Біржа Kraken (Кракен) - одна з найстаріших і авторитетних майданчиків для торгівлі криптовалютою. Компанія заснована 28 липня 2011 року в Сан-Франциско. У травні 2013 року почалося відкрите бета-тестування, а 10 вересня - сервіс офіційно відкрився. Генеральний директор (CEO) - Jesse Powell. Кракен працює в правових рамках закону з дотриманням правил KYC і AML. На криптобіржі можливе введення / виведення фіатних валют. З 2014 року Kraken співпрацює з німецьким банком Fidor Bank, що дозволило швидко вийти на перше місце за обсягом торгів євро.

Чим кріптобіржа Kraken ще цікава і якими об'єктивними характеристиками вона славиться? Чому віддають перевагу її солідні інвестори, досвідчені спекулянти і численна аудиторія новачків, навмисна домагатися фінансового тріумфу, торгуючи біткоіни і алькоін? Весь спектр актуальних нюансів, що стосуються біржі криптовалют Kraken, докладно розібраний в цьому огляді.

Кракен

Офіційний сайт: kraken.com. Торговий термінал: trade.kraken.com. Української мови немає, так як біржа орієнтується на клієнтів з Європи, США, Канади.

До торгівлі доступні 19 криптовалют (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, Tether, Stellar, Litecoin, Monero, Cardano, Ethereum Classic, Dash, Tezos, Augur, Qtum, EOS, Zcash, Melon, Dogecoin, Gnosis); 5 фіатних валют (Канадський долар CAD, фунт GBP, Долар USD, Японська ієна JPY, Євро EUR) і 69 валютних пар. Обсяг торгів на 09.01.2022 - $902 367 785,6135. Найбільш ліквідні пари: BTC/EUR, UAH/USD, BTC/USD.Кракен

На Кракен доступна маржинальна торгівля з плечем до x5 наступними криптовалютами: Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Augur, Monero. Розмір плеча залежить від криптовалютої пари.Кракен

На біржі введена рівнева система верифікації. Базовий рівень 0 передбачає тільки ознайомлення з платформою без можливості торгувати. Рівень 1-дозволена торгівля криптовалютою. Рівень 2 і вище - можна працювати з Фіатом, ліміти збільшені.Кракен

Kraken активно набуває різні криптоактиви (біржі, гаманці і т.д.) для розширення ринку надання послуг. У 2016 року була укладена стратегічна угода на покупку американської біржі Coinsetter. Разом з нею, Kraken отримала Канадський торговий майданчик CAVirtex. Після даного придбання, Kraken повернувся на американський ринок, з якого пішов в 2014 році. Число клієнтів через місяць зросла в 2 рази. Далі пішла покупка: голландської CleverCoin і американської Glidera. Один з останніх запущених сервісів - OTC, позабіржова торгівля великими сумами (мінімальна 100 тисяч $).

Огляди популярних бірж:

Огляд біржі Kraken

Почала повноцінно функціонувати торгова платформа Kraken взимку 2011. Головний офіс базується в Сан-Франциско. Сьогодні біржа Кракен стійко лідирує за показником торгових обсягів криптоактивами, що містять основні фіатні валюти. Котирування віртуальних валют з цієї кріптобіржі довго транслювалися в тематичних трансляціях каналу Bloomberg. У 2013 сервіс Kraken першим успішно пройшов етапи криптографічного аудиту, що стало значущою подією в формується середовищі кріптовалютних трейдерів.

Довго перебував майданчик в тіні аналогових проектів, однак, з середини 2014 популярність її почала стрімко зростати. Такій обставині сприяло банкрутство конкурентного гравця ринку криптовалют-біржі MtGox. Ймовірно, не так просто доручили фахівцям і керівництву Kraken детальне вивчення, а також розкриття фактів крадіжки Bitcoin з персональних рахунків її клієнтів. Було довірено також відшкодовувати втрачені користувачами кріптомонети або компенсувати втрату фіатнимі грошима, якщо будуть відповідні заявки. Саме ця ситуація кардинально змінила перспективи криптовалютой біржі Кракен.

Чимала кількість спекулюючих коінами користувачів і інвесторів миттєво перейшло на криптобіржу Kraken, переманюючи колег з конкурентних майданчиків. Наростаючому успіху сприяла також чітка реалізація спланованих нововведень і розширень, таких як нарощування числа кріптовалютних активів, запуск вдосконаленої торгової платформи і багато іншого.Кракен

Особливості біржі Kraken

Кардинально новими характеристиками біржа криптовалюта Kraken не може здивувати бувалих трейдерів, оскільки основні параметри і умови аналогічних проектів багато в чому ідентичні. Однак, їй притаманний ряд цікавих особливостей:

 • Непоганий лістинг цифрових монет, що входять в біржові інструменти (валютні пари). Є маловідомі альткоіни, наприклад, Gnosis, Melon, Augur. Природно, представлені топові кріптомонети-Ethereum, Bitcoin, Tether, Cardano, Litecoin, EOS та ін.

На біржі криптовалют Kraken широко відомий біткоін представлений не зовсім типовим трекером XBT. Це нове, альтернативне позначення Bitcoin, загальне поширення якого зараз оскаржується. Потрібно дану специфічність уважно враховувати.

 • Присутня опція маржинальної торгівлі. Плече при short-позиціях і long-ордерах до х5. Наприклад, спекулянт, який вніс на торговий депозит $1200, торгуючи з плечем, може розпоряджатися максимум $6000.
 • Небезпідставно вважається майданчиком, в якому реалізовані найкращі заходи безпеки. Основна частина клієнтських коштів розміщена в "холодних" криптогаманцях.
 • Прийнятні тарифи комісійних відрахувань. Точна величина обумовлена торговими обсягами трейдера. Мейкери, що виставляють ордери, будуть платити до 0,16% з угоди, а тейкери, які приймають пропозиції мейкерів – не більше 0,26%.
 • Верифікація клієнтів багатоступенева і складна. Без благополучного проходження навіть нульового етапу ніякі дії в особистому кабінеті неможливі.
 • Інтерфейс біржової платформи Kraken доступний в двох варіантах - японський і англійський (USA і GB). Проект має найсуворішу орієнтованість на клієнтуру з США, Європи, Канади та Японії. Ця обставина утворює безліч проблем у кріптотрейдеров з інших країн.
 • Впевнено сервіс випереджає конкурентні проекти за цифрами щодобового торгового обсягу в парі XBT / EUR.
 • Торгова платформа зареєстрованим клієнтам надає можливість вивчати експертні думки, аналізувати котирування і дивитися онлайн-графіки цін кріптовалютних пар на професійному ресурсі TradingView. Так проводиться глибокий технічний аналіз, що поліпшує якість і грамотність відкриваються ордерів.
 • Переважна спрямованість на спекуляції і обмін з біткоіном.

Позитивні якості проекту

Популярна біржа Kraken поряд з привабливими особливостями характеризується чималим числом значущих переваг, що демонструється чудовими показниками проекту. Чимало жителів зі Східної Європи тут активно реалізують власні задумки і стратегії заробітку на криптовалюті.Кракен

Крім позитивних особливостей, біржі Кракен властиві також плюси:

 • Перелік віртуальних валют і фіатних грошей, прийнятих в лістинг, дуже рідко поповнюється новими активами. Зараз торгові пари складені з 24 інструментів. На Kraken альткоіни всебічно вивчаються і тестуються фахівцями, тому випадкова криптомонета, позбавлена перспектив і затребуваності тут не з'явиться.
 • Авторитетність і розпіареність біржі криптовалюта Kraken, звичайно, в позитивному сенсі даних понять. Професійні фахівці і досвідчені розробники знамениті своєю кваліфікацією, технічними рішеннями, а також знанням блокчейн-технологій. Вони попереджають багато проблем і успішно вирішують формуються труднощі.
 • Досить якісна і швидкореагуюча техпідтримка. За допомогою чату і email можна своєчасно вирішувати форс-мажорні ситуації, отримувати консультативну допомогу, уточнювати робочі моменти. Також створений на офіційному сайті Кракен невпинно оновлюваний онлайн-довідник з найбільш актуальних тем.

Недоліки біржі Kraken

У біржі Кракен поряд з позитивними моментами існують деякі вади. Зараховують до істотних недоліків:

 • Інтерфейс сайту kraken.com, по суті, двомовний-японська та англійська. Інші користувачі часто зустрічаються з різнорідними проблемами, вирішення яких неможливо з онлайн-перекладачами браузерів.
 • Непередбачений вивід заробітку або залишку від депозиту.
 • Вкрай хитромудра і незвичайно важка верифікація, невиконання якої фактично блокує будь-які дії на Kraken. Так, пройшовши реєстрацію, дозволено "бродити" по розділах аккаунта, переглядати котирування кріптоактівов і милуватися ціновими графіками. Здійснювати конвертаційні або спекулятивні операції, вносити кошти, виводити Фіат з криптовалюта дозволяється користувачам, які пройшли відповідні стадії підтвердження особи.
 • Є комісійний збір за поповнення торгового балансу. Більшість бірж цифрових монет не беруть цей збір, однак, Kraken цю тенденцію не приймає і стягує гроші за таку найпростішу операцію.
 • Обмежений асортимент варіантів виведення фіатних грошей з біржового рахунку. Немає популярних платіжних систем, а отримати власні кошти можливо виключно банківськими переказами.

Реєстрація на сайті Kraken

Кожен користувач, який задумав спекулювати децентралізованими валютами або виробляти з ними конвертації, зобов'язаний оформити аккаунт. Простіше кажучи, пройти реєстраційну процедуру, що має в кінці один нетиповий крок.

Схематично потрібний порядок дій при реєстрації на Кракен:

 • Перейти на офіційну сторінку криптобіржі (kraken.com).
 • Вказати адресу функціонуючого email.
 • Вказати індивідуальний логін.
 • Згенерувати і ввести унікальний пароль – більше 8-ми спеціальних символів, букв і цифр.
 • Переглянути правила та умови проекту. Погодитися з ними, проставивши галочку навпроти фрази «я згоден» (Agree to Kraken's Terms...).
 • Клікнути на "зареєструватися" (Sign Up).Кракен
 • Дочекатися системного повідомлення на віртуальну пошту.

Тут починається трохи специфічне продовження реєстрації:

 • На email надійде лист, в якому вказано персональний код. Їм підтверджується створення аккаунта.
 • Потрібно скопіювати ключ активації і повернутися на сторінку біржі криптовалюта.
 • У вказане вікно помістити код (Activation Key) і вирішити капчу.
 • Натиснути кнопку "активувати обліковий запис" (Activate Account).

Реєстрація на сайті Kraken тепер завершена. Розкриється інтерфейсна панель особистого кабінету, де доступні настройки, захист аккаунта, криптовалютні баланси, фіатні рахунки, адреси внутрішньобіржових гаманців і т.п. Однак, спочатку ці розділи можна ігнорувати, а концентрація уваги потрібно на вкладці «Пройти верифікацію» (Get Verified).Кракен

Верифікація аккаунта на криптобіржі Кракен

На біржовому майданчику Kraken хороші захисні заходи, тому процес підтвердження особистості тут для трейдерів особливо складний. У проекті реалізується цілісна концепція, прописана в міжнародних нормах ідентифікації онлайн-клієнтів (Know Your Customer). Відбувається всебічне вивчення особистості інвестора або крипто трейдера, Що приходить працювати на майданчик.

Верифікація на Кракен багаторівнева - всього 5 стадій. Успішне проходження кожного ступеня привносить більше свободи в користуванні опціями, можливостями і послугами кріптобіржі.

Коли трейдер зацікавлений в тривалій роботі з біржею Kraken, щоб заробляти або міняти криптовалюта, пропонується відразу проходити всі рівні перевірки. Якщо користувач заходить, щоб проявити цікавість щодо структури сервісу, пропонованих функцій або заради дрібних угод, то вистачить першого і нульового ступеня контролю.

Щоб почати етапи підтвердження особи, слід розкрити вкладку "Пройти перевірку" (Get verified). Верхня третина розкрилася сторінки відведена під роз'яснення значень конкретних рівнів контрольної процедури. Внизу розміщена анкета для першої стадії верифікації, оскільки нульова автоматично завіряється при реєстрації. Вона дає можливість лише "гуляти" по сторінках біржового майданчика Кракен.Кракен

Отже, щаблі підтвердження особи:Кракен

 1. Перший етап (Tier 1) - потрібно від користувача: телефонний номер, країна проживання, дата народження і ПІБ. Буде доступним безлімітне поповнення рахунку і виведення криптовалюта в еквівалентах – щодня до $2500 і щомісяця максимум $20000.
 2. Друга стадія (Tier 2) - Потрібна інформація про прописку. Відкриється можливість оперувати фіатной валютою-щодня до $2000 і за місяць менше $10000. Для кріптомонет ліміти зростуть до 5000 і 50000 доларів;
 3. Третя фаза (Tier 3) - необхідна відправка скан-копій документів (паспорт, посвідчення водія), а також підтвердження прописки (наприклад, квитанція ЖКГ). Тут стає доступним маржинальний трейдинг. Ліміти збільшуються - для цифрових монет до $5000 і $200000, а для Фіата - відповідно до $2500 і $20000;
 4. Останній, четвертий рівень перевірки (Tier 4) – він передбачений для власників великих капіталів і клієнтів, які вирішили відкривати Корпоративний аккаунт. Потрібні нотаріально завірені копії свідоцтв і документів наявного бізнесу або завірені довідки, що підтверджують дохід. Також тут складається персональний договір з адміністрацією кріптобіржі. Ліміти по криптовалюті і фіатним грошам досягають граничного рівня-еквівалент $100000 щодня і $0,5 млн щомісяця.

Внизу сторінки - форма для заповнення даних необхідних для верифікації на Кракен:Кракен

Перший етап верифікації пройти не складно.Кракен

Після перевірки буде відповідна відмітка:Кракен

Поповнення рахунку Kraken.com

Щоб поповнити торговий баланс Кракен, слід перейти в розділ "Депозит" (Deposit), кнопка якого розміщена зверху праворуч на основній сторінці аккаунта в особистому меню користувача. Другий шлях - це вкладка "фінансування" (Funding) в середині панелі на робочому просторі.Кракен

З переліку на сторінці, що з'явилася необхідно вибрати потрібну криптографічну монету або фіатную валюту. Після кліка на ній висвітиться адреса криптовалюти або рахунок для фіатних засобів розрахунку. До здійснення транзакційного переказу слід пунктуально перевірити адресу криптогаманця або банківські реквізити. Помилково виконані перекази коштів неможливо повернути.

При першому поповненні депозиту криптовалютою, потрібно згенерувати їх адресу. Потрібно натиснути на кнопку "Створити нову адресу" (Generate New address). Його можна оновлювати. Далі, переведіть криптовалюту на дану адресу з урахуванням мінімальної суми. Після потрібної кількості підтвердження вона зараховується на депозит. Купити криптовалюту можна в кращих біткоін обмінниках.

Торгівля на Kraken

Завершивши реєстрацію на офіційному сайті Кракен, пройшовши мінімум перші два ступені верифікації (0-я і 1-я), а також внісши кошти на депозит, можна займатися зароблянням на різниці цінових курсів або при потребі обмінювати криптовалюта в необхідних напрямках. Всі кріптовалютние біржі, як і проект Kraken, характеризуються типовою особливістю – на таких торгових майданчиках перша частина трейдингової операції являє собою обмінну дію. Тобто, не продовжуючи покупку зворотною угодою, можна отримати Інші цифрові монети, приймаючи актуальний курс.

Припустимо, трейдер купує 10 monero за 0,17 XBT або за 1108,9 USD. В цьому випадку, після першої стадії йому зарахують на кріптосчет десять монет монеро. Він їх може перевести в інше, позабіржове, зовнішнє сховище монет. Тут буде звичайна конвертація. Однак, якщо спекулюючий Користувач вирішити зробити зворотну маніпуляцію, дочекавшись потрібної котирування, то виконається вже трейдіговая операція, де різниця цін відкриття/закриття ордера складе заробіток. Допустимі різні напрямки цих маніпуляцій-криптовалюта-фіатние кошти, цифрові монети – коіни і традиційні валюти – криптографічні монети.

Сенс обмінних і спекулятивних дій на кріптобіржі Kraken зрозумілий. Тепер розглянемо технічні аспекти даних процедур.

Перша частина угоди - придбання цифрового активу за криптовалюту або Фіат. Схема маніпуляцій в особистому кабінеті така:

 • Зверху зліва в випадаючому меню вибрати цікаву пару валют, наприклад, XTB / USD або LTC/EUR. Тут же присутня кнопка, що розгортає ціновий графік.
 • Розкрити вкладку "торгівля" (Trade).
 • У з'явився підміню клікнути на клавіші "нова позиція" (New order).

Крім "New order" в торговому функціоналі розміщені кнопки переходу у важливі розділи:Кракен

 1. "Короткий огляд" (Overview) - інформація по активним ордерам, торговому балансу і ситуації з маржинальним трейдингом, якщо залучено кредитне плече.
 2. "Угоди" (Orders) – дані про виконані і незакритих ордерах.
 3. "Торгові операції" (Trades) – зведення про виконані операції.
 4. "Позиції" (Positions) – відомості щодо активних і завершених операцій у маржинальній торгівлі.
 • Вибрати режим укладення угоди. Представлено 4 варіанти "простий" (Simple) – звичайна покупка/продаж, «проміжний» (Intermediate) – з можливістю маржинального трейдингу, «розширений» (Advanced) – можна використовувати додаткові можливості, а також «Трейдерський» (Charting & Tools) - робота на професійному терміналі з максимальною функціональністю.
 • Вказати тип ордера. Є "ринковий" (Market) – здійснення заявки моментальне по актуальному котируванню, "лімітний" (Limit) – відкладений ордер, виконуваний системою при появі заданого значення ціни кріптовалютного активу.
 • Відзначити напрямок "продаж" (Sell) або «Покупка» (Buy). Перший являє собою гру на зниження, а другий варіант – це long-позиції, розраховані на подальше зростання ціни базової цифрової монети.
 • Прописати у вікні "обсяг угоди" (Amount), супротив купується монети або валюти, суму яку передбачається віддати.
 • Клікнути на "підтвердження заявки" (Skip order confirmations) і дочекатися сигналу системи про виконаному ордері.

На цьому перший етап завершується. Якщо планувалася звичайна конвертація, то отримані кріптомонети можна виводити з біржового майданчика.

Трейдером, який заробляє на ціновій різниці активів, необхідно дочекатися передбачуваного руху котирування і зробити зворотну маніпуляцію в тій же валютній парі. Тепер всі дії будуть зворотними, тобто замість "Buy" вибирається "Sell" і навпаки. В результаті через грамотно передбаченого напрямку вартості формується профіт.

Розглянута вище конвертація і спекуляція є прикладом простої угоди «Simple». Варіанти угод "Intermediate" з "Advanced" технічно мають ідентичне виконання, тільки їх функціонал доповнюється спеціальними можливостями. У них торговий термінал забезпечений онлайн-графіком з набором інструментів для теханалізу. Також доступна фіксація прибутку за допомогою наказу take-profit, а також обмеження збитковості позиції розпорядженням stop-loss.Кракен

Режим торгівлі "Charting & Tools" характеризується більш широким набором аналітичних інструментів, професійними індикаторами і додатковою можливістю ставити накази: trailing stop, stop-loss limit, take-profit limit, trailing stop limit.Кракен

Вивід криптовалюти з біржі Kraken

Зрозуміло, вигідна конвертація або серія успішно завершилися угод народжує прагнення швидше отримати зароблені кріптомонети або фіатние гроші. Останні виводяться з біржі Кракен на банківський рахунок, а транзакція коінів здійснюється на якийсь зовнішній крипто-гаманець. Дана процедура для обох варіантів цілком типова. Всі дії проводити потрібно у вкладці меню аккаунта "фінансування" (Funding) в розділі "вивести" (Withdraw).Кракен

Опція виведення стає відкритою після завершення 1-го верифікаційного етапу. Розглянемо етапність дій для виведення віртуальних грошей:

 1. Натиснути в особистому кабінеті на сайті Kraken кнопку "рахунок" (Account).
 2. Зайти в "фінансування" (Funding).
 3. Клікнути на "вивести" (Withdraw).
 4. Відзначити в списку біржових активів потрібну криптовалюту.
 5. У рядок "адреса гаманця" (Address) ввести адресу зовнішнього сховища децентралізованих грошей, на який замовляється транзакція.
 6. Прописати в полі "сума операції" (Amount) кількість виведених монет, враховуючи граничний ліміт. Наприклад, щоб вивести біткоіни, потрібна мінімальна сума 0,005 BTC.
 7. Активувати клавішу "вивести" (Withdraw).

Заявка виконується швидко. Будь-які труднощі і питання вирішуються фахівцями техпідтримки. До речі, можна біржові рахунки на Kraken без побоювань використовувати в якості кріптовалютного онлайн гаманця.

Комісійний збір

Будь-який біржовий майданчик неодмінно стягує різноманітні збори, які формують основний дохід проекту. Тут Kraken відзначився на всі 120%, встановивши наступні види комісій:

 1. Відсоток з суми відкривається ордера. Від 0% – до 0,16% мейкерам і від 0,10% - до 0,26% тейкерам.Кракен
 2. Періодичний збір за кредит при маржинальній торгівлі. Усереднене його значення за всіма активами 0,01-0,02% від усієї суми відкривається ордера. Знімається такий відсоток кожні 4 години, поки угода активна.
 3. Введення криптовалюти або Фіата.
 4. Виведення коштів.

Точні тарифи необхідно уточнювати на майданчику в розділі «збори» (Fees), що знаходиться в футері сайту кріптобіржі. Тут визначається всі пройденими рівнями верифікації, способам зарахування і виведення грошей.

Висновок і відгук + відео

Біржа криптовалют Kraken на ринку стабільно функціонує більше 9 років, незмінно користуючись популярністю у інвесторів, трейдерів і обмінних спекулянтів. Зараз проект планомірно розвивається в найбільш затребуваних напрямках, покращуючи якість надаваних функцій і послуг. На Кракен оперувати цифровими монетами можуть звичайні власники коінів, а також різні компанії. Досягти успіху тут здатний будь-який гравець кріптовалютного ринку, незважаючи на величину стартового капіталу і досвід.

Торговий майданчик Kraken-це справжній довгожитель світу цифрових грошей. Благополучно вона впоралася з атаками хакерів в 2012 – 2014 роках. Можна справедливо вважати, що професіоналізм фахівців, що займаються подальшою розробкою і оптимізацією проекту, сприятиме подальшому зростанню, розвитку, популяризації кріптобіржі.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити