Wx.network (Waves Exchange) – це децентралізована біржа з пулами ліквідності та безліччю способів заробітку, від стейкінгу до інвестицій у торгівлю ботами. Підтримує кілька блокчейн-мереж та дозволяє інвестувати у продукти з різним рівнем ризику. Дає можливість випускати власні токени. WX – нативний токен екосистеми, його емісія повністю регулюється смарт-контрактами.

Пропонуємо огляд DEX Wx.network від редакції BiznesCat.com, в якому розглянемо особливості, переваги та недоліки криптоінвестиційної платформи.

Офіційний сайт: waves.exchange

Біржа WX.Network

Загальна інформація

Назва біржі Wx.network (раніше Waves Exchange)
Офіційний сайт (дзеркало) waves.exchange
Послуги Торгівля (спот, пули ліквідності), децентралізований гаманець
Рік запуску 2017
Компанія та адреса її реєстрації WX Development Ltd – Suite 1, Second Floor, Sound & Vision House, Francis Rachel Str., Victoria, Mahe, Seychelles
Мобільний додаток Так
Блокчейн Waves, але можлива робота з іншими активами через шлюзи
Загальна ліквідність у пулах на 04.12.22 17 800 000 000 $
Робота з фіатом Є покупка з картки
Верифікація Ні
Торгова комісія 0,001 WAVES за транзакцію
Кількість криптовалют/торгових пар 41
Біржовий токен WX
Способи поповнення Криптовалюти. Також можна придбати з картки монети BTC, USDN, WX, EGG, WAVES, якщо спосіб підтримується в країні
Довідкові матеріали https://support.wx.network/
Підтримка Чат на сайті або у додатку
Блог https://medium.com/wavesexchange/rus/home
Соціальні мережі

https://twitter.com/WXNetwork

https://www.facebook.com/WavesExchange-110844914984722

Початок роботи. Створення гаманця

Обліковий запис користувача на Wx.network по суті є криптогаманець, що підтримує рідні токени WAVES; але також можна використовувати в системі й криптовалюти/токени інших мереж за допомогою шлюзу. Сумарно на момент написання підтримується 41 монета.

Порядок створення акаунта:

 • Натиснути кнопку «Реєстрація» у верхньому правому кутку сайту або в додатку.
 • Вибрати варіант створення акаунтаWx.network - варіанти створення акаунта
 • У реєстрації по email немає нічого складного, вона стандартна. Потрібно вказати електронну адресу майже (бажано Gmail), потім підтвердити її.
 • Розглянемо реєстрацію за програмним доступом – повноцінне створення децентралізованого гаманця. Для початку придумайте пароль та погодьтеся з умовами використання сервісу. Вимоги до пароля – наявність великих та малих літер, цифр, спеціальних символів.Wx.network - встановлення пароля
 • Вибрати аватар із запропонованих. Згодом його не можна буде змінити. Всі картинки унікальні, інший користувач не матиме аналогічного. Також тут представлена ваша адреса гаманця.Wx.network - вибір аватара для гаманця
 • На наступному екрані вигадати своє ім'я акаунта.

Після цього ви опинитеся в гаманці, але не поспішайте розпочинати роботу. Натисніть кнопку «Зберегти» на повідомленні про seed-фразу, яке з'явиться внизу екрана.

Збережіть seed-фразу у надійне місце. Найбезпечніше записати її на листок. Підтвердьте, що записано фразу. Вона згодом може стати в нагоді для відновлення доступу до гаманця. Її також можна знайти в налаштуваннях, як і свій приватний ключ.Wx.network - сід-фраза

Розробники WX.network рекомендують вибирати варіант із seed-фразою досвідченим користувачам, які знають, як поводитися з сид-фразою, як її зберігати, і що її нікому не можна передавати за жодних обставин.

Початківцям вони радять вибирати більш простий варіант з реєстрацією по email (можна буде активувати 2FA для додаткової безпеки). Однак, на нашу думку, краще розібратися з роботою сид-фрази та використати саме такий спосіб, що дозволяє на 100% контролювати свої кошти.

Читайте також - Біржа ApeX Exchange – огляд децентралізованої платформи.

Поповнення та виведення

Кнопка «Введення та виведення» знаходиться зверху праворуч на сайті Waves.Exchange.

Для поповнення потрібно вибрати потрібну криптовалюту, потім спосіб внесення (різні мережі та адреси). Під час депозиту звертайте увагу на мінімальну суму поповнення. Якщо відправити менше, платіж не надійде, і відправляти другий маленький платіж, щоб проштовхнути перший – марно, то ви втратите два платежі. Одним словом, враховуйте мінімальну суму.Wx.network - депозит

Вкладка «Виведення» дозволяє вказати адресу зовнішнього криптогаманця, щоб перевести на нього активи. Звертайте увагу на комісії.Wx.network - виведення криптовалюти

Інвестиції на WX.network

Платформа підтримує кілька видів вкладень різного рівня ризику, а саме:

WX стейкінгWx.network - стейкінг WX

Стейкінг WX токенів дає можливість користувачам не лише отримувати пасивний дохід, а й брати участь у розвитку проекту. Відправляючи в стейкінг токени WX, нагороду інвестор отримує токени управління gWX. gWX можна використовувати для створення пропозицій щодо розвитку екосистеми або голосування за чужі пропозиції.

Як почати стейкінг:

 1. Авторизуйтеся в системі та натисніть кнопку «Пули», а потім перейдіть до розділу «WX Стейкінг / Бустінг».
 2. За допомогою повзунка виберіть термін блокування (до 4 років).
 3. Вкажіть суму WX, що надсилається до стейкінгу.
 4. Натисніть «Здати WX у стейкінг».

Дохід від стейкінгу розподіляється щотижня. Забирати його потрібно вручну у цьому ж розділі.

Пули ліквідностіWx.network - пули ліквідності

Цей інвестиційний продукт дає можливість надавати пулам ліквідність, тобто ті чи інші токени. Користувачів, які це роблять, називають постачальниками ліквідності. Пул - спеціальний смарт-контракт з балансом у вигляді пари токенів, які можна обмінювати один на одного, а ціна визначається співвідношенням токенів у пулі. Процес контролюється механізмом AMM (автоматичний маркет-мейкер).

Інвестуючи токени в пул, постачальник ліквідності отримує підтвердження свого внеску як LP токена конкретного пула. Зростання вартості даного токена і є пасивним доходом постачальника.

Як інвестувати:Wx.network - інвестиції в пули ліквідності

 1. Перейдіть до розділу пули. Виберіть пул зі списку, що цікавить, і натисніть у нього кнопку «Внести».
 2. Виберіть, як саме інвестувати – одним чи двома токенами.
 3. Введіть суму хоча б одного токена, друга підставиться автоматично.
 4. Натисніть «Внести та здати в стейкінг».

Зверніть увагу на галочку "Здати в стейкінг відразу після внесення". За умовчанням вона встановлена, а значить, LP токени автоматично віддаватимуться в стейкінг і теж генеруватимуть вам пасивний дохід. Якщо галочку прибрати, токени просто надійдуть на гаманець.

Користувачі, на балансі яких є згадані раніше токени gWX, можуть отримувати підвищений дохід з пулів ліквідності. Це називається бустінгом та активується автоматично, якщо виконані зазначені умови.

Вивести токени з пулу можна будь-якої миті з цієї ж сторінки.

Lambo інвестиціїWx.network - інвестиції Lambo

Інвестування Lambo – продукт, дохідність якого ґрунтується на DeFi продуктах, що працюють у мережі Waves. Клієнти інвестують у Lambo, і їх токени крутяться на централізованих біржах Binance, OKX, Bitmex автоматично за допомогою торгівлі ботами.

Внісши депозит, наприклад, в USDC, користувач отримує USDCLAMBO і аналогічно з іншими токенами. Базовий же ж актив переводиться в смарт-контракт або виводиться з нього в процесі торгових операцій. Щоразу змінюється і вартість USDCLAMBO у розпорядженні інвестора. Стратегія вважається низькоризиковою і забезпечує в цілому стабільну прибутковість.

Інструкція:

 1. Перейти до розділу Ламбо-інвестицій з USDC або USDT.Wx.network - види інвестицій Lambo
 2. Натиснути кнопку "Інвестувати".
 3. Ввести суму, що відправляється, і підтвердити дію.
 4. Спостерігайте за приростом доходу на цій же сторінці. Однак слід враховувати, що дохід вказаний потенційний. Фактична сума отримання може відрізнятися.

Запросити виведення можна будь-якої миті. Однак повернення на рахунок займає близько двох тижнів (20160 блоків Waves).

Neutrino пулиWx.network - пули Neutrino

Neutrino – це протокол створення алгоритмічних стейблкойнів в екосистемі Waves. Наприклад, відомий створений за його допомогою стейблкоїн USDN, але є й інші – EURN, TRYN та ін.

Інвестиція пул у Neutrino через WX.network являє собою інвестицією в страхову частину пулу (вторинне забезпечення базового активу).

Внесені кошти допомагають забезпечувати стабільність пулу, а паралельно приносять дохід, який зазвичай вищий, ніж від звичайного стейкінгу конкретного активу Neutrino.

Створення власних токенів

У розділі "Гаманець" -> "Токени" -> "Створити токен" можна викарбувати свій власний актив на блокчейні Waves і згодом торгувати ним.

Достатньо заповнити поля форми та здійснити транзакцію карбування. У вас у гаманці повинні бути кошти для сплати мережного збору за цю дію у розмірі мінімум 1 WAVES.Wx.network – створення токена

Зверніть увагу, що за допомогою цієї ж форми можна створити NFT.

Для цього вказати такі параметри:

 • Всього токенів – 1
 • Десяткові знаки вказати – 0
 • Перевипускається – значення «Не перевипускається»

Комісія створення NFT дорівнює 0,001 Waves.

Є нюанс. NFT-токени не будуть відображені в інтерфейсі WX.Network і їх не можна переказувати, використовуючи інтерфейс цієї системи. Тільки якщо відновити гаманець за допомогою сід-фрази через будь-який інший додаток, що підтримує NFT, то там будуть всі ці токени.

Торгівля на Waves.ExchangeWx.network – торговий інтерфейс

Функціонал для трейдингу розташований у розділі «Торгівля» -> «Спот». Потрібно вибрати торгову пару (можна зробити це праворуч у торговому терміналі).

Надається можливість використовувати в основному тільки лімітний тип ордерів, хоча в деяких парах можуть бути присутніми й маркет-ордери. Графіки постачаються платформою Trading View.

За замовчанням активовано безпечний режим.Wx.network – безпечний режим

Якщо його вимкнути, ви зможете торгувати розширеним числом токенів, але не всі з них будуть безпечними і перевіреними спільнотою. Тобто в цьому випадку ви дієте на свій страх та ризик.

Щоб придбати, введіть ціну та бажану кількість у поле створення ордера. Можна вибрати і валюту, в якій сплачуватиметься комісія.Wx.network – вибір валюти для оплати комісій

Перелік своїх розміщених ордерів можна переглянути на вкладці «Відкриті ордери».

Токени WX та gWX

WX – рідний токен біржі WX.Network. Клієнти можуть отримувати його як нагороду на інвестування в стейкінг, пули ліквідності, інші напрямки або просто купити на біржі.

Якщо здати WX у стейкінг, можна отримати gWX - токен управління, за допомогою якого власник може голосувати за варіанти розвитку проекту. Тримачі gWX також можуть розраховувати на збільшений прибуток від інвестування в пули ліквідності.

Було випущено 1 000 000 000 WX, з яких:

 • 50% розподіляється між постачальниками ліквідності та власниками gWX.
 • 20% відійшло WX DAO для фінансування різних стартапів, які підтримує команда.
 • 15% - команді.
 • 9,9% - маркетинг.
 • 5% – користувачам, які купили WX на IDO.
 • 0,1% – «раннім пташкам» (першим постачальникам ліквідності, які вклалися ще на етапі IDO).

Комісії

За введення коштів комісії немає.

 • За виведення – можна переглянути актуальні збори на сторінці https://waves.exchange/gatewayfees.
 • При торгівлі стягується щонайменше 0,01 WAVES за кожну транзакцію.
 • При інвестуванні в пули ліквідності одним токеном стягується 0,05%, як і виведення одним токеном.

Відгуки

Рейтинг Trust Pilot: 2,5 з 5

Як і у випадку з іншими біржами, тут можна знайти низку негативних відгуків.

Користувачі висловлюють невдоволення дорогим виведенням коштів через систему використання шлюзів. Дехто зовсім не міг вивести гроші з невизначеної причини. Окремі клієнти не змогли відновити доступ до платформи через втрату доступу до 2FA. До речі, аналогічна проблема чекала б і на будь-якому іншому майданчику, тому важливо надійно зберігати ключ 2FA.

Також відзначають, що ліквідність не дуже висока, через що ордери можуть завершуватися повільніше, ніж хотілося б. Однак ніхто не заперечує цікавих функціональних можливостей криптобіржі.

Переваги і недоліки

Переваги:

 • Підтримка різних криптовалют за допомогою кроссчейн-шлюзів.
 • Низькі комісії.
 • Декілька способів пасивного заробітку.
 • Реферальна програма
 • Простий зручний інтерфейс.
 • Децентралізоване керування проектом.
 • Можливість створення власних токенів та NFT.

Недоліки:

 • За деякими валютами досить висока мінімальна сума поповнення та комісія за виведення. Це з тим, що оплачуються витрати шлюзу.
 • На біржі просувається стейблкоїн USDN, який є алгоритмічним, а отже, дуже ризикованим.

FAQ

Що таке WX.network?

Децентралізована криптобіржа, відома раніше як Waves Exchange. Працює, відповідно, на блокчейні Waves.

Чи можна отримати приватний ключі та сид-фразу від біржового гаманця?

Так, можна, якщо зареєструватися програмним способом. Інший варіант реєстрації – email.

Які криптовалюти та токени доступні для торгівлі?

Монети та стейблкоїни, розміщені на блокчейні Waves, а також 40+ інших схвалених монет та близько 600 сумарно (з неперевіреними).

Які торгові комісії?

Комісія фіксована – 0,01 WAVES за угоду. Якщо мова йдеться про торгівлю у високоліквідних парах, то 0,1%, але не менше ніж 0,01 WAVES.

Які є способи введення/виведення?

У криптовалюті; деякі монети можна купити з картки за фіат.

Як заробляти на біржі Waves, окрім торгівлі?

Є пасивні методи заробітку: стейкінг WX токенів, фармінг пулів ліквідності, пули протоколів Neutrino, інвестиції Lambo в торгівлю ботами.

Висновок + відео

Децентралізована біржа Waves Exchange, або як вона називається по-новому, WX.network, є альтернативою майданчикам на більш повільних і дорогих блокчейнах, наприклад, Ethereum. А завдяки вбудованому кроссчейн шлюзу, вибір монет для торгівлі не обмежується тими, що розміщені в ланцюжку Waves. Щоправда, переведення з інших мереж пов'язане з підвищеними комісіями. Натомість торгові комісії цілком лояльні. Платформа управляється децентралізовано власниками токенів gWX, які можна отримати, інвестуючи WX. Майданчик зручний і для отримання пасивного доходу з низьким рівнем ризику.

Читайте - DEX Biswap – огляд децентралізованої біржі на BSC


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити