Coinmarketcap (CMC, Коінмаркеткап) – сайт, що збирає та надає актуальну інформацію з криптовалют, бірж, NFT та інших блокчейн-проектів. Ресурс запущений у 2013 році, а з 2020 належить компанії Binance.

Платформа доступна усіма основними мовами. Охоплює величезну кількість криптовалют (на момент написання їх 17400, але число швидко зростає з кожним днем), а також 450+ криптобірж. Звичайно, не всі ці проекти варті уваги, тому великі числа самі по собі ні про що не говорять. Важливо, наскільки правдивою та актуальною є інформація.

CoinMarketCap

Редакція BiznesCat.com підготувала огляд Coinmarketcap, його основних можливостей та параметрів.

Сайт: coinmarketcap.com

Загальні відомості про сервіс

Призначення Coinmarketcap полягає в тому, щоб відстежувати та у зручному вигляді надавати користувачеві відомості про різні напрями криптовалютної індустрії. Зокрема, сайт допоможе дізнатися про:

 • Існуючих криптовалютах, їх ринкової капіталізації, курсі, прийнятті як платіжний засіб. Є система категорій, за допомогою якої легко знайти монету з певної блокчейн-екосистеми, токен метавсесвітів, стейблкоїн тощо. Доступні знімки історичних даних за число, що цікавить, починаючи з 2013 року.
 • Криптовалютних біржах, що дозволяють торгувати на спотовому та ф'ючерсному ринку – як централізованих, так і децентралізованих. Кожній біржі сервіс надає власну оцінку за 10-бальною шкалою, залежно від показників її якості.
 • Незамінні токені (NFT). Статистика кращих колекцій та прогнози майбутніх продажів.
 • Події. У розділі «Календар» можна дізнатися про найближчі ICO/IEO, аірдропи (безкоштовні роздачі монет), аукціони парачейнів Polkadot, заходи, біржові лістинги.

Існує інтегрований трекер інвестиційного портфеля для зареєстрованих користувачів. Можна вносити інформацію про вхідні та вихідні транзакції, щоб контролювати вартість криптопортфеля, прибуток, збитки.

Створення облікового запису

Реєстрація на Coinmarketcap дозволяє отримати доступ до управління своїм торговим портфоліо, а також до додаткових бонусів.

Для створення облікового запису потрібно вказати електронну пошту та придумати пароль; якщо є реферальний код, він теж вказується на цьому етапі (якщо був здійснений перехід за реферальним посиланням, код підставиться автоматично). Також під час реєстрації можна підписатися на розсилку від сайту.

Після введення даних потрібно вирішити капчу та активувати обліковий запис, перейшовши за посиланням з листа.

Що таке Coinmarketcap Diamonds

Diamonds (діаманти) – внутрішній бонусний актив Coinmarketcap, який можна заробляти, виконуючи завдання, та витрачати на вбудованому маркетплейсі.

Як отримати Diamonds:

 • Заходити на сайт щодня протягом тижня. Поступово нагорода збільшується – від 10 до 50 діамантів, сумарно за тиждень можна заробити 140 одиниць.
 • Виконувати щоденні завдання. Наприклад, приєднуючись до аірдропів, можна щодня отримувати додатково 10 Diamonds. Аналогічна нагорода передбачена за участь у цінових прогнозах криптовалют (функція поки що на стадії бета-тестування).
 • Виконувати додаткові завдання. Вгадати, які країни наступними приймуть криптовалюту як легальний платіжний засіб, або робити прогнози щодо цього. А також брати участь у реферальній програмі.

У розділі з винагородами представлені різні NFT-токени, партнерські матеріали, такі як преміум-підписки на послуги тощо.

Правда, якщо натиснути нагорі Hide Sold Out Items, тобто приховати розпродані товари, то залишиться дуже мізерний вибір з кількох тематичних аватарів.

Управління портфелем

На однойменній вкладці Coinmarketcap знаходиться портфель.

За замовчуванням запущено основне портфоліо, але також можна створювати окремі, натискаючи кнопку зліва.

Натисніть "Додати нове", щоб внести інформацію про отримані кошти.

Зверніть увагу – Coinmarketcap не є гаманцем, не зберігає жодних ключів, не надає криптографічних адрес. Це лише інструмент, за допомогою якого ви можете відстежувати вартість своїх криптоактивів.

Виберіть потрібну криптовалюту. Внесіть інформацію про транзакцію: обсяг отриманих чи відправлених коштів, вартість (якщо монета купувалась на біржі), дату, комісію. Натисніть «Додати транзакцію».

Після натискання «Додати транзакцію» ви зможете відстежувати стан портфеля: його загальну вартість виходячи з поточного курсу, ваги тієї чи іншої валюти, динаміку прибутку/збитку за добу.

Розділи сайту

Основні можливості, які надає агрегатор Коінмаркеткап:

1. Криптовалюти

Рейтинг 17 400+ криптовалют із ринкової капіталізації. Відображає по кожному активу такі показники, як курс, динаміку за 24 години та 7 днів, торговий обіг за добу, кількість криптовалют в обігу. При переході на сторінку монети можна дізнатися докладніші відомості та знайти посилання на сайт, соцмережі проекту, блокчейн-оглядачі.

Підрозділи також включають інформацію про країни, що прийняли криптовалюту як платіжний засіб (поки це тільки Сальвадор; можна проголосувати, яка країна, на вашу думку, буде наступною), найшвидше зростаючі та падаючі монети, і недавно додані на сайт.

2. Біржі

Список криптобірж на Coinmarketcap за замовчуванням ранжується виходячи з 10-бальної оцінки тієї чи іншої платформи. У параметри оцінки входять такі критерії, як обсяги торгів, правова інформація, репутація біржі, вибір торгових активів, що вона надає, зламування у минулому тощо.

Є окремі підрозділи для децентралізованих бірж, спотових та ф'ючерсних платформ. А також розділ «Де купити» – допоможе швидко знайти біржу, де можна купити Bitcoin за ту чи іншу фіатну валюту. Зручно для тих, хто вперше входить у криптоіндустрію.

3. NFT

Підрозділи, пов'язані з NFT, дають уявлення про найпопулярніші на сьогодні NFT-колекції, що торгуються на різних майданчиках.

Крім того, сайт відстежує нові продажі – заплановані та нещодавно запущені. Розповідає про їхню тематику та особливості, на якому блокчейні вони розміщуються, дає посилання на соцмережі та сайти для отримання актуальної інформації.

4. Вибране

Натиснувши на зірочку в таблиці поруч із будь-якою криптовалютою або на її сторінці, можна додати монету до Обраного, тобто до списку відстеження. Таким чином ви сформуєте свій власний список, де будуть цікаві вам монети.

Зручно для тих, хто постійно користується Coinmarketcap та є зареєстрованим користувачем.

5. Календар

Розділ з календарями включає:

 • Список найближчих аірдропів різних проектів. Радимо брати участь – по-перше, це дає можливість отримати безкоштовні токени, а по-друге, виконати завдання для отримання бонусних Diamonds.
 • Список найближчих ICO (токенсейлів нових проектів), що недавно пройшли. Можна відфільтрувати проекти, які запускаються на блокчейні Ethereum або Binance Smart Chain.
 • Список аукціонів Polkadot за право зайняти парачейн в екосистемі.
 • Заходи та події – лістинг тієї чи іншої монети на біржі, AMA з розробниками, інші онлайн та офлайн заходи.

Дані постачає партнерський сервіс – CoinMarketCal.

6. Продукти

Додаткові продукти Coinmarketcap – конвертер для швидкого переведення основних криптовалют, а також інших активів (наприклад, цінних металів) у фіат; мобільні програми, власний блокчейн-браузер (криптовалюти Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Litecoin); інструменти для розробників – API та віджети для сайтів.

7. Детальніше

У розділі входять такі проекти:

 • Alexandria – енциклопедія із статтями на актуальні теми блокчейн-індустрії.
 • YouTube-канал Coinmarketcap з оглядами та інструкціями.
 • Заробити – потрібно дивитися навчальні відео, проходити тестовими завданнями і заробляти криптовалюту за свої знання. Нагороди розподіляються на спотовий обліковий запис біржі Binance, який потрібно вказати.
 • Оновлення ринку – тематичні новини.

А також глосарій та інша допоміжна інформація на тему.

Реферальна програма

Реферальна програма Коінмаркеткап ґрунтується на діамантах (Diamonds).

Щоб стати реферером, потрібно мати на рахунку щонайменше 200 діамантів. Тоді з'явиться можливість використати своє реферальне посилання. Коли користувач реєструється, він стає рефералом.

Як тільки реферал накопичить 100 діамантів, то обидва – і він, і той, хто запросив – отримувати по 20 бонусних діамантів. На реферальній сторінці у профілі можна відслідковувати результативність кожного рефералу.

Скандали

Coinmarketcap неодноразово стикався з претензіями як від розробників криптовалютних проектів, так і користувачів. Наведемо три гучні історії.

У 2020 році, незабаром після того, як Binance поглинула CMC, агрегатор помістив на перше місце рейтинг найбільш капіталізованих DeFi-токенів Binance Coin (BNB). Приналежність цього токена до сфери DeFi дуже спірна, адже він відноситься до централізованої біржі і переважно використовується в межах її екосистеми. У соцмережах розгорнулася критика, після чого CMC оперативно видалили токен зі списку, пославшись на «людську помилку».

Наприкінці 2021 року CEO біржі Crypto.com Кріс Маршалек розкритикував Coinmarketcap за те, що вони неправильно постачають відомості про торгові обсяги. У той час, як на CoinGecko біржа Crypto.com займала 2-3 місце за добовим оборотом, на CMC позиція раптом впала до 14-15. На сьогодні вона знаходиться на 10 місці.

У січні 2022 року розробники проекту Shiba Inu (SHIB) помітили, що на сторінці їх токена на Coinmarketcap знаходяться три незрозумілі смарт-контракти, що не мають відношення до проекту. Ці контракти потенційно можуть нести небезпеку для користувачів, про що Shiba Inu попередили своїх передплатників у Твіттері.

З CMC надійшла відповідь, що вони перевірили адреси, і ті не є шкідливими. Однак таке пояснення користувачів не задовольнило: додавання сторонніх контрактів без домовленості з командою проекту – це справжня самодіяльність, якої не повинно бути.

Відгуки користувачів

Рейтинг на Trust Pilot: 1,3 з 5.

Як і у випадку з CoinGecko, майже всі негативні відгуки пов'язані з неуважністю та безвідповідальність самих інвесторів, які вкладаються в незрозумілі скромні валюти, а потім звинувачують агрегатор, у лістингу якого знайшли проект.

Можливо, CMC слід уважніше підходити до відбору коїнів для лістингу, а не гнатися за кількістю, однак кожен інвестор повинен завжди дотримуватися правила DYOR (Do Your Own Research, «проводіть власне дослідження»), щоб розумніше розпоряджатися своїм капіталом.

Зі позитивного відзначають зручний інтерфейс, можливість швидко знайти потрібний проект, чуйну техпідтримку.

Корисні посилання

Додаток Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coinmarketcap.android&hl=en_US
Додаток iOS https://apps.apple.com/us/app/coinmarketcap-crypto-prices/id1282107098
Twitter https://twitter.com/CoinMarketCap
Telegram (новини) https://t.me/CoinMarketCapAnnouncements
Telegram (чат) https://t.me/CoinMarketCapBot
Instagram https://www.instagram.com/coinmarketcap/
Facebook https://www.facebook.com/CoinMarketCap
YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnhdZlwVd6ocXGhdSyV9Axg
Техпідтримка https://coinmarketcap.com/request/

Переваги і недоліки

Плюси:

 • Великий вибір криптовалют для відстеження.
 • Великий функціонал із цікавими функціями, які відсутні в інших агрегаторах.
 • Зручний календар подій – ICO, аірдропи.
 • Можливість додавати цікаві монети у вибране.
 • Бонуси Diamonds для покупки унікальних товарів (які, щоправда, представлені в обмеженій кількості та швидко розпродаються).
 • Існує реферальна програма, що дозволяє отримати додаткові Diamonds.
 • Підтримка біржі Binance.

Мінуси:

 • Скандальні історії з великими компаніями є питання щодо достовірності даних.
 • Багато ненадійних шиткоїнів у лістингу.

FAQ

Що таке CoinMarketCap?

Сайт, що агрегує актуальну інформацію, технічні та ринкові показники про криптовалюти та біржі для торгівлі ними.

Про які криптовалюти та біржі можна дізнатися за допомогою сайту?

Додано всі популярні проекти, всього понад 17 400 монет та 450 бірж.

Як визначається ринкова капіталізація?

За простою формулою: кількість монет у обігу множиться на ціну однієї монети. Є нюанси, наприклад – рахувати всі існуючі монети або лише ті, що фактично знаходяться на руках у користувачів та циркулюють. Другий варіант і використовує CoinMarketCap.

Які критерії для лістингу на Coinmarketcap?

Пріоритетні питання, що їх розглядає агрегатор – це достовірність заяв розробників, наявність доказів; можливість перегляду інформації про проект у інших надійних незалежних джерелах; відповідно до методології сервісу, описаної в розділі довідкової інформації.

Чи можна довіряти сервісу?

На 100% не можна довіряти жодному сервісу, оскільки можливі людські помилки, неточності в коді та розрахунках, власний умисел. Тому будь-який агрегатор повинен використовуватися лише як допоміжний інструмент, яке дані – перевірятися і порівнюватися з даними, отриманими з інших джерел.

Що пропонує реферальна програма?

За допомогою реферальної програми можна заробити бонусні діаманти CMC, які потрібні для покупки цифрових товарів у вбудованому магазині.

Висновок + відео

Coinmarketcap, незважаючи на наявні недоліки, вважається топовим агрегатором серед існуючих на ринку. Він має зручний та красивий інтерфейс, де можна швидко відшукати потрібну інформацію, і це головне. Інформація регулярно оновлюється, тому інструмент добре допомагає у відстеженні ринкових ситуацій. Особливо хочеться відзначити зручність календаря аірдропів та ICO – відмінний спосіб своєчасно відлежувати появу нових перспективних проектів у криптоіндустрії та при можливості заробити.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити