Сучасні художники почали стрімко переносити свої роботи у віртуальний світ та вивчати ринок криптовалюти та блокчейну. Запит про те, як створити NFT не просто залишається у списках лідируючих позицій, а стрімко набирає обертів.

Багатьом здається, що всі ці поняття із галузі фантастики, і заробити на продажі цифрових активів практично неможливо. Тому в цій статті я вирішив розповісти про те, як створювати токени, а також один з варіантів заробітку на них і дати відповіді на найпопулярніші питання.Як створити свій NFT токен

Чи реально сьогодні заробити на створенні та продажу NFT

Два найпопулярніші варіанти заробітку на NFT:

 1. Створення та продаж власних токенів.
 2. Отримання доходів від віртуальних ігор на блокчейні.

Всі ці теми дуже обширні і гідні детального огляду.

Отже, чому створення NFT користується такою популярністю серед користувачів? Відповідь проста, даний варіант підходить великій аудиторії, включаючи художників, дизайнерів, фотографів та музикантів. Заробіток на створенні НФТ справді приносить дохід і практично не має жодних ризиків.

Щоб зрозуміти, як працює і чи взагалі працює НФТ, пропоную наочний приклад.

 1. Припустимо, ви цифровий художник, який вирішив розпочати свою кар'єру у блокчейні. Ви реєструєтесь на майданчиках, виставляєте на продаж свої колекції і у вас з'являються шанувальники. Якийсь покупець вирішує придбати ваш токен вартістю 2 000 доларів. Більшість торгових майданчиків бере комісію від угоди, що в середньому 15%. Таким чином, ви отримуєте свої 1760 $ від продажу. Через деякий час покупець вашої творчості перепродує свій токен за 4 000 $, і ви отримуєте відсотки від цієї угоди. Середній відсоток авторства цифрових активів становить 10%. І ви отримуєте ще 176 $. Далі, хоч би скільки разів перепродавався ваш твір, ви отримуватимете роялті в розмірі 10% від суми угоди. Це справді дуже круто.
 2. Візьмемо й інший приклад. Припустимо, ви купуєте NFT не надто популярного фотографа за низькою вартістю. Через деякий час його роботи дуже цінуються на ринку. І ви маєте повне право перепродати свої права власності та заробити на різниці. 

Вивчення ринку показує, деякі токени могли злітати у вартості до 4000%.

Як створити NFT токен: покрокова інструкція

Обсяг угод на ринку токенів дійсно дуже великий, що спонукає як звичайних користувачів, так і підприємців вивчати цю нову сферу. Якщо ви вирішили заробити на цій справі, то перше, що вам необхідно дізнатися - як створити свій NFT токен. Покрокова інструкція допоможе вам у цьому.

Вибір контенту

Ринок NFT величезний, і тут справді є де розгулятися. Навіть якщо ви не володієте жодним видом мистецтва, то ви завжди можете зробити унікальне фото та створити токен для нього. На цьому кроці я рекомендую вивчити та проаналізувати вже представлені на платформах колекції та визначитися з вибором контенту.

Що можна продавати на ринку NFT:

 • зображення;
 • фотографії;
 • аудіофайли;
 • відеофайли;
 • анімовані картинки;
 • колекційні картки;
 • внутрішньоігрові предмети.

NFTНезмінні токени дуже цінуються за величезний вибір того, на чому можна заробити. Будь-які цифрові об'єкти можуть принести шалений дохід.

Вибір платформи

На сьогоднішній день майданчиків не так багато, але достатньо для вибору відповідної саме для вас. Найголовніше, що будь-якій платформі можна повністю довіряти. У цій сфері поки що не з'явилися сайти шахраїв, які будуть обманювати на продажах NFT із виведенням коштів.

Перед вибором платформи слід також визначитися, який блокчейн краще використовувати.

 1. Ethereum. Внутрішня валюта – ETH («ефіри»). Наймасштабніший блокчейн. Однак, має ряд своїх недоліків, перш за все це висока ціна переміщення токенів в ETH.
 2. Binance Smart Chain. Внутрішня валюта – BNB. Альтернативний надійний блокчейн зі значно нижчою вартістю послуг.
 3. Polygon. Внутрішня валюта – Matic. Блокчейн для масштабування другого рівня, у якому використовуються бічні ланцюжки автономних обчислень. Вартість переміщення НФТ також нижча, ніж у Ефереуму.

Серед менш відомих альтернатив слід відзначити блокчейни Polkadot, Tron або Tezos.

Якщо ви вирішили створити свою NFT картинку і почати заробляти на цьому, далі слід визначитися, де створити свій токен.

 1. OpenSea. Є найбільшим маркетплейсом, що функціонує на Ethereum. Створити свій токен можна на базі будь-якого медіафайлу.
 2. Binance. Ще один найбільший ринок NFT. Однак у зв'язку з підвищеним попитом на створення токенів, 21.12.2021 майданчик обмежив можливість заробітку. Тепер такий привілей доступний лише запрошеним кваліфікованим авторам.
 3. OKEx. Трохи менший майданчик для продажу токенів. Створити токени можна також на базі медіафайлів.
 4. Juggerworld. Ринок функціонує на базі блокчейна BSC. Є можливість перемикання між мережею Ethereum та Binance.
 5. Treasureland. Майданчик функціонує на базі платформи BSC Dego Finance. До речі, на цій платформі можна створити NFT безкоштовно. Однак якщо на вашу творчість знайдеться покупець, то ви повинні заплатити комісію за створення НФТ.
 6. BakerySwap. Маркеплейс також дозволяє користувачам токенізувати свої медіафайли.

Читайте також - NFT ігри для заробітку.

Створення та підключення криптогаманця

Обов'язковою умовою реєстрації на будь-якому з ринків є наявність криптогаманця. Тому для успішного старту потрібно вирішити, які гаманці потрібні для створення NFT і який з них краще вибрати. До речі, на кожній платформі є інформація, які гаманці можна підключити.

Спеціально для читачів я об'єднав у порівняльну таблицю найкращі криптогаманці у 2024 році.

1. MetaMask

Найголовніший і, мабуть, найкращий гаманець. Раніше він був браузерним доповненням від Google для підключення до децентралізованих програм.

+ -
 • зручний інтерфейс із простими налаштуваннями, доступними новачкам;
 • синхронізація транзакцій між мобільною та веб версіями;
 • вбудований браузер для мобільної версії;
 • можливість перемикання між кількома адресами до Ефереуму;
 • вбудована можливість обміну між різними токенами ERC-20.
Існують побоювання, що гаманець передає деяку особисту інформацію мережам зі збору даних.

2. Math Wallet

Відмінна альтернатива MetaMask, творці якої пропонують великий функціонал для роботи із блокчейнами. Власникам гаманця надано понад 65 різних ланцюжків блоків, що дає можливість зручності в управлінні своїми активами.

+ -
 • підтримка багатьма галузевими інкубаторами;
 • синхронізація між мобільними та веб версіями;
 • наявність функції свопу для обміну крипти;
 • обширний функціонал зі зручним інтерфейсом
можливі деякі збої в роботі, оскільки гаманець досить новий і потребує оптимізації.

3. Enjin

Перевірений гаманець, який також призначений для NFT. Цікаво те, що, крім зберігання та транзакцій криптовалюти, власники отримують доступ до внутрішнього ринку, на якому також можна здійснювати торгівлю та купівлю токенізованих активів. При цьому використовується власний токен ENJ

+ -
 • один із найзручніших у використанні інтерфейсів для NFT;
 • наявність власного вбудованого торгового майданчика;
 • наявність техпідтримки;
 • відмінна система безпеки, що включає біометрію;
 • дозволяє створити НФТ із телефону
підтримка здійснюється лише на мобільних пристроях

4. TrustWallet

Популярний криптогаманець, якому довіряє понад 5 млн користувачів. Є можливість інтеграції з такими публічними мережами як Binance Smart Chain, Ethereum Classic, TomoChain, ThunderToken, GoChain і Calisto.

+ -
 • зручний інтерфейс;
 • швидкий доступ до популярних платформ для створення та торгівлі NFT, наприклад OpenSea;
 • підтримка великої кількості блокчейнів;
 • наявність вбудованої функції обміну криптовалюти;
 • дозволяє створити NFT з телефону
підтримка здійснюється лише на мобільних пристроях

5. AlphaWallet

Криптогаманець для NFT ігор на базі Ethereum. Головна фішка гаманця – відкритий початковий код.

+ -
 • зручний інтерфейс;
 • вбудована підтримка НФТ-ігор, сумісних із Ethereum;
 • вбудований браузер з підтримкою dApp та DeFi:
 • дозволяє створити NFT з телефону
 • підтримка єдиного блокчейну Ethereum;
 • відсутність підтримки веб-версії

Декілька рекомендацій щодо вибору гаманця:

 1. Для творців NFT відмінно підійдуть гаманці MetaMask або Math Wallet, через зручність використання як обидва розширення для браузера.
 2. Для колекціонерів NFT підійдуть мобільні версії гаманців Metamask, Enjin, AlphaWallet та Trust Wallet.

Створення та продаж NFT

Для того щоб створити NFT і виставити його на продаж, потрібно перейти на обраний раніше маркетплейс і зареєструватися. Для реєстрації на всіх платформах потрібна лише авторизація криптогаманця.

Процедура створення токенів дуже подібна до всіх платформ. Для цього потрібно знайти в інтерфейсі сайту відповідний пункт, наприклад, в Opensea це My collection.My collection

 1. Далі необхідно заповнити всі пропоновані поля (заповнення відбувається переважно англійською мовою), додати логотип або обкладинку і натиснути на кнопку «Створити» (Create).
 2. Коли колекцію буде створено, її можна редагувати, видаляти, а найголовніше — додавати до неї токени.
 3. Додаючи новий токен до колекції, ви повинні вибрати свій медіафайл, розмір якого повинен відповідати обмеженням маркетплейсу (їх можна побачити в полі завантаження файлу, найчастіше розмір не повинен перевищувати 100 Мб). Також слід вказати назву токена, додати опис до нього, і вказати посилання на сайт, якщо таке є.
 4. На багатьох майданчиках, зокрема OpenSea, створення NFT включає опцію підключення додаткових налаштувань, наприклад, статистика або блоки з характеристиками. Також при додаванні нового токена в колекцію можна вказувати тираж, вартість та валюту, в якій ви продаватимете свої активи.
 5. Коли ви впевнені, що заповнили всі необхідні пункти і ваш токен готовий до продажу, натисніть кнопку Create (Створити). Після цього можна переходити до продажу.

Продаж токена на OpenSea може відбуватися двома способами - фіксована вартість або аукціон. Після натискання на кнопку Sell (або подібний до неї на інших платформах), можна вибрати спосіб продажу, вказати вартість і тривалість перебування на ринку. Далі підтвердити виставку НФТ на ринок та сплатити комісію.

Зверніть увагу. Комісійні збори у більшості майданчиків проводяться до здійснення угоди. Платформа Treasureland дозволяє користувачам створити NFT без вкладень, оскільки комісія стягується лише після успішного продажу токена.

Після створення та відправки на продаж можна стежити за статистикою переглядів та чекати, коли на ваш токен знайдеться покупець.

Відповіді на часті запитання про NFT

На завершення хотілося б коротко підбити підсумки, відповівши на основні запитання читачів.

Чи можна безкоштовно створити та продати свій NFT?

Так можна. Безкоштовні майданчики для створення NFT є, я вже говорив про Treasureland. Однак, розмістити безкоштовно токени можна і на OpenSea. Для цього при виборі блокчейна слід зупинитись на Polygon. Вибір блокчейну на OpenSea проводиться на етапі додавання нового NFT, у пункті My Collection – назва вашої створеної колекції Create new item.Polygon

Чи складно створити NFT картинку? Чи потрібні навички програмування?

Ні, не складно, і для токенізації зображення професійних навичок не потрібно. Єдине, для створення унікальних ілюстрацій чи колекцій, безумовно, потрібні навички цифрового дизайну чи художньої майстерності. Але як цифрові активи великою популярністю користуються і фотографії, тому заробити можна кожному.

Створення токенів справді не складний процес, який можна розбити на 5 простих етапів:

 1. Вибрати сайти чи програми для створення NFT;
 2. Зареєструватися на вибраному майданчику за допомогою підключення криптогаманця;
 3. Створити свою майбутню колекцію, заповнивши необхідні інформаційні пункти;
 4. Додати до колекції свій медіафайл, у таким чином створивши токен;
 5. Заповнити всю інформацію та вказати вартість;
 6. Виставити NFT на продаж.

Як бачите, жодних навичок програмування для цього не потрібно.

Як виділитись серед конкурентів і скільки можна заробити на NFT?

Розібратися, як створити НФТ не складно, набагато складніше зрозуміти, як правильно працювати на ринку, щоб набути популярності та продажу. Тому я пропоную кілька корисних порад, які допоможуть у впевненому старті:

 1. Створюйте не лише унікальний, а й оригінальний контент;
 2. Вивчайте та аналізуйте ринок конкурентів;
 3. Слідкуйте за курсом криптовалюти та середньою вартістю такого контенту;
 4. Об'єктивно оцінюйте вартість своїх робіт, особливо якщо ви новачок;
 5. Намагайтесь виставляти на продаж не окремі токени, а цілі колекції;
 6. Придумайте якісь акції чи бонуси для клієнтів;
 7. Якщо хочете досягти швидкого старту, просувайте свої активи за допомогою реклами.

Наприклад, у колекції Tokyo Punks від користувача Sabet вартість NFT картинки починається від 0.16 ефірів, що відповідає 482$.Tokyo Punks

NFT із зображенням подарункової коробки від RepublicRealm_Atari починатися із вартості 0.005 ефірів, що відповідає 15$. До речі, експерти пропонують новачкам розпочинати з 0.005-0.01 ефірів.RepublicRealm_Atari

З наведених прикладів можна зробити висновок, що заробляти на NFT можна від 400 грн і до нескінченності.

Читайте - Найокупніші IEO платформи.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити