Криптоіндустрія активно освоює сектор метавсесвітів – як з'ясувалося, віртуальні світи чудово поєднуються з технологіями блокчейну та криптовалют. Їхня децентралізована структура дає можливість кожному користувачеві повною мірою контролювати свої дії та активи, а також зберігати право авторства та власності цифрових предметів колекціонування. Редакція BiznesCat.com розповість про найкращі ігри з метавсесвітами, які поєднують у собі цікаві геймплей, можливість створення та продажу NFT, соціальну функцію та відкритий світ без централізованого контролю.

Найкращі ігри з метавсесвітами

Особливості ігор із метавсесвітами

У сучасному розумінні метавсесвіт – це концепція пов'язаних один з одним віртуальних середовищ, що запроваджує інноваційні технології (блокчейн, VR/AR, штучний інтелект). У рамках метавсесвіту люди можуть брати участь у різних соціальних та економічних взаємодіях у рамках віртуального простору. Це наступний крок розвитку соціальних мереж, переважно через більш реалістичний інтерфейс.

Зрозуміло, найочевидніше і логічне застосування метавсесвітів – це ігри. У них користувачі можуть подорожувати віртуальним світом, створивши власний аватар, і взаємодіяти з іншими персонажами через їх аватари. Вже існує багато онлайн-світів, які активно розвиваються, проте сама концепція метавсесвітів має на увазі те, що різні світи мають злитися в єдине ціле.

Читайте також - NFT ігри для заробітку: ТОП 12.

Основні принципи роботи метавсесвітів на блокчейні:

 • За допомогою блокчейну реалізується можливість володіння цифровими предметами у вигляді NFT, а також організація повноцінної економіки за допомогою DeFi інструментів.
 • Як правило, гравці можуть володіти віртуальними землями або об'єктами, купуючи їх за допомогою власного токена конкретної платформи.
 • NFT являють собою унікальні криптографічні токени, що грають роль підтвердження авторства і володіння на блокчейні.

Метавсесвіти, які користуються популярністю на даний момент, є ігри з моделлю Play-to-Earn (P2E). Ці платформи залучають інноваційні економічні моделі, завдяки яким за здійснення ігрових дій учасник може отримувати дохід (стимули, нагороди). Згодом зароблену криптовалюту можна обміняти на іншу або фіат за допомогою криптобірж.

10 найкращих проектів на думку користувачів

1. Axie InfinityAxie Infinity

 • Жанр: файтинг, фентезі, карткова
 • Токен: AXS, SLP
 • https://axieinfinity.com/

Axie Infinity – блокчейн-гра з метавсесвітом, де гравці борються за допомогою своїх вихованців («Аксі»), ця концепція нагадує всім відомих покемонів. Гра позиціонується як відкритий цифровий світ, що дозволяє гравцю заробляти нагороди, виконуючи індивідуальні та суспільні завдання. Токен управління AXS забезпечує власникам можливість брати участь у голосуванні платформи, а токени Smooth Love Potion (SLP) служать як нагорода та використовуються для розведення Аксі. І ті, й інші активи можна конвертувати в іншу криптовалюту чи фіат.

2. Alien WorldsAlien Worlds

 • Жанр: космос, стратегія
 • Токен: TLM
 • https://alienworlds.io/

Alien Worlds – гра на базі NFT, яка включає метавсесвіт із семи планет із власною економікою, заснованої на токенах Trilium (TLM). Володіння чи торгівля будь-яким активом здійснюється за технологією NFT. Кожен гравець має право розробити власну стратегію розвитку, і відповідно до неї видобувати або купувати NFT. Можна виконувати ігрові квести, змагатися з іншими користувачами, зосередитись на добуванні TLM. Гра має досить багато функцій, пов'язаних з DeFi (децентралізованими фінансами) – є можливість вкласти TLM в одну або кілька планет, щоб стати «радником» і отримувати пасивний дохід.

3. My Neighbor AliceMy Neighbor Alice

 • Жанр: ферма, стратегія
 • Токен: ALICE
 • https://www.myneighboralice.com/

My Neighbor Alice – розрахована на багато користувачів гра про віртуальний світ, що дозволяє гравцю володіти цифровими островами, збирати ігрові предмети і спілкуватися з іншими учасниками спільноти. Проект не позбавлений елементів DeFi: можна заробляти нагороди, займаючись фермерством на своїй території, виконуючи завдання тощо. Нагороди виплачуються як ALICE, токенів ERC-20. Їх можна продати на вільному ринку або витратити на ігрові предмети – NFT у вигляді будівель, територій, рослин, тварин, декорацій. Є можливість здавати активи в оренду іншим гравцям.

4. The SandboxThe Sandbox

 • Жанр: будівництво, створення ігор
 • Токен: SAND
 • https://www.sandbox.game/en/

The Sandbox – віртуальний світ, де учасники можуть створювати різні об'єкти та повноцінні ігри, володіти ними та монетизувати свою творчість. На відміну від схожих централізованих ігор (Roblox, Minecraft) Sandbox надає авторам контенту фактичне право власності з використанням NFT, а також винагороджує за внесок в екосистему. Основна перевага перед іншими блокчейн-проектами в тому, що тут можна створювати ігри, які стають частиною метавсесвіту. Для цього існує спеціальний редактор воксельних 3D-об'єктів та вбудований NFT-маркетплейс.

 5. DecentralandDecentraland

 • Жанр: будівництво, спілкування, створення предметів мистецтва
 • Токен: MANA
 • https://decentraland.org/

Decentraland – один з найпопулярніших віртуальних світів, наголошує на соціальній і творчій функції. Основна мета полягає у створенні метавсесвіту, що максимально нагадує фізичний світ. Користувачі можуть відвідувати заходи в онлайн-режимі, торгувати на вбудованому ринку цифровими продуктами та спілкуватися з іншими гравцями по всьому світу. Деякі бренди, щоб збільшити лояльність користувачів, навіть створили на базі цього метавсесвіту свої виставки та магазини. MANA, основний актив платформи, працює на блокчейні Ethereum; його можна купити чи продати на великих криптовалютних біржах.

6. CryptoBladesCryptoBlades

 • Жанр: файтинг
 • Токен: SKILL
 • https://www.cryptoblades.io/

У CryptoBlades гравці можуть отримувати токени SKILL, коли борються з противниками та здійснюють внутрішньоігрові рейди. За допомогою цих токенів гравці можуть також покращувати свій ігровий процес, наймати додаткових персонажів, створювати зброю, тим самим підвищуючи загальну потужність у грі з метавсесвітом CryptoBlades. Сам ігровий процес досить простий. Є чотири основні елементи: Вогонь, Земля, Блискавка та Вода. Кожна зброя, персонаж і т.д. відносяться до певного елементу. Вода перемагає вогонь, те саме за аналогією і з іншими елементами. Звичайно, є й інші фактори, які можуть збільшити чи зменшити ймовірність перемоги.

7. MOBOXMOBOX

 • Жанр: будівництво, створення ігор
 • Токен: MBOX
 • https://www.mobox.io/#/

MOBOX – проект метавсесвіту, керований спільнотою. MOMOverse включає в себе масу ігор на основі блокчейна, що задіють технології DeFi та NFT. Екосистема дає можливість грати та заробляти, винагороджуючи користувачів за активну участь. MOMOverse оснащена ігровим конструктором, NFT-маркетплейсом, системою стейкінгу MBOX, фермами NFT. Система DAO (децентралізована автономна організація) буде повністю запущена в найближчому майбутньому. Також очікує запуску безліч інших функцій та ігор.

8. GenopetsGenopets

 • Жанр: вихованці, файтинг, Move-to-Earn
 • Токен: GENE
 • https://www.genopets.me/

На момент написання гра знаходиться на стадії розробки, але вже зацікавила безліч користувачів своєю незвичайною концепцією. Цей проект ґрунтується на можливостях створення, покращення та торгівлі NFT-об'єктами. Кожен NFT – це вихованець, який росте та розвивається. Чим більше він розвинений, тим дорожче може коштувати під час перепродажу. Незвичайність гри полягає у способах отримання активів для розвитку – вони нараховуються щодня за реальні фізичні рухи, які відстежує програма. Концепція отримала назву Move-to-Earn - рухайся, щоб заробляти.

9. Mines of DalarniaMines of Dalarnia

 • Жанр: стратегія, видобуток ресурсів
 • Токен: DAR
 • https://www.minesofdalarnia.com/

Mines of Dalarnia – відносно новий проект із метавсесвітом, що пропонує простий та цікавий спосіб отримання доходу за ігрову діяльність. Учасникам пропонується видобувати ігрові предмети, які згодом можна застосовувати для підвищення ігрових здібностей та навичок. Основна частина гри – подорож шахтами та розкопки корисних копалин. Багато рівнів містять рідкісні артефакти, які допоможуть підвищити ігровий рейтинг. У процесі проходження квестів може знадобитися битися з монстром - для цього є можливість об'єднатися в команду з іншими гравцями.

10. CropBytesCropBytes

 • Жанр: ферма
 • Токен: CBX
 • https://www.cropbytes.com/

CropBytes – один із провідних симуляторів сільського господарства на блокчейні. Користувач може розвивати власну ферму в рамках метасвіту з криптовалютами. Вирощування тварин, створення та продаж продуктів - все це при виконанні на регулярній основі дозволить заробити ігрові токени, доступні потім для вільного продажу. CropBytes пропонує стійку ігрову економіку з 2018 року, а в 2021 році запустила свій токен CBX, який замінить Tron (TRX) при виплаті винагород.

Перспективи напряму

З урахуванням того, як багато зараз говорять і пишуть про проекти з метавсесвітами (особливо після ребрендингу Facebook у Meta), неминуче постає питання, що ж чекає на цю індустрію далі.

Поки що очевидно те, що сюди чудово вписалися криптовалюти та блокчейн. Але творці метавсесвітів обіцяють також інтеграцію доповненої реальності та покращені механізми захисту – якщо люди проводитимуть у проектах багато часу, то всі їхні транзакції мають бути максимально безпечними.

Чому криптовалюти такі важливі у метавсесвітах:

 • Незмінність блокчейна та його висока стійкість до зламів.
 • Швидкі транзакції на вимогу.
 • Децентралізація.

В ідеалі учасники метавсесвіту повинні взаємодіяти в ньому так само легко, як вони роблять це у реальному житті. При цьому ключову роль у розвитку цього простору відіграє наявність безпечного, відстежуваного та прозорого способу оплати.

Звичайно, метавсесвіти поки що являють собою галузь, що розвивається, але вона дуже швидко зростає. З упевненістю можна сказати, що блокчейн та криптоактиви суттєво допоможуть цьому процесу, щоб технологія повністю розкрила свій потенціал.

Де можна купити токени метавсесвітів

Централізовані біржі:

 • Binance
 • Bybit
 • OKEx
 • Gate.io
 • Kraken
 • KuCoin
 • Huobi

Децентралізовані біржі:

 • Uniswap
 • Sushiswap
 • PancakeSwap
 • BakerySwap

Серед найбільш популярних торгових пар MANA/USDT, SAND/USDT, AXS/USDT, ALICE/USDT.

Переваги і недоліки

Переваги:

 • Інноваційна технологія для спілкування, торгівлі та інших видів взаємодії.
 • Робота з NFT, цифрове право на віртуальні предмети.
 • Можливості додаткового заробітку на метавселенних токенах.
 • Децентралізоване керування.

Недоліки:

 • Платний вхід та більшість дій.
 • Недостатньо опрацьована графіка.

FAQ

Що являє собою метавсесвіт на блокчейні?

Віртуальна мережа, де користувачі представлені у вигляді аватарів і можуть взаємодіяти один з одним за тими ж принципами, що й у реальному житті – спілкуватися, працювати, обмінюватися активами.

Роль криптовалют і блокчейна у децентралізованих метавсесвітах?

За допомогою криптографічних токенів здійснюються транзакції на вбудованих маркетплейсах в рамках платформ, також з їх допомогою користувачі винагороджуються за участь, отримання особистих та суспільних досягнень в ігровому процесі.

Які проекти з метавсесвітами найперспективніші?

Найбільшою довірою серед користувачів мають такі платформи, як Axie Infinity, Decentraland, The Sandbox. Вибираючи проект для використання, важливо звертати увагу на дії його розробників – чи дослухаються вони до думки користувачів і як розвивають майданчик.

Які перспективи індустрії?

Найголовніший чинник розвитку – забезпечення безпеки та швидкості операцій. Якщо розробникам вдасться цього досягти, кількість потенційних користувачів значно збільшиться. Також проекти з метавсесвітами поки що мають низьку якість графіки і менш різноманітний геймплей, ніж звичайні ігри. Це частково пов'язано з невеликою кількістю блокчейн-розробників.

Як зайти в індустрію метавсесвітів?

Потрібно криптовалютний гаманець, такий як Metamask або Binance Chain Wallet. За допомогою такого гаманця можна підключитися до ігрового протоколу, а потім здійснювати транзакції. Операції оплачуються з гаманця відповідно до мережевих комісій, встановлених на даний момент.

Де придбати токени найкращих метавсесвітів?

На різних криптовалютних біржах, а також популярні токени можна знайти в обмінниках чи криптогаманцях.

Висновок + відео

Метавсесвіт – новий, але дуже амбітний цифровий напрямок, який багато в чому спирається на попередній успіх NFT-токенів цього року. Спочатку сектор NFT обмежувався невеликою кількістю цифрових творів мистецтва, але з розвитком ігрової механіки метавсесвітів на блокчейні з'явилися нові варіанти їх використання. Криптоіндустрія знайшла точки дотику з віртуальною і доповненою реальністю, що викликало справжній ажіотаж. Наприклад, Facebook перейменувався на Meta, оскільки Марк Цукерберг побачив майбутнє соціальної платформи саме у форматі метавсесвіту. Ця подія викликала і схвалення, і критику – останнє, особливо через централізований характер платформи. Інші великі компанії також придивляються до цієї сфери.

Читайте - Кращі блокчейн-ігри за моделлю Play-to-Earn.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити