Зростання ажіотажу навколо цифрової монети породжує інтерес по відношенню до суміжних технологій, які взяли за основу феномен блокчейну. Хвиля популярності торкнулася і сфери створення GameFi ігор. Стаття буде коротким лікнепом для користувачів, які цікавляться нюансами розробки проектів у цьому середовищі.

Для початку розберемося з терміном та його значенням. GameFi це коротке написання словосполучення «Finance game», що в перекладі на українську звучатиме як фінансова гра. Вже з назви зрозуміло, що ігровий процес пов'язаний з використанням реальної валюти і передбачає проведення внутрішньоігрових фінансових операцій. В основі GameFi ігор лежить криптовалюта. Саме вона виступає у ролі ігрової валюти, що дозволяє робити покупки під час ігрового процесу.

GameFi

Чому ці ігри стали популярними зараз? Це зумовлено сплеском популярності криптовалюти. Слідом за цим активний розвиток отримало NFT середовище, а воно вже нерозривно пов'язане з GameFi проектами. NFT - це незмінний токен або якщо простіше - унікальний токен, який неможливо обміняти іншим таким же аналогічним токеном. Зростання популярності технології призвело до того, що в блокчейн середовищі стали створюватися унікальні витвори мистецтва, які можна придбати за електронну монету. NFT та GameFi пов'язані тим, що перша технологія активно використовується в крипто іграх. Всі внутрішньоігрові предмети, які можна купувати і продавати - створені на основі технології незмінних токенів.

Читайте - NFT ігри для заробітку: ТОП 12.

Як виглядають GameFi ігри та як тут можна заробляти?

Ще одне , яке часто ставиться, питання забезпеченості крипто ігор. Люди не розуміють, чому такі розваги чогось варті і як на них можна заробити. Відповідь на це питання було дано вище. Усі внутрішньоігрові угоди проводяться за допомогою криптовалюти. Прибуток, який можуть отримати гравці, залежить від актуального курсу, тому говорити про фіксовані суми важко.

Ігровий процес у блокчейн іграх поки що не відрізняється захоплюючим сюжетом чи проривним інтерфейсом, але розробники намагаються працювати у цьому напрямі. В основному він будується навколо розведення вихованців або вирощування врожаю, що надалі призводить до отримання прибутку.

Підсумувавши вищесказане, можна коротко розкрити головні переваги і недоліки GameFi ігор. До плюсів можна віднести:

 • можливість реального заробітку на криптоіндустрії;
 • можливість укладання угод із власними NFT усередині гри;
 • гарне середовище для знайомства новачків із криптою;
 • великий вибір ігор.

Серед мінусів можна виділити:

 • відстаючий інтерфейс та слабку сюжетну складову ігор;
 • платний вступ до проектів. Для початку гри необхідно придбати встановлений мінімум ігрової валюти.

Топ найвідоміших GameFi

Звернемося до списку найпопулярніших на наш погляд ігрових проектів на базі блокчейн.

 1. Alien Worlds. Відкриває наш топ гра, дія якої розгортається у далекім 2055 році. Люди зрозуміли, що алгоритми майнінгу містили зашифровані послання позаземних цивілізацій і скористалися цими знаннями для польотів на далекі планети.
 2. CryptoBlades. Гра, що є класичним протистоянням 1 на 1. У кожного гравця є власне спорядження, яке допомагає у битві.
 3. Axie Infinity. Гра віддалено нагадує всесвіт покемонів. Тут потрібно розводити магічних істот, а потім боротися за їх допомогою на арені.
 4. Upland. Користувачі можуть будувати будинки, обмінюватися нерухомістю та зводити підприємства. У цій грі все крутиться навколо торгівлі та розваг.
 5. My DeFi Pet. Сенс гри криється у розведенні магічних істот та завоюванні за їх допомогою рідкісних нагород. У грі можна торгувати та спілкуватися з іншими користувачами.
 6. Splinterlands. Карткова гра передбачає участь у партіях тривалістю в кілька хвилин.
 7. Galaxy Blocks. Гра сильно нагадує класичний тетріс, проте виконана у сучасному форматі. Гравцю потрібно укладати блоки із квадратів так, щоб зайняти ними всю горизонталь ігрового простору. Правила ті самі, що у тетрісі. За високі результати гравців чекають нагороди у вигляді криптовалюти.
 8. R-Planet. Гра розповідає про подорож земної цивілізації до марсу. Гравець може досліджувати світ, добувати різні предмети та змішувати їх.
 9. Crypto Zoon. Ще одна гра, що копіює класичний для таких проектів ігровий процес. Тут потрібно вирощувати вихованців, цінність яких залежить від рівня їхньої рідкості.
 10. TTGuess. Азартна гра, суть якої полягає у вгадуванні чисел. Гравець попередньо робить ставку, а потім робить прогноз.

 Чи можна втратити свої гроші через знецінення криптовалюти?

Доведений факт – будь-яка ціна має формуватися виходячи з балансу попиту та пропозиції на ринку. інфляція, тобто процес знецінення валюти - одне з явищ, породжених змінами у цьому балансі. Нею схильна і валюта блокчейн-ігор і емітенти мають свої способи боротьби з нею. Найпоширеніші методи такі.

 • Спалювання криптовалюти, коли емітент вирішується на повну ліквідацію певної кількості цифрової валюти збільшення попиту і скорочення пропозиції. Спалювання підлягає та частина активу, яка знаходиться в руках у розробників, тому простим власникам боятися нічого.
 • Зменшення майнерської нагороди за обчислювальні операції. Полягає у скороченні виплати винагороди власникам обчислювальних машин.
 • Суворе лімітування випусків цифрових монет. Розробники встановлюють максимальну кількість валюти, що обертається, для боротьби з знеціненням.

Це цікаво - Що таке NFT-токени.

Маркетплейси NFT та сервіси для створення ігор

Плавно переходимо з найбільшим маркетплейсом NFT для GameFi.

 1. Відкриває нашу збірку OpenSea. Найбільший маркетплейс для NFT. Користувачі щодня здійснюють понад 50 000 угод із загальним оборотом до 40 000 000 $. На сайті є розділи з лотами за інтересами. Тут можна придбати музичні композиції, віртуальні світи та колекційні картки для багатьох ігор.
 2. Перший за кількістю користувачів та другий за щоденним обсягом торгів маркетплейс гри Axie Infinity. Якщо спиратися на статистику авторитетного джерела DappRadar на сайті щодня проводяться торги обсягом понад 28000000 $. На марктеплейсі торгують загалом 38 тисяч користувачів щодня.

Не у всіх буває бажання грати в ігри. У когось це обумовлено віком, а у когось несумісністю інтересів, але це не означає, що такі люди не зможуть заробити на GameFi. Сьогодні багато хто намагається створювати власні ігри, сумісні з блокчейнами. У мережі є послуги, які можуть допомогти розробникам освоїти інструменти для таких проектів.

Chromia – платформа, яка дозволяє людям створювати децентралізовані програми. Ключові особливості Chromia це:

 • Унікальний стиль архітектури, що дозволяє їй бути одночасно блокчейном та реляційною базою даних.
 • Висока продуктивність. Код Chromia працює швидше за аналогічні бази даних у 7 разів.
 • Сумісність із Ефіром (Ethereum).

YooShi – відкриває доступ до розробки GameFi ігор та передбачає наявність технічної підтримки для консультації розробників у процесі створення їх проектів. Це можливо завдяки платформі YooShi GameFi Labs, це ігровий інкубатор епохи WEB3.0.

Перспективи індустрії

Якщо раніше комп'ютерні ігри приносили геймерам лише задоволення від внутрішньоігрового процесу, то зараз вони перетворюються на повноцінне джерело заробітку. Більшість сучасних іграшок передбачає можливість покупок усередині ігрового всесвіту, це зазвичай різна зброя, спорядження і т.д. Проблема полягала в тому, що такі предмети не були чимось забезпечені, вони лише задовольняли естетичне задоволення ігроманів і використовувалися як прикраса. З GameFi справи по-іншому, куплені тут артефакти є джерелом заробітку.

Все йде до того, що з'являтимуться ігри з більш продуманим та розвиненим екшеном, де мільйони гравців зможуть зіткнутися у битві та отримувати за перемогу криптовалюту. Одночасно з такими іграми створюватимуться великі віртуальні ринки, які дозволять гравцям купувати та продавати предмети.

Цифрова епоха поступово приходить на зміну індустріальної. Віртуальна реальність незабаром може замінити людям класичні місця роботи. Дедалі більше віриться у те, що термін «геймер» стане назвою найпопулярнішої професії цього століття.

Блок FAQ

 1. Що таке лаунчпади для крипти?
  Це платформи, де криптопроекти початківці можуть отримувати підтримку, залучаючи капітал для подальшої розробки своїх ідей. Крім того, вони допомагають збирати спільноти навколо криптопроектів, залучаючи об'єднання інвесторів ще на початковій стадії.
 2. Які послуги допоможуть відстежувати нові GameFi проекти?
  Найкраще для цього підійде сайт playtoearn.net. Це найбільший англомовний портал на тему криптоігор. Тут можна стежити за інформацією про свіжі ігрові новинки.
 3. Як працює економіка у GameFi іграх?
  Найчастіше це залежить від геймплею конкретної гри. Якісь проекти копіюють плейстайл азартних ігор, якісь беруть за основу давно забуті ігрові шедеври, на зразок тетрісу, а хтось намагається створити оригінальний продукт. Тому процес заробітку в іграх відрізняється відповідно відрізняється і економіка.

Читайте також - Децентралізовані біржі (DEX).

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити