Причини продажу криптовалют можуть бути різними - рішення вийти з інвестицій, перебалансування інвестиційного портфеля, потреба в традиційних грошах і багато іншого. Головне в цьому випадку – знати, як продати Монети найбільш безпечним чином, при цьому не прогадавши за вартістю. Представлений на сьогодні вибір механізмів та інструментів дозволяє отримати кошти від продажу практично будь-яким зручним Вам чином, в тому числі на банківську карту. Але, так як це може бути пов'язане з високими комісіями або вимогами до підтвердження особистості, необхідно присвятити деякий час вибору дійсно вдалого методу. Сьогодні редакція BiznesCat.com підготувала докладний матеріал по найактуальнішим способом продажу криптовалют.

Продаж криптовалюти

7 способів продажу криптовалют в 2024 році

Біржі + відео

Криптовалютні біржі оснащені всім необхідним функціоналом для того, щоб користувач міг продати наявну у нього криптовалюта, а також вивести її зручним способом. Багато біржі підтримують роботу з банківськими картами та іншими засобами фіатних платежів.

Порядок продажу криптовалют через біржу:

 1. Створіть обліковий запис і вивчіть правила платформи: чи потрібна верифікація для роботи з даним майданчиком. У разі, якщо потрібна, вам буде потрібно надати паспортні дані, фото, і почекати пару днів, поки модератори перевірять дані.
 2. Поповніть рахунок біржі криптовалютою. Для цього перейдіть в розділ депозиту і переведіть крипту з зовнішнього гаманця на гаманець біржі. Будьте уважні: відправляти на вказану адресу можна тільки ту криптовалюту, яку ви вибрали, інакше вона пропаде. Також деякі монети працюють в декількох мережах, тому необхідно також вибрати потрібний блокчейн.
 3. За допомогою функціоналу біржі обміняйте криптовалюту на фіатні кошти. Це можна зробити в торговому терміналі або спеціальному розділі для швидкого обміну. Другий варіант підходить новачкам або тим, кому в даний момент важлива швидкість продажу, а не курс.
 4. Виведіть Фіат через особистий кабінет. Різні біржі підтримують різні способи, часто зустрічаються такі: карта VISA / Mastercard / MIR, AdvCash, Payeer, QIWI, ЮМопеу, банківські перекази.

Приклади бірж, де можна продати криптовалюта: Binance, EXMO, Currency.com, Cex.io.

Обмінники

Якщо розглядати з точки зору кількості платіжних напрямків, то обмінникам, мабуть, немає рівних. Багато з цих сервісів підтримують від 5 до 20 популярних криптовалюта і десятки фіатних способів оплати.

Порядок продажу криптовалюти через обмінник:

 1. Знайдіть відповідний Вам сервіс, скориставшись рекомендаціями на нашому сайті або моніторингом BestChange, який збирає інформацію про працюючих і чесних обмінниках і оновлює її в реальному часі.
 2. Перейшовши на потрібний сайт і вибравши напрямок обміну, вкажіть необхідну інформацію: реквізити для підсумкового отримання коштів, суму обміну, промо-код на знижку, якщо він є.
 3. Почніть обмін і переведіть крипту зі свого гаманця на виданий обмінником адресу. Будьте уважні, відправляючи суму-деякі обмінники влаштовані так, що роблять автоматичний перерахунок, а деякі, якщо ви відправите не ту суму, що вказали спочатку, просто не будуть здійснювати платіж. Тоді вам доведеться писати в техпідтримку.
 4. Підтвердіть, що оплата здійснена. Дочекайтеся обробки заявки і відповідного перекладу. Як правило, це займає не більше 40 хвилин для біткоіна, а для більш швидких криптовалюта значно менше.

Приклади обмінників, в яких можна продати криптовалюта: Magnetic Exchange, Prostocash, Baksman, Nice change, Enter-change, Kursov24, ABCobmen, MChange, Bitality та інші.

ЕПС

Цифрові монети можна також продати через платіжні системи, які спеціально призначені для здійснення різних операцій з активами та їх обміну одні на інші. Робота з ними здійснюється наступним чином:

 1. Створити аккаунт в платіжній системі і верифікувати його, якщо того вимагають правила.
 2. Внести на рахунок криптовалюту (як правило, підтримуються найбільш популярні активи, такі як Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Tether USDT).
 3. Продати віртуальні активи за Фіат і при необхідності вивести на карту або іншим способом, який пропонує система.

Приклади електронних платіжних систем, що дозволяють продати криптовалюта: AdvCash, Payeer, Capitalist

Гаманці + відео

Криптовалютний гаманець - це в першу чергу інструмент, необхідний для безпечного зберігання ключів, що забезпечують доступ до засобів. Однак в якості додаткового функціоналу багато гаманці пропонують опцію обміну активів або їх покупки/продажу з використанням банківської карти.

Порядок продажу криптовалюти через гаманець:

 1. Створення аккаунта або установку гаманця на пристрій. Конкретний метод залежить від того, який варіант кріптокошелька ви вибрали для роботи.
 2. Поповнення гаманця, наприклад, шляхом виведення на нього з криптовалютою біржі або через обмінник.
 3. Продаж активів через відповідний розділ. Не всі гаманці дають можливість продажу за Фіат, частіше доступна тільки покупка. Проте, такі варіанти знайти можна.

Приклади гаманців, через які можна продавати криптовалюта: Trustee Wallet, Matbea, Blockchain.com.

p2p-майданчики

Біржі, що працюють за принципом peer-to-peer, створені для безпечного і прямого обміну між зареєстрованими учасниками. Умови ринку формуються виключно на основі переваг самих користувачів, які створюють пропозиції і відгукуються на них. Біржа служить в якості арбітра в конфліктних ситуаціях і надає рахунок умовного депонування, що забезпечує безпеку учасників угоди.

Порядок продажу криптовалюти через P2P-біржу:

 1. Відфільтрувати список всіх доступних пропозицій, щоб залишити з них тільки відповідні за умовами.
 2. Вибрати найкращий варіант, звертаючи увагу на курс і на рейтинг покупця-кількість позитивних відгуків, кількість проведених угод та ін.
 3. Перейти на сторінку угоди, зв'язатися з продавцем і обговорити способи перекладу. Ви отримаєте адресу, на який повинні будете перевести криптовалюта протягом певного періоду часу.
 4. Натомість покупець переведе Фіат на зазначені вами реквізити.

Приклади p2p-Біржі, на яких можна продавати крипту: LocalCryptos, Cryptolocator, Paxful, Binance P2P, Monabey, LocalBitcoins, Bitpapa.

Телеграм боти

Активні користувачі месенджера Telegram оцінять можливість продати свої кріптовалютние активи за допомогою вбудованого функціоналу. За допомогою опцій у вікні чату можна:

 1. Створити аккаунт (не скрізь це обов'язково).
 2. Вибрати потрібну валютну пару для обміну.
 3. Вибрати відповідну пропозицію.
 4. Переглянути курси валют.
 5. Вказати реквізити для віддачі та отримання коштів.
 6. Змінити мову інтерфейсу і т. д.

Приклади ботів, які допомагають продати криптоактиви: @bz_change_bot, Chatex, BTC_CHANGE_BOT, BitpapaExpressBot, Cryptolocator, NiceChange_bot

Криптомати

Продаж крипти через криптомат дозволяє отримати на руки готівку. Знайти найближчий пристрій допоможе карта https://coinatmradar.com/. Їх небагато, і розташовані вони тільки в населених пунктах з великою кількістю жителів.

Як продати криптовалюта через ATM:

 1. Вибрати з представлених на екрані опцій пункт Sell або продати.
 2. Ввести суму.
 3. За допомогою мобільного гаманця відсканувати QR-код на екрані, підтвердити транзакцію.
 4. Взяти чек. Дочекавшись підтвердження транзакції, підійти до ATM, відсканувати чек за допомогою вбудованого сканера і, якщо платіж дійсно підтверджений Майнер, вам будуть видані готівкові кошти у відповідному обсязі.

Який спосіб вибрати для продажу криптовалюти

В першу чергу все залежить від того, з якої причини ви продаєте крипту і які цілі при цьому переслідуєте. Наприклад, для термінового продажу можна використовувати обмінник, хоча за курсом це може бути менш вигідно, ніж біржа. А якщо ви не хочете отримувати кошти на карту, віддаєте перевагу готівку – то слід розглянути варіанти з кріптоматом або p2p-біржами. Втім, деякі обмінники і платіжні системи теж працюють з готівкою.

Тому не можна однозначно сказати, що якісь способи краще, а якісь гірше. Кожен має свої плюси і мінуси. Вибирайте, виходячи з таких показників:

 • Безпека і надійність. Процес продажу повинен бути мінімально ризикованим. Якщо вибирати перевірені сервіси, то ризики зводяться до мінімуму, але не повністю обнуляються. Наприклад, централізована біржа може піддатися хакерській атаці.
 • Зручність. Чим менше дій потрібно здійснювати для обміну, тим легше оперативно зробити його в будь-який момент.
 • Витратність. Різниця курсів і комісій між усіма платформами істотна. Мета полягає в тому, щоб з усіх можливих методів вибрати той, який дозволить виручити за монети максимум коштів.

Навряд чи існує спосіб, який поєднує відразу три фактори. Тому доведеться балансувати і виходити з конкретної ситуації.

Чи потрібно платити податки з продажу криптовалюти

Для узаконення доходу з продажу цифрових монет особі необхідно подати декларацію, до якої додати документи, що підтверджують придбання і продаж. Якщо задекларувати тільки продаж, то і податок доведеться сплатити з неї. А якщо обидві операції, то оподаткуванню в розмірі 18% підлягає тільки різниця між сумою покупки і сумою продажу.

До підтверджуючих документів відносяться платіжні документи (банківські чеки), договори оферти, скріншоти з Особистих кабінетів бірж. Інші скріншоти (з обмінників і т.д.) не мають юридичної сили і вам буде потрібно в суді довести їх справжність, якщо виникне така необхідність.

В інших країнах ситуація може бути інша, тому перед здійсненням операцій вивчіть законодавство на цю тему.

Висновок + відео

Як бачите, продаж криптовалюти не представляє особливих складнощів, хоча вимагає уважності і дотримання певних нюансів. Звертайте увагу на те, що говорять з цього приводу закони вашої країни, щоб уникнути неприємних наслідків. Також вибирайте тільки Перевірені сервіси і платформи – навіть якщо ви побачили дуже привабливу пропозицію, є ймовірність того, що це обман. Майданчики з хорошою репутацією гарантовано виплатять належні вам кошти.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити