У багатьох юрисдикціях, у тому числі США, країнах Європи, Австралії, діють нормативні акти KYC (Know Your Customer)/AML (Anti-Money Laundering), що служать для захисту від відмивання грошей фінансовими установами та дотримання міжнародних стандартів регулювання. На жаль, ці правила поширюються і на криптобіржі, що ускладнює виведення коштів чи поповнення рахунку.

Якщо ви не збираєтеся розповсюджувати свою конфіденційну інформацію, то пропонуємо складений редакцією BiznesCat.com список найкращих анонімних бірж криптовалют. З ними можна працювати без підтвердження особистості або повноцінно або з частково обмеженим функціоналом. Для повної анонімності слід використовувати децентралізовані біржі (DEX).

Анонімні біржі криптовалют

Назва біржі Верифікація Фіатний шлюз Ринки
ОКХ Ні Так Ф'ючерси, спот, p2p
Bybit Ні Так Ф'ючерси, спот, p2p
Payeer Exchange Ні Так Спот
PrimeXBT Ні Так Ф'ючерси
Gate.io Ні Так Ф'ючерси, спот, p2p
Bitzlato Ні Так p2p
Huobi Ні Так Ф'ючерси, спот, p2p
LocalCryptos Ні Так р2р
Garantex Ні Так Спот, ОТС
Bitforex Ні Так Спот, ф'ючерси
Yobit Ні Так Спот
StormGain Ні Так Ф'ючерси
МЕХС Ні Так Ф'ючерси, спот, р2р
PaxFul При обороті до $1500 верифікація не потрібна Так р2р
Poloniex Ні Ні Спот
Kucoin Ні Так Ф'ючерси, спот, р2р
HodlHodl Ні Так р2р

Чому багато бірж вимагають надання особистих даних

Раніше практично всі біржі криптовалют були анонімними, але згодом державні структури стурбувалися проблемою шахрайства та відмивання грошей через цю лазівку. У 2018 році Європарламент заявив про вжиття низки заходів щодо протидії відмиванню грошей у криптосфері. Щоб продовжити роботу, європейським біржам довелося запроваджувати примусову реєстрацію для тих, хто хоче користуватися фіатними грошима або щодня виводити великі суми.

 • KYC (Know Your Customer) – міра контролю для ідентифікації клієнта. Тепер, якщо хтось веде незаконну діяльність, то миттєво буде відстежений, так як. згідно з вимогами регуляторів вся зібрана з користувачів інформація на запит передається до держслужб.
 • AML (Anti Money Laundering) – набір заходів із боротьби з узаконенням капіталу, отриманого неправомірними способами.

Необхідність впровадження таких заходів виникла у зв'язку з тим, що в блокчейні аналогічних механізмів боротьби з шахраями немає.

Що включає в себе підтвердження особистості

Верифікація на криптовалютної біржі може складатися з одного або кількох етапів, кожен із яких відкриває певні можливості. Основні етапи, які є майже у всіх випадках:

 1. Підтвердження номера мобільного телефону. Прив'язка телефону потрібна для відновлення пароля або іншої надзвичайної ситуації.
 2. Надання документів, що підтверджують особу (паспорт, ID, права водія – залежить від країни).
 3. Фотографія з паспортом (селфі), зроблена в даний момент часу.
 4. Надання документів, що підтверджують прописку (витяги з будинкових книг, платіжні квитанції та ін.).

Підтвердження займає час. Співробітники криптобіржі перевіряють усі заявки вручну. Якщо будь-який пункт викликає їх сумніви, то прийде відмова із описом проблеми. Повторювати заявку зазвичай можна не частіше за кілька разів на добу. Загалом процес верифікації може зайняти до тижня (і це ще один мінус для тих, кому потрібно оперативно продати чи купити криптовалюту).

Найкращі анонімні біржі криптовалют на 2024 рік

Нижче наведено кілька прикладів популярних криптобірж, які не вимагають верифікації акаунту в суворому порядку. У деяких випадках вона не потрібна взагалі, а в деяких – потрібна лише для розширення лімітів на виведення чи доступ до нових способів оплати.

Біржа Bybitбіржа Bybit

 • Працює з 2018 року
 • Добовий торговий оборот 1 932 776 289 $
 • Сайт: https://www.bybit.com/uk-UA

На анонімній біржі криптовалют Bybit для реєстрації та використання акаунта знадобиться лише електронна пошта та номер мобільного телефону. Процедури, засновані на політиці KYC, передбачені лише за необхідності. Крім того, майданчик пропонує цілий набір бонусів для нових користувачів (за реєстрацію, підписку на соцмережі, перший депозит), їх можна використовувати для торгівлі контрактами.

Біржа OKXБіржа ОКХ

 • Працює з 2013 року
 • Добовий торговий оборот 2 363 012 421 $
 • Сайт: https://www.okx.cab/ua

Криптобіржа OKX дозволяє поповнити рахунок криптовалютою та приступити до торгівлі, не підтверджуючи особистість. Однак, якщо знадобиться вивести активи, то таки доведеться надати інформацію про себе. Також потрібна верифікація, щоб використовувати інші послуги біржі, не пов'язані безпосередньо з трейдингом, наприклад, IEO.

Біржа HuobiHuobi

 • Працює з 2013 року
 • Добовий торговий оборот 812 675 990 $
 • Сайт: https://www.huobi.com/uk-ua/

Платформа Huobi дає клієнтам можливість торгувати анонімно, проте суттєво обмежує доступний функціонал. Якщо плануєте торгувати на p2p-платформі, то доведеться надати хоча б мінімальні відомості про себе, такі як ім'я, прізвище, громадянство та номер паспорта.

Біржа KuCoinKuCoin

 • Працює з 2017 року
 • Добовий торговий оборот 1 782 767 679 $
 • Сайт: https://www.kucoin.com

KuCoin не застосовує до клієнтів суворих вимог KYC. Проходити верифікацію потрібно лише тим, хто збирається не просто торгувати на крипторинці, а використовувати фіатні гроші для поповнення, перевищувати встановлені ліміти на виведення брати участь у деяких інвестиційних програмах.

Біржа Gate.ioGate.io

 • Працює з 2013 року
 • Добовий торговий оборот 1 101 419 307 $
 • Сайт: https://www.gate.io/uk

Ще одна відносно анонімна криптобіржа. Щоправда, поступово посилює правила, вже мало що можна зробити без проходження KYC, та все ж звичайна криптоторгівля, депозит і виведення у крипті поки що доступні.

Біржа GarantexБіржа Garantex

 • Працює з 2019 року
 • Добовий торгівельний оборот не заявлено
 • Сайт: https://garantex.io

За допомогою Garantex клієнти можуть обмінювати криптовалюту на спотовому ринку або поповнювати рахунок/виводити гроші за допомогою фіатних кодів через платформу p2p.

Біржа MEXCМЕХС

 • Працює з 2018 року
 • Добовий торговий оборот 5 036 790 919 $
 • Сайт: https://www.mexc.com

Біржа MEXC популярна як майданчик для класичного та p2p-трейдингу та надає частину функцій без верифікації, проте для виведення коштів з рахунку підтвердження особистості потрібно. Процес верифікації стандартний – потрібно вказати ПІБ, адресу, паспортні дані, підкріпити цю інформацію фотографіями документа.

Біржа Yobitбіржа Yobit

 • Працює з 2014 року
 • Добовий торговий оборот 67 346 369 $
 • Сайт: https://yobit.net

Біржа Yobit не вимагає верифікації за жодних умов, всі функції повною мірою доступні кожному зареєстрованому користувачеві. Це одна з причин високої популярності майданчика, поряд із величезною кількістю монет та інвестиційною програмою для пасивного заробітку.

Біржа StormGainБіржа StormGain

 • Працює з 2019 року
 • Добовий торговий оборот 671 074 105 $
 • Сайт: https://stormgain.com

На біржі StormGain не потрібно підтверджувати свою особу і можна працювати анонімно – торгувати, поповнювати рахунок, виводити гроші. Доступно поповнення рахунку з банківської картки.

Біржа вийшла на крипторинок у 2019 році, але вже напрацювала свою аудиторію. Користувачів приваблює можливість спотової та ф'ючерсної торгівлі, кредитне плече до 150х, інвестиційна програма, демо-рахунок.

p2p-біржа Bitpapa

 • Поддерживаемые криптовалюты: BTC, ETH, USDT, XMR, TON
 • Сайт: https://bitpapa.com

Bitpapa - p2p-майданчик для торгівлі криптовалютами. Позначка про верифікацію акаунта служить лише для того, щоб викликати більше довіри в інших користувачів. Невиріфіковані акаунти не піддаються жодним обмеженням чи лімітам з торгівлі, введення, виведення. Якщо є бажання підтвердити особистість, то необхідно надіслати на електронну пошту Bitpapa фото документа, що засвідчує особу, а також селфі з документом у розгорнутому вигляді.

p2p-біржа LocalBitcoinsp2p-біржа LocalBitcoins

 • Криптовалюти, що підтримуються: BTC
 • Сайт: https://localbitcoins.fi

LocalBitcoins – фінська p2p-біржа, а у Фінляндії у 2019 році також було посилено законодавство, що стосується KYC/AML. Тому платформа запровадила нову ідентифікаційну систему, згідно з якою можна торгувати без підтвердження особистості лише при об'ємах до 1000 євро на рік. Але все ж таки, навіть на цьому рівні доведеться вказати своє справжнє ім'я, країну проживання, підтвердити телефонний номер.

Наступні рівні вимагають підтвердження особистості та фізичної адреси, що дозволить розширити ліміти до 20 000 євро/рік (T1), до 200 000 євро/рік (T2) або взагалі зняти їх (T3).

Що важливіше – анонімність чи дотримання законодавчих норм?

Правила KYC і AML, за ідеєю, запобігають надходженню незаконних коштів у легальну грошову систему. Проте надмірне регулювання вступає у суперечність із цінностями технології блокчейн – свободою та анонімністю. Криптосуспільство бачить у цьому пряму загрозу фундаментальним принципам. Як приклад можна навести відомий обмінний сервіс ShapeShift. Він довго чинив опір впровадженню KYC, але все-таки був змушений зробити це - в результаті об'єм торгів відразу сильно впав, частина клієнтів зробили вибір на користь більш анонімних майданчиків.

Деякі платформи зловживають правилами KYC/AML, аж до тривалого заморожування коштів користувачів. З такими неприємними ситуаціями стикалися користувачі криптовалютної біржі HitBTC.

Щодо плюсів, то KYC/AML безперечно підвищує ступінь довіри до криптовалюти і «в народі», і на інституційному рівні. Також процедура відіграє роль у захисті від фінансових крадіжок. Наприклад, співробітники можуть призупинити підозрілу транзакцію, доки клієнт не буде ідентифікований.

На який бік стати, вирішувати вам. Ми надали список анонімних бірж для торгівлі криптовалютами, де ви зможете вільно керувати своїми коштами без надання особистої інформації.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити