Зміст[Сховати]

Trust Wallet – це гаманець для зберігання цифрових активів, призначений для переказів, купівлі та продажу токенів мереж Ethereum (ETH, ERC-20, ERC-223), Binance Chain (BEP-2) та Binance Smart Chain (BEP-20).

Офіційний сайт: trustwallet.com

Trust Wallet користується популярністю та налічує понад 10 мільйонів користувачів. Відмінною особливістю є зручність, простота використання та широкий набір корисних інструментів для роботи зі смартфона. Завантажити можна на офіційному сайті або в App Store або Google Play.

Trust Wallet

Trust Wallet було створено у 2017 році Віктором Радченко. Має офіційну реєстрацію у Сан-Франциско. Це мультивалютний гаманець, що підтримує різні криптовалюти. На ньому можна зберігати практично всі топові монети, здійснювати купівлі та продажі, обмінювати та додатково заробляти за рахунок стейкінгу. Це один із перших децентралізованих додатків.

Анонімність та безпека

Trust Wallet, як і більшість крипт – гаманців є повністю анонімним. Не потрібний процес проходження верифікації, не вказуються інші особисті дані (контактний номер телефону, адреса електронної пошти).

Зламати Trust Wallet практично неможливо. Надійність забезпечується гарним захистом приватних ключів. Доступ до них є лише у користувачів. Генерація ключів складає основі фрази відновлення. Тільки таким чином можна отримати доступ до акаунта.

Усі транзакції також захищені приватним ключем. Кожен переказ підписується ним, але при цьому не розкривається третім особам (у тому числі розробникам). На криптовалюти різного виду надаються свої приватні ключі, які також генеруються за допомогою Seed – фрази.

Головне не потрапити на фішинговий сайт. Найкращим рішенням буде використання мобільного додатка. Як додатковий захист використовується двофакторна автентифікація, у додатку можна налаштувати доступ через Face ID або Touch ID.

Яке відношення Trust Wallet має до Binance

У липні 2018 року компанія Binance придбала цей гаманець. З цього моменту розпочався активний розвиток, а саме підтримка понад 40 блокчейнів, поява нових інструментів. Раніше тут можна було зберігати лише токени мережі BEP2, BEP20, ERC20.

При цьому засновник Віктор Радченко не залишив своє дітище та продовжив працювати. Це скоріш співпраця, ніж викуп компанії. Спільно з Binance, Trust став одним із найпопулярніших сервісів, що пропонує широкий спектр послуг.

Встановлення на комп'ютер та смартфон

До недавна, встановити програму на ПК можна було лише на Apple. Для таких операційних систем, як Linux і Windows, версії були ще не запущені. Відтепер є браузерні рохширення (https://trustwallet.com/browser-extension/). Спочатку програма розроблялася виключно для мобільних пристроїв.Trust Wallet

Скачуємо Trust Wallet на смартфон (планшет). Далі необхідно створити новий акаунт. Вивчаємо умови та приймаємо їх. Вам буде запропоновано 12 слів англійською мовою. Рекомендується зберегти їх на різних носіях, у тому числі і на паперовому. Ці фрази мають бути захищені від зайвих очей.

Приступаємо до верифікації парольної фрази. Для цього вводимо запропонований набір слів і пароль буде створено. Тепер можна ним повноцінно скористатися. За замовчуванням відображатимуться лише три криптовалюти: Bitcoin, Ethereum, Binance Coin.Додавання криптовалют

Інші крипто – активи додаються вручну, натиснувши на плюсик у верхньому правому кутку сторінки.

Як дізнатися адресу гаманця Trust Wallet

Щоб перевести активи на свій гаманець, вам потрібна адреса в залежності від монети. Кожна криптовалюта матиме свою унікальну адресу. Наприклад, ви бажаєте отримати Біткоїн, то на сторінці «Токени» тиснете на Bitcoin і далі кнопку «Отримати». Відобразиться адреса та QR - код, які можна скопіювати (надіслати через месенджери) або відсканувати. Таким чином ви зможете дізнатися адресу інших токенів.Адреса гаманця

Важливо розуміти, що в деяких токенів недостатньо просто дізнатися про його адресу. Наприклад, стейблкоїн USDT поділяється на різні типи:

 • ERC20;
 • TRC20;
 • BEP20.

Тому при переказіі звертаємо увагу на вищезгадані мережі та здійснюємо транзакцію. Якщо відправляти активи з однієї мережі в іншу, вони просто пропадуть.

Що таке Seed – фраза

Інакше вона називається початкова фраза. Являє собою послідовний набір слів із певної кількості. У Trust надається 12 слів. За допомогою цього набору можна отримати доступ до гаманця без проблем. Тому важливо зберігати вихідну фразу у надійному та недоступному від інших очей місці.

Деякі гаманці захищаються приватними ключами. Це набір цифр та букв. Private Key дає доступ лише до певної адреси крипто – активу. В той час, як Seed дає повний контроль над усім гаманцем. Іншими словами початкова фраза включає в себе весь набір приватних ключів.

 Як поповнити Trust Wallet

Для поповнення рахунку криптовалютою, наприклад, з біржі або іншого гаманця, достатньо скопіювати адресу та надіслати на неї монети. Але є деякі нюанси і вони залежать від криптовалюти.поповнити Trust Wallet

Наприклад, щоб поповнити рахунок стейблкоіном USDT, треба обов'язково подивитися на якій мережі він працює. Існує кілька різновидів ERC-20, TRC-20, BEP-2. Тому спочатку дивимося до якої мережі належить монета. Якщо у вас на біржі є USDT мережі ERC-20, то в Trust копіюємо адресу саме з позначкою ERC-20. Інакше можна втратити свої активи.

За поповнення не стягується комісія. Вона лише береться мережею за обробку транзакції. Щоб знайти адресу того чи іншого активу, треба натиснути кнопку поповнити (позначається стрілкою вниз і відповідним написом). Вибираємо монету, що цікавить або знаходимо через рядок пошуку і тиснемо на неї. У вікні відобразиться публічна адреса.

Час зарахування коштів залежатиме від завантаженості мережі. При переказі крипти з біржі Binance, можна заощадити на комісії, скориставшись мережею Binance Smart Chain. Але спочатку треба створити на гаманці BSC адресу:

 • переходимо до списку токенів;
 • вибираємо «Додати токен» та Binance Smart Chain;
 • прописуємо адресу контракту, назву токена та Declaims.

Як поповнити рахунок з банківської картки

Якщо у вас ще немає криптовалюти, можна її придбати прямо в Trust Wallet. Порядок дій наступний.

 • Відкриваємо додаток.
 • Вибираємо монету, що цікавить.
 • У вікні, що відкрилось, натискаємо на кнопку «Купити».
 • Прописуємо суму у фіаті (USD) та тиснемо «Продовжити».

Далі система запросить у вас персональні дані та вимагатиме підтвердити вашу особистість. Для цього необхідно буде завантажити фото відповідного документа (паспорта або посвідчення водія) і зробити селфі.Trust Wallet

Потім можна буде завершити транзакцію, вносячи дані платежу. Зверніть увагу, щоб власником картки була та сама людина, на кого верифіковано акаунт. Токени після обробки мережею відобразяться на вашому рахунку. Це може тривати деякий час. Варто врахувати, що покупка таким чином буде трохи дорожчою, ніж на біржі. Мінімальна сума угоди – $50.

Купити криптовалюту можна через послуги обміну. Найбільш надійним та популярним є Bestchange. Купити можна у різний спосіб. У розділі «Віддайте» вказуємо валюту, яку бажаєте витратити, а розділ «Отримайте», яку придбати. Потім вибираємо обмінник, ознайомлюємося з умовами та здійснюємо угоду. Вказуємо адресу Trust Wallet і після закінчення покупки монети буде переведено на рахунок.

Придбати на P2P Binance та переказати

Binance додала можливість купівлі продажу монет через P2P. Це сервіс-гарант, який дозволяє користувачам обмінюватися активами (у нашому випадку вам криптовалюту, а ви гроші) при патронаті біржі. Купити токени в іншої людини можна різними способами: переказом на банківські картки, платіжні системи або з рахунку на рахунок Binance. Зараз це найвигідніший спосіб введення/виведення грошей з криптовалюти.

Отримані кошти з'являться на гаманці біржі в розділі «P2P». Звідти треба перевести на спотовий і далі будь-який сторонній гаманець, у тому числі і Trust Wallet. Для цього копіюється адреса одержувача та надсилається потрібна кількість криптовалюти.

Як переказати з Binance на Trust Wallet

Найвигідніше купувати токени на біржі. 

За торговельну операцію доведеться заплатити % і виведення токенів невелику комісію залежно від цифрового активу. Порядок виведення криптовалюти на гаманець:

 • заходимо в Trust Wallet та копіюємо адресу монети, яку плануєте завести;
 • на Бінанс переходимо в розділ «Гаманець» і тиснемо «Висновок»;
 • вибираємо потрібну монету;
 • у відповідному полі вставляємо адресу поповнення, прописуємо кількість відправлення та тиснемо «Вивидення».

Підтверджуємо операцію введенням двофакторного захисту: код з електронної пошти або телефону, Google Authenticator. У цьому випадку стягуватиметься комісія, але її можна зменшити за допомогою мережі BSC (описували вище).виведення криптовалюти

Швидкість транзакції залежатиме від криптовалюти. Наприклад, операції з Bitcoin можуть затягуватись на кілька годин, з XRP або BNB переклад прийде миттєво. Це залежить від блокчейна, на якій працює цифрова валюта.

Токен TWT, його використання та токенекономіка

Гаманець має свій токен Trust Wallet Token (TWT). Призначений для стимулювання користувачів. Виражається у знижках при купівлі цифрових активів, голосуванні та можливістю користуватися послугами децентралізованого обміну. Також використовується як спекулятивний інструмент.

Спочатку криптовалюта працювала на стандарті BEP2. Восени 2020 року перейшла на BEP20 мережі Binance Smart Chain. Зміна мережі спричинила знищення 99% монет. Новий максимум було визначено в районі одного мільярда токенів.

Основними перевагами TWT є низькі комісії та миттєві переклади. Відправити монети можна на будь-який гаманець або криптовалютну біржу, що підтримують мережу Binance Smart Chain. Сьогодні на всіх топових крипто - біржах є вищезгадана мережа.TWT

Trust Wallet Token заснований на алгоритмі Proof of Stake, що підвищує надійність та безпеку від таких загроз, як атака 51%. На даний момент це одна з основних небезпек криптовалютної індустрії.

Стейкінг у Trust Wallet – як і скільки можна заробити

Траст на момент написання статті підтримує кілька монет для стейкінгу:

 • Binance Coin (BNB);
 • Tron (TRX);
 • Cosmos (ATOM);
 • Tezos (XTZ);
 • Algorand (ALGO);
 • Kava (KAVA).

Розглянемо з прикладу TRX. Для цього потрібно придбати монети або перевести з біржі, іншого гаманця. Покрокова інструкція:

 1. Переходимо до розділу «Фінанси».
 2. Вибираємо Tron.
 3. Натискаємо на вкладку «Ще».
 4. У вікні, що з'явилось натискаємо на «Stake».
 5. Вибираємо валідатора.
 6. Вказуємо кількість монет і тиснемо "Далі".
 7. Натискаємо «Надіслати».

Як тільки транзакція підтвердиться, токени підуть у роботу. Прибутковість залежатиме від роботи валідатора та обраного активу. На офіційному сайті гаманця у розділі «Стейкінг» можна скористатися спеціальним калькулятором.Стейкінг

Наприклад, при інвестуванні 100 монет Cake (Pancakeswap DApp) на день нараховуватиметься 0,4514 монет. Щомісячний заробіток становитиме 10,8333 Cake, а річний заробіток 130 монет. Тобто щомісячний прибуток трохи більше 10%. У BNB – 30% річних, Cosmos – 7,55%, Tezos – 6,1%, Bitcoin (Venus DApp) – 6%, Ethereum – 5%, Tron – 0,74%.

Основною перевагою цього виду заробітку є безпека. Ви нікому не віддаєте свої кошти. Вони також продовжують перебувати на гаманці і приносять прибуток.

Зберігання NFT

Останнім часом NFT набувають великої популярності. Простими словами це оцифровані цінності (твори мистецтва, нерухомість та ін), які також можна зберігати на гаманці у вигляді цифрових активів.

Щоб перевести на Траст NFT, треба зайти в розділ «Колекції» і натиснути вкладку «Отримати». З'явиться адреса отримання, на яку можна переказати крипту колекцію.

Важливо! Переказувати можна лише Ethereum. Відправлення інших монет може призвести до безповоротної втрати.

На даний момент для зберігання інтегровані такі NFT як:

 • CryptoPunks;
 • CryptoKitties;
 • Decentraland;
 • Lordless та інші.

Як обміняти криптовалюту через Trust Wallet та які комісії

Усередині гаманця можна обмінювати одну криптовалюту на іншу. Доступні два способи:

 • через обмінник;
 • через біржу Binance, інтегровану в гаманець.обмін криптовалюти

У першому випадку натискаємо на нижній панелі інструментів на «DEX». Вибираємо монети, які хочемо обміняти та отримати. Потім тиснемо на кнопку "Обмін". Нижче буде показано курс обміну. Транзакція відбувається миттєво.обмін криптовалюти

У другому, у розділі DEX зверху вибираємо "Біржа". Відкриється торговий термінал, де прописуємо кількість токенів для обміну та тиснемо «Купити». Отримані активи побачите на основному гаманці.

Сервісом не стягується комісія за обмін. Береться лише мережевий збір за операцію залежно від активу, що використовується.

Як вивести гроші з Trust Wallet

Перевести в готівку криптовалюту сьогодні не проблема і зробити це можна різними способами: на інший гаманець, через P2P, сервіси обміну.

Виведення на інший гаманець

На головній сторінці програми натискаємо на значок у вигляді щита. Далі вибираємо валюту із запропонованого списку або через пошукову систему і тиснемо на неї. Потім клікаємо на «Надіслати». Вводимо у відповідне поле кінцеву адресу або скануємо QR – код.Виведення на інший гаманець

Прописуємо кількість монет (натисканням max можна запровадити весь доступний баланс). Потім тиснемо "Далі" і потрапляємо на сторінку з даними. Усе перевіряємо та підтверджуємо операцію. Кошти надійдуть одержувачу після обробки транзакції.

Комісія переказу регулюється у ручному режимі. У верхньому правому кутку тиснемо на значок шестерні та виставляємо потрібну одиницю. Ознайомитися з варіантами можна ввівши через пошукову систему фразу, наприклад, «Bitcoin середня комісія за транзакцію».

Щоб подивитися історії транзакцій, клікніть на монету, що цікавить, і відобразиться вся інформація (отримання, відправлення, стадія операції).

Виведення грошей на банківську картку

Прямий переказ фіату з Trust Wallet на банківську картку, як і на будь-яку іншу фінансову установу неможливий. Для цього доведеться скористатися P2P або обмінними сервісами.

Через P2P

Перевести в готівку криптовалюту можна через P2P на біржі Binance. Спосіб зручний тим, що надається широкий набір платіжних систем, у тому числі виведення на банківську картку. Спочатку треба перевести криптовалюту на біржу. Вона відобразиться на спотовому гаманці.P2P

Потім її потрібно перевести на P2P. Заходимо в спотовий гаманець і тиснемо "Переклад". У розділі "На" вибираємо P2P гаманець. Далі вказуємо потрібну монету, вказуємо кількість та тиснемо «Підтвердити переклад». У налаштуваннях додайте зручний вам спосіб оплати і після цього можна приступати до угоди.P2P

На головній сторінці Binance відкриваємо P2P. Вибираємо цікаву валюту, наприклад, гривню. Потім натискаєте на монету, яку бажаєте обміняти. Нижче списком буде видано контрагенти, тобто, люди, які хочуть купити криптовалюту.

Переходьте у відповідну пропозицію. Якщо все влаштовує, прописуєте кількість монет. Вибираєте спосіб оплати (куди ви бажаєте отримати гривні) та відкриваєте угоду. Як тільки гроші надійдуть на карту, ви підтверджуєте оплату.

Через сервіси обміну

Розглянемо виведення грошей через обмінник Bestchange. Це сайт, який збирає у собі найвигідніші та надійніші обмінні сервіси. Переходимо на сайт та у розділі «Віддайте» вибираємо актив, які хочемо обміняти. У правій колонці "Отримайте" тиснемо на потрібну валюту.

У правій частині екрана списком будуть видані обмінники. Найвищий з найвигіднішим курсом обміну. Зверніть увагу на ліміти, відгуки і якщо все підходить переходимо на сайт.

Тут обов'язково необхідно ознайомитись з умовами угоди. Далі прописуємо кількість монет, які обмінюватимете, а також реквізити для отримання платежу та відкриваєте угоду.

На наступній сторінці будуть надані реквізити, тобто адресу, куди слід перевести токени. Копіюєте його та відкриваєте Trust Wallet. Знаходьте потрібний актив і тиснете «Надіслати». Вставляєте скопійовану адресу, прописуєте кількість монет і натискаємо "Далі". Перевіряємо всі дані та підтверджуємо операцію.

Повертаємось на сайт обмінника та тиснемо «Я оплатив». Як транзакцію буде оброблено мережею, покупець переведе гроші на вказаний рахунок. Важливо враховувати, що за цю операцію сервіс обміну бере комісію. Натомість, на відміну від біржі, тут не треба реєструватися, і проходити процедуру верифікації.

Комісії за перекази та що таке мережевий збір

Trust Wallet не бере ніяких комісій за виведення цифрової валюти. Користувачі лише сплачують мережевий збір. Це комісія майнерам за підтримку мережі та обробку транзакцій. Вона відрізняється залежно від використовуваної криптовалюти.

Наприклад, найвищі мережеві збори спостерігалися останнім часом у Ethereum. Такі проблеми виникають під час навантаження на мережу. Комісія Ефіріум називається gas. Існує стандартна оплата за транзакцію, а є пріоритетна. Щоб переказ був оброблений швидше, користувачі застосовують другий спосіб. Але він значно дорожчий.

Як використовується BNB в Trust Wallet

Основним призначенням монети були знижки на комісії під час здійснення торгових операцій. У Trust Wallet BNB додатково застосовується як торгова пара з великою кількістю інших криптоактивів. Ще одним застосуванням є взаємодія із DApps Smart Chain. Ну і нарешті у Trust можна безпечно зберігати токени BNB.

Як підключити Trust Wallet до різних сервісів

Розглянемо з прикладу підключення DApps. Спочатку потрібно налаштувати ваш гаманець для BSC.

Версія додатку обов'язково має бути останньою. Приступаємо до налаштування:

 1. На ваш Trust треба переказати монети BEP20. Можна скористатися біржею Binance. У гаманці вибираємо Smart Chain і клікаємо "Отримати".
 2. Копіюємо адресу.
 3. З біржі переказуємо токени, що підтримують мережу BEP20. Це може бути XRP, BNB.

Гаманець для Smart Chain налаштований. Тепер ознайомимося як користуватися децентралізованими додатками:

 1. У нижній частині панелі інструментів гаманця натискаємо на значок із чотирма квадратами. Це браузер DApp.
 2. Далі переходимо в наявні децентралізовані додатки та користуємось.

Для власників смартфонів на базі IOS доведеться встановити DApp браузер. На Android він іде за замовчуванням. Це Web3 браузер, що дозволяє взаємодіяти з будь-якими децентралізованими програмами.

Як відновити гаманець

Якщо ви втратили свій смартфон або видалили програму, то увійти до свого гаманця можна лише одним способом, за допомогою seed – фрази. Порядок дій:

 1. Встановлюєте додаток Trust Wallet та запускаєте її.
 2. Обираємо "У мене вже є гаманець". Якщо виберете "Створити новий", тільки потім спробуєте відновити старий, то він буде доступний тільки для перегляду (здійснювати транзакції не вийде).
 3. Далі тиснемо "Мульті - монетний".
 4. У сторінці, що відкрилась вводимо по порядку фрази через один пробіл і натискаємо «Імпортувати».

Доступ до вашого гаманця на цьому відновлено і можна ним користуватися. Без початкової фрази відновлення Trust Wallet неможливо.

Як додати токени

Раніше гаманець підтримував лише основні монети, такі як Bitcoin, Ethereum, але не було XRP, USDT. Пізніше було додано ці та інші монети (понад 160 тисяч). На головній сторінці програми за замовчанням відображаються лише чотири активи: BTC, ETH, BNB, Smart Chain.

Щоб відображалися інші активи, що вас цікавлять, тиснемо у верхньому правому кутку на іконку. У пошуковому рядку вводимо потрібну монету і зрушуємо бігунок вправо.

Деякі маловідомі активи можуть бути відсутні в Trust Wallet. Але їх можна додати вручну. Для початку треба дізнатись мережу токена (ERC20, BEP20), щоб отримати адресу контракту. Токен мережі ERC20 необхідно шукати в etherscan, а BEP20 в BscSkan. Знаходимо контракт та копіюємо його.

На гаманці Траст відкриваємо сторінку додавання. У пошуковому рядку вводимо назву токена і якщо вона відсутня, то тиснемо «Додати токен». Вводимо лише адресу контракту. Деталі токена (ім'я, символ, decimals) відобразяться автоматично. Клікаємо «Зберегти» і токен з'явиться на вашому гаманці.

Як видалити рахунок гаманця

Видалити рахунок неможливо, можна лише вийти зі свого гаманця. Але у додатку подібна функція відсутня. Розглянемо два способи:

 1. Найпростіше рішення це видалити з мобільного пристрою додаток. Завантаживши його, знову треба буде вводити початкову фразу для входу в старий гаманець або створити новий.
 2. Зайдіть у налаштування свого смартфона. Далі знайдіть програму Trust Wallet, і очистіть кеш. Це дозволить вийти зі свого акаунта.

Технічна підтримка

Як такої служби підтримки немає. У розділі налаштування є соціальні мережі та месенджери. Першим у списку йде «Центр підтримки», але насправді це форум, де користувачі спілкуються один з одним з проблем, що виникають. Також є: Твіттер, Телеграм – канал, Фейсбук, Реддіт та канал у Ютубі.

Порівняння з конкурентами

Колись основними конкурентами можна було вважати MetaMask, MyEterWallet, Coins, але сьогодні Trust Wallet значно обійшов їх у багатьох параметрах:

 1. За кількістю користувачів.
 2. Протоколи Binance DEX та Kyber Network, що дозволяють здійснювати миттєві транзакції.
 3. Безпека. Навіть у розробників немає ваших даних для входу до акаунта.
 4. Вбудований веб-браузер для використання DApps.
 5. Повна підтримка токенів різних мереж.
 6. Користувач сам контролює свої приватні ключі.
 7. Можливість купівлі та продажу криптовалюти через гаманець.

Окремо варто відзначити співпрацю з найбільшою еко-системою «Бінанс». Це значно додало авторитет, функціональність, наявність фінансових інструментів. При цьому зберігши простоту та зручність у користуванні.

Відео

Читайте також - Апаратний гаманець Trezor.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити