PancakeSwap – децентралізована біржа з автоматизованим маркет-мейкером (AMM), що працює на блокчейні Binance Smart Chain. Дозволяє купувати та продавати активи, а також заробляти та вигравати токени.

CAKE – це власний токен управління платформи, який можна використовувати різними способами: стейкінг, купівля лотерейних білетів, голосування, фармінг токенів. Редакція Biznescat.com пропонує огляд децентралізованої біржі з усіма її можливостями та перспективами, а також безпосередньо варіантів використання CAKE.

29.09.2020 біржа Binance провела лістинг токена PancakeSwap (CAKE) та відкрила торгівлю парами CAKE/USDT, CAKE/BNB, CAKE/BUSD, CAKE/BTC. Інші біржі (крім власне PancakeSwap): Currency.com, Bybit, Huobi, MEXC, Bitget, Phemex, Kucoin.PancakeSwap

Загальна інформація

Назва PancakeSwap
Тікер CAKE
Тип токена  BEP-20
Блойкчейн Binance Smart Chain
Поточна емісія 160 316 759
Загальна емісія Не обмежена
Курс на 02.12.22 3.98$
Ринкова капіталізація на 02.12.22 638 010 457 $
Офіційний сайт https://pancakeswap.finance/
Оглядач https://bscscan.com/token/0x0e09fabb73bd3ade0a17ecc321fd13a19e81ce82
Документація https://docs.pancakeswap.finance/
Блог https://pancakeswap.medium.com/
Твіттер https://twitter.com/pancakeswap
Телеграм https://t.me/PancakeSwap
Біржі Binance, BSCswap, PancakeSwap, MCX, Digifinex

Торговий майданчик PancakeSwapТорговий майданчик PancakeSwap

Децентралізована біржа дозволяє за допомогою автоматизованих пулів ліквідності обмінювати між собою токени BEP-20. Ліквідність біржі надають «постачальники ліквідності» (LP), які розміщують у пулах свої активи. Натомість вони одержують токени FLIP, які підтверджують право на розподіл нагороди за постачання. Наприклад, якщо учасник вносить CAKE та Binance Coin у пул ліквідності, він отримує токени Cake-BNB FLIP.

Кожен користувач, роблячи своп на біржі, платить торговельну комісію у вигляді 0,2%, яка розбивається так: 0,03% відправляється у скарбницю проекту, 0,17% повертається постачальникам ліквідності.

Щоб торгувати на DEX біржі PancakeSwap:

Перейдіть до розділу Exchange.

  • Розблокуйте гаманець Binance Smart Chain (встановлений як розширення для браузера).
  • Виберіть торгову пару, вкажіть суму.
  • Натисніть "Swap". Підтвердіть обмін.
  • Підтвердьте платіж у спливаючому вікні гаманця.

Після цього можна буде переглянути докладну інформацію про транзакцію в браузері BSCscan.

Інші можливості

Farms (Ферми)Ферми

Ферми (farms) у PancakeSwap – це стартові пули ліквідності, що дозволяють заробляти токени CAKE. Щоб формувати активи, необхідно активувати гаманець Binance Smart Chain, вибрати найкращу ферму. Для кожної з них наведено докладну інформацію. Потім потрібно перейти в розділ торгівлі на вкладку Liquidity і натиснути кнопку Add liquidity.

Виберіть активи для додавання, наприклад, BNB та CAKE. Потрібно надати їх щодо 50/50 один до одного (виходячи із вартості активів у доларах).

Закінчивши, натисніть кнопку Supply. Підтвердьте надсилання транзакції в гаманці. Тепер ви отримали токени ліквідності. Поверніться на сторінку із фермами. Виберіть потрібну ферму з доступних варіантів і додайте до неї свої LP-токени. Ось і все - тепер ви зароблятимете токени CAKE виходячи з річної процентної ставки конкретної ферми.

Syrup Pools (Пули для стейкінгу)Syrup Pools (Пули для стейкінгу)

Пули Syrup Pools дозволяють стейкати CAKE, щоб отримувати інші токени, у тому числі нові. Прибутковість перераховується з кожним новим блоком у блокчейні BSC. Призначення пулів полягає в тому, щоб допомагати розвитку нових проектів на Binance Smart Chain, прискорити їх впровадження шляхом розподілу певної кількості токенів між власниками CAKE.

Усі пули можна розподілити на дві категорії: Core та Community. Перші розміщуються безпосередньо командою PancakeSwap відповідно до її власного рішення. Другі виносяться на голосування та розміщуються лише якщо набрали достатньо голосів від користувачів.

Всі проекти з цього розділу також за замовчуванням отримують миттєвий лістинг в PancakeSwap і переважне пересування на біржі (тимчасово стають на перше місце, коли користувачі вибирають токени для обміну).

Lottery (Лотерея)Лотерея

Будь-хто може взяти участь у лотереї (розділ Lottery), купивши квиток за 10 CAKE. Допускається купівля одразу кількох, обмежень немає. Оплата одного квитка дає учаснику комбінацію із чотирьох випадкових знаків.

Щоб виграти джекпот (половину від загального призового пулу), користувач повинен зіставити всі 4 цифри на своєму квитку аналогічно чотирьом виграшним цифрам. Але якщо зібрано 2-3 числа, учасник гарантовано отримує нагороду. Структура виграшів така:

  • 4 числа - 50% банку.
  • 3 числа - 20% банку.
  • 2 числа - 10% банку.

Зрозуміло, може статися таке, що одразу у кількох користувачів співпадуть 2, 3 чи 4 числа. І тут сума виграшу порівну ділиться з-поміж них. Здобути виграш потрібно вручну, натиснувши відповідну кнопку на сторінці лотереї.

20%, що залишилися від банку, спалюються.

Якщо немає жодного квитка із збігом 4 чисел, то 60% банку переноситься на наступне коло лотереї.

IFO Initial Farm Offerings (Токенсейли нових проектів)

За допомогою токенів ліквідності CAKE-BNB можна придбати токени нових проектів (розділ IFO Initial Farm Offerings). В результаті:

  • Користувач отримує нові токени.
  • Проект отримує BNB.
  • PancakeSwap спалює

Необхідно спочатку внести ліквідність до пулу CAKE-BNB, а потім, отримавши токени ліквідності CAKE-BNB LP, взяти участь у розпродажі.

Voting (Голосування)

У рамках голосування власники CAKE можуть віддавати свої голоси за різні пропозиції щодо розвитку протоколу, включаючи як пропозиції від команди проекту, так і пропозиції від інших учасників спільноти.

Де купити та продати CAKE

Токен присутній у лістингу деяких децентралізованих та централізованих торгових майданчиків, включаючи Binance. Щоб продати або купити CAKE на Бінанс, необхідно внести на рахунок один з наступних активів: BUSD, BNB, BTC, USDT, тому що токен торгується лише по відношенню до них. Або обміняти будь-яку іншу криптовалюту на базову.

Потім перейдіть в розділ торгівлі та створіть ордер на купівлю чи продаж.Купівля та продаж криптовалюти CAKE

Де зберігати CAKE

Токени BEP-20 найзручніше зберігати в гаманці Binance Smart Chain. Він працює у форматі браузерного розширення, так само як Metamask, і так само зручний у використанні. З його допомогою можна не тільки зберігати свої активи та швидко переглядати інформацію про них, але й підключатися до різних децентралізованих програм на блокчейні BSC. Щоб додати CAKE до списку доступних активів, натисніть на плюсик внизу вікна гаманця. Інші гаманці: Mathwallet, TokenPocket, TrustWallet та інші.

Висновок + відео

PancakeSwap - один з найбільш, що активно розвиваються AMM протоколів на сьогоднішній день. Розміщення на блокчейні BSC робить його більш швидшим і дешевшим, ніж аналоги на Ethereum, цим частково і пояснюється висока популярність. У найближчих планах проекту, прописаних у дорожній карті: інтеграція NFT та гейміфікація протоколу (виконання завдань, підвищення рівнів), впровадження можливостей для кредитування та запозичення, а також маржинальна торгівля, робота з бінарними опціонами та багато іншого.

Читайте також - Децентралізована біржа Uniswap: огляд, підключення гаманця, обмін криптовалют.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити