dYdX – одна з провідних децентралізованих криптобірж, орієнтована на торгівлю безстроковими контрактами. Працює на блокчейні Ethereum. Обсяги торгів за даними Coinmarketcap у 2024 році перевищують 1,2 млрд доларів на добу. Для покращеного масштабування dYdX разом із компанією StarkWare створили протокол другого рівня з механізмом StarkEx – так торгові операції для клієнтів стали значно швидшими та дешевшими, також знизився мінімальний ліміт для здійснення угоди. Користувачам є можливість торгувати з кредитним плечем до 25х.

Редакція BiznesCat.com пропонує детальний огляд DEX-біржі dYdX та її можливостей.

Біржа dYdX Exchange

Загальна інформація

Назва біржі dYdX
Офіційний сайт (дзеркало) https://dydx.exchange/
Послуги Децентралізована торгівля похідними інструментами на криптовалюти
Рік запуску 2017
Країна реєстрації США
Компанія dYdX Trading Inc.
Адреса реєстрації 44 Montgomery Street, Suite 2310
Мобільний додаток Ні
Добовий об`'v торгів на 02.12.22 38 020 931 607$
Робота з фіатом Ні
Верифікація Ні
Торгова комісія Від 0%
Кількість контрактів 28
Кредитне плече До 25х
Біржовий токен DYDX
Способи поповнення Криптовалюти
Гаманці для підключення Metamask, imToken, Coinbase Wallet, Trust Wallet, Token Pocket, Rainbow Wallet, Ledger. Також підтримується з'єднання за допомогою WalletConnect
Довідкові матеріали

https://help.dydx.exchange/en/

https://dydx.exchange/faq

Підтримка

Чат та форма на сайті (в меню «більше» із торгового додатку)

Початковий код

https://github.com/dydxprotocol/

API

Є

Блог

https://dydx.exchange/blog/

Соціальні мережі

https://twitter.com/dydxprotocol https://discord.gg/Tuze6tY

https://www.youtube.com/c/dYdXprotocol

https://www.reddit.com/r/dydxprotocol

https://linkedin.com/company/dydx

Технічні особливості

Децентралізована біржа dYdX підтримується програмним забезпеченням від компанії StarkWare, яка спеціалізується на розробці рішень zk-STARK (підвищення масштабованості блокчейн-мереж, переміщення обчислень за межі ланцюжка). Швидкість та цілісність обчислень досягається завдяки безпечним постквантовим доказам.

Технологія zkSTARKS – це унікальна версія zkSNARKS, тобто різновид технології ZK-Rollup, що розширює можливості біржі у сфері торгових розрахунків. При цьому безпека обумовлюється функціями базового блокчейну Ethereum.Переваги технології, що застосовується в dYdX

Інтеграція поєднує у собі докази цілісності даних і доступом до даних он-чейн, у межах некастодіального протоколу. Угоди укладаються на 2 рівні, і іноді система публікує докази з нульовим знанням у смарт-контракті Ethereum, з метою довести дійсність зміни станів.

ZK-Rollup – механізм, який «загортає» транзакції в один пакет, який потім публікується в блокчейні Ethereum разом із доказом, що підтверджує валідність операцій. Також ZK-Rollup постачають інформацію про баланси користувачів із другого рівня на перший. Технологія забезпечує високу пропускну спроможність, миттєву завершеність угод, конфіденційність та самозабезпечення торгівлі.

Як розпочати роботу з біржею dYdX

dYdX є децентралізованим додатком, для роботи з яким потрібне підключення за допомогою web3 гаманця. Реєстрація чи верифікація не потрібна, всі операції здійснюються користувачами анонімно.

Щоб підключитися, потрібно вибрати і створити один із наведених нижче гаманців, а потім натиснути «Підключитися» у правому верхньому кутку торгового майданчика https://trade.dydx.exchange/:

 • Metamask
 • imToken
 • Trust Wallet
 • Coinbase Wallet
 • TokenPocket
 • Rainbow Wallet
 • Апаратний гаманець Ledger

Крім того, можливе підключення й інших гаманців, яких немає у списку, за допомогою універсальної системи WalletConnect.

Читайте - PancakeSwap (CAKE): огляд токена та децентралізованої біржі з автоматизованим маркет-мейкером

Торгівля безстроковими контрактами на dYdXТоргова платформа dYdX

Доступ до торгових операцій можливий лише після завершення реєстрації, під якою передбачається внесення коштів на підключений до протоколу гаманець. Плата за газ при угодах не стягується, оскільки операції здійснюються лише на рівні 2. Проте є власна комісія біржі у вигляді визначеного відсотка з кожної угоди.

Для торгівлі доступні ринки з такими криптовалютами (список розширюватиметься): ETH, BTC, SUSHI, ATOM, YFI, CRV, AVAX, MATIC, MKR, SOL, ZRX, FIL, UMA, AAVE, UNI, COMP, SNX, 1INCH, ALGO , LINK, DOT, XMR, ZEC, DOGE, ADA, BCH, EOS, LTC.

Доступні типи ордерів на платформі:

 • Ринок. Ордер негайно виконується за поточною ціною з книги ордерів за допомогою механізму зіставлення. Для угоди достатньо ввести суму та вибрати відповідне кредитне плече.
 • Ліміт. Ордер, який виконається за заданою ціною (чи вигіднішою). Така заявка може очікувати в книзі ордерів певний час, який задається в момент створення. За замовчуванням 28 днів. Якщо за цей час курс не досягнув потрібної позначки, заявка автоматично скасовується.
 • Стоп-ліміт. Коли курс криптовалюти перетинає задану стоп-ціну, система автоматично розмістить лімітний ордер на купівлю або продаж. Такий механізм зручний для обмеження збитків за позиціями як при торгівлі в лонг, так і в шорт.
 • Трейлінг-стоп. Тип ордерів, спрямований на захист прибутку. Позиція залишається відкритою і приносить прибуток доти, доки ціна рухається у потрібному напрямку. Це своєрідний гібрид між стоп та лімітним ордером, оснащений самооновленням виходячи з ринкової ситуації.
 • Ліміт тейк-профіт. Трейдер вказує точну ціну, за якою слід закрити відкриту позицію для отримання прибутку.Типи ордерів dYdX

При маржинальній торгівлі заставне забезпечення зберігається в стейблкоінах USDC (відображається в доларах США, тому що 1 USDC = 1 USD). Долар є активом котирування для всіх представлених безстрокових ринків.

За замовчанням використовується перехресна (крос) маржа. Якщо є необхідність у створенні ізольованої маржі, цього можна досягти за допомогою створення окремих облікових записів (нових адрес гаманця).

Комісії та знижки

Платформа dYdX стягує власні комісії з кожного ордера, хоча від плати за газ клієнта звільнено. Біржові збори можуть бути зменшені шляхом збільшення обсягу торгівлі або утримання у гаманці токенів DYDX.

Структура зборів в залежності від об'єму  торгів користувача:

 • Рівень 1 (до 1 000 000 $ за 30 днів). Мейкер 0,05%, Тейкер 0,1%.
 • Рівень 2 (від 1 000 000 $ до 5 000 000 $). Мейкер 0,04%, Тейкер 0,09%.
 • Рівень 3 (від 5 000 000 $ до 10 000 000 $). Мейкер 0,03%, Тейкер 0,08%.
 • Рівень 4 (від 10 000 000 $ до 50 000 000 $). Мейкер 0,015%, Тейкер 0,075%.
 • Рівень 5 (від 50 000 000 $ до 200 000 000 $). Мейкер 0%, Тейкер 0,07%.
 • Рівень VIP (від 200 000 000$). Мейкер 0%, Тейкер 0,06%.

Мейкер – творець лімітного ордера. Тейкер – творець ринкового ордера, що закриває лімітний.

Додаткову знижку на комісійні збори можна отримати, якщо утримувати в гаманці нативний токен проекту – DYDX (. На момент написання ринкова вартість одного токена становить $1,89).

Структура знижок на основі балансу DYDX:

 • 100 DYDX – 3%
 • 1000 DYDX – 5%
 • 5000 DYDX – 10%
 • 10 000 DYDX – 15%
 • 50 000 DYDX – 20%
 • 100 000 DYDX – 25%
 • 200 000 DYDX – 30%
 • 500 000 DYDX – 35%
 • 1 000 000 DYDX – 40%
 • 2 500 000 DYDX – 45%
 • 5 000 000 DYDX – 50%

Переваги і недоліки

Переваги:

 • Зрозумілий інтерфейс.
 • Швидкі транзакції.
 • Низькі комісії.
 • Усі популярні види торгових ордерів.
 • Достатньо великий вибір безстрокових контрактів.
 • Знижки на комісії утримувачам токенів DYDX.

Недоліки:

 • При введенні та виведенні коштів із торгового рахунку потрібно заплатити мережеву комісію, тому для оперування невеликими сумами це не вигідно.

FAQ

Що таке dYdX?

Децентралізована криптовалютна біржа із можливістю торгівлі безстроковими контрактами.

Коли було започатковано проект і де його зареєстровано?

Компанія заснована у 2017 році та зареєстрована в США. При цьому операції заборонені для жителів США, оскільки dYdX не ліцензована на SEC та іншими американськими регуляторами.

На якому блокчейні працює платформа?

На блокчейні Ethereum через спеціально розроблений другий шар. За допомогою такого рішення трейдерам не потрібно сплачувати мережеві збори при торгових операціях або чекати на підтвердження транзакцій у блокчейні.

Які торгівельні інструменти представлені на біржі?

Безстрокові контракти (perpetuals) на 28 криптовалют.

Типи ордерів, що підтримуються?

Ринок, ліміт, стоп-ліміт, трейлінг-стоп, ліміт тейк-профіт.

Які торгові комісії?

Базова комісія платформи: мейкер 0,05 %, тейкер 0,1 %.

Чи можна зменшити комісії?

Так, при збільшенні обсягу торгів (від 1 млн. $ на місяць) або при утриманні на рахунку мінімум 100 токенів DYDX.

Де купити чи продати токен DYDX?

Binance, Gate.io, OKEx, KuCoin, Кракен, FTX, Uniswap, Sushiswap. Багато криптобірж відразу залістили токен після його запуску в серпні 2021 року.

Висновок + відео

dYdX значно полегшує роботу з децентралізованими фінансами для різних категорій користувачів. Рішення другого рівня усуває необхідність платити комісію за газ щоразу при скоєнні торгової операції, з трейдера стягується лише торгова комісія, встановлена власне платформою, яка також досить лояльна. Є можливість відкривати позиції з кредитним плечем до 25х та контролювати ризики за допомогою різноманітного вибору типів ордерів. Подібні проекти важливі для розвитку DeFi індустрії в цілому, тому що знижують поріг входу і підвищують зручність використання для новачків - простий зрозумілий інтерфейс, схожий на той, що використовується в CeFi, також цьому сприяє.

Читайте також - DEX Biswap – огляд децентралізованої біржі.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити