Binance Pool - сервіс для майнінгу криптовалют на основі алгоритму Proof-of-Work. В огляді редакція сайту BiznesCat.com розповідає про майнінг, майнінг-пули та сервіс для майнінгу від Бінанс. Актуальність огляду: квітень 2024 року.

Що таке майнінг?

Майнінг - процес видобутку криптовалюти. Суть майнінгу - у створенні та обробці математичних алгоритмів, завдяки чому в блокчейн додаються нові блоки. Кожен блок містить інформацію про здійснені транзакції в блокчейн-мережі. Хтось повинен "перевіряти" блоки і зіставляти інформацію зі старих блоків з новими. Цим займаються майнери, а точніше - їхні комп'ютери. Для майнінгу потрібна обчислювальна техніка - відеокарти, процесори або ASIC-пристрої. Головна сторінка Binance Pool

Криптовалюти, придатні для майнінгу, "побудовані" на двох алгоритмах. Для "добувача", алгоритм - те, яким чином можна заробити:

 • Алгоритм Proof-of-Work (PoW) - майнер отримує нагороду тільки після того, як його обладнання вирішить завдання (шляхом хешування).
 • Алгоритм Proof-of-Stake (PoS) - майнер "заморожує" криптовалюту в криптовалютному гаманці, підтримуючи таким чином працездатність блокчейна. Цей спосіб доходу відомий як стейкінг, його можна порівнювати з вкладом у банк під під відсоток.

Обчислювальні потужності потрібні для алгоритмів PoW. Якщо криптовалюту добувають на відеокартах, процесорах або ASIC-машинах, значить триває видобуток PoW-криптовалют. До цієї групи входить більшість "класичних" монет на кшталт Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, ZCash тощо. Раніше Ethereum також працював на PoW, але у 2022 році блокчейн "переїхав" на PoS. Тепер користувача майнять ETH через стейкінг, а не на фермах.

Більш сучасні криптовалюти, як правило, будуються на PoS і подібних алгоритмах, які не потребують підтримки "добувачів". Такі альткоїни підтримуються за рахунок стейкхолдерів і мастернод.

Як працює майнінг-пул

Для забезпечення роботи блокчейна потрібні великі обчислювальні потужності. Ці потужності забезпечують випадкові користувачі (майнери), оскільки блокчейн децентралізований. За кожен видобутий блок вони отримують винагороду.Принцип роботи майнінг-пулу

Майнери не можуть визначити ймовірність видобутку блоку. Навіть якщо у нього є потужне обладнання, це не гарантує успішний видобуток криптовалюти. Тому майнери об'єднуються в групи.

Учасники групи додають обчислювальні потужності свого обладнання в "одну скарбничку". Пул управляється програмою знеособлено. Програма не віддає пріоритет конкретним користувачам. Дохід розподіляється пропорційно "вкладам": хто більше "скинувся", той більше й отримав. Потужності учасників пулу утворюють щось на зразок єдиного суперкомп'ютера. Що потужніший суперкомп'ютер, то він конкурентніший у майнінгу - найсильніші об'єднання отримують більше математичних шансів добути великий блок.

Крім стандартного майнінгу, в Binance Pool доступний хмарний майнінг. Видобуток "у хмарі" дає змогу інвестору заробляти на криптомайнінгу, не запускаючи власну ферму, не налаштовуючи обладнання та не витрачаючи електроенергію. Через хмару інвестор орендує частину обчислювальної потужності на готовій фермі.

Ферма зобов'язується виділити процесори тільки для видобутку зазначеної користувачем монети. Криптовалюту, видобуту таким чином, переказують на гаманець інвестора, або ферма продає видобуті монети і переказує користувачеві фіатну виручку. Оплата будується на двох моделях: у першій інвестор платить регулярну фіксовану ставку за потужність, у другій - хмара бере комісію з доходу.

У хмарі Бінанс майнери платять за один терахеш на секунду (TH/s) - оплачують надану вимірювану потужність обчислень. Ціна 1TH/s на момент написання статті $5,76.

Можливості Binance Pool

Щоб перейти в Бінанс Пул, відкриваємо сайт біржі Бінанс. Наводимо курсор на меню "Детальніше", у випадаючому списку вибираємо "Майнінг".Майнінг у головному меню Binance

Сайт запропонує створити майнінг-акаунт. Це окремий рахунок, через який можна керувати видобутком і хмарою.Відкриваємо майнінг-акаунт

На головній сторінці розділу розташована основна інформація про активні пули, до яких можна підключитися:

 • Назва - монети для видобутку
 • Алгоритм - завдання, за розшифрування яких за допомогою обчислювальної техніки майнери отримують винагороду
 • Активні воркери - кількість підключених майнерів (воркерів може бути кілька; вони можуть підключатися до кожного обчислювального пристрою окремо)
 • Хешрейт - показник швидкості хешування (означає кількість ресурсів, витрачених на видобуток криптовалюти, вимірюється в хешах на секунду)
 • Мережа - показник обчислювальної потужності, витраченої на забезпечення працездатності мережі (вимірюється в хешах на секунду)

Кліком по майнінг-пулу відкривається графік його прибутковості з урахуванням хешрейту. Крім цього, у вкладці розміщені URL-адреси для підключення, вказані комісія за майнінг, метод розрахунку, відсоток прибутковості, розрахунковий період і час виплат.Таблиця активних пулів у Бінанс Пул

Криптовалюта, видобута на Binance Pool, автоматично зараховується в пул-гаманець користувача. Звідти її можна перевести на спотовий гаманець біржі.Розділ "Статистика"

У розділі "Статистика" зібрана інформація:

 • Про прибутковість пулу за поточний і минулий день
 • Про активних та неактивних воркерів
 • Про показники хешрейту

Також у розділі розташований графік хешрейту з відсотком відмов. Що таке відсоток відмов? Коли майнер бере з майнінг-пулу робочі завдання, він повинен видати результати їхнього вирішення (хешування). Якщо цього не відбувається, наприклад через локальні проблеми обладнання або підключення, на графіку відображається відсоток відмови.Розділ "Воркери"

У розділі "Воркери" створюються облікові записи майнерів. Тут же інструкції з підключення до майнінг-пулу.Розділ "Доходи"

У розділі "Доходи" історія доходів від майнінгу. Передбачено сортування за датами.

Слідом у меню розміщений "Pool Savings". Цей інструмент дає змогу отримувати додатковий дохід від видобутої криптовалюти за допомогою стейкінгу. Детальна інструкція - трохи нижче.

У розділі "Огляд акаунта" дві вкладки - "Хешрейт" і "Рахунок з основного акаунта".Розділ "Хешрейт"

У вкладці "Хешрейт" інформація про розмір обчислювальних потужностей для хешування за кожним активним і неактивним воркером.

Читайте також - Binance Launchpad: огляд лаунчпад-майданчика для токенсейлів криптовалютних проектів.

Хешування - у чотирьох алгоритмах:

 • SHA256 - безпечний алгоритм шифрування, використовується для майнінгу BTC (Вitcoin)
 • Ethash - алгоритм майнінгу криптовалют у блокчейні Ethereum. Через нього переважно майнять ETH (Ethereum)
 • Scrypt - алгоритм майнінгу криптовалюти LTC (LiteCoin)
 • Etchash - алгоритм для майнінгу криптовалюти ETC (Ethereum Classic)

У вкладці "Рахунок з основного акаунта" таблиця з датами майнінгу, алгоритмами, майнінг-акаунтами і доходами. Можливе сортування за датами та акаунтами. Крім цього, в таблиці є додаткові вкладки з деталями про знижки за реферальними програмами і про перекази в гаманці.Розділ "Рахунок з основного акаунта"

Навівши курсор на логін, можна додати новий акаунт, кліком по плюсу. Інший варіант - зайти в налаштування поточного майнінг-акаунта, клікнувши "Налаштування майнінг-акаунта".Розділ "Рахунок з основного акаунта"

На сторінці "Налаштування майнінг-акаунта" можна створити посилання вотчера, перейти до перегляду статистики майнінг-акаунтів, створити майнінг-акаунт, приховати акаунти і показати їх в окремому вікні, ввести платіжну адресу для отримання винагород і налаштувати додаткові параметри.

Як працювати з Pool Savings

У розділі "Pool Savings" знаходяться інструменти для інвестування. Майнери можуть вкладати здобуті монети, щоб отримувати відсоток доходу.

Це працює за принципом депозиту з плаваючою ставкою - майнер вкладає кошти на невизначений термін і може закрити депозит у будь-який момент без втрати відсотків прибутку. Відсоток прибутковості коливається від 5% до 30% на рік. Вкладати можна тільки криптовалюту, видобуту майнінгом. Переводити активи зі спотового гаманця не можна.Стартова форма в підрозділі Pool Savings

Якщо перейти в цей розділ, сайт "попросить" створити акаунт для PS. Натискаємо "Підтвердити".Керування акаунтом Pool Savings

На сторінці, що відкрилася, вибираємо акаунт, який братиме участь у Pool Savings. Натискаємо "Управління акаунтом" і перемикаємо світчер біля потрібного акаунта.Перемикаємо, щоб підключити акаунт у Pool Savings

Щоб закрити депозит, натискаємо "Викупити" і вказуємо потрібну суму. Потім натискаємо "Підтвердити". Отримані кошти потраплять у пул-гаманець.

Раніше накопичені монети можна було продати в розділі "Продати криптовалюту". Зараз монети можна відправити на спотовий гаманець біржі та продати за фіат, обміняти на іншу криптовалюту або вивести на сторонній гаманець.

Як працювати з Binance Pool

Запустити майнінг можна після створення акаунта в Бінанс Пул. Під час відкриття акаунта потрібно вказати, який алгоритм буде використовуватися конкретно для цього рахунку. Наприклад, якщо хочемо добувати BTC, то вибираємо SHA256. Якщо Litecoin - Scrypt тощо.Обираємо алгоритм криптовалюти під час відкриття майнінг-рахунку

Подивитися, який алгоритм потрібен для кожної криптовалюти, можна на головній сторінці розділу, у таблиці "Proof of Work".Алгоритм вказано в таблиці на головній сторінці розділу, поруч із логотипом криптовалюти

Ферма повинна підключатися до мережі через LAN-з'єднання (тобто, по кабелю, а не по WiFi). Це дасть змогу використовувати пропускну здатність інтернету на максимум. На комп'ютері-фермі запускаємо програму майнер і налаштовуємо її. Говорити про налаштування тут не будемо. По-перше, ця процедура потребує окремої статті. По-друге, на ринку представлені десятки програм-майнерів під кожен алгоритм, зі своїми інструкціями і тонкощами в налаштуванні. Тому в цій статті опишемо налаштування в "загальних рисах".Алгоритм вказано в таблиці на головній сторінці розділу, поруч із логотипом криптовалюти

Зазначимо, що детальне керівництво з налаштування можна знайти в навчальному розділі біржі. Посилання на посібник також є в таблиці "Proof of Work".

У програмі-майнері нам потрібно вказати URL-адреси пулу. Показати програмі, до якого пулу хочемо приєднатися. Адреси вказані в таблиці "Proof of Work", достатньо клікнути на логотип потрібної криптовалюти.URL-адреси для з'єднання з пулом

Вказавши URL-адресу, ми "показали" фермі, до якого пулу "прив'язана" наша обчислювальна потужність. Тепер потрібно "показати" пулу, хто саме передає цю потужність і на чий рахунок перераховувати дохід. Для цього в програмах-майнерах є рядок "Worker". У рядку "Worker" вказуємо назву акаунта, створеного для підключення до видобутку конкретної криптовалюти.Приклад, як назву акаунта воркера вказують у файлах програми-майнера

Наприклад, якщо наш акаунт у Бінанс Пул називається test123, то і в рядок "Worker" потрібно вписати "test123". Ім'я акаунта має бути в нижньому регістрі - маленькими літерами. У логи ферми ім'я акаунта переноситься так само, як в акаунті на біржі. В одних випадках, ім'я воркера вказується в спеціальних таблицях, в інших - його потрібно вказати в технічних файлах (як на прикладі вище).

Розрахунок прибутку в Binance Pool

У Binance Pool діють дві схеми виплат для майнерів.

PPS+ (Pay-Per-Share) - учасник майнінг-пулу отримує фіксовану плату за кожну розшифровану частину ("частку") цифрового блоку. Приставка "+" означає, що комісія ділиться між усіма майнерами.

Формула розрахунку PPS - Частка/Складність x Винагорода за блок x (1 - Ставка комісії МП)

FPPS (Full Pay-per-Share) - майнери отримують винагороду тоді, коли цифровий блок повністю "розгаданий". Також майнери отримують додаткову нагороду від транзакційних зборів.

Формула розрахунку FPPS - Теоретичний середній щоденний розрахунковий дохід x (1 + Ставка комісії за транзакцію) x (1 - Ставка комісії МП).

Binance Mining бере свою частку як комісійні. Комісія при видобутку BTC - 2,5%, при видобутку ETH - 0,5%.

Висновок + відео

Binance Pool - платформа для отримання доходу від майнінгу криптовалют. У ній реалізовано відносно простий доступ до майнінг-пулів і до інвестування коштів, отриманих від майнінгу. Передбачено можливість створення безлічі майнінг-акаунтів для підключення до різного обладнання майнера. Сервіс надає багато статистичних даних про доходи з майнінгу, швидкість хешування, дати майнінгу та інші відомості.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити