FTX - криптобіржа для торгівлі спот, деривативами з кредитним плечем до 110х. Відрізняється глибокою ліквідністю і вузькими спредами. Спеціалізована система ліквідації значно знижує ймовірність розподілу збитків. Розрахунки за операціями здійснюються в стейблкоінах. Доступно миттєве відкриття без маржі позиції з кредитним плечем до 3Х (токени з плечем). FT (біржовий токен FTX) дає власникам переваги у вигляді знижок на комісійні збори і більш вузьких спредів на OTC-торгівлю.

Офіційний сайт: https://ftx.com/.

СКАМ! 11.11.2022р. Криптовалютна біржа FTX ініціювала своє банкрутство у США, намагаючись через судову процедуру знайти спосіб повернути гроші клієнтам.

На поточний момент біржа FTX регулярно проводить конкурси та турніри, розподіляє бонуси. Так, з 11 по 25 листопада 2020 року проходили змагання з торгівлі токенізованими акціями з призовим фондом у розмірі $500 000. Призи - акції BRK.A (Berkshire Hathaway), TSLA і AAPL, Автомобілі Tesla Model S, iPhone 12.

біржа FTX

Рекомендуємо почитати: список кращих криптобірж.

Редакція BiznesCat.com пропонує огляд функціоналу і переваг біржі FTX.

Основні особливості

Назва біржі FTX
Офіційний сайт https://ftx.com/
Рік заснування 2019
Країна реєстрації Antigua and Barbuda
CEO Sam Bankman-Fried
Тип біржі Централізована
Ринки Деривативи, спот
Сервіси Ф'ючерси, спот, акції, тонізовані активи, індекси опціони, OTC, маржинальний трейдинг, токени з плечем, контракти MOVE
Мобільний додаток Є (Android, iOS)
Робота з Фіатом Так
Верифікація Обов'язкова після виведення сумарно $1000 з рахунку
Захист облікового запису Двофакторна аутентифікація, відстеження підозрілої активності, білий список IP, білий список адрес гаманців, страховий фонд
Торгова комісія Докладно
Комісія за введення і виведення Відсутня
Ринок BTC-PERP, ETH-PERP, BTC/USD, ETH/USDT, акції TSLA, AAPL, BABA, та інші, сумарно більше 730 деривативів і 300 спотових пар
Фіат USD, EUR, AUD, HGD, PLN, GBP, TRY, ZAR, CAD, CHF, BRL
Біржовий токен FTT
Торговий обсяг 24h (12.11.2020) $122 783 087
Способи поповнення і виведення Криптовалюти, банківські карти
Види ордерів Ринковий, лімітний, стоп-маркет, стоп-ліміт, трейлінг-стоп, тейк-профіт, лімітний тейк-профіт
Маржинальна торгівля так
Російська мова так
Довідкові матеріали https://help.ftx.com/
Соціальні мережі https://www.facebook.com/ftx.official/,https://twitter.com/FTX_Official, https://t.me/FTX_Russian_Official; https://www.youtube.com/c/FTXOfficial/
Підтримка Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Реєстрація та налаштування облікового запису на біржі FTX

Аккаунт на FTX створюється після натискання кнопки "Реєстрація" у верхній частині сторінки.

Для реєстрації потрібно ввести адресу електронної пошти, реферальний код (якщо він у вас є, по ньому вам буде надана знижка на комісію в розмірі 5%) і придумати складний пароль. Відразу після реєстрації вам буде запропоновано підключити двофакторну аутентифікацію. Рекомендується зробити це відразу або трохи пізніше, щоб захистити свій аккаунт більш надійно.

Налаштування облікового запису FTX відкриваються, якщо натиснути на ім'я користувача вгорі, а потім на пункт "Налаштування" в спадному меню.біржа FTX

Що можна зробити на цій сторінці:

 • Змінити пароль.
 • Підключити двофакторну аутентифікацію.
 • Активувати платіжний пароль, який буде запитуватися щоразу при здійсненні фінансових операцій.
 • Внести в білий список адреси гаманців, на які повинні направлятися кошти при виведенні.
 • Створити додаткові облікові дані для того ж логіна, щоб довірені користувачі могли входити під Вашим аккаунтом.
 • Верифікувати особу, щоб збільшити ліміти на виведення коштів.
 • Скопіювати реферальне посилання або створити реферальний код.
 • Переглянути інформацію про свої комісії.
 • Вибрати кредитне плече і забезпечення.
 • Управляти субрахунками.
 • Створити ключ
 • Налаштувати інтерфейс і повідомленнябіржа FTX

Верифікація

На біржі FTX існує чотири рівні верифікації (перевірки KYC). Особливості кожного з них:

 • Рівень 0. Потрібен e-mail. Ліміт на виведення коштів – сумарно $1000.
 • Рівень 1. E-mail, прізвище, ім'я, регіон проживання. Ліміт на виведення коштів - $2000 в день. Але якщо обсяг торгів перевищує суму виводыв, то $9000.
 • Рівень 2. Прізвище, ім'я, адреса проживання, місце народження, документи для підтвердження цих даних, фото з паспортом і листочком з поточною датою, інформація про джерело коштів. Лімітів на виведення криптовалюти немає.
 • Рівень 3. Документ для підтвердження місця проживання (договір оренди, квитанція за комунальні послуги та ін.), свіжа виписка по банківському рахунку, який буде використовуватися для введення або виведення Фіата. Лімітів на виведення криптовалют і фіатних грошей немає.

Кожна транзакція введення і виведення обов'язково перевіряється Chainalysis. Також у спірних випадках FTX може запросити додаткову інформацію.

Читайте також: Лідер серед бірж - Біржа Binance (Бінанс): реєстрація та вхід на офіційний сайт.

Функціонал біржі FTX

Поповнення рахунку

Перейдіть в гаманець, натиснувши на ім'я облікового запису і вибравши відповідний пункт. У вас повинна бути включена 2FA, щоб відкрилася можливість поповнення рахунку.

Натисніть "Депозит" у валюти яка цікавить. Якщо це криптовалюта, то з'явиться адреса, на який потрібно перевести монети з зовнішнього гаманця (при необхідності можете натиснути «показати QR-код»). Криптовалюта також можна купити за допомогою кредитної картки, для цього використовується сервіс Simplex.біржа FTX

Що стосується введення і виведення фіатних засобів, то він проводиться за участю стороннього сервісу OTC. Для використання функції потрібен третій рівень верифікації.

Торгівля

У розділі "ринки" знаходиться список всіх доступних торгових пар і активів. Вгорі розташовані категорії для вибору потрібного типу активів. FTX пропонує широкий діапазон торгових можливостей, від безстрокових і квартальних ф'ючерсів, спотових ринків з підтримкою фіатних валют, до токенів з кредитним плечем і продуктів для трейдингу на волатильності.

Виберіть фінансовий продукт і натисніть на нього. Відкриється торговий термінал.біржа FTX

У формі розміщення ордерів необхідно вибрати напрямок, вартість і обсяг. Також існує можливість в випадаючому меню вибрати складний тип ордера. Натискаючи на вкладки вгорі форми ордерів, можна перемикатися між купівлею і продажем. У розширеній формі ордерів можна одночасно відкрити складні позиції, такі як лімітний ордер, стоп-лосс, тейк-профіт і т. д.біржа FTX

Опціони

Опціони на FTX торгуються приблизно так само як ф'ючерси. Можна відкрити по ним довгу або коротку позицію, з використанням кредитного плеча. Розрахунки за опціонами FTX здійснює в доларах США. Опціон являє собою контракт, за яким власник має право (проте не зобов'язаний) придбати або продати актив в конкретний день за конкретною ціною. Підтримуються два ключових види опціонів: пут (продаж) і коли (покупка).

Торгувати опціонами можна на сторінці https://ftx.com/options. Допускається створення опціону з індивідуальними параметрами: тип (колл або пут), вартість виконання, термін експірації, кількість.біржа FTX

Токени з плечем

Кожен з токенов з кредитним плечем - це окрема позиція за ф'ючерсними контрактами. Ціна токена зазвичай прив'язана до вартості позиції за основним активом. Токени відповідають стандарту ERC-20. Купувати і продавати їх можна на спотових ринках FTX. Токен виду BULL приблизно відповідає збільшенню 3х, токен BEAR-3x і т.д. Ребалансування таких активів проводиться щодня, а також всякий раз, коли розмір кредитного плеча досягає 4х.біржа FTX

Маржинальна торгівля

На кріптобіржі FTX використовується гнучка перехресна маржа (в USD). Всі ф'ючерси деноміновані в базових монетах. USD застосовується, щоб максимально спростити забезпечені операції на FTX. В якості забезпечення при цьому можна використовувати різні активи і комбінувати їх на свій розсуд, наприклад, ETH, FTT USDT, BTC, фіатние валюти в будь-яких поєднаннях. У цьому є суттєва перевага: більше не потрібно застосовувати для забезпечення тільки BTC або USDT.

На біржі FTX користувач може торгувати будь-якими ф'ючерсами, не розподіляючи між ними кошти вручну. Досить поповнити гаманець забезпеченням і торгувати будь-якими ф'ючерсами, що цікавлять, а система автоматично використовує забезпечення для підтримки відкритих позицій.

Крім того, можна ізолювати свої позиції, відкривши їх на окремих субрахунках. Субрахунки створюються в Налаштуваннях, в подальшому можна переводити між ними кошти на свій розсуд. Перемикатися між субрахунками можна в один клік через праве верхнє меню, клікнувши на назву рахунку.

Quant Zone

Quant Zone - Це сторінка на FTX, де будь-який користувач може формувати торгові стратегії і ділитися ними з іншими учасниками. Кожна стратегія грунтується на правилах – інструкціях для створення ордерів на криптовалютній біржі. Правила являють собою команди, наприклад, "продати певну кількість криптовалюта з плечем 2х, якщо курс підніметься вище певного значення" і т. д.

Користувачеві потрібно задати тригер і дію для створення правила. Це робиться на сторінці https://ftx.com/quant-zone/rules/new. Особливих знань програмування не потрібно. Всі можливі тригери доступні після натискання на знак питання в кінці рядка "тригер", досить просто вибрати потрібний і відредагувати його, а потім сформувати належну дію.біржа FTX

OTC

Біржа FTX підтримує власний портал OTC, де можна отримувати для більшості основних монет моментальні позабіржові котирування 24/7. Користуватися послугами порталу може кожен користувач, який пройшов верифікацію. Окремий аккаунт для цього не потрібно.

Введіть інформацію і клікніть «отримати орієнтовну ціну». Відразу ж в режимі реального часу отримаєте котирування, по якій можна торгувати. Котирування дійсна близько п'ятнадцяти секунд. Однак при високій волатильності ринку вона може скасуватися навіть раніше.

Майданчик обробляє тільки банківські перекази, сума яких не нижче $10 000. Комісія відсутня.

Додаткові функції і сервіси

Ось які ще можливості пропонує біржа FTX:

 • Таблиця лідерів. Список лідерів за обсягом торгів за місяць. Нік користувача може відображатися у фіктивному вигляді, це залежить від того, які налаштування він встановив.
 • Моніторинг обсягу. Порівняння заявлених і фактичних обсягів торгів на великих конкуруючих кріптобіржах.
 • Змагання. На сторінці https://ftx.com/competitions розташовані актуальні в даний момент конкурси, їх правила та призові фонди.
 • Лістинг токенізованих акцій (Vote). Тут власники токена FTT голосують за лістинг тих чи інших активів на біржу.
 • Стекінг. У розділі https://ftx.com/staking можна застосовувати для стекінгу заблоковані і розблоковані токени SRM і MSRM, беручи тим самим участь в екосистемі Serum. Дохід: 4% річних. Розподіляється щогодини. При цьому 2% видається в заблокованих SRM, а інші 2% в розблокованих.

Комісії

Структура торгових комісій на FTX має багаторівневий характер. Рівні залежать від торгового обсягу Користувача за тридцять днів.

Стандартні розміри комісійних зборів (як для споту, так і для ф'ючерсів):

 • Рівень 1 - мейкер 0,02%, тейкер 0,07%
 • Рівень 2 - мейкер 0,02%, тейкер 0,06%
 • Рівень 3 - мейкер 0,015%, тейкер 0,055%
 • Рівень 4 - мейкер 0,015%, тейкер 0,05%
 • Рівень 5 - мейкер 0,01%, тейкер 0,045%
 • Рівень 6 - мейкер 0,01%, тейкер 0,04%

Токен FTT

FTT - власний токен біржі FTX. Планується, що він буде основою зростаючої екосистеми. Розробники будуть регулярно викуповувати і "спалювати" 1/3 від усіх стягуваних комісійних зборів у вигляді FTT. Крім того, токен використовується в якості забезпечення на FTX.

Власники FTP мають право на частку прибутку страхового фонду FTX. Нарешті, вони отримують істотну знижку на комісію і знижені спреди по операціях OTC.

Знижки на комісії власникам FTT:біржа FTX

Переваги та недоліки

Плюси:

 • Багатофункціональний майданчик, що поєднує в себе практично весь необхідний функціонал для торгівлі та управління коштами.
 • Підтримка фіатних валют.
 • Власний токен, що надає бонуси його власникам.
 • Низькі комісійні збори.
 • Можливість заробітку на стекінгу.
 • Детальна довідкова інформація по всіх аспектах роботи.
 • Бонуси та конкурси для заохочення учасників.
 • Реферальна програма.

Мінуси:

 • Потрібна верифікація для роботи з Фіатом і виведення більш ніж 1000 доларів.
 • Підтримується трохи фіатних валют.
 • Майданчик доступний не у всіх країнах, наприклад, користуватися нею заборонено громадянам США і ряду інших юрисдикцій.

Висновок + відео

Незважаючи на те, що біржа деривативів FTX була запущена недавно, вона вже створила навколо себе певний інформаційний резонанс. Вона входить в топ-10 ф'ючерсних бірж за фактичним обсягом торгів. Майданчик активно спрямований на розвиток і залучення користувачів, про це говорять конкурси та турніри.

Читайте також: Kucoin (Кукоін): огляд біржі криптовалюти, відгуки, реєстрація та вхід на офіційний сайт, торгівля.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити