка на вивід.
 • Багато шахрайських проектів, які не виплачують прибуток.

Висновок: Bitcoin faucets - це хороший спосіб для початківців користувачів отримати свою першу криптовалюта, навчитися працювати з гаманцями і транзакціями. Однак як серйозний вид доходу їх розглядати не варто.

Майнінг без інвестицій

У 2024 році ефективно Майнити біткоіни можна тільки із застосуванням ASIC. Однак, якщо у вас є вдома комп'ютер з досить потужною відеокартою, то ви можете скористатися сервісами, які автоматично майнят найприбутковіші на поточний момент альткоіни, а потім перетворять отриманий дохід в біткоіни.

Приклад такого сервісу-NiceHash. Користувач може завантажити програмне забезпечення і в пару кліків почати Майнінг. Програма сама вибирає найбільш вигідні в поточний момент алгоритми, але всі виплати здійснюються в традиційному BTC, що дуже зручно, так як це універсальна валюта, яка скрізь приймається і підтримується майже всіма популярними гаманцями і біржами. Перед початком роботи ви можете перевірити прибутковість свого обладнання за допомогою калькулятора https://www.nicehash.com/profitability-calculator.

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Можна долучитися до Майнінг навіть не маючи дорогого обладнання.
 • Низький поріг виплат.
 • Надання докладної статистики по всіх аспектах роботи.

Мінуси:

 • Прибутковість знаходиться під питанням – вона сильно залежить від продуктивності обладнання, поточних курсів валют, складності мережі, вартості електроенергії та інших факторів.

Висновок: маючи потужний ігровий комп'ютер, цілком можна у вільний час використовувати його для видобутку безкоштовного біткоіну. Однак слід врахувати, що це призведе до підвищеної витрати електрики і прискоренню зносу обладнання. Тому "безкоштовність" криптовалюта-відносна.

Баунті-програми та аірдропи

Отримати Bitcoin безкоштовно можна, якщо продати токени, отримані через аірдропи і Баунті-програми.

Bounty hunters - учасники, які заробляють токени нових проектів в нагороду за те, що допомагають на перших стадіях їх розвитку. Це свого роду позаштатні працівники – найчастіше вони шукають помилки і уразливості коду, але також до таких відносяться маркетологи, які роблять корисний текстовий або відеоконтент і розповідають своїй аудиторії про проект. Це пов'язано з певними ризиками. Потрібно розуміти, якому проекту можна довіряти. Тому до числа Bounty hunters частіше відносяться професіонали і впливові люди в кріптоіндустріі.

Airdrop - більш простий і доступний для кожного спосіб отримання безкоштовних токенів. Розробники хочуть, щоб вже з моменту старту якомога більше людей використовували їх токен, що корисно для розширення мережі учасників і поширення інформації. Тому вони роздають безкоштовні активи в обмін на просту дію, таку як лайк в соціальній мережі або надання своєї електронної майже.

У тому і в іншому випадку від користувача потрібно хороше розуміння того, які проекти перспективні, а які не варті навіть хвилини витраченого часу.

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Безкоштовні токени, які можна продати як тільки вони підростуть в ціні.
 • Зростання курсу іноді буває досить значним і дає відразу після лістингу на біржах кілька іксів.
 • Можливість участі в перспективному проекті.

Мінуси:

 • Токени нових проектів не відразу з'являються на кріптобіржах, де їх можна поміняти на BTC, а можуть і взагалі там не з'явитися, якщо проект соскамітся. Таким чином праці будуть марними.

Висновок: якщо є вільний час і бажання допомогти цікавому кріптовалютному проекту, при цьому отримавши додатковий дохід – то цей варіант може вам підійти. Однак вибір дійсно якісної платформи вимагає професійного підходу і уважної оцінки безлічі критеріїв.

Партнерські програми кріптобірж, обмінників і т. д.

Партнерські програми використовуються практично у всіх галузях, включаючи криптовалюту. Багато сервісів, в тому числі обмінники і кріптобіржі, винагороджують користувача бонусами, якщо він приводить інших активних користувачів. Партнерський маркетинг (affiliate marketing) вигідний для всіх задіяних сторін: майданчик отримує нових клієнтів і прибуток, запрошує отримує винагороду за активність рефералів, а реферали в багатьох випадках також отримують ті чи інші бонуси/знижки, коли реєструються за партнерським посиланням.

Ефективно заробляти на партнерських програмах зручно власникам власного популярного сайту або іншого ресурсу, де можна вільно і законно поширювати реферальні посилання. Вигідні реферальні програми представлені на біржах Binance, Currency, Bybit, EXMO, FTX, CEX IO, Huobi, Kucoin і ін.

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Пасивний дохід з кожного наведеного учасника, який проявляє активність.
 • Можливість допомогти якісним сервісам рости і розвиватися.

Мінуси:

 • Якщо немає власної розкрученої платформи, то складно поширювати посилання, щоб по ним реєструвалося багато людей.
 • Деякі майданчики дозволяють використовувати реферальний бонус тільки для внутрішніх операцій без можливості його зняття.

Висновок: якщо ви бачите комфортні варіанти для розміщення своїх реферальних і партнерських посилань, то варто скористатися цією можливістю. Партнерські програми дійсно здатні приносити пасивний дохід, і від реєстрації по ним нових користувачів все тільки виграють.

Робота за Bitcoin

Є різні способи отримати BTC в якості оплати за ті чи інші дії. Наприклад:

 • Попросити донат в біткоіни, якщо ви стример або блогер. Можна надати аудиторії адресу гаманця або QR-код.
 • Працювати в компанії, яка платить своїм співробітникам в Bitcoin. Це часто зустрічається в компаніях, пов'язаних з криптовалютным бізнесом.
 • Будучи фрілансером, шукати замовників, готових платити в такій формі. Це потрібно робити на спеціалізованих сайтах, оскільки замовник, який ніколи не чув про криптовалюта, малоймовірно погодиться на подібні умови.

Приклади сайтів, де фрілансер може знайти роботу за BTC: WorkingforBitcoins.com, XBTFreelancer.com, Cryptogrind.com, Crypto.jobs.

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Можливість заробляти великі суми грошей, якщо знайдуться відповідні завдання, з якими ви впораєтеся.
 • Чесний заробіток без будь-яких схем і маніпуляцій.
 • Розрахунок тільки на власні сили.

Мінуси:

 • Пропозицій набагато менше, ніж у фіатній сфері.
 • Для стабільного доходу потрібно щось знати і вміти.

Висновок: за оцінками 2024 року, в США частка фрілансерів становить 34% від усієї робочої сили. Схожа ситуація і в інших країнах. Заробляти не виходячи з дому і розраховуючи тільки на себе – приваблива перспектива. Якщо ви володієте навичками, що дозволяють це робити, вмієте малювати, писати, програмувати і т.д., то можете знайти роботу за біткоіни. При цьому бажано знати англійську мову, оскільки на українському ринку такі пропозиції знайти дуже складно.

Перспективи біткоіна

Bitcoin станом на 2024 рік стабільно зростає, і це зростання безумовно більш стійке, ніж те, яке було в 2017 році. Навіть якщо через деякий час курс знизиться (а цього не уникнути, якщо відразу багато інвесторів захоче зафіксувати прибуток), то такого ж падіння, яке було минулого разу, експерти не передбачають. На даний момент в монету вклалися багато інституційних інвесторів, які при цьому заявили, що найближчим часом не збираються фіксувати прибуток. Так, глава MicroStrategy Майкл Сейлор пообіцяв, що куплені 16 796 BTC компанія буде утримувати протягом ста років.

Таким чином, Bitcoin зараз показав себе як досить стабільний і надійний захисний актив, навіть більш надійний, ніж фіатні гроші, якщо оцінювати інфляцію через кризу на тлі пандемії. Мати в своєму інвестиційному портфелі деяку кількість цієї криптовалюта точно не завадить.

Висновок + відео

Серед способів отримання безкоштовного біткоіна кожен зможе знайти той, який йому під силу. Прибутковість при цьому може бути різною, багато що залежить від часу, які ви готові присвячувати роботі, і від ваших навичок.

Як би там не було, спробувати варто-навіть невелика сума BTC, якщо врахувати поточне зростання курсу, може з часом перетворитися на значні заощадження. Щоб займатися інвестуванням або трейдингом, потрібні навички та досвід, а безкоштовні способи доступні навіть новачкам і не несуть в собі практично ніяких ризиків. Максимум, буде витрачений такий цінний ресурс, як час. Але натомість ви отримаєте той самий досвід, який в подальшому допоможе зробити роботу з криптовалюта більш успішною і результативною.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити