Криптовалютні біржі відрізняються одна від одної за багатьма параметрами, одна з яких – наявність чи відсутність верифікації, підтвердження особистості. Частина користувачів вважає за краще залишатися анонімними, частина просто хоче максимально швидко приступити до торгівлі, не витрачаючи час на очікування на підтвердження від адміністрації біржі.

Біржі криптовалют без верифікації - це онлайн-платформи для торгівлі, обмін цифрових активів без обов'язкового проходження процедури підтвердження особистості (без KYC, AML). На децентралізованих біржах (DEX) процедури верифікації немає зовсім – на будь-якій з них можна торгувати анонімно.

Біржі криптовалют без верифікації

Редакція BiznesCat.com зібрала список із популярних на сьогодні централізованих p2p-платформ та бірж, які не потребують верифікації:

Назва криптобіржі Верифікація Фіатний шлюз Ринки
Bybit Ні Так Деривативи, спот
ОКХ Ні, але потрібна для виведення Так Деривативи, спот
Huobi Ні Ні Спот, ф'ючерси
МЕХС Ні, але потрібна для виведення Так Спот, деривативи
Bitget Ні Так Деривативи, спот
Cryptorg Exchange Ні так, через коди Деривативи, спот
Phemex Ні Так Деривативи, спот
Kucoin Ні Так Спот
Hotbit Ні Так Деривативи, спот
Payeer Ліміт на зняття коштів для неверифікованих акаунтів складає $1000 на день Так Спот
Gate.io Ні Так Спот, деривативи
PrimeXBT Ні Ні Ф'ючерси
Bitzlato Ні Так Р2Р
LocalCryptos Ні Так Р2Р
Bitforex Ні Ні Спот, ф'ючерси
BitPapa Ні Так Р2Р
Yobit Ні Так Спот
Basefex Ні Ні Ф'ючерси
Poloniex Ні Ні Спот
HodlHodl Ні Так Р2Р
PaxFul При обороті до $1500 верифікація не потрібна (тільки email та номер телефону) Так Р2Р

До відома. Обміняти криптовалюту на фіат (або навпаки) можна за допомогою криптовалютних обмінників, телеграм ботів. Верифікація у них не потрібна.

Дані у таблиці наведено на 22.12.2022. У разі зміни законодавства щодо регулювання криптовалют біржі можуть запровадити обов'язкову верифікацію або скасувати її. Ми періодично оновлюємо інформацію, але актуальні питання про верифікацію дивіться завжди на офіційному сайті криптобіржі.

Що таке верифікація і для чого вона потрібна

Технології розвиваються, поступово знімають традиційні бар'єри відстані та мови, відкривають світ необмежених економічних можливостей. Але при цьому вести бізнес, зокрема в Європі, стає більш ризиковано. Влада чинить на компанії тиск, змушуючи виявляти та аналізувати, з ким саме вони ведуть бізнес – це необхідно для зменшення загрози фінансових злочинів та тероризму.

Цей тиск спричинив створення певних правил регулювання: методів визначення особистості клієнта – Know Your Customer (KYC), директив боротьби з відмиванням грошей (AML).

У різних регіонах законодавство може дещо відрізнятися, проте основні вимоги схожі. Будь-яка організація, що займається бізнесом на міжнародному рівні, має відповідати стандартам KYC тих юрисдикцій, з якими вона працює. Поступово дотримання вимог KYC та AML стає нормою навіть у тих галузях, які традиційно цього не вимагали.

Проте криптовалютні біржі розуміють схильність своїх користувачів до анонімності, адже в цьому полягає один із сенсів криптовалюти. Тому багато хто з них пом'якшив правила, змушуючи проходити верифікацію тільки великих клієнтів, які працюють із значними сумами грошей. Інші можуть вільно користуватися функціоналом, не розкриваючи конфіденційну інформацію.

П'ята директива Євросоюзу щодо боротьби з відмиванням грошей (AMLD5)

П'ята директива

Директива набула чинності 10 січня 2020 року. Євросоюз часто оновлює законодавство, що дозволяє боротися з фінансуванням тероризму та відмиванням грошей, а також одне з останніх великих оновлень – AMLD5. Воно включає досить багато різних змін, але зупинимося тільки на тих, які мають значення для криптовалютних бірж:

 • Платформи мають бути зареєстровані в органах фінансового нагляду тієї країни, до якої вони належать (для Великобританії – FCA, Німеччини – BaFin тощо).
 • Усі біржі, обмінники, криптобанки, гаманці та інші провайдери криптовалютних послуг повинні обов'язково дотримуватись правил KYC/AML, оскільки визнаються такими ж фінансовими установами, як і традиційні банки.
 • Платформи повинні відстежувати кожну операцію та при виявленні підозрілих транзакцій повідомляти про це владу.
 • Платформи повинні вести реєстр користувачів та їх криптовалютних адрес, щоб органи нагляду у будь-який момент могли дізнатися, хто володіє гаманцем.

Як видно, правила значно посилилися порівняно з директивою від 2017 року і вони максимально спрямовані на розкриття конфіденційності власників криптовалют.

У зв'язку з цією директивою майже всі затребувані криптоплатформи, які працюють у ЄС-юрисдикціях, запровадили обов'язкову верифікацію. А дехто змінив місце реєстрації – так, Deribit юридично «переїхала» до Панами з Нідерландів.

Етапи верифікації

У більшості випадків верифікація на біржі включає наступні кроки:

 1. Перевірка особи. Сюди входить заповнення паспортних даних, ПІБ, інформації про місце прописки. Для підтвердження потрібно завантажити скан паспорта або іншого документа, що засвідчує особу (тільки оригінал).
 2. Для підтвердження того, що паспорт насправді належить користувачеві, просять завантажити також селфі з документом. На ньому має бути добре видно обличчя та паспортні дані. Не допускається обробка сканів або фотографій.
 3. Часто біржі також вимагають підтвердження адреси проживання. Для цього потрібно завантажити скан одного з наступних документів (виданий не раніше ніж за 3 місяці до поточної дати): податкова документація, квитанція за послуги ЖКГ, банківська виписка, довідка про прописку. У документі має бути видно домашню адресу, а також ПІБ.
 4. Верифікація банківської картки теж часто потрібна на тих криптобіржах, які працюють з фіатом (наприклад, EXMO). Необхідно надіслати селфі з карткою або просто її фото, щоб ім'я на карті збігалося з ім'ям, вказаним при верифікації особи, а також було видно шість перших і чотири останні цифри. Дату закінчення та тризначний код CVV показувати не обов'язково, можна чимось прикрити.

Після відправки всієї інформації час очікування може тривати від кількох хвилин до декількох діб, залежно від майданчика і завантаженості операторів. Повідомлення про успішне проходження (або відмову) приходить на email. Якщо у верифікації було відмовлено, то буде вказано причину. Усунувши її, можна спробувати ще раз, але кількість спроб за добу зазвичай обмежена.

Біржі криптовалют без верифікації

Нижче є список криптовалютних бірж (спот і p2p), де поки що можна вільно торгувати без верифікації, якщо не перевищувати певні ліміти.

Біржа BybitБіржа Bybit

 • Рік запуску: 2018
 • Об'єм торгів (спот): 196 843 313$
 • Торгових пар: 332
 • Торгувати: https://www.bybit.com/uk-UA/trade/spot

Біржа Bybit спеціалізується на торгівлі криптовалютними безстроковими контрактами. Доступні контракти з використанням Bitcoin, Ethereum, EOS, Ripple, а також у торгівлі можна застосовувати кредитне плече до 100х. Потужне ядро системи дозволяє обробляти до 100 000 транзакцій за секунду. Є вітальний бонус для нових користувачів у розмірі 10 доларів.

На Bybit немає обов'язкової верифікації акаунту, основні функції відкриті для будь-якого зареєстрованого користувача. KYC необхідна для роботи з фіатом.

Біржа OKXБіржа ОКХ

 • Рік запуску: 2013
 • Об'єм торгів (спот): 446 662 544$
 • Торгових пар: 619
 • Торгувати: https://www.okx.cab/ua/trade-spot

Криптовалютна біржа OKX не вимагає підтвердження особистості, але можна пройти верифікацію для того, щоб: відкрити можливість купівлі криптовалют за фіат, отримати доступ до додаткових функцій, таких як p2p-торгівля, підвищити безпеку облікового запису.

Існує верифікація як самостійних користувачів, так і корпоративна. Але можна вводити кошти та торгувати, не надаючи про себе детальної інформації. Тим не менш, для здійснення багатьох операцій платформа вимагатиме прив'язки до номера телефону.

Біржа HuobiHuobi

 • Рік запуску: 2013
 • Об'єм торгів (спот): 280 590 504$
 • Торгових пар: 971
 • Торгувати: https://www.huobi.com/uk-ua/exchange/

Біржа Huobi не потребує обов'язкової верифікації. Але хоча б мінімальний рівень підтвердження особистості потрібен для: торгівлі на p2p-ринку, покупки з карти, участі в аірдропах та інших заходах.

На p2p-маркетплейсі практично всі продавці згодні співпрацювати виключно з підтвердженими акаунтами, щоб підвищити гарантії безпеки угоди.

Біржа MEXCМЕХС

 • Рік запуску: 2018
 • Об'єм торгів (спот): 408 362 878$
 • Торгових пар: 2163
 • Торгувати: https://www.mexc.com

Як і на OKX тут проходження верифікації відкриває можливість зняття грошей з рахунку. Зрозуміло, що проходження KYC на MEXC також збільшує рівень лімітів, підвищує безпеку.

Є два рівні верифікації: базова та розширена. Друга включає підтвердження адреси проживання.

Біржа BitgetBitget

 • Рік запуску: 2018
 • Об'єм торгів (спот): 429 381 407$
 • Торгових пар: 391
 • Торгувати: https://www.bitget.com

Платформа Bitget у короткий термін завоювала досить велику популярність – чималу роль тут відіграли можливості для копітрейдингу, а також низькі торгові комісії, підтримка спотових та ф'ючерсних торгів. Працюючи тільки з криптою, без застосування фіату, верифікацію можна не проходити.

Біржа Gate.ioGate.io

 • Рік запуску: 2013
 • Об'єм торгів (спот): 202 881 074$
 • Торгових пар: 2774
 • Торгувати: https://www.gate.io/uk

Gate.io належить до найстаріших криптовалютних бірж, при цьому вона надзвичайно швидко розвивається і обросла величезною кількістю корисних опцій, від своєрідної IEO-майданчика до інструментів копітрейдингу, торгових роботів та ін. Проходити KYC немає потреби, хоча функціонал при цьому буде урізаний.

Біржа CryptorgCryptorg

 • Рік запуску: 2017
 • Об'єм торгів (спот): -
 • Торгових пар: всі, що є на Binance
 • Торгувати: https://cryptorg.io

Cryptorg – це одночасно платформа трейдинг-ботів та криптобіржа. Це один із офіційних брокерів Binance, таким чином можна, підключившись до лідируючої біржі API, значно розширити діапазон можливих способів заробітку. Комісії при торгівлі на Cryptorg Exchange середньоринкові (0,2%), обов'язкової KYC не вимагають.

Біржа CoinexCoinex

 • Рік запуску: 2017
 • Об'єм торгів (спот): 16 582 412$
 • Торгових пар: 925
 • Торгувати: https://www.coinex.com

Coinex – криптобіржа, що пропонує стандартний функціонал з торгівлі спотом та ф'ючерсами, без обов'язкового підтвердження особистості документами. Крім цього, дає можливість заробляти пасивний дохід, є вбудований AMM-інструмент, система допомоги блокчейн-проектам у розробці та просуванні.

Біржа KucoinKuCoin

 • Рік запуску: 2014
 • Об'єм торгів (спот): 255 994 094$
 • Торгових пар: 1279
 • Торгувати: https://www.kucoin.com

Kucoin – одна з популярних бірж, що активно розвиваються, з досить вільними вимогами до користувача: KYC не є обов'язковою умовою для трейдингу на ній. На платформі постійно відбуваються турніри та конкурси, завдяки чому активні трейдери можуть заробляти додатковий дохід.

Біржа HotbitHotbit

 • Рік запуску: 2018
 • Об'єм торгів (спот): 31 926 856$
 • Торгових пар: 2556
 • Торгувати: https://www.hotbit.io

Hotbit – торгова біржа для криптовалют, що пропонує різноманітні інвестиційні послуги, включаючи торгівлю ETF і велику кількість депозитних планів (DeFi фармінг, гнучкі депозити, фіксовані 30-денні депозити, стейкінг). У лістингу великий вибір перспективних криптовалютів, регулярно додаються нові.

Біржа Payeer ExchangeКриптобіржа Payeer без верифікації

 • Рік запуску: 2019
 • Об'єм торгів (спот): -
 • Торгових пар: близько 60
 • Торгувати: https://payeer.com/en/

Користувачі гаманця та за сумісництвом біржі Payeer можуть за бажанням пройти ідентифікацію, але робити це не обов'язково. Єдине, що дасть проходження перевірки – це розширення лімітів на виведення. Також верифіковані користувачі можуть замовляти платіжну картку у тих юрисдикціях, де це доступно.

У Payeer є два типи акаунтів– персональний (для приватних користувачів) та корпоративний. Функції загалом не відрізняються, різниця лише у необхідних документах та лімітах, які відкриваються в результаті.

Біржа Yobitбіржа YoBit

 • Рік запуску: 2014
 • Об'єм торгів (спот): 37 748 125$
 • Торгових пар: близько 3063
 • Торгувати: https://yobit.net

Біржа Yobit для спотової торгівлі, що відрізняється широким вибором валют, у тому числі які щойно вийшли на ринок. Крім стандартних торгових функцій пропонує можливість інвестування через InvestBox – безризиковий внесок з нарахуванням відсотків.

Біржа не потребує верифікації особистості.

p2p-біржа Bitpapa

 • Підтримувані валюти: BTC, ETH, USDT, TON, XMR
 • Комісії: 1 % від творця оголошення
 • Торгувати: https://bitpapa.com

Bitpapa є p2p-сервісом для купівлі та продажу криптовалюти без посередників. В якості способів оплати використовуються практично всі популярні платіжні системи та великі банки. Внутрішні перекази, як і самі угоди, не обкладаються комісією.

Обов'язкової верифікації немає. Можна підтвердити номер телефону, щоб відкрити більшу кількість доступних об'яв. Деякі продавці запитують у контрагента документи, щоб бути впевненими в його чесності. Як правило, запитуються скани документів, селфі з ними чи банківською картою, з якої планується переказувати кошти. Але при обміні невеликих сум таке зазвичай не відбувається.

Біржа BTC-alphaБіржа BTC-alpha

Майданчик BTC-alpha дозволяє торгувати кількома десятками криптовалют, віддаючи при цьому невелику комісію (від 0,1% від суми). Пропонує можливість виведення коштів у фіаті на електронні гаманці. Входить до топ-15 найбезпечніших у світі бірж і має понад 200 000 постійних користувачів.

 • Верифікація не є обов'язковою. Її призначення – полегшити відновлення облікового запису в разі втрати даних для входу або інших проблем, а також дати доступ до участі в IEO нових монет.
 • Верифікація включає три ступені. Перша – надання особистої інформації. Друга – її підтвердження. Третя – підтвердження адреси проживання.

Біржа StormGainБіржа StormGain

StormGain - майданчик, що дозволяє торгувати криптовалютами та ф'ючерсними контрактами з плечем до 200х. Залучає низькими комісіями на виведення коштів та поповнення рахунку, накопичувальною системою знижок на торгові комісії. Можна поповнювати рахунок із банківської картки.

Верифікація особистості не потрібна.

FAQ

Що таке криптобіржа без верифікації?

Це платформа, яка не просить будь-яких документів для підтвердження особистості.

Біржі без верифікації ще існують?

Так, їх список є у цьому огляді. Після прийняття П'ятої директиви ЄС про протидію відмиванню грошей (AMLD5) їхня кількість знизилася.

Які популярні біржі чи p2p-обмінники не потребують підтвердження особистості?

Bybit, Huobi, OKX і т.д. p2p-обмінники, до речі, є майже на всіх топових біржах.

Де ще можна придбати чи продати криптовалюту без верифікації?

Наприклад, в онлайн-обмінниках.

У чому мінуси KYC?

Втрата анонімності. Усі ваші операції будуть під контролем. Також є ризик, що біржу зламають та вкрадуть особисті дані.

У чому переваги KYC?

Підвищена надійність. Більше шансів відновлення акаунта у випадку, наприклад, втрати доступу до двофакторної аутентифікації.

Висновок + відео

Чи безпечні криптобіржі без верифікації? Загалом так. Немає нічого небезпечного в тому, щоб зберігати свою анонімність, і сам механізм відправлення та отримання криптовалюту добре захищений. Шляхом введення необов'язкової верифікації біржа може залишатися в законному полі та захищати себе від шахрайства під час переведення великих об'ємів коштів. Але все йде до того, що процедура верифікації стане більш поширеною практикою. Втім, майданчики, які офіційно зареєстровані не в ЄС, мабуть, протримаються ще якийсь час без запровадження обов'язкової верифікації.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити