Ігрова індустрія та блокчейн вперше зіткнулися ще кілька років тому, і подальше зближення було неминучим. Як у геймінгу, так і в криптоіндустрії обертаються мільярди доларів, кількість користувачів і там, і там обчислюється мільйонами, причому частина цих людей цікавляться відразу обома напрямками. Після вибуху DeFi у 2020 році та NFT у першій половині 2021 року, настає новий етап, де ці сфери об'єднуються. Редакція BiznesCat.com розповість про те, що таке GameFi, як можна отримати дохід за допомогою цього напряму та які можливі перспективи розвитку.

GameFi – це комплекс механізмів, що поєднують децентралізовані фінанси (DeFi) та онлайн-ігри. Концепція «заробляй, граючи» - Play-to-Earn – дозволяє поєднувати приємне з корисним розваги з роботою. У відповідь на певні ігрові дії програма винагороджує користувачів цифровими активами, які можуть бути продані на крипторинці, а отже, мають реальну цінність.

GameFi

Гейміфікація фінансових механізмів спрямована, все ж таки, головним чином на охочих заробити, ніж на геймерів. Справа в тому, що ігри на блокчейні поки виглядають простоваті в порівнянні зі звичайними і надають менше розважальних можливостей. Розробники намагаються згладити цей розрив, постійно вдосконалюючи програми.

Читайте - NFT ігри для заробітку: ТОП 12.

Як виглядають GameFi ігри та як тут можна заробляти?

Немає нічого дивного в тому, що утворилося таке явище, як GameFi – раніше в ігри можна було тільки вкладати гроші, а тепер є можливість їх заробляти. Літо 2021 року називають «літом NFT» або гейміфікації, адже в цей період одразу кілька блокчейн-ігор, які використовують криптовалюту як тло, отримали багаторазове зростання вартості своїх токенів. Як приклад – повальне захоплення Axie Infinity, за яким послідувало підвищення токена AXS. Ця ігрова платформа на Ethereum у певний момент принесла понад 800 000 000 доларів доходу за 30 днів і вийшла в лідери за цим показником серед усіх DeFi-протоколів.

Індустрія GameFi пропонує розробникам можливості для створення нових метавсесвітів та ігрових світів, наповнених істотами, подіями, об'єктами та головне – що мають свою внутрішньоігрову економіку, що приваблює безліч гравців. Користувачі можуть заробляти на внутрішньоігровій діяльності, одночасно отримуючи задоволення від процесу. Жанри блокчейн-ігор варіюються від екшену до стратегії.

Ігрові програми корисні ще й тим, що у простій ненав'язливій формі знайомлять новачків із криптовалютами та децентралізованими фінансами.

У міру того, як NFT-токени стають все більш затребуваним фінансовим інструментом (капіталізація цього ринку вже перевищила 15 млрд доларів), вони привертають увагу не лише колекціонерів та фанатів знаменитостей. А оскільки GameFi стирає межі між іграми та фінансами, то внутрішньоігрова економіка здається навіть більш досконалою, ніж реальна.

Топ найвідоміших GameFi

Декілька популярних блокчейн-ігор з можливістю заробітку:

 1. Axie Infinity. Додаток, що поєднує можливості для розведення ігрових істот різного ступеня цінності та подальших битв між гравцями. Можна заробляти і на тому, і на іншому, тому гравцеві надається економічна свобода.
 2. Cryptoblades. Потрібно споряджати персонажа зброєю та бронею, щоб потім перемагати інших користувачів на арені.
 3. Alien Worlds. На початок вересня 2021 року це найпопулярніша блокчейн-гра за версією DappRadar. Являє собою інноваційний метавсесвіт на тему космосу та розподілу простору.
 4. Upland. В основі гри лежить торгівля ділянками землі у світі, аналогічному реальному. Існує можливість збудувати будинок мрії, розпочати віртуальний бізнес, а також продавати нерухомість на безкоштовному відкритому ринку.
 5. Splinterlands. Картка гра з колекційним аспектом. Можна отримувати фінансову винагороду за кожну перемогу та торгувати картками різної рідкості.
 6. Aavegotchi. Колекційні криптографічні об'єкти на основі концепції DeFi. Гравці збирають персонажів, змагаються та поєднуються один з одним для отримання ігрового досвіду та заробітку.

Всі ці додатки використовують NFT: у форматі незамінних токенів представлені персонажі, зброя, одяг, земельні ділянки, предмети декору та ін.

Це цікаво - Що таке NFT-токени.

Переваги і недоліки

Плюси:

 • Ще один напрямок для заробітку на криптоіндустрії.
 • Можливість створювати та продавати власні NFT у грі.
 • Спосіб знайомства новачків із криптовалютами.
 • Широкий вибір ігор із різним сюжетом.

Мінуси:

 • Слабка графічна та сюжетна складова більшості ігор.
 • Платне приєднання до гри та комісії за транзакції.

Блок FAQ

Що таке GameFi?

Це поєднання механіки онлайн-ігор різних жанрів із децентралізованими фінансами.

Як розшифровується GameFi?

Game Finance (ігрові фінанси).

Що потрібно, щоб почати грати?

Web3 гаманець, що підтримує той блокчейн, на якому працює гра (Ethereum, Binance Smart Chain, WAX і т.д.), а також невелика сума криптовалюти, яка потрібна для старту гри. Наприклад, створення персонажа.

Як пов'язані Game-Fi та NFT?

Практично у кожній блокчейн-грі використовуються NFT (незамінні токени). У такій формі представлені ігрові предмети, навички, ділянки та багато іншого. NFT можуть перепродуватись як на внутрішньоігрових, так і на сторонніх ринках. Чим більш рідкісний і цінний токен користувачеві вдалося видобути/створити, тим більше він за нього допоможе.

Як ще можна заробляти?

Гейміфіковані блокчейн-додатки дають можливість отримувати власні нативні токени за виконання різних дій, наприклад битв на ігрових аренах.

У чому користь нативних токенів Game Fi проектів?

По-перше, вони відкривають ті чи інші функції у грі. По-друге, за них можна купувати/продавати NFT. По-третє, вони служать для голосування з управління проектом. Зрештою, по-четверте, це перспективні спекуляційні активи, які іноді показують зростання на тисячі відсотків.

Скільки потрібно заплатити, щоби почати грати?

Залежить від конкретної гри. Наприклад, в Axie Infinity, щоб приступити до гри, вам знадобиться 3 Axie, а Cryptoblades створення персонажа обійдеться в 0,47 SKILL. Ці ціни можуть змінюватись в залежності від ринкової вартості токенів.

Які є GameFi криптовалюти?

Приклади найкращих GameFi токенів на даний момент: APE, SAND, AXS, ENJ, MAGIC, STEPN.

Де проходять лаунчпади GameFi?

Найчастіше можна взяти участь у IEO на Bybit або Binance, а також у IDO на децентралізованих майданчиках.

Читайте також - Децентралізовані біржі (DEX).

Висновок + Відео

Незважаючи на поточну популярність GameFi, є різні думки щодо цього, і без ложки дьогтю в бочці меду теж не обійшлося. Протоколів дуже багато, деякі з них зламуються, потрібно ретельно підходити до процесу вибору гри. З іншого боку, гейміфікація – це саме та можливість масового використання на ринку, якої так довго потребувала криптовалюта. Сектор ігор люди розвивають вже кілька десятиліть, і зараз це, мабуть, єдина галузь криптоіндустрії, в якій може брати участь середньостатистичний користувач без особливих технологічних знань.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити