Згідно з дослідженням, Україна перебувала на дванадцятому місце в світі за кількістю криптотрейдерів. Це досить високі результати, і в міру зростання популярності криптовалюти кількість цікавлячихся тільки зростає. Сьогодні редакція BiznesCat.com розповість про кращі біржі криптовалют для України, які підтримують національні валюти і дозволяють працювати зі зручними для цих держав платіжними методами.

біржі криптовалют

Особливості регулювання криптовалют і бірж

Нюанси роботи з криптовалютами і торговими біржами в різних країнах багато в чому залежать від того, які заходи уряд вживає по відношенню до цієї сфери і наскільки лояльно до неї ставиться. Розглянемо особливості регулювання біржі криптовалют станом на 2024 рік.

В Україні

2 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла закон про криптовалюту в першому читанні – він регулює криптовалютні операції на території країни, відносячи цифрові активи до категорії нематеріальних благ. Регулятором виступає Міністерство цифрової трансформації.

Виходячи з пояснювальної записки до документа випливає, що ринок віртуальних активів на території України сформувався і працює вже протягом 5 років, хоча і без прив'язки до правового поля. Щодня, за оцінками експертів, в країні відбувається кріптотранзакцій на 200 мільйонів доларів, а сумарна капіталізація ринку перевищує 2 мільярди.

Новий закон має допомогти вирішити питання з оподаткуванням, захистом прав власності, правовим регулюванням, залученням іноземних інвестицій та контролем за обігом цифрових активів.

В СНД

Регулювання криптовалют та бірж в СНД є складним та непередбачуваним процесом. На сьогоднішній день, відсутність чітких законодавчих актів та регуляторів створює непевність та ризики для користувачів криптовалют.

У багатьох країнах СНД криптовалюти не мають офіційного статусу, що може впливати на їх легальність та визнання у правовому полі. Наприклад, в Білорусі та Казахстані криптовалюти мають статус законних засобів платежу, але регулювання їх використання все ще не є чітким та зрозумілим.

Що стосується бірж криптовалют, то більшість з них зареєстровані за межами СНД та не підпадають під місцеві регуляторні вимоги. З іншого боку, у країнах СНД діють регулятори, які мають контролювати операції з криптовалютами та біржами. Наприклад, в Україні - Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Однак, дії регуляторів та владних органів СНД щодо криптовалют та бірж можуть бути неоднозначними та несподіваними. Наприклад, у 2021 році Національний банк України закликав банки припинити обслуговування клієнтів, пов'язаних з криптовалютами, що викликало значні обурення серед громадськості та користувачів криптовалют.

Кращі криптовалютні біржі

Розглянемо біржі для торгівлі криптовалютами, які користуються найбільшою популярністю в Україні. Така затребуваність пов'язана з різними факторами - підтримкою потрібних активів, зручним інтерфейсом і функціональністю майданчиків.

Біржа Binance

Біржа Бінанс дозволяє працювати з 282 активами, в числі яких є гривня, євро, фунт стерлінгів і ряд інших фіатних валют. Підтримує введення і виведення коштів за допомогою банківських карт, платіжної системи AdvCash, Payeer. Правда, робота з Фіатом доступна тільки верифікованим користувачам. Для верифікації потрібно надати наступні дані: ім'я та прізвище, дата народження, адреса проживання, фотографія паспорта і власне фото разом з паспортом.

Крім стандартної спотової торгівлі, Binance дозволяє управляти коштами масою інших способів: є P2P-платформа, ф'ючерсний і маржинальний рахунки, OTC-трейдинг, депозити, Майнінг-пул, пул ліквідності, криптозайми, шлюз для миттєвої покупки або продажу монет.

Біржа EXMO

Біржа EXMO підтримує 55 монет, в числі яких є такі фіатні активи, як RUB, UAH, KZT, EUR, USD. Має зручний повністю українськомовний інтерфейс, також є версії інтерфейсу під українську мову і ряд європейських. Дозволяє виводити кошти і поповнювати рахунок великою кількістю різних способів, включаючи карти, Яндекс, ківі, Payeer, AdvCash, термінали. Крім того, вводити Фіат на рахунок можна за допомогою кодів EXMO Gift Card, купуючи їх через обмінники електронних валют. Функція депозиту як Фіата, так і крипти, відкривається тільки після верифікації.

За допомогою EXMO Coin користувач отримує можливість отримати від 15% до 100% знижку на комісійні збори. Є реферальна програма, що дозволяє отримувати 25% від комісії за торгові операції рефералів.

Біржа Kuna Exchange

Kuna Exchange - регульована Українська криптобіржа, зареєстрована і працює відповідно до законодавства Англії та Уельсу. Дозволяє швидко поповнювати рахунок в основних криптовалютах і деяких варіантах Фіата - RUB, UAH, USD. Основною валютою рахунку вважається гривня. Доступно поповнення з банківської картки через власну систему Kuna Pay.

Крім цього для зручності користувачів Kuna надає ряд інших сервісів: Kuna Code (для зручного обміну між користувачами в рамках біржі), телеграм-бот (для продажу/покупки куна кодів), токен KUN (можна знизити комісії або купити PRO аккаунт), мобільний додаток, реферальна програма.

Біржа Currency.com

Регульована Білоруська криптобіржа Currency.com підтримує популярні криптовалюти і токени, а також велика кількість фіатних валют, включаючи BYN і RUB. Робота платформи повністю відповідає законодавчим вимогам РБ і має на увазі верифікацію особистості кожного користувача. 75 торгових індикаторів дозволяють ефективно відстежувати свої торгові позиції.

Доступно внесення і виведення коштів за допомогою карт VISA і Mastercard, Yandex Money, SEPA, Faster Payments, банківським переказом. При поповненні з карти можна користуватися тільки власним рахунком, без залучення третіх осіб, і уважно ставитися до заповнення реквізитів. Надходження зазвичай займає 1-5 робочих днів.

Біржа Bybit

Bybit входить в топ - 5 найбільш затребуваних бірж для торгівлі кріптовалютними деривативами в світі, при тому що запущена була всього лише в 2018 році. Має комфортний гнучкий інтерфейс з можливістю індивідуального налаштування шляхом простого перетягування блоків на сторінці торгового терміналу. Є український інтерфейс.

Bybit працює з контрактами на основні криптовалюта: BTC, ETH, XRP, EOS, LTC, LINK, XTZ. А також дозволяє придбати криптовалюта безпосередньо за Фіат. Підтримуються різні фіатні валюти, в числі яких є і гривня. Одноразовий ліміт покупки від 800 до 330 000 грн.

Біржа Payeer

Електронний гаманець Payeer тепер оснащений і власної кріптовалютной біржею. Користуватися нею можна безпосередньо на сайті або через додатки для мобільних пристроїв. Підтримує основні криптовалюти Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, та ін., а також фіатні валюти RUB, USD, EUR.

Біржа зручна для жителів України тим, що можна поповнювати гаманець різними популярними способами: криптовалютами, банківські карти, AdvCash, Perfect Money. Після цього внесені активи можна відразу використовувати для торгівлі. В рамках гаманця також підтримується функція миттєвого обміну між своїми рахунками.

Біржа Free2ex

Регульована біржа Республіки Білорусь. Free2ex захищає кошти клієнтів депозитом в $1 000 000 і регулярно проходить аудит від консалтингової компанії Deloitte. Біржа приймає платежі через банківські карти і перекази, причому пропонує одні з найнижчих комісій в галузі на ці операції, завдяки лояльному відношенню фінансових партнерів, пов'язаному з повноцінним регулюванням. Так, при покупці біткоіни за допомогою Visa або MasterCard потрібно заплатити всього 2,95%.

Існують версії Free2ex для браузера, мобільних пристроїв, а також для Windows. Платформа пропонує поліпшені умови для великих трейдерів та інвестиційних компаній, а також позиціонує себе як комфортного партнера для бізнесу (консалтинг, фінансова логістика, зниження витрат по транзакціях і т.д.).

Біржа Cex.io

Біржа Cex.io з 2018 року вимагає обов'язкової верифікації особи. Пройшовши її, користувач може моментально купувати криптовалюта з карти за долари, євро і фунти стерлінгів. Біржа підтримує близько 50 популярних цифрових монет, якими можна управляти.

Майданчик пропонує всі необхідні інструменти для торгівлі як новачкам, так і професіоналам: просунуті алгоритми підбору ордерів, високоліквідна книга ордерів, високочастотна торгівля, скальпінгові стратегії. Зберігання криптовалюти відповідає стандартам PCI DSS.

Біржа Livecoin

Біржа з дуже великим вибором доступних криптовалют; також працює з фіатними валютами RUB, USD, EUR. Можливість поповнення або зняття через VISA / Mastercard, Payeer, Capitalist, AdvCash, Perfect Money, Webmoney, Yandex, QIWI. Для роботи з Livecoin не потрібна верифікація.

Трейдери при роботі з біржею отримують такі переваги, як простий торговий інтерфейс, досить щедра реферальная програма, надійне холодне зберігання коштів. Існує Livecoin Code-ваучер для не витратної передачі коштів в рамках Платформи. Коди підтримуються багатьма криптовалютними обмінниками.

Альтернатива бірж

Якщо вам потрібно купити або продати криптовалюту в Україні, то крім бірж є ще наступні способи:

p2p-обмінники

p2p-біржі (обмінники) - це платформи, де угоди здійснюються безпосередньо між користувачами. Покупцеві не потрібно заводити свої активи на рахунок – при відгуку на оголошення від іншого користувача оплата відправляється безпосередньо на його реквізити. p2p-обмінники підтримують різні методи оплати - більшість популярних способів для кожної країни, з якою працює конкретний майданчик.

Популярні p2p біржі: LocalBitcoins, LocalCryptos, Cryptolocator, Paxful, Monabey, Binance p2p, Bitzlato, Bitpapa, HodlHodl.

Обмінники

Криптовалютні обмінники створені для обміну цифрових і фіатних валют в тому чи іншому напрямку. Вимагають від користувача тільки надати реквізити, на які повинні бути зараховані кошти, і вчасно оплатити створену заявку, перевівши вихідні активи за реквізитами, які видасть обмінник. Варіант добре підходить для одиничної покупки або продажу криптовалюта, якщо подальший трейдинг не планується.

Приклади обмінників, що працюють в Україні: 365cash, 60 cek, Magnetic Exchange, Nice Change, Platov, Ramon Cash, Prostocash, 7money, Bitality та інші.

Платіжні системи

За допомогою електронних платіжних систем, що працюють з криптовалютами, можна швидко обмінювати активи один на інший, не виходячи з аккаунта і не вдаючись до допомоги сторонніх сервісів. При цьому використовується актуальний ринковий курс тієї чи іншої монети, що береться із зовнішніх джерел. Таким чином можна легко управляти своїми коштами.

Приклади платіжних систем, які працюють з основними фіатними і цифровими валютами: Payeer, AdvCash, Capitalist, Perfect Money.

Як вибрати біржу криптовалют

Вибрати кращу криптовалютну біржу в Україні можна, звертаючи увагу на наступні основні критерії:

  • щодобовий обсяг торгів;
  • ліквідність;
  • розміри комісій за торгівлю, поповнення та зняття;
  • кількість підтримуваних валют і торгових пар;
  • доступні методи поповнення балансу;
  • вимоги до верифікації;
  • питання регулювання та юрисдикції майданчика;
  • відгуки користувачів на незалежних ресурсах;
  • репутація, історія зломів.

Можна скористатися моніторингами Coinmarketcap або Coingecko – на них розміщується достовірна і актуальна інформація про всі ключові платформи.

Висновок + відео

Українські трейдери та інвестори займають істотну частку кріптоіндустріі, що абсолютно очевидно для розробників криптовалютних бірж. З цієї причини вони додають підтримку локалізованого інтерфейсу, національних валют і актуальних в цих країнах способів оплати. Таким чином майданчики залучають додаткову аудиторію, а у користувачів з'являється більш широкий вибір для гнучкого управління активами в кріптовалютном просторі. У міру того, як уряди країн будуть удосконалювати законодавство, що регулює кріптосферу, буде розширюватися вибір легальних і зручних торгових майданчиків.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити