Стейкінг є інноваційною альтернативою традиційному майнінгу. Для формування джерела пасивного доходу користувачеві не потрібно купувати та налаштовувати дороге комп'ютерне обладнання та розраховувати вартість електрики. Достатньо просто утримувати цифровий актив на своєму рахунку. Прибутковість стейкінгу залежить від обраної криптовалюти та терміну її зберігання. Розглянемо найпопулярніші активи.

Популярні криптовалюти для стейкінгу

 1. Battle Infinity – монета однойменної платформи блокчейн-ігор із великими перспективами.
 2. Lucky Block – прибутковий токен із сфери NFT-проектів.
 3. DeFi Coin - прибуток до 75% річних.
 4. Ethereum 2.0 – актив із максимальною ринковою капіталізацією.
 5. UMI – цілодобове нарахування відсотків.
 6. Cardano – конкурент блокчейну Ethereum.
 7. BNB – нативний токен найбільшої криптобіржі.
 8. Polkadot – система для поєднання різних блокчейнів.
 9. Solana – швидкісний майданчик для запуску децентралізованих програм.
 10. Avalanche - прибутковий біржовий стейкінг.
 11. Algorand – блокчейн із підвищеним рівнем безпеки.

Стейкінг Криптовалют

Battle Infinity

Проект Battle Infinity є ігровим метавсесвітом, основою якого є технологія P2E. При виконанні певних завдань та участі у змаганнях учасники отримують токен IBAT, який відповідає технічному стандарту BEP-20. Монету можна використовувати як для придбання ігрових предметів, так і для стейкінгу. Для покупки токена потрібно створити криптошар і придбати актив BNB, які можна скасовувати на IBAT. Під час попереднього продажу засновникам проекту Battle Infinity вдалося реалізувати монети на суму понад 300 тис. доларів.

Надалі продаж токенів вироблятиметься через біржу PancakeSwap. Токен IBAT має великий потенціал, оскільки кількість користувачів метавсесвіту Battle Infinity постійно зростає. Деякі аналітики крипторинку прогнозують зростання ринкової ціни цифрового активу на 3000% протягом кількох років.

Lucky Block

Актив Lucky Block є нативним токеном однойменного криптовалютного майданчика, який займається організацією NFT-змагань. Зараз капіталізація проекту перевищує 1 млрд. доларів. Під час попереднього продажу засновники платформи реалізували монети на суму 6 млн. доларів. Загалом майданчик планує продати 22,5% усіх випущених токенів (22,5 млрд штук). Інші монети будуть розподілені серед партнерів, розробників та засновників проекту.

Поточна вартість активу складає 5 доларів. Розробники проекту ставлять перед собою амбітну мету щодо глобальної зміни світу NFT. Широка підтримка з боку користувачів та інвестиційних фондів робить монету перспективною для стейкінгу. Вартість токена підтримується завдяки функції спалювання. Знищується близько 1% від загальної суми проданих монет.

DeFi Coin

Актив DeFi Coin є токеном децентралізованої криптомайданчика DeFi Swap. Обмін активів на біржі провадиться з використанням цифрових контрактів. Покупець монети DeFi Coin може скористатися послугою стейкінгу. Прибутковість розміщення коштів сягає 75 % річних. Термін блокування криптовалюти може становити 1, 3, 9 та 12 міс. Прибуток залежить від обсягу токенів, що зберігається на рахунку. Після закінчення блокування монети разом з нарахованими відсотками стануть доступними для проведення різних транзакцій.

Усі торгові комісії, які збирає платформа, вирушають у пул ліквідності. Для придбання монети потрібно скачати та встановити криптогаманець Trust Wallet. Після цього потрібно пройти процедуру верифікації. Для придбання активу потрібні монети BSC.

Ethereum 2.0

Система Ethereum перебуває у процесі переходу новий алгоритм (c PoW на PoS). Ethereum 2.0 функціонуватиме на новому блокчейні під назвою Beacon Chain. Користувачі розподіленої системи зможуть використати стейкінг для отримання інвестиційного доходу. Прибутковість інвестицій складе близько 7%. Стейкінг буде доступний після остаточної зміни робочого протоколу. Якщо користувач хоче стати валідатором системи, йому знадобиться не менше 32 монет ефіру. Стейкінг активу буде доступний на більшості великих біржових майданчиків (Binance, Kraken та ін.).

UMI

Криптовалюта з'явилася на ринку в 2020 р. Зараз у стейкінгу розміщено понад 130 млн. монет. Для отримання доходу користувач повинен завести криптогаманець та стати членом одного з двох майнінгових пулів. Блокчейн системи відповідає модернізованому стандарту Proof of Authority. Монети, що використовуються для стейкінгу, можна продати будь-якої миті. Відсоткові доходи розраховуються цілодобово.

Cardano

Проект Cardano вважається серйозним конкурентом Ethereum. Користувачі блокчейна можуть купувати нативний токен ADA, що входить до десятки найбільш ліквідних криптоактивів. В даний час у стейкінгу знаходиться понад 73% всіх випущених монет. Прибутковість інвестицій становить близько 7% (без урахування зростання вартості активу). Для початку стейкінгу потрібно підключитися до існуючого пулу або запустити свій власний. Користувачі можуть розміщувати монети в криптогаманцях Daedalus і Yoroi. Система постійно розвивається та має відмінні фінансові перспективи.

BNB

Монету випущено найбільшою криптобіржею «Бінанс». Актив входить у трійку монет із ринкової капіталізації. Токен BNB дає можливість скорочувати фінансові витрати та отримувати різні бонуси. Блокчейн Binance Smart Chain працює за схемою Proof of Staked Authority. Для скорочення темпів інфляції частина криптомонету щоквартально спалюється. Для початку стейкінгу потрібно пройти верифікацію на біржі Binance та делегувати електронні активи валідаторам. Рівень прибутковості інвестицій становить близько 18% річних.

Polkadot

Протокол розроблено об'єднання різних блокчейнов в єдину систему. Криптовалютний проект має власний токен, який має назву DOT. Стейкінг активу приносить інвестору від 13 до 22% річних. Якщо користувач планує стати валідатором мережі, він повинен заблокувати 10 тис. монет DOT (понад 400 тис. доларів). Інвестори, які мають менші суми, можуть заробляти на стейкінгу шляхом передачі монет в один з пулів ліквідності. Також можна розмістити монети на одній із бірж.

Solana

Платформа для взаємодії з децентралізованими програмами працює відповідно до алгоритмів Proof of Stake та Proof of History. Різні мережні вузли діють незалежно, але у потрібний момент можуть функціонувати одночасно. Оригінальне технічне рішення дозволяє блокчейну Solana обробляти до 200 тис. операцій на секунду. Внутрішня монета SOL може використовуватись для стейкінгу. Користувачеві потрібно завести спеціальний обліковий запис і надати активи одному з 600 валідаторів. Зараз середня дохідність інвестицій становить близько 11% річних.

Avalanche

Децентралізований блокчейн призначений для обміну цифрових активів, запуску смарт-контрактів та встановлення DeFi-програм. Разом із запуском розподіленої системи було емітовано монету AVAX. Стейкінг активу проводиться з використанням криптогаманців та інтернет-майданчиків. Середній дохід інвестора становить 5% річних. Біржовий стейкінг приносить до 30% річних. Мінімальний обсяг коштів, що розміщуються для валідаторів, становить 2 тис. монет AVAX (82 тис. доларів). Якщо інвестор делегує кошти пулу, йому достатньо внести 25 монет AVAX (близько 1 тис. доларів).

Algorand

Спеціалізований блокчейн, створений для роботи із фінансовими установами. Розподілена інформаційна база відрізняється безпекою та великою швидкістю обробки фінансових операцій. Система працює на основі технології Pure Proof of Stake. Для транзакцій використовується монета ALGO. Стейкінг активу приносить дохід 5-10% річних. Монету можна придбати на всіх великих криптобіржах. Мінімальна інвестиційна сума складає 1 ALGO (близько 1,4 долара).

Читайте також - CoinMarketCap - Агрегатор даних про криптовалюти, огляд, переваги і недоліки.

Як працює протокол Proof of Stake?

Процедура стейкінгу в основному доступна для активів, що звертаються в блокчейнах, які підтримують технологію Proof of Stake (PoS) та її різновиди. Крім того, інвестиційний алгоритм може бути реалізований за допомогою електронних контрактів або DeFi-протоколів.

У PoS-блокчейнах стейкінг дає можливість підтверджувати фінансові операції, генерувати нові блоки та емітувати активи. Для здійснення перерахованих операцій валідатори повинні тримати на балансі нативні токени блокчейн-системи. Чим більший обсяг активів знаходиться в стейкінгу, тим більше винагорода, що нараховується. Існує модифікований алгоритм, що використовує модель делегування. Крім технічного стейкінгу, існує можливість отримання відсоткової винагороди за розміщення монет на криптобіржах. Як приклад можна навести майданчик Binance, користувачам якого є 96 криптомонет. Інвестори можуть займатися стейкінгом наступних активів:

 1. Біткоїн.
 2. Ефір.
 3. Solana.
 4. Doge.
 5. USDT.
 6. Avax та ін.

Протокол PoS вперше був використаний у 2012 р. При використанні технології Proof of Stake створення блоків, контроль транзакцій та можливість включення їх до розподіленої бази даних розігрується між обчислювальними вузлами. Імовірність виконання перерахованих функцій залежить від розміру заблокованої нодом суми.

Якщо обчислювальний вузол має 1 % всіх цифрових активів, він отримує право на обробку такої ж кількості блоків. При цьому нода отримає 1% від обсягу винагород, що генеруються у мережі. Крім обсягу розміщених коштів, може враховуватися час володіння монетами та інші параметри. Стейкінг – це процес отримання винагороди за виробництво нових блоків та перевірки даних у блокчейні.

Алгоритм PoS має безліч різних модифікацій (LPoS, NPoS, PoA та ін.). Найчастіше у блокчейнах використовується протокол Delegated proof of stake, створений Д. Ларімером для блокчейну BitShares. Основна перевага даної модифікації у тому, що інвестору не потрібно створювати власний обчислювальний вузол. Достатньо просто делегувати криптовалюту ноді та отримати свою частку винагороди.

DeFi-стейкінг

Оператори децентралізованих систем використовують клієнтські кошти негаразд, як валідатори. Заблокована криптовалюта застосовується для забезпечення працездатності блокчейну. Монети, надані користувачами, можуть направлятися на криптокредитування або надання ліквідності учасникам торгів. DeFi-інвестиції дозволяють отримати максимальний дохід (порівняно з іншими видами стейкінгу). Робота децентралізованих проектів здійснюється за допомогою смарт-контрактів, які виконуються в автоматичному режимі.

Холодний стейкінг

Холодний стейкінг проводиться із застосуванням апаратних гаманців, для використання яких не потрібне постійне підключення до Інтернету. Монети повинні постійно перебувати у сховищі. Якщо користувач виведе активи з гаманця до зазначеного терміну, він перестане отримувати комісійну винагороду.

Холодний стейкінг особливо актуальний для великих інвесторів, які приділяють особливу увагу питанням кібербезпеки. Для початку роботи потрібно встановити в пам'ять апаратного гаманця програму, що дозволяє здійснювати транзакції з обраною криптомонетою. Після цього необхідно створити обліковий запис і перенести кошти в сховище. Максимальна винагорода нараховується власникам криптогаманців Ledger та Trezor. Холодний стейкінг вигідний з погляду транзакційних витрат. Користувачеві апаратного сховища не потрібно платити комісію під час операцій з цифровими активами.

Ризики стейкінгу

Одним із основних факторів ризику є висока волатильність вартості криптовалюту. При різкому падінні ціни на цифрові монети інвестор може отримати суттєвий збиток. Не слід забувати про те, що більшість фінансових пропозицій передбачає блокування активів на певний термін. Якщо інвестору терміново знадобляться кошти, він зможе зняти їх з рахунку.

Висока прибутковість стейкінгу може досягатися за рахунок великої швидкості емісії нових монет. За різким зростанням курсу слідує спад та знецінення цифрових активів. Якщо інвестор користується послугами стейкінг-провайдерів, він повинен усвідомлювати супутні ризики. Несумлінна стороння організація будь-якої миті може привласнити кошти клієнтів. Крім того, сервери стейкінг-провайдера періодично зазнають атак хакерів, які викрадають криптовалюту. Якщо вузол валідатора працює зі збоями, то токени користувачів можуть бути заблоковані.

У чому відмінність стейкінгу від майнінгу?

Стейкінг має низку відмінностей від традиційного майнінгу. Перший спосіб створення нових блоків у розподіленій базі даних відрізняється більшою енергоефективністю та екологічністю. Для стейкінгу не потрібне потужне комп'ютерне обладнання, яке споживає великі обсяги електроенергії. Організація майнінгу потребує певних технічних знань. Для участі у стейкінгу спеціальних навичок не потрібно. Подібний спосіб інвестування доступний для широкого загалу інвесторів, які не мають великих капіталів.

Стейкінг-провайдери

Стейкінг-провайдер — це спеціалізована програмно-апаратна платформа, якою можуть виступати мультивалютні цифрові гаманці, спеціальні інтернет-сервіси та біржові майданчики. Програми, що надаються провайдерами, дозволяють аналізувати прибутковість інвестицій та спрощують процедуру стейкінгу. Для початку роботи користувачеві достатньо створити обліковий запис та перевести кошти у криптовалютний пул. За свої послуги стейкінг-провайдери беруть комісійну винагороду.

Читайте - Перспективні Криптовалюти: ТОП 12.

Як підібрати стейкінгову платформу?

При виборі стейкінгового майданчика необхідно враховувати репутацію сервісу та відгуки учасників криптовалютного співтовариства, які розміщуються на спеціалізованих ресурсах. Для перевірки інформації можна використовувати форуми, групи соціальних мереж або відомі портали (наприклад, CoinMarketCap). Зверніть особливу увагу на думку професіоналів, яким вдалося знайти вразливості в коді програмного забезпечення, яке використовується стейкінговим сервісом.

Не слід довіряти кошти маловідомим платформам, які пропонують гарантовану високу прибутковість. Перед розміщенням монет слід ознайомитись із правилами стейкінгу, встановленими інтернет-майданчиком. Необхідно врахувати період заморожування коштів, мінімальний розмір депозиту, відсоткову ставку та інші параметри.

FAQ

Скільки можна заробити на стейкінгу?

Прибутковість стейкінгу залежить від типу цифрового активу, обсягу розміщених коштів, тривалості терміну інвестування та вартості криптовалюти на момент розморожування рахунку. Як приклад можна навести актив USDT, ціна якого пов'язана з курсом долара. Середній рівень прибутковості стейкінгу з цієї монети становить близько 10%.

Чим стейкінг відрізняється від банківського вкладу?

Йдеться про два абсолютно різні інвестиційні інструменти. Отримання відсоткової винагороди за розміщення криптомонету відбувається без участі банків. Прибутковість стейкінгу з урахуванням зростання вартості базового активу може становити десятки та сотні відсотків річних. При цьому слід розуміти, що кошти криптоінвесторів не застраховані в АСВ.

Що таке безстроковий стейкінг?

Даний варіант розміщення коштів підходить для інвесторів, які віддають перевагу гнучкому керуванню активами. Монети розміщуються на невизначений термін і можуть бути зняті з рахунку будь-якої миті. При безстрокових інвестиціях відсотки можна забирати щомісяця чи рідше.

Читайте також - Криптовалютні біржі з маржинальною торгівлею | Топ-15 кращих криптобірж.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити