WhiteBit це криптовалютна біржа для торгівлі цифровими активами. Включає можливості купівлі криптовалюти за фіат, торгівлі на вбудованій децентралізованій біржі, SMART-стейкінгу. Платформа створена у 2018 році. Підтримує публічний та приватний API, торгові комісії досить низькі (трохи більше 0,1 %). На біржі високий рівень безпеки завдяки фільтрам WAF для виявлення та блокування хакерських атак, а також наявності двофакторної аутентифікації та антифішингових систем. Пропонуємо докладний огляд усіх аспектів платформи WhiteBit від редакції BiznesCat.com.

Сайт біржі WhiteBit - https://whitebit.com/

Компанія WhiteBit також запустила p2p-біржу Bitcoin Global, де можна здійснювати криптофіатні обміни без KYC, і децентралізовану біржу з AMM – WhiteSwap.

Біржа WhiteBit

Загальна інформація

Назва проекту WhiteBit
Офіційний сайт (дзеркало) https://whitebit.com
Послуги Торгівля (спотова, маржинальна, DEX), інвестування
Рік запуску 2018
Компанія WhiteBit Group (включає Clear White Technologies Limited (Гонконг), WhiteBit Solutions LLP (Англія та Уельс), Clear White Solutions Limited (Британські Віргінські острови))
Мобільний додаток Так
Верифікація Не обов'язкова
Демо-рахунок Є безкоштовні демо-токени
Криптовалюти Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Ethereum (ETH) та ще 80+
Торгові пари 160+
Добовий об'єм торгів 1 042 196 981$
Підтримка фіату Так. Долари, євро
Торгові комісії До 0,1%
Кредитне плече 1:5
Комісії за введення/виведення криптовалюти За введення відсутня, за виведення фіксована для кожної монети (для біткоїну - 0.0004 BTC)
Комісії за введення/виведення фіату За введення до 4,5%, за виведення до 3,5% + фіксовані суми
Способи поповнення Криптовалюти, банківські картки, AdvCash, Perfect Money
Пряма покупка криптовалюти з картки Не має
Реферальна програма Один рівень. Дає 40% від комісій рефералів
Безпека 2FA, антифішинг, 96% коштів на холодних гаманцях
Блог https://medium.com/whitebit/
Підтримка

Чат на сайті;

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Соціальні мережі

https://twitter.com/whitebit;

https://facebook.com/whitebit/;

https://www.youtube.com/channel/UCPtyKYMGGJKXAHOLKqGJyAQ;

https://www.reddit.com/user/WhiteBitExchange

РеєстраціяРеєстрація на WhiteBit

Робота з біржею WhiteBit починається зі створення акаунту. Натисніть кнопку «Реєстрація» та заповніть дані:

 • E-mail
 • Пароль
 • Повтор пароля
 • ID реферера (якщо є код людини, яка запросила вас)

Підтвердьте, що згодні з умовами платформи і не є резидентом заборонених країн (США та інших держав). Після цього підтвердіть, що адреса електронної пошти належить вам – перейдіть за посиланням з надісланого на неї листа.

Налаштування облікового записуУстановки WhiteBit

Перейдіть в меню "Акаунт" -> "Налаштування акаунта" на WhiteBit. Розділ включає п'ять вкладок:

 1. Верифікація. Тут можна надати документи, що засвідчують особу, щоб розширити доступний функціонал біржі.
 2. Загальне. Тут можна змінити прив'язану адресу електронної пошти та налаштувати автоматичний вихід з акаунта через певний період часу.
 3. Безпека. Розділ дозволяє змінити пароль, включити двофакторну аутентифікацію, включити антифішинговий код, додати до білого списку адреси для виведення коштів, а також відстежити історію входів по IP.
 4. API. Налаштування API-ключів. Можна створити максимум 5.
 5. Реферальна програма Відомості про реферальну програму та її ефективність для цього акаунту.

ВерифікаціяВерифікація на WhiteBit

Проходження KYC на WhiteBit потрібне тим, хто хоче розширити ліміти на виведення коштів з 2 BTC до 100 BTC. Крім того, після перевірки можна вводити та виводити фіатні валюти. Процедура являє собою документальним підтвердженням особистих даних, що перешкоджає відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

Як пройти верифікацію:

 • Заповніть усі поля у розділі «Верифікація» у налаштуваннях, ввівши достовірні дані.
 • Завантажте фото або скан документа, що засвідчує особу – це може бути посвідчення водія, паспорт або національна ID-картка.
 • Зробіть селфі, тримаючи в руках документ, а також білий аркуш із написом від руки «WhiteBIT.com», датою та підписом. Фото не можна редагувати, і на ньому мають бути чітко видно деталі.
 • Надішліть дані на перевірку.

КYС-верифікація може тривати до 24 годин, але зазвичай швидше. Заявки обробляють оператори в порядку черги. Про результати буде повідомлено e-mail, а також зміниться статус в особистому кабінеті.

Поповнення рахунку

Для початку торгівлі потрібно поповнити рахунок WhiteBit, використовуючи криптовалюту або фіат (другий варіант тільки після верифікації). Зайдіть в розділ "Акаунт" -> "Спотовий баланс". Ви побачите різні валюти та криптовалюти. Натисніть кнопку "Поповнити" біля потрібної.

КриптовалютаПоповнення криптовалютою на WhiteBit

Скопіюйте адресу для депозиту та надішліть на неї кошти з будь-якого гаманця чи біржі, якими ви користуєтесь. Якщо використовується мобільний додаток, також можна застосувати QR-код.

WhiteBit має можливість поповнення за допомогою FIO-протоколу. Для цього гаманець, з якого переказуються кошти, теж має підтримувати цю технологію. Протокол FIO робить депозити простішим та безпечнішим.

Зверніть увагу на кілька нюансів при надсиланні депозиту:

 • Існують мінімальні суми поповнення для кожної криптовалюти. Комісії не стягуються.
 • Деякі токени (наприклад, USDT) підтримуються у кількох мережах. Тоді при поповненні потрібно вибрати правильну мережу, інакше гроші не дійдуть.
 • Завжди можна створити нову адресу, натиснувши відповідну кнопку. Рекомендується час від часу робити це з метою підвищення безпеки, а не відправляти завжди тільки на одну адресу.
 • У разі потреби перевірте також memo (Destination tag), який потребує деяких монет.

ФіатПоповнення фіатом на WhiteBit

Виберіть платіжну систему – як саме фіат буде зараховано на баланс. Тут також є певна мінімальна сума для кожного із способів. Також встановлена комісія на поповнення, певний відсоток від суми, але не менше та не більше заданих показників.

Натисніть кнопку "Запит". Система автоматично перенаправить вас на сторінку оплати через вибрану платіжну систему. Скористайтеся її вказівками та підтвердьте платіж. Кошти мають надійти на рахунок протягом кількох хвилин.

Виведення коштів

Виведення з біржі WhiteBit обкладається комісією як для криптовалюти, так і для фіату. Способи зняття такі ж самі, як і для поповнення.

КриптовалютаВиведення криптовалюти з WhiteBit

Без верифікації можна виводити за добу не більше 2 BTC (в еквіваленті будь-якої іншої валюти). Натисніть "Вивести" у потрібної монети у списку балансів.

У заявці вкажіть мережу, в якій працює валюта (якщо потрібно), кількість коштів, що надсилаються, та адресу одержувача. Натисніть кнопку «Запит на виведення коштів». Підтвердьте свою дію за допомогою введення 2FA-коду та коду з листа на електронну пошту. Інформація про всі транзакції знаходиться в розділі «Історія», там же можна знайти txid, щоб відстежити транзакцію через оглядач блоків. Час обробки виведення – від хвилини до години.

ФіатВиведення фіату з WhiteBit

При виведенні фіату з WhiteBit необхідно вказати зручну вам платіжну систему, а потім реквізити (залежить від ПС – це може бути пошта, номер рахунку тощо). Далі ввести об'єм коштів для зняття, враховуючи комісії та мінімальний ліміт. Натисніть кнопку «Запит на виведення коштів» та підтвердіть дію за допомогою e-mail та 2FA.

Спотова та маржинальна торгівля

WhiteBit має базовий і професійний торговий інтерфейс. Перший найбільше підходить для новачків, а другий оцінять досвідчені користувачі. Зверніть увагу, що перед початком будь-яких торгових операцій необхідно переказати кошти з основного балансу на торговий.Торгівельний термінал WhiteBit

Типи торгових ордерів, що підтримуються:

 • Ліміт. Виставити ордер на купівлю чи продаж за заданою ціною. Буде виконано, коли ринкова ціна дійде до потрібного рівня.
 • Маркет. Купити чи продати актив миттєво за ринковою ціною.
 • Stop-Limit. Має як стоп-ціну та лімітну ціну. При досягненні стоп-ціни ордер стає лімітним і з'являєтьсяу книзі ордерів.
 • Stop-market. Спрацьовує, коли ринкова вартість змінюється до встановленої. Дозволяє запобігти втратам на волатильному ринку.
 • Conditional-limit та Conditional-market. Такі ордери виставляють лімітний ордер на вказаній користувачеві торговій парі, проте умовою для виставлення є досягнення потрібної ціни за іншою парою, часто це BTC/USDT). Conditional ордери дозволяють заощаджувати час і торгувати із застосуванням прямої кореляції. Адже BTC – це свого роду монета-поводир, на курс якої орієнтуються решта валют.

Щоб створити ордер, виберіть його тип. Потім введіть параметри: кількість валюти, що купується/продається, ціну (якщо необхідно). Ознайомтеся з інформацією про комісію. Нарешті натисніть "Купити" або "Продати", щоб зробити угоду або помістити ордер у книгу ордерів, залежно від типу. На цій же сторінці відстежується виконання всіх заявок, при необхідності можна скасувати ордер.Торговий ордер на WhiteBit

У «Професійному» торговому терміналі можна перейти на маржинальну торгівлю з плечем до 1:5. Кредитне плече – інструмент, що дозволяє зменшити вимоги до об'єму коштів у користувача для відкриття позиції. Наприклад, на балансі знаходиться 1 BTC. При плечі 5х доступний маржинальний баланс розміром 5 BTC. У разі успішної угоди користувач отримає за 5 BTC вп'ятеро більше прибутку. Для того, щоб скористатися таким кредитом від біржі, потрібно віддати в заставу свої наявні кошти.

Демо токен

На WhiteBIT можна скористатися такою функцією, як Demo Token. Це безкоштовні віртуальні токени, з яких можна потренуватися у торгівлі на фінансових ринках, не ризикуючи реальними грошима і без верифікації. Дозволяють повною мірою ознайомитися з функціями та інструментами платформи.

Демо-токени можна навіть передавати між аккаунтами без комісії.

Як отримати демо-токени:

 • Зайдіть в розділ "Акаунт" -> "Коди".
 • Натисніть кнопку «Отримати Demo Token».
 • У вікні потрібно скопіювати код, що дає право на трейдинг з використанням 0,5 демонстраційних BTC (DBTC) та 1000 демонстраційних USDT (DUSDT).
 • Натисніть «Активувати код», вставте раніше скопійований код. Вирішіть капчу.

Токени одразу ж з'являться на балансі. В історії поповнення вони також відображаються. Перед початком торгів необхідно перевести їх на торгівельний баланс. Поміняти токени на реальну криптовалюту не можна, це демонстративний інструмент.Демо-токени WhiteBit

Швидкий обмін

WhiteBIT дозволяє швидко змінювати активи, що знаходяться на торговому рахунку. Це дуже проста операція, яка підходить новачкам або тим, у кого зараз немає часу на створення ордерів.

Зайдіть в розділ "Торгівля" -> "Обмін". Змінювати можна виключно криптовалюти, відповідно, верифікація не потрібна. Вкажіть валюту, що віддається і одержується, введіть суму і натисніть кнопку «Обмін» внизу сторінки.

Обмінний сервіс використовує ліквідність з біржі, так що, якщо на даний момент немає ордерів по потрібній парі та в потрібному об'ємі, то ця можливість буде недоступною.

Швидкий обмін на WhiteBit

SMART Staking

Інструмент SMART-cтейкінг має на увазі набір інвестиційних планів для отримання пасивного доходу на WhiteBit. Пропонується кілька різних планів, що відрізняються термінами блокування активів, можливою сумою депозиту, процентною ставкою. Регулярно додаються нові інвест-плани або видаляються старі неактуальні.

 • Зайдіть у розділ «SMART-Стейкінг».
 • Виберіть план, який відповідає умовам. На основному балансі має бути достатньо коштів.
 • Вкажіть об'єм криптовалюти, яку бажаєте інвестувати.
 • Натисніть кнопку «Депозит» та підтвердіть дію.

Коли термін блокування завершиться, план автоматично закриється, і на основний баланс буде нараховано тіло вкладу разом із відсотками. Проте можна закрити депозит вручну до закінчення терміну. SMART-стейкінг WhiteBit

Комісії та ліміти

Комісія WhiteBit за торгові угоди: 0,1%. Для деяких торгових пар вона може бути трохи нижче.

Комісія за застосування позикових коштів під час маржинальної торгівлі: 0,098 % на день.

Комісія за введення криптовалюти: немає. Мінімальний депозит індивідуальний для кожної криптовалюти.

Детальніше: https://whitebit.com/ua/fees (вводьте валюту, що цікавить, у полі пошуку).

Реферальна програма

Реферальна програма WhiteBit дозволяє отримувати 40% з кожної торгової комісії з угод, здійснених рефералами.

Посилання або реферальний код можна отримати на сторінці "Реферальна програма", перейшовши до неї з меню "Акаунт" або з налаштувань. Термін прив'язки рефералів не обмежений, як і їх кількість.

Нарахування приходять на основний баланс 1 числа кожного місяця у тих валютах, у яких користувачі оплачували комісії.

Переваги і недоліки

Переваги:

 • Необов'язкова верифікація.
 • Можливість виставляти Conditional ордерів.
 • Маржинальна торгівля із плечем до 5х.
 • Досить великий вибір торгових пар.
 • Є тренувальний демо-токен.
 • Пасивний заробіток на інвестиційних планах

Недоліки:

 • Невеликий вибір фіатних валют.
 • За деякими торговими парами низька ліквідність.
 • Реферальна програма лише з одним рівнем.

Читайте також - Біржа Bitget – огляд, відгуки, комісії, торгівля

FAQ

Що таке WhiteBit?

Централізована криптовалютна біржа, що дозволяє торгувати майже 90 активами із кредитним плечем до 5х.

Чи потрібна верифікація?

Для роботи з криптовалютою не потрібна, тільки якщо ви виводите більше 2 BTC на день. Для роботи з фіатом потрібно пройти KYC.

Які торгові комісії?

За більшістю торгових пар комісія за угоду становить 1 % від суми.

Які торгові ордери підтримує біржа?

Ліміт, маркет, стоп-ордери та Conditional ордери (з прив'язкою до іншої торгової пари).

Чи є WhiteBit можливості для пасивного заробітку?

Так, у розділі «SMART-стейкінг» можна знайти різні інвестиційні плани для заробітку на своїх криптоактивах, що не використовуються.

Додаткові можливості біржі?

Миттєвий обмін криптовалюти, AML-сервіс (перевірка криптовалютної адреси  на причетність до відмивання грошей), регулярні торгові турніри.

Чи є демо-рахунок?

Є безкоштовні демо-токени, які можна використовувати для тренувальної торгівлі.

Висновок + відео

Криптовалютна біржа WhiteBit пропонує простий та зручний інтерфейс для торгівлі криптовалютами. У неї досить функціональний сайт та мобільний додаток для користувачів Android та iOS. Є можливості як для активного заробітку, так і для пасивного. В рамках платформи можлива торгівля більш ніж 160 торговими парами. Збільшити заробіток допоможе кредитне плече до 1:5, проте слід розуміти, що ризики в цьому випадку зростають. Торгові комісії на WhiteBit невисокі, порівняні з лідером ринку Binance. Біржа не перевантажена функціями, тому підійде для трейдерів-початківців.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити