Uniswap - децентралізована кріптовалютная біржа (DEX), яка працює на блокчейне Ethereum, підтримуючи покупку/продаж ETH і токенів ERC-20. Ґрунтується на технологіях пулів ліквідності та автоматичного маркет-мейкінгу, без звичної книги ордерів, яку використовують централізовані біржі. На 2024 рік це лідируючий проект серед аналогів, з добовим обсягом торгів майже 1 мільярд доларів. Редакція biznescat.com склала огляд біржі Uniswap та інструкції по роботі з нею.

біржа Uniswap

Загальна інформація

Назва біржі Uniswap
Офіційний сайт (дзеркало) https://uniswap.org/, https://app.uniswap.org/
Рік заснування 2018
Тип біржі Децентралізована
Блокчейн Ethereum
Ринок Спотова AMM торгівля
Мобільний додаток Нема
Робота з Фіатом Нема
Верифікація Не потрібна
Торгова комісія 0,3%
Інші комісії Мережеві збори за операції
Кріптовалюти ETH, токени ERC-20
Біржовий токен UNI
Гаманці для підключення Metamask, WalletConnect, Coinbase Wallet, Fortmatic, Portis
Довідкові матеріали https://uniswap.org/docs, https://uniswap.org/faq
Підтримка contact @uniswap.org, https://discord.gg/FCfyBSbCU5, https://twitter.com/Uniswap, https://www.reddit.com/r/Uniswap

Основні особливості

Uniswap - це DEX (децентралізована біржа), і всі користувачі, працюючи з нею, в будь-який момент часу зберігають контроль над своїми коштами. Інша відмінність від централізованих бірж полягає в автоматизованому протоколі створення ринку. Він стимулює людей, які торгують на біржі, ставати постачальниками ліквідності (LPs).

Користувачі Uniswap об'єднують свої гроші, щоб створити якийсь фонд (пул), в рамках якого потім виконуються всі торгові угоди. Кожна торгова пара має свій власний пул, і користувачі можуть вносити в нього свій внесок. Ціни всіх активів визначаються за допомогою математичного алгоритму.

Така система дозволяє здійснювати операції миттєво, а не чекати, поки з'явиться протилежний ордер від покупця/продавця. Єдина умова: в Пулі має бути достатньо ліквідності для виконання Угоди.

Uniswap має повністю відкритий вихідний код, і будь-який бажаючий може взяти його і використовувати для створення власної DEX. В основі лежать два смарт-контракти: Factory і Exchange. Перший використовується для додавання нових токенів на платформу, а другий безпосередньо для угод.

Uniswap v3біржа Uniswap

На поточний момент анонсована вже третя версія протоколу. Реліз відбувся 5 травня 2021 року в основній мережі Ethereum, і трохи пізніше – на Ethereum Optimism. Що пропонує нова версія:

 • Концентрована ліквідність. Об'єднання окремо взятих позицій в загальний пул, завдяки чому постачальники ліквідності можуть краще контролювати діапазон цін, на який орієнтований їх капітал.
 • Кілька рівнів комісій. LPs зможуть приймати на себе той чи інший рівень ризику, і виходячи з цього буде визначатися їх дохід.

Як це вплине на розвиток протоколу:

 • Ефективність капіталу для постачальників ліквідності може бути в 4000 разів вище, ніж раніше.
 • Прослизання угод стане ще нижче.
 • Постачальники ліквідності зможуть продавати один актив за інший, додаючи ліквідність при ціні вище або нижче ринкової.
 • Знижується ризик втрати привілейованих активів для LPs.
 • Істотно знижена складність і вартість інтеграції оракулів Uniswap, усувається необхідність перевіряти Історичні значення.

При всьому цьому передбачається, що транзакції після розгортання протоколу на Optimism стануть значно дешевше.

Як увійти в систему

Перейди на офіційний сайт https://uniswap.org/, натисніть у правому верхньому куті кнопку Use Uniswap, або відразу перейти за посиланням https://app.uniswap.org/.

Ніякої реєстрації або верифікації біржа не вимагає. Однак зверніть увагу, що перед початком роботи вам буде потрібно встановити в браузер гаманець, через який буде відбуватися підключення. Найпоширеніший варіант- Metamask.

біржа Uniswap

Натисніть Connect Wallet.

біржа Uniswap

І виберіть пункт Metamask (за умови, що на цей момент гаманець у вас вже встановлений і налаштований).

біржа Uniswap

З'явиться вікно гаманця, введіть в ньому свій пароль і натисніть "розблокувати". Якщо ви недавно вже користувалися гаманцем, то може знадобитися не ввести пароль, а просто підтвердити підключення.

біржа Uniswap

З цього моменту ви підключені до протоколу і можете користуватися його функціоналом.

Введення і виведення коштів

Так як біржа децентралізована і не кастодіальная, то не можна заводити активи безпосередньо на неї. Вся ваша криптовалюта зберігається у вас же в гаманці. Звідти ви можете її вивести через обмінники або іншими способами, або поповнити, купивши активи на біржі і т. д.

Здійснюючи операції, уважно перевіряйте, що перебуваєте на офіційному сайті Uniswap і не підтверджуйте транзакції, яких не запитували.

Читайте також: Біржа Binance (Бінанс): реєстрація та вхід на офіційний сайт, введення і вивід

Торгівля

Торгувати на біржі Uniswap можна з розділу "обміняти" / "Swap". Це дуже простий процес: потрібно всього лише вибрати віддається і одержувану монету, а потім підтвердити обмін у спливаючому вікні гаманця. Операція відбувається миттєво.

біржа Uniswap

Після натискання на шестерінку відкриваються додаткові налаштування обміну, в числі яких:

біржа Uniswap

 • Терпимість до прослизання (транзакція буде скасована, якщо вартість активу змінилася більше ніж на вказаний відсоток в момент її здійснення).
 • Дедлайн транзакції (автоматичне скасування, якщо не вдалося обробити операцію протягом зазначеної кількості хвилин).
 • Налаштування інтерфейсу - активація режиму експерта, обмеження свопів тільки прямими парами.

Як заробити на Uniswap. Токен UNI

В обмін на розміщення своїх активів кожен постачальник ліквідності отримує токен, який підтверджує факт його вкладення в пул.

Наприклад, якщо ви внесли $10 000 в пул ліквідності, який сумарно містив $100 000, то отримаєте токени, що дають право на 10% цього пулу. Цей токен дозволяє отримувати дохід в UNI з комісій за всі операції в Пулі (свої і чужі), відсоток комісії визначається з описаного раніше відсотка володіння.

Uniswap стягує з користувачів фіксовану комісію 0,30% за кожну операцію і автоматично відправляє її в резерв ліквідності. Як тільки постачальник ліквідності вирішує, що хоче вивести свої активи, то отримує частину загальних зборів з резерву щодо його ставки в цьому пулі. LP-токен, в якому зберігається інформація про частку доходу, після цього знищується.

Щоб додати ліквідність, необхідно натиснути кнопку "Вкласти".

біржа Uniswap

Потім "Add Liquidity", і вибрати потрібну валютну пару. Ввести кількість одного активу, другий розрахується автоматично за ринковою ціною. Підтвердити операцію в Metamask.

біржа Uniswap

Зробивши це, Ви отримаєте токени ліквідності і відразу почнете отримувати прибуток з комісійних в даному Пулі. В Uniswap вже заблоковано активів більш ніж на 4,19 млрд доларів, згідно з даними Defipulse.

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Миттєвий обмін без очікування, завдяки системі AMM і пулів ліквідності.
 • Зберігання коштів у користувача.
 • Відсутність верифікації.
 • Підтримка декількох популярних гаманців.
 • Підтримка будь-яких активів на блокчейні Ethereum.
 • Низькі комісії.
 • Можливість заробітку на поставках ліквідності.
 • Розвиток та удосконалення проекту.
 • Простий інтерфейс.

Мінуси:

 • Високі збори за газ в мережі Ethereum.
 • Так як підтримуються будь які токени ERC-20, є ймовірність наштовхнутися на токени шахрайського проекту.

Висновок + відео

З розвитком індустрії криптовалют децентралізовані біржі стають все більш затребуваними, завдяки своїм масштабним перевагам перед централізованими. Користувачі вже не хочуть довіряти свої активи і транзакції третім особам, а хочуть контролювати їх самі. Uniswap з'явилася і почала розвиватися у вдалий момент, чим і пояснюється її затребуваність. Хоча торгувати тут можна тільки активами на блокчейне Ethereum, вихід був знайдений у вигляді перенесених на цей ланцюжок стейблкоінов з прив'язкою до інших валют і цінностями – наприклад, WBTC для біткоіна, безліч доларових стейблкоінов і т. д.

Читайте також: Біржа EXMO (ЕКСМО): огляд, відгуки, реєстрація та вхід на офіційний сайт.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити