Binance – найбільша біржа у світі, яка продовжує розвиватися. Завдяки цьому і з'явилися два сервіси зі схожою назвою: Launchpool та Launchpad. Обидва проекти дозволяють підтримувати екосистему криптовалют та надавати своїм клієнтам нові способи заробітку за допомогою нових перспективних токенів.

Чим Launchpool відрізняється від Launchpad

Launchpool – користувачі отримують можливість вкладати свої монети у стейки, тим самим стаючи інвестором. Як винагороду видаються нові DeFi-монети відповідно до умов пулу.

Binance Launchpool

Launchpad – це можливість для клієнтів отримувати прибуток від вкладень у монету. Т.к. зі зростанням ринку з'являється безліч сумнівних проектів, що розчарували, які виявляються збитковими для клієнтів. Для боротьби з цим фактором замість ICO Binance запропонували використовувати IEO або первинну біржову пропозицію. Тому Launchpad стає інструментом для новачків та тих, хто не збирається глибоко занурюватися у сферу крипти.

Launchpool відрізняється від Launchpad саме способом інвестування. Якщо в Launchpool використовується класична система стейкінгу, то Launchpad виявляється альтернативою для ICO, який у своїй основі має ту ж механіку, тільки використовується система первинної пропозиції.

Як працює Launchpool

Binance Launchpool – це можливість використовувати наявні токени, щоб перебільшити обсяг активів із мінімальним ризиком. За фактом це є стейкінг, система надає кілька пулів, вкладаючи монети в які можна отримувати іншу криптовалюту як винагороду.

Першими токенами, що продаються, таким чином були Bella Protocol (BEL) і Wing (WING). Після цього схему роботи змінили, що дозволило усунути деякі недоробки первісного плану. Сьогодні не можна знайти інформацію про них у архівах біржі. Ці два пули були відкриті в рамках тестування, після чого Launchpool набув сучасного вигляду.

Кожен Launchpool дозволяє стейкати криптовалюти BUSD та BNB – це два стандартні токені Binance, створені самим майданчиком. Також вкласти можна ще один тип монет, що підбирається залежно від екосистеми, яка використовує біржу з метою розкручування.

Вкласти кошти в пул можна протягом певного періоду (найчастіше – 30 днів). У наступні 7 днів після цього терміну з'являється можливість використовувати нову валюту для продажу на торгах. За потреби можна вивести кошти без комісій та інших зборів.

Як брати участь в акціях

Для участі в Launchpool потрібно буде пройти процедуру реєстрації. Для цього необхідно вказати свій e-mail, підтвердити номер мобільного телефону та придумати пароль.

Binance – це міжнародна біржа, яка працює у рамках законодавства багатьох країн світу. Це стає причиною виникнення необхідності верифікації облікового запису. Процедура KYC найчастіше обмежується введенням особистої інформації у профіль та її підтвердженням, для чого слід надіслати скан чи фотографію паспорта. У деяких ситуаціях пакет необхідних документів розширюється, але це визначається вже індивідуально кожному за клієнта.

Як брати участь у Launchpool опишемо в покроковій інструкції нижче.

  1. Авторизуватися у системі Binance.
  2. Навести курсор на меню «Фінанси» та відкрити розділ Binance Earn.Binance Earn
  3. Прокрутити сторінку та знайти розділ «Холдинг», де потрібно натиснути кнопку «Докладніше» у вкладці Launchpool.Launchpool
  4. Вибрати один із запропонованих варіантів стейкінгу, та натиснути кнопку «Додати активи».Додати активи
  5. У розділі My Funds введіть кількість вкладених токенів. Розмір отриманих відрахувань показуватиме поряд у розділі «Мої винагороди», цю кнопку доведеться натискати вручну, щоб збирати нагороду за надання активів у стейкінг.

Тут же можна ознайомитись із загальною кількістю виділених монет для роздачі, розміром стейку в даний момент, періодом нарахування коштів та APY (річна ставка).Додати активи

На сторінці стейкінгу є детальна інформація про проект, в який вкладається клієнт Binance. Вказується сайт платформи, білий лист, подробиці про сам токен, а також посібник з використання Launchpool. Якщо клієнт захоче отримати більше інформації про криптовалюту, він може ознайомитися з цією документацією. Великим плюсом сервісу є відсутність будь-якої комісії за введення та виведення коштів.

Як і скільки можна заробити

Для визначення потенційного розміру заробітку необхідно звернути увагу на показник Annual Percentage Yield або APY. Це річний процент за вкладом. Тому саме його потрібно використовувати для визначення доходу.

Як приклад прибутковості можна розглянути діючий продаж (всі вони сьогодні мають один і той же принцип роботи, тому суттєвих відмінностей, крім показника APY та інших змінних – немає).

При відкритті Launchpool завжди пропонують 3 типи вкладень залежно від токена: BNB, BUSD і монета платформи, яка організувала роздачу. Т.як. всі ці монети формують різні пули, то й умови для інвестиції у них відрізняються. Як правило, найбільший показник APY у нативних коїнів. Наприклад, для платформи Mobox найвигідніше вкласти саме токени MBOX, які дадуть 53.61% прибутковості. Причина в нестабільності монети та бажанні організатора пула привернути якнайбільше уваги до власної криптовалюти.

Чистий прибуток від такого пулу за весь період дії (30 днів) становитиме 4.41%. Тобто при вкладенні токенів на суму 1000 USD можна заробити близько 44 USD. Також розмір потенційного заробітку може збільшитись завдяки подорожчанню вартості самої монети в ході проведення стейку. Саме це сподівається кожен учасник Launchpool, т.к. система дозволяє отримувати нові монети, що мають гіпер високу волатильність.

Для BNB дохідність буде вищою, ніж для BUSD. Причина в тому, що BUSD є стейблкоіном, який за своїм визначенням не може давати великий дохід. Але зазвичай показники пулів для обох криптовалют не виходять за межі 5-6%. BUSD вважається безпечним способом інвестування, т.к. монету прив'язано за вартістю до американського долара. Вкладення користувача не можуть знецінитись, єдиним, чим ризикує клієнт – відсутність доходу. Адже якщо монета не виявиться затребуваною та популярною, то всі отримані криптомонети не вдасться продати з вигодою для себе.

Аналоги та конкуренти

Аналоги Binance Launchpool:

  • Syrup Pools від PancakeSwap – популярна платформа DeFi надає можливість формувати будь-який з нових токенів, є одним з головних конкурентів Binance Launchpool, а завдяки використанню токенів з високою волатильністю показник APY перевищує 80%;
  • Cross Pool від Hot Cross – дозволяє отримувати власні нативні монети у спосіб, аналогічний Binance Launchpool;
  • Biswap Launchpool – проект першої децентралізованої біржі на платформі BSC, яка знаменита своїми екстремально низькими комісіями (близько 0.1%).

Binance Launchpool – цікавий проект, який дає можливість отримати нові види токенів безкоштовно. Умови співробітництва виставлені таким чином, що при використанні нативних монет Binance користувач нічим не ризикує.

Відео


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити