Ми проаналізували вимоги до верифікації KYC на найбільших криптовалютних біржах та зібрали їх в одній статті. Розповідаємо де можна торгувати анонімно, де для торгівлі знадобиться верифікація і які вимоги діють на біржах для проходження KYC. Актуальність: лютий 2024 року.

Де можна торгувати анонімно

BingX - №1 лідер біржа без верифікації

На BingX неверифіковані користувачі можуть вносити та виводити криптовалюту та торгувати на спотовому та ф'ючерсному ринках біржі. Обмеження – максимальне виведення за добу – 50 тис. USDT. Депонувати та виводити кошти можна лише у криптовалюті – фіатних платіжних методів на BingX немає.

BingX

Для верифікації потрібно вказати ПІБ, номер паспорта, ID-картки або посвідчення водія, завантажити скани і зробити селфі. KYC розширює ліміти добового виведення – до 5 млн. USDT. Місячний ліміт не встановлено.

MEXC

На MEXC торгувати та поповнювати рахунок криптовалютою можна без верифікації. Ліміт на висновок – 20 BTC на добу. Поповнення та виведення коштів у фіаті без верифікації недоступне.

MEXC

KYC складається з двох рівнів - "Базова" та "Розширена" верифікації. «Базова» збільшує денний ліміт виведення до 80 BTC – потрібно вказати ПІБ, дату народження, документ та громадянство, завантажити скани документів. «Розширена» вимагатиме підтвердження адреси та селфі. Розширена верифікація збільшує ліміти на виведення до 200 BTC на добу, дає доступ до фіатних платіжних методів, дозволяє P2P-торгівлю.

Huobi

На біржі Huobi можна торгувати без верифікації, але з обмеженнями щодо введення та виведення коштів – до 1 BTC на добу. Стартовий рівень верифікації називається "Непідтверджений". Надається всім клієнтам після реєстрації та підтвердження e-mail або номера телефону. Депозит/виведення у фіаті та P2P-торгівля недоступні.

Huobi

Для отримання «Базового» рівня потрібно вказати ПІБ, країну проживання та дату народження. «Базовий» рівень відкриває криптовалютний та фіатний висновок в еквіваленті до 5 BTC на добу. Також відкривається P2P-торгівля на суму до 999 USD на добу. Завантажувати документи потрібно лише на рівні «Основна верифікація» (ліміт виведення – 200 BTC на добу). Максимальний рівень KYC - "Розширена верифікація" (ліміт виведення - 300 BTC на добу). Також клієнти Huobi можуть подати заявку на оцінку інвестиційного потенціалу, щоб одержати «кастомні» ліміти.

Kraken

На біржі Kraken без верифікації не можна поповнювати рахунок, торгувати та виводити кошти. З рівнем «Базовий» відкривається можливість введення коштів у криптовалюті. Для цього рівня завантажувати документи не потрібно – достатньо вказати ПІБ, дату народження, номер телефону та адресу проживання (без підтвердження довідками). «Базовий» рівень не дозволяє транзакції у фіаті – вводити та виводити кошти можна лише у криптовалюті. Ліміт для «Базового» рівня – $5 тис. на добу (еквівалент у криптовалюті). Щомісячних обмежень немає.

Kraken

Рівень верифікації «Стандартний» збільшує ліміт на виведення за добу до $500 тис. у криптовалюті та до $100 тис. у фіатних валютах. Щоб отримати KYC «Стандартний», потрібно завантажити скан документів та підтвердити адресу проживання (рахунок за комунальні послуги, податкову виписку, адресну довідку). Рівень KYC «Про» розширює ліміт на виведення до $10 млн. у крипті та фіаті. Для отримання "Про" потрібно пройти додатковий опитувальник.

Poloniex

На Poloniex є два рівні верифікації. KYC 1 надається після реєстрації клієнтам з підтвердженим e-mail. З KYC 1 можна поповнювати рахунок криптовалютою та купувати криптовалюту банківською картою. Встановлено ліміт на висновок – не більше $10 тис. на добу, якщо не підключено 2FA. З 2FA – до $50 тис. на добу. Недоступна маржинальна торгівля на ринку спотів.

Poloniex

KYC 2 розширює ліміт на висновок – до $500 тис. на добу без 2FA, до $1 млн. із 2FA. З KYC 2 відкривається маржинальна торгівля. Щоб отримати другий рівень верифікації, потрібно завантажити скани документів, підтвердити адресу проживання (рахунок за «комуналку», податковий витяг) та зробити селфі.

Phemex

На біржі Phemex без KYC можна поповнювати рахунок фіатом, вводити/виводити криптовалюту та торгувати. Обмеження – немає доступу до P2P-торгівлі. Ліміт на виведення коштів – 50 тис. USDT на добу. Виведення фіату можливе після верифікації. KYC 1 (тип верифікації "Базова") знімає обмеження на P2P-торгівлю, збільшує ліміт на виведення до 1 млн. USDT або еквівалента в іншій криптовалюті/фіаті. Для KYC 1 потрібно вказати ПІБ, адресу, дату народження, тип і номер документа (паспорт, ID-картка, права водія). Для KYC 2 («Розширена» верифікація) потрібно завантажити селфи та скани документів.

Phemex

dYdX

dYdX – децентралізована криптовалютна біржа без KYC, побудована на смарт-контрактах блокчейну Ethereum. Щоб торгувати на dYdX, достатньо підключити гаманець криптовалютний. Завантажувати скани документів та вказувати особисту інформацію не потрібно. Лімітів на введення/виведення та обсяг торгів немає.

dYdX

Користувачі dYdX можуть торгувати безстроковими ф'ючерсами з кредитним плечем до 5x (до 10x для BTCUSDC). Інтерфейс дозволяє відстежувати портфоліо та активи, розміщені на підключеному гаманці.

Де для торгівлі потрібна верифікація

Binance - №1 біржа з KYC

На Binance без KYC не можна торгувати та створювати ключі API. Діють обмеження на введення та виведення коштів, недоступна P2P-торгівля. З KYC 1 відкривається доступ до торгівлі та створення ключів API, введення/виведення фіату на добу до $50 тис., P2P-торгівля без обмежень, ліміт на виведення криптовалюти до 8 млн. BUSD на добу. Щоб отримати KYC 1, потрібно надати особисті відомості, завантажити документ, що засвідчує особу та пройти розпізнавання особи. З KYC 2 збільшується ліміт на введення/виведення фіату до $2 млн. на добу.

Binance

При реєстрації рахунку на Binance за посиланням NDK8TX9F ви отримаєте знижку на торгові комісії біржі: 20% для споту і 10% для ф'ючерсів.

Bybit

Найбільша світова біржа ByBit криптовалюти, щоденний торговельний обсяг перевищує 10 млрд. доларів. Платформою користуються десятки мільйонів людей із 160 країн. Біржа спеціалізується на угодах з криптовалютними ф'ючерсами, проте користувачам доступні й інші послуги (спот-торгівля, інвестування в стартапи, купівля коїнів за фіат тощо).

За безпеку активів клієнтів відповідають холодні гаманці із потрійним захистом, внутрішні перевірки кожного етапу операції, шифрування всіх даних. Додатковим гарантом є двофакторна автентифікація. До плюсів також можна віднести досить невеликі комісії, зручний інтерфейс та різноманітні конкурси.

OKX

OKX вимагає від користувачів проходження верифікації хоча б першого рівня (базова перевірка). Без KYC не можна поповнювати обліковий запис і торгувати. Для KYC 1 не потрібно завантажувати документи та селфи. Достатньо підтвердити e-mail, вказати ПІБ та документ, що засвідчує особу. KYC 1 знімає обмеження на депозит, відкриває P2P-торгівлю без обмежень. Добовий ліміт на криптовалютний висновок – 100 тис. USD.

KYC 2 розширює ліміт на виведення до 10 млн. USD на добу. Для отримання другого рівня потрібно завантажити скани документів, селфи та підтвердити місце проживання.

Gate.io

На Gate.io неможливо торгувати без верифікації. Виведення коштів без KYC теж недоступне. Стартовий статус верифікації – KYC 1 (Базовий). Щоб отримати KYC 1, потрібно підтвердити e-mail, вказати повне ім'я та документи.

KYC 1 знімає обмеження торгівлі. Добовий ліміт виведення коштів – 100 тис. USDT. KYC 2 розширює щоденний ліміт на виведення коштів до 2 млн. USDT (потрібно завантажити документи та селфі), рівень KYC-3 – до 8 млн. USDT (потрібно підтвердити адресу).

Coinbase

Без верифікації торгувати на Coinbase не можна. Біржа дозволяє внести депозит у криптовалюті, але вивести гроші без KYC не вийде. Повідомлення про обов'язкову верифікацію з'явиться, якщо клієнт спробує відкрити угоду на біржі.

Щоб пройти KYC Coinbase, потрібно вказати країну громадянства, тип документа та персональні дані (ПІБ, дата народження, номер документа). Також потрібно завантажити скан документів та селфі. Coinbase обробляє закордонні паспорти, посвідчення особи, ID-картки та посвідчення водія. Конкретний тип документа залежить від країни користувача.

Висновок

Повсюдне поширення KYC на криптовалютних біржах пов'язані з посиленням контролю криптовалютного ринку із боку регуляторів. Введення KYC створює прозоріші та безпечніші умови торгівлі, тому в майбутньому можливе введення обов'язкової верифікації на більшості великих криптобірж.


📌 Сергій Косенков

Сергій Косенков

Автор фінансового журналу «БізнесКіт.сом», в минулому керівник відомого smm-агенства. У даний час коуч, інтернет-підприємець і маркетолог, інвестор. Розповідаю: як ефективно управляти особистими фінансами, вигідно їх примножувати і більше заробляти.

На сторінках сайту Ви знайдете багато корисної для себе інформації.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram


Додати коментар


Захисний код
Оновити