Апаратний гаманець Trezor дає можливість носити монети "з собою" без постійного підключення до інтернету та з надійним захистом. Цей електронний гаджет був розроблений фірмою SatoshiLabs з Чехії, яка раніше відзначилася сервісом CoinMap із зазначенням торгових точок, де можна розрахуватися криптовалютою, і пулом для майнінгу Slush.

Trezor – чеський бренд криптовалютних гаманців із фізичним носієм. Перше апаратне сховище компанія Satoshi Lab випустила у 2013 р. і з того часу є одним із лідерів індустрії.

Офіційний сайт: trezor.io

Переваги гаманців "холодного" зберігання перед "гарячими".Trezor

 1. 99% часу пристрій знаходиться офлайн. Зловмисникам ніяк не дістатись грошей. Підключення до мережі здійснюється лише для перегляду балансу та здійснення транзакцій.
 2. Безпечне використання навіть із зараженого комп'ютера. Усі операції підтверджуються натисканням кнопок на корпусі, тому вірусна програма не зможе самостійно списати гроші. Від автопідміни рахунку адресата захищає дублювання реального одержувача транзакції на екрані пристрою.
 3. Приватний ключ, необхідний підтвердження транзакцій, перебуває в мікрочіпі. Ніколи його не залишає і не передається на комп'ютер, тому розкрадання неможливе. У мережу йде лише підписана транзакція.

Спочатку Trezor користувалися лише великі ходлери та трейдери, але згодом люди з невеликим портфелем валют теж стали серйозно ставитися до фінансової безпеки.

Відмінності Trezor One від Trezor Model T

Trezor One - найстаріша модель. Досі популярна завдяки своїй простоті та надійності. Доступні білий та чорний кольори.

 • Має монохромний екран (6 рядків тексту/QR-код повністю) та дві кнопки управління на корпусі. Підключення через micro USB.
 • Підтримує 1646 коїнів та альткоїнів. В тому числі BTC, ETH, USDT, LTC, LINK, BCH, USDC, DOGE, XEM, DAI, DASH, MKR, COMP, ETC. Несумісний із XTZ, XRP, ADA, EOS, XMR, BNB, ONT. Для деяких монет потрібно встановити додатковий софт. Актуальний список знаходиться на сайті виробника – https://trezor.io/coins/.
 • Сумісний з DeFi-додатками на базі Ethereum.
 • Вбудований менеджер паролів (шифрування та зберігання на закритій хмарі).
 • Двофакторна автентифікація формату UTF/FIDO.
 • Вхід до акаунтів сторонніх додатків та сервісів по натисканню кнопки (пароль вводити не обов'язково).
 • Є сертифікати RoHS, CE.

Trezor Model T випущений у 2018 р., через 4 роки після One. Для керування використовується сенсорний кольоровий дисплей.Trezor

Кнопок немає, тому користувачі з великими пальцями можуть відчувати дискомфорт під час роботи. Колір лише чорний. Що ще нового.

 • Можливість встановлення картки microSD для захищеного зберігання даних.
 • Якщо завантажити pin-код у зашифрованому вигляді на карту, це дасть додатковий рівень захисту гаманця.
 • Підтримка 1652 року криптовалют. Додано XMR, XRP, EOS, XTZ, BNB, ADA. Найближчим часом очікується ще ONT, UNI, SUSHI.
 • Підключення через універсальний порт USB-C.
 • Магнітний утримувач. Можна приліпити його, наприклад, до тумбочки або комп'ютерного столу. Пристрій буде зручно примагнічувати до тримача, щоб він завжди був під руками, але не мозолив очі.
 • Готовий до проведення транзакцій навіть без встановлення seed-фрази. При цьому сигналізуватиме, що рівень захисту недостатній.

Якщо користувачеві не важлива підтримка нових токенів і можливість зберігати додаткові файли, можна зупинити свій вибір на моделі One.

Тонкості покупки: як не нарватися на підробку

Головна небезпека – отримати на руки скомпрометований гаманець Trezor зі зміненою прошивкою. Такий пристрій перебуватиме під контролем зловмисників і будь-якої миті переведе всі гроші на їхні рахунки.

Виробники офіційно заявляють, що зламати гаджети неможливо, тому їх можна купувати навіть вживаними. У ЗМІ періодично з'являється інформація про чергового вундеркінда, якому вдалося хакнути апаратний гаманець Trezor, тому краще перестрахуватися.

Важливо! Купувати слід тільки безпосередньо у виробника або в офіційних представників у регіоні.

Офіційний онлайн магазин Satoshi Labs - shop.trezor.io. При замовленні тут гаманець буде доставлений поштою протягом 2-4 тижнів. Є теоретична можливість, що він може бути зламаний та перепрограмований шахраями в одному з багатьох поштових відділень на шляху.

Швидший і надійніший спосіб - знайти дилера поблизу.

Потрібно відвідати найближчий офіс, придбати Trezor і обов'язково попросити, щоб коробка була відкрита при вас з перевіркою всіх пломб, голографічної стрічки на USB-роз'ємі.Trezor

Якщо чогось бракує чи цілісність упаковки було порушено раніше, слід попросити заміну. Замовляти кур'єрську доставку рекомендується, так як це все ж таки залишає невеликий шанс на злом пристрою поза офісом дилера.

Читайте - ТОП-14 найкращих апаратних гаманців для криптовалют.

Активація гаманця

Після уважної перевірки коробки та гаджета від'єднайте наклейку з роз'єму USB, підключіть до комп'ютера. Ось що робити далі.

 1. Відкрити браузер і перейти до https://trezor.io/start.
 2. Вибрати свою операційну систему та завантажити десктопний додаток. Активація гаманця
 3. Встановити Bridge - програмний міст для швидкого зв'язку девайса із ПК.
 4. Підключити гаджет, вимкнений на прохання додатку у кроці 3. Перезавантажити браузер. Важливо! Якщо комп'ютер не бачить новий пристрій, причина в драйверах USB. Їх треба оновити.
 5. Натисніть Install Firmware для встановлення робочого софту на сам гаманець (він поставляється абсолютно порожнім).Активація гаманця
 6. Після завершення установки необхідно створити гаманець або відновити наявний за допомогою seed-фрази. У цьому випадку вибрати Create a new wallet.Активація гаманця
 7. Натиснути на зелену галочку на екрані Trezor (там висвітиться питання, чи дійсно користувач хоче створити гаманець).Активація гаманця
 8. Далі потрібно створити резервну копію гаманця. Тут можна вибрати два варіанти доступу до нього. Перший – стандартний набір з англійських слів. Другий – Shamir share – для більш надійного захисту. Дозволяє комбінувати слова одне з одним. Активація гаманцяНайчастіше підійде "Standard seed backup".
 9. Прочитати пам'ятку, натиснути Continue.Активація гаманця
 10. На дисплеї Trezor з'явиться попередження, що не можна тримати копію seed-фрази на комп'ютері або мережі. Активація гаманцяНатисніть I Understand.
 11. Записати вихідну фразу на папір (краще у кількох примірниках).
 12. Коли буде готове затиснути зелену кнопку на екрані.
 13. Ввести кілька перевірочних слів. Так гаманець переконається, що користувач все записав правильно.
 14. Після успішного введення резервну копію буде офіційно створено. Активація гаманцяТепер черга пін-коду.
 15. Підтвердити натисканням на екран активацію Pin, ввести зручні цифри, запам'ятати їх.
 16. За бажанням призначити ім'я гаджету, яке відображатиметься на комп'ютері. 16 літер максимум.

Активація та налаштування завершено. Можна користатися.

Інтерфейс криптогаманця Trezor Suite

З осені 2020 р. до десктопної додалася ще й браузерна версія. Інтерфейс загалом збігається. Праворуч угорі знаходяться:

 • Discreet mode (ікона “очей”). Усі суми відображаються лише при наведенні мишкою. Зручно для громадських місць.
 • Дзвіночок. Усі недавні дії.
 • Шестерня. Меню налаштувань.Інтерфейс гаманця

Чотири основні робочі розділи:

 1. Dashboard.
 2. Accounts.
 3. Wallets.
 4. Settings.

Dashboard

У верхній половині екрана відображається загальний портфель та баланс, а також окремі дані активів (кількість, актуальна ринкова ціна, графік курсу).Dashboard

Трохи нижче – налаштування безпеки. Очевидно, які функції активовані, а які ні (бекап, пін-код, кодова фраза тощо). Ще нижче – новини з блогу Trezor.

Accounts

У розділі рахунків надано:

 • загальні дані щодо балансу кожного;
 • вся інформація скоєним по транзакціям;
 • адреси для одержання переказів;
 • вікно для здійснення платежів (у тому числі мультивиплати для економії на комісії);
 • графік, що відображає рухи по рахунку за будь-який період.Accounts

У цьому розділі додають гаманці нових монет за допомогою функції New Account.

Wallets

Щоб відкрити меню з гаманцями, клацають по кнопці “бургер” (три смужки) у лівому верхньому кутку екрана, далі за назвою свого пристрою.Wallets

Тут перевіряють стан гаманця (підключений чи ні), додають його в пам'ять програми, щоб вона його автоматично впізнавала при кожному новому сеансі. Також можна від'єднати його та провести більш тонке налаштування, додати нові гаманці.

SettingsSettings

У меню налаштувань доступні:

 • зміна мови, фіатної валюти;
 • включення/вимкнення етикеток;
 • дозвіл Satoshi Labs на доступ до персональних даних;
 • інформація щодо резервної копії та її перевірка;
 • поточна версія прошивки;
 • керування пін-кодом, кодовою фразою, ім'ям девайса, картинкою на екрані, орієнтацією дисплея.

 Оновлення прошивки

 1. Як тільки виходить нова версія, гаджет автоматично завантажує її при підключенні до мережі. На екрані з'являється повідомлення, що потрібне оновлення. Оновлення прошивкиСофт попередить, що потрібно обов'язково згадати seed-фразу, інакше після встановлення нової версії доступ до гаманця буде безповоротно втрачено.
 2. У меню гаманця слід вибрати опцію перевірки фрази відновлення. Є два варіанти – стандартний та розширений. Перший швидше, тож зупинимося на ньому.Оновлення прошивки
 3. Дотримуватися команд з дисплея. Наприклад, “Введіть 10 слово на комп'ютері”. Після правильної відповіді на всі запитання з'явиться повідомлення Seed is valid and matches the one in the device. Все ок, можна продовжувати.
 4. Натисніть Update.Оновлення прошивки
 5. Дозволити встановлення на самому гаджеті кнопкою Continue. Прошивка інсталюється автоматично, для цього активується режим завантаження bootloader.
 6. Залишилося тільки увійти до свого гаманця за допомогою початкової фрази.

Відправлення та отримання платежів

Для здійснення перекладу криптовалюти з гаманця Trezor необхідно виконати такі дії.Відправлення та отримання платежів

 1. Перейти до розділу Accounts, вибрати потрібний рахунок (BTC, ETH або інший), потім підрозділ Send.
 2. Вставити адресу одержувача, кількість монет, за необхідності встановити ліміт та ціну газу (advanced options). Натиснути на Review.
 3. Перевірити дані, потім Confirm on Trezor.
 4. Підтвердити дію у гаджеті. Готово.

Для отримання переказу потрібно зробити наступне.

 1. Зайти в потрібний рахунок у розділі акаунтів. Виберіть функцію Recieve, потім Show full adress.
 2. Скопіювати. Підтвердити у Trezor.
 3. Надіслати свіжу адресу відправнику.Відправлення та отримання платежів

Важливий момент! Раніше для роботи з Ethereum, Ethereum Classic, токенами ERC20 потрібно було використовувати інше програмне забезпечення (Metamask, MyEtherWallet тощо). З недавнього часу до Trezor додано нативну підтримку всіх цих коїнів. Усі доступні валюти знаходяться у вкладці активів у верхньому лівому куті екрана. Тут можна додавати нові, якщо їх ще немає в меню. Принцип транзакцій нічим відрізняється від переказів BTC.

Як підключатися до сторонніх гаманців

Інтеграція гарячих гаманців відбувається за тим самим принципом. Інструкцію на прикладі Metamask наведено нижче.Підключення до сторонніх гаманців

 1. Відкрити браузерний додаток. Натисніть на іконку в правому верхньому кутку. У спадному меню вибрати "Підключити апаратний гаманець".
 2. Позначити бренд, під'єднати пристрій до комп'ютера.
 3. Провести експорт публічного ключа, після чого вибрати акаунт Ethereum.Підключення до сторонніх гаманців

Користуватися також, як і будь-яким іншим акаунтомMetamask (тільки в цьому випадку брелок повинен бути підключений до ПК для підписування транзакцій).

Кодова фраза

За допомогою додаткового екрану захисту passphrase можна створювати приховані гаманці, які захистять навіть у разі фізичного насильства. Ось як це робиться.

 1. Зайти до меню Wallets. Натисніть add wallet.Кодова фраза
 2. У наступному вікні введіть кодову фразу для доступу до нового гаманця. Кодова фразаНатиснути Access Hidden wallet, повторити введення на девайсі.
 3. Софт автоматично підтягне його до списку Wallets.

Тепер навіть якщо хтось отримає доступ до Trezor, він не дізнається про те, що на девайсі є додаткові гаманці і не зможе переглянути їх баланс. Для цього потрібно не тільки знати про їхнє існування, а й ввести правильно кодову фразу.

Для того, щоб ще більше заплутати зловмисників на пристрої, створюють кілька стандартних гаманців-обманок з невеликими балансами. Вони можуть подумати, що більше грошей немає, тоді як основний портфель зберігатиметься на невидимому рахунку під додатковим паролем. Це може врятувати навіть за 5 доларової атаки (коли злочинці вибивають з жертви паролі розвідним ключем за $5).

Важливий момент! Кодова фраза має бути записана та зберігатися так само ретельно, як і seed-фраза. Втрата будь-якої з них рівнозначна спалюванню всіх грошей на балансі Trezor.

Навіть якщо на руках є вихідна фраза, отримати доступ до захованих балансів без кодової фрази ніхто не зможе. Ні власник, ні злочинець. По суті цей інструмент підвищує безпеку грошей до рівня 99%.Кодова фраза

Обов'язково відключіть функцію Remember, інакше софт автоматично відображатиме hidden wallet при кожному підключенні, що робить увесь захист безглуздим.

Підпис та верифікація повідомлень

Підпис та верифікація повідомлення – доказ свого права на володіння грошима на тій чи іншій адресі. Може бути потрібна криптовалютна біржа або другою стороною угоди. Підписати можна так.Підпис та верифікація повідомлень

 1. Відкрити потрібний акаунт в Trezor. Натисніть Sign and Verify у правому верхньому кутку.
 2. Вписати повідомлення, вставити адресу одержувача, натиснути Sign.
 3. Перевірити повідомлення на екрані девайса і, якщо все правильно, натиснути Confirm. Підпис з'явиться на екрані ПК.

Як верифікувати:

 1. У тому ж розділі меню скопіювати та вставити повідомлення у підрозділ Verify. Вписати використану раніше адресу, підпис у вікно Signature.
 2. Девайс відобразить початок повідомлення, якщо все сходиться. На екрані комп'ютера висвітиться Message Verified. Готово.

Аутентифікація на криптобіржах та сайтах

Для швидкого захищеного доступу до онлайн-сервісів можна використовувати UTF-аутентифікацію. При налаштуванні цієї функції на сайті генеруються два ключі: публічний та приватний. Тепер для логіну не потрібно буде вписувати ім'я користувача, пароль, код із SMS та ін. При спробі входу сервер U2F запитає повідомлення, яке користувач підпише приватним ключем. Для цього достатньо натиснути кнопку Trezor.

Основні плюси:

 • private key ніколи не залишає мікрочіп;
 • немає одноразових кодів;
 • просте відновлення у разі втрати (достатньо seed-фрази);
 • складніше втратити, ніж телефон, який використовується для стандартної 2FA.

Trezor password manager

Браузерне розширення Trezor password manager створено для безпечного зберігання паролів від різних сайтів та сервісів. Його можна встановити у магазині Google.

 1. Увійти в сервіс можна через акаунт Dropbox або Google Drive.Password manager
 2. Після підключення девайса користувач вибирає з лівого меню потрібний розділ (Соцмережі, Інтернет-магазини, криптовалюти тощо), а в центральному списку - сервіс. Наприклад, Paypal.
 3. Вводить всі необхідні для логіну дані, натискає Save. Password managerПідтверджує операцію прив'язки пристрою.
 4. Після того, як дані по сервісу додані в пам'ять менеджера, при кожному вході на відповідний сайт потрібно буде одним натисканням підписувати перевірочний запит.Password manager
 5. Відразу після підпису автоматично відкривається ваш акаунт.

Усі паролі зберігаються окремо у зашифрованому вигляді, тому масова крадіжка неможлива.

Робота з рахунками Legacy та Standart

До типу Legacy відносяться рахунки, створені до софтфорків тих чи інших криптовалют, а типу Standart - ті, що після. Обидва типи рахунків підтримуються Trezor, і за будь-яких транзакцій легко побачити, де який.Legacy та Standart

Новий тип рахунків доступний для біткоїн, біткоїн голд, лайткоїн, які підтримали протокол Segwit. Що важливо знати.

 • Старі рахунки BTC починаються з 1, а нові рахунки, які пропонуються за замовчуванням, починаються з 3.
 • Старі адреси BTC ідентичні з адресами BCH і конфліктують через це (система не може їх розрізнити). Якщо при перекладі BTC випадково вказати адресу одержувача BCH, то в деяких випадках це буде рівнозначно втраті монет.
 • Старі адреси лайткоїн починалися з трійки і були схожі на BTC, через що постійно відправлялися помилкові платежі. Тепер на початку замість 3 стоїть M. Якщо хтось надав вам адресу з трійкою, то її необхідно обов'язково конвертувати в M-адресу, оскільки трійкові Трезор не підтримують.

Якщо було здійснено транзакцію з конфліктуючими даними, необхідно скористатися функцією відновлення.

Це цікаво - Що таке NFT-токени.

Відновлення монет

 Засіб відновлення уточнює, куди було відправлено гроші, сканує мережу тієї чи іншої монети. При виявленні хибної транзакції дозволяє її відкотити.

Активувати функцію може лише одержувач, який надав свою помилкову адресу (з чужим фокусом не пройде). Це означає, що при кривій транзакції на криптовалютную біржу зробити відкат не вийде, так як її гаманці вам не належать. Єдиний варіант, що технічна підтримка майданчика займеться питанням зі свого боку.

Інструкція з відновлення.

 1. Перейти до розділу Recovery coins на офіційному сайті. Вказати, який тип грошей на який гаманець відправлено. Відновлення монетНатисніть кнопку Start recovering.
 2. Введіть кодову фразу.Відновлення монет
 3. Відкриється інформація щодо помилкових транзакцій, у тому числі рахунок, куди надійдуть відновлені кошти, сума та комісія. Відновлення монетНатисніть Recover.
 4. Знову введіть кодову фразу.
 5. Підтвердити операцію на девайсі.
 6. У разі успіху з'явиться повідомлення з вітанням та пропозиція перевірити гаманець.Відновлення монет

Важливо розуміти, що спосіб діє не завжди і є останнім шансом повернути свої гроші. Щоб не потрапляти в незручні ситуації, завжди ретельно перевіряйте адреси перед їх надсиланням людям чи сервісам.

Підключення Trezor до Android

Є лише два способи:

 1. За допомогою WebUSB. Для цього вставляють Трезор у смартфон/планшет, на якому запущено Google Chrome з активованою функцією webUSB. Відкривають сторінку https://wallet.trezor.io. Подальша робота нічим не відрізняється від використання за комп'ютером. Важливо! Функція доступна для Model T та One, починаючи з прошивки 1.7.0.
 2. Використання сторонніх додатків. Наприклад, Sentinel, Mycelium, Walleth. Ознайомитись з офіційним списком сумісних програм можна на сторінці https://wiki.trezor.io/Apps

У 2021 р. у Play Market з'явився підроблений гаманець trezor. Користувачі, що завантажили його, моментально втратили всі свої гроші, при тому, що було написано кілька сотень хвалебних відгуків. Незважаючи на очевидну накрутку та шахрайство, додаток довго продовжував залишатися доступним.

Підключення до Apple

За інформацією із сайту розробника офіційної підтримки техніки на iOS ще немає. Будь-які програми та розробки у цьому напрямі є нелегальними.

У AppStore, як і в PlayMarket, вже неодноразово з'являлися фейкові програми нібито від SatoshiLabs. За інформацією Washington Post у березні 2021р французький криптоінвестор скачав таку фальшивку в магазині Apple і відразу втратив свої накопичення вартістю $600 000. Як і у випадку з Андроїд, фейк мав оцінку в 5 зірок і шикарні відгуки.

Підпис транзакцій без відправки

 1. Якщо користувач хоче підтвердити переказ за допомогою Trezor зараз, але відправити його для реєстрації в блокчейне пізніше, то в меню Send потрібно натиснути Broadcast, переключити в положення Off.
 2. Ввести номер отримувача, суму, натиснути Sign.
 3. Затвердити переказ на дейвайсі.
 4. На вибір можна скопіювати сирий код або завантажити txt-файл.
 5. Тепер натиснути на три крапки у правому верхньому кутку. У спадному меню клацнути Send RAW.
 6. Вставити скопійований код транзакції у вікно, натиснути Send.Підпис транзакцій без відправки

Таким чином, можна підготувати переказ і здійснити його пізніше вже без використання апаратного гаманця.

Відкладені платежі

Команда LOCKTIME дозволяє відкласти платіж на деякий час. Вказати потрібно не дату, а конкретний майбутній блок, під час обробки якого система автоматично проведе транзакцію. Розрахувати це можна таким чином.

 1. Відкрити оглядач блокчейна та подивитися у статистиці середній час знаходження блоку за останні 24 години. Наприклад, це раз на 10 хвилин.
 2. Якщо відправка має відбутися через 8 годин, потрібно порахувати, скільки буде пророблено блоків за цей час. Переводимо 8 годин в хвилини (8*60) і ділимо на 10. Вийшло 48.
 3. У blockchain explorer дізнаємося номер поточного блоку, додаємо до нього 48 і цю цифру прописуємо в команді LOCKTIME. Приблизно через 8 годин гроші буде відправлено.

Зробити відкладену транзакцію у Trezor можна так.Відкладені платежі

 1. Заповнити всі дані у полі відправки. У додаткових параметрах натиснути Add Locktime.
 2. Вставити вираховане значення у вікно Locktime, що з'явилося.
 3. Натиснути Sent, погодитись з операцією через девайс.

Відкладені платежі можуть застосовуватись у таких випадках.

 • Успадкування криптовалюти. Близькій людині передається код транзакції з блокуванням часу (наприклад, 5 років). Після досягнення потрібного блоку людина зможе використовувати код для зарахування коштів.
 • Блокування грошей. Виставляється дата, раніше якої витратити гроші не можна. Код передається колезі або другу, який пізніше повинен буде сплатити будь-який сервіс за вас.

 Відправляємо довільний код до блокчейну

Якщо є бажання передати комусь привіт або ще якось відзначитись у мережі, то для цього використовують функцію OP_RETURN.

 1. Для цього в розділі Send натискають по трьом крапкам у правому верхньому кутку, поруч із рядком Clear All.
 2. У спадному меню вибирають Add OP Return.
 3. У деталях платежу з'являється додаткове віконце, де можна залишити повідомлення, додати довільний код.

Як відновити гаманець

Знадобиться лише початкова фраза.

 1. Підключити аксесуар до комп'ютера.
 2. Відкрити сайт https://trezor.io/start.
 3. Натиснути на Recower wallet.
 4. У процесі відновлення відзначити, чи використовувалась кодова фраза.
 5. Тепер усі дії лише на дисплеї гаджета. Вказати кількість слів – 12, 24 або 18.
 6. Уважно та по порядку ввести всі слова. Переконайтеся, що поряд немає нікого, хто міг би підглядати. Те саме стосується камер спостереження.
 7. Створити новий пін-код. Готово.

Порівняння з конкурентами

Головним конкурентом завжди вважався Ledger. Обидва виробники підтримують понад 1000 коїнів та альткоїнів, надають гарантії безпеки порівняно високого рівня, доставляють гаджети в будь-яку точку світу, мають швидку та чуйну службу підтримки користувачів.

Наприклад порівняємо початкові моделі обох виробників.

  Trezor ONE Ledger S
Матеріал Пластик Метал, пластик
Відкритий код Так Ні
Інтерфейс Десктоп/Web Web
Архітектура 1 чіп 2 чіпи
Підтримка ERC-20 Так Так
Вбудований обмін валют Так Ні
PIN-код Так Так
Кабель USB Короткий Довгий
Гаманці для криптовалют Встановлено Потрібно встановлювати самостійно
Перевірка seed У веб- або десктопному додатку Через додаток, що додатково завантажується

Мабуть, головним недоліком Ledger є необхідність вручну підвантажувати гаманці для кожної нової монети. На деяких моделях більше 12 видів коїнів підключити не можна.

Правила безпеки під час роботи з апаратними гаманцями

 1. Зберігайте початкову фразу лише на фізичному носії (папір, дерево, метал). Ніколи не зберігайте її в текстових файлах на комп'ютері, у хмарі або акаунтах соціальних мереж, не фотографуйте. Вона може легко викрадена, так як ПК не має такого рівня захисту як апаратний гаманець.
 2. Ніколи і нікому не повідомляйте паролі та таємні фрази від гаманця, так як попросити їх можуть лише шахраї. Навіть співробітники SatoshiLabs не мають права вимагати ці дані.
 3. Не використовуйте новий девайс, якщо порушена цілісність упаковки або відклеєна голографічна стрічка на USB- роз'ємі. Відразу сфотографуйте порушення, надішліть виробнику або дилеру заявку на обмін.
 4. Завжди уважно звіряйте інформацію про транзакцію на екрані ПК та дисплеї Trezor, щоб уникнути автопідміни адреси або суми. Якщо вони відрізняються, то вірна та, що висвічує пристрій.
 5. Ніколи не завантажуйте не авторизовані програми для ПК, смартфона, планшета. Спочатку перевірте назву на офіційному сайті виробника.
 6. Перебуваючи в громадському місці, намагайтеся використовувати гаманець непомітно (прикривайте гаджет рукою), щоб не спровокувати грабіж.
 7. Завжди використовуйте PIN-код та passphrase.
 8. Не купуйте б/в гаджети.
 9. Тримайте Trezor вдома в затишному місці. Намагайтеся не носіть його без необхідності. Прикріпіть ланцюжком до джинсів або рюкзака, щоб мінімізувати шанси на випадкову втрату.

Читайте також - Біржа Binance (Бінанс): реєстрація та вхід на офіційний сайт.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити