Сьогодні NFT — одна з найбільш обговорюваних тем у криптоспільноті, яка нині стала популярною не лише серед художників та колекціонерів, а й серед трейдерів та інвесторів. Тому на цифровому ринку стрімкими темпами створюються різні торгові платформи, резидентами яких можуть стати всі охочі.

У цьому матеріалі зібрали список найкращих NFT-майданчиків для продажу унікальних токенів. Крім того, підготували відповіді щодо нюансів, які становлять інтерес для вебів. Розкажемо, що таке криптоарти, як купити цифрові об'єкти – специфіку роботи сервісу, а також що чекає на криптомистецтво в майбутньому. Наприкінці обов'язково прикріпимо кілька гарячих кейсів і наочно продемонструємо, скільки можна заробляти, якщо перетворювати цифрову творчість на гроші.

291122-01.jpg

Як працюють NFT-платформи

Ходімо по порядку. NFT (Non-Fungible Tokens), або іншими словами невзаємозамінні токени - це вид цифрових активів, що є унікальним записом в блокчейні.

Блокчейн - відносно нова техноплатформа, децентралізоване сховище даних, що об'єднує мільйони пристроїв. На її платформі працюють усі існуючі нині криптовалюти.

NTF має значну відмінність від, наприклад, криптовалют – про так звані взаємозамінних (тобто звичайних) токенів. NFT є унікальними і можуть бути присвоєні предметам криптомистецтва.

NFT-сертифікати – це вже інтелектуальна власність, авторське право на яку підтверджується у блокчейні.

Головна особливість NFT-запису - неможливість її змінити, підмінити, спотворити, продублювати.

По суті, купуючи NFT, ви отримуєте свідчення справжності та володіння конкретним твором: фотографіями, відео, доменами, цифровими ілюстраціями, віртуальними ділянками землі, предметами та персонажами відеоігор. Все, що може бути токенізовано на блокчейні, можна знайти на цифровому ринку. NFT

Що стосується NFT-платформ, то це торгові майданчики, де користувачі можуть створювати, торгувати токенами, купувати їх та зберігати. Вони забезпечують майнінг та торгівлю NFT у глобальному масштабі, а блокчейн як базова технологія — прозорість процесу токенізації та торгівлі цифровими активами. Існує кілька типів NFT-платформ:

 • Самообслуговуючі – дають можливість формувати свій простір для карбування (випуску) токенів та самостійно призначати відсоток винагороди з кожного продажу.
 • Куровані — карбуванням токенів можуть користуватися тільки схвалені клієнти, самим майданчикам такий фільтр дозволяє підвищити якість унікальних цифрових активів.
 • Універсальні – надають можливість торгувати всіма різновидами токенів, від звичайних піксельних картин до 3D-моделей та рідкісних спортивних карток для колекціонерів.
 • Спеціалізовані – вузькоспрямовані проекти-ніші для поціновувачів, створені під певні категорії NFT. Це специфічні фішки: наприклад, короткі ролики найкращих моментів NBA, голограми, колекції картин обраних художників тощо.

Зазвичай перелічені платформи мають схожий робочий процес. Так, щоб купити NFT, необхідно:

 1. Пройти реєстрацію на майданчику чи авторизацію, якщо вже зареєстровані.
 2. Актуалізувати налаштування свого криптогаманця. Прикріпити облік на сайті/додатку до бірж цифрових активів.
 3. Знайти і вибрати NFT, що зацікавив.
 4. Сплатити покупку. Ціна буває двох типів: постійна вартість, заявлена автором, або аукціон. Загальну суму оплати, як правило, складено з ціни самого лота (призначає продавець), націнки майданчика та оплати газу.

Щоб продати NFT, необхідно:

 1. Перед створенням NFT вибрати платформу та вид зберігання власного токена: фотографії, відео, персонажа, картини, гіфки чи іншого файлу.
 2. Додати опис, вказавши значущу інформацію: назву лота, його ціну, основні характеристики, визначити, до якої категорії буде відноситися створений незмінний токен (картина, домен або колекція).
 3. Заплатити комісії за транзакції, після чого смарт-контракт викарбує NFT і можна починати заробляти, виставивши лот на продаж. Коли знайдеться покупець – обговорити спосіб оплати, у разі потреби підкоригувати вартість.

Найкращі майданчики для продажу NFT

Нижче зібрані найбільш популярні серед користувачів NFT-майданчики, на яких проводяться угоди та карбуються нові цифрові активи. Власне, це звичайні криптовалютні біржі, які виконують роль посередника. Їхня особливість у тому, що вони акумулюють токени певного типу, а також наділені додатковим функціоналом. Тут можна заробити, не виходячи із дому.

OpenSea - найвідоміший NFT-майданчик

Один з лідерів серед бірж токенів. Тут можна продавати, купувати чи обмінювати будь-які лоти, включаючи доменні імена, торгові карти, колекційні товари, віртуальні світи та інші види цифрового мистецтва. Майданчик також позиціонується як агрегатор: на його сервері розміщуються публікації інших маркетплейсів. Іншими словами, OpenSea – це своєрідний eBay серед торгових NFT-платформ.OpenSea

Платформа пропонує максимальну гнучкість у плані платежів та підтримує десятки гаманців, таких як Coinbase Wallet, TrustWallet, Authereum, Bitski, OperaTouch, Torus та ін. Основні характеристики OpenSea:

 • Об'єм продажів: понад $1 млрд. на місяць.
 • Криптовалюти (оплата): ETH, DAI, USDC, WETH, 0xBTC, 1MT, 2XDN.
 • Комісія: 2,5% за успішну угоду з продавцем + оплата Gas.
 • Реєстрація: вільна, без інвайтів та верифікації.

Rarible - найкращий ринок NFT для колекціонера

Маркетплейс, зосереджений на продажі дорогих колекційних лотів. Продавці мають можливість створювати кілька NFT (не копії, а унікальні токени) з одного цифрового активу, а потім перепродувати арт-екземпляр кілька разів та отримати максимальний прибуток. Ключова особливість - майданчик використовує власний токен управління RARI, який дає можливість його власникам голосувати за апгрейди сервера, брати участь у куруванні та модерації.

Для купівлі та продажу токенів можна використовувати різні криптогаманці: Coinbase Wallet, MyEtherWallet або будь-який мобільний гаманець, що використовує Wallet Connect. Основні характеристики Rarible:

 • Об'єм продажів: понад $28 млн.
 • Криптовалюти (оплата): ETH, DAI, ATRI, RARI.
 • Комісія: 2,5% за угоду з продавця та покупця + + оплата Gas.
 • Реєстрація: вільна, знадобиться адреса в одному з криптогаманців.

Binance NFT - маркетплейс від провідної криптобіржі

Платформа від найбільшої у світі криптовалютної біржі із широкою базою користувачів. Має зручний інтерфейс, який дозволяє легко майнити, продавати, робити ставки та купувати різні токени.Binance NFT

На даний момент майданчик включає в собі 3 продуктові лінійки: заходи (тут можна знайти унікальні твори від відомих художників, а також колекції, які продаються через аукціони), маркетплейс і "Mystery Boxes" (можливість виграти поширені, рідкісні та унікальні NFT). Основні характеристики Binance NFT:

 • Об'єм продажів: понад $2 млрд.
 • Криптовалюти (оплата): BNB, BUSD та ETH.
 • Комісія: 1% за купівлю/продаж.
 • Реєстрація: вільна, але обов'язкова процедура верифікації профілю (необхідно заповнити анкету, надати скан паспорта та фотографію).

Читайте також - Binance Launchpad: огляд лаунчпад-майданчика для токенсейлів криптовалютних проектів.

Foundation – ком'юніті для художників

Приватний маркетплейс, що спеціалізується на продажу малюнків, ілюстрацій, картин та відео, які автор оцифрував. Без рекомендації доступу немає: для розміщення артів майбутньому власнику потрібно отримати персональне запрошення від художника – учасника спільноти, який добре закріпився на ринку NFT.Foundation

Після реєстрації купити токен для новачка не складе проблем - достатньо авторизуватися через MetaMask або WalletConnect. До речі, якщо у вас прив'язаний MetaMask, майданчик автоматично здійснює всі дії з гаманцем. Отже, не доведеться додатково переказувати крипту на гаманець біржі. Основні характеристики Foundation:

 • Об'єм продажів: понад $1 млрд.
 • Криптовалюти (оплата): ETH.
 • Комісія: 15% за угоду з продавцем + оплата Gas.
 • Реєстрація: виключно по запрошенню.

SuperRare - галерея ексклюзивних цифрових творів мистецтва

Торговий майданчик для справжніх шанувальників колекціонування унікальних діджитал-артів. Умова експонування робіт для новачка – співбесіда зі службою модерації сервера. Тому тут зосереджено лише топові лоти від відомих художників. Високий рейтинг та атмосфера елітарності підвищує ставки: лоти тут на порядок дорожчі, ніж на OpenSea та Rarible.SuperRare

Ознайомитись з асортиментом NFT можна одразу після реєстрації. Для цього буде потрібен підтримуваний гаманець, такий як MetaMask або Formatic. Основні характеристики SuperRare:

 • Об'єм продажів: понад $4 млн.
 • Криптовалюти (оплата): ETH.
 • Комісія: 3% за успішну операцію з покупця та 15% з продавця.
 • Реєстрація: вільна, перепустка для розміщення лоту – співбесіда.

Mintable — безкоштовне розміщення та карбування NFT

Якщо користувачі-традиціонали заробляють на інтернет-трафіку, то новатори люблять пробувати незвідане. Mintable – саме для зухвалих новачків. Майданчик дозволяє запускати власну вітрину для демонстрації токенів. Тут можна торгувати практично всім: творами образотворчого мистецтва, колекційними предметами, ігровою атрибутикою, відео, доменами та ін.Mintable

Платформа проста у використанні та дозволяє авторам створювати NFT, використовуючи функцію «без газу» — дозволяє не відраховувати майнеру Ethereum-комісію. Умови старту купівлі або продажу робіт на Mintable - проходження реєстрації. Одночасно необхідно не забути та прив'язати гаманець MetaMask, Trust Wallet або Rainbow. Основні характеристики Mintable:

 • Вартість публікації роботи: безкоштовно.
 • Криптовалюти (оплата): ETH.
 • Комісія: 2,5% за транзакцію на ординарні лоти, 5% на безгазові.
 • Реєстрація: вільна, без інвайтів та верифікації.

Async art - платформа з можливістю створення артів

Маркетплейс, сфокусований на продажі артів та музичних творів та авангардних робіт від популярних авторів. Для розміщення своїх лотів спочатку потрібно заповнити форму заявки на сайті та дочекатися схвалення адміністрації.Async art

Майданчик розробив для своїх манімейкерів спеціальний вбудований інструмент Async Canvas, який дозволяє створювати NFT онлайн та продавати свій арт як цільний твір або пошарово – по складових частинах. Основні характеристики Async art:

 • Вартість публікації роботи: безкоштовно.
 • Криптовалюти (оплата): ETH.
 • Комісія: 20-30% за угоду з продавця, з робіт, створених з використанням Async Canvas - 10%.
 • Реєстрація: вільна, без інвайтів та верифікації акаунта.

Звичайно, перелік NFT-майданчиків значно більший (варто звернути увагу на Solsea з її вбудованими ліцензіями і на майданчик Balthazar для ігроманів, які бажають розбагатіти. Але представленого рейтингу має вистачити, щоб відшукати майже будь-які цікаві для покупця види токенів або платформу для торгівлі власними унікальними лотами). Для новачків у створенні NFT більше підійдуть Mintable або OpenSea.Обидва маркету дозволяють зареєструватися будь-якому користувачеві і користуватися безкоштовним розміщенням своїх робіт.

Solsea - це цифровий торговий майданчик NFT на Solana, заснований у 2017 році. Вона дозволяє створювати та вводити невзаємозамінні токени з вбудованими ліцензіями та рангом рідкості.

Як правильно продавати NFT-мистецтво: 5 кейсів

Чи є межа того, як багато можна заробити на NFT-мистецтві? Сотні авторів – митців чи просто щасливих людей – заробляють мільйони і навіть сотні мільйонів доларів, інші – потроху, а хтось залишається в мінусі. Будь-які успішні кейси - це завжди приклад того, як можна заробити, потрапивши в мейнстрім, опинившись у потрібному місці у потрібний час. Як це все виглядає на практиці – у найцікавіших та найгарячіших кейсах.

Кейс: $1,6 мільйонів на NFT-картинках

Кейс від 12-річної художниці Ніли Хейс, яка заробила понад 1,6 млн. доларів на продажі своїх картинок у вигляді NFT.Long Neckie

Перша випущена колекція Ніли, відома як Long Neckie, складалася з 75 творів, 51 з яких були продані. Через п'ять місяців дівчинка випустила свою другу більшу колекцію «Long Neckie Ladies», яка включала 3 333 жіночих портрети і була розпродана за лічені години. У підсумку обидві колекції пішли за $1,61 млн, а якщо враховувати перепродажі — $5,8 млн.

Кейс: як заробити $8 000, вклавши $170

Вражаючий приклад NFT-проекту - p2e гра "Fancy Birds". Автор блогу "NFT головного мозку" поділився особистим досвідом заробітку на криптовалютній грі.Fancy Birds

У ході торгів автор зміг збільшити початкові вкладення майже в 50 разів - зі $170 він отримав близько $8000.

Кейс: Ділянка в Axie Infinity за $2,33 млн

Віртуальний шматок цифрової землі в Axie Infinity виявився таким привабливим для покупця, що його продали за $2,3 млн. Для NFT-ігри це стало рекордом.Axie Infinity

Axie Infinity – це ігрова покрокова розвага на блокчейні. Учасники за допомогою вигаданих звірят Axie (Аксі) борються з монстрами або один з одним у режимі «Пригода» або «Арена». У грі можна заробляти. У Світ Axie Infinity включає дев'ять видів земельних ділянок з 90 601 секторів. Найціннішими та рідкісними («Genesis», 220 штук) є сектори, що знаходяться ближче до центру карти. Саме такий «ласий шматок» продали гравцю Lunacian #789512 у ArcaChemist за $2,33 млн.

Кейс: 300$ за 5 хвилин на NFT-боксах

MBaks Crypto, криптотрейдер та блогер, купив на розпродажі NFT-бокс за $30, а продав уже за $333.NFT-бокс

Він торгував на біржі ByBit за внутрішню валюту Bit. Купивши NFT-бокс за $30, він почекав і збув свій бокс вже за $333. Щоправда, Crypto поспішив: за місяць ці бокси торгувалися вже по $700.

Кейс: NFT-китів із Minecraft за $350 000

Один із найпрофітніших кейсів — заробіток понад $350 000 12-річного Бенджаміна Ахмеда на NFT-грі. Він продав колекцію китів із Minecraft за пару місяців.кити з Minecraft

Хлопець йшов до успіху з 5 років: почав з HTML та CSS, а потім перейшов до більш просунутого кодування, включаючи Javascript. За допомогою підручників, а також фахівців з Discord, хлопчик розібрався у NFT та створив власну галерею «Weird Whales» із 3 350 різних піксельних китів.

Коли Ахмед презентував свою роботу, всі картки розкупили за 9 годин. Хлопець заробив понад $350 000. Бенджамін працює над новою колекцією токенів.

Прикладів заробітку продажу NFT-токенів багато. Однак часто це тривалий творчий процес, який крім карбування об'єктів мистецтва, включає в себе елементи маркетингу, навичок збору та обробки великої кількості інформації.

Що буде із продажем криптоартів у майбутньому

Простір NFT та трафік майданчиків стрімко зростає, і найближчим часом не має наміру зупинятися. Деякі з попередніх NFT-колекцій продаються за сотні мільйонів доларів.

Технологія невзаємозамінних токенів універсальна: вона дозволяє не тільки художникам створювати і продавати свої витвори мистецтва без посередників, а й виявляється корисною в інших сферах. Продаються ключі до онлайн-спільнот та заходів, ігрові активи, визначення цифрових посвідчень у метавсесвіті.

Перспективи NFT різноманітні та важкопередбачувані, але однозначно позитивні.

Висновок + відео

Невзаємозамінні токени стрімко підкорили світ і стали великим успіхом ринку tech. Сьогодні NFT — це один із найпрогресивніших варіантів вкладення фінансів. При цьому майже неможливо передбачити, чи прибутковим чи збитковим буде придбаний лот.

Найближчими роками NFT-біржі будуть на підйомі, тому варто звернути увагу на актуальні тренди NFT, щоб не упустити найзатребуваніші з них.

Чому популярні NFT?

Одна з основних причин популярності NFT токенів пояснюється їх розшифровкою - єдині унікальні предмети, які не можна скопіювати або замінити. Їх зберігання, можливо, найзручніший спосіб володіти чимось у цифровому вигляді та заробляти при цьому гроші. Плюс до всього, ринок NFT торкається безлічі галузей: мистецтво, ігри, музика, спорт тощо. Тому є велика ймовірність того, що хоч одна з категорій перетинається із захопленнями користувачів інтернету, що викликає великий інтерес на ринку серед людей не з криптовалютної індустрії.

Чому люди купують NFT-мистецтво?

Величезний хайп навколо теми та унікальні лоти, на яких можна заробити без жодних зусиль Мала частина NFT-інвесторів витрачають гроші для розваги. Багато хто розраховує на швидкий продаж з хорошими результатом. Купівлю ексклюзивних токенів порівнюють із придбанням предметів мистецтва колекціонерами.

Як визначити вартість криптоарту?

Ціна NFT залежить від унікальності оцифрованого активу, особистості творця та популярності профілю. Новачки теж можуть швидко продати свої роботи, але сума угоди виявиться не така істотна, як у авторитетного художника.

Лоти добре продаватимуться у лідерів думок, активно привертають увагу громадськості на біржах та продавців, які посідають перші рядки рейтингу маркетів.

Як продавати NFT-картину?

Для продажу своєї NFT-картини знадобиться оцифрувати картину, завести криптогаманець та NFT-токен на продаж. Не буде зайвою реклама.

Які платформи для продажу NFT лояльні до новачків?

Які платформи для продажу NFT лояльні до новачків?
Mintable та OpenSea – відмінні варіанти для новачків. В обох маркетплейсах проста реєстрація та безкоштовне виставлення робіт.

В OpenSea необхідно внести комісію у розмірі $100 для першої публікації, розміщення решти лотів – безкоштовне.

Чи можна втратити гроші на НФТ?

NFT - це непередбачуваний світ зі своїми законами, де бувають не лише удачі, а й програші. Тому – так, є велика можливість злити всі гроші даремно.

Читайте - Як створити свій NFT токен та виставити на продаж.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити