Пули для майнінгу являють собою групи користувачів, які співпрацюють один з одним, які ділять винагороду за знайдений блок пропорційно до вкладу хеш-потужності в майнінг. Для середньостатистичного користувача бажаний саме майнінг на пулі, оскільки він робить прибуток більш стабільним та передбачуваним.

На 2020 рік у Китаї було зосереджено понад 80% всього хешрейту Bitcoin, у 2021 китайська влада стала з цим активно боротися, і багато майнерів пішли з цієї юрисдикції. Однак станом на 2022 рік статистика показує, що все знову змінюється - китайці продовжують майнити, використовуючи автономну електрику та приховані IP-адреси.

Пули для майнінгу криптовалют

4 травня 2020 платформу для майнінгу запустила найбільша криптобіржа Binance. Комісія пулу Binance Pool складає 2,5%. У 2022 році пул входить до десятки найбільших за хешрейтом. Реєстрація у пулі Binance Pool.Розподіл хешрейту пулів

Майнери можуть у будь-який момент перемикатися між пулами, тому їхня ринкова частка постійно змінюється. Редакція BiznesCat.com сформувала список найкращих та вигідних пулів для майнінгу на 2024 рік.

Принцип роботи майнінг-пулів

Пул координує роботу воркерів – окремо взятих пристроїв чи ферм, приєднаних до нього. Заробіток у ньому можна порівняти з лотереєю: якщо ви один купите квиток, то шанс виграшу буде меншим, ніж якщо квитки куплять усі ваші родичі. У пулі при цьому діє система справедливої винагороди кожного учасника.

Основні функції пулу для майнінгу полягають у:

 • Прийнятті хешей від учасників.
 • Пошуку нагороди за генерацію блоку.
 • Веденні статистики роботи кожного майнера.
 • Розподілу винагороди між учасниками.

Щоб майнути у складі пула, користувач повинен запустити не біткоїн клієнт, а спеціалізоване програмне забезпечення.Mining Pool

Методи розподілу винагород

Кожен пул має свою систему розподілу винагород. Більшість схем працює з урахуванням так званих «шарів». Шари (share) - це ще не рішення для знаходження блоку, але один із його варіантів. Чим більше шар перебрав конкретний майнер до того, як був знайдений блок, тим більшу частку від винагороди він отримає.

Отже, найпростіший варіант розподілу платежів – модель «плати за кулі» (PPS). Змінюватися в цьому випадку можуть тільки ставки, що сплачуються за кожну кулю – наприклад, загальна максимальна оплата за кулю (SMPPS) або зрівняна загальна максимальна плата (ESMPPS). Також майнінг-пул може використовувати чи не використовувати пріоритети платежів.

Інші можливі способи розподілу:

 • Пропорційний. Всі кулі рівні між собою, але їхня вартість розраховується тільки в кінці раунду пошуку блоку.
 • Старіші кулі раунду мають меншу вагу, ніж новіші. Це дозволяє перешкодити користувачам, які хочуть обдурити систему, перемикаючись між пулами під час раунду, щоб підвищити шанси на прибуток. Така схема вперше була використана у Slushpool.
 • P2P пул. У цьому випадку обов'язки сервера децентралізуються, майнери виконують операції на спеціальному блокчейні, що називається «share-chain» і добувають блоки на більш низькій складності. Коли блок створюється, він передається до блокчейну і між майнерами розподіляється винагорода. Використання p2p-пулу передбачає запуск пристрою повного блокчейн-вузла.
 • Принцип схожий на пропорційний, однак винагорода розраховується не на основі всіх акцій раунду, а на основі певної кількості шарів. Виходить, що чим коротший раунд, тим більший дохід одержують майнери.

Є й кілька інших методів, складніших і рідкісних. Від них залежить система оплати транзакцій. Найпоширенішим є PPS, при такому методі виплати користувачам пулу включають в себе нагороду блоку і частку транзакційних комісій виходячи із завантаженості мережі.PPLNS

Як вибрати пул для майнінгу

Розглянемо критерії для вибору майнінгу пулу, які обов'язково слід враховувати:

 • Репутація. Добре, якщо пул не був помічений у нечесній роботі, чи його порадили перевірені люди.
 • Сумісність із обладнанням. На ринку доступний досить великий вибір пристроїв, але вимоги пула зазвичай накладають обмеження на їх використання. Наприклад, один із перших майнінгових пулів Slushpool не рекомендує використовувати для видобутку біткоїну процесор, відеокарту або мобільний пристрій. Загалом це логічно, оскільки це обладнання вже є неефективним у видобутку BTC.
 • Сумісність із програмами. Можливо, доведеться завантажити програму для майнінгу, яку підтримує пул, а також мати певну операційну систему або швидкість підключення до мережі.
 • Підтримка певних монет. Під популярні криптовалюти знайти пул не складає труднощів, на відміну від тих, які щойно з'явилися.
 • Прозорість операцій. Наочне подання статистики та розподілу нагород. Не повинно виникати жодних сумнівів щодо чесності пулу та його рівного ставлення до всіх учасників.
 • Географічне розташування серверів. Визначає розмір пінгу до пулу.
 • Механізм розподілу завдань. Під час майнінгу виникають завдання з більшою чи меншою складністю, і завдання пулу – забезпечити їх грамотний розподіл між потужнішими та слабкішими майнерами. Зазвичай складні завдання призначаються сильній категорії, а легкі – слабкій, це гарантує рівні шанси на успіх між обома категоріями.
 • Надійність та стабільна робота. Пул має бути оснащений захистом від атак хакерів, зломів, DDoS-атак. Повинен мати зашифроване з'єднання.
 • Частота виплат та ліміти. Якщо у вас невеликі потужності, а поріг виплат на пулі встановлений високий, то ви отримуватимете зароблені кошти рідше.
 • Розміри. Є думка, що розміри пулу значення не мають, і прибутковість буде однаковою що у великому, що у маленькому пулі. Однак на практиці більші пули забезпечують більшу ймовірність знаходження блоку і, отже, дохід буде частішим. У маленькому пулі дохід буде рідше, але вищим. Тому в цьому випадку кожен вибирає для себе, як йому здається зручніше. Але є ще момент, що стосується децентралізації мережі - для неї краще, щоб майнінгом займалося багато маленьких пулів, ніж кілька великих. Інакше виходить, що великий відсоток хешрейту фактично зосереджено в одних руках.
 • Інтерфейс сайту. Зручність контролю над своїми фермами, наявність довідкової інформації, можливість оперативного зв'язку з підтримкою.
 • Комісії. Є пули, які стягують певний відсоток доходів учасників. Є й такі, де користування є безкоштовним, але можна налаштувати пожертвування на добровільній основі, в тому числі за отримання певних привілеїв. Рекомендується робити відрахування, навіть якщо це не обов'язково – це дозволяє пулу розвиватися та стимулює розробників продовжувати його підтримувати.

Враховуючи перелічені фактори, кожен майнер вибирає пул під свої потреби. Який би варіант не був обраний, необхідно пам'ятати, що успішний майнінг вимагає терпіння і залежить від удачі.

Реєстрація та налаштування

Приєднатися до пулу для майнінгу криптовалюти дуже легко:

 • Зайти на сайт та створити обліковий запис.
 • Встановити програмне забезпечення, яке підтримується даним пулом (зазвичай на сайті можна знайти інформацію про рекомендовані програми).
 • Налаштувати програмне забезпечення, щоб воно побачило ваші пристрої, що віддають обчислювальні потужності. Також при налаштуванні вказується гаманець, куди надходитиме дохід, і параметри пулу – вони вказані на сайті.

Після цього залишається запустити майнер та почати отримувати криптовалюту.

Найбільші пули для майнінгу

У таблиці представлений рейтинг найкращих пулів з хешрейту на 2024 рік, а нижче ви знайдете їх описи. Детальна статистика на Miningpoolstats.stream.

Назва Криптовалюти Комісії Сайт
Binance Pool BTC, BCH, LTC, ETH, ETC 2,5% https://pool.binance.com
Foundry USA Pool BTC 0% https://foundryusapool.com/
AntPool BTC, LTC, ETH, ETC, BCH, ZEC, DASH від 0% до 6% https://www.antpool.com/
F2Pool Близько 20 монет, включаючи всі топові від 1% до 5% https://www.f2pool.com/
Poolin BTC та ще 10+ монет від 0% до 4% https://www.poolin.com/
ViaBTC BTC та ще 13+ монет від 1% до 4% https://www.viabtc.com/
Slushpool BTC, ZEC 2% https://slushpool.com/
BTC.com BTC, LTC, ETH, ETC, DCR, CKB, BCH, GRIN від 1% до 4% https://pool.btc.com/
Luxor Mining BTC + 7 монет від 2% до 3% https://mining.luxor.tech/

1. Binance PoolBinance Pool

Сервіс від біржі Binance, створений для доповнення її інфраструктури. Дозволяє майнути біткоїни та низку інших популярних криптовалют. Також на бізнес є можливість займатися стейкінгом багатьох криптовалют з алгоритмом PoS.

2. Foundry USA PoolFoundry USA Pool

Інституційний американський майнінг-пул, відкритий компанією Foundry. Ставить акцент на великих майнерів, які шукають повний комплекс послуг, починаючи від управління активами та зберігання BTC, закінчуючи похідними продуктами для забезпечення прибутковості. Foundry USA Pool позиціонує себе як прозорий та регульований проект.

3. AntPoolAntPool

Цей пул заснований у Китаї. Має чимало можливостей, зокрема виведення зароблених коштів без комісії. Цільовою аудиторією сервісу вважаються люди, що володіють великими обчислювальними потужностями і знаються на технічній частині.

4. F2PoolF2Pool

Китайський сервіс, що працює з 2013 року, один із найперших пулів. Слід враховувати одну з його особливостей – якщо не виводити гроші 90 днів, то вони автоматично розцінюються як донат на розвиток пулу. Сервіс відрізняється високим рівнем прозорості та безпеки, активно впроваджує нові технології.

5. PoolinPoolin

Китайський пул, який дає докладну статистику з майнінгу всіх криптовалют, що підтримуються. Виплати здійснюються раз на день. Є додаток для мобільних пристроїв.

6. ViaBTCViaBTC

Має зручний інтерфейс та високу безпеку, працює стабільно та надає максимально прозору інформацію про результати роботи майнерів. Працювати з пулом вигідно: є розрахунки з PPS+, PPLNS та SOLO, спостерігається мінімальна частка «блоків-сиріт».

7. SlushpoolSlushpool

Це найперший у світі пул, він працює з 2010 року. Підходить для початківців через відносну простоту налаштування, також має одну з найвигідніших систем винагороди.

8. BTC.comBTC.com

Китайський пул для майнінгу біткоїнів, який зараз недоступний у Китаї. Надає багато статистичних даних з майнінгу BTC (кількість знайдених блоків, час знаходження тощо), за рахунок чого і користується особливою популярністю. Працює з 2015 року.

9. Luxor MiningLuxor Mining

Сервіс надає комплексні послуги, пов'язані з майнінгом, дозволяє максимізувати прибуток, отримувати доступ до видобутку криптовалюту через традиційні ринки та інвестиційні продукти, надавати консультації з питань майнінгу, займається закупівлями обладнання та ін.

Також у топі значний відсоток хешрейту належить невідомим компаніям (unknown), які з тих чи інших причин хочуть приховувати інформацію про свою діяльність. Частка таких компаній перевищує 40%.

Найкращі майнінг пули за відгуками та популярності

А тепер наведемо рейтинг пулів для майнінгу не за розміром, а за репутацією – результати цих двох топів не завжди збігаються.

Список кращих пулів для майнінгу біткоїну

Більшість користувачів вважають за краще видобувати найголовнішу криптовалюту у складі наступних пулів:

 • AntPool. Безпечний, зручний у використанні. Дозволяє вибирати між PPLNS та PPS, що є додатковим бонусом. До мінусів можна віднести недостатню прозорість – компанія розкриває не всю інформацію про заробітки.
 • SlushPool. Старий і той, що чудово зарекомендував себе сервіс. Легкий інтерфейс та високий рівень прозорості, що не дозволяє сумніватися у чесності. Мінус (і водночас плюс) – рейтингова система. Вона забезпечує добрий дохід, але після зупинки майнінгу на якийсь час рейтинг стрімко падає.
 • F2Pool. Великий вибір криптовалют, регулярні виплати та низький поріг виплат роблять цей пул кращим як для новачків, так і для досвідчених майнерів. Мінус – відносно висока комісія з деяких валют. Частка хешрейту 13,6%.

Найкращі пули для майнінгу криптовалюти Monero

Вдалим вибором пулів для видобутку цієї монети будуть:

 • Nano Pool. Досить надійний та стабільний пул із прийнятним рівнем комісій. Знаходиться серед лідерів з хешрейту RandomX. Виплати здійснюються декілька разів на день.
 • MineXMR. Низькі комісії та дуже низький поріг виплат, завдяки чому навіть із невеликими потужностями можна отримувати прибуток щодня. Один із найнадійніших сайтів, працює без збоїв.
 • SupportXMR. Один із найвигідніших варіантів, завдяки мінімальним комісіям. Надає можливість відстежувати докладну статистику. Виплати проводять через кожні дві години.

Список пулів для майнінгу Zcash

Zcash зручно видобувати за допомогою наступних сервісів:

 • FlyPool. Підтримує анонімний майнінг, тобто не потрібно реєструватись, а достатньо вказати свою адресу гаманця. Мінімальні виплати можна налаштовувати, також є функція миттєвої виплати.
 • Mining Dutch. Проект родом із Нідерландів. Професійний. Зареєстрований відповідно до голландського законодавства. Виплати обробляються кожні 15 хвилин без транзакційних комісій. Можна конвертувати будь-яку валюту в іншу повністю автоматизовано та отримувати заробіток у зручній формі.
 • 1pool. Підтримує десять популярних криптомонет. Можливий миттєвий висновок у токенах BEP-20. Схема виплат PPS обіцяє оплату за кулі щодня та гарантовану винагороду без впливу фактора удачі.

Який пул вибрати для майнінгу – вирішувати вам. Багато користувачів дотримуються думки, що краще спробувати на практиці, а вже потім визначитися, виходячи з того, яким сервісом зручно і вигідно користуватися особисто вам.

Мульти-пул MinergateMinergate

MinerGate – онлайн-платформа, що надає повний спектр послуг, пов'язаних із майнінгом, від пулу до програмного забезпечення. Вважається одним із найдружніших до новачків сервісом, дає можливість вибору з декількох криптовалют та великої кількості налаштувань. А це дає добрі перспективи майнерам.

Комісії автоматично утримуються пулом із щоденного заробітку. Є великий та докладний розділ довідки з наочними відповідями на багато питань. Щоб розпочати роботу:

 • Розрахуйте можливий прибуток (для цього на сайті є калькулятор).
 • Створіть обліковий запис.
 • Завантажте програму MinerGate на комп'ютер.
 • Запустіть майнінг потрібної монети вручну або скористайтеся функцією Smart Mining – автоматичного вибору найприбутковішої монети за останню годину.

Переваги та недоліки пулів у порівнянні з соло-майнінгом

Переваги Недоліки
Шанс на успішний видобуток блоку в пулі набагато вищий, ніж поодинці. Менша автономність. Залежність від умов пулу та необхідність ділити винагороду з іншими, сплачувати комісії.
Потрібні менші витрати на обладнання та електроенергію. Зосередження великої кількості потужностей лише в одних руках, що веде до централізації.
Дохід стабільніший, хоча його суми і нижчі, ніж при знаходженні блоку соло. Як будь-яка централізована структура, пул може бути зламаний або піддатися DDoS атаці.

Чи можливий майнінг без пулу

Теоретично, можна майнути в соло, щоб ваше обладнання було повноцінним вузлом. Однак шанси на знаходження блоку біткоїну настільки мізерні, що швидше за все, ви ніколи цього не досягнете. Натомість будете йти в мінус, оплачуючи рахунки за електроенергію та зношуючи техніку.

Якщо йдеться про іншу криптовалюту, що особливо щойно з'явилася, необхідно оцінити можливості свого обладнання і поточної складності монети. Вважається, що для отримання доходу оптимально мати 0,05% загального мережевого хешрейту.

Рекомендації

Насамперед необхідно поставити запитання, що саме майнути. Тут два основні табори – одні користувачі виступають суворо за біткоїн, як найприбутковішу та найперспективнішу криптовалюту. Інші вважають, що набагато вигідніше майнути альткоїни, які мають добрі перспективи у технологічному, економічному чи соціальному плані. Виходячи з рішення та фінансових можливостей вибирається пул для майнінгу криптовалюти.

Для відстеження рейтингу пулів можна скористатися ресурсами https://www.blockchain.com/charts/pools або https://miningpoolstats.stream/

Дуже важливо знати, який пінг до сервера пула. З'ясувати це легко: відкрийте командний рядок, напишіть ping і через пробіл адресу сервера. Наприклад – ping f2pool.com. Після натискання Enter сервер пропингується. Нормальний результат – до 70 мс, але за хорошого інтернету він взагалі буде наближатися до нуля.

Основні поняття

 • Пул для майнінгу - сервіс, що поєднує потужності майнерів з різних куточків світу і керує ними для вирішення криптографічних завдань. Нагорода за сформовані в результаті блоки транзакцій розподіляється відповідно до внеску кожного користувача.
 • Комісія – плата за обслуговування пулу, завдяки якій підтримуються сервери та сайт, отримують дохід співробітники. Зазвичай, знаходиться в діапазоні від 0 до 5%.
 • Метод розподілу винагороди – характеризує те, як визначається справедлива частка кожного з учасників у нагороді за блок.
 • Пінг – час відгуку від вашого комп'ютера до цільового сервера. Чим він менший, тим краще.
 • Хешрейт пулу – сумарна кількість потужності всіх підключених майнерів. Чим вище частка хешрейту пулу в мережі, тим вищий шанс саме йому знайти блок.
 • Програма для майнінгу – спеціальне програмне забезпечення, яке контролює процеси майнінгу. Працює у зв'язці з адресою пулу та адресою гаманця, координуючи всі етапи видобутку криптовалюти.

FAQ

Який пул найкраще підходить для видобутку Bitcoin?

Наприклад, AntPool, Slush Pool, F2Pool.

Чи вигідно ще майнити у 2024 році?

Хоча майнінг досить ризикований процес, що вимагає великих вкладень, майнери все ще продовжують отримувати винагороду за свою роботу та виводити її у фіат, у певних випадках це вигідно.

Що таке фіатні гроші?

Це гроші, що випускаються центробанками країн: долари, євро, гривні і т.д.

Де подивитися статистику пулів для майнінгу?

https://miningpoolstats.stream/, https://www.blockchain.com/charts/pools

Чи актуальний майнінг у соло?

Залежить від криптовалюти та вашого обладнання. Якщо говорити про біткоїн – то безперечно ні. Його складність надто висока, щоб знайти хоча б один блок за все життя.

Висновок + відео

Майнінг-пул - єдина можливість для дрібних домашніх майнерів заробляти на видобутку криптовалюти. Соло-майнінг топових монет неактуальний вже давно. Важливо вибрати пул, який пропонує найвигідніші умови, швидкий відгук, підтримку зручних способів виведення коштів. Також сервіс має працювати з вашою країною. На тлі урядових заборон чи санкцій деякі пули обмежують доступ громадянам із певних юрисдикцій.

Читайте також - ТОП-15 найкращих криптобірж за рейтингом довіри.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити