В останні місяці найпопулярніша криптовалюта Bitcoin показує приголомшливе зростання. Хоча періодично він і згладжується невеликими зниженнями курсу, всім вже стало ясно, що монета твердо встала на ноги, її визнали великі інвестиційні компанії, і потенціал – величезний. У зв'язку з цим редакція BiznesCat.com розглянула питання про те, як можна добути біткоін, щоб отримати їх на свій гаманець і, можливо, надалі розраховувати на хороший прибуток.

Як добути біткоін

Способи отримання криптовалюти Bitcoin

Можна виділити чотири основні методи добути BTC в своє розпорядження. Є й інші, однак вони не отримали такої популярності, оскільки або небезпечні, або вигода не варто витрачених зусиль.

Майнінг

Саме за допомогою Майнінгу нові біткоіни взагалі з'являються в мережі. Весь процес починається з такого поняття, як блокчейн. Це віртуальна децентралізована "книга обліку", яка записує всі проходять в мережі транзакції. Група транзакцій, які схвалені і записані в блокчейн – це блок. Блоки пов'язані один з одним і не можуть бути змінені.

У біткоін-мережі мета майнера полягає в тому, щоб додавати блоки в ланцюжок, вирішуючи складні обчислювальні завдання. На це рішення майнер витрачає багато часу і електроенергії. Той, хто вирішив завдання, додає блок в ланцюг і отримує винагороду – на поточний момент 6,25 BTC. Ця сума скорочується вдвічі приблизно кожні 4 роки.

Хоча з точки зору звичайного користувача Майнінг BTC дуже складний і не завжди вигідний, такий варіант видобутку біткоіна все ще можливий. Як почати Майнити біткоін:

 1. За допомогою спеціальних калькуляторів Майнінгу розрахувати рентабельність. Цілком можливо, що при тих фінансових витратах, які ви готові понести, процес буде збитковим.
 2. Купити обладнання. Звичайні комп'ютери і навіть потужні ферми з відеокарт – для біткоіна давно в минулому. Буде потрібно спеціалізоване обладнання, зване прикладними інтегральними схемами, або ASIC. Врахуйте, що це обладнання досить дороге.
 3. Підберіть ПО для Майнінгу. Програмне забезпечення допоможе управляти процесом і обмінюватися даними з блокчейном.
 4. Встановіть гаманець для BTC - там отримана криптовалюта буде зберігатися. Вибирайте безпечні варіанти, бажано апаратні.
 5. Обов'язково приєднайтеся до Майнінг-пулу. Це дасть найбільші шанси на успіх, тому що ви будете генерувати блоки не поодинці, а з групою інших Майнерів.

Прибутковість залежить від безлічі факторів: початкові витрати на обладнання, споживання електроенергії, ціна електрики за кіловат у Вашому регіоні, а також поточний курс біткоіни, який відомий своєю волатильністю і показник складності мережі. Крім того, Майнінг не можна назвати пасивним заробітком – потрібно регулярно контролювати техніку, стежити за температурою і вологістю в приміщенні і багато ін.

Біткоін-крани

Крани (faucets) називають так, тому що їх принцип дії нагадує те, як з певними проміжками часу з крана капає вода. Тільки замість води-сатоши (частки біткоіну). На сайті крана можна один раз в кілька хвилин або годин отримати невелику кількість криптовалюта абсолютно безкоштовно.

Сам кран при цьому заробляє за рахунок розміщеної на сайті реклами.

Існують різні види кранів, наприклад, такі, де потрібно збирати певну мінімальну суму, щоб потім вивести, або такі, де можна виводити навіть найдрібніші суми сатоши на спеціальний гаманець, ідеальний для мікротранзакцій (популярний, наприклад, гаманець FaucetPay).

Приклади Bitcoin-кранів, які на поточний момент успішно працюють і виплачують прибуток:

 1. Satoshi Hero. Клейми - кожні 10 хвилин по 3 рази. Виграш - від 1 до 100 000 сатоши. Також є ігри, де можна виграти додаткові бонуси. Вивід раз на день, заявка може бути мінімум на 30 000 сатоши.
 2. Free Bitcoin. Клейми - кожні 60 хвилин. Виграш - від 0,00000037 BTC до 0,037 BTC. Є додаткові ігри та лотереї. Є кілька різних варіантів виведення, від автоматичного раз на тиждень до миттєвого за запитом. Крім тривалості процесу, вони розрізняються комісією.

Варто відзначити, що криптовалютні крани – це той варіант, до якого найчастіше звертаються новачки, адже вони не вимагають ніяких витрат і майже ніяких зусиль. Таким чином ці сервіси сприяють популяризації криптовалюта і залученню новачків в кріптосферу.

Трейдинг

Добути біткоін можна, заробляючи їх шляхом торгівлі на біржах. Bitcoin-трейдинг-це процес купівлі та продажу активу з метою отримання вигоди. Сильна волатильність криптовалюта це одночасно і її плюс, і мінус – трейдери при належних навичках і обережності можуть витягувати з неї такий прибуток, яку ніколи б не дали акції або інші менш волатильні інструменти, але і ризики при цьому ростуть в кілька разів.

За всю історію BTC було дуже багато випадків, в яких трейдери заробляли в сотні разів більше, ніж вкладали. А професіонали, що використовують шорт-позиції, здатні отримувати прибуток навіть з падаючого курсу.

BTC-трейдинг здійснюється на централізованих або децентралізованих біржових платформах. Наприклад:

 • Binance
 • Currency.com
 • Bitmex
 • Cex.io
 • Bybit
 • EXMO і т. д.

Біткоіни-біржі являють собою платформи, що створюють ринок для обміну біткоіна на інші криптовалюти і назад, а також для обміну на Фіат і назад. Функція біржі полягає в тому, щоб звести між собою покупців і продавців. За ці послуги майданчики стягують невелику оплату.

Вкрай важливо ретельно планувати стратегію, бути в курсі подій на ринку і проводити аналіз перед кожним серйозним дією, оскільки торгівля біткоінами супроводжується високими ризиками. Вкладайте не більше коштів, ніж можете собі дозволити. У той же час приготуйте до невеликих втрат час від часу – навіть профі не торгують завжди в прибуток.

Інвестування

На відміну від трейдингу, інвестування має на увазі більш рідкісні операції. Інвестори купують криптовалюту в надії на зростання курсу в довгостроковій перспективі, рік, два і більше. Їх не хвилюють миттєві коливання, вони чітко вірять, що їх актив виросте в ціні в рази, якщо почекати довше.

Наскільки це актуально з біткоіном? Можна сказати, що досить актуально. За останній рік актив збільшився в ціні на 540%. Тобто ті, хто вклав $10 000 рік тому, зараз можуть продати свої монети за $54 000. Виглядає дуже сприятливо. Експерти навперебій прогнозують подальше зростання курсу до $100 000 і більше. Однак з упевненістю це стверджувати не можна.

Читайте також: Інвестиції в біткоін в 2024 році: рекомендації та поради щодо безпечного інвестування.

Кілька факторів, які підкажуть, чи варто добувати біткоін через інвестування:

 • Можливий величезний прибуток, але це може зайняти роки.
 • Все залежить від ваших цілей-чи хочете ви розвивати пасивних дохід або накопичити собі на пенсію. Інвестиційні варіанти можуть бути різними, звідси і різні стратегії вкладень.
 • Вартість BTC може стрімко падати протягом декількох днів або навіть годин. Це змушує нервувати і викликає бажання продати активи, щоб не втратити ще більше. Проте, невеликі падіння-це нормально, а для криптовалюта особливо. Адже її ціна формується зі співвідношення попиту / пропозиції, а на біржах завжди хтось продає і купує монети, впливаючи на ціну.
 • Біткоін - сама ліквідна криптовалюта, він підтримується всіма основними біржами, його легко купити або продати як за Фіат, так і за альткоіни. Це дозволяє максимально швидко здійснити операцію, коли обставини цього вимагають.

В процесі інвестування обов'язково диверсифікуйте портфель, це найкращий спосіб захиститися від істотних втрат. Стандартна схема – вкладати частину коштів у ризикові інструменти, такі як державні облігації, частина в среднерисковые (нерухомість, акції компаній), а лише частину в криптовалюту, причому бажано не тільки в біткоін.

Як можна купити Bitcoin

Способи, які дозволяють добути біткоін найбільш легким і швидким чином - просто купити його:

 • криптовалютні біржі, такі як Binance, Currency.com, Bybit, Huobi, Cex.io, EXMO і т. д.;
 • обмінники;
 • p2p-платформи;
 • платіжні системи-Capitalist, AdvCash, Payeer;
 • telegram-боти, що належать p2p-майданчикам або обмінникам;
 • криптовалютні гаманці.

Також можна придбати BTC через криптомати, які зустрічаються у великих містах світу.

Висновок + відео

Точно передбачити, що буде з біткоіном в найближчі 5-10 років, неможливо. З урахуванням його недостатньої масштабованості, навряд чи він замінить звичайні гроші і буде широко використовуватися для повсякденних транзакцій і покупок. Однак як захисний та інвестиційний актив монета показала себе чудово. Аналітики називають цифри одна більше іншої-наприклад, колишній глава хедж-фонду Goldman Sachs Рауль Поль вважає, що BTC досягне 1 мільйона доларів до 2025 року. З урахуванням можливих перспектив, питання про те, як добути біткоін, не втрачає своєї актуальності.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити